Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17551) deadwing válasza sinya85 (#17548) üzenetére


deadwing
addikt

Nehogy félreértés legyen, csak eyefinity-vel volt a probléma. 1 monitorral hozta a cf a közel 2-szeres fps-t.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17552) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Megjött az Asus 6950 2gb Téglám. ;]
Nem unlockolok és semmit, de még csak húzni se húzok rajta.
Nagyon stabilan megy, erőből dolgozik a lelkem.
A hűtését én vezérlem.
Így 70-71 fokos rosszul szellőző sima ATX házban.
Mindezt olyan 50% os fordulat mellett.

Nagyon kellemesen csalódtam benne.

(#17553) deadwing válasza sinya85 (#17521) üzenetére


deadwing
addikt

Ott valami nagyon nem jó!! Kapcsold ki a CF-et, vagy vedd ki az egyik kártyát és nézd meg úgy is. Ez az fps még 1 kártyával is kevés! 120 fps körül kéne lenned minden maxon, HBAO-val CF-ben.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17554) Pepe78 válasza deadwing (#17553) üzenetére


Pepe78
senior tag

A BF3 alatt a cf lehet nem jól skálázódik.
Akár ilyen gond is lehet.
De gondolom van aki ehhez jobban ért.

(#17555) proci985 válasza sinya85 (#17550) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, csak éppen abból jellemzően itt 1gigásokat adtak el, nekem meg csak a kettes jó. his egyedül jó, de félek, hogy a Cosmosnak a 600Wos fogyasztás már kezdene picit sok lenni... házventiket meg 700rpm fölé nem akarom mozgatni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17556) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

az lenne a kérdésem, hogyha nekem van egy 6970-esekből összeállított crossfire-em [link], és ráteszek mindkettőre egy-egy ilyet akkor be fog férni egymás alá? :F

Van valakinek ilyenje ? Mik a tapasztalatai ?

lehet, hogy csak ilyen[ lesz, mert a III sorozatból nem találok hazai eladóktól...

előre is köszi a válaszokat! :R

asuspc96

(#17557) Pepe78 válasza asuspc96 (#17556) üzenetére


Pepe78
senior tag

Az AC hűtők nagyon jók.
Engem kicsit elgondolkodtat azért egy kicsit.
A gyári hűtők a házból kifelé tolják a meleget.
Az AC meg benn forgatja a házban.
A két vga meg ugye egymás felett van a gépedben.
A felső kicsit nehezebben is jutna levegőhöz.

Részemről ezek csak felvetések, de nem vagyok benne biztos hogy több kártyás rendszer esetén jó megoldás a gyárit lecserélni.

(#17558) sinya85 válasza asuspc96 (#17556) üzenetére


sinya85
senior tag

Ez inkább alaplap függő. számolj 2és fél slottal.

ஜ۩۞۩ஜ

(#17559) proci985 válasza asuspc96 (#17556) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

háromslotosok és csak referencia kártyákra mennek rá, ezekre ügyelj.

egyébként befér.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17560) asuspc96 válasza Pepe78 (#17557) üzenetére


asuspc96
senior tag

A házban forgatás a legkisebb bajom...tele vagyok ventillátorokkal 30cm csak 3 db van benn + az apró :DDD

A levegő juttatása megoldható..a gép tetején lévő ventillátort megfordíthatom, hogy lefele fújjon (most kifelé nyomatja a meleg levegő felszáll elven)

A hang zavar, ahoz, hogy rendesen lehütve legyen megy vagy 70-80% a ventillátor...4-5000rmp... :DDD
Boeing 747 feeling....na ezért szeretném

A felvetésekddel teljesen egyetértek...engem most a méret izgat de nagyon :D

asuspc96

(#17561) SkyS1gn válasza asuspc96 (#17560) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:Y és 70-80% milyen hőfokokat érsz el?
nekem a vízhűtés elött olyan 40-45% volt az ideális manuális görbével 70C tudtam tartani kemény OC-vel is :) bár ez csak 1 kártya :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17562) ZetorGumi válasza SkyS1gn (#17561) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Egy kártya más, mint kettő, szerintem ő is ezeket az értékeket tudta tartani 70-80%-on, mivel nem nagyon, de fűtik egymást, is nincs meg az a szellőzés, mint egy VGA-nál (értem a szellőzést arra, ami alatta van hely, az üres slotok előtt)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#17563) Xaels


Xaels
félisten

Alpenföhn Peter-t használ valaki errefelé 6970-en? Ma raktam fel egy Sapphire kártyára és IDLE 40°C és BF3 alatt 66-69°C egy TY140 és egy 12cm-es NZXT ventivel támogatva. Ez szerintetek megfelelő vagy szedjem szét és pasztázzam újra?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17564) sinya85 válasza SkyS1gn (#17561) üzenetére


sinya85
senior tag

Nálam minden fűt mindent XD [link]

ஜ۩۞۩ஜ

(#17565) SkyS1gn válasza sinya85 (#17564) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17566) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Előre is elnézést a kis "reklámért". :)

Ha valakinek van egy 2Gb-s referencianyákos 6950-e, és nem szeretné vízhűtés alá vetni, az el-e cserélné-e velem erre? [link]
Szeretném full vízhűtésesre építeni a gépem, csak hát a VGA az akadálya, nincs rá blokk, mivel nem referencia. : Eladni meg nem szeretném, és úgy venni másikat, mert az macerásabb egy kicsit.

Elnézést mégegyszer. :)

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#17567) deadwing válasza asuspc96 (#17560) üzenetére


deadwing
addikt

Eszedbe ne jusson megfordítani a tetőn lévő ventiket :Y
Továbbá lényeg, hogy a házból kifelé szívó ventikből legyen inkább eggyel több mint azokból amik befelé fújnak.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17568) SkyS1gn válasza deadwing (#17567) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ezt pont fordítva mondják mindenhol mivel így pl egy porszűrős háznál minden nemkívánatos lyukon bekerül a levegő és ezáltal negatív légnyomás alakul ki, de ha pozitív légnyomás van akkor ez megfordul :K

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17569) deadwing válasza SkyS1gn (#17568) üzenetére


deadwing
addikt

Nem értek egyet. Ha több a befelé fújt levegő, abból a ház belsejében jó nagy légkavarodás lesz, és nem lesz jól kihasználva az a tény, hogy a meleg felfelé száll. Célszerű inkább felül a szívóhatást erősíteni, mint a befelé menő levegőt pumpálni, ami aztán bárhol kimegy, lehet még azelőtt, hogy szállítana meleget is...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17570) SkyS1gn válasza deadwing (#17569) üzenetére


SkyS1gn
félisten

szerintem sokan mások sem akarják hogy olyan helyeken is jusson be nagy mennyiségben levegő ahol nincs porszűrő, mert ha nagyobb a szívóhatás akkor minden kis résen be fog húzni...
"ami aztán bárhol kimegy, lehet még azelőtt, hogy szállítana meleget is..."
kárbaveszik a levegő? :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17571) proci985 válasza asuspc96 (#17560) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fentit ne fordítsd meg, pici túlnyomás jó, de nem kell túlzásokba esni. az oldalsó ventinek elégnek kell lennie.

igazából lehet jobb lenne egyiket cserélni egy MSI/ASUS modellre, másikat pedig Accelerozni. vagy keres rá a giga soc cfre, azokon is acc extreme hűtők vannak gyakorlatilag.

Cris99: a mindenhol jön a levegő tipikus alulnyomásos helyzet. alulnyomásos ház viszont nagyon kevés van gyárilag olyan, ami elbír legalább 400Wal, egyedül a CM Cosmos RC-1000 ugrik be.

általában jobb a túlnyomásos légcsatorna, ld Silverstone Raven/Fortress02. alulnyomásra átalakítani nem alulnyomásos házat pedig szerintem rossz ötlet (mondom ezt úgy, hogy jelenleg a Cosmosom is át van ventizve túlnyomásra).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17572) kucseranor


kucseranor
tag

Mennyi feszt szabad vagy érdemes adni? 1.1v-ot ír 800/1250-nél. Feltoltam 940/1300-ra. Néha bedob egy barnaképernyőt. A feszt keveselheti, vagy a gpu nem bírja? Mem-et meddig érdemes nézni?

[ Szerkesztve ]

(#17573) deadwing válasza SkyS1gn (#17570) üzenetére


deadwing
addikt

Kárba veszik igen, ha ott megy ki, ahol még nincs felmelegedve :) A porszűrés megint más kérdés. Egyezzünk ki döntetlenben és legyen a ki-be fújó ventik száma egyforma. :D A felesleges lukakat meg le kell ragasztani. Gondolom itt a gép hátuljára céloztál, ahol lehetnek rések a pci foglalatoknál. Egy jobb házon máshol nem igazán lehetnek lukak.

proci985: szerinted ez milyen ház?
interceptor
És hova tegyek ventiket?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17574) SkyS1gn válasza deadwing (#17573) üzenetére


SkyS1gn
félisten

egyezzünk :DDD nem a sajátomról beszéltem de van olyan ház ahol az opcionális ventik helyein nem mindenhol van proszűrő, pl ilyenre gondoltam
nekem most csak egy 14es van elől és egy 12es hátul, mind2 leszabályozva, a másik 3 AC venti a radátoron teker ugyszint leszabályova :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17575) asuspc96


asuspc96
senior tag

Cris99
Szóval pár kép...
alap
közben (itt ne zavarjon meg senkit az ablak...teljes képernyőn játszom :DDD
vége

proci985
olyanom van amit linkeltem...asus ref.... :K

Mi a véleményetek ?

asuspc96

(#17576) F e Z o válasza sinya85 (#17564) üzenetére


F e Z o
veterán

Még a végén megsajnálunk. :DDD ;)

(#17572) kucseranor : Attól függ mennyire tudod hűteni. De 1,175V-t refhűtőnél is adhatsz neki. Nálam 1,125V a 950MHz, de 1,2V kell neki az 1000 MHz-hez. Az a +50MHz nekem meg nem ér meg annyit. Memória 1350-1400MHz, amit nagyjűból tudnak, de a GPU húzűsűval többet érsz el.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#17577) mpierre válasza deadwing (#17573) üzenetére


mpierre
veterán

+ proci985:
Egy rácsos elejű ház esetében teljesen mindegy, hogy mit csinálsz. Átmegy rajta a luft. Tehát befúvó kopter nélkül kb 20-30% romlana a hűtési teljesítmény. Ergó ilyen ház esetén a meleget csak kifelé kell terelni, meg max legyen egy befújó, ami a hdd-ket hűti. Kellemes idő lesz bent.

Szerk: Azért ez off.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#17578) Pietrosz válasza asuspc96 (#17575) üzenetére


Pietrosz
addikt

10-15 fokkal nyugodtan engedhetnéd feljebb a hőfokot, semmi baja sem lesz.
Vsync on-al szintén nyernél hőfokot, mert nem menne 100%-on a gpu, próbáld ki.

(#17579) asuspc96 válasza Pietrosz (#17578) üzenetére


asuspc96
senior tag

"Vsync on-al"
megpróbálom de nekem ez kb az a szituáció amikor van egy ferarid de csak hármasig válthatsz feljebb... :DDD

most, hogy méricskéltem olyat vettem észre ami érdekes...
az fps-mitől "akadhat" be ? elég érdekes szituáció....lemegy 45-50-ig 120-ról és visszaáll ez kb 2s alatt történik meg...idegesítő...mi lehet a baj ? :F

asuspc96

(#17580) deadwing válasza mpierre (#17577) üzenetére


deadwing
addikt

Azok a rácsok nem engedik be teljesen a levegőt. Van rajtuk valami szűrő féleség, nehéz rajtuk befújni, most néztem meg :) Én úgy gondolom, hogy 3 venti felülre + 1 hátul, ezek kifelé fújnak, 2 elöl és 1 a videókarinál befelé jónak kell legyen. Csak még be kell vásárolnom mert felülre nem adnak ventit, sem pedig oldalra, nem fér bele az 50k-ba szerintük... :(
Viszont ez tényleg erősen OFF, úgyhogy elnézést, be is fejezem ezt a témát :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17581) SkyS1gn válasza asuspc96 (#17575) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nekem most ilyen
idle
bf3

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17582) - = Zk = - válasza SkyS1gn (#17581) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem is ennyi a hőfok, csak 55%-os fix ventifordulatnál. (AC Xtreme Plus)
idle 36 ...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17583) SkyS1gn válasza - = Zk = - (#17582) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ja de nekem ez vízzel :) és game alatt? ja meg alapon ennyi vagy tuningoltan?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17584) Xaels


Xaels
félisten

Na újrapasztáztam MX2-vel és a gyári hátlapi merevítőt átszereltem így LOAD 54fok-on megállt. Ezzel kezdek megbékélni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17585) - = Zk = - válasza SkyS1gn (#17583) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ahogy te írtad, én is olyan sorrendbe írtam. tehát game alatt, alatta idle ;)
és alapon értem... ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17586) kucseranor válasza F e Z o (#17576) üzenetére


kucseranor
tag

1.15V-ot kapott. A gpu-nak 940 a vége, a memóriát 1350-re toltam. Így 68-70 fok között mozog.

(#17587) F e Z o válasza kucseranor (#17586) üzenetére


F e Z o
veterán

Teljesen jó. :K

Cris99 & - = Zk = - : Szobahőfok?

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#17588) MZsoltee válasza - = Zk = - (#17582) üzenetére


MZsoltee
veterán

Volt kérdés itt hogy a tápáramkör vagymi milyen meleg és az AC hűtőkkel ellátott karikon. Megsütik? Ez most igaz vagy sem?
Nálam GPU-z-ban semmilyen hőfok nem ment 70°C fölé 4-5óra BF3-azás után se!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#17589) - = Zk = - válasza F e Z o (#17587) üzenetére


- = Zk = -
félisten

változó
jelenleg, hogy hűvos volt pár napig 23-25 fok
dög melegben 25-28... de érdekes, a kártya fixen ennyi.

(#17588) MZsoltee
nem igazán értem, mire gondolsz egész pontosan :B

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17590) MZsoltee válasza - = Zk = - (#17589) üzenetére


MZsoltee
veterán

[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#17591) - = Zk = - válasza MZsoltee (#17590) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áá, értem. sejtettem, hogy erre gondolsz de nem akartam balgaságokat fröcsögni... ;)

szal a válasz: passzolok. gpu-z értékeket produkálja a gép. ennyi. lassan második hónapja. remélhetőleg marad is így. ennyit tudopk nyilatkozni :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17592) proci985 válasza deadwing (#17573) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hű, ez nagy:D

igazából mindig az a kérdés, hogy elégedett vagy e a szellőzésével. ha igen, akkor hagyd ahogy van:). ha nem... ez egy HPX ház, elég hűtési teljesítménnyel kell, hogy rendelkezzen egy 6990nek.

porszűrőt pedig nem piszkálni, okkal van ott.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17593) scope2007


scope2007
addikt

próbálta valaki a legüjabb Beta drivert? azt hiszem 12.6 vagy 12.7 nem is tudom melyik a legújabb. otthon gépen megvan. most telefonról nyomom.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17594) asuspc96 válasza scope2007 (#17593) üzenetére


asuspc96
senior tag

ez engem is érdekelne!
sz.ptam már eleget a driverekkel.... :DDD

engem nem a beta hanem a stabil érdekelne...pl mit produkál bf3 alatt...12.4 azt hiszem...

asuspc96

(#17595) F e Z o válasza asuspc96 (#17594) üzenetére


F e Z o
veterán

Nálam 12.1-es Catalyst van fent, semmi gondom sincs vele.

H2O über alles!

(#17596) SkyS1gn válasza asuspc96 (#17594) üzenetére


SkyS1gn
félisten

12.4 az sokat hozott nekem :K

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17597) mpierre


mpierre
veterán

11.12. Nem kapkodok... :D Majd év végén megkérdem melyik volt a legjobb és akkor lecserélem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#17598) - = Zk = - válasza scope2007 (#17593) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mindíg a legfrissebbet pakolom fel.... :DDD

ez a 12.4-es hány gigás fájl? :C....157118kB... mi ez basszukmeg ? :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17599) ZetorGumi válasza - = Zk = - (#17598) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Saccra 157Mb. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#17600) - = Zk = - válasza ZetorGumi (#17599) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mi a rákért ekkora basszus :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.