Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8251) kornel76


kornel76
aktív tag

Sziasztok!

Múlt hét szerdán megérkezett az XFX 6950-es kártyám. Meló miatt nem nagyon értem rá tesztelgetni (Crysis 2-höz feltettem a textura pakkot a dx11-es patchet stb, de magát a játékot nem igazán futtattam), DNF-et megnézegettem illetve L4D2-vel játszogattam kicsivel többet. Vki említette az MSI Afterburner progiját, azt is feltettem csak a hőfokok miatt. Játék közben 71-74. fokig kúszott fel a hőmérséklet, ezért kérdezném, hogy ez normális érték? Kb mennyi a max érték amin a kártya még biztonságosan működik?
Illetve ha van valakinek Thermalright Shaman hűtője a 6950 v 6970-es kártyán (vagy más 3rd party hűtője ami passzol ezekre a kártyákra) a tapasztalatait tegye már közkincsé legyen olyan szíves.

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#8252) radi8tor válasza kornel76 (#8251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

115 fokig teljesen normális. A jelenlegi venti profilod nem nagyon fogja 80 fok fölé engedni. Nem kell tőle félni. Max a hangja lesz hangosabb.
Shaman-al lent lehet 50 fokon is tartani egy szellősebb házban.

⭐ Stella

(#8253) kornel76 válasza radi8tor (#8252) üzenetére


kornel76
aktív tag

Köszi a gyors választ! Akkor azt hiszem a következő vétel egy Shaman lesz..... Nem csak a hőfok miatt hanem a hang miatt is ( most egy kicsit a 8800GTX hangjára emlékeztet a zaj :B ).

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#8254) Tirexi válasza Jégtörő (#8250) üzenetére


Tirexi
addikt

Az én javaslatom:
11.2 Uninstall, tehát ne frissíts hanem távolítsd el, aztán mehet rá ez: [link]

Próbáld ki maximum vissza felrakod a 11.2-t ha most sem lesz jó.

(#8255) Jégtörő válasza Tirexi (#8254) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Eddig is uninstallal csináltam, de próba szerencse.

(#8256) radi8tor válasza kornel76 (#8253) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak arra figyelj, hogy kb 2 cm szélesebb lesz a kártya tőle. Keskenyebb házakban macerás lehet (vagy oldalsó ventiknél)

⭐ Stella

(#8257) Pug válasza radi8tor (#8256) üzenetére


Pug
veterán

Nem 2, hanem 4 cm-mel terebélyesedik :K

szerk: Hát a szélesebbet, hogy máshogy lehet érteni, mint oldalra? :DDD :K

[ Szerkesztve ]

(#8258) radi8tor válasza Pug (#8257) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én oldal irányba mondtam, nem szélességben. Vagy te is? :)

⭐ Stella

(#8259) Pug válasza radi8tor (#8258) üzenetére


Pug
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#8260) tejeskifly válasza Tirexi (#8240) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

a mai világban PC és NET nélkül nem lehet létezni

ez még teljesen oké, hogy ezért vettél i3+igp kombót, de azért a mostani géped már nem csak netezésre való...

(#8261) kornel76 válasza radi8tor (#8256) üzenetére


kornel76
aktív tag

Hál istennek a házam szélességével nincs gond, csak a hosszával.... széltében még 2 szerintem beférne, bár a "legalsó" ventije valszeg a táp tetejét karistolná :DDD , de nem gondolkozok CF rendszer kiépítésében, nem vagyok én olyan HC gamer (fusson a game full hd-ben közepes beállításokkal oszt jónapot ).

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#8262) Xaels


Xaels
félisten

[link] Sziasztok, ezzel kapcsolatban van valakinek már tapasztalata? Elvileg kiegészítővel 2db 140mm-es ventit is lehet rá rakni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8263) Pug válasza Xaels (#8262) üzenetére


Pug
veterán

Elvileg ez a "kiegészítő" a csomag tartozéka :K
Eléggé jófajta :D

(#8264) Xaels válasza Pug (#8263) üzenetére


Xaels
félisten

Kifejezetten nem találtam arra utalást, hogy a csomag tartalma ezért sem mertem úgy írni. Amúgy nagyon tetszetős hűtő [link] Majd szépen megnézem, hogy befér-e és lehet nekem ez lesz a befutó. Ha ez sem fér be akkor kénytelen leszek a nyugdíjpénztárból visszajövő pénzből egy új házat venni :D

A képeken kívül sokat nem értek belőle, de ígéretes a teszt szerint.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8265) Pug válasza Xaels (#8264) üzenetére


Pug
veterán

Én is elsőre ezen gondolkodtam, de hogy a borda venti nélkül 16 és még hozzá két 4k környéki hűtő, nekem kicsit sok lett volna, de a legimpozánsabb darab, az tuti :K

(#8266) Xaels válasza Pug (#8265) üzenetére


Xaels
félisten

A tesztben szereplő 140-es Alpenföhn ventik darabja ~5.000 és abból 2 kellene ;] Mondjuk ha megelégszik az ember a potis szabályzással akkor lehet rá dobni Noiseblocker-t is aminek azért ~3.000 darabja vagy Thermalright TY-140-et is ügyeskedhet rá az ember ennyiért. De még így is húzós kicsit.

Mondjuk ezt megnézném: "solid mounting bracket for mounting two 140mm fans / four 120mm fans" 4db 120mm-es venti?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8267) SzlobiG válasza Xaels (#8266) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ennyiből én már veszek rá blokkot.:D Szvsz közel se érnek ezek a hűtők ennyit akármilyen jól hűtenek.

(#8268) Xaels válasza SzlobiG (#8267) üzenetére


Xaels
félisten

Hát nekem is csak a hangja ami miatt cserélném a referencia hűtőt mert az a megoldás, hogy kifújja a házból az összes meleget jobban bejön csak hát nagymuter rakéta porszívójának nem volt olyan hangja mint ennek félfordulaton.

Mondjuk azon gondolkozom, hogy inkább le hangszigetelem a ház oldalát mert most semmit nem szűr max a spagettit.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8269) yakuza.tora válasza Xaels (#8266) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Mondjuk ezt megnézném: "solid mounting bracket for mounting two 140mm fans / four 120mm fans" 4db 120mm-es venti?"

Ezen én is elméláztam csöppet. Valszeg, a keret oldalára állítva - a nyákra merőlegesen - fel lehet fogatni kér db 12-es ventit? :F

Alléz Olympique de Marseille!

(#8270) Xaels válasza yakuza.tora (#8269) üzenetére


Xaels
félisten

Én sem tudom másképp elképzelni de oda akár +2 140-es is ráférne ha erről van szó.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8271) yakuza.tora válasza Xaels (#8270) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Elvileg el, gyakorlatilag meg ki tudja...Azért négy ventinek van súlya, ez keret meg csak a ház hátsó rögzítőkeretéhez van felcsavarva.

Alléz Olympique de Marseille!

(#8272) Xaels válasza yakuza.tora (#8271) üzenetére


Xaels
félisten

Mondjuk amúgy sem tennék rá 4db ventit csak érdekelt volna még is milyen. Viszont ami előnyt jelenthet nálam ennél, hogy mindenféle gond nélkül lehet tenni rá Slim ventiket is így biztos beférne a jelenlegi házamba és a Scythe ventijei nagyon csendesek, csak az lenne a kérdés, hogy hőfokokban mennyivel lenne gyengébb ez esetben(a H60-nál nem muzsikál rosszul a 120-as Slim).

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8273) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hot Pursuitnál sajna tapasztalom a microlagot elég rendesen. Vagy valami mást... Nem tudom. Az a lényeg, hogy a minimum fps 40 körül van, mégis, mintha végig szaggatna az egész. Crysis 2 dx11-gyel is ez van egyébként. Még ahol játszható kategóriában mozog az fps, ott is élvezhetően akad. Valami ellenszer.

I am having fun staying poor.

(#8274) SzlobiG válasza Drizzt (#8273) üzenetére


SzlobiG
félisten

NFS HP minden vga-val akadozik ilyen a motor...

(#8275) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Ha itt a téma, akkor tudtok ajánlani valami olcsóbb de jó aftermarket hűtőt?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8276) SkyS1gn válasza SzlobiG (#8274) üzenetére


SkyS1gn
félisten

annak 4magos proc kell, TAPASZTALAT!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8277) Drizzt válasza SzlobiG (#8274) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ebben van igazság, Gtx560Ti-vel is előfordult akadás, de messze nem ennyire(mondjuk 1-2 helyen, itt meg mindenhol). Közben meg nézem, a gpu usage 55% volt max.

I am having fun staying poor.

(#8278) Dark KillerX válasza Drizzt (#8277) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nálam is 1680*1050-es felbontáson 4*AA-val(Inspectorba kacsoltam AA-t) akad a HP,de AA nélkül is!Nem értem mitől,nem folyamatosan akad,hanem inkább mintha töltene a vinyóról! :U

(#8279) Tirexi válasza Dark KillerX (#8278) üzenetére


Tirexi
addikt

Na ugyan ez van nálam is a GTA4-nél. :K
De biztos, hogy User Error-otok van ugyan úgy mint nekem...

(#8280) Mi5i válasza Tirexi (#8279) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Ha ott nem is, de fórumhasználatban biztosan van valami error.
Ezúton szeretnélek nagyon szépen megkérni Téged, valamint az ellentábort, hogy zárjátok le már a témát, tegyétek túl magatokat rajta. Jönnék a napokban olvasni a fejleményeket a kártyáról, és mindig ez fogad. Szvsz Te se szítsd a tüzet ilyen utólag még sértődöttnek érezhető beszólással. Hátha ráharap valaki? Minek. Sokaknak az a gondja, hogy nem az övé az utolsó szó, és akkor végletekig off-troll-párbaj részesei lehetünk. Ne legyünk ;)

Nincs semmi közöm hozzá, igazad van, de ahhoz van, hogy olvasni szeretnék a témában ebben a topikban, de nem ezt. Rendezzétek le privátban, ha van még valami tüske, de nem kell ide a műsor nekünk. Hangsúlyozom, nem csak Neked szól, ha most Neked is válaszoltam mindezt.

Köszönöm :R

(#8281) Cybertrone válasza Mi5i (#8280) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mint láthatod nem szól hozzá senki... :R ő kezdi... No mind1.

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8282) SkyS1gn válasza Dark KillerX (#8278) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mondom hogy Hot Pursuitnál a proci a ludas legalábbis nálam a húzott 2magossal ezt csinálta amit írtok most meg nem :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8283) Dark KillerX válasza SkyS1gn (#8282) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Jelent is rá patch meg!Amúgy gondolod egy York kevés neki,igaz csak 3,3Ghz-en megy,de majd meglesem tesómnál is,neki egy i5 760-a van ami 4Ghz-en megy,az csak elég lesz neki :U .Amúgy sztem az AA is ludas lehet,nem tartom jó dolognak,hogy csak driverből mehet AA a játéknak,sztem ez is gondja lehet! :R

(#8284) Pietrosz válasza Cybertrone (#8281) üzenetére


Pietrosz
addikt

Pont ezt nem kéne, az ilyen postokat. Abból amit itt látok, te semmivel se vagy különb. Az meg nem érdekel mi ment más topikban, ez nem jogosít fel semmire. Erre sem kell válaszolni, egyszerűen csak ignoráld végre ezt a témát.

(#8285) kornel76 válasza Pietrosz (#8284) üzenetére


kornel76
aktív tag

Csatlakozom ........ :R

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#8286) Drizzt válasza SkyS1gn (#8282) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én meg monom, hogy ugyanebben a gépben, Gtx560Ti-vel sokkal jobban ment(1-2 pályán 1-2 akadás, itt meg egyfolytában)... Gtx570-nel nem néztem meg, de felteszem azzal se akadozott volna. Mindenestre terveim szerint hétfő-kedd magasságában veszek I7-2600K-t. Nem ebből kifolyólag, hanem mert már régen terveztem.
És 4 magos procim volt amikor írtad az eredeti hozzászólást, meg most is.

Egyébként 11.8-asPreviewval be lehet vinni a kurzort a bal felső sarokba desktopon elsőre, éljen! :D

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#8287) BeLucZ válasza Drizzt (#8286) üzenetére


BeLucZ
addikt

Kis örömök az életben :D

(#8288) SkyS1gn válasza Drizzt (#8286) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"be lehet vinni a kurzort a bal felső sarokba desktopon elsőre, éljen! "
ez alatt mit értesz?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8289) Drizzt válasza SkyS1gn (#8288) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Korábbi driverekkel ha bal felső sarokba akartam vinni az egérkurzort, kb. egy centire a saroktól megakadt. Picit visszafelé mozdítva, s újra odatolva egy ugrással viszont a sarokba ment. Ez a jelenség 11.8-cal megszűnt. Eléggé nevetséges volt. :D Lehet csak win7 64 biten van ilyen, fogalmam nincs, de mások is panaszkodtak már rá.

I am having fun staying poor.

(#8290) Landon válasza Drizzt (#8289) üzenetére


Landon
őstag

Ez volt a cursor bug mar egy feleve legalabb. :) Ennyi ido alatt sikerult kijavitani....

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8291) Whit3Rav3n válasza Drizzt (#8289) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

De ezt már legalább a 11.5-től javították, szal ez nem újdonság.

(#8292) SkyS1gn válasza Drizzt (#8289) üzenetére


SkyS1gn
félisten

lol ilyen nekem is volt...
de csak egy ideig

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8293) Drizzt válasza Whit3Rav3n (#8291) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem 11.6-tal megvolt ez a jelenség.

I am having fun staying poor.

(#8294) Xaels


Xaels
félisten

Úgy volt eladom a Dirt3 kupont ami járt a kártyához, de inkább felhasználtam. Piszok szép fullon az a játék és nem is akad egy cseppet sem. Már csak egy kormány kéne hozzá, hogy jobb legyen az élmény.

Amúgy kezdek megbarátkozni a hangjával, nem olyan vészes és szerintem ha egy kis hangszigetelésre adom a fejem akkor el fog ez így is menni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8295) Locutus válasza Xaels (#8294) üzenetére


Locutus
veterán

Hah, ezt mondtam anno én is a sapphire 4870 eredeti hűtésére :) Aztán persze új AC hűtés lett belőle, alig pár hét idegbaj után...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8296) Xaels válasza Locutus (#8295) üzenetére


Xaels
félisten

Én használtam referencia 4870-est(módosított BIOS-al) meg 5870-est is. Csak akkoriban zárt oldalú házam volt, most meg a Vulcan oldala nem szigetel semmit ilyen téren.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8297) Locutus válasza Xaels (#8296) üzenetére


Locutus
veterán

Nem referencia volt ez, hanem valami new edition, vagy toxic, vagy a fassetudja, egy venti volt a közepében. Idleben 23%-on is mint a porszívó...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8298) Smithh


Smithh
tag

sziasztok
Az Ati Radeon HD48xx szériával valahogy nem lehet elérni,hogy működjön a blu ray 3d funkció a Power DVD-ben?

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#8299) Cybertrone válasza Smithh (#8298) üzenetére


Cybertrone
veterán

[link] Itt tessék érdeklődni ez nem az a topik! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8300) Smithh válasza Cybertrone (#8299) üzenetére


Smithh
tag

Elnézést :B

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.