Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18401) Repsol600 válasza DIESELPOWER (#18397) üzenetére


Repsol600
addikt

Ekkora felbontásra bőven elég. :K

(#18402) EneMy84


EneMy84
tag

sziasztok nem régiben vásároltam egy 6950 vga-t és az volna a kérdés hogy milyen cpu-val kellene hajtani. athlon II. x4 640 elég hozzá? :R

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#18403) Repsol600 válasza EneMy84 (#18402) üzenetére


Repsol600
addikt

Nem elég hozzá. :N
Nekem 5850-hez is kevés volt tuningolva.

[ Szerkesztve ]

(#18404) Monyos válasza DIESELPOWER (#18397) üzenetére


Monyos
aktív tag

Én akárhogy nézem , fogyasztásban nem jobb az 5870 ,mint a 6950. :U
LINK

Vagy én látom rosszul? :F :B

Sőőőőt....

[ Szerkesztve ]

(#18405) EneMy84 válasza Repsol600 (#18403) üzenetére


EneMy84
tag

Köszönöm a segítséget. :R

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#18406) Alpachino válasza Monyos (#18404) üzenetére


Alpachino
veterán

jól látod...többet kér az 5870

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#18407) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

kérdeztem már ezt? hm

két 6950-est (2+2GB) miféle kártyával válthatok ki, ami frissebb kiadású? nV/amd....
vagy lehet erősebb egy 6950-nél de egy 6990-nél már nem.. szal a kettő közé lenne a legjobb, ár végett :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18408) F e Z o válasza - = Zk = - (#18407) üzenetére


F e Z o
veterán

Kb egy hónapja vetettél fel ilyen kérdést. :)) Ahol nem skálázódik jól a CF, ott jobban jársz egy egy GPU-s bika kártyával, bár már lassan mindegyik játék alatt jól teljesít a CF. Sztem most nincs olyan kari, amire megérné váltanod anyagilag, persze ez csak az én vélemyénem.

(#18402) EneMy84 : Játékfüggő, nagy felbontás és részletesség mellett nem lesz nagy CPU limited, ha megvan kicsit tépve az x4.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#18409) - = Zk = - válasza F e Z o (#18408) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor jól emlékeztél, köszi :R
a válaszod viszont akkor nem ez volt. szal voltaképp 3-4 havonta esedékes ez a kérdés még a végén :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18410) kockaharcos válasza - = Zk = - (#18409) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Én akkor is válaszoltam, meg most is fogok.

Gtx670/680
HD7950/7970
Ha tudnál jó árban kifogni, akkor kb 6950CF ára lenne, és sztem 1 gpu jobb mint 2.

(#18411) - = Zk = - válasza kockaharcos (#18410) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm.... igen, kezdek emlékezni :R

Bf3-ban a CF jól dolgozna, és javarészt azzal játszom csak... szal
jólenne kipróbálni egy CF-et a gépembe, de ahhoz kéne egy másik táp...mert a jelenlegi biztos, hogy kevés!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18412) kockaharcos válasza - = Zk = - (#18411) üzenetére


kockaharcos
senior tag

én valóban csak battlefield3-al tolom, így simán a 680 a legjobb alternatíva, gondolkodtam a 6950CF-en, mert ugye én arról váltottam, de nem érte volna meg. Ez a kártya simán hozza a 6950CF-et BF3-ban, szóval nincs miről beszélni, ja és nem kellett tápot cserélnem, viszi a 400-as Corsair 1250/6600-on. 24/7-ben.

Nem rég láttam itt fent 105k körül giga wf3-as 680-at, simán jó vétel annyiért.

(#18413) - = Zk = - válasza kockaharcos (#18412) üzenetére


- = Zk = -
félisten

105k... te jó ég....mibe vágtam a fejszémet :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18414) sinya85 válasza - = Zk = - (#18413) üzenetére


sinya85
senior tag

egy 6950 cf is ottvan 100k-ban de cserébe megkapod a 120Fps-t :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#18415) DIESELPOWER válasza Monyos (#18404) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

LINK a fogyasztásra. HD5870 12 Wattal kevesebbet eszik elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#18416) - = Zk = - válasza sinya85 (#18414) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátigen....
qrva CF.. megint nem éri meg :W :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18417) DIESELPOWER válasza sinya85 (#18414) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

Szerintem elég mindenre a 60fps ha nem megy 60 alá :)

(#18418) Monyos válasza DIESELPOWER (#18415) üzenetére


Monyos
aktív tag

Akkor így, mennyivel kevesebb a villanyszámla?
~400 Ft ?? :U :F

[ Szerkesztve ]

(#18419) kockaharcos válasza Monyos (#18418) üzenetére


kockaharcos
senior tag

szánalom :o

(#18420) F e Z o válasza Monyos (#18418) üzenetére


F e Z o
veterán

A 400 Ft az kb 7 KWh ára lehet. Játék alatt kb 500 óra után lenne megtakarításod, holott, kisebb teljesítményű az 5870.
Valahogy én se vagyok oda ez a fogyasztás dologért. Rakat pénzt bukik sok ember a hardverek vétele-eladásából, s sírnak ha 20w-tal többet eszik a gépük.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#18421) DIESELPOWER válasza Monyos (#18418) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

Több :) leviszem az órajelet, vagy no game és 150/300MHz-en megy a vas :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18422) Monyos válasza DIESELPOWER (#18421) üzenetére


Monyos
aktív tag

És mekkora feszt adsz neki hozzá?
Vagy csak az órajelet veszed vissza? :U

Nekem 6950 alapon: 250/150 - 0,9V
Ezek a gyári beállítások...

(#18423) DIESELPOWER válasza Monyos (#18422) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

Nekem 150/300 - 0,9V

(#18424) DIESELPOWER válasza F e Z o (#18420) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

Így igaz! Ha valaki elég sokat játszik, az szépen "megdobja" a villanyszámlát :)

[ Szerkesztve ]

(#18425) DIESELPOWER válasza DIESELPOWER (#18424) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

mindenki alszik ? nincs itt senki ? :)

(#18426) Skimaster válasza Monyos (#18422) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem is ugyan ezek a számok,és 40 fok körül van a kártya és kb. 1300 körül forog a venti!
Easy drive.... :D

(#18427) Monyos válasza Skimaster (#18426) üzenetére


Monyos
aktív tag

Nekem 33 fokon megy a kártya net közben, így pörög a venti 1100-on(25%).
Bár nekem két venti hűti, ami azért elég sokat számít. ILYEN

Ja, és látom hogy fel vannak olvadva neked a shaderek. Nekem letiltott shaderekkel terhelés alatt 8 fokkal hűvösebb volt a mag, mint amikor feloldva csináltam a teszteket.
Én letiltva használom, mert a tesztek/játékok alapján (saját mérés!) MAX. 3-4 FPS-t hoztak a feloldott shaderek. :Y
A kártya pedig így is bőven elég még. :C

Ha kell felteszem ide is a tesztek eredményeit.

(#18428) DIESELPOWER válasza Monyos (#18427) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

Gyári cooler picit melegebb terhelés alatt:

6950

6970

[ Szerkesztve ]

(#18429) Skimaster válasza Monyos (#18427) üzenetére


Skimaster
senior tag

A kettes állásban,nem csak a shaderek vannak feloldva nálam,hanem az órajelek is a ref 6970 számai.Ott bőven melegebb a cucc.Nem azon használom,az értékek,amiket írtam,1-es kapcsoló állásra vonatkoznak.Ref hűtős Asusom van.Elég nekem is a kártya,majd ha nem lesz, jön a 2-es állásba kapcsolás!Teszt jöhet! :K

(#18430) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

csere érettnek érzem a 6950-emet.. :U
hallok olyanokat, hogy egy 560 GTX Ti 1,3Gb memóval odaver a 6950-nek.. nah, ha ez így van, akkor már cserélek is....!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18431) Alpachino válasza - = Zk = - (#18430) üzenetére


Alpachino
veterán

Igen, de az a GTX560 TI, már 570 :K ...vagyis GeForce GTX 560 Ti 448 core 1280MB

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#18432) - = Zk = - válasza Alpachino (#18431) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah. akkor 'asszem megszabadulok a 6950-től sebesen :C

am igen, arról hallottam mende-mondákat. a 448core és 320 bites azt hiszem

(#18433) Norb3rto
számít az árazás, szal... ;)

igaz, tegyük OFF-ba

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18433) Norb3rto válasza - = Zk = - (#18432) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Akkor inkább 660 :)

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#18434) Alpachino válasza - = Zk = - (#18432) üzenetére


Alpachino
veterán

De ennek a 448-as 560-nak az ára is a GTX570 felé kacsingat... :)

Egyébként, meg nem olyan nagy buli ez a 448-as 560, mivel kevés rajta a Vram, ugyan úgy kifut belőle pl. BF3, Crysis2 alatt, mint az 570. Hiába az erős GPU, 320bit....stb :(

Egy 6950 2GB még mindig jobb vétel ez által :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#18435) - = Zk = - válasza Alpachino (#18434) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1 már van(lsd adatlapom), de olyan limitekbe futok, hogy szó szerint a hajamat tépem....
Bf3 low/medium, minden más offon. Border2 néhány effekt kikapcsolva... szal....kezdek aggódni, hol a francba van az ereje a gépnek... mert csak shader unlockal nem megyek semmire.. húzni meg nem tudom mennyire érné meg... szal.
elakadtam, erősen :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18436) Alpachino válasza - = Zk = - (#18435) üzenetére


Alpachino
veterán

A 2GB 6950@70-el, Vram korlátba ütközöl...? :U A BF3 nálam 1080p-ben 4xAA, ultra full. gyönyörűen fut... :F Ott valami más gond lehet.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#18437) - = Zk = - válasza Alpachino (#18436) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ott az adatlapom, akkor szted hol van a b+...?:U
feltételezem a proci lesz a válaszod.. vagy a ram

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18438) Norb3rto válasza - = Zk = - (#18437) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Lap + ramot érdemeles lenne cserélni (min 8gb a bf3 ulta felbontáshoz), 1 vgahoz elég a proci de jobban is megtéphetnéd :D

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#18439) AtHoS válasza Monyos (#18427) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen hűtés van a házadban ill. vannak benne még extra ventik is? Bár ahogy nézem a házad biztosan van :B

Nálam 38...40 fok magasságában ügyködik netezés közben a Dirt3 Edition 6950 bár ilyenkor 24% / 1632 fordulatot ír pl. Aida, szóval érdekes, hogy nálad meg 25%/1100 :F

read-only mode on the forum

(#18440) - = Zk = - válasza Norb3rto (#18438) üzenetére


- = Zk = -
félisten

noh, lap már van, ram a köv fizuból....
megnézem majd, mit megy az új deckában az X6.... itt "alaphangon" a 3,8...

(#18441) Alpachino
hát ennek nem örülök -.-

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18441) Alpachino válasza - = Zk = - (#18437) üzenetére


Alpachino
veterán

Proci bizony :K teszteltük a haverral egy X6-ot, de gyorsan meg is szabadultunk tőle :(

Már az I5 2500, 3.3GHz-en, minden játékban érezhetően gyorsabb volt, mint a 3.8GHz-re tuningol X6, pedig csak egy sima 560 volt alatta. A 6970-nél meg gondolom még jobban előjön a gyengesége.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#18442) - = Zk = - válasza Alpachino (#18441) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, meglátom. most vagyok épp cserén, ha nem jön be, akkor jövőre platformot váltok....
és lehet PC házat is :C :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18443) Monyos válasza AtHoS (#18439) üzenetére


Monyos
aktív tag

A házban van még 4 db Scythe S-flex venti.
Elöl 14cm + alul 12cm viszi be a levegőt.
Fent + hátul 12-12cm fújja ki a meleget.

Persze le vannak szabályozva,mert elég allergiás vagyok a hangokra amióta meglett az új gépház. :C :B
Bár lassan ráférne a gépre egy portalanítás, lehet a hétvégén ki is fújom belőle a felesleget.
Kicsit megkönnyebbül utána a gép.

(#18429) Skimaster
A teszteket holnap teszem fel, próbálom úgy megoldani ,hogy jól szemléltesse a "különbségeket".

[ Szerkesztve ]

(#18444) kockaharcos válasza - = Zk = - (#18437) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Cserélned kell:
-alaplap(ram miatt)
-Ha sokat BF3-azol, akkor érdemes 670/680-ba gondolkodni)

Én a processzort megpróbálnám 4GHz körülre húzni, persze az új lapban, ramból tényleg kellene 8gb 1600MHz-es, és ugye a videó kártyán van a hangsúly, a proci tuti elég lenne, főleg azon az órajelen.
Nem tudom hol laksz, de én szívesen megmutatnám neked az én rendszerem mit produkál játékok alatt, aztán hátha rátudnálak beszélni egy Nvidiára. :R

(#18445) - = Zk = - válasza kockaharcos (#18444) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha már 670/680 akkor ink 7950... ;)
ramból min 16GB-t szeretnék....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18446) AtHoS válasza Monyos (#18443) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No akkor meg is van a hőfoktöbbletem "oka". Nálam csak le van dobva a ház oldallapja és a ház tetejében lévő dual radira rakott két leszabályozott 12-es venti mozgat csak levegőt keresztül a radin kifelé a házból.

VGA-ra egyelőre nem tervezek vizet, de lassan jó lenne már berakni a körbe a 1080-as nova radit is. A dual radi kikerülne, a ház oldala újra fent lenne és a ventik ismét az eredeti helyükön ténykedhetnének. VGA is jobban érezné magát szerintem hőfokilag. Több, mint egy éve várat magára ez a project :B No, de lassan járj tovább érsz :DDD

szerk:
A 6950 venti fordulat eltérésekre nincs ötleted?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18447) Monyos válasza AtHoS (#18446) üzenetére


Monyos
aktív tag

Én GPUz-vel nézem az adatokat.
Most már nekem is magasabb értéket mutat, bár még így is kicsi a tiédhez képest.
24 % - 1237RPM
Ezt mutatja nekem alapjáraton a kártya : GPU-Z

(#18448) SkyS1gn válasza - = Zk = - (#18437) üzenetére


SkyS1gn
félisten

igazából simán sem kéne ekkora difinek lennie! én is ultrán futtatom élsimítás kivételével 60FPS!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18449) - = Zk = - válasza SkyS1gn (#18448) üzenetére


- = Zk = -
félisten

joh, i5-tel... köszi -.-
:D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18450) SkyS1gn válasza - = Zk = - (#18449) üzenetére


SkyS1gn
félisten

mondom nem kéne ekkora difinek lenni, egy i5-re váltás sem hozhat ekkora FPS növekedést!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.