Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8401) JoceeHunt válasza Xaels (#8400) üzenetére


JoceeHunt
őstag

nem tudom, itt a nyakunkon az új széria, én már nem vennék 4xx-est vagy 5xxx-est. Max egy 5970-re bepályáznék ha lenne 80-90 körül.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#8402) Xaels válasza JoceeHunt (#8401) üzenetére


Xaels
félisten

Az új széria még szerintem majdnem fél év. Olyan Karácsony előtti limitált kiadást feltételezek és abból is tudtommal csak a legfelső kategória lesz új architektúra, a többi a mostani vérfrissítése lesz(új csíkszélesség stb...). Haverom vett új 5870-est 36-ért. Lehet, hogy nem a legújabb, de fele annyiért 15%-al tud csak kevesebbet játékok alatt mint az én 6970-esem. [link] én minden gond nélkül vennék 5XXX-ös ATI szériát vagy 4XX-as NV-t ha jó az ár/teljesítmény mutatója.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8403) scr


scr
csendes tag

tudom nem tartozik szorosan ide, de ha már így alakult offolok picit :) ebben az árkategóriában (60 alatt) tomshardware gpu chart szerint ez lenne a legütősebb: Zotac GTX 560 Ti AMP! vélemény?

edit: hogy ne legyen annyira off esetleg egy: SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 6950 Dirt 3 Edition - 2 GB GDDR5 - PCI-Express 2.0 ? de ez már 62k :/

[ Szerkesztve ]

(#8404) JoceeHunt válasza scr (#8403) üzenetére


JoceeHunt
őstag

én lehet a 6950-re szavaznék, az ráver az 560-ra, az 570-el vannak nagyon versenybe, egyik helyen az jobb, másikba meg a 6950.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#8405) eager.beaver válasza Xaels (#8399) üzenetére


eager.beaver
csendes tag

Pedig igaz, h 58e-ért is lehet rendelni. A nagy árkülönbség abból adódik, h itthoni vagy külföldi nagykerből vásárolják meg a boltok (elmondásuk szerint). Az más kérdés, h szinte senkinek nincs raktáron.
Szomszédos országokból talán be lehetne szerezni. Ők sem adják ilyen olcsón és a költségek miatt már jóval 70-75e fölött járnál.

DCII 2 gigás helyettesítője lehet az 1 gigás vagy MSI R6950 Twin Frozr III OC/PE kártyája, ami azért hangosabb, de hasonlóan jó hűtő. Vagy ahogy mondtátok vmelyik 6970-es.

(#8406) Locutus válasza JoceeHunt (#8404) üzenetére


Locutus
veterán

570-el a 6950? Az egy érdekes teszt lehetett :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8407) scr válasza Locutus (#8406) üzenetére


scr
csendes tag

igen ezt én is kicsit furcsállnám :) tomshardware összesített gamer tesztben a Zotac GTX 560 Ti AMP! 4 fps-el a HD6950 directCUII előtt van, ha minden igaz. árban is nagyon egy kategória. más kérdés, hogy ez kapható e :)

(#8408) Xaels válasza scr (#8407) üzenetére


Xaels
félisten

Tomshardware erősen nV szponzorált oldal, nekik kevésbé lehet hinni. Feljebb/lejjebb linkeltem Techpowerup-os tesztet, persze nem Zotac AMP, de elég könnyen áttekinthető és elég sok kártya van benne.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8409) Locutus válasza Xaels (#8408) üzenetére


Locutus
veterán

Még ha átlagot vonunk a sok tesztből, akkor is az 560TI-k vannak egy szinten a 6950-el, nem az 570.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8410) JoceeHunt válasza Locutus (#8409) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nemááá hogy az 570 jobb legyen a 6950-nél. Egész eddig azon agyaltam hogy lecseréljem-e 570-re, de arra jutottam hogy kb ugyanazon teljesítményért nem kéne cserélnem, inkább 580-ra vadászok.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#8411) SkyS1gn válasza Locutus (#8409) üzenetére


SkyS1gn
félisten

de az 570

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8412) Xaels válasza JoceeHunt (#8410) üzenetére


Xaels
félisten

+ Cris99

Az 570 a 6970-essel van átlagosan harcban. Az 580 nagyobb teljesítménnyel bír, de arányaiban sokkal drágább is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8413) JoceeHunt válasza Xaels (#8412) üzenetére


JoceeHunt
őstag

NA azt hiszem jövő héten fel is dobom apróra a kártyám...
Megyek az 570-re.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#8414) Fail3D!


Fail3D!
addikt

a sapphire 6950 em van 900 folott megy a3d es 1380 al is siman megy a memoria.. ezt a tuning potencialt erdemeslehetne lecserelni 570 re? az mennyire tuningolhato illetve a joval kisebb memoria miatt csak 1-2 jatekban lehet esetleges vissza eses? masik mennyi plusz rafizetest erne meg szerintetek a valtas ha meg erne?

(#8415) Xaels válasza JoceeHunt (#8413) üzenetére


Xaels
félisten

Amiatt a minimális többlet teljesítményért nagyon meg fogsz fizetni.

Fail3D!: Nincs annyi különbség a 2 kártya között, hogy megérje a ráfizetést szerintem, de te attól még gondolhatod, hogy az a 8-10% teljesítménytöbblet megér kb. 30.000HUF-os ráfizetést.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8416) radi8tor válasza Xaels (#8415) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ePenis növelés bármit megér ;]

⭐ Stella

(#8417) Fail3D! válasza Xaels (#8415) üzenetére


Fail3D!
addikt

65000 mar van elado gigbyt ... szoval 30k rafizetes nem lenne max15k korul... de ha azt is tuningolom mar ha lehetseges akkor az en kartyamra max 10% verne ra? mert a 0% nem erne meg megvenni.

(#8418) Xaels válasza Fail3D! (#8417) üzenetére


Xaels
félisten

Ja aprón. Én bolti árakat néztem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8419) Fail3D! válasza Xaels (#8418) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat apron vennem nem boltbol...:) szoval akkor ha tuningolnam mar ha lehet akkor a 10% nal nagyobb elteres is elkepzelheto v nem?

(#8420) Xaels válasza Fail3D! (#8419) üzenetére


Xaels
félisten

Ez kártyától függ mennyi tunningot enged és a mostani kártyád tunninggal elért teljesítményéhez kéne viszonyítani. Ha neked megéri a fáradságot, hogy driverpucolás(gyártóváltás esetén akár rendszer újratelepítést is javasolnék), a régi kártya fáradságos eladása és az új utáni rohangálás akkor szíved joga. Én ennyi különbség miatt és a többletköltség miatt nem foglalkoznék vele.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8421) SkyS1gn válasza Xaels (#8420) üzenetére


SkyS1gn
félisten

+1

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8422) kornel76 válasza JoceeHunt (#8413) üzenetére


kornel76
aktív tag

Akkor én most ne hirdessek Sapphire 6950 2gb-os kártyát? Lassan tele lesz velük a hapró :P .

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#8423) BeLucZ válasza Fail3D! (#8419) üzenetére


BeLucZ
addikt

a villám az aki ezért pár nyulfarknyi százalékért ennyit baszakodna, szerintem váltani mininmum 50% teljesitmény többletért érdemes csak a modern trendet figyelembe véve,

mondjuk mint nálam az 5850<580 esete, sok helyen duplája

(#8424) Fail3D! válasza BeLucZ (#8423) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat en mar 20% miatt tuti cserelnek de 10%-t nem fizetnek ra max ujra raknam a rendszert.

(#8425) BeLucZ válasza Fail3D! (#8424) üzenetére


BeLucZ
addikt

de 20%ra mir emész ? :) ugyanugy szarul fog futni, 50% ami ér valamit ha szarul megy a game, pl 30 fps helyett 45 az már fasza, vagy 20 helyett 30, motorfüggő , elég lehet, de 20% az lófing

(#8426) Locutus válasza JoceeHunt (#8410) üzenetére


Locutus
veterán

Mutass már egy tesztet, ahol az 570 nem jobb a 6950-nél... vagy inkább hármat, hogy ne foghassunk rá semmit ugye :) Vagy van valami AMD-s játék, amiben kivételesen fordított a helyzet?
Végülis lehet hogy rossz topikban vagyunk ugye ahhoz, hogy ne legyen elfogultság a 6950-el szemben :)

Itt egy friss sapphire toxic 6950 teszt pl.
Ahogy elnézem ennek a hűtője se hozott megváltást... de az 570-et se éri el valahogy sehol :F

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8427) Locutus


Locutus
veterán

Itt egy friss BF3Alpha teszt... az 570-hez szintén sehol sincs a 6950.
Pedig itt ugye az nvidiák még szarabbak is a driver miatt, nameg AMD-s játék...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8428) BeLucZ válasza Locutus (#8427) üzenetére


BeLucZ
addikt

fú ilyen sütin megy 580on a game? :P na majd egy kiforrott driverrel optimalizált gamával fasza lesz, látom multi gpu support még nincs a gameban... :) 6950 télleg eléggé hátul kullog.... de hogy még 5870 is megelőzi, ez cink

(#8429) Xaels válasza BeLucZ (#8428) üzenetére


Xaels
félisten

Az 5870-es nagyon jól eltalált kártya lett. Amúgy ha a véglegesben is hozza ezeket az eredményeket majd a 6970-esem akkor boldog leszek nagyon :) Az 580 erős kártya, de meg is kérik az árát és szvsz annyival nem tud többet amennyivel többet kérnek érte.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8430) BeLucZ válasza Xaels (#8429) üzenetére


BeLucZ
addikt

ne csak a teljesitményt nézd:) amugy honnan van ez a link? nem találom sehol ezt a benchmark képet

(#8431) SzlobiG válasza Locutus (#8427) üzenetére


SzlobiG
félisten

Se SLI, se CF nem megy még.:U

(#8432) Xaels válasza BeLucZ (#8430) üzenetére


Xaels
félisten

Ha ne a teljesítményt nézzem akkor mit? Nem az a lényeg, hogy a kifizetett pénzemért mennyit kapok?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8433) BeLucZ válasza Xaels (#8432) üzenetére


BeLucZ
addikt

köritést is nézd, hűtés, csendes -e, támogatás, makog e játékok alatt , driver gondok, :Dstabilitás stb stb stb, gari rengeteg szempont van még a teljesitmény mellett amit érdemes nézni
ha csak a teljesiményt néztem volna 6970est vettem volna

[ Szerkesztve ]

(#8434) Xaels válasza BeLucZ (#8433) üzenetére


Xaels
félisten

9800GTX-et cseréltem anno 4870-re, mert COD4-ben művelt a kártya érdekességeket. Azóta csak ATI-jaim(5870/5770/6970) voltak és nekem soha nem volt gondom még driverrel azóta(persze ez nem jelenti azt, hogy másnak sem), sem pedig a játékok alatti teljesítménnyel, amúgy meg nVidia esetében is voltak érdekességek driver ügyben :U Csendesség terén nem hiszem, hogy egy referencia 580-as sokkal halkabb lenne. Körítésnek nekem járt Dirt3 a kártya mellé, CFX híd, tápkábel, DSUB-DVI átalakító. A körítés meg baromira nem lényeg, ha az embernek nincs kifogyhatatlan kerete, akkor mindenképp azt fogja nézni, hogy a pénzéért melyikkel fog jobban menni az áhított játék.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8435) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

mind1 a moddolt 50esem az 570nél van xD
nekemse volt soha driver problémám (3870,5750,6950)
én meg 3dmark11 advanced kulcsot kaptam hozzá

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8436) BeLucZ válasza Xaels (#8434) üzenetére


BeLucZ
addikt

ahány ember annyi félét mondd :) lényeg hogy mindenki legyen elégedett a saját termékével azt kész, nekem az 580as az első ilyen kártya amivel maradéktalanul elégedett vagyok

(#8437) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

nV-ról OFF-ban társalogjatok plz vagy az nV topicban. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8438) kasa85


kasa85
őstag

Akit esetleg érdekel CF ki építésére :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#8439) Xaels válasza kasa85 (#8438) üzenetére


Xaels
félisten

Óvatosan az ilyennel mert múltkor figyelmeztetést kaptam hirdetés miatt hasonló miatt. Szerkeszd amíg tudod

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8440) Bati0501


Bati0501
őstag

"Sehol sincs tőle" + "Az 580 egy jó kártya.de el is kérik az árát"
Már bocs,de a sehol sincs,az nekem nem a -10 fps-t jelenti?A 6970 hátránya meg 8 fps?Szörnyű különbségek,főleg a kártyák közti árdifferencia fényében. :U :N
PEACE :) ;] ;) :B

(#8441) kasa85 válasza Xaels (#8439) üzenetére


kasa85
őstag

Upsz :(((
Le járt a szerkesztés remélem majd törlik ha vészes.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#8442) Tökmindegy válasza Bati0501 (#8440) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Persze ,persze:))) ;]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#8443) DjDanee87 válasza Bati0501 (#8440) üzenetére


DjDanee87
addikt

Attól függetlenül, hogy mekkora a kártyák teljesítménye én is nV-t vennék ma.
Most HD 6970em van, előtte 5770 volt. Mindkettővel volt/van olyan probléma (ami szerinem mikrolag névre hallgat), hogy néha beakad a kép 1 secre. Ez az FPSeknél feletébb idegesítő, mikor abban az 1 secben pont lőnek rám (és meghalok amiatt).

Ha jól tudom, ilyen pl nVidiánál nincs. De lehet rosszak az infoim.

(#8444) Bati0501


Bati0501
őstag

Tuti vannak erre is arra is vélemények és ellenvélemények.
Én kivárom,h a BF3 mit preferál. ;)
:DDD

(#8445) Fail3D!


Fail3D!
addikt

na ha feladtam a kartyamat... ugyerzem kiprobalom a 480 szeriat mit tudhat, nagy bajaim nem voltak a kartyaval de valamiert olyan erzesem van nem az igazi de ez csak az en faszsagom... kiv vagyok az nvidiara mit tudhat.

(#8446) Xaels válasza DjDanee87 (#8443) üzenetére


Xaels
félisten

Az a baj, hogy nem biztos, hogy a VGA miatt van, de lehet szoftveres eredetű is. Nekem például ilyen mikrolag 9800GTX-el Vista 64bit alatt jött COD4-ben ezért XP-t kellett telepítenem és azalatt minden tökéletes volt 1-2 dolgot kivéve.

Ugye egy PC elég sok alkatrészből áll. Haveromnak például volt egy kontakthibás molex csatlakozója és arról ment a HDD-je. BC2 néha kivágta mert a hardver 1 pillanatra nem kapott energiát. Ő is gondolt mindenre csak pont erre nem.

A legjobb az lenne ha kapnál kölcsönbe egy GeForce-ot és tesztelnéd.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8447) kasa85 válasza Xaels (#8446) üzenetére


kasa85
őstag

Van ilyen sajnos,de akkor sem megoldás a sampolás,mikrolag problémákra.
Valami más eredetű lesz a gond,ha én már a kábeltől a szigetelésig mindent le teszteltem.
Inkompatibilitás ki lőve,mivel azóta minden ki lett cserélve a gépben.
Habár érdemes hálózat feszt is mérnem netán nem e az lehet a ludas habár alig 2éves lakóparkban ez érdekes lenne.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#8448) JoceeHunt válasza Locutus (#8426) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igazad van, tényleg rosszul tudtam. Valahogy ez volt bennem.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#8449) Xaels válasza kasa85 (#8447) üzenetére


Xaels
félisten

Nem sampolom, csak érdemes előbb kipróbálni a másik oldalt is, mert ha nem a kártya/driver a bűnös akkor csak elveri az ember feleslegesen a pénzét.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8450) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Amúgy volt szó driverrel kapcsolatban erről a "bal felső sarokba húzott egér bug"-ról. Azt írtátok ez a 11.6al vagy melyikkel jaívtásra került. Nekem 11.7 van fent és megvan a dolog. Igaz, csak most vettem észre. Igazából nem zavar, mert oda kb sosem kell kattintani, de ha kell is lassan mozgatva az egeret nem akad meg.
Érdemes foglalkozni vele ? (úgy értem lehet maradt fent régi driverből valami maradék, nem?)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.