Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7600 GS


7600 GS
addikt

nyilj meg... :U

(#2) Lauda válasza 7600 GS (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Nem neztem meg, de az amerikai alomrol majd akkor, ha voltal/eltel kint. Amugy az amerikai alom mar nem letezik.

(#3) Csemike


Csemike
csendes tag

Én megnéztem, érdekes volt. :)

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A végén a paródia jó volt, amúgy eléggé sarkos és demagóg az egész. Tartom azt, hogy a hitelválságokat főként a felelőtlen hitelkezelés okozza, ami a vezetés (vagy épp a kisember) döntése. A bankok minden feltételt, kitételt, áttételt leírnak a szerződésben, a hitel és kamata maga - adott valután belül - kiszámítható. Hogy mennyire is fontos ez az intézmény, az Széchenyi műveiből is látszik.

(#5) cskamacska válasza 7600 GS (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

És a megoldás az, hogy a bankárokat belökdössük egy feneketlen kútba? ;]

Mondjuk ha már válság: Inside Job
Igaz, ez nincs fent a jútúbon, mint a zeitgeistek. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#6) dabadab


dabadab
titán

Szerintem azon lenne erdemes elgondolkodni, hogy esetleg erdemesebb lenne a vilagrol valo ismereteket nem a youtube-o terjengo hazug propangandamuvekre alapozni :U

DRM is theft

(#7) TheShow

Köszi, hogy belinkelted.
Miután megnéztem, én is elgondolkodtam pár dolgon:
1., akinek volt ideje megcsinálni ezt a videót, annak miért nem volt ideje olvasni a gazdaság működéséről?
2., akinek van ideje megnézni, annak miért nincs ideje utánaolvasni dolgoknak?
3., miért van az, hogy kritika nélkül képesek az emberek benyelni valami butaságot, amit szépen csomagolnak?

(#8) 7600 GS


7600 GS
addikt

Akkor sorban válaszolnék.

Lauda: Nem csak Amerikáról szól, hanem az egész bankrendszerről.
Crystalheart: Ez elméletben jól hangzik, de (szerintem) sajnos nem igy működnek már a dolgok. Hogyha tévednék akkor elnézést érte.
cskamacska: Köszi, ezt a filmet meg fogom nézni, érdekesnek tűnik első blikkre.
dabadab: Mindennek utánna lehet keresni, nem kell mindent egyből elhordani hazugságnak, ami egy picit is gyengithetné Amerika nimbuszát.
TheShow: Mester, oktass minket, mondd el ezeket a dolgokat! :R

Marci

(#9) Crystalheart válasza 7600 GS (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért ne így működnének? Van egy adott hitel, mondjuk 10% kamattal. Ha a vállalkozásom első évben visszahozza a befektetést, akkor a második évben már bőven a kamat fölött termelhet. (Pl. méhészkedés ilyen lehet, ha optimális az év.) Ha azonban azért veszek föl hitelt, mert nincs pénzem TV-re vagy saját lakásra, de én azért csak előbb akarok, akkor magamra vessek! A hitel mellett Széchenyi is úgy érvelt, hogy a befektetésre kerülő, és várhatóan megtérülő költségekre való, ez a legfőbb ok. Pl. az ő esetében a birtokai fejlesztése. Akkor az ősiség törvényének kapcsán (ugyebár a nemesi földbirtok elidegeníthetetlensége) jött föl a hitel kérdése, ott jól látszott, micsoda hátráltató tényező, ha valami - pl. hogy az ősiség miatt nincs fedezet - megakadályozza a felvételét.

De hozhatnám példának Őrbottyán és Veresegyház történetét is: én Bottyánban lakom, a szomszéd város Veres. Őrbottyán azt az utat választotta, hogy nem bocsátkozik adósságokba, így most van valami +100 millió raktáron, ami nem sok, de legalább nem mínusz. Így azonban kb. semmi sem fejlődik. Tíz év alatt, mióta itt vagyok, állami támogatással lett csatorna és egy lapos, szürke tér, és a falu önerejéből kb. a járdát építette meg a főút mellett; de olyan alapvető gondokkal küszködik, hogy pl. az iskola kicsi, elavult, a diákok menekülnek máshova, nincsenek üzletek, nincs kultúra, egyszerűen egy alvófalu az egész. Veresegyház ellenben egészen eladósodott, több (kb. 7) milliárd kölcsönt vett föl az intézmények, a főtér, a külcsín fejlesztésére, lakosonként úgy félmillát, de gondolkodtak is mellette. Ugyanis így a régióban a legfejlettebb és legdekoratívabb településsé vált, az üzletek és vállalkozások a jobb piac (akár szó szerint is, mert heti kétszer van egy irdatlan forgalmú piac) miatt oda települnek elsősorban, így az iparűzési adót is oda fizetik. Veresegyház a jelenlegi kölcsönt a befolyó iparűzési adókból, újabb kölcsönök fölvétele mellett két-három évtized alatt tudja visszafizetni.

Gondolkodni kell és előrelátónak lenni. Szociális kiadásokat sem lehet hitelből fedezni, az olyan, mintha kaját vennék belőle: a vég kezdete. Csak megtérülő befektetésekre szabad, de arra szinte elengedhetetlen, ha nagyobb volumenben gondolkodik az ember - és főleg egy ország.

Persze a bankárok sem angyalok, az üzletpolitikájukra valószínűleg bőven ráhúzhatnánk a fogyasztó tudatos megtévesztését. Ugyanis úgy tukmálják mindenkire a hiteleket, mintha mindenki egy pénzügyi szakember lenne, aki fel tudja mérni, kell-e neki vagy sem. Márpedig az emberek nagyobbik része nem tudja, az "ingyen pénz" lehetősége - amiről a kisfilmben is szó van - igen csábító, a következményekbe pedig nem gondolnak bele.

(#10) Bibby válasza Crystalheart (#9) üzenetére


Bibby
addikt

A hitel a források időbeli eloszlását segíti. Akinek most sok van és "nem kell", az ad annak akinek még nincs de szüksége van rá.
A megtérülést pedig nem pénzben mérik csak. A hasznosságról hallottál már? Közgazdasági alapfogalom.

Ελευθερια η θανατος

(#11) Crystalheart válasza Bibby (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Viszont a gazdaságban a hasznosságot pénzben mérik. :) (Mit nem abban mérnek? A jólét, a kultúra, az egészség, minden ettől függ.) Mondjuk talán kissé én is sarkosan fogalmaztam. Tehát ha pl. egy szociális beruházás várhatóan megtérül, mondjuk egy fejlesztés hatására drasztikusan csökkenhetnek az egészségügyi kiadások, akkor megérheti. Ha úgy javulhat a turisztika, akkor megérheti hajléktalanszállókat építeni, ésatöbbi.

Egyébiránt az igaz lehet, hogy ez az egyszerű megállapítás, amit te írtál, már nem él manapság. Már nem csak az ad, akinek sok van, hanem az is, akinek csupán joga van adni. A tőke elfogyásával akár fedezet nélkül is szórják a hiteleket. Ez akkor üt vissza, ha túl sokaknak bukik be a hitele, akkor lukadnak a lufik. Ettől függetlenül igaz, hogy a források időbeni elosztását, azaz egy időre való csoportosítását segítik a hitelek. A fenti példámban is, Veresegyház időbeli előnyhöz jutott a térséghez képest, hogy előbb költötte el azt a pénzt is, amit harminc év múlva keresne.

[ Szerkesztve ]

(#12) baluka26 válasza TheShow (#7) üzenetére


baluka26
veterán

Szia Show, rég láttalak itt a fórumon :B :B
Egyébként egyetértek dabadab-bal, és Veled is. Ezeknek nem szabad hinni, de úgy semminek sem. Meg kell tanulni a gazdaság működését és utána gondolkodni, ezután saját véleményt kialakítani.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13) morhange válasza dabadab (#6) üzenetére


morhange
tag

Ez igaz, de akkor mégis hol kéne, mert akárhol keresünk infót, úgy is mindegyik oldal azt ír amit akar. Elolvashatok egy gazdasági szaklapot is de semmi sem tudja garantálni, hogy igaz amit leírnak. Hatalmas tudás kell és folyamatos megfigyelés ahhoz, hogy valaki tudja mi megy pontosan a gazdaságban. Azt szokták mondani, hogy még a legnagyobb guruk sem látják át teljesen és ez csak a gazdaság, hát még a politika meg egyebek területén mi van...

(#14) Bibby válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Bibby
addikt

Ezt írtad:

"Ha azonban azért veszek föl hitelt, mert nincs pénzem TV-re vagy saját lakásra, de én azért csak előbb akarok, akkor magamra vessek!"

A gazdaságban sem csak pénzben mérik a hasznosságot.
Honnan tudod, hogy az egyén, aki vesz egy tévét hitelből, azáltal hogy kielégül, nem lesz produktívabb? És máris a hasznosság kézzel fogható értéket generál.
Csakhogy ehhez fel kell mérni a határokat, amire sok ember nem képes. Túlvállalják magukat. A kereslet meg amit gerjesztenek, magával vonzza azt hogy a hitelpiac élénkül, és megpróbálnak minél többet kiszórni, akár fedezet nélkül is. Ez a lufi pukkadt ki.

Tanuljuk már meg hogy a hitel jó és nélküle bizony sehol nem lennénk. Az hogy rosszul használják, egész más kérdés.

Ελευθερια η θανατος

(#15) Z86


Z86
őstag

A dollár elértéktelenedésével mostanság sokat foglalkoznak, emlékszem is egy grafikonra ami az USA pénzkibocsátását ábrázolta az idő múlásával és a vége kb. úgy festett mint egy Dirac-delta.

(#16) Lauda válasza 7600 GS (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Megnezem majd koszi. ;)

(#17) Crystalheart válasza Bibby (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hááát... Tudod, én ennél puritánabb véleményen vagyok, inkább az azonnali igényekből kell lejjebb adni. Ugyanis a mértéktelen fogyasztás, amit a hitel, hitelkártya stb. lehetősége generál a mohó embereknél, vezet pl. a termékek mesterséges elavulásához és túlzott fogyasztáshoz is, és viszont. De ahogy a normális mérlegelésre, úgy erre sem igazán képesek az emberek.

Az utolsó két mondatoddal természetesen egyetértek, én is ezt papoltam. :)
______________

Azon érdekes helyzeten érdemes szerintem elgondolkodni, hogy míg csomóan mindent hitelből akarnak megoldani, addig hazánkban százezrek munkája és munkájának értéke pazarolódik el, vész a semmibe a munkanélküliség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Lauda


Lauda
félisten

Doglenek a bankok rendesen.[link]

(#19) D1Rect válasza Lauda (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez vicces.
Csak nehogy az legyen, hogy a végén megveszi egy bank az összes többit. :))

(#20) Lauda válasza D1Rect (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Jah. :D Csak az a baj, hogy amig ezek jol elszorakoznak, addig ha baj van, mindenki szivni fog. Csak gondoljunk vissza a 2008-as valsagukra.

(#21) TheShow válasza 7600 GS (#8) üzenetére

Azt hiszem, hogy kissé eltúloztam a stílust. Késő volt már.

A lényeg, normál hangnemben: semmivel sem mond többet, vagy fed fel többet ez a videó, mint a korábbi társai. Ugyanúgy átsiklik részletek felett, kiragad részleteket az eredeti környezetből, hatásvadász.

Természetesen nem vagyok mester, nem tudok mindent. Ebből kifolyólag nem fogok tételesen megcáfolni mindent. De azért pár példa:
- A Fed nem magánbank, hanem vegyes működtetésű, azaz szövetségi és magán. Az sem igaz, hogy az USA elnökének semmi kontrollja nincs felettük. [Fed-Wikipedia]
- Lehet, hogy J.P. Morgan nem volt szentéletű, de pl. az 1907-es válság megfékezésében nagy szerepet játszott.
- A film által pénzügyi hősnek kikiáltott Andrew Jackson elnöksége alatt, részben a központi bank elleni szabadságharca miatt, elég jelentős válság bontakozott ki az USA-ban 1837-ben.
- Igen, a központi bankok adnak kölcsönt a magánbankoknak, de ez alapvetően drága forrás. Olcsóbb, ha a bankközi piacon (tehát magánbankok egymás között) próbálnak forráshoz jutni, ha szükséges.
- Hitelezéshez kapcsolódóan: pénzmultiplikátor fogalmát érdemes kikeresni.

Még annyit hozzátennék a videóhoz, hogy ha emlékszel, akkor volt egy rész, amikor a "naívszőkefiú főhős" azon lamentál, hogy tulajdonképpen nem is volt szüksége a felvett hitelre. Csak nagyobb lábon akart élni, mint amire lehetősége volt. Persze amikor már egy ideje nem tudta törleszteni a részleteket, jött a bank (szintén szerepel a filmecskében).
Itt sem igazán merül fel a hitelfelvevő felelőssége.

(#22) D1Rect válasza TheShow (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha pontosak az információm a FED 51%-ban van magánkézben. ;)

(#23) TheShow válasza D1Rect (#22) üzenetére

Szóval akkor nem magánbank, hanem vegyes? :)

(#24) dabadab válasza D1Rect (#22) üzenetére


dabadab
titán

Praktikusan a FED allami bank, pont ugy, mint az europai kozponti bankok.

DRM is theft

(#25) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, belepörgetés alapján ez eléggé demagóg, de legalább sulykolja azt. fél órát inkább nem szánnék rá.

morhange: forrásanalízist lehet csinálni. meg lehet összehasonlíthatni adatokat. illetve mindig rá lehet keresni, hogy ki áll az adott oldal mögött, és abból kb látszik, hogy melyik érdekcsoporthoz tartozik.

ha nincs rész a weboldalon, hogy mégis ki áll a szervezet mögött, akkor érdemes az egész oldalt nagyon óvatosan kezelni. általában olyankor vagy ferdít, vagy paranoid, vagy a kettő keveréke. egy idő után a nyilvánvaló baromságokat azért lehet szűrni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Crystalheart válasza proci985 (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazából az utolsó pár perc miatt éri meg megnézni. :D

(#27) D1Rect válasza TheShow (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudtommal igen.(de én ezt innen nem tudom neked biztosra)

(#24) dabadab: Pff, te még benyalsz ilyeneket?
Én ma megtudtam, hogy a föld tulajdonképpen üreges és egy nap van benne! Google: hollow earth

[ Szerkesztve ]

(#28) Dany007


Dany007
veterán

Azért mondjuk az tényleg meglepő, hogy az összes kiadott hitel mögött valahol tényleg van is fedezet... És most nem csak lakossági hitelezésre gondolok...
Itt euban is szinte az összes országnak irdatlan mennyiségű hitele van...
Nekünk az éves GDP 71%-a, de az olaszoknak, spanyoloknak íreknek még ennél jóval több. Nem is beszélve a Görögökről... De ha mindenki úszik az adósságban akkor hol van a pénz ? :D Mind1 ez már túl magas nekem :)

(#29) Crystalheart válasza Dany007 (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kb. minden országnak van adóssága, ez csak úgy lehet, hogy vannak körbetartozások is.

(#30) Dany007 válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Dany007
veterán

És akkor honnan a mentőcsomag? Volt szó róla, hogy az EU-s segélyalapot nemtomhány milliárd euróra akarják növelni... De miből ha minden ország úszik az adósságban?
Egy kicsit amúgy szerintem is már túl van spirázva ez az egész bankrendszer... Kölcsön kölcsön hátán a kölcsönt is a kölcsönből fizetjük stb...

Ettől függetlenül persze kölcsönre szükség van. Csak egy kicsit szűkösebb keretet kéne neki szabni.

(#31) Crystalheart válasza Dany007 (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én sem látom át a dolgot, nem vagyok pénzügyi szakember :D, de paraszti ésszel azt gondolom, hogy talán a hitelképes országok képesek némi tőkét kölcsönözni, de kell nekik a biztosíték, mert attól még nekik is fizetniük kell a saját kölcsöneiket, nem tehetik meg, hogy csak úgy kidobják a pénzt az ablakon.

(#32) bullseye


bullseye
addikt

nekem az tetszett a filmben, hogy mennyire tiszteli más szellemi tulajdonát...

egyébként én nagyon értek is a dologhoz, meg nagyon okos is vagyok, de azt hiszem inkább a tőzsdézést kéne valahgy keretek közé szorítani, hogy csak spekulációval ne lehessen felfuttatni vagy bedönteni cégeket, valutákat, országokat...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#33) dabadab válasza D1Rect (#27) üzenetére


dabadab
titán

Jajj, ezt az ovis szinvonalat muszaj?... :U

Egyebkent nezzuk: az igazgatotanacs het tagjat a Szenatus nevezi ki. A 12 tagu FOMC (ami kb. a magyar Monetaris Tanacs, es mint ilyen, a FED legfontosabb szerve) all a het igazgatotanacsi tagbol (vagyis eleve tobbseguk van) plusz a regionalis FED-fiokok elnokebol (akiknek a kinevezesevel kapcsolatban az igazgatotanacsnak vetojoga van).

Szerintem ez igy ranezesre kimeriti azt, hogy gyakorlatilag allami kontroll alatt van, de ha te jobban tudod, ne titkold.

Dany007: nem az orszagoknak, hanem a kormanyoknak vannak tartozasai, joreszt pont sajat polgaraikkal es cegeikkel szemben, akiknek meg tipikusan megtakaritasaik vannak

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) TheShow válasza D1Rect (#27) üzenetére

Ha elolvasod a hozzászólásom, akkor láthatod, hogy eleve ezt írtam: a Fed vegyes tulajdonú bank.
Dabadab pedig leírta, hogy attól még az állam irányít, azt is, hogy ezt milyen jogosultságokon keresztül érvényesíti..

(#35) Eastman


Eastman
őstag

1992.

"A Foreclosure of a Dream a gazdasági és politikai változásoknak való kiszolgáltatottságot tárgyalja. A dal témáját Dave Ellefson szüleinek esete inspirálta, akik a Reagan-kormányzat idején veszítették el munkahelyüket. A dalban szerepel George H. W. Bush akkori alelnök és elnökjelölt híres 1988-as kampánybeszédének részlete („Read my lips”), ami a politikusi hazugság szinonímája lett az Egyesült Államokban.
(...)
A politikus témájú Foreclosure of a Dream videoklipjének amerikai premierjét szándékosan az 1992 novemberi elnökválasztásra időzítették."
Forrás.

...hogy a címre utaljak.

Úgy érzem, hogy az elmúlt 20-25 év és a következő kb. 30 év az Amerikai Egybesült Álmok utolsó pár villanása volt és lesz aztán kiírják, hogy élt 200 évet. Ami valljuk be, nem sok egy nemzet történetében.

Persze ne így legyen! Ott is emberek élnek. Kívánom, hogy éljenek boldogan! ...és lehetőleg ne hazugságban.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36) dabadab válasza Eastman (#35) üzenetére


dabadab
titán

A politikusok mindenhol hazudnak, leginkabb azert, mert erre hatalmas tarsadalmi igeny van. Ez erdemben nem befolyasolja az "amerikai almot", ami persze amugy is sokkal inkabb csak propaganda volt, nem maga a valosag.

DRM is theft

(#37) Eastman válasza dabadab (#36) üzenetére


Eastman
őstag

+ 1

...csak annyi, hogy a probléma nem új keletű. A címben olvasható fogalom szerintem csak a fejekben létezik.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38) dabadab válasza Eastman (#37) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az almok eleve csak a fejekben szoktak letezni :), de minden kozossegnek szuksege van valami idealkepre, ami meghatarozza a kozosseg ertekeit, tavlati celjait. Az USA eseteben ez az amerikai alom volt, vagyis a vallalkozokedv, a munka, az anyagi gyarapodas es a tarsadalmi mobilitas nagyraertekelese ("cipopucolobol milliomos").

DRM is theft

(#39) Eastman válasza dabadab (#38) üzenetére


Eastman
őstag

Én - sajnos - a TV-n nőttem fel. Az ömeriken drímzből nekem a lobogó, kutya-gyerek, kertvárosi élet fehér léckerítéssel, szott nagy kocsibejáró, autó minden családtagnak, Disneyland, baseball és horgászás a gyerekkel kombó jött át. ...persze kiegészítve az általad leírtakkal. Hősünk is valahol ezt a kényelmet félti. (Igaz, hogy az ő esetében csak kutyára redukálva, de érjük be most ennyivel, válság van.) Ha mindez hiteleken és a munka & fizetőképességen alapul, akkor ezt már kb. hétéves koromban láttam, hogy ingatag. (a TV-ből) Mindig azon csodálkoztam, hogy ők hogyan hiszik el ezt az egészet. Komolyan csodálom őket ezért. Sokat mondogatjuk, hogy kék az alma és tényeg kék lesz. Aztán ha még is piros akkor ßop@'s van.

Kíváncsi lennék a Grét Hangerien Drímzre is... Attól félek, hogy ez mára már nagyon hasonló a fent említetthez.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) D1Rect válasza dabadab (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

Most miért?
Az üreges föld elmélet teljesen megalapozott!
Sokáig azt hitték lapos a föld, majd rájöttek, hogy tévedtek, ebből következik, hogy most majd rájönnek, hogy üreges. :DDD

Megnézem alaposan, hogy miként is működik a FED.
Volt szerencsém közelről látni, hogy mi folyik idehaza "politika" címen, valahogy nem bízom abban, hogy odakint jobb(már csak a kétpártrendszer miatt sem).

(#36) dabadab: "A politikusok mindenhol hazudnak, leginkabb azert, mert erre hatalmas tarsadalmi igeny van."
Ezt viszont egészen biztosan tudom cáfolni.
Én nem ismerek egyetlen embert sem aki szereti, ha hazudnak neki a megválasztott vezetők.
Te ismersz ilyet?

(#41) hoffman_ válasza D1Rect (#40) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Te ismersz ilyet?

Az ország 2/3-a :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42) D1Rect válasza hoffman_ (#41) üzenetére


D1Rect
félisten

Én eddig nem találkoztam egyetlen emberrel sem, aki szereti, ha hazudnak neki a vezetők.
Te láttál ilyet?
Én még csak "hallottam, hogy van ilyen".

(#43) Bibby válasza D1Rect (#40) üzenetére


Bibby
addikt

Olyat viszont gondolom ismersz, aki azt akarja hogy 100 forint legyen a benzin, hogy a bére évente duplázódjon, és persze Hawaii magyar kézbe kerüljön.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#44) Dany007 válasza D1Rect (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Nem ide tartozik de mostmár lassan én is azt szeretném ha hazudnának :D

Annyi fost olvasni a hírek között azt esti híradóban is csak a szart nyomatják az emberre....
Csődközelben Mo, meg Közel a bóvli kategória, meg mindjárt leminősítenek, meg nagyon rosszul állunk és sok hasonló főcímet lehet olvasni / hallani.
Lassan már az életkedvem is elmegy, annyira nyomatják ezt a negatív hangulatot...

(#45) dabadab válasza D1Rect (#40) üzenetére


dabadab
titán

"Én nem ismerek egyetlen embert sem aki szereti, ha hazudnak neki a megválasztott vezetők."

Legalabbis ezt mondjak. Mindenki azt mondja, hogy nem szereti a hazugasokat, csak az igazat, a szintiszta igazat. Persze. Aztan ha azt mondjak neki, hogy budos a szaja, akkor megis megsertodik.
A politikaban is igy van: azt akarjak hallani, hogy minden rendben lesz, szep lesz, jo lesz. Ahelyett, hogy kirohognek azokat a politikusokat, akik azt igerik, hogy a koltsegvetes beveteleit csokkentik, a kiadasait novelik, a deficitjet meg megszuntetik (mert azt azert egy elsos is ki tudja szamolni, hogy ez igy nem megy), inkabb megvalasztjak oket.
A politikai hazugsagokat altalaban kb. annyira konnyu leleplezni, mint a kakaotocsa kozepen, kezeben bogrevel alldogalo haromevest, aki azt allitja, hogy nem o ontotte ki, aztan valahogy megis elhiszik oket az emberek, nagyon durvan az arcukba kell nyomni a hazugsag tenyet ahhoz, hogy atjusson a "nemakaromlatni"-szuron.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) D1Rect válasza Bibby (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, ilyet sem ismerek. :N
Olyannal szoktam találkozni, hogy "Vissza a trianoni területeket!!!négy!!!".
Persze arra a bonyolult kérdésre, hogy "Mégis hogyan?" már nem tud válaszolni.

(#44) Dany007: Kérem kapcsolja ki, menjen ki az utcára, nézzen szét.

(#45) dabadab:
A "büdös a szád" az egy durva kritika, amivel bántod a másikat, persze, hogy megsértődik.
Én inkább a "Kérsz egy rágót?" kérdést használom ilyen esetben, nem bántó és kap egy rágót.
Mindenki boldog. (L)

Az "elvárt hazugságról":
Sajnos ez lesz abból, ha az emberek 4+ órát ülnek egy képernyő előtt amire ráfogják, hogy "tájékoztat és hozza a híreket".
Aztán ott lehet egymásnak szögegyenesen ellentmondó "híreket" tálalni, hogy 1bites csak odáig jusson, hogy "hát ez nekem bonyolult, nem tudom ki hazudik...hazudik az összes".

Aztán választásokkor csillogós celofánba csomagolják a sz@r és aki a nagyobb média tam-tamot tudja verni, meg nagyobb masnit teszi rá, attól az oldaltól fogják kibontani a "csomagot".
Aztán mindig meglepődnek, hogy "jééé, ebben sz@r van". :U

(#47) baluka26 válasza D1Rect (#46) üzenetére


baluka26
veterán

Egyszerű példa:
Szeretnéd azt hallani választásoknál, hogy nőni fog a jövedéki adó, nőni fog az ÁFA, nőnek az energiaárak, megszorítások lesznek a válság miatt, vagy azt, hogy ÁFA csökkentés, növeljük a támogatásokat, jólét lesz?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#48) Dany007 válasza D1Rect (#46) üzenetére


Dany007
veterán

De ott is ez megy csak nem ilyen közvetlen módon...
Mindenki magába van roskadva... Szomorú életunt arckifejezéssel. Néz maga elé.... Látszik, amint azon agyal vajon megvegye-e azt a Rama margarint, vagy inkább válassza az 50 forinttal olcsóbb Tescosat.
Mosolygós embert 15-18 éves kor fölött én még nem láttam az utcákon :D Sajnos.
Na, hagyom az offot.

(#49) dabadab válasza D1Rect (#46) üzenetére


dabadab
titán

"A "büdös a szád" az egy durva kritika"

Nem, ez egy teny a leheto legegyszerubb formaban megfogalmazva.
Egyebkent itt is vagyunk a problemanal: az emberi psziche ugy mukodik, hogy bizonyos dolgokat kormeszakadtaig ved (pl. a pozitiv enkepet) es barmit, ami ennek ellentmond, megprobal valahogy semlegesiteni. Ezen nem azert sertodnek meg, mert durva kritika (mert nem az), hanem azert, mert nem kompatibilis az enkepukkel, ennel fogva el kell valahogy hessegetni. Marpedig ha a valosag vs enkep meccs szinte fix kettes, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy az embereknek igenyuk van a hazugsagokra.

DRM is theft

(#50) D1Rect válasza baluka26 (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

Egyiket se.

Én ezt szeretném hallani:
- növeljük az alkohol és a dohánytermékek jövedéki adóját, mert ezek fogyasztása jelentős többletköltséget jelent az egészségbiztosításnak
- csökkentjük a 12(pl.) főtől kevesebb dolgozót foglalkoztató cégek, vállalkozók közterheit, hogy a hazai kis-közép vállalkozásokat előnybe hozzuk a multikkal szemben
- felszámoljuk a hosszútávú munkanélküli megélhetési lehetőségeket, mert az bűnözés melegágya
- megszüntetjük az iskolakötelezettséget, hogy azok a diákok akik gátolják a többiek tanulását eltávolíthatóak legyenek
- a főiskolák/egyetemektől elvesszük a "büfészakok" állami támogatását mert használhatatlan képzést nyújt, aki "hülyeséget" akar tanulni az fizesse ki zsebből
- egyszerűsítjük az adórendszert, hogy átlátható legyen mindenki számára
- csökkentjük a parlamentbe kerülési küszöböt 1%-ra vagy 0,5%-ra a tényleges demokráciáért, mert kettőből választani nem demokrácia
- stb. stb. stb. ezek most csak így hirtelen jöttek

De amit leginkább hallani szeretnék:
- megszüntetjük a megélhetési politizálást, aki nem ténylegesen az adófizetőkért van és az ő életüket segíti annak nincs keresnivalója a "vezetésben"

(#49) dabadab: Nem, a "büdös" egy szubjektív fogalom, nem tény.

[ Szerkesztve ]

(#51) baluka26 válasza D1Rect (#50) üzenetére


baluka26
veterán

Lolololol
Inkább nem reagálok a leírtakra, mert kibannolnak :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#52) D1Rect válasza baluka26 (#51) üzenetére


D1Rect
félisten

Biztos vagyok benne, ha megerőlteted magad meg tudod fogalmazni megfelelő módon.

(#53) dabadab válasza D1Rect (#50) üzenetére


dabadab
titán

"For every problem there is a solution which is simple, clean and wrong" :P

"a "büdös" egy szubjektív fogalom, nem tény."

Azert gondolom te is erzed, hogy ez csak egy elvetelt maszatolasi kiserlet, nem komoly ellenerv, mert egyreszt senki se gondolja igazan komolyan azt, hogy az a szajszag, ami az egyik embernek budos, az a masiknak maga az illatmenyorszag, masreszt meg az is eleg nyilvanvalo, hogy a "budos" azt jelenti, hogy az illeto szagerzekelese kellemetlennek talalja, ami viszont nyugodtan kezelheto tenykent.
Szoval arrol van szo, hogy a kellemetlen igazsagokat alapvetoen mindenki elcserelne kellemes hazugsagokra.

DRM is theft

(#54) baluka26 válasza D1Rect (#52) üzenetére


baluka26
veterán

Megpróbálom nem elragadtatni magam :)
- növeljük az alkohol és a dohánytermékek jövedéki adóját, mert ezek fogyasztása jelentős többletköltséget jelent az egészségbiztosításnak

Erről egy tanulmány? Esetleg adatok? Valami? Ennyi erővel genetikai felmérés minden emberről, és akinél kimutatható, hogy "drága" betegségre hajlamos extra TB.

- csökkentjük a 12(pl.) főtől kevesebb dolgozót foglalkoztató cégek, vállalkozók közterheit, hogy a hazai kis-közép vállalkozásokat előnybe hozzuk a multikkal szemben

Az én tapasztalom ezekkel a vállalatokkal a közvetlen környezetemből, hogy a közteherviselésben a lehető legkisebb mértékben vesznek részt.

- felszámoljuk a hosszútávú munkanélküli megélhetési lehetőségeket, mert az bűnözés melegágya

És azzal a kis százalékkal mit csinálsz, aki ténylegesen nem tud munkahelyet szerezni? Édesanyámnak is két év volt úgy, hogy van egy pár szakmája és 9 év vezetői tapasztalata...

- megszüntetjük az iskolakötelezettséget, hogy azok a diákok akik gátolják a többiek tanulását eltávolíthatóak legyenek

Elsőrangú lépés egy ostoba nemzet irányába és a pedagógusok ellehetetlenítésére. Problémát vet fel, hogy kik gátolják? Akik rosszak? Én is nagypofájú és rossz voltam mindigis, lehet, hogy zavartam másokat (biztos), de kitűnő lett az érettségim, van egy felső- és egy középfokú nyelvvizsgám. Nem engednél tanulni?

- a főiskolák/egyetemektől elvesszük a "büfészakok" állami támogatását mert használhatatlan képzést nyújt, aki "hülyeséget" akar tanulni az fizesse ki zsebből

Mi az, hogy büfészak? Hogy határozod meg? Mi az, hogy használhatatlan képzés?

- egyszerűsítjük az adórendszert, hogy átlátható legyen mindenki számára

Mire gondolsz? Egykulcs?

- csökkentjük a parlamentbe kerülési küszöböt 1%-ra vagy 0,5%-ra a tényleges demokráciáért, mert kettőből választani nem demokrácia

Erről nincs véleményem, nem tudom, hogy előnyéből vagy hátrányából van-e több.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#55) D1Rect válasza dabadab (#53) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem-nem. :N
A "büdös szájszag" a te szemszögedből nézve kellemetlen.
"Kevésbé civilizált" emberek között fel sem merül ilyesmi.

Maga a "büdös" pedig igenis szubjektív fogalom.

(#56) Bibby válasza D1Rect (#50) üzenetére


Bibby
addikt

Ha egy éven belül megfulladsz a kakiban, akkor hiába teszel olyasmiket amikkel majd öt év múlva ki tudsz belőle mászni. Ha érted mire gondolok...

Ελευθερια η θανατος

(#57) D1Rect válasza baluka26 (#54) üzenetére


D1Rect
félisten

Dohányzás és alkohol egészségkárosító hatása:
Kérlek fáradj el a legközelebbi boltba, vegyél le egy doboz cigarettát a polcról és olvasd el mi van ráírva nagy fekete betűkkel fekete keretben. Köszönöm.

Alkohol: nem az index a legmegbízhatóbb forrás de tessék:[link]

"Az én tapasztalom ezekkel a vállalatokkal a közvetlen környezetemből, hogy a közteherviselésben a lehető legkisebb mértékben vesznek részt."
No offense, de a te tapasztalatod az, hogy most fejezted be a középiskolát. :B

"És azzal a kis százalékkal mit csinálsz, aki ténylegesen nem tud munkahelyet szerezni? Édesanyámnak is két év volt úgy, hogy van egy pár szakmája és 9 év vezetői tapasztalata..."
Egészen biztos vagyok benne, hogy anyukád is megoldotta volna valahogy és nem haltok éhen.

"Elsőrangú lépés egy ostoba nemzet irányába és a pedagógusok ellehetetlenítésére. Problémát vet fel, hogy kik gátolják? Akik rosszak? Én is nagypofájú és rossz voltam mindigis, lehet, hogy zavartam másokat (biztos), de kitűnő lett az érettségim, van egy felső- és egy középfokú nyelvvizsgám. Nem engednél tanulni?"
1. Tanulhat, mint magántanuló.
2. Én is "rossz gyerek voltam", de a pedagógusokat az lehetetleníti el, hogy bármit csinálhat a gyerek, nem lehet kivágni.
Szerinted a jelenlegi rendszer okos és értelmes fiatalokat produkál? :U

"Mi az, hogy büfészak? Hogy határozod meg? Mi az, hogy használhatatlan képzés?"
Mivel idézőjelbe tettem, gondolhatod, hogy nem pontos definícióról van szó.

De mondjuk egy sacc/kb. meghatározás: A képzést befejezettek közül kevesebb mint 50% nem talál abban a szakmában munkahelyet.

"Mire gondolsz? Egykulcs?"
Ja, mondjuk valami olyasmi mint az EVA.
Mert ha nem, akkor fogják magukat és offshore szlovák cégeken keresztül fizetnek adót... :U

"Erről nincs véleményem, nem tudom, hogy előnyéből vagy hátrányából van-e több."
Gondolj bele, milyen "hátránya" van... az emberek választhatnának. "Szörnyű".

(#56) Bibby: Ez bla-bla. A politikusok bla-blája, hogy "csak a ti érdeketekben tesszük, mert ha nem tennénk akkor még rosszabb lenne".
Egy vicc ami ebben az országban az elmúlt 20 évben folyt "politika" címkével. :O

[ Szerkesztve ]

(#58) baluka26 válasza D1Rect (#57) üzenetére


baluka26
veterán

Dohányzás és alkohol egészségkárosító hatása
Csak rizikófaktorok. Hajlamosság jóval többet nyom a latba. Ennyi erővel, aki nem sportol heti kétszer fizessen több tb-t.

Egészen biztos vagyok benne, hogy anyukád is megoldotta volna valahogy és nem haltok éhen.

Ja, feketén takarított házakat, amíg nem talált munkát... Bár ez nem megoldás szvsz.

1. Tanulhat, mint magántanuló.
2. Én is "rossz gyerek voltam", de a pedagógusokat az lehetetleníti el, hogy bármit csinálhat a gyerek, nem lehet kivágni.
Szerinted a jelenlegi rendszer okos és értelmes fiatalokat produkál?

Szerintem mindenkinek joga van a tanuláshoz. Okos és értelmes fiatalok hiánya->szülők a fő probléma. A nem taníttatás nem megoldás. Az ilyen gyerekekből csak munkanélküli buta tömeg lesz. Aki meg akar tanulni, az tud is. Akármilyenek a körülmények...

Mivel idézőjelbe tettem, gondolhatod, hogy nem pontos definícióról van szó.

De mondjuk egy sacc/kb. meghatározás: A képzést befejezettek közül kevesebb mint 50% nem talál abban a szakmában munkahelyet.

És ha egy családi vállalkozás pont ilyen büfészakembereket is foglalkoztatna, akkor az illető nem tanulhatná ki, mert horribilis pénzeket kell fizetni, annak ellenére, hogy jó tanuló volt az egyén?..

Ja, mondjuk valami olyasmi mint az EVA.
Mert ha nem, akkor fogják magukat és offshore szlovák cégeken keresztül fizetnek adót...

Amíg erre lehetőség van. Egyébként úgy általában az egyszerű adórendszer igazságtalan. A vállalatokat nem értem miért kevered ide, most itt állampolgárokról volt szó, nem? :F
Apropó eva

Gondolj bele, milyen "hátránya" van... az emberek választhatnának. "Szörnyű
Most is választhatnak. Itt Magyarországon sok párt lenne a parlamentben, akkor lenne az igazán nagy anarchia. Összetartó munka akkor sem lenne, csak aláásnának egymásnak.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#59) dabadab válasza D1Rect (#50) üzenetére


dabadab
titán

Ez egy koncepciotlan, vegiggondolatlan, onellentmondasokkal teli, a legnagyobb problemakkal nem foglalkozo, am olcso nepszeruseget hajhaszo otlethalmaz, nagyon szepen beleillik a honi politikaba.

En olyan programot szeretnek latni, ami ki van dolgozva, ahol vegiggondoljak azt, hogy milyen megoldando problemak vannak es azoknak milyen prioritasa van, ahol a megoldasi javaslatoknak az arnyoldalaival is szamolnak, ahol szamok vannak, amit olyanok irtak, akik ertenek is az adott targyhoz, stb.

DRM is theft

(#60) baluka26 válasza dabadab (#59) üzenetére


baluka26
veterán

Pontosan.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#61) bullseye válasza D1Rect (#50) üzenetére


bullseye
addikt

"- növeljük az alkohol és a dohánytermékek jövedéki adóját, mert ezek fogyasztása jelentős többletköltséget jelent az egészségbiztosításnak"

De csökkenti a TB költségeket, ami nagyon fontos, mert annál van csak igazán baj! Direkt megéri...

"- felszámoljuk a hosszútávú munkanélküli megélhetési lehetőségeket, mert az bűnözés melegágya"

Nincs elég melóhely még ha meg is tér mindenki, aki segély mellett lop. Szóval ez növelné a bűnözést. Hacsak nem lesz az addigi munkanélküli bűnözőkből rendőr!

"- megszüntetjük az iskolakötelezettséget, hogy azok a diákok akik gátolják a többiek tanulását eltávolíthatóak legyenek"

Ez is a bűnözést növeli, meg a max. a csak közmunkára alkalmasak számát. (Áthelyezés spec iskolába célravezetőbb lenne - meg büntetésnek is jobb...)

"- a főiskolák/egyetemektől elvesszük a "büfészakok" állami támogatását mert használhatatlan képzést nyújt, aki "hülyeséget" akar tanulni az fizesse ki zsebből"

Kinek mi a hülyeség... legyenek támogatott hiányszakmák, és fizessen mindenki más...

"- csökkentjük a parlamentbe kerülési küszöböt 1%-ra vagy 0,5%-ra a tényleges demokráciáért, mert kettőből választani nem demokrácia"

Az jó lenne elméletben, de onnantól nem csak 1-2-3 pártnak kéne összefognia egy ügyben (hacsak nincs valakinek így is 2/3-a, akkor meg csak színjáték az egész), hanem 8-9-nek akár. Minden minipárt bezsarolhatná a nagyot, ami tenni akar valami hasznosat, és értelmes dolgok buknának el, ha nem tudnak teljesíteni valami idióta követelést. + minden frakciónál kiemelt fizetések a vezetőségnek, részvétel a bizottságokban, épület, titkárság, stb. stb.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#62) D1Rect válasza baluka26 (#58) üzenetére


D1Rect
félisten

"Csak rizikófaktorok. Hajlamosság jóval többet nyom a latba. Ennyi erővel, aki nem sportol heti kétszer fizessen több tb-t."
"Csak" rizikófaktor? Nincs olyan, hogy "hajlamosság".
Elmagyarázod nekem, hogy lesz valaki alkoholista aki soha nem ivott alkoholt? :)

De egyébként aláírom, a TB járulék egy részét valahogyan lehessen felhasználni sportra!

"Ja, feketén takarított házakat, amíg nem talált munkát... Bár ez nem megoldás szvsz."
Most ezzel magaslabdát adtál, lecsaphatnám, hogy "na akkor ki nem fizet adót?"
De ez köcsögség lenne, nyilván amikor a kaja vagy az adófizetés közt kell választani az ember a kaját választja.

"Szerintem mindenkinek joga van a tanuláshoz."
Pontosan. Ezt a jogot nem veheti el 2-3 gyerek a többi 30-tól.
Joga van tanulni, de nem tehet meg bármit a tanulótársaival és a tanárral.

Ha nem járhat iskolába=>a szülőnek kell gondoskodni róla=>nem tud elmenni dolgozni=>galiba=> szülő meggyőzi gyerekét, hogy viselkedjél.

"És ha egy családi vállalkozás pont ilyen büfészakembereket is foglalkoztatna, akkor az illető nem tanulhatná ki, mert horribilis pénzeket kell fizetni, annak ellenére, hogy jó tanuló volt az egyén?"
Akkor fizesse a családi vállalkozás a költségeket.
A "horribilis" megint egy olyan összeg amivel nem sok mindent lehet kezdeni.

De ilyen jelszóval képezni mittomén' könyvtáros művelődésszervezőket egy rossz vicc.
A másik a "bölcsész".
Nem akarom bántani a bölcsészeket, meg a "könyvtáros művelődésszervezőket", de mi a francot fog ezzel kezdeni? Krumplit süt a mekdobálszban? Ezért megéri X évet tanulni, meg diákhitelt felvenni...

Offshore cég: van. Ne aggódj, lesz is.

"Egyébként úgy általában az egyszerű adórendszer igazságtalan."
Kifejtenéd?

"A vállalatokat nem értem miért kevered ide, most itt állampolgárokról volt szó, nem?"
Hahó! A "vállalatokat" kik üzemeltetik? Gyíklények a jövőből? :))

"Apropó eva"
Idézet az általad linkelt cikkből:
"az adó mértéke minden korábban említettnél nagyobb mértékű, 40 százalékos lesz. Ilyen magas adókulccsal viszont lényegében már nem lesz érdemes evásnak lenni"

"Most is választhatnak."
Sztem 20-ból választani 10x olyan jó, mint kettőből.

"Itt Magyarországon sok párt lenne a parlamentben, akkor lenne az igazán nagy anarchia. Összetartó munka akkor sem lenne, csak aláásnának egymásnak."
Ezt egyedül találtad ki, vagy a TV-ben mondták?
Én nagyon szívesen kipróbálnám milyen az amikor 20 pár van a parlamentben. :K

(#59) dabadab: Bocs, de kb. 1 perc alatt dobtam össze egy fórumon.
Majd ha indulok a választásokon jobban kidolgozom. ;]
Van jobb ötleted?
Hallgatlak.

(#61) bullseye:
A TB alapjaiban van elb*szva.

"melóhely"
Dehogynem, csak nehéz motiválni azt aki X összeget kap a popsivakarásért X+3eFt-ot egy havi munkáért.

"Ez is a bűnözést növeli, meg a max. a csak közmunkára alkalmasak számát."
Jelenleg azzal kell szembenézni, hogy ÉRETTSÉGI BIZTONYÍTVÁNYT adnak olyannak aki nem tud írni/olvasni.

"Kinek mi a hülyeség... legyenek támogatott hiányszakmák, és fizessen mindenki más..."
Hajrá!

"Az jó lenne elméletben, de onnantól nem csak 1-2-3 pártnak kéne összefognia egy ügyben (hacsak nincs valakinek így is 2/3-a, akkor meg csak színjáték az egész), hanem 8-9-nek akár."
Bezárni őket egy tárgyalóterembe és addig nem jöhetnek ki amíg nem oldották meg. ;]
A másik, hogy közpénzből 0Ft-ot kapnának "politikai" célokra.
Rögtön kiderülne kit-ki pénzel és kinek az érdekeit védi valójában.

[ Szerkesztve ]

(#63) 7600 GS


7600 GS
addikt

Uhh, nem gondoltam volna hogy ekkora "háborút" generálok ezzel. Majd ha lesz időm a héten az összes hsz-t elolvasom.

(#64) baluka26 válasza D1Rect (#62) üzenetére


baluka26
veterán

Elmagyarázod nekem, hogy lesz valaki alkoholista aki soha nem ivott alkoholt? :)

De egyébként aláírom, a TB járulék egy részét valahogyan lehessen felhasználni sportra!

Attól, hogy valaki alkoholista, nem szükségszerűen lesz beteg. Sok dohányos éli meg az öregkort. Ellenben ha valaki hajlamos mondjuk rákra (az én családom pl), akkor élhetnék én a lehető legegészségesebben, akkor is jó eséllyel rákos leszek. Ez van. Volt egy jó példa arra az életemben nyáron, hogy ha valaki hajlamos szívbetegségekre, az lehet egészséges, meg fitt, akkor is a szíve fogja megölni...

Most ezzel magaslabdát adtál, lecsaphatnám, hogy "na akkor ki nem fizet adót?"
De ez köcsögség lenne, nyilván amikor a kaja vagy az adófizetés közt kell választani az ember a kaját választja.

Csapd le. Nem vagyok emiatt büszke anyámra, apám sem volt az, elhiheted. Azonban van két hülyegyerek+ a szülők, akiket el kell tartani. Mellesleg folyamatosan keresett mellette munkát (ez van, hogy heti 20+ állás megpályázását jelentette)

Pontosan. Ezt a jogot nem veheti el 2-3 gyerek a többi 30-tól.
Joga van tanulni, de nem tehet meg bármit a tanulótársaival és a tanárral.

Ha nem járhat iskolába=>a szülőnek kell gondoskodni róla=>nem tud elmenni dolgozni=>galiba=> szülő meggyőzi gyerekét, hogy viselkedjél.
Álomvilág :) Egy roma szülő sohasem fogja rábírni a gyerekét, hogy tanuljon. (Tisztelet a kivételnek) Ez nem megoldás, hanem problémák halmazának alapja.
Egyébként honnan vannak ilyen pontos tapasztalataid a diákokról? Én láttam olyan tanárt, aki még a legvásottabb gyereket is rábírta a 45 perces kussolásra+állandó tanulásra.

Akkor fizesse a családi vállalkozás a költségeket.
A "horribilis" megint egy olyan összeg amivel nem sok mindent lehet kezdeni.

De ilyen jelszóval képezni mittomén' könyvtáros művelődésszervezőket egy rossz vicc.
A másik a "bölcsész".
Nem akarom bántani a bölcsészeket, meg a "könyvtáros művelődésszervezőket", de mi a francot fog ezzel kezdeni? Krumplit süt a mekdobálszban? Ezért megéri X évet tanulni, meg diákhitelt felvenni...

Én sem vagyok oda ezekért, de ha valaki ezt szeretne tanulni, hát tanuljon. Inkább intézményeket kellene bezárni, de az sok további problémát szülne, így a felsőoktatással kapcsolatban nincs megoldás. Egyébként valóban kellene valami, de az, hogy megsarcolom azokat, akik ilyen szakra mennek... Akkor inkább támogassam a hiányszakmát, és akkor mindenki boldog.

Offshore cég: van. Ne aggódj, lesz is.
Ha lehetőség adott rá, akkor miért ne lenne?

Kifejtenéd?
Egykulcsos adórendszer: bár hányadokat tekintve igazságos, de azért a tehetősebb rétegnek aktívabban részt kellene vállalnia a közteherviselésben. Ergo egy olyan, akár bonyolultabb adózási rendszer kellene, amelyben a magasabb jövedelmű réteg sokkal nagyobb részt vállal, mint az alacsony jövedelműek.

Hahó! A "vállalatokat" kik üzemeltetik? Gyíklények a jövőből?
Nem értem továbbra sem, miért kevered ide. A vállalatok egy teljesen más téma.

EVA-s rész mindkettőnk számára egyértelmű, szóval arra nem reagálok.

Sztem 20-ból választani 10x olyan jó, mint kettőből.
Ez ebben a formában igaz.

Ezt egyedül találtad ki, vagy a TV-ben mondták?
Én nagyon szívesen kipróbálnám milyen az amikor 20 pár van a parlamentben.

Néz meg egy napirendi ülést a parlamentben. Amíg egy nagy párt nem képes értelmes ellenzékként működni (ahogy nem volt képes a másik oldal sem az utóbbi 8 évben), akkor miért várjuk el, hogy 10 kisebb párt esetén jobb legyen a rendszer?
Nem tudnának dönteni.

Egyébként van olyan ország, ahol ilyen szintű demokrácia van?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#65) D1Rect válasza baluka26 (#64) üzenetére


D1Rect
félisten

"Attól, hogy valaki alkoholista, nem szükségszerűen lesz beteg."
De, csak idő/elfogyasztott alkohol mennyisége és minősége.

"Sok dohányos éli meg az öregkort."
Az előbb te kértél rajtam számon statisztikát. Mutatnál erre bármit?

A "rák" kérdésbe most nem szeretnék belemenni, igen hosszú lenne.
Szívbetegség dettó.

"Álomvilág. Egy roma szülő sohasem fogja rábírni a gyerekét, hogy tanuljon. (Tisztelet a kivételnek) Ez nem megoldás, hanem problémák halmazának alapja."
Nem álomvilág. A "roma" szülő más mint a "magyar" szülő egy rasszista hülyeség.
A romaság legnagyobb problémája az iskolázottság hiánya.

No offense, de ha valaki 9 év vezetői tapasztalattal mégis elmegy takarítani, azért, hogy eltartsa a családot igenis becsülendő. Nem lop-csal-hazudik, hanem tisztességesen munkát végez.

"Egyébként valóban kellene valami, de az, hogy megsarcolom azokat, akik ilyen szakra mennek... Akkor inkább támogassam a hiányszakmát, és akkor mindenki boldog."
Nem "megsarcolom" hanem, nem támogatom közös pénzből.
Ha ő mindenképp "művelődésszervezőkönyvtáros" akar lenni fizesse ki.
Oké. Hiányszakmák állami támogatással, mindenki más fizetős.
A legjobb X tanuló kapjon ösztöndíjat, vagy valami, hogy a hátrányból indulóknak is legyen esélyük.

"Egykulcsos adórendszer: bár hányadokat tekintve igazságos, de azért a tehetősebb rétegnek aktívabban részt kellene vállalnia a közteherviselésben. Ergo egy olyan, akár bonyolultabb adózási rendszer kellene, amelyben a magasabb jövedelmű réteg sokkal nagyobb részt vállal, mint az alacsony jövedelműek."
0. Definiáld már azt, hogy "tehetős"
1. Senki nem keres úgy pénzt, hogy "ne érdemelné ki"(ha mégis, akkor nem sokáig)
2. Valaki 10x annyi pénzt keres mint a másik, így 10x annyi adót is fizet, de szerinted ezen felül is "aktívabban részt kéne vállalni". 10X annyi pénzt ad a közösbe, de semmivel nem kap "több utat, több közoktatást, több semmit". Nem elég?
3. Valami minél bonyolultabb annál könnyebb átvágni.
4. Valahol van egy sáv, ahonnan megszívatják a meghúzott vonalat átlépő embereket.
5. Akinek több jövedelme van, annak több lehetősége is van eltüntetni azt, ha igazságtalan adórendszert vetsz ki, többen el is fogják tüntetni.
6. Valami minél bonyolultabb annál nagyobbnak kell lennie az ellenőrző szervnek.
7. Ez nem más mint a másikra mutogatás, hogy "vegyék el az ő pénzét, mert neki több van".

"Nem értem továbbra sem, miért kevered ide. A vállalatok egy teljesen más téma."
A "vállalatok" egy gyűjtő fogalom, olyan, hogy "vállalatok" nincs.
Különböző gazdasági szervezetek, előbb-utóbb valamilyen formában a megtermelt jövedelmet visszaosztják "állampolgároknak".
(csak úgy zárójelben, itt egy óriási játéktér van a "zsebekkel" egy bonyolult adózási formában, minél több a "zseb" annál jobban lehet játszani)

A "nem tudnának dönteni": rá lennének kényszerítve.
Ha nem tudnak kormányozni, ki lesz húzva a popsi alól a bársonyszék és más fog beleülni. Új választások, meglátjuk akkor hogyan szavaz a nép.

Gyakorlatilag arról van szó, hogy kétpártrendszer esetén tök mindegy milyen javaslatot terjeszt elő az ellenzék, a kormányzópár úgyis leszavazza, fordítva dettó, csak a kormánypártiak többségben vannak.
Az ellenzék dekorációs célokat szolgál.

Ha az ellenzék és a kormányzópárt is fel van osztva kisebb pártokra, akkor a hasonló programcélokért akár az ellenzékből is meg lehet nyerni pártokat.
Tényleges párbeszéd alakulhatna ki, nem pedig "a másik a hülye" c. klasszikus menne.

"Egyébként van olyan ország, ahol ilyen szintű demokrácia van?"
Ilyen tudtommal nincs. De ne felejtsük el, hogy itt a "sz@rból várat" feladat áll fent.
Egy szinte a végletekig szétbarmolt rendszerből kéne valami működőt összehozni, ha lehet Dunába lövetés nélkül.

Svájc a maga ~8m lakosával közvetlen demokráciát gyakorol:[link]

(#66) Crystalheart válasza D1Rect (#65) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Túl sok jelentéktelen és kicsinyes pont, csak a szavazórendszeresre felelnék: miért gondolod, hogy mikor az emberek 80%-a (vagy keveset mondok?) tök hülye a politikához, társadalomhoz, történelemhez, irodalomhoz stb., akkor bármi javulást eredményezne ez az 1%-os küszöb? Ráadásul ha bekerülne egy tucat párt, szinte vég nélküli üléseket kellene tartani.

(#67) D1Rect válasza Crystalheart (#66) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem az emberek nem hülyék, csak már a többségen eluralkodott a "nem tudok mit tenni" érzés.
80% pedig nagyon durva túlzás.

(#68) hoffman_ válasza D1Rect (#67) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem az emberek nem hülyék

De, azok.

80% pedig nagyon durva túlzás.

Sajnos nem az.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#69) D1Rect válasza hoffman_ (#68) üzenetére


D1Rect
félisten

Mindenki magából indul ki. ;]

(#70) Crystalheart válasza D1Rect (#67) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, hogy túlzás-e, de hogy abszolút többségben vannak azok, akik nem észérvek szerint szavaznak, az ezer százalék.

(#71) D1Rect válasza Crystalheart (#70) üzenetére


D1Rect
félisten

Akik észérvek alapján szavaznának azok szerintem már nem szavaznak...
De egyébként jogos a felvetés, az szavazhat aki az előző ciklusnak több mint a felében adót fizetett. ;]

(#72) Crystalheart válasza D1Rect (#71) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor a háztartásbeliek, őstermelők, meg hasonlók nem szavazhatnának. :) (Szóval pl. én sem.)

[ Szerkesztve ]

(#73) D1Rect válasza Crystalheart (#72) üzenetére


D1Rect
félisten

Pontosan.

(#74) proci985 válasza Bibby (#56) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

... és ezzel tökéletesen össze is foglaltad a helyzetet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75) Crystalheart válasza D1Rect (#73) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És az miért volna jó?

(#76) D1Rect válasza Crystalheart (#75) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert a "betöltött életkortól" jobb.
Egy igazságos, bárki által teljesíthető feltétel, ami kiszűri a "hülyék és érzelmi alapon szavazók" jelentős részét.

[ Szerkesztve ]

(#77) Crystalheart válasza D1Rect (#76) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ugyan miért szűrné ki? Pl. a futószalagi munkások, rakodók, meg sorolhatnám még kik, ugyanúgy szavazhatnak. Tapasztalatból mondom, hogy az ilyen betanítható munkakörökben néha nagyítóval kell keresni az olyan embert, akivel nem szenvedés két szót váltani. Míg pl. a művészek jelentős részét kizárnád. Meg az őstermelőket, akik egy bizonyos értékig adómentesen gazdálkodhatnak. És mindenkit, aki nem dolgozik, hanem otthon a sokkal keményebb melót csinálja a ház körül, ami önmagában nem predesztinálja, hogy hülye volna.

Ez még igazságtalanabb megoldás volna, mint az életkor alapú. Ez nem segítené azt sem, hogy egy pár egyik tagja otthon tudjon maradni a gyerekekkel, mert az nem normális, hogy mindkét szülő dolgozzon. (Ha már életkor, akkor én mondjuk legalább is feljebb vinném a korhatárt. Nem jó, amikor a sok lázadó, rebellis kamasz elmegy szavazni.)

(#78) Raucher válasza D1Rect (#76) üzenetére


Raucher
tag

..Egy igazságos, bárki által teljesíthető feltétel, ami kiszűri a "hülyék és érzelmi alapon szavazók" jelentős részét...

Az igazságos választójog szűrés ma létezik. Aki beszámítható, és elérte a 18. életévét választhat. Pont.
Mi értelme van a kiharcolt jogokról önként lemondani? Ha egyszer elkezdődik a a jog megnyirbálása nem lesz megállás.

Ráadásul az érzelmi alapon szavazók nem okoznak gondot. Kiütik egymást az ellenirányú szavazatok, normális gazdasági és politikai helyzet esetében. (A valóban hülyék meg amúgy sem szavazhatnak. )

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#79) Crystalheart válasza Raucher (#78) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"normális gazdasági és politikai helyzet esetében" - Mondjuk itt ilyen nincs. :DDD A választások kimenetele teljes mértékben az ígérgetés hatékonyságán múlik. Ala ki tudja jobban eladni a kamut.

(#80) D1Rect válasza Raucher (#78) üzenetére


D1Rect
félisten

Alapvetően van elszúrva a rendszer, már mindenkinek járnak mindenféle jogok anélkül, hogy bármit tenni kéne érte.
Egy csomó ember csak veri magát a "jogaira" a kötelezettségekről meg elfelejtkezik...
Komolyan egy vicc, hogy a többszörös visszaeső bűnöző védekezik az "emberi jogaival".
Azoknak az "emberi jogaival" mi lesz akiket ő, meglopott/kirabolt/átvert/megvert/megerőszakolt/meggyilkolt/stb?
Konkrét esetben a megfelelő aláhúzandó.

Mindenkinek joga kell, hogy legyen munkához.
Ha adót fizet, akkor joga lesz eldönteni, hogy mi legyen a befizetett pénzzel.

Meg egyébkéntis, szerintem nem az a felnőtt aki betöltötte a 18. életévét, hanem az aki képes ellátni önmagát és nem szorul másokra.

(#77) Crystalheart: Aki nem fizet adót, annak szerintem nincs belevau-vau, hogy mi legyen a befizetett pénzzel. De ezt a kört már veled szerintem lefutottam egyszer. ;)

[ Szerkesztve ]

(#81) dabadab válasza D1Rect (#80) üzenetére


dabadab
titán

Az AFA is ado, akkor meg az uzsipenzet kolto kisiskolastol a sarvaron azo DDR-nyugdijasig mindenkinek szavazati jogot kellene adni :P

DRM is theft

(#82) Crystalheart válasza D1Rect (#80) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Velem ugyan még nem. :) A kulcs itt az, hogy nem csak arról döntenek aztán a parlamentben, hogy mi legyen a befizetett pénzzel, hanem hogy egyáltalán mindenkivel mi legyen. Vagy a háztartásbeli már nem ember? (Na meg hát ja, dabadab +1, az áfa is adó. :D) És nem az a kérdés, hogy kinek van joga beleszólni, hanem hogy kinek van hozzá affinitása, amit persze nem igazán lehet fölmérni. (Mindamellett a demokrácia egy ügyefogyott biztosíték a zsarnokság ellen. Talán az egyetlen biztosíték. Hogy ne legyen diktatúra, ezt az árat fizetjük.)

[ Szerkesztve ]

(#83) D1Rect válasza dabadab (#81) üzenetére


D1Rect
félisten

A termelési adóról beszélek, nem a fogyasztási adóról, de jogos az észrevétel, nem elég pontosan fogalmaztam.

(#82) Crystalheart: Nem az emberségről van szó, hanem a termelésről.
De, már egyszer ezt lejátszottuk:[link]

[ Szerkesztve ]

(#84) Crystalheart válasza D1Rect (#83) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tényleg. Hát nem hazudok, mikor a szórakozottságomról dumálok, látod. :D

De álljunk itt meg, a háztartásbeli nem termel? Hát a gyermek azmi? :) Ezért vannak eltévedve azok a férfiak is, akik azzal dobálóznak, hogy míg ők hozzák a pénzt, addig ők parancsolnak - közben az anya feladata sokkal fontosabb, sokkal több múlik rajta, a nő eredeti szerepe pótolhatatlan. Pont tőlük vonnád meg a szavazati jogot? Ugyan már.

(#85) D1Rect válasza Crystalheart (#84) üzenetére


D1Rect
félisten

Így van én ilyen k*csög vagyok.
Aki dolgozik/termel és ebből adót fizet az szavazhat.
Akinek ez nem tetszik mehet dolgozni és adótfizetni.

Most azzal van kiszúrva aki pont nem tölti be a 18-at amikor a választások vannak. Pedig nem hiszem, hogy a +2 nap "élettapasztalat" akkora változást hozna nála, hogy "igazán felelősségteljes döntést tudjon hozni".

(#86) Raucher válasza D1Rect (#80) üzenetére


Raucher
tag

"Alapvetően van elszúrva a rendszer, már mindenkinek járnak mindenféle jogok anélkül, hogy bármit tenni kéne érte.
Egy csomó ember csak veri magát a "jogaira" a kötelezettségekről meg elfelejtkezik..."

Azt tessék már egyszer megérteni, hogy jogok és kötelességek egymástól függetlenek.
A kettő közé nem lehet egyenesvonalú párhuzamot vonni.
Vannak alapvetőnek elfogadott jogok, amik mindentől és mindenkitől függetlenül járnak.
Vannak jogosultság alapján szerzett jogok. Ezek valamilyen feltétel megléte estén állnak elő.
Például fizeted a egészségügyi biztosításod, jogosult fagy az eü. szolgáltatások igénybevételére.

De egy közlekedési balesetben, nem hagyhatnak ott a mentők vérbe fagyva az utcán, mert nem találják a biztosítási kártyádat.
Most az alapvető jogok csorbításán dolgozol. Egyszerű a következményét látni. Nincs eü. kártya nálad, nincs ellátás, biztosan nem teljesítetted a kötelességeidet.

Ma egy nagyváros elővárosában lakom. Amikor ideköltöztem, feltűnt, nincs közkút vagy bármilyen más nyilvános vízvételi lehetőség. Az első, éves költségelszámolásnál jöttem rá az okra. Itt nem kell fizetni az ivóvízért. A helyi önkormányzat ingyen szolgáltatja, rászorultság vizsgálata nélkül, mindenkinek. (Persze helyi adó formájában biztosan beszedi az ellenértéket.)

Van még egy aggályom azzal az ideológiával, amit képviselsz. Ki dönt a kötelezettségek megfelelő teljesítésének állapotáról? Milyen mérce szerint?

Albert Einstein például hova tartozna? Az élete első felében, egyszerre kiadott három, unalmas nevű dolgozatot. Ennyi. A müncheni szabadalmi hivatalból majdnem elküldték, mert nem tudott a feladatára koncentrálni.
Nyilván a Nobel-díj odaítélésig jogfosztott polgár, utána meg az ország legmegbecsültebb polgára lenne?

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#87) D1Rect válasza Raucher (#86) üzenetére


D1Rect
félisten

"Azt tessék már egyszer megérteni, hogy jogok és kötelességek egymástól függetlenek."
Pontosan rávilágítottál a probléma gyökerére.

"Vannak alapvetőnek elfogadott jogok, amik mindentől és mindenkitől függetlenül járnak.
Vannak jogosultság alapján szerzett jogok. Ezek valamilyen feltétel megléte estén állnak elő."

Pontosan. Mindenkinek joga van pl. az élethez, a szabad helyváltoztatáshoz, stb.

A "demokrácia" ott van elrontva, hogy rosszul lett megállapítva a "felnőttség" mértéke.
2011-ben egy fejlett országban egyszerűen nem teljesítmény életben maradni 18 évig.

(#88) Raucher válasza D1Rect (#87) üzenetére


Raucher
tag

"A "demokrácia" ott van elrontva, hogy rosszul lett megállapítva a "felnőttség" mértéke."

Szerintem a gyakorló demokráciáknak több és fontosabb bajuk van, mint a felnőttség megállapításának módja.
Ráadásul a választási rendszerek kiütik a jelentéktelen eredményt elért pártokra leadott szavazatokat. Ezzel adnak stabilitást a demokráciának. De ez azzal is jár, hogy csökken a leadott szavatok jelentősége, illetve a győztes párt (vagy koalíció) a leadott szavazatok arányánál magasabb arányban van a parlamentben. Ezzel a kormányzásnak ad stabilitást, a választási rendszer.

Az meg álomvilág kategóriájába tartozik, szerintem, hogy értelmi alapon és szigorú megfontolásból adják le a szavazatokat a választók. Néhány százalékot biztosan eléri ezen emberek aránya. A többi 9x% kőkemény, érzelmi alapon dönt. Az ígéretek és a kiváltott érzelmek alapján.

Kicsit off, de mégsem.
LLH-nak volt egy megjegyzése, hogyan kell értelmezni/feldolgozni az információkat.
Szó szerint nem tudom idézni, de valahogy így szólhat. A felesleges sallangot lebontva kell kiemelni a mondanivaló lényegét. Ha marad valami akkor el kell gondolkodni annak a valóság/igazság tartalmán.
Ez egy vitában a partner mondanivalójának feldolgozását jelenti, és aktív kommunikációt. A passzív kommunikáció - ugyan azt elmondom egy kicsit másként - csak az indulatokat korbácsolja fel, és messzebb visz a másik gondolatrendszerének megértésétől.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#89) D1Rect válasza Raucher (#88) üzenetére


D1Rect
félisten

Jó, tegyük fel, hogy igazad van.
Megoldás?

(egyébként nem, szerintem a legnagyobb "hiba" a rossz definiálása a "szavazati jognak", mert így vissza lehet élni nagy mennyiségű buta tömegek létrehozásával és azok manipulálásával, mint azt pl. ebben az országban is megfigyelhetjük)

[ Szerkesztve ]

(#90) bullseye válasza D1Rect (#89) üzenetére


bullseye
addikt

IQ és EQ teszt alapján súlyozott szavazat, és Te fizeted a tesztelést :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#91) D1Rect válasza bullseye (#90) üzenetére


D1Rect
félisten

Hmm, a lábméret nem lenne jobb?

(#92) hoffman_ válasza D1Rect (#91) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem szavazzunk peniszmeret alapjan.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#93) TheShow válasza hoffman_ (#92) üzenetére

Bemondásra is mehet?

(#94) Eastman válasza D1Rect (#87) üzenetére


Eastman
őstag

2011-ben egy fejlett országban egyszerűen nem teljesítmény életben maradni 18 évig.

Biztos?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#95) Eastman válasza hoffman_ (#92) üzenetére


Eastman
őstag

Akkor én buktam. :U

:DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#96) D1Rect válasza Eastman (#94) üzenetére


D1Rect
félisten

Ismertem egy heroinistát, ő közel 40 évig bírta, egy másik "állítólag"(tőle nem hallottam, csak másoktól) heroinista is bőven 30+.

Úgyhogy ja. A leghülyébbeknek se teljesítmény.

(#92) hoffman_: Kíváncsi lennék, ha bizonyítani is kéne, akkor mekkora lenne az eltökéltség. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.