Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18101) CJ3 válasza FRENK1988 (#18099) üzenetére


CJ3
senior tag

Driver is lehet.
Lehet újra kell majd pakolnom mert Asus volt most Sapphire van :))

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#18102) FRENK1988 válasza CJ3 (#18101) üzenetére


FRENK1988
veterán

hát nemtudom az nem nagyon kavarhat be. De egy próbát megér

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18103) - = Zk = - válasza sakal83 (#18090) üzenetére


- = Zk = -
félisten

érdekelni érdekel, de nekem X6 van, nem i5....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18104) AtHoS válasza CJ3 (#18101) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A drivert feltétlen szedd le és tedd újra.

read-only mode on the forum

(#18105) CJ3 válasza AtHoS (#18104) üzenetére


CJ3
senior tag

Driver volt szerintem sokat rakosgattam fel és bekevert valamit, lefutott a 3D Mark 11, most meglesem a játékot ;] :R

Crypto

(#18106) arty válasza sakal83 (#18094) üzenetére


arty
veterán

itt mit kell nézni? hogy max payne3-ban 30%-al gyengébb a 7850? esetleg a project cars-t, ahol 20%-al? (oké, ez 6970, de a 6950 kb 15-20%-al gyengébb nála)

nem látom, ahogy a 78xx hegerel... nagyon nem egyértelmű a dolog, sajnos :( aláírom, később változhat a helyzet, bár ha az nv ilyen butitott kártyákkal nyomul, a játékok nem fogják kihasználni az új radeonok compute erejét... szerintem.

ha elmenne 50ért a 6950@6970em és nettóért tudnék venni egy 7950et, akkor érné meg a csere - nekem :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18107) asuspc96


asuspc96
senior tag

Háj!

Nézegettem ezt, és felvetette bennem a kis ördög a 6970CF cseréjét egy 680-ra...(később kiegészítem egy SLI-re... ;] )
viszont ehhez nem találtam sehol egy megnyugtató tesztet....tudnátok egyet linkelni, vagy meggyőzni az ötletem helyességéről vagy arról, hogy ne legyek balf@sz ? :DDD

előre is köszi! :R

(#18108) F e Z o válasza asuspc96 (#18107) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha cserélsz, akkor szerintem 7970-re cserélj, s majd abbólépíts cf-et, anyagilag mindenképpen jobban jársz, bár nem tudom mire nem elég a mostani konfigod.

H2O über alles!

(#18109) arty válasza asuspc96 (#18107) üzenetére


arty
veterán

660sli-t akartál írni?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18110) F e Z o válasza arty (#18109) üzenetére


F e Z o
veterán

Ár/értékben az se éri meg.

H2O über alles!

(#18111) asuspc96 válasza F e Z o (#18108) üzenetére


asuspc96
senior tag

amd-éknél nincsen valami erős fizika... ;] :P
a mostani is elég nem arról van szó, csak a későbbiekben ha veszek (értsd karácsony) akkor már ne kelljen utána nézni és meggyőződni....

az utánad szólónak:
nem 680sli :))

(#18112) F e Z o válasza asuspc96 (#18111) üzenetére


F e Z o
veterán

Sorolj már fel 10 játékot, ami kihasználja az nvidia karik PhysX-ét, s ezek közül jelöld meg, amivel játszol is.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#18113) arty válasza F e Z o (#18112) üzenetére


arty
veterán

pókháló a betmenben! :P

amugy ha valaki a maxot akarja, akkor nyilván a 680sli a választás.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18114) asuspc96 válasza F e Z o (#18112) üzenetére


asuspc96
senior tag

[link] illetve [link] de gondolom az előbbi jobban karban van tartva

most azzal nem segítek ha felsorolom....tény, hogy ha lenne mindet kipróbálnám...

mi az ami annyira nem jó az ötletben ? :F

(#18115) Cybertrone válasza asuspc96 (#18114) üzenetére


Cybertrone
veterán

2 kartyat nem valt ki egy... Ahhoz masik ketto kell:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#18116) CJ3


CJ3
senior tag

Nem a VGA-val volt a baj nem Driver, hanem a Proci vagy a ram----nem bírta a régi tuning beállítást :DDD

Hát igen mindíg tanul az ember valamit :C

Crypto

(#18117) asuspc96 válasza Cybertrone (#18115) üzenetére


asuspc96
senior tag

később majd kiváltja az sli...

akkor megkérdem még egyszer hátha :R
nem tudtok ilyen tesztekről ? (6970cf vs. 680, 6970cf vs. 680sli)

(#18118) AtHoS válasza asuspc96 (#18117) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt nézelődhetsz egy kicsit: [link]

Illetve 7970 cf vs 680 sli: [link]

read-only mode on the forum

(#18119) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

gondolkodtam egy esetleges 9650CF-en, merthát ink a 990FXA ban, mintsem a 790X-ben...
de akkor nem ártana táp sem, és hát... ha van vga ami egy személyben kivált kb 2db 6950-et, akkor ink azt veszem... :U
bár, nem tudom, akad-e ilyen card....?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18120) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok a következő lenne a problémám........Ha játékot indítok pár másodperc után sötét képernyő hang beakad majd csak reset gombal tudom újra indítani a gépet..........
Most vettem egy Sapphire 6970 2Gb os VGa-t ennyi változás történt hardware-ileg-------
Ezt már csinálta 2D ben is a rendszer hogy sötét képernyő és csak reset a lehetőség-----
Most újra tettem a rendszert és a BIOS-ugye alapon volt ekkor nem csinált ilyet minden rendben volt....Majd vissza állítottam a tuning beállításokat a BIOS-ban. És indítottam egy LinX tesztet hát röktön sötét képernyő csak restet...Visszább vettem a beállításokon 3.16GHz ről 3.00GHz re a ramokat 950MHz ről 900-ra.....A teszt sikeresen lefutott.......
Most feltettem egy játékot indítanám és meginnt bevágta ezt a hibát
Vissza raktam a BIOS-t alapra és tudtam játszani nem csinálta a hibát...........
Cooler Master M700 as tápom van viszont elég sok venti van a gépembe szabályzó 2Db winyo is
12 cm-es ventiből van 6db
1 DVD író
2 Db winchester
1 Scythe ventiszabályzó meg a többi cucc ,lap proci VGA
Lehetséges lenne hogy a játék alkalmazásnál annyi áramot kell felvennie a rendszernek hogy nem bírja a táp ellátni a ventiket winyókat stb????
Mert ugye a LinX teszt csak a Procit -ramot teszteli a VGA-t ugye nem. Í
gy stabil tud lenni a Proci ram, mert csak őneki kell áram más hardware nak nem kezd el adni kakaót.....
Lehetséges hogy valami ilyen hiba van a géppel, vagy egészen más valami?
Most hogy a 6970 -azért elég sok áramot kér és nem bírja el?
Vagy esetleg adnom kell +feszt a lapnak? Gigabyte X38 DQ6 lapom van.....
Mert ugye a VGA a lapon keresztül is vesz fel áramot..
Most játszottam 20 percet minden ment szépen a BIOS -alapra van visszarakva most nem csinálja a hibát, a VGA-sincs húzva meg semmi :))
Melyik rész felelős a VGA + feszének???? vagy aki tud tippet azt irhat:D :R

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#18121) SkyS1gn válasza CJ3 (#18120) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nem bírja a tuningot ennyi, próbálj meg mindent alapon kitesztelni és utána feszültséggel! :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18122) Williams válasza CJ3 (#18120) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!

Kb a feléig tudtam elolvasni a az hsz-edet, annyira elég volt, hogy a helyedben mindent alapra állítanák, és úgy küzdenék tovább. Szarrá húzott gép olyan, mint az időzített bomba: most megy mint az állat, de 2 hét múlva lehet robban.... Alap beállításokkal kellene kipróbálni, hogy muzsikál. Addig semmi értelme találgatni... Lehet tippelgetni, de semmi értelme.
Az én gépemet defaulton, lehet nyúzni Furmarkkal, Linx-el stb, 100%-ig stabil amire garit is vállalnák, de tuningal már nem hiszem, hogy 100%-ig megbíznék benne, még ha nálam 24órát is menne stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#18123) sakal83 válasza - = Zk = - (#18119) üzenetére


sakal83
addikt

Persze, hogy van. Emberi árban tuninggal a 7970 és a gtx680, gtx 590. Valamint a gtx690:), bár horror ár...

[link]

(#18124) - = Zk = - válasza sakal83 (#18123) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálad ezek hol baráti árak? nálam nem nagyon... -.-

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18125) sakal83 válasza - = Zk = - (#18124) üzenetére


sakal83
addikt

Nem baráti, emberi :(

100k alatt, lehet aprón vadászni kiskergaris 7970-et, 110k-ért 680-at.

Két 6950 kb 90-95k.+25k-s táp

MOD: Baráti ár sajnos nincs mostanában, én is filóztam sokat CF-n, kicsit próbálkoztam is, de ki van ez találva rendesen, gyakorlatilag ugyanannyi a CF rendszer, mint egy erősebb vga sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#18126) CJ3 válasza Williams (#18122) üzenetére


CJ3
senior tag

Most játszottam 1 órat....BIOS-alapra állítva és nem volt semmi gond tehát nem VGA-a hibás.
Nem szoktam szarrá húzni a dolgokat, pont ez a lényeg csak alapfeszen amit visz a gép annyit tuningolok......A Ramjaim alapból tuning ramok:D

Tehát alap beállításokkal szépen muzsikál semmi hiba nincs:)

És az mért van hogy a stabilitás teszt meg lefut de a játékot meg nem bírja? :DDD :F

Jah és már több mint egy éve azon a tuning beállításon ment a gép EIST bekapcsolva stb tehát csak játék alatt volt terhelve a gép... És semmi baja nem volt az ég világon:)

Speed(R) Próbáltam 2 külön szál 6 os egyik táplyuk és a másik 8 pines a másik táplyukból kivezetve, a tápból a VGA-ba és ugy is ezt csinálta, de molexről nem próbáltam még

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#18127) Speed® válasza CJ3 (#18120) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A tápnak bírnia kell (52A/624W@12V), talán a VGA miatt jelentkező drop..
Adj az eddig kiteszteltnél picivel több feszt a procinak/lapnak, mennie kell.

Mondjuk, ha Real Power az a bizonyos CM, 12V részen bontott 19A ágakra, lehet az a gond..ilyenkor megoldás lehet, ha nem a saját PCIe csatijait kötöd be, hanem az egyiket másik (molexes) ágról átalakítóval..ezáltal kijátszod a ~228W korlátot, amit a 6970 ugye bizonyos szitukban túl tud lépni..lehet ez is gond.

[ Szerkesztve ]

(#18128) SkyS1gn válasza CJ3 (#18126) üzenetére


SkyS1gn
félisten

eltérő terhelést kap, nálam ez a mostani beállításoknál fordítva van.. de szarok a tesztprogramokra mert nem arra vettem :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18129) - = Zk = - válasza sakal83 (#18125) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akk ink 1 7870.... "állítólag" 7-15%-kal van a 6970 felett...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18130) Williams válasza CJ3 (#18126) üzenetére


Williams
aktív tag

Az, hogy stabi-teszt lefut, a tapasztalataim szerint semmit nem jelent, legfeljebb a tápot favorizálja (nálam x tuning beállításokkal órákat ment a Linx+Furmark 470 wattos áramfelvéttel néha, de játéknál kb. 15 percet bírt ki). Az igazi teszt, a valós használat, amit nem pár órás tesztet jelent.

(#18131) sakal83 válasza - = Zk = - (#18129) üzenetére


sakal83
addikt

Ige, csak brutális bennük az oc 20-25%

(#18132) CJ3 válasza Williams (#18130) üzenetére


CJ3
senior tag

De VGA-csere előtt is ezekkel a beállításokkal futott nem egy játéknál és soha nem volt semmi baj vele:D (6870)
Most meg lett a z új VGA-aminek ugye van áramigénye rendesen és azóta csinálja ezt
Külön tesztelem a VGA-t és Külön a Ram-Processor combot akkor mind1-ik víígan teljesít...Semmi baj nincs velük szóval szerintem is egy ilyen közös áramfelvételi probléma lehet a ludas vagy ez a VGA-dolog hogy molexről kell neki áram mert nem bírja felvenni az áramot......Csak érdekes hogy első nap mikor megvettem akkor bírt mindent minden teszt lefutott 3D Mark 11 ......ezért fura :F

Akkor most jön az a dolog hogy külön a Procit és külön a Ramot nézem meg talán ott a ludas az egyik:D :R

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#18133) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Adott egy VTX3D 6950-es, ref. hűtős, moddolható fajta vga, ami a 6970-es bios-szal több mint egy évig hibátlanul ment egy ASUS M4A79XTD EVO lapban. A konfigban lecseréltem az alaplapot egy ASUS M5A99FX PRO R2.0-ra, és a vga nem hajlandó indulni csak a 6950-es gyári bios-szal...
Mi lehet a probléma?

(#18134) - = Zk = - válasza sakal83 (#18131) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jól hangzik....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18135) sakal83 válasza - = Zk = - (#18134) üzenetére


sakal83
addikt

Főleg most az árcsökkentés után egy 7870 vagy egy 7950 jó vétel.

Németországban 63k illetve 72 k lett az említett vga. A hd7950 húzva kb egy hd7970 GHZ edition. Itthon az az ÁFA miatt 81-82k illetve 70k lesz.

(#18136) arty válasza Szpisti (#18133) üzenetére


arty
veterán

PONT ugyanez volt a gondom az asrock z75pro3 lapommal! 6970re kapcsolt biossal sipolt az uefi... a gyári állapotu 6950es biossal ment szépen. (előző amds lapjaimmal hárommal is ment perfektül!)

support jegyet nyitottam asrocknál, amit persze sose reagáltak le, de egy uj bios után egyszercsak elindult a lapban 6970ként is a kártya :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18137) - = Zk = - válasza sakal83 (#18135) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egyelőre én idehaza vagyok, nem odakint.... szal... :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18138) CJ3


CJ3
senior tag

Nagyon jó ez a 6970:) az új game a Sleeping Dogs 60 FPS el megy de azért mert beállítottam a limitet 60-ra:D

A GTA 4-ben is belőttem az árnyékot meg még +beállításokat és így is +10 fps-t nyertem átlagban a 6870-hez képest a részletesebb beállításokkal együtt.

A Prototype 2 is lazán megy 45-60FPS-el...

Tényleg futtatok is egy tesztet hogy most a CPU alapon van, mennyire tudja hajtani a kártyát :K

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#18139) CJ3


CJ3
senior tag

Hát nem vészes amit buktam mert 5090 pont volt 3.16GHz es procival.....
Most a proci alapon 2.66GHz en és így 4862 pontot értem el:)

Az EIST-ugye be van kapcsolva igy már a teszt végén csak 2000-en pörög a processor:)
De az durva hogy van 40fok és a processor terhelve is 48 fok volt csak :DDD
A jó öreg Cooler Master házikó meg persze a 6db 12cm-es ventilátor :DDD

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#18140) F e Z o válasza CJ3 (#18139) üzenetére


F e Z o
veterán

Teljesen felesleges performance módban tesztelni, mert úgysem olyan felbontásban játszol gondolom.

(#18135) sakal83 : Plusz a kiskerek haszna. :O

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#18141) asuspc96 válasza CJ3 (#18138) üzenetére


asuspc96
senior tag

cf-ed van ?
sleeping dogs beállításaiban minden a maximumon van ? (minden a lehető legjobban ki van tolva jobbra...)

(#18142) F e Z o válasza asuspc96 (#18141) üzenetére


F e Z o
veterán

Biztos, hogy nincs cf rendszere, mert akkor sokkal több pontot ért volna el.

H2O über alles!

(#18143) CJ3 válasza asuspc96 (#18141) üzenetére


CJ3
senior tag

Nincs Crossfire-em:) 1db VGA-van......
Tehát az én Q9400-am is szépen hajtja a VGA-t még alap processor beállítás(2.66GHz) mellett is :C
Igen mindent felhúztam bekapcsoltam a Sleeping Dogs-ba, minden Advanced beállítás Maxon
Néha megy le 55 re de csak nagyon rövid ideig aztán vissza 60 FPS-re.......Bár írták hogy jól van optimalizálva a játék szóval azért is....
De a Négy magot is kihasználja illetve a VGA is dolgozik alatta

GTA 4 a favorit Real Mod-ban oda még ma is kell gép hogy minden full graffon menjen :DDD

Crypto

(#18144) CJ3 válasza Speed® (#18127) üzenetére


CJ3
senior tag

Megtaláltam a "hibát" az MCH-nak kellett 0.025V és már nem is dobál ki a játék:)
De majd még tesztelem. Szóval nem VGA áramellátás, nem is a proci öregszik, csak nagy a VGA, és kell a lapnak fesz hogy kijöjjön a procival :DDD
Most 3GHz en megy a processor, a Ramok 900-on 4-4-3-8 ---2.1V szóval kicsit visszavettem de legalább így stabil :R

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#18145) tejeskifly válasza CJ3 (#18143) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Én icehanver legújabb verziójával játszok, de van kb 20 fps-em, a vicc pedig az az egészben. hogy mindenféle mod nélkül is ennyi. Gondolom a "hibátlan" optimalizálás miatt csinálja ezt. Használ esetleg valami commandline dolgot, vagy valamit, hogy fusson rendesen?

(#18146) ProdyG


ProdyG
senior tag

létezik olyan progi, amivel be tudom állítani, hogy hány mhz-n menjenek a 6970-es karim órajelei? alapon nem 250/150-en megy, ahogy kéne neki, hanem sokkal többel, és mindig nagyon hangosan pörög a venti, és sok áramot is fogyaszt...
régen jó volt, de mostanában nem állítja be jól magát. a catalyst és afterburner nem segít sajnos...

(#18147) Pietrosz válasza ProdyG (#18146) üzenetére


Pietrosz
addikt

ati tray tools-t próbáld meg.

(#18148) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, mesterek... elő minden tudást....
adott a konfigom.... BF3 médium/low/off kombókkal egy 64-es szerón 12X scopnál leesik az FPS-em... drasztikusan!
hol a gyenge keresztmetszet....? mérni nem mértem még semmit, sehogyan

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18149) sinya85 válasza - = Zk = - (#18148) üzenetére


sinya85
senior tag

Kivenném a pc-ből a Nokia 5800 XpressMusic-ot, lehet az zavar be.
Más játékoknál, hogy müködik a gép? lehet felkéne rakni egy tesztprogit és megnézni mit produkál a gép.

ஜ۩۞۩ஜ

(#18150) - = Zk = - válasza sinya85 (#18149) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Kivenném a pc-ből a Nokia 5800 XpressMusic-ot, lehet az zavar be.
ha ha ha.... :U ;)

azon már túlvagyunk. itt vmi hw gebasz lesz... vagy a proci vagy a vga a szűk keresztmetszet....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.