Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatallerror


fatallerror
addikt

nagyon sürgetik a 4k eljövetelét v az ahhoz közeli felbontásét amivel nem lenne gondom ha a hardverek is kitudnák hajtani (elérhető áron). persze még odébb vannak de akkor is...

don't tell me what i can't do!

(#2) Jhonny06 válasza fatallerror (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért nem kell bika hardver a 4k kihajtásához. ;)

(#3) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jól hangzik. :)

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Erről olvastam azt h 90 % kevesebbet fogyaszt ez való a notikba ,tv-be csak nehéz elhinnem. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) raper válasza pusszycat (#4) üzenetére


raper
senior tag

Jó lenne ha igaz lenne és mihamarabb érkeznének notikban is.

(#6) elefant válasza pusszycat (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

azt énis olvastam, csakhogy nem hivatalos forrásból. én sokmindent beszopok, de azt azért nem, hogy egy új összetételű film fogja 90 százalékkal csökkenteni a fogyasztást....

(#7) Enton


Enton
addikt

Na ez már szép felbontás!
Egy 42"-es méretben vékony kávával máris jöhet ide nekem.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A háttérben, tuti a háttértár gyártók állnak. :DDD

(#9) Integra válasza fatallerror (#1) üzenetére


Integra
titán

mi a francnak? tartalom sincsen rá, a tévé adások töredéke hd és azokat is méregdrágán adják a szolgáltatók... teljesen felesleges az egész

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) fatallerror válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


fatallerror
addikt

csak mondom h a legtöbb hardver 2560as felbontásnál nagyobbat nem kezel, 2-3 év múlva is még több lesz amelyik nem kezeli mint amelyik kezel nagyobbat...
szóval nem tudom h miről beszélsz :N

#9) Integra: mit mi a francnak? nem írtam semmit xD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#11) pusszycat válasza elefant (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem elírhatták egy 0 - val, de ha mégsem annál jobb. ;]

#9 : Monitorként még jól jöhet. :U

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) ngabor2


ngabor2
nagyúr

indium, gallium, cink és oxigén ötvözetéből készítik.

csak mint vegyész kötnék bele: ötvözete a fémeknek van. ezek jó eséllyel fém-oxidok, amiknek legfeljebb keveréke lehet.

a károsanyag-kibocsátás mit jelent? a gyártás során lesz kevesebb, vagy hulladékkezeléskor? vagy a fogyasztáscsökkenés miatt lesz kevesebb?

(#13) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Szerintem nem a tv adások miatt készül a fejlesztés. Oda tényleg felesleges lenne, sok magyarországi csatorna még csak HD-ban sem sugároz.

Kisebb kijelzőkön 7 és 10 colon minek ez az "óriási" felbontás? Utóbbin 2560x1600?
Szerintem untig elég 10 colos kijelzőnek az 1024x600-as felbontás. Azért, hogy az ember csak vakoskodjon, hunyorogjon az apró, kevésbé látható betűk miatt szerintem felesleges.

(#14) fatallerror válasza leikomessi (#13) üzenetére


fatallerror
addikt

nézd meg az új iPad-et és megérted h miért jó. sokkal szebbek a betűk és kényelmesebb olvasni rajta

don't tell me what i can't do!

(#15) B4nd1t4 válasza ngabor2 (#12) üzenetére


B4nd1t4
tag

Épp most akartam chemistry-nazi lenni emiatt, de megelőztél...

Szép-szép, de jó is lenne, ha már most elérhetőek lennének... Valami nem csillagászati áron...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#16) elefant válasza ngabor2 (#12) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

köszi!
javítva.

(#17) gy-daniel


gy-daniel
tag

2560 x 1600... ez az amd 7770 maximális felbontása. Ebből kiindulva, köszönöm, nekem még sok sok évig nem kell ez a felbontás, amit a cikk említ.

(#18) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Az olvasással nem sikerült meggyőznöd, én könyv párti vagyok. Csak jegyzeteket, tananyagot olvasok gépen ha muszáj.

Viszont nézem, hogy ott már 2048 x 1536-os felbontás van 9,7 colon. Nem semmi.
Mindenesetre én meg vagyok elégedve az előbb írt jóval kisebb, fele ekkora felbontással is, hasonló képátmérőn is.

(#19) XtremLor válasza Enton (#7) üzenetére


XtremLor
őstag

Engem meg a vastag kava se zavarna, csak vagjanak hozzam egyet :D
Nem rossz kereskedelmi ara biztos utos lesz ennek is.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#20) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Pontosan olyan és akkora ez a kijelző, mint 4 darab 15.4-es FULL HD kijelző egybegyúrva. Ezt a felbontást/képpontsűrűséget ebben a méretben már 5-6 éve meg lehet venni, az alkalmazott technológia persze már más kérdés.

20 éve a PH-n

(#21) keIdor válasza leikomessi (#18) üzenetére


keIdor
titán

Míg ki sem próbáltad, nem is láttad az új iPad-et nem értem minek írsz ilyeneket. Sokkal szebb az új, 260 valahány ppi, ég és a föld, az új meg a régi.

A cikkhez: kíváncsian várom ezeket a kijelzőket, a Dell U2711-en is imádom a hatalmas munkaterületet, játszani is nagyon jó rajta. Idővel jöhet a még nagyobb.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) nebulo


nebulo
tag

Most ez lesz az új hepp? Ment eddig a vékonyság, meg a magok száma meg a 3D. Ez a következő termék seller tényező?

(#23) El Kebir válasza gy-daniel (#17) üzenetére


El Kebir
őstag

tévedsz...

"DisplayPort 1.2
Max resolution: 4096x2160 per display"

"HDMI® (With 4K, 3D, Deep Color and x.v.Color™)
Max resolution: 4096x2160"

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#24) Dany007 válasza fatallerror (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Nem csak a mezei VGA-val illetve grafikus meghajtással van gond, hanem egyéb hardverrel is. És akkor még a létező tartalomról nem is beszéltünk.
Mert ugye az ilyen 4k-s filmek ~ 4x annyi helyet is foglalnak majd. Gondolom én, ha ~4x több pixelből áll az annyival több helyet is igényel.
Egy mostani 1080p-s HD film meg kb. 10-16 vagy akár több GB. Ez nem gond a TB-os vinyók korában. Na de ha ennek a 4x-esét vesszük alapul... Akkor már simán beszélhetünk akár 40-80GB-os filmekről is. Ergo egy TB-os vinyón is max ~10-15 ilyen film fér el.
Sorry, hogy én már nem BD lemezben gondolkodom. :)

A következő probléma meg az adatátvitel. Elég neki az 1.4-es HDMI vajon? Meg még biztos van pár buktatója a dolognak, amire még nem is gondoltam.

Amúgy én is támogatom az elképzelést. Ilyen felbontásnál már nagyobb méretű tévéket is lehetne normális vagy közeli távolságból nézni. De szerintem az átállás nem lesz olyan "gyors", mint a FullHD esetében volt. Hiszen a 1080p-s felbontást a legtöbb VGA már a CRT korszakban támogatta (holott csak 1-2 21 colos monitor tudott ekkora felbontást), sőt lehet még magasabbat is. A HDD-k rég felnőttek a feladathoz már akár 5-8 éve is. Az internet szintén van olyan szinten, hogy megbirkózzon a HD felbontás streamingelésével (5+ éve van 20/10-es netem), átvitelével.
Tehát gyakorlatilag csak el kellett adni a 1080p-s tévéket meg mégtöbb tartalmat gyártani rá és kész is. Minden más technológia már adott és relatíve elterjedt volt.
A 4K esetében meg gyakorlatilag semmi sincs meg ezek közül. A tartalom gyakorlatilag nulla. VGA-k közül csak 1-1 spécibb darab birkózik meg vele. Plusz ehhez azért már kell (egyéb) hardver teljesítmény is.

(#25) leikomessi válasza keIdor (#21) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Szívesen kipróbálnám elhiheted, ha lenne rá lehetőségem!
Azt írtam, hogy nekem megfelel a fele akkorra felbontás is. Nincs szükségem jobbra, szebbre sem. Lehet én vagyok igénytelen, vagy csak megelégszem azzal amim van.

Ettől függetlenül nem a fejlődés ellenzője vagyok, szükség van ilyenekre. De amíg nem terjednek el sokkal szélesebb körben, addig ez is csak egy újítás a sok közül, amit a többség feleslegesnek tart.

(#26) keIdor válasza Dany007 (#24) üzenetére


keIdor
titán

Van 50GB-os Full HD film is, ez esetben ez 4K-ban simán lesz majd 200GB.
De hát mikor bejött a Full HD talán 320-500GB-nál jártak a HDD-k. 2-3 év és 10TB feletti HDD-k is elérhetőek lesznek, szóval ez nem lesz gond. Lehet Blu-Ray utód is jön majd. Most még néhány évig úgyse lesz pénze senkinek ilyen megjelenítőre, ugyanúgy meg kell várni, míg leesik annyira, hogy a középosztály is meg tudja venni. Ugyanezt eljátszottuk már többször a technológiák során.

Új HDMI is jön gondolom, vagy fogják, azt 1:1-be használják a DisplayPort-ot.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) El Kebir válasza Dany007 (#24) üzenetére


El Kebir
őstag

"VGA-k közül csak 1-1 spécibb darab birkózik meg vele"

Mi spéci egy 30k Ft-os vga-ban? (HD7750)

Sőt bízok benne, hogy a nyáron megjelenő amd apu-k is alapból kezelni fogják a 4k-s kijelzőket, azok meg igazi belépő szintet képviselnek...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#28) gy-daniel válasza El Kebir (#23) üzenetére


gy-daniel
tag

Akkor elnézést a félrevezetésért, igazad van. A csigabájt honlapját néztem, ahol maximális digitális felbontásra írták az általam említett értéket, és más (nagyobb) felbontás nem szerepelt.

(#29) Dany007 válasza leikomessi (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt tényleg látni kell. Addig nem érzi igazán az ember...

Jelenleg a nagyképernyős tévék esetében - gondolok itt 120-140 fölötti képátlóra - adott egy bizonyos nézőtávolság. Ugyanis a maximális felbontás 1080p-s lehet. Ugyan ez a felbontás adott egy mondjuk 24 colos monitoron és egy 150 centis tévén is. Mi következik ebből? Hát az, hogy a 150 centis tévén mondjuk 2-3-4x akkorák a pixelek, mint a kis monitoron. Ergo a kép pixelesedik. Az 1920x1080-as felbontás egy körülbelül 67x38 centiméteres felületen ad 72dpi-t. Ami az alapértelmezett képpontsűrűség ahhoz, hogy még élesnek lásd a vetített képet. Szal el lehet képzelni, hogy akkor egy 150 centis tévé esetében hány dpi-re ppi-re jönne ki az érték. Igencsak pixeles képet adna. DE! Ezt lehet kompenzálni a nézőtávolság helyes megválasztásával. Nyilván egy 150 centis tévét nem 2 méterről nézel. Hanem mondjuk 3-4 méterről. Ezesetben már biztos nem látod pixelesnek.

De ha nem HD tartalmat nézel, hanem csak mezei TV, DVD minőséget, akkor még messzebb kell ülni, hogy ne lásd pixelesnek. Hiszen azok a tartalmak még ki se használják a 1080p-s felbontást.

Könnyen kipróbálhatod te is. Nézz meg youtube-on egy sima gagyi felbontású filmet teljes képernyős nézetben. Aztán nézz meg egy 1080p-s HD anyagot szintén teljes képernyőn. A vak is látja a különbséget! A TV-k esetében is ugyan ez van, csak ott sokkal szembetűnőbb.

A 4K azért lenne igazán jó, mert így nem kéne 3-4 méterre se ülni a nagytévétől. Mert én speciel nem szeretek ilyen messziről tévézni. Hiszen minél messzebb ülsz a tévétől, a tévének a látszólagos(!) mérete úgy csökken. Ugye ha 20 méterről nézel egy tévét akkor az igen picinek tűnik, de ha csak 2 méterről akkor mindjárt nagyobbnak. Na ezért nincs értelme 150 centis tévét venni és 4-5 méterről nézni. Mert az kb ugyan az lenne, mintha egy sima 100 centis tévét néznél mondjuk 2,5-3 méterről!
De ugye látványban meg az adja a nagyobb élményt, ha a nézett kép amennyire lehet kitölti a perifériás látásodat. Mint mondjuk az iMax-ben az a 30 méteres vászon! Ott ugye beülsz és a szemed sarkából is a kijelzőt a vetített filmet látod!
Na ezért lenne jó, ha közelebb lehetne ülni a tévéhez. De jelen esetben ekkor csúnyán látszódnának a pixelek. Ezért kell a 4K.

Az elterjedtséggel kapcsolatban meg csak annyit, hogy mindent el kell kezdeni valahol, valamikor. Nyilván most még nincs értelme ilyen tévét venni, mert nincs rá tartalom. De valahol ezt is el kell kezdeni. A Full HD esetében is pontosan ugyanezt mondták 5-7 évvel ezelőtt is.

(#30) Dany007 válasza El Kebir (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm ezesetben csak örülni tudok neki! :R Köszönöm a pontosítást!

(#31) macilaci78 válasza Dany007 (#24) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Örülünk a sikereidnek. :)
Magyarország számos pontján nem elérhető stabilan a 20/10-es net, még a megyeszékhelyeken sincs teljes lefedettsége ekkora sávszélnek. És erőltetik az IPTV-t... :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#32) zsigus válasza Dany007 (#29) üzenetére


zsigus
őstag

"Nyilván egy 150 centis tévét nem 2 méterről nézel. Hanem mondjuk 3-4 méterről." :Y

Neked valami szuper-látásod lehet ha 4 m-ről tökéletesen látod a részleteket egy 150 centis TV-n, FullHD-ban (ha HD Ready-re értetted bocsi).

Javaslom olvasd el ezt, vagy látogasd meg a thx.com-ot és nézd meg milyen nézési távolságokat ajánlanak a különböző méretekhez.

"Na ezért nincs értelme 150 centis tévét venni és 4-5 méterről nézni. Mert az kb ugyan az lenne, mintha egy sima 100 centis tévét néznél mondjuk 2,5-3 méterről!"

Igenis van értelme óriás TV-t (nem éppen 150cm-est) venni (vagy inkább ennyiből már projektort), mert a 4m (vagy nagyobb) távolság a legideálisabb a szemednek.

[ Szerkesztve ]

(#33) mrhitoshi válasza Dany007 (#24) üzenetére


mrhitoshi
veterán

A legnagyobb gond az adatátvitel, de annyit mondok, hogy Intel Thunderbolt. Ha sikerül nekik az 50Gb/s-100Gb/s, akkor már lenne egy sikeres jelentkező az adatátvitelre.

Szóval azért nincs akkora szakadék, de még nem jött el az idő ahhoz, hogy normálisan kiépüljön.

PS4

(#34) zsigus válasza mrhitoshi (#33) üzenetére


zsigus
őstag

HDMI 1.4 - 4K Support

Már korábban is írták, hogy a DP és a HDMI is támogatja a 4k-t.
Már léteznek is 4k projektorok és megfelelő adatátvitel nélkül nem sok értelmük lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ezeket a paneleket nem a consumer piacra szánják és ez még hosszú évekig így lesz. Ezeknek a piaca komoly video-, fotószerkesztő stúdiók és kutatólaborok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) mrhitoshi válasza zsigus (#34) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Hát ezt figyelmen kívül hagytam.

PS4

(#37) Béééla válasza macilaci78 (#31) üzenetére


Béééla
őstag

még a megyeszékhelyeknek sincs 20/10 lefedettsége

még a főváros elég nagy területén sincs normális internet, se dróton, se mobillal

jó kijelzőfelbontás nem árt,
de jöhetne már a hír, hogy hasonló felbontást értek el e-inkkel :DD

Bélabá

(#38) ViZion


ViZion
félisten

Ez a pixelipari szakmunkásoknak lesz jó, mint én -ha venne a cég- mert 300 ppi már gyakorlatilag nyomdai minőség... ha színtér, stb. is rendben van, akkor jóáron ké'ne :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) no­byte™


no­byte™
csendes tag

Hát ez is csak egy LCD. Mint minden elcédé alkalmatlan tévézésre, neon színeivel, nulla feketével, mozgásmegjelenítéssel, mozgókép felbontással... :O Pl. egy belépő Panasonic plazma lenyomja mindenben.

(#40) Dany007 válasza zsigus (#32) üzenetére


Dany007
veterán

A nézési távolságot csak hasraütve mondtam.
A lényeg, hogy a nagyobb tévét nagyobb távolságról kell nézni, mert pixeles a képe. Közelről is távolról is, csak távolról nem látod.

Elmondom neked, nekem egy 42 colos LG cinema 3D tévém van. 2,5 méterről nézem. A full HD esetében, ha közelebb hajolok ~ 2 méterre (mondjuk a dohányzóasztalhoz a sörömért), akkor látom a pixeleket! (nem a szubpixelt). A rendes pixeleket szabad szemmel látom és zavar! Mocskosul zavarna még szerencse, hogy 2,5 méterről már nem látom. Ezért sem vettem nagyobb tévét. Pedig ez is csak 107 centis. Nagyobb tévénél nagyobbak a pixelek - ez logikus.

(#41) Béééla válasza no­byte™ (#39) üzenetére


Béééla
őstag

Ha még mindig kimegy a gáz 3 év után a plazmából, akkor elviselem azt a nulla feketét ahelyett, hogy 3 évente termeljek 10 kiló informatikai szemetet

Bélabá

(#42) Ijk válasza Dany007 (#40) üzenetére


Ijk
nagyúr

42"-os HD ready plazmát 2,5m-ről nézem, de nem látok pixeleket (1024x768-as felbontású). Persze nekem -1-es szemem van, de akkor neked abszolút látásod.
Persze jó dolog a fejlődés, nem panaszkodnék nagyobb felbontás esetén, de egy kicsit túl elkényelmesedett szemlélet szerintem egy 50"-os fullHD panelt 2-2,5m-es nézési távolságból közel nézhetetlennek tartani.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43) zsigus válasza Dany007 (#40) üzenetére


zsigus
őstag

Akkor lehet, hogy nálam van a hiba, mert - a kedvedért megnéztem - a szintén 42 colos FHD TV-mnél sem (menü) szövegnél sem BD filmnél nem látok pixeleket kb. 1m távtól kezdve.
Nincs szemüvegem és eddig nem is volt gond a látásommal.

Egyébként 3D-hez ilyen távból rettentően kicsi a 42 col, és ezt nem (csak) én mondom, nézz be a plazma topic-ba.

[ Szerkesztve ]

(#44) fatallerror válasza Dany007 (#24) üzenetére


fatallerror
addikt

én se csaka vga-ról beszéltem : D "hardverek" írtam is : D

se hdd tárterület nincs se lemez amire elférne 1 film most, de mire bejönnek ezek film szinten még odébb van. először olyan lesz mint most a 2560as monitorok, tehát monitornak lesz. 4k-s filmek inkább 18-20 körül lesznek ha még egyáltalán lesz tv 2020ban xD

a felbontástámogatás itt is így lesz kb, most jönnek azok a vga-k amik tudják a 4k-t és mire lesz 4k már alap dolog lesz, összelesz hangolva nyugi :K

azért figyelembe kell venni h ez még csak 1 panel prototípus, mire ebből termék lesz nagy tömegeknek addigra lesz támogatottság (az a minimális mindenképpen)

don't tell me what i can't do!

(#45) Dany007 válasza zsigus (#43) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor nem tom mi van velem :D De én most, hogy gépelek is látom a kis kockákat pl itt a PH-s világosbarna sávokban... (1080p-ben vagyok) Persze ugye ehhez előre kell hajolnom, mert a dohányzóasztalba van építve a billentyűzet.

szerk.: jó, azért ezt nem úgy kell érteni, hogy kirívóan látszik. De az én szemem eléggé kényes az ilyenekre. És látom. De sz.tem pl anyámnak nem tűnne fel. Apámnak se. Páromnak se. De ha pl páromnak megmutatom, hogy mit nézzen, akkor ő is látja! :) Szal azért mondom, hogy nem vészes, de engem spec zavarna.

[ Szerkesztve ]

(#46) Rebourne válasza zsigus (#34) üzenetére


Rebourne
aktív tag

(#34) zsigus, (#23) El Kebir

A HDMI csak 24 Hz-es frissítéssel viszi a 4k-t. A monitoroktól elvárható 60Hz-et egyelőre csak a DP 1.2 tud.

------

Kellett nekem panaszkodni az Inteles hírnél, hogy sehol se lesz 2013-ban még a 4k, erre ma két monitort is kihíreznek >.<

(#47) zsigus válasza fatallerror (#44) üzenetére


zsigus
őstag

Már egy jó ideje vannak 4k projektorok, filmek pedig akkor lesznek amikor valamilyen szinten elkezd terjedni. Bármikor el lehet készíteni a 4k változatot bármilyen filmből (kivéve ha megsérült a kópia).

Adathordozóként pedig ott a BDXL 100 és 128 gigás kapacitással.

A hardverek terén pedig már szintén léteznek pl. olyan AV erősítők amik 4k felskálázásra is képesek, a GPU-kba is már egy ideje (talán előző generációs dedikált és jelenlegi integrált) olyan hardveres gyorsítás kerül ami képes a 4k videók gyorsítására is. stb. stb.

Gyakorlatilag akkor állnak elő vele amikor akarnak (vagy akkor ha már a 3D-ből kellően megszedték magukat).

Rebourne: Filmeknél nem is kell más. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) fatallerror válasza zsigus (#47) üzenetére


fatallerror
addikt

monitor az nincs de amúgy is én arról beszéltem és írtam is h mire tömegesen jönnek a 4k-s megjelenítők

don't tell me what i can't do!

(#49) zsigus válasza fatallerror (#48) üzenetére


zsigus
őstag

Volt azért ott szó lemezekről, filmekről stb., de nem lényeg.
Egyébként a monitor a legkevesebb a filmek szempontjából, a 4k pedig elsősorban erre szolgál.

Korábban sem voltak FHD-s monitorok, csak akkor amikor már elkezdett terjedni az 1080p, most is így lesz valószínűleg. Persze ez a monitor elsősorban nem is otthoni felhasználásra készül, de 2-3 év múlva már lehetséges, hogy jönnek majd az először még méregdrága 4k cuccok, nagyobb marketinggel megtámogatva.

Kérdés, hogy a gyártók milyen irányba mozdulnak majd elsődlegesen, az új kijelzőtechnológiák (AMOLED, Crystal LED) vagy a következő szint (4k) felé.

[ Szerkesztve ]

(#50) fatallerror válasza zsigus (#49) üzenetére


fatallerror
addikt

de nem az a lényeg van 4k-s projektor meg 128 gb-os lemez stb nem is erről beszéltem, hányszor írjam le rofl xD

don't tell me what i can't do!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.