Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Mi az a Familiale version?

Véleményem szubjektív...

(#2) benczeb


benczeb
aktív tag

En miert nem latom a kepeket, es csak piros 'x'-et kapok.... sosem latom logoutos oldalaknal... :( :( mar is tapasztal vajon ilyet?

(#4) rizso


rizso
addikt

Grat a géphez! Páromnak egy Z570-et vettünk (Intel B950, 4GB, 500GB, Win7), és tényleg nagyon jó az anyaghasználat, az összeszerelés, meg úgy maga az egész gép is...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A memóriakezelése nem tűnik túl virgoncnak. Milyen modulok vannak a gépben.
Mert az AIDA-ban DDR3 1546Mhz van ,aztá ez elég fura számérték :P

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) VateRicsi


VateRicsi
aktív tag

Köszi a tesztet, jó írás. Játékra azért nem ezt venném, de amúgy jó és minőségi gépnek tűnik, a hétköznapokban tökéletes lehet. Aki gyakran hordozza vagy munkahelyen is használja, annak ez a jó választás, egy gamer notebook mégiscsak hülyén nézne ki mondjuk egy tárgyaláson.

[ Szerkesztve ]

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#7) --ka válasza Graphics (#5) üzenetére


--ka
senior tag

Gondolom túlhajtott 1333-asok (16%), de ott van a CPU órajelnél.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#8) Jocozolg


Jocozolg
tag

Alkalmi játékra biztos, hogy kiváló (mármint a munka mellett/helyett :)) )
Az Y570-nél biztos, hogy olcsóbb min. 20k-val

(#9) klambi válasza Jocozolg (#8) üzenetére


klambi
addikt

sosem voltam lenovos vagy thinkpad-es,de a cikk jó!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#10) Jocozolg


Jocozolg
tag

Megnéztem az árakat, csak a miheztartás végett:

Z575 A6/6650 180k
Z570 i3/520 180k
Z575 A8/6650 200k
Y570 i3/555 210k
Z570 i5/540 220k

Hozzávetőlegesen kb ennyi jó magyar forintért vesztegetik ezeket a piacon.

(#11) Chaser


Chaser
titán

Gamet megnézed úgyis hogy a cpu magokat mindent belövöd 2.3Ghz-re és piszkálsz kicsit a gpu órajelén is?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) opeter87


opeter87
senior tag

jó teszt grat :C

én most egy y570-el szemezek (i3/gf555 változattal)
Szerintetek megéri a plusz 20-25k felárat?

(#13) Graphics válasza opeter87 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nekem annál a gépnél fura hogy az alap i3 mellé egy elég erős VGA került, i5-ös variáns van?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) opeter87 válasza Graphics (#13) üzenetére


opeter87
senior tag

Igazából az i3(2330) is elég erős, az i5(2430) meg gf540-et adnak ami gyengébb a 555-nél.
Az i5+gf555 kombó pedig már 300k környéke (ennyi nincs is)

(#15) Chaser válasza Graphics (#13) üzenetére


Chaser
titán

Ha nálam desktop G530 celeron elég volt HD felbontásra egy 5750 mellé, akkor tán csak elég egy kisebb i3 egy jóval gyengébb gt555 mellé is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Graphics válasza Chaser (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

a G530-rol adj már élménybeszámolot, mert olyat akarok venni asztali gépembe.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Dr.Byte válasza Chaser (#11) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

A gépezet szépsége/érdekessége vagy esetleg hátránya, (mindenki ossza be magának :) ) hogy a "clock"-ok majdnem teljesen automatikusak. A "majdnem"-et azért írom, mert 1400 MHz-ig belepiszkálhatunk az "AMD Vision Engine Control Center" segítségével, viszont a magonkénti 2.3 GHz elérése automatikus.

[ Szerkesztve ]

(#18) Chaser válasza Dr.Byte (#17) üzenetére


Chaser
titán

K10stat-ról hallottál már?:) és amd gpu tool-ról?

szerk: Duliee: Nem tudok sokat mondani róla. F@sza:) x2 250-nél gyorsabb, fogyasztása minimális. Bármilyen 1080p mkv-t eltolt sw-esen amit néztem és hw-esen is tudja dxva gyorsítással. 30-32W a teljes gép vele jó táppal net alatt konnektorból.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Dr.Byte válasza Chaser (#18) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Nos, bizonyára többet is ki lehet húzni a masinából, különböző programok segítségével. Viszont a teszt(em) csakis a szűz, gyári beállításokat és lehetőségeket mutatja be. Viszont nem zárom ki, hogy a jövőben használok pár "élménynövelő doppingot" a gépeken, és arról is kaptok majd infókat. :)

(#20) Chaser válasza Dr.Byte (#19) üzenetére


Chaser
titán

Jah látom nemrég regeltél...majd elmúlik:D:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ne rossz gép, de inkább egy Y570A 200k körül, ha a játék is számít.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) Jocozolg válasza Cyberpunk (#21) üzenetére


Jocozolg
tag

Az örök dilemma játék/nem játék, de ha beéred kevesebbel (kisebb felbontás, stb.) akkor még pénzt is spórolhatsz.

(#23) KillHates válasza opeter87 (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

Meg, de számíts rá, hogy elég kancsós rózsaszínes lilás lesz a belseje... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24) benczeb válasza Kalandor (#3) üzenetére


benczeb
aktív tag

Ajjaj, igazad lehet. :(

[ Szerkesztve ]

(#25) dorten


dorten
tag

Jó írás!
Hozzátenném hogy bár én nem kedvelem a Lenovo termékeket, ez külsőre nekem tetszik. :C

(#26) rizso válasza KillHates (#23) üzenetére


rizso
addikt

Mindegyiknek enyhén lilás (bizonyos fényviszonyoknál) a fém borítása. Nekem Y570-em volt korábban, most páromnak Z570, detto megfigyelhető a lilás árnyalat, és utóbbinál kívül-belül - páromnak viszont ez pont pozitívum :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#27) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nekem asus k53ta sx149d van és minden játék gyönyörüen fut rajta és k10stattal gyönyörüen húzható a processzor 2.0 ghz-n használom. :K

(#28) gegg


gegg
tag

Ilyen notin gondolkozom. Asztali gépet váltana ki de nem tudom meg merjem e kockáztatni mert elég sokat menne és külső monitorra lenne kötve (ssd-vel lenne használva).

(#29) jodován


jodován
tag

Z470-ből van AMD-s? Annak sem csillog annyira napfényben a kijelzője?

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#30) opeter87 válasza KillHates (#23) üzenetére


opeter87
senior tag

Ezt kifejtenéd bővebben?!

előre is köszi

(#31) Tyren


Tyren
aktív tag

Nem eszet szeretnék osztani, mert ez tényleg nem egy rossz gép, de azért a felső kategóriás jelzők nem igazán illenek rá, plusz én munkára sem ilyet vennék még ebben az árkategóriában sem.
Egyébként otthon, multimédiás felhasználásra untig jó.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#32) rizso válasza opeter87 (#30) üzenetére


rizso
addikt

Bizonyos fényviszonyoknál lilás árnyalatúak a szálcsiszolt fém részek.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#33) .bableWes


.bableWes
őstag

a billentyüzet valoban qwerty kiosztásu vagy qwertz?

ami nem tetszik a gépben, hogy az enter bill, nem is tudom, hogy mondjam kicsi, nem a megszokott nagy

eme gépnek az asus példányával szemezgettem, olcsobb is igaz, de ott nincs aluminium, ami azért sokat dob a lattba.

köszi a tesztet

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#34) opeter87 válasza rizso (#32) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszi :R

Hát legyen ez a legnagyobb baj a gépnek :D

(#35) BlueAthlon válasza Dr.Byte (#19) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Az eredményeket elnézve szerencsétlen A6 közelében nem volt a 2,3-as turbo órajeleknek. Ezt anno én is tapasztaltam egy A4-3300 esetében, hogy a büdös életben nem kapcsolt fel magától turbo módba ( K10stat után viszont valós 3-3,2 Ghz-en is vígan szaladgált, ténylegesen használható CPU teljesítményt leadva). Valamint a játéktesztek low beállításán is látszik a magyar államadóság mértékű CPU bottleneck... Ráadásul az Everest is hülyeséget mutat, rosszul detektálta a base clock-ot.

Ajánlom a K10stat használatát, tényleg tedd fel az összes magot 2,3-ra ( vagy tovább, többen kihoztak belőle értelmes fesszel, 2,5-2,6-ot is), úgy is nézd meg az eredményt. Így,alap 1,4-en, körberöhögi minden.

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#36) Chaser válasza BlueAthlon (#35) üzenetére


Chaser
titán

Persze hogy nem, turbo csak akkor megy ha nincs minden mag terhelve:) All core 2.3Ghz-en és gpu kicsit megrángatva már érdekesebb eredményeket adna.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Apika


Apika
Közösségépítő

Köszi a cikket! Pont vásárlás előtt állok, és kb. ennyit tudok ráfordítani a projektre...

(#38) hackeeeee válasza Kalandor (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy Home Premium.. Oké..

Beszélni ingliss, or hángirian. :D

Véleményem szubjektív...

(#39) KillHates


KillHates
nagyúr

Oké, de annak nagyon lilás árnyalatú a belseje :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40) opeter87 válasza KillHates (#39) üzenetére


opeter87
senior tag

Itt venném meg és itt találtam is egy közeli képet. Tényleg ennyire lilás :D

(#41) KillHates válasza opeter87 (#40) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, sokkal lilásabb mint a képen!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#42) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

én a tescoban vettem egy gépet, 1gb-os 6650m-el és athlon II 2.3ghz-es procival, 99999-ért :DD
Na ez a best by kategória :P
egyébként a proci órajele miatt ,a játékokat sztem jobban is viszi, mint ez a gép. nekem a crysis legújabb patchel van fent, és very high beállításon is simán megvan a 25 fps, mondjuk a drivertől is függ, nekem a 12.1es van fent a kártyához.

(#43) Chaser válasza Zoli0726 (#42) üzenetére


Chaser
titán

Volt az 90-ért is, az illetékeseket azóta sztem már kirúgták:D ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) opeter87 válasza KillHates (#41) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát igen lilának lila ez van, de ebben a legjobb a hw ár/érték arányban :D

(#45) KillHates válasza opeter87 (#44) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vittem az egyik (férfi) ügyfelemnek; kibontotta, kinyitotta, majd megkérdezte; ez valami vicc?
Szerencsére a nagyker RMA-ban visszavette.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46) Dr.Byte válasza KillHates (#45) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Csak arra tudok következtetni, hogy az "ügyfeled" nem ezt a gépet rendelte meg tőled. És ha így van nem csoda, hogy meg volt lepődve. Viszont, ha direkt ez volt a kivánsága (ilyenkor az ember utánajár annak, hogy mi az amit rendel) akkor miért is lepődött meg...?

(#47) KillHates válasza Dr.Byte (#46) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én ajánlottam neki; nem tudtam, hogy ilyen színű. Akkor jött be és a sajtófotókon nem látszott. Azóta már minden fórum ezen röhög... Rendelt utána egy Z460-ast és azzal a mai napig tökéletesen elégedett

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48) Boxi88


Boxi88
őstag

Jó gép és jó teszt, kifejezetten örülök, hogy a crysis2-t letesztelted, így bizonyítható, hogy nem csak reklám szöveg...

(#49) mghltm


mghltm
addikt

targyi tevedesre szeretnem felhivni a kedves szerzo figyelmet: a q9100 nem asztali, hanem laptop proci ;)

illetve a fogyasztasa "csak" 45 watt

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#50) buzus


buzus
aktív tag

Itt valami katyvasz van a grafikonokkal. Dirt3-nál a legnagyobb felbontásban a GT 525M kétszer annyit fpst produkál, mint egy GT540M. :F Valami nem kóser!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.