Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hpsafl

    tag

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    Még egyszer bocsánat az előző hibáért, itt a javított verzió :))

    Courui D01

    Adatok:
    Led: Cree XM-L2
    Fényáram: 1200lm (az áramerősség alapján 850lm)
    Fényerősség: 64000Cd (saját mérés)
    Max távolság: 505m
    Áramerősség: 2,21A és 0,51A
    Akkumulátor: 18650 1-3db
    Módok: max, közepes, rejtett stroboszkóp
    Méret: 180x75x47mm
    Súly: 472g
    A lámpát a Gearbest adta a teszthez.

    Előnyök:
    -Oldalsó kapcsoló
    -Szép megmunkálás, nincsenek rajta élek hagyva
    -Nagy reflektor, nagyobb mint ami ebben az árkategóriában megszokott
    -Viszonylag kicsi hotspot, nincs A hotspot körül ’másodlagos’ hotspot
    -3 db akkuval hosszú világítási idő
    -Rejtett stroboszkóp
    -Jó fogása van
    -Megáll gyertyaként
    -Használható egy, kettő vagy három akkuval is

    Hátrányok:
    -Nincs megfelelően szigetelve a kapcsoló, így nem vízálló
    -Nincs zsinórfurat
    -Nincs rajta semmi, ami meggátolná, hogy elfektetve elguruljon
    -Lehetne még egy gyengébb fokozat

    A Courui D01 jó lehet azoknak, akik egy throwert szeretnének olcsón, és hajlandóak kompromisszumra az olcsóbb árért, vagy azoknak, akik moddolni szeretnék, mert jó alap lehet.

    A reflektor nagyobb, mint amit ebben az árkategóriában szoktak adni, de nem sokkal mélyebb. Belső átmérője 66mm, 47,5mm mély, és alumíniumból van.

    Ha drágább lámpához kellene hasonlítani reflektor alapján, akkor a ThruNite TN31/32/36 tudnám írni, mert ezeknél csak minimálisan kisebb átmérőben, de ezek majdnem kétszer ilyen mélyek.
    (balról jobbra: Small Sum ZY-T08 Courui D01 ThruNite TN32)

    Jó a fogása, a recézés is megfelelő mélységű, a kapcsoló is jó helyen van oldalt, mert így kényelmesebb egy kézzel használni. Nincsenek élek, amik a megmunkálás során maradtak volna, viszont valami kis szögletességet tehettek volna a designba, mert így simán legurul egy nem vízszintes felületről.

    Akkumulátorból csak a button top akkukat eszi, így vagy ilyen végű ipari cellákat, vagy védett 18650-eseket kell beletenni. Ez az érintkező felület miatt van, mert teljesen sík, és a sima flat top ipari akkuk nem tudnak érintkezni.

    Egy, kettő vagy három akkuval is használható, mivel párhuzamosan vannak kötve. Az akkumulátorok számától csak az üzemidő függ, a fényerő nem.

    Az akkutartó menete nem anodizált, így nem lehet lockolni, ezért hosszabb használatra érdemes kivenni belőle az akkumulátort, mert még kikapcsolt állapotban is van egy minimális áramfelvétele.
    http://img2.indafoto.hu/2/1/188949_de74f6a8e2c834d2d8b9b24fcf8388e1/22142599_80fdd024b505a3832a6bf7964b253096_xxl.jpg

    A kapcsoló sajnos nem tömített, így itt ha víz éri, akkor az bejut. Jobb lett volna a fém helyett gumit tenni ide, mert a többi helyen viszont az O gyűrűk tömítenek rendesen, és akár vízálló is lehetne a lámpa.

    A kezelőfelület nem bonyolult, ha egyszer megnyomom a gombot akkor maximum fényerőn kezd mindig, a következő gombnyomáskor pedig eggyel lejjebb lép, a következő gombnyomásra kikapcsol.
    A stroboszkóphoz hosszan kell nyomni a gombot. Ez bármikor, akár kikapcsolt állapotból is rögtön előhívható.

    A fénye nem rossz, 64000Cd-t mértem, ami 500m hatótávot jelent, és az áramerősség alapján 850 LED lument tudhat. A gyengébb fokozatban pedig körülbelül 250 LED lument ad.
    A lámpában nem a szokásos pill van, hanem Egy 3 mm vastag alumínium lemez van becsavarva, és ezen ül a LED. Gondolom ez a megoldás miatt nem hajtják meg jobban a LED-et, mert ez így még oké, de 3A körül már nem lenne jó.

    Sajnos nem túl jó minőségű képeket tudtam csak csinálni a fényéről.
    kb 60m-re van az épület

    kb 65-70m

    kb35m

    ranom képek:

    További képek

    Esetleg ha valaki kedvet kapott a lámpához, akkor a GBCourui kuponnal még faraghat egy kicsit az árából($29.99)

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    Yinding bicikli lámpa:

    Adatok:
    -LED: XML2 U2 x2
    -Driver: 3+1 rejtett mód (400, 800, 1200 LED lumen+ stroboszkóp) Sajnos csak a high mód nem PWM-es-a többi igen
    -Méretek: 44x34x24mm
    -Súly: 60g
    -Kábelhossz: 195mm

    Előnyök:
    -Jó kidolgozási minőség
    -Jó fényerőkiosztás
    -A stroboszkóp el van rejtve
    -Szép fény, jól teríti az utat, de kellően messzire is elvilágít
    -Van hidegfehér és neutral verzió is
    -A LED csillaga alatt nincs közbülső darab, csak az alumínium ház, így a hővezetés nagyon jó.
    -Alacsony töltöttségi szintet jelző LED a kapcsolóban
    -Könnyű, így akár sisakra is szerelhető

    Hátrányok:
    -Nagyon pici a test, így nyáron pillanatok alatt felforrósodik high fokozaton
    -Nem jár hozzá rögzítő O gyűrű

    A lámpa kidolgozási minősége nagyon tetszik, nincsenek élek, és egy pár borda is került rá, és dizájnra sem rossz, kis mérete miatt sportbiciklit sem csúnyít el, hanem szépen megbújik a kormányon. Ami még tetszik, hogy ha bekapcsolom, kikapcsolom, vagy fényerőt vált akkor szépen fokozatosan teszi azt. Ilyet például másik fix fokozatú lámpán nem láttam még.


    A lencséknél egy közös szilikon tömítés van, és ahol a lencséket tartó előlap a házhoz csatlakozik ott is tömítés van, valamint hátul a hátlapnál ugyan így tömítve van, és a vezetéknél is van egy kics gumigyűrű, így az esővel szerintem nem lesz baj.




    Felfogatás a kormányra egy O gyűrűvel a legjobb, amit sajnos nem mellékeltek, bár ez nincs is a csomag tartalmaként feltüntetve. Ez egy filléres tétel, így érdemes megvenni az ehhez valót, és nem a csapágyboltban kapható O gyűrűkkel próbálkozni, mert azt nem erre a célra találták ki (más az anyaga, és hamarabb elszakad mint a szilikon). A lámpa egy gumírozott részen fekszik fel a kormányra. Három átmérőjű kormányon próbáltam. Legjobban a 31,8mm-es oversize kormányon áll, mert a gumírozott rész íve ehhez igazodik a legjobban, de a legjobban elterjedt 25,4mm-es átmérőn is megáll, és nem is forog el, mert a gumi rá tud igazodni, és a lámpa súlya sem húzza le, még extrám körülmények között sem (teszteltem is:). A saját hülyeségem miatt még egy másik kormányméreten is kipróbáltam: egy 22,2mm-es krosszmotor kormányon, és itt sem forgott el.

    A fényerő kiosztás jó, a leggyengébb fényerőn kezd, innen lép felfelé és ha fényerőt váltok, vagy ki-bekapcsolom, akkor fokozatosan teszi. A stroboszkóp nagyon lassú, nem de itt nem is önvédelemre kell, bár ekkora fényerő mellett, ilyen célra nem látom értelmét. Ha mégis kellene, akkor bármikor előhívható egy hosszú gombnyomásra.

    A készenléti módban, mikor csak össze van dugva, de csak a kapcsoló akkumulátor töltöttségi szint jelző LED-je világít akkor 0,01A a fogyasztás. Az alacsony fokozaton 0,42A/LED kb. 400LED lumen összesen, és 2500Candella. A középső fokozaton 0,77A/LED kb. 800LED lumen, és 4600Candella. A max fokozaton pedig 1,49A/LED kb. 1200LED lumen, és 9500Candella.




    Foncsor helyett TIR lencsét kapott, ami miatt nagyon kellemes a vetítési képe, nincs hotspot és spill, csak egy egyenletesen bevilágított terület, pont olyan, mint ami biciklizéshez kell. A lámpa kapható hidegfehér, és neutral LED-del is.

    Sajnos a melegedéssel lesznek gondok nyáron, de ősszel, és főleg télen lehet huzamosabb ideig is max fokozaton járatni, viszont városban nem ajánlott, mert zavarja a szembejövő forgalmat.
    A hőmérsékletet először odakint mértem 20 perc használat után, úgy hogy közben nem álltam meg, és a kinti hőmérséklet 2°C volt. Low módban 9,2°C-ot, medium módban 14°C-ot, és high módban 24,6°C-ot mértem.
    Csináltam egy kis grafikont is a melegedéséről, de itt szobahőmérsékleten mértem, úgy, hogy egy kormányra volt rögzítve, tehát egyik oldala sem ért le, majd még egyszer ugyan ilyen rögzítés mellett, de egy ventilátorral próbáltam a menetszelet imitálni. A lámpát nem engedtem sokkal 40°C fölé, mert ott már nem kellemes szabadkézzel fogni, és körülbelül ez az a hőmérséklet ami felett már nem járatom a lámpáimat.

    Kupon kód: Yinding 24,02$

    Solarstorm 2s2p akkutartó:

    Adatok:
    -Túltöltés elleni védelem: 8,4V
    -Túlmerítés elleni védelem: 5V
    -Merítés közben maximális áramerősség: 9A
    -USB kimenő feszültsége: 5V
    -USB kimenő áramerőssége: 2000mAh
    -Méretek: 105x45x45mm
    -Súly : 124g
    -Kábelhossz: 595mm

    Előnyök:
    -Lehet külön tölteni az akkukat
    -Van rajta töltöttségi szint jelző
    -Masszív, srapabíró kivitel
    -Lehet róla USB-n keresztül tölteni
    -Ipari és védett 18650-es callákkal is működik
    Hátrányok:
    -Az akkuknak oldalirányban van egy kis játékuk.
    -Túl alacsony túlmerítési védelem (5V)

    Az akkutartó elméletileg IPX4-es, tehát a fröccsenő víz nem okoz benne kárt. Ezt valószínűleg tudja is, mert a fedél is tömített, a töltöttség jelző LED-ek is, és az összeszorító csavar is tömítve van.
    Külön tetszik benne, hogy az akkukat könnyű kivenni, így lehet őket a tartón kívül tölteni, így nem másznak el egymáshoz képest az akkuk.
    A töltöttség jelzőn 3 darab LED van. Ha 3 világít akkor 3,77V/cella fölött van a feszültség. Ha csak kettő, akkor 3,77 és 3,38V között van a feszültség cellánként, és ha már csak egy világít akkor 3,38V alatt van a feszültség cellánként. Itt már érdemes cserélni az akkukat, és nem megvárni a gyári 5V-os (2,5V/cella tiltást).
    Power bankként is használható, ilyenkor 5V 2000mAh-el tölti az USB csatlakozón keresztül a kütyüket. Viszont tölteni csak akkor kezd, ha a töltöttségi szint jelző be van kapcsolva.







    További képek a lámpáról és az akkutartóról.

    A lámpát és az akkutartót a Gearbest adta a teszthez.

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    Convoy Red S2+ teszt

    Tulajdonságok:
    -LED: Cree XM-L2 T6-4C (neutral)
    -Driver: Nanjg 105D
    -Fényerősség: 5200candella
    -Fényáram: lumen
    -Súly: 80g (akku nélkül)
    -Méretek: 24mm atmérő, és 119mm hossz

    Előnyök:
    -3 vagy 5 módbeállítástól függően
    -neutral színhőmérséklet
    -Jól kiosztott fényerő
    -Fém kapcsoló, ezáltal sokkal finomabb a módváltás.
    -Anodizált menet a tailcapnél.
    -Igényes csomagolás
    -Jó minőségű csuklópánt
    -Mérsékelten vízálló

    Hátrányok:
    -A lámpa felületén nincs semmi, ami meggátolná abban, hogy elguruljon, ha az oldalára fektetem
    -Egy kicsit agresszívabb recézést is elbírna
    -PWM a középső és alacsony módokon

    Csomagolása sokkal jobb lett, mint az előző S2-nek, mert még régen csak egy sima kartondoboz volt az most már díszdoboz lett, és egy minőségi csuklószíj is van hozzá.
    A dobozban amúgy három hely van kivágva a szivacsból, egy a lámpának, egy kisebb amiben a csuklópánt érkezik, de ide pont befér egy 18650-es akku, és egy üres hely, ahová a pántot át lehet tenni, ha akkut tennénk a helyére.

    Külsőre először meglepő, hogy piros, de szerintem nem rossz, és végre vittek egy kis színt a lámpába, így én örülök neki, hogy ez most nem fekete lett. A felületkezelése szép egyenletes, és jó minőségű, éleket pedig nem hagytak a lámpán.
    A tailcapen nem a megszokott szilikon kapcsoló van, hanem egy fém kapcsoló, amivel jobb módot váltani, mert nincs meg az a rugalmassága, mint ami a szilikonnak, ezért sokkal közvetlenebb, ráadásul a kapcsoló és a gomb között nincs holtjáték. A vízállósága sem rosszabb, mert megpróbáltam átfújni rajta, de nem sikerült, de azért ha véletlen beleesik a vízbe, és az nem mély, akkor nem ázik be. Beletettem a csapba, és nem lett ázott be, és egy csepp víz sem volt benne. Tudom ez a módszer kihagyja a víznek a nyomását, de azt sajnos most nem tudtam letesztelni.

    Recézése jó, bár lehetne kicsit agresszívabb, viszont ezt a lámpa súlya nem indokolja, így ez inkább csak egyéni vélemény.

    A tailcap vége kicsit átalakult, de a clip ugyanúgy rátehető, és gyertyaként is megáll, így ez csak a designt érinti.

    A lámpa fejénél a menet nincs eloxálva a jobb kontakt miatt, a tailcapnél viszont igen, mert így ha kicsit szétcsavarom, akkor a lámpa lockol, és nem kapcsolódik be véletlenül, mert az áramkör megszakad. Ami közös a két menetben az az, hogy mind a kettő trapézmenet, ami amúgy teljes mértékben megegyezik a sima S2 menettel.

    Ha már a hostot tárgyaljuk, akkor azt is érdemes megemlíteni, hogy védett, és ipari cellákat is fogad.
    Az elődhöz képest kapott egy új, kevésbé mély reflektort, ami miatt nagyobb szögben világít, mint a sima S2.

    Driver: a Convoynál már megszokott Nanjg, és 8x7135 chip van rajta, ami elméletileg max fokozaton 2800mA-t, de én többet mértem és három vagy öt módot tud, a beállítás függvényében. Ha öt módot választunk, akkor gyenge közepes, max, stroboszóp, és SOS sorrendben van az öt mód, ha három módra váltunk akkor a sorrend marad, csak a stroboszóp és az SOS kimarad. Szerintem ez így a legjobb, mert könnyen kezelhető, és ha nem kell akkor nincs útban a két villogó mód. Max fokozaton 3,12A-t, közepesen 1,27A-t, és alacsonyon 0,15A-t, viszont az alacsony és a közepes mód között túl nagy az ugrás, és a közepes és magas között pedig kicsi, ezért én a közepes módot kicsit gyengébb fényerővel jobban preferálnám, mert hiába tűnik jónak az eloszlás, ha csak a száraz adatokat nézem, de a valóságban az emberi szem tulajdonsága miatt jobb lenne, ha a közepes mód nem közepes lenne, hanem gyengébb mint 50%.

    Fényerőben nincs gond, mert az XM-L2 led rendesen meg van hajtva, és az új kevésbé mély reflektor miatt nagyobb lett a hotspot, a spill is szélesebb lett, és a kettő közötti átmenet pedig finomabb.
    Saját mérés szerint 50 lument tud alacsony, 600 lument közepes, és 1200 lument max fokozaton, és a maximális fényerősség 5200 candella, ami szabvány szerint 140 méterre elég, de egy edc lámpánál ez nem fontos.

    Low:

    Medium:

    High:

    Low:

    Medium:

    High:

    Melegedése alacson módban elhanyagolható, közepes módban 25 fokról 35 fokra melegedett 15 perc alatt, de szerintem ez még bőven vállalható, és ha pl kerékpárra van téve akkor ott még a menetszél is hűti, viszont max fokozaton 25 fokról 3 perc alatt felment 40 fokra, és ment volna még feljebb, mert ekkora teljesítménnyel már nem bír egy ilyen kis lámpatest, de ezzel nem lehet mit tenni, mert jelenleg itt tart a technika.

    Színhőmérséklete kellemes neutral 4300-4500K, és a színeket is szépen visszaadja.

    Összességében a Convoynak sikerült alkotni egy ár érték arányban nagyon jó EDC lámpát, bár már az S2 is jó volt, de az új reflektor, a fém kapcsoló, a jó csuklópánt, és ez a piros szín meg a díszdoboz sokat dobott rajta.

    További képek.

    A lámpát a Gearbest adta a teszthez.
    Ha kedvet kaptál a lámpához, akkor az S2490 kuponnal olcsóbban hozzájuthatsz.

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    Uniquefire UF-1504 host bemutató

    Adatok:
    -Fej átmérő: 70,5mm
    -Lencse átmérő: 67mm
    -Gyűrű átmérő: 53mm
    -Tailcap átmérő: 40mm
    -Hossz: 200-223mm
    -Súly (18650 akkuval, LED-del, driverrel): 544gramm

    Előnyök:
    -Nagy lencse
    -Nagy fényerő érhető el vele
    -Réz pill
    -Viszonylag kicsi méret a fényerőhöz képest
    -Tág határok között állítható zoom

    Hátrányok:
    -Gyertyaként nem áll meg
    -Falon kicsit gyűrűs a vetítési képe, de kint ez nem zavaró

    Ez a host az Uniquefire UF-1405 egy akkus verziójának az üres lámpateste réz pillel, de elérhető a komplett lámpa is XM-L2 LED-del, viszont abban alumínium pill van. A lámpa/host legjobb része, a 67mm átmérőjű konvex lencse. Ez azért fontos, mert minél nagyobb a lencse annál több fényt lehet belőle kihozni, ugyanakkor eddig nem volt ilyen nagy lencsével host, vagy komplett lámpa a piacon, így ez egy hiánypótló termék számomra.

    Méret összehasonlítás más lámpákkal:
    (ThruNite TN32, Fenix TK74, Courui D01, Uniquefire 1504, Unquefire UF-T20, Convoy S2+)

    Külsőleg a host rendben van, durva élek nincsenek. Egy kicsit fura mondjuk, hogy a bezel gyűrűt, ami a lencsét fogja elkezdték befúrni körben, de nem fúrták át teljesen, mint a 1405-nél, így ha bekapcsolva fejjel lefelé leteszem az asztalra, akkor nem tudom, hogy éppen világít-e, vagy sem.

    A tailcapen a menetek (orsó és anya) eloxáltak, így a lámpa lockolható.

    A pill menete balmenetes, ez azért okos ötlet, mert a pill pereme fogja meg a lámpa fejét amikor a zoom a legkisebbre van állítva, és mivel a zoomolás jobbos menettel történik, így a végállásban nem lazítja fel a pill-t, hanem pont megszorítja azt. Ha már a zoomolásnál járunk, akkor meg kell említeni, hogy a fej viszonylag hosszú 23mm-es úton jár, amit négy teljes körülforgatással tesz meg. Ez kicsit soknak tűnhet, de a fókusztávolság eléréséhez ez a legjobb módszer, mert máskülönben flood állásban nem szórna elég nagy szögben. A hostról még annyit, hogy mindenhol O gyűrűk vannak, Így a lencsénél, a fejnél ahol mozog, és a tailcapnél is, valamint a kapcsolónál a szokásos gumi van, ezáltal mikor még üres volt úgy indítottam, hogy vízbe tettem, és csak a tailcapnél jött be pár pici csepp víz, de ezt az O gyűrűt vastagabbra cserélve vízállóvá tehető.
    Amit sajnálok, hogy gyertyában nem áll meg, mert a reverse clicky kapcsoló épp annyira nyomódik be ilyenkor, hogy a kontakt megszakad.

    A pill sárgarézből van, ami sajnos rosszabb hővezető, mint az alumínium, cserébe viszont rá lehet forrasztani a LED csillagot, így oda nem kell hővezető paszta. Félreértés ne essék a hővezetés így sem rossz, de a legjobb a tiszta vörösréz lett volna. A pill 16mm-es csillagot fogad.

    Driverből a 17mm átmérőjűt fogadja. Én egy 4A-est tettem bele, de sajnos a vékony vezetékei miatt csak 3,58A-t mértem, de ha lesz vezetékem akkor cserélem majd vastagabbra, bár a fényerősség így is 424000Candella, egy dedomolt XP-G2 LED-del 16mm-es Noctigon csillagon, így szabvány szerint 1300méterre világít el.

    Akkuból a védett 26650-es KeepPower is elfér benne, de kapunk hézagolót is a 18650-es akkukhoz.

    Ezt a lámpát igazából fegyveren tudom elképzelni, mert ha egy pontba fókuszál, akkor egy kicsi területet világít meg, és mellette nincs szórt fénye, így csak oda világít, ahova lő az ember, de a zoomot a másik állásba tekerve nagy területet lehet vele bevilágítani, ami viszont közeli dolgokhoz jön jól, mint például a térképolvasás.

    Építés közben eljátszottam a gondolattal, hogy építeni kellene egy 3x3-as verziót, ahol 3 sorban 3db lámpa lenne, és közte egy mart alu konzol fogná össze, így az a lámpa 3816000Candella lenne, és 3900méterre világítana, de ez a projekt pénz hiányában sajnos elmarad :)

    Képeket csak azért tettem be a fényéről, mert így egyszerűbb elképzelni, hogy mit tud a lámpa, ha össze lesz építve, de hogy senki ne csalódjon itt is kihangsúlyozom, hogy ez csak host, ami azt jelenti, hogy nincs benne elektronika!
    A másik az, hogy ez egy tuning lámpa, így ezt a fényerősséget a gyári verziók nem tudják. Ez azért van, mert itt egy dedomolt XP-G2 LED van az ajánlott 1,5A helyett 3,58A-al hajtva, és mindez réz csillagon, hogy a LED ne süljön meg. Várhatóan a LED sem fog emiatt 50000 üzemórát bírni, de így is sokáig bírja, és mire kihal a LED, addigra ugyi lesz valami újabb fejlesztésű LED, amire érdemes lecserélni a kiégettet.

    Még több kép
    Host
    Komplett lámpa
    Fegyverhez lengőkapcsoló
    Komplett két akkus verzió

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    válasz hpsafl #9476 üzenetére

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    Shadow JM35 teszt

    Tulajdonságok:
    Hossz: 132mm
    Fej átmérő: 56mm
    Test átmérő: 33mm
    Tömeg: (akku nélkül): 222gramm
    Fényáram: (gyári adat): 1900lm
    Fényerősség: (saját mérés): 29500 cd

    Előnyök:
    -Nincs PWM
    -Kompakt méret
    -XHP50 LED
    -Acél bezel
    -Megáll gyertyaként
    -Jó hűtés
    -Tartalék üveg

    Hátrányok:
    -Nincs hátsó kapcsoló
    -Kínai nyelvű használati utasítás (nem bonyolult használni, de egy angol nyelvú használati azért nem ártana, ha már kínai nyelven mellékeltek egyet)

    Csomagolás: a lámpa a méretéhez képest nagy kartondobozba van téve, ami ki van bélelve rendesen. A lámpa mellé jár még egy tartalék O-gyűrű, egy tartalék üveg, egy zsinór, ami a megszokottnál vékonyabb, és egy kínai nyelvű használati utasítás.




    Felépítés, host: a host szépen megmunkált, nincsenek sorják, vagy élek, és a felületkezelés is jó.
    A menet enyhén trapéz alakú, és gyárilag meg van kenve.

    Az látszik, hogy a hűtésre odafigyeltek, mert elég nagy hűtőbordák vannak rajta, és a reflektornál is lyukak vannak a hoston, így az jobban tud szellőzni, valamint menetes pill sincs, hanem a LED egy Maxtoch csillagon van a hosthoz csavarozva sok hővezető paszta kíséretében, így a hővezetés is jobb. A reflektor alumínium, és egy acél bezel mögött ül. Mivel a lámpatesten lyukak vannak a jobb szellőzés miatt, így a reflektor alatt, oldalán, és tetején is van egy-egy O-gyűrű, ami a por és víz ellen véd.


    A lámpa csak egy oldalkapcsolót kapott, ami a fej palástjának síkjából nem lóg ki, hanem egy bemarásban van, viszont ebből a bemarásból van négy darab. A másik három azért van, hogy a látszólag körkörös kialakítás ellenére legyen olyan él, ami nem engedi elgurulni a lámpát ferde felületen.
    A markolat vastag, és 26650-es akkut is képes fogadni, ami szükséges is, mert a 6V-os LED-nek a 3,7V-os akkuból kell előállítani a 6V feszültséget, amit egy boost driverrel tudnak megoldani, itt viszont bejön az, hogy az akkun megnő a felvett áramerősség, így egy átlag 3000mAh-es 18650-es akku nem adna olyan hosszú üzemidőt, mint egy 5200mAh-es 26650-es, valamint hézagoló sem jár a lámpához, és a 18650-es akkut csak akkor ajánlom, ha az le tud adni 10A-t.

    A recézés nem túl agresszív, de egy ekkora lámpánál még ez nem olyan nagy gond.
    A tailcapen több furat is van, ahová a zsinór rögzíthető, valamint a tailcapen a lámpa képes gyertyaként megállni, viszont az elődhöz (JM30) képest a lámpa végében nincs kapcsoló, csak egy bepréselt műanyag dugó. Így hogy nincs meg ez a kapcsoló a lámpa még mindig lockolható úgy, hogy fél fordulatot szét kell csavarni, és a kontakt megszakad, de a kapcsoló jobb lett volna.

    Egy kis méret összehasonlítás:

    Shadow JM35, Convoy S2+

    Panasonic NCR18650B, KeepPower 26650, Convoy S2+, Shadow JM35, Imalent DDT40, Uniquefire UF-T20, Uniquefire 1504, Courui BD01, ThruNite TN32

    Módkiosztása jó, 3 mód van, és nincs se stroboszkóp, se SOS. Ha bekapcsolom, akkor mindig alacsony módon kezd, majd rövid gombnyomással közepes és magas fokozatokra lehet váltani. A kikapcsoláshoz hosszabban kell nyomni a gombot.

    A fénye hidegfehér, PWM mentes, és a kis méretű host, de viszonylag nagy reflektor miatt hozza a várt szintet, és viszonylag nagy fényerővel bír. Alacsony fokozaton 0,34A, 3800 candella, 122m, közepes fokozaton 1,98A, 16700 candella, 258m , és magas fokozaton 6.08A 29500 candella 343m. Az előbbi áramerősségeket a tailcapen mértem, így természetesen a boost driver miatt a LED kevesebb áramot kap, és ha a max fokozatot elméleti síkon visszaszámolom aránypárokkal, akkor 4,2A-t kapok a LED-re, de ez a veszteségek miatt kevesebb lesz, így viszont hihető a gyári 3A-es adat.







    Pár mondatban összefoglalva:
    Ez a lámpa nem lesz mini thrower a nagy méretű LED miatt, de floodnak sem mondanám, mert bár van szórt fénye, de ez inkább egy kis méretű keresőlámpa, amitől nem kell elvárni azt a fényáramot és fényerősséget, mint a nagyoktól (TK75, RC40, TM16, X60 stb), de a súlya és a mérete is jóval csekélyebb, árban pedig bőven alattuk van.

    Keepower IMR 26650 5200mAh
    Akkunak én a védetlen KeePower 26650-es akkuját választottam, melynek kapacitása 5200mAh, és folyamatosan terhelhető 20A-al, pillanatnyilag pedig 30A-al is, így ez az akku gond nélkül elbír a lámpával, még mondjuk egy 3400mAh-es Panasonic NCR18650B-t ha nem is terhelne túl, mert átlag 2C-vel terhelhetőek, de még ez a 2C is ”csak” 6800mAh, amivel nem szeretném hosszú távon terhelni azt az akkut, viszont ha meg nagyobb terhelhetőségű 18650-est keres az ember, akkor kisebb kapacitásúakat talál, ami meg üzemidőben nem lesz jó.

    Az akku kapacitását egy Opus BT C3100-as töltővel teszteltem, és 5180mAh-t kaptam, ami ha nem is 100%-ban pontos eredmény, de megközelítőleg jó, és engem megnyugtat, hogy tudja a cella a ráírt kapacitást.

    További képek.

    A lámpát és az akkut is a Gearbest adta a teszthez.

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    BC201 Protektoring



    Adatok:
    Méretek: M, L, XL, XXL, XXXL
    súly (XXL méret esetén): 1365gram

    Csomagolás:
    A protektor egy sima nejlonban volt benne, és ezt tették bele egy sárga buborékos borítékba.

    Idén kezdtem el downhillezni, korábban csak itt a városban a lépcsősorokon, meg egy-két leugrós/beleugrós helyen gyakoroltam. Már az első alkalommal gondolkodtam egy protektor beszerzésén, mert a downhill közben nem kicsit lehet esni de mikor az ötlet felmerült még csak egy hátizsák volt a hátamon, hogy az is véd valamit, meg persze fullface bukó, cross szemüveg, könyök és alkarvédő, illetve térd és sípcsontvédőm volt. Amikor felsejlett az ötlet, akkor még azt sem tudtam, hogy csak szimpla gerincvédő, cross páncél, vagy protektoring kell. A többiekkel beszélgetve arra jutottam, hogy a gerincvédő nem jó, mert bár a legfontosabb testrészt védi, de még így is lehet olyan sérülés, ami miatt akár az egész szezont elfelejthetem, és ezt nem akartam, a páncél pedig azért riasztott vissza, mert nem akarok egy nagy műanyagot hordani, így a protektoring lett a befutó.

    A felépítése egy hálós ”ingen” alapul, és a védők erre vannak felrakva.

    A mellkast két nagyobb panel védi, a vállat, és felkart egy-egy kisebb, külön alapon lévő, de összevarrt panel, még a könyököt és az alkart egy közös alapon lévő de külön műanyaglemez védi. Látszik, hogy figyeltek arra, hogy a mozgást ne akadályozzák, mert például a könyék-alkar külön panelje szabadabb mozgást enged, mint a régi 661 könyék-alkar védőm, mert azzal sokkal kevésbé lehetett kényelmesen kinyújtanom a kezemet. Az eddig felsorolt védőelemekben az a közös, hogy fixen vannak rögzítve, így nem levehetőek, viszont a pozíciójuk állítható, így a protektor testre szabható.
    Állítható a könyök-alkarvédőn a gumipántok feszessége,

    a felkarvédő gumipántjának a feszessége,

    a gerincvédőhöz és a mellkas védőhöz képest a vállvédő helyzete,


    valamint a gerincvédő szíjának a feszessége is.

    Ugyanakkor közös tulajdonsága a védőelemeknek (kivéve a gerincvédőt), hogy az alapjuk amire fel vannak varrva az egy négyzetrácsos lyukakkal ellátott szivacs, ami elősegíti a szellőzést.

    A gerincvédőt direkt kihagytam eddig, mert ez nem fixen van rögzítve, tehát levehető, ha esetleg egy gerincvédős hátizsákod is van, akkor kényelmesebb nélküle, és a gerincvédő alapja nem lyukacsos, hanem tömör szivacs.

    Valamint a rögzítése a szivacson nem csak varrással, hanem nagyrészt szegecseléssel van megoldva,

    emiatt a szivacs belső felén tépőzárral van rögzítve pár betét, amik a hát és a szegecsek fejei között vannak.

    A tetején egy tépőzár is rögzíti a hálós részhez, ezt belülről puha anyaggal varrták el.

    Az egészbe belebújva elől kell cipzárral összehúzni, majd a gerincvédőt egy 10cm széles tépőzáras pánttal rögzíteni.
    Sokkal kevésbé korlátoz a mozgásban, mint azt elsőre elképzeltem, a könyökvédő is nagyobb mozgásteret ad, mint vártam, és a gerincvédő is meg van törve egy ponton, itt egy csukló segítségével el tud mozdulni oldalirányban.

    Azt hogy mennyire szellőzik menet közben még nem tudom, mert most hideg van kint, de a szokásos aláöltöző felé felvéve plusz egy kabát meg egy sállal kipróbálva úgy, hogy odakint -4fok volt, és 1,5 órát voltam kint azt tapasztaltam, hogy jobban izzadok, de ez így kb semmit sem bizonyít, mert általában a protektor alatt nincs aláöltöző, felette viszont csak egy jól szellőző mez van, így a menetszél is jobban tudja hűteni.

    Kipróbáltam úgy is, hogy nincs alatta semmi, és nem volt zavaró, az éles dolgok, pl szegecs, tépőzár jól elkülönítettek, a bőrömmel nem érintkeztek, nem lettem összecsikargatva. A cipzár felső részénél például a kocsi el van bújtatva, így az sem tud a bőrhöz érni.

    Védelem:
    Sajnos, vagyis az olvasó szemszögéből sajnos, én azért örülök neki, hogy nem kellett még éles helyzetben esés közben kipróbálnom.
    A műanyag lemezek közepes vastagságúak (kb 2-2,5mm), van egy kis rugalmasságuk, de azért kellőképpen védenek is.

    Pár kép, ahol rajtam van :B


    A kézfejnél még van egy belebújós rész,

    én ezt azért nem vettem fel, mert a méretválasztást nem jól csináltam, és a karja túl hosszú lett, ezáltal a könyökvédőt feljebb kell húznom, ami miatt a kézfejnél már nagyon feszes lenne, meg szerintem enélkül is megfelelően a helyén marad.

    Összegzés:
    Egy jó kis protektor a BC20, de egy dolgot hiányolok, bár fillérekből házilag pótolható. A gerincvédőhöz minden adott, hogy önmagában is hordható legyen, kivéve egy egyszerű pántot, amivel a hátizsákhoz hasonlóan rögzíthető lenne a háton.
    Viszont egyben hordva a teljes felsőtestet védi, és ez a lényeg.

    További képek
    A protektoring a GearBest-től van.

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    Convoy S2 3db piros XP-E LED-del

    A lámpát biciklire építettem, mert szerettem volna valami erősebbet, mint Blackburn Mars 4.0 hátsólámpám, aminél erősebbet nem igazán találtam kompletten, vagy horror áron volt, így maradt az építés.

    Host:
    Azért az S2 hostot választottam, mert ez kompakt, és a Carlco optikával és Noctigon 3xp csillaggal belefér 3db LED. Egy LED is elég lett volna, de ha már lúd, legyen kövér, meg egy másik projektből kimaradt egy ilyen noctigon csillag, mert ezeket kettes csomagban árulják, így lett három LED-es.
    Amit még fontosnak tartottam az az, hogy mivel hátsó lámpa lesz, így óhatatlanul kap majd sarat, ami viszont a műanyag Carlco optikát könnyen összecsikarná takarítás közben, így az optika elé betettem a gyári üveget is.

    Kellett egy hézagoló is, amit lehet forrasztani, és jól vezeti a hőt. Ilyen anyag csak sárgaréz volt az esztergályosnál, így abból készült egy közdarab a LED csillag és a pill közé.

    LED:
    Sajnos a színes LED-ek között kicsi a választék, illetve nagyrészük nem is ad számomra elegendő fényt. Kis keresgélés után találtam rá a piros Cree XP-E LED-re. A Cree-T már ismertem, kicsit utánanéztem, és 2,2A-t még képes elviselni egy ilyen LED DTP (direkt thermal path) csillagon, így párhuzamosan kötve 6,6A a maximum.

    Driver:
    Drivernek először egy Convoy L2-ből bontott LD25 drivert használtam, de ez pár perc után meghalt. Külsőre semmi nem látszik rajta, de halott.

    A következő egy Uniquefire UF-T20-ból bontott alapból 2,2A körüli driver volt, amin az ellenállást áthidaltam, így 5,97A-t kaptam, de pár perc után elfüstölt (a FET?) Most max 1,8A jön ki belőle, de ezt leszámítva ugyan úgy működik.

    Ezután egy ugyan ilyen drivert alakítottam át, de itt tettem hővezető szilikon kockát a driver és a pill közé, valamint 20mp-nél nem járatom tovább maxon, így még életben van, de keresnem kell majd valamit helyette. Az A17DD driver (Astrolux S1 és BLF A6 drivere) sajnos 8,1A-t ad a LED-eknek, ami túl sok.

    Akku:
    Mindenképp nagy terhelhetőségű akkut szerettem volna, így a kapacitás a háttérbe szorult.
    Végül a Sony VTC4 mellett döntöttem, és nem csalódtam, mert használat közben kevésbé esik be a feszültség, és így az áramerősség is nagyobb marad, de erről az akkuról egy komplett tesztet csináltam, amit nemsokára olvashattok is itt a fórumon.

    Fénye:
    A fénye brutális. Az egyik barátom segítségével ketten próbáltuk ki. Ő volt az egyik hídon, és onnan világított, még én a másikon, és onnan fényképeztem. Azért ezt a módszert választottuk, mert 709 méter a távolság a két híd között, és ennek a lámpának a fényét nem én nézem, hanem a mögöttem jövő. Tudom nem túl humánus a mögöttem jövőt elvakítani, de nagy ködben már majdnem ütöttek el kerékpárúton is, így kellett valami, ami ködös időben láthatóvá tesz, de tiszta időben 0,97A-en nem olyan bántó a fénye.


    De azért csináltam pár szokásos képet is:

    További képek.

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    .

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    válasz hpsafl #10122 üzenetére

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    .

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    .

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    Klarus MI7 teszt

    Tulajdonságok:
    LED: Cree XP-L Hi
    Fényáram: 700 lumen
    Fényerősség: 3025 candela
    Fej átmérője: 19 mm
    Markolat átmérője: 17,6 mm
    Hossz: 87,8 mm
    Súly (akkuk nélkül): 26,4 gramm

    Előnyök:
    - Fém kapcsoló
    - Nincs PWM
    - Elérhető egy gombnyomásra a legnagyobb és legkisebb fokozat is kikapcsolt állapotból
    - Könnyen elérhető stroboszkóp
    - Megáll gyertyaként

    Hátrányok:
    - Nincs módmemória
    - Nincs csíptető

    Csomagolás:
    A lámpa egy átlátszó itt-ott rózsaszín és zöld színű dobozban érkezik.

    A doboz aljában el vannak rejtve a kiegészítők, és a használati utasítás is, illetve a lámpában egy AA méretű alkáli elem is van.

    Kiegészítőként minőségi csuklópántot, O gyűrűt, egy mini kulcskarikát, és egy S binerhez hasonló kialakítású lockolható karabínert kapunk.

    Host:
    A lámpa fején egy arányaiban nagyon hosszú alumínium bezel van, ami mögött kapott helyet a kristálytiszta AR bevonatos lencse, egy kicsi méretű OP reflektor, és a reflektor alján ül a Cree XP-L Hi LED.

    A LED és a reflektor között a kis méret miatt nincs központosító, ennek ellenére a LED megfelelően középen van.

    A bezel után pár mm-el következik két oldalt három körkörös bemarás, amik elöl és hátul is meg vannak szakítva. Elől található a rozsdamentes acélból készült kapcsoló. A kapcsoló 0,7mm-re áll ki a lámpa síkjából, és mivel fémből készült, így tartós lesz, és nem kell aggódni az esetleges kopás/szakadás miatt.

    Az alsó részen találunk pár szabványt és figyelmeztetést.

    Tovább haladva a Klarus Mi7 felirat valamint a másik oldalon a sorozatszám található.

    A fej és a markolat egy eloxált menettel kapcsolódik, tehát a lámpa lockolható, de a menet sajnos nem trapéz alakú.

    A markolaton óriás trapéz mintájú recézés van (olyasmi, mint a ThruNite Catapult-é), ami biztos fogást ad a lámpának, mondjuk ebben az esetben a lámpa súlya miatt nem lenne indokolt a durva recézés, de az sosem árt.

    Tailcap külön nincs, hanem a markolattal együtt egy darabból lett kialakítva.


    A lámpa megáll gyertyaként, és zsinórfurat is van rajta, illetve egy maximum 11,5mm átmérőjű és 3,3mm vastagságú mágnest is fel lehet ragasztani a végére, ha valakinek erre lenne szüksége, bár én a csíptetőt jobban hiányoltam.
    Áramforrásként használhatunk AA méretű elemet, vagy védett és védelem nélküli 14500-as lítium akkut is, de utóbbival a fényerő megnő, ezért a teszt során főleg ezzel használtam.

    Méretösszehasonlítás más lámpákkal.
    KeepPower 18350, KeepPower 14500, Manker E14, Manker T01, Klarus Mi7, Sipik SK68, Convoy S2

    User interface:
    Nincs módmemória, de a hiánya sokkal kevésbé érezhető, mint más lámpáknál, és csak akkor lehet zavaró, ha a max fokozatot szeretnénk kikapcsolni, mert ilyenkor kétszer kell megnyomni a gombot, hogy kikapcsoljon.
    Ugyanakkor a közepes és az SOS kivételével minden elérhető kikapcsolt állapotból.
    Ha a maximum fokozatot szeretném, akkor csak egyszer röviden kell megnyomni a gombot, majd rövid gombnyomásra a közepes módba vált, majd újabb gombnyomásra kikapcsol.
    Az alacsony fokozat kikapcsolt állapotból érhető el hosszú gombnyomásra, majd rövid gombnyomással kikapcsolható.
    A változó frekvenciájú stroboszkópot bármelyik fokozatból, vagy kikapcsolt állapotból is el tudjuk érni egy gyors dupla gombnyomással, és az SOS egy újabb dupla gombnyomással érhető el. Kilépni a stroboszkóp, vagy az SOS módból rövid gombnyomással lehet. Ilyenkor a lámpa az előző állapotba lép vissza.
    Kikapcsolt állapotból három gyors gombnyomással érhető el a feszültség visszajelzés, ami a töltöttségi szintnek megfelelően villantja fel a LED-et.
    -3 villanás töltöttségi több mint 70%
    -2 villanás tötöttségi szint 30 és 70% között van
    -1 villanás töltöttségi szint 30% alatt van
    A lámpát elektronikusan is lockolhatjuk 5mp hosszú gombnyomással, és 3 gyors gombnyomással oldható fel.
    Használati utasítás.

    Fénye:
    A lámpa fénye hidegfehér, és a kis reflektor miatt egy nagy hotspotja van a lámpának, ugyanakkor az XP-L Hi dóm nélküli LED-del nyertek egy kevéske fényerőt, és a hotspot sem lett túl szűk a kis reflektor miatt.
    Saját mérés alapján a lámpa 3660 candela fényerővel rendelkezik, ami 120m-re világít el szabvány szerint.
    Pár kép a fényéről.




    Összehasonlítva más lámpákkal.

    Összegzés:
    A Klarus megalkotta azt a lámpát, ami elegendő fényárammal bír a hétköznapi feladatokhoz, ugyanakkor teljesen észrevétlenül bújik meg akár a farmer zsebében is, és ez a nagy előnye egy 18650-es lámpával szemben. Most sokan mondhatják, hogy egy 18650-es lámpánál már alapnak számít az 1000lumen fényáram, és fényerőben is jobbak, valamint 700 lumenes fokozattal jóval tovább bírják, de azt tapasztaltam, hogy hétköznapokon egy EDC lámpa csak vészhelyzetekre van egy átlag felhasználónál, és aki tudja hogy kelleni fog a lámpa, az specifikusabb lámpát visz magával. Ennek a lámpának a kis mérete az előnye, ami miatt tényleg észrevétlenül hordható.

    További képek.
    A lámpát a GearBest adta a teszthez.

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    .

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

  • hpsafl

    tag

    -

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés