Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Jól összeszedett cikk.

Durva, hogy "apró" figyelmetlenségek hova vezetnek.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) zsoltti


zsoltti
senior tag

Szép... köszi a képeket, és tudósítást!

(#3) stargazerhu válasza Zirowe (#1) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Mint például, hogy senki sincs a hajó hídján? Spórolnak az embereken, aztán meg ha baj van a biztosító úgy is fizet...

(#4) soldierboy


soldierboy
tag

Ez nagyon érdekes volt! :)

(#5) KillHates


KillHates
nagyúr

"levideózták, hogy nincs senki a hídon "

Azért vicc, hogy olyan felelőtlen, iskolázatlan bunkókat engednek milliós-milliárdos eszközök kezelésére akiknek annyi kötelességtudatuk sincsen, hogy rendesen elvégezzék a feladatukat. Ezek szerint nem csak itthon rohad a világ...

Én az ilyesmiért vezettetném vissza a halálbüntetést; ahol egyértelmű az emberi hanyagság miatt bekövetkezett katasztrófák.

szerk:

Bocs a trollkodásért, de rettenetesen felbosszant az ilyesmi; egy barátomat és családját (anya és két kisgyerek) egy pityókás török kamionos irtotta ki, aki most nyugodtan ücsörög egy full extrás svéd börtönben...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi a cikket, érdekese volt! :R

(#7) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tök durvák az első oldalon a képek

Viszont elég "szomorú", hogy itt is a vétkes úszta meg a dolgot, mint az autóbelesetek nagy részében. Jobb lett volna, egyik sem süllyed el

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszönöm az írást, eddig nem is hallottam erről az esetről! :R

#tarcsad

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

durva nagyon, nem is hallottam róla eddig.

(#10) Lauda


Lauda
félisten

Erdekes kis cikk, koszi! :)

(#11) Wyll válasza KillHates (#5) üzenetére


Wyll
őstag

"felelőtlen, iskolázatlan bunkókat engednek milliós-milliárdos eszközök kezelésére"

Szerintem a hajózásban az ilyesmi természetes. Vagy na, ha nem is természetes, de a matróz élet valahogy nem a professzionalizmusával él a fejemben. Ha egy Queen Mary-nél nem is, de orosz hajóknál elég könnyen el tudok ilyeneket képzelni.

Amúgy egy hajóért mindig a kapitány felelős, őértük a hajótársaság, és csak ezután jön a képbe a megbízó a szállítási feladattal. Szóval ez az egész nem a szállíttató felelőssége, ő csak szállítási szolgáltatást vásárol.

A felháborodásoddal amúgy egyet tudok érteni, az emberéletet követelő baromságokat én is kirívó szigorúsággal kezelném, de ez a baleset és utána a ráfutások szerencsére nem voltak halálos kimenetelűek.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#12) Archer


Archer
őstag

Ezen a fűrészsodronyon csak néztem egy nagyot, amikor olvastam a cikket, először azt hitem, hogy majd nekiesnek acetilén vagy hidrogén hegesztővel.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#13) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

A rengeteg autóval mi lett?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14) Archer válasza Earl_Muttley (#13) üzenetére


Archer
őstag

Írja, hogy ment a MÉH-be.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15) danih válasza Wyll (#11) üzenetére


danih
addikt

Miért, miben különb egy orosz matróz élete/felkészültsége, mint a világ többi részén, szerinted? Vagy ez neked úgy él a fejedben, hogy medvékkel vodkáznak megállás nélkül a jéggel körülvett hajóikon?

(#16) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Eszméletlen, köszi a cikket :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) kidpepi


kidpepi
tag

Nagyon jó írás. Fantasztikusak a kettévágott hajótestről készült képek.

(#18) Lauda


Lauda
félisten

Jut eszembe, aki latta a kurszk tengeralattjarorol keszult filmet, ott is vagtak valamit ilyen acelsodronyokkal. :)

(#19) Earl_Muttley válasza Archer (#14) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Uhh, nem vettem észre. Pardon :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20) rudi


rudi
nagyúr

Kiváló cikk, lélegzetelállító képek!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) rudi válasza Wyll (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a gond ezzel, mint minden mással. Hogy akiben annyi felelősség és rátermettség van, hogy az X melót elvégezze, az sokkal komolyabb melót is talál magának, következésképpen X melót egy alkalmatlan, oda nem való ember végzi - tisztelet a kivételnek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) UnA


UnA
Korrektor

A legnagyobb gond a teherszállításnál van, mert (a hajó méretéhez képest) ott van a legkevesebb ember. Persze tudom, hogy meg lehet oldani 7 emberrel a 100 ezer tonnás tanker ellátását, mert minden automatizálva van. De ez hosszú távon kontraproduktív, mert pont azt okozza, hogy a minimalizált létszámú személyzet maximálisan igénybe van véve és sokkal több a fáradtságból* adódó baleset.

* ... vagy a rum, gin, vodka hatásától ;]

(#23) capulet75


capulet75
addikt

Ha jól tudom, hasonló sodronnyal vágták szét a Kurszkot is.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#24) superecneB


superecneB
őstag

A Costa Concordiára is ez a sors vár, vagy azt vissza lehet cibálni a vízbe, hogy a saját lábán menjen valahova?

(#25) Thunderzolee válasza capulet75 (#23) üzenetére

Így van, ugyanezzel a sodronnyal vágta szét ugyanez a cég a Kurszkot is. Adatgyűjtés közben olvastam, gondoltam is, h beleírom, csak aztán mégis kimaradt.

Örülök, h sokaknak tetszik. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) KillHates válasza superecneB (#24) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt állítólag talpra fogják állítani.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27) hemaka válasza superecneB (#24) üzenetére


hemaka
nagyúr

Legutóbbi cikk róla, azt hiszem ez.

(#28) Malachi


Malachi
addikt

nagyon érdekes, ez eddig teljesen kimaradt. mekkora vasak, te jó ég és mekkora kár...azok a 8-10 milliós kocsik százszámra, fémhulladékként...na meg a hajó ugye, huh. Discovery-n megnézném a Mérnöki mutatványokban. :)

(#29) KillHates válasza rudi (#21) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így van. Én a légi teherfuvarozásban dolgoztam egy ideig egy nagy szállítmányozó cégnél. Elég sokat repültem éjjel a teherszállító gépeken és megdöbbenve tapasztaltam, hogy masszív alkeszok a legtöbben a legénységből. Egy 44 tonnás 747-essel simán mákonyásan lavírozgatnak el éjjelente a családod feje felett. Mikor erre rákérdeztem a cégnél csak annyit mondtak, hogy tudják. A felelősség, meg a stressz teszi ilyenné őket. Szerintem meg lóf@szt nekik; egy ilyen felelősség terhelt, stresszes agysebész matasson remegő kézzel annak HR-es fejében aki megtűri az ilyen lazaságot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30) Thunderzolee válasza superecneB (#24) üzenetére

A Costa Concordiát is a Smit cég fogja kiemelni.

Több verzió is készült a mentésre, van itt egy ilyen video is:
youtube.com/Costa Concordia salvage options animated

Kíváncsi vagyok, mi lesz a végén belőle.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#31) ng0ofy válasza Thunderzolee (#30) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Na, ez a Smit egy érdekes munkahely :D Tuti nincs két egyforma meló (:

Köszi a cikket, elő is veszek pár Piszkos Fred könyvet a hatására :D

(#32) kerekfej


kerekfej
addikt

Érdekes, hogy mindenki az 10-30 milliós autók miatt aggódik (hogy milyen nagy az anyagi kár) pedig a környezetszennyezés amit ezzel okoztak az felbecsülhetetlen.

Az összes tenger szanaszét van már szennyezve: atombombákkal, atom-tengeralattjárókkal, japán sugárszennyezett vízzel, stb.

Ajánlom ennek a dokumentumfilmnek a megnézését: "Otthonunk"

Egyébként már vágtak szét hasonló méretű hajót az elmúlt 30 évben tengerpart közelében. Arról is vannak ilyen képek, de nem tudom hol olvastam.

(#33) kerekfej


kerekfej
addikt

Akinek van kedve elolvashatja ezt is: Az Aral-tó

[ Szerkesztve ]

(#34) zoo8800


zoo8800
veterán

Nagyon érdekes cikk, köszi! :)

rip and tear, until it is done

(#35) buherton válasza kerekfej (#32) üzenetére


buherton
őstag

Te lennél az első, aki az asztalt verné, ha az árak 1,5-2-szeresére nőnének.

Meg a másik, hogy szinte mindig következetlen lépéseik vannak a sötét zöldeknek. Németországban bezárják az összes atomerőművet a zöldek miatt. Nagyon szép és nemes cselekedet, de arról már nem szól a fáma, hogy ezek helyett a sokkal környezetszennyezőbb most épülő szénerőművek veszik át a termelést. Nem beszélve arról, hogy több tízezer embernek az állása szűnik meg ezzel. Gondolom te is örülnél, ha egy jóféle állásból csak azért rúgnának ki, mert a greenpeace böffentett egy butaságot.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#36) KillHates válasza buherton (#35) üzenetére


KillHates
nagyúr

Majdnem jól sikerült írnod, de nem széNerőműveket építenek, hanem széLerőműveket.
2008-ban Németországban már több energiát termeltek a szélerőműveik (23 GW), mint a nukleáris erőműveik (16 GW)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#37) buherton válasza KillHates (#36) üzenetére


buherton
őstag

:) Jól írtam hidd el.

2008-ban Németországban már több energiát termeltek a szélerőműveik (23 GW), mint a nukleáris erőműveik (16 GW)

Ezt gondold végig még egyszer!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#38) kerekfej válasza buherton (#35) üzenetére


kerekfej
addikt

a sokkal környezetszennyezőbb most épülő szénerőművek veszik át a termelést

Atomerőműnél csak egy nagyobb környezetszennyező van, az pedig az atombomba.

Fukushima: egy újabb földrengés a világ végét jelentené - sokkoló riport!
Fukushima: 120 tonna!!! sugárzó víz ömlött ki

(#39) buherton válasza kerekfej (#38) üzenetére


buherton
őstag

Akkor miért is pampognak a szénerőművek miatt, ami szintén jelentős mennyiségű radioaktív cuccot küld ki a levegőbe? Építsünk mi is vagy hármat, és váltsuk ki vele Paksot. :)

Nekem egy kicsit nagyon hatásvadásznak, és felfújtnak tűnnek azok a hírek. Semmi konkrétum. Mindenkinek csak úgy jönnek az infók.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40) KillHates válasza buherton (#37) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oké, csak poénból írtam.

De mire leállítják a teljesen a nukleáris energiatermelést (2022-re) addigra át tudja venni a megújuló energiatermelés.

Más:
Az aláírásodból a muszály-t kihagytad!!! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41) fednick


fednick
csendes tag

Nagy UP a cikknek, nagyon tetszett. A képek eszméletlen jók.

i need money, he's a mute.

(#42) kerekfej válasza KillHates (#40) üzenetére


kerekfej
addikt

muszáj

(#43) KillHates válasza kerekfej (#42) üzenetére


KillHates
nagyúr

direkt az ly

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44) UnA válasza buherton (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor miért is pampognak a szénerőművek miatt, ami szintén jelentős mennyiségű radioaktív cuccot küld ki a levegőbe?

Ezt azert gondold at meg egyszer.

(#45) buherton válasza KillHates (#40) üzenetére


buherton
őstag

Az a baj, hogy nem fogja tudni. A szél és napenergiával az a baj, hogy a rendelkezésre állósága nem valami jó. Értsd ez alatt, hogy ha holnapra 200 MW/h-val több energiát kérnek, és pont tél van, és pont akkor még ráadásul szélcsend is van, akkor a szélerőművet, és a naperőművet kiteheted a kukába, mert szénhidrogénnel fogják helyettesíteni. Oké ez egy szélsőséges eset, de csak egyszer forduljon elő ehhez, hasonló és úgy cakkumpakk az EU-ban elmegy az áram. Ennek valószínűsége pedig egyre jobban nő.

Emiatt nem releváns, hogy a szélerőművek 23 GW teljesítményt adnak le, amit ráadásul soha nem fog bekövetkezni, mert éppen egy időben egyszerre nem mindegyik csúcson menni. Valóságban ennek csak egy töredékét képesek viszonylag állandó szinten teljesíteni, míg a 16 GW-nyi atomenergia, az 16 GW-t ad le, mert teljesen jól felügyelhető, kivéve ha éppen a blokkot leállítják karbantartás végett.

Már csak azért sem fogja, mert tényleg szénerőműveket építenek.
[link], [link] sajna egyik sem ír számokról :( , de nem kettő darabról van szó.

Kiegészítettem a sort! Köszi! :R

(#44) UnA: Olvasgass utána, hogy a föld alól felhozott cuccoknak, mennyi a sugárzásuk, és ezt vedd össze azzal, hogy egy erőműnek hány tonna cuccra van szüksége.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#46) KillHates válasza buherton (#45) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen igazad van :R Igen a készreállás ami instabillá teszi a megújuló energiát.

Csak azt nem értem, hogy miért nem kezdenek el Tórium alapú erőműveket építeni? Eredetileg ezt is találták ki anno a fizikusok, csak a mocskos politika és a hadiipar nyomására készültek az Urán felhasználású erőművek (hogy lehessen atombombát csinálni)

Fú, de lebaxnak minket ha nem rakjuk OFF-ba a hozzászólásainkat :D

szerk: OFF

szerk2:

"Olvasgass utána, hogy a föld alól felhozott cuccoknak, mennyi a sugárzásuk, és ezt vedd össze azzal, hogy egy erőműnek hány tonna cuccra van szüksége."

Igen ezt nagyon kevesen tudják. A barátom apja bányamérnök, kérdeztem is, hogy miért hordanak dozimétert a bányászok. Mondta hogy nem kicsit sugárzó a szén amit fejtenek.
Néztem is rendesen -> :Y

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47) UnA válasza buherton (#45) üzenetére


UnA
Korrektor

Olvasgass utána, hogy a föld alól felhozott cuccoknak, mennyi a sugárzásuk, és ezt vedd össze azzal, hogy egy erőműnek hány tonna cuccra van szüksége.

A "sugarzas" igy, onmagaban semmit sem jelent. A foldfelszinen is folyamatosan jelen van nagyon sokfele sugarzas, megis ezek tobbsege nem artalmas. Egy C14 izotop sugarzasat osszekeverni valamilyen kemeny sugarzassal pedig teljesen ertelmetlen.

(#48) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszi érdekes cikk volt jó volt olvasni. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#49) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Jó írás lett, ma is okosabb lettem. :)

(#50) zoo8800 válasza KillHates (#29) üzenetére


zoo8800
veterán

44 tonnás 747-es? :U

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.