Új hozzászólás Aktív témák

  • Lasy

    veterán

    Samsung Galaxy Xcover 2 - terepdroid

    Teszt
    Fórum

    MTP mód használata Total commanderrel.

    1. töltsük le a megfelelő plugint
    A narancssárga download, vagy download - mirror képre kattintva
    2. Csomagoljuk ki a total commanderünkbe ez a kettő fájlt
    pluginst.inf ---- wmdmplug.wfx
    3. Indítsuk el a total commander-t
    4. Beállítások - Általános beállítások-ban a bal oldali menüből a Beépülők-et, majd a jobb oldali gombok közül kattints a File rendszer beépülők (.WFX) melletti Beállítás-ra

    5. A megjelenő kis ablakban kattints a Hozzáadás gombra, majd tallózd be a már korábban a TC főkönyvtárába másolt wmdmplug.wfx nevű fájlt, kattints a Megnyitásra, majd a kis ablakban az OK gombra, és a Beállítások-ban is OK-zd le az ablakot!

    6. Nincs más dolgod mint csatlakoztatni a készüléket az USB kábellel, majd TC-ben kiválasztani a Hálózat-ot mint meghajtót, és a megjelenő MediaAudio bejegyzésre "kétszerklikkelni".

    Köszönöm apeelme

  • szala86

    aktív tag

    Mobilaréna teszt: Mobilaréna
    Külföldi tesztek: Phonearena, Gsmarena
    Magyar felhasználói kézikönyv: Kézikönyv

    Fontos, hogy rögtön a kezdet kezdetén tisztázzuk ezt a kényes kérdést. A garancia a készülék gyári állapotára vonatkozik. Amennyiben vissza szeretnék vinni a készüléket a szolgáltatóhoz, fontos visszaállítani mindent az eredeti állapotba (Root jogosultság, Recovery, ROM, stb.).
    A rootolás, akár a gyári rom rootolása is garanciavesztéssel jár abban az esetben, ha valaki így viszi vissza a készüléket! A custom romok, custom recovery-k, használata szintén! Fokozottan ügyeljünk arra, hogy az ilyen készülék ne kerüljön vissza a szervizekbe, mert a szolgáltató bevizsgálás után esetleg befoltozhatja a
    meglévő biztonsági réseket, ami esetünkben azt jelenti, hogy lőttek a módosítási lehetőségeknek. Ezen tulajdonságok tehát visszaállíthatóak gyári állapotukra, és amennyiben ez megtörténik a szervizbe küldés előtt, a garancia is megmarad.

    - Recsegő hátlap:
    A hátlapon a gombok környékén, egyes daraboknál recsegő, huppogó hangot adhat ki a telefon, nyomkodásra, tekergetésre. Funkcióját ettől még a telefon teljes mértékben betölti, de egyesek számára zavaró lehet. Mivel a mindennapi használatot nem befolyásolja, így a szolgáltató és az LG szerviz csak javítja, nem cseréli a készüléket.

    - Nem működő ébresztés:
    Egy-két embernél jelentkezett a probléma, hogy nem ébresztett a telefon, vagy éppen beragadt a szundi funkció. Ha a használat során te is észreveszed ezt a problémát, egyszerűen cseréld le az Ébresztő alkalmazást, pl. erre.

    - Nem csatlakozik a mobilnetre:
    Gyakori a 10a-s szofverrel ellátott készülékeknél, hogy hosszabb Wifihasználat után, nem lehet mobilnethez csatlakozni, csak a telefon újraindítása vagy repülőmódba váltása után. A megoldás a 10e-s szoftver, amiben már javították ezt a hibát.

    - Belső memória:
    Hivatalosan az LG Magyarország egyelőre csak a 16GB-os telefonokat árusítja. Ezt a verziót találhatod meg a szolgáltatóknál is. 32GB-osat csak GSM boltokból tudsz rendelni/vásárolni, melyeket már régióknak szántak. A 16GB ROM-ból első indítás után ~10,6GB szabad. Ez tovább növelhető a gyári alkalmazások/bloatware-ek törlésével.
    Az előzőhöz kapcsolódóan, a telefon támogatja az USB OTG szabványt, így egy megfelelő kábel segítségével csatlakoztathatsz pendrive-ot a telefonhoz. [link]

    - Meenova memóriakártya-olvasó:
    Kis kártyaolvasó, MicroUSB csatlakozóval. Bele lehet tenni akár 64GB-os MicroSDXC kártyát is (tesztelve, működik). Kényelmesebb, mint egy pendrive csatlakoztatása, mert itt nincsenek mindenfelé lógó kábelek, csak ez a kis négyzetes olvasó áll ki a telefonból. Itt érheted el a hivatalos weboldalát. [link]

    - Glass-M képernyővédő:
    Bár a telefon képernyőjét GorillaGlass 2-vel védik a behatásoktól, fő a biztonság elven, lehet egy ilyen pluszt felrakni a telefonra. A Glass-M „fóliák” szintén GorillaGlass-ból készülnek, így a karcolódásokat akár el is felejthetjük. Az ára kissé borsos, de megéri. [link]

    - Tokok:
    Rengeteg féle- és fajta védőtokot lehet találni erre a készülékre az ebay-en, Amazon-on. A Ringke (Rearth) Slim-et nem szabad megvásárolni, mert nem passzol a készülékre. Nem elég mély a tok.

    - A hard reset nem más, mint a telefon gyári beállításának visszaállítása, azaz a telefont visszaállítja arra az állapotra, mint amikor a dobozból kivettük és először bekapcsoltuk. Ez azt jelenti, hogy minden amit azután másoltunk, telepítettünk, mentettünk a telefonra, az el fog veszni, úgy hogy ajánlott lementeni mindent, amire szükségünk lenne a telefonról. Ezt a G2-nél kétféle képpen lehet megtenni.
    - 1: Beállítások-->Általános-->Biztonsági mentés és visszaállítás-->Gyári adatok visszaállítása-->Telefon alapbeállításainak visszaállítása.
    - 2: Kapcsold ki a telefont és húzd ki az usb kábelt a telefonból. Nyomd hosszan a hangerő le és a bekapcs gombot és amikor megjelenik az lg logó, akkor engedd el a gombokat, majd gyorsan nyomd őket újra egész addig, amíg megjelenik a "Factory hard reset" képernyő(1-kép). Ha bejött, akkor nyomd meg a bekapcs gombot, ekkor megkérdi hogy biztos folytatni szeretnéd-e(2-kép)? Ha igen, akkor nyomd meg még egyszer a bekapcs gombot és várd meg míg a telefon újraindul(3-4-kép).

    A rootolás a telefon rendszere felett szerzett rendszergazdai jogosultság. Ha már a kérdés egyáltalán felvetésre került, egészen biztos nincs rá szükséged. Fontos tudni, hogy nem a telefont rootoljuk, hanem a rajta futó szoftvert, tehát a hardverben nem okoz semmiféle módosítást.

    Az Android dobogó szíve a Linux kernel, melyből ebbe a készülékbe a 3.4.0-s fõverzió került. Ez az a programrész, ami közvetlen kapcsolatot jelent a Dalvik virtuális gép és az alacsony szintű FW között. Többnyire minden utasítást ő dolgoz fel, kivéve akkor, ha natív kódban a processzort vesszük célba valamivel. Elenyészően kevés azon programok száma, amik ki tudnák kerülni.

    Egyrészt egy virtuális gép, másrészt az Android programkódját gyakran keresztelik át Dalvik Java-ra, megkülönböztetve ezzel a Sun-féle korábbi Java class-októl. A Dalvik verem alapú virtuális gép, eltérően az "őseitől". Ebből adódóan elég egyedi kódfeldolgozása van, ami azt a sajnálatos vonzatot hozza magával, hogy az android stabilitása feláldozza a sebességet és a rendszer gyakran nem olyan "szmúsz" mint a
    vetélytársak. Különböző trükkökkel igyekeznek a Google mérnökei persze a futási gráfokat optimalizálni, több-kevesebb sikerrel.

    A szoftverfrissítéshez nem kell rootolni a telefont!!!
    Az hogy milyen szoftver fut a telefonon, az alábbi helyen nézhetjük meg: Beállítások--> Általános--> A telefonról--> Szoftver adatok--> Szoftver verzió.
    - Töltsd le a három belinkelt fájlt. [link] [link] [link];
    - Töltsd le a számodra megfelelő „*.KDZ” fájlt erről az oldalról: [link], vagy pedig erről: [link] (a UK, és Europe Open a számunka megfelelő); Illetve azt is figyelembe kell venni, hogy 32 vagy 16gb-os a készülékünk. Ha 32gb-os akkor általában a DEU előtaggal ellátott kdz a jó, ha pedig 16gb-os akkor a 6DE előtaggal ellátott kdz a megfelelő. Továbbá a szolgáltató függő telefonokra, ugyan úgy feltehetők a szoftverek, mint a függetlenekre.
    - Kapcsold ki a telefont;
    - Telepítsd a letöltött
    LGUnitedMobileDriver_S4981MAN38AP22_ML_WHQL_Ver_3.8.1.exe-t;
    - Nyomd a „hangerő fel” gombot, közben csatlakoztasd az USB-kábelt, ekkor bejön a Download mode;
    - Csomagold ki a „FlashTool.1.0.54.zip” fájlt és indítsd el a „Windows Enabler.exe”-t;
    - A tálcán az óra mellett megjelenik egy ikon(1), kattints rá bal egér gombbal és megjelenik rajta egy "ON"(2) felirat;

    - Indítsd el az "UpTestEX.exe”-t;
    - A bal felső sarokban válaszd ki "Select Type = 3GQCT"(1)

    - A jobb felső sarokban pedig a "PhoneMode = DIAG"(2) módot;
    - Válaszd ki a „*.KDZ”(3) kiterjesztésű fájl-t amit letöltöttél;

    - A jobb oldalon lent válaszd ki a "Normal web upgrade test"(4) ablakot és kattints rá;

    - Megjelenik egy másik ablak, ahol az "Upgrade start"(5) gombra kattints;

    - Elindul a program és megjelenik egy új ablak, ahol a telefon "gyártása?" és a telepítés "nyelve" közül lehet választani.Először nyomjunk egy "Clear phone Software update Registry"(6) gombot, majd az országnál(Country) válaszd a "different country"-t(7) és a nyelv(Language) választásnál pedig a "Hungarian(Magyar)"(8) nyelvet. Ha ez megvan, nyomj egy "OK"(9) gombot, hogy elinduljon a
    frissítés;

    - Várd meg, míg végig ér - ezt látni fogod a telefonon is, és a gépen is. A telefon hamarabb fog újraindulni, közben a gép még dolgozik. Ha kész, akkor zárd be a programot és élvezd a frissítést.

    Kétféle képpen lehet rootolni a G2-t.
    - Ennek a folyamatnak az elvégzése garanciavesztéssel jár!!!
    - 1: Töltsd le ezt a fájlt és csomagold ki egy mappába: [link];
    - Kapcsold be a telefonon az „USB Hibakeresést" a fejlesztői mód menüben („Az Android rendszeren alaphelyzetben rejtve van a fejlesztői mód).
    Ahhoz hogy ezt elérjük, az alábbi lépések szükségesek: lépjünk a Beállítások-->általános-->a telefonról-->Szoftver adatok-->cikkszám-hoz. Érintsük meg pontosan hétszer ezt a sort, ami azonnal jelezni fogja, hogy mostantól fejlesztők vagyunk. Egy szinttel visszalépve már látható az új menü;
    - Kattints kétszer a "root.bat" fájl-ra, ekkor elindul a program. Meg fog jelenni egy "A folytatáshoz nyomj meg egy billentyűt" felirat;

    - Tehát ha nyomunk egy gombot, akkor elindul és megjelenik egy angol nyelvű szöveg, ami azt tartalmazza, hogy csatlakoztasd le a telefont, kapcsold ki az "USB Hibakeresést", majd kapcsold vissza, nyomj egy OK-t, dugd vissza az USB-kábelt;
    - Várd meg amíg újra csatlakozik a számítógéphez, majd nyomj egy tetszőleges billentyűt megint;

    - Most figyelmeztet, hogy mivel jár a rootolás, és hogy még abbahagyhatod;
    - De ha folytatni akarjuk, akkor nyomjunk meg egy billentyűt;

    - Ekkor továbbfut a program, elkezdi a rootolást és telepíti az SU programot;
    - Ha megállna akkor nézzünk rá a telefonra és fogadjuk el a google biztonsági kérését;
    - Ha végzett akkor egy "Done" és egy "A folytatáshoz nyomj meg egy billentyűt" felirat fogad az ablak alján;

    - Nyomjunk meg egy billentyűt és autómatikusan bezárja a programot;
    - Ha mindent befejezett és sikerült akkor megjelenik a "Superuser" ikon az alkalmazásokban;

    - Video: ROOT

    - 2: Telepítünk egy TWRP-t, majd a TWRP-n belül a reboot menübe lépve, mielőtt újra indítaná a telefont, felajánlja, hogy rootolja-e. Ha igent nyomunk akkor már rootolja is a telefont és fel is telepíti az SU programot;

    HA VALAMIÉRT NEM FUTNA LE A ROOT FOLYAMAT AKKOR ELLENŐRIZZÉTEK A VÍRUSÍRTÓT ÉS KAPCSOLJÁTOK KI A DEFENSE-T MERT EZEK BLOKKOLHATJÁK A FOLYAMATOT!

    - Természetesen visszaállítható a rootolás. Ehhez nem kell mást tenni, mint újra flash-elni a telefont a fent leírt módon.
    - Majd egy hard resetet nyomni.
    - Ellenőrzéshez, pedig tegyük a telefont download módba és bal alul egy "UNROOTED" feliratnak kell megjelennie.
    - Video: UNROOT

    - Töltsük le ezt a két fájlt: TWRP, Driver;
    - Telepítsük a drivert, ha még nincs fent;
    - Kapcsoljuk be az USB hibakeresést, és csatlakoztassuk a számítógépre a telefont;
    - Csomagoljuk ki a recovery_twrp.rar fájlt, majd a recovery_twrp mappában lévő recovery.bat fájlt indítsuk el;

    - A megjelenő ablakban ellenőrzi, hogy a hibakeresés be van e kapcsolva és a telefon csatlakoztatva van e a pc-hez. Ha igen, akkor nyomjunk egy gombot a folytatáshoz;

    - Következő oldalon válasszuk ki a telefon verzióját. A hazánkban kapható telefonokhoz az internationalt(2) kell választani, majd nyomni egy entert;

    - Elkezdődik a recovery telepítése és ha végzett megkérdezi, hogy újraindítsa e a telefont a már feltelepített recoverybe;

    - Video: TWRP

    - Nyomd hosszan a hangerő le és a bekapcs gombot és amikor megjelenik az lg logó, akkor engedd el a gombokat, majd gyorsan nyomd őket újra egész addig, amíg megjelenik a "Factory hard reset" képernyő;
    - Nem kell megijedni hogy a hard reset képernyő jelent meg, ha kétszer megnyomod a bekapcs gombot, akkor nem csinál hard resetet, hanem belép a TWRP-be;
    - Ha ezt a programot letöltöd, akkor rendszeren belül újra tudod indítani a telefont Recovery módban;

    Előfeltétel: ROOT
    - Töltsd le ezt a fájlt és csomagold ki egy mappába: CWM;
    - Kapcsold ki- és be az „USB Hibakeresés”-t;
    - Indítsd el a „flash-recovery.bat”-ot;
    - Amikor megáll, nyomj egy tetszőleges billentyűt.

    - Nyomd a hangerõ le + Bekapcsoló gombot, amíg a bejön az LG-logó;
    - Engedd fel a gombokat, majd nyomd le õket ismét, amíg be nem lép a CWM-Recovery-be.
    - Ha ezt a programot letöltöd, akkor rendszeren belül újra tudod indítani a telefont Recovery módban;

    Mentés:
    - Lépjünk be a recoverybe;
    - Ha már sikerült belépi a recoverybe akkor válasszuk a Backup menüt;
    - pipáljuk ki az összes partíciót: Boot;Chace;Data;Recovery;System és EFS ha estleg elmászna az IMEI számunk, akkor ezzel lehet esélyünk visszaállítani;
    - Swipe to Back Up, majd megvárjuk míg végez. Ne ijedjünk meg, ha közben a kijelző elsötétedik, mert kikapcsolhat, de bármelyik gombbal felébreszthető közben a telefon;
    - Reboot System;
    - Telefont csatlakoztassuk a PC-hez, majd másoljuk ki a telefon belső tárhelyéről a TWRP mappát, akár több helyre is, csak meglegyen a biztonság kedvéért.

    Visszaállítás:
    - Ha gond lenne és letégláznánk a telefont, akkor vissza rakjuk a gyári romot(Fenti flash-el);
    - Újra feltesszük a TWRP-t;
    - visszamásoljuk a TWRP mappát a belső tárhelyre;
    - belépünk a recoverybe;
    - Restore menüben kiválasszuk a mentést és visszaállítjuk;

    Az EFS partícióhoz csak akkor nyúljunk visszaállításnál, ha tényleg baj van IMEI számmal, de igen ritkán mászik el az IMEI!

    FONTOS:
    Mielõtt teljesen letörlöd a már belakott rendszeredet, készíts róla egy backup-ot Recovery-bõl(menetét lásd fenljebb). Ez a belső memória kivételével mindent lement.

    ROM telepítés:
    - Másold fel a letöltött „*.zip” kiterjesztésű ROM-ot, a telefon gyökérkönyvtárába;
    - Indítsd el a telefont Recovery módban (lásd feljebb);
    - Wipe data / factory reset;
    - Wipe cache;
    - Wipe Dalvik-cache (az Advanced menüben találod);
    - Install menü, majd a letöltött ROM kiválasztása;
    - Türelmes várakozás a telepítés végéig, telepítés után a „Gapps” telepítése, vagy a telefon újraindítása, ahogy azt a forrásban meghatározták.

    FONTOS:
    Mielõtt teljesen letörlöd a már belakott rendszeredet, készíts róla egy backup-ot Recovery-bõl(menetét lásd fenljebb). Ez a belső memória kivételével mindent lement.

    ROM telepítés:
    - Másold fel a letöltött „*.zip” kiterjesztésű ROM-ot, a telefon gyökérkönyvtárába;
    - Indítsd el a telefont Recovery módban (lásd feljebb);
    - Wipe menü;
    - Wipe Advanced, majd azon belül válasszuk ki a cache-t; data-t; Dalvik-ot, és ha kéri a rom készítője akkor a system-et is;
    - alul Swipe-ot elhúzzuk;
    - Ha kész akkor vissza a főmenübe;
    - Install menü, majd a letöltött ROM kiválasztása és telepítése;
    - Türelmes várakozás a telepítés végéig, telepítés után a „Gapps” telepítése, vagy a telefon újraindítása, ahogy azt a rom készítői meghatározták.

    - Fagyasztható és törölhető programok:
    Itt egy lista, az LG G2-n fagyasztható és eltávolítható programokról. Azért ezt csak saját felelősségre csinálja mindenki!!! Ez a lista más verziójú G2-höz való, de 99%-ban megegyezik a d802-vel. Maximum pár programot nem fogsz megtalálni,mert a mienkben nincs. Illetve ha bemegyünk a Beállítások--> Általános--> Alkalmazásokba, akkor itt a letöltve fül alatt lévő összes program eltávolítható.

    - Vezeték nélküli tárolás:
    Az LG G2-vel lehetőség van arra, hogy wifi-vel küldjük és fogadjuk az adatokat a telefon és a számítógép között. Így nem kell állandóan a kábelt dugdosnunk a számítógépbe. Ehhez kapcsoljuk be a wifit, majd menjünk a beállítások-->Hálózatok-->Megosztás és Csatlakozás--> Vezeték nélküli tárolás-hoz és ezt is kapcsoljuk be. Nyissuk meg a windows intézőt, majd fent a keresés melletti címsorba, írjuk be a vezeték nélküli tárolásnál írt ip címet vagy a "\\G2"-őt és a felugró ablakban, írjuk be a felhasználó nevet és a jelszót. Nekem az utóbbi vált be. És mivel sokan használunk Total Commandert, természetesen ott is létre lehet hozni a kapcsolatot, mégpedig úgy, hogy alul a Total Commander parancssorába beírjuk, hogy "cd\\g2" és az egyik oldalon már meg is jelenik a telefonunk. Ha pedig jobb egérgombbal rákattintunk és rámegyünk a hálózati meghajtó csatlakotatására, választunk egy betüjelet és nyomunk egy ok gombot. Ekkor létre hoz egy állandó meghajtót és nem kell mindig beírni a parancssorba az elérését.
    - Video: vezeték nélküli tárolás

    - A navigációs bár és az értesítősáv testreszabása:
    Ennek előfeltétele a telefon Rootolása. Ha ez megvan akkor töltsük le ezt a programot, telepítsük és töltsük le ezt a frameworkot és telepítsük ezt is. Indítsuk el az Xposed telepítő programot, menjünk a keretrendszerre és a Telepítés/Frissítés gombra nyomjunk rá. Ha kész akkor indítsuk újra a telefont. Most indítsuk el újra az Xposed telepítő programot, menjünk a modulok-ra és azon belül tegyünk egy pipát az Xposed LG G2 modul elé és megint indítsuk újra a telefont. Ha újra indult, akkor a playről letöltött G2 Xposed programot elindítva, már úgy alakíthatjuk a navigáció bárt illetve az értesítő sávot, ahogy akarjuk. Ezzel már el is tüntethetjük a navigációs bárt, hogy még nagyobb kijelzőnk legyen, illetve játékoknál se látszódjon és helyette egy rejtett navigáviós bárt telepíthetünk.
    Mégpedig: a gmd hide soft keys programot (video:gmd hide soft keys), vagy én jobban szeretem az LMT Launcher-t, illetve most is ezt használom, mert jobban személyreszabható (video:LMT Launcher).

    Előfordulhat, hogy az úgynevezett plug & pop nem fog működni és hibával leáll. Ez nem más mint az alsó alkalmazás panel ami akkor jelenik meg, ha az usb kábelt vagy a fülest csatlakoztatjuk. Erre is van megoldás, még pedig telepítsük ezt, majd nyissuk meg az xposed telepítő programot és a modulokba pipáljuk ki. Ha meg van akkor indítsuk újra a telefont és már működik is.

    - ROM, kernel és kiegészítők:
    A legtöbb rom, kernel és kiegészítő(mód) a telefonhoz. az XDA Developers oldaláról szerezhető be! Ehhez Jó tudni azt is, hogy milyen a telefonunk modellje, ugyanis több féle is létezik és nem mindegy, hogy pl.: milyen típusú romot, kernelt és egyéb kiegészítőt telepítünk.
    A mi modell számunkat a beállítások--> általános--> A telefonról--> Hardver adatok--> típusszám-nál lehet megnézni. Én nem írok jó romot, mód-ot, mert mindenkinek mást jelent a jó. Ezért mindenki döntse el maga, hogy számára mi a megfelelő és mi nem. Ehhez itt van egy kis útmutatás.

    Telefon modellek:

    - Amerikai AT&T-D800;
    - Amerikai Sprint-LS980;
    - Amerikai T-mobile-D801; (Nem a hazai T-mobile)
    - Verizon-VS980;
    - Latin Amerikai-D805;
    - Kanadai-D803;
    - Koreai-F320K;
    - Nemzetközi-D802; (Hazánkban is ez a típus kapható a szolgáltatóknál)

    Az XDA-n számunkra hasznos topikok:

    G2 General - általános témák, tippek, trükkök.
    G2 Q&A, Help & Troubleshooting - súgó és hibaelhárítás.
    G2 Accessories - kiegészítők.
    G2 Android Development - Android fejlesztés többféle készülékre. Itt lehet a mienkre is.
    G2 Android Development (D802) - A nálunk is kapható készülékre készített gyári és főzött ROM-ok helye.
    G2 Original Android Development - Több modellre is készített romok helye. Itt is lehet a mienkre is.
    G2 Themes and Apps - Témák és alkalmazások.

    Leírást készítette: bigdee888
    Utoljára módosította: szala86
    2013 Január 04.

  • Deck

    titán

    A Sony idei zászlóshajója az Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    Jelenlegi legfrissebb szoftver: Android 4.3 (Jelly Bean) (build: 10.4.B.0.569)

    Általános:
    Technológia GSM/UMTS/LTE
    Méret 139 x 71 x 7,9 milliméter
    Tömeg 146 gramm
    Szabvány IP57 (1 méterig és 30 percig vízálló)
    SIM-foglalat microSIM

    Kijelző:
    Kijelző 5 hüvelyk (TFT) OptiContrast-os,
    Előlap: Dragontrail
    Hátlap: Gorilla Glass2
    Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
    Színárnyalatok száma 16 millió

    Hardver:
    SoC típusa Qualcomm Snapdragon S4 PRO (MDM9215M)
    Processzor: 1,5 GHz-es, négymagos Krait (28nm, ARMv7,)
    Grafikus chip Adreno 320
    RAM mérete 2 GB RAM
    Belső tárhely 16 GB
    Memória bővíthetősége 64GB microSDXC
    Fő kamera 13,1 megapixeles Exmor-RS, autófókuszos, LED-es villanó
    Másodlagos kamera 2,2 megapixeles Exmor-R
    Videófelvétel 1080p (30 fps)
    Akkumulátor 2330 mAh-s lítium-ion
    Fülhallgató kimenet: 3.5 mm jack
    Giroszenzor

    Adatátvitel:
    Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
    UMTS 850/900/1700/1900/2100
    LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
    GPRS / EDGE van / van
    UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 100 Mbps
    Wifi: 802.11 b/g/n, DLNA, WiFi hotspot, WiFi Direct
    Bluetooth: 4.0 (A2DP)
    USB: microUSB 2.0
    RSS van
    GPS van
    NFC van

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató. A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítéshez 3 programot használhatunk:
    Sony PC Companion
    Sony Update Service
    Flashtool

    Fontos: Mindig ajánlott a tiszta telepítés, nem pedig a ráfrissítés!

    ICS= Ice Cream Sandwich
    JB= Jelly Bean
    LB= Locked Bootloader (Zárt Bootloader)
    UB= Unlocked Bootloader (Nyitott Bootloader)
    SUS= Sony Update Services
    PCC= PC Companion
    OTA= A telefonon lévő Update Centeres Frissítések
    ROOT Jogosultság= Bármit csinálhatunk a rendszeren
    CWM=ClockworkMod

    Megjelent már hivatalosan a 4.3? Ha igen, mivel jobb?
    - Igen, meg. Gyors és smooth nagyon. Akksi idő is jobb lett.

    Egyszerre frissül mindenkinél? Hogyan frissíthetek?
    -Nem. SI szám alapján történik. De flashtoolal már felrakható. Akinek jelzi a frissítést SUS, PCC-vel frissíthet.

    Rootolható, már a 4.3?
    - Igen.

    Van különbség a különböző régiós verziók között?
    - A rendszer ugyanaz, csak az előre telepített appokban van eltérés. Ezért, is mindegy milyen régiósat használsz.

    Kapunk majd Android 4.4(KitKat)-et?
    -Igen.

    Mi jár végleges garancia vesztéssel?
    1. A bootloader nyitás
    2. A kis ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész. Alapból fehér, ami ha piros lesz ugrott a garanciánk.

    Mennyi idő mire beáll az akksim?
    2-3 hét.

    Tényleg szar a Z kijelzője? A fekete csak szürke?
    Dehogyis.. Ezeket csak azok mondják akik szidni akarják a Z-t, és kitalálták ezt. A fekete fekete, a fehér fehér. 441ppi és FULL HD kijelző azért, nagyon jó. Ami egyedül gyenge az a betekintési szög.

    Mi az a CWM?
    Egy custom recovery az Android telefonokra és tabletekre, amely lehetővé teszi, hogy mentési, helyreállítási, javítási, telepítési és karbantartási műveleteket végezhessünk el a készüléken.

    Mi az a ROOT?
    Alapesetben a telefonunk Android operációs rendszerén korlátozott felhasználók vagyunk!
    A rootolás nem más, minthogy rendszergazda jogokkal rendelkező felhasználót csinálunk magunkból.

    Nem jár garancia vesztéssel? Mire jó ha ROOT-olom a telefont? Hátrányai?
    Nem! Az változó, hogy hogyan állnak hozzá a szervizesek, ezért mindenképp, mielőtt szervizeltetnéd, távolítsd el a rootot a telefonról, vagy rakd újra a romot.

    Csak előnye van, nem is kevés, de hátránya nincs.

    A ROOT-olás előnyei:
    - Reklámblokkolás (Segítségével hosszabb lesz a telefon üzemideje, mivel a reklámok nagyon szívják az akksit.)
    - Sok felesleges gyári app törlése ( Csak a helyet és RAM-ot foglalják. Minek legyenek fenn, ha semmi szükségünk rájuk?)
    - Sok hasznos programnak kell a ROOT jogosultság. Pl: Titanium Backup, CWM, ROOT Explorer, Greenify, SD Maid, Víruskeresők,
    - Témázgatás
    - Jegelés, Teljes Biztonsági Mentés, Eltávolítás,
    - Akksi jobban bírja

    Hátránya:

    Semmi..

    Hogyan, távolíthatom el a ROOT-ot?
    SuperSU-t indítsuk el majd Beállítások - Teljes unroot

    Hogyan, lehetne gyorsabb a telefon?
    Beállítások - Fejlesztői Lehetőségek - Ablakanimáció mérete, Áttűnési animáció mérete, Animáció lépértéke alapból 1x-en van de ez sok, vegyük le 0,5x-re vagy teljesen 0x-re.

    Hogyan, tudok szinkronizálni?
    Beállítások - Megjelenés - Gyors Beállítások ( itt kapcsoljuk be az Aut. Szinkronizálást és akkor fenn a gyorskapcsolóknál tudjuk be-ki kapcsolni.

    Mikor, gyártották a telefonom? Hol, tudom negézni?
    Telefon alján. Pl. 13w26. A 13 az évet jelenti, a 26 pedig a hetet.

    Nagyon melegszik a telefon?
    Sima átlag használattal nem. De amúgy használat és időjárás függő. Ha kinn van 40-50C° akkor jobban melegedni fog, töltés alatt és játék alatt is. De nem kell aggódni miatta. Átlagban 30C° körül van. A 40-45C° sem probléma. Ha túl meleg lenne a telefon kikapcsol magától.

    Hogyan, tudok bootloadert nyitni?
    Ha független a telefonod és ha lemondsz a garanciáról. Szolgáltató függő telefonokon nem lehet.

    Mindent visz a gyári Filmek app?
    Sajnos nem. Több hangsávos filmeknél csak az elsőt játsza le és sok filmet le sem játszik. Ajánlott a BSPlayer

    Nem tetszik a áttetszőség a 4.3-ban. Van rá valami megoldás?
    Másik launcher vagy szerkesztett SystemUI.

    Hogyan, tudok 4GB-nál nagyobb videó fájlt megnézni?
    1. Beállítások - Xperia - USB Kapcsolat - USB-kapcsolódási mód - Adattárolási mód-ra állítsuk
    2. Csatlakoztassuk a számítógéphez a telefont, majd formázzuk a telefon memóriakártyáját exFAT-ra.

    Miért, nem találom a Beállítások között a Fejlesztői lehetőségeket?
    Beállítások - A telefonról - Buildszám (kattintsunk rá addig, míg ki nem írja, hogy fejlesztők vagyunk) utána ott lesz a Fejlesztői lehetőségek.

    Mindig fut egy app a háttérben, hogyan csinálhatnám meg, hogy csak akkor fusson ha én elindítom?

    Ha van ROOT: A Greenifyt akkor neked találták ki, mivel pont erre jó, hogy lejegeli amit akarsz, (Rendszer, gyári appokat is) és csak akkor fognak futni mikor elindítod őket, majd újra le lesznek jegelődve ha nem aktív a képernyő. Nagyon hasznos alkalmazás és egyre népszerűbb is. Arra is jó, hogy ha ébresztgeti valami a telefont, akkor hozzáadod és csak akkor fog futni az app, ha elindítod. Igazán hasznos és hiánypótló alkalmazás!

    A Greenify segítségével több RAM lesz, csak akkor fut valami, ha használod, gyors marad minden, és az akksi üzemidejét is növeli.

    Ha nincs ROOT: Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk. Másik megoldás rá, ha letöröljük őket amik nem kellenek.

    Nagyon merül a telefon. Segítség!!!! Mit tegyek?
    Először is, ezt sok minden okozhatja. Nézzük sorban.

    1. Reklámok: Nagyon szívják az akksit, érdemes őket elkerülni vagy blokkolni Pl: Adaway-el
    2. Folyamatos Szinkronizálás
    3. Magas Fényerő, vedd lejjebb
    4. Valamilyen app beragadt, indítsd újra telefont
    5. Valamelyik app ébresztgeti a telefont, GSam Battery Monitorral megnézheted majd melyik app az
    6. Valamelyik app fut a háttérben, de minek ha nem használod? A megoldás a Greenify.

    Appok, amik nagyon memória és akksi zabálóak: Skype, Viber, Facebook,

    Mindig csak eredeti tartozékot vegyünk?
    Igen. Nagyon ajánlott, vagy csak megbízható helyről vásárolj.

    Van fólia a telefonon?
    Igen van, elől és hátul is.

    Hogyan tudok 13mp-es képet csinálni? Ha belépek a fényképezőbe csak 12mp-est lehet.
    Belépsz a fényképezőbe és bal oldalt fenn a Kiváló Automatikust állítsd át Normálra.

    Odex vs Deodex. Mi a különbség?

    Odex: Gyorsabb bootolás, kevesebb tétlenségi idő,viszont nagyon nehezen módosítható, szerkeszthető, témázható.
    Deodex: Kicsivel több bootolási idő, tétlenségi idő, viszont könnyen módosítható, szerkeszthető, témázható.

    Miután fel állt a rendszer nincs sebességbeli különbség, csak bootoláskor néhány mp!

    Akksit ki kell sütni? Kell 1 napig tölteni először? Az akksi kalibráló appok érnek valamit?
    Nem kell. Csak rendesen töltsd fel. Az akksi kalibráló appoknak semmi értelmük, a google mérnökei is megerősítették.

    Mi értelme van Benchmarkolni?
    Az égvilágon semmi és semmire sem jó. Fontosabb az optimalizálás, mint az itt kapott majdnem véletlenszerű pontok.

    Kell task killereket használni?
    Nem. Csak ártasz vele, de semmit sem használsz. Folyton kilövöd a programokat, amik viszont újra elindulnak, csak az akksit fogyasztják.
    Ha csak akkor akarsz valamit futtatni, amikor használod, használj Greenifyt.

    Bekapcsoltam az NFC-t de nem látom fenn az ikonját. Miért?
    Ez egy apró bug. system/build.prop fájlt nyissuk meg majd megkeressük az NFC részt, ezután a "ro.nfc.icon.enable=false" t átírjuk erre: "ro.nfc.icon.enable=true". Mentés majd indítsuk újra a telefont.

    Akksi mennyit bír?
    Ez használat függő. Átlagban 3-6 óra kijelző használat.

    Folyton megszakad a töltés a telefonon. Miért?
    Dugjuk töltőre a telefont, majd kapcsoljuk ki a telefont. Ezután, elkezdi tölteni és várjunk vele 30 percet majd utána bekapcsolhatjuk és minden rendben lesz!

    Milyen dokkolót vegyek?
    A gyári töltő 1500 mA-es, míg a dokkoló 1800 mA-t is át tud engedni. Ugyebár a dokkolóhoz nem jár fali csatlakozó, így jobb esetben ezt is a gyári 1500 mA teljesítményűvel használjuk. Ez, azért fontos infó, mert az Ebayen rendelhető replika dokkolók majdnem mind csak 1000 mA-esek, azaz jelentősen lassabban töltenek!!!

    Hogyan, tudok a képernyőről képet készíteni?
    Bekapcsoló gomb + Hangerő le

    Kell tok a telefonhoz?
    Ha elrakod a zsebedbe a hátulja piszkos lehet, meg ha szeretnél vegyél csak hozzá sok fajta van.

    Használjak vírusvédelmet?
    Valaki szerint igen, valaki szerint nem. Döntsd el te kell-e. De csak megbízható cégek termékeit használd Eset, Kaspersky, Norton, Avast stb. Ha csak Playről töltesz le akkor nem lesz probléma. A tesztek alapján nem merítik jobban az akksit mint amikor nincsenek.

    Probléma, hogy warezolok?
    Nekem nem, neked az lesz. Az oldalon tiltott a warez. Felraksz tört programokat amikben kitudja mi van, majd megadod a jogosultságot nekik amikhez kéri aztán, ki tudja mi lesz.. Nagyon nem biztonságos. Vannak olyan célzott appok amik emelt díjas sms-eket küldözgetnek, ellopják az adataidat, jelszavaidat. Arról nem is beszélve, hogy csak a gond van velük, mikor frissülne egy app. Pár száz forint egy program, amit ha megveszel mindig a tied, frissül is és nem lesz probléma belőle. Hát, nem jobban megéri? Sőt, akár több készüléken is használhatod ugyanazzal a Google fiókkal.

    Az, miért van, hogy a walkman-ben az összes szám 2x-er jelenik meg? Mi a megoldás?
    SD (belső/kártya) LOST.DIR mappa törlése, app adatok törlése, újraindítás.

    Hogyan, tudnék a víz alatt fényképeket készíteni?
    Aqua Z Camera: [link]
    XDA oldala: [link]

    Nem tetszik a gyári felület. Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival. Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat. Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Permission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Permission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast. Ha ez nem jó, akkor még ott a GSam Battery Monitor ami megmutatja, hogy mi ébresztgeti fel a telefont. Nagyon hasznos alkalmazás.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy AirPush Detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás. Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva. Beragadhatott egy program vagy valami ébresztgeti. Indítsd újra a telefonod vagy nézd meg mi okozza a GSam Battery Monitor-ral.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt. A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb. csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.

    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba. Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet.(Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak a legújabb verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá. Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    Flashtool:

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603) és a Flashmode Drivers-t.
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra, hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    7. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    8. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    9. Kész!

    Ha még ez sem lett volna elég, akkor itt egy képekkel tűzdelt tutorial is: Tutorial
    Ha Windows 8-at használsz, szintén nézd meg az említett Tutorialt, mert a drivereket máshogyan kell telepíteni!!

    A flasheléshez ROM-ok:

    C6603_10.3.1.A.2.67_CE3.ftf(4.2.2)
    C6603_10.3.1.A.2.67_Telekom HU.ftf (4.2.2)
    C6603_T-Mobile-HU-10.4.B.0.569_Sony.ftf(4.3)
    C6603_UK-Generic-10.4.B.0.569(4.3)

    Hogyan készíts FTF fájlt, ha PCC-vel vagy SUS-al frissítettél:

    Darvinya fórumtárs leírásából megtudhatod.

    Android 4.2 (.67) Rootolása:

    1. Telepítsük tisztán fel a ROM-ot (Pl: Flashtool-al)
    2. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
    3. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
    4. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
    5. Töltsük le az alábbi 3 fájlt:

    XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.A.0.423_Generic_NL.ftf

    DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip

    XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.2.67.ftf

    6. Flasheljük fel flashtoolal a XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.A.0.423_Generic_NL.ftf-et
    7. Csomagoljuk ki a DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip-et
    8. Futtassuk a runme_win.bat-ot miközben csatlakoztatjuk a telefont.
    9. Kapcsoljuk ki a telefont és flasheljük fel az XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.2.67.ftf-et.
    8. Telefont kapcsoljuk be és kész is.

    Előre rootolt Android 4.3 tiszta telepítése (10.4.B.0.569):

    (CWM-et és a root fixet is tartalmazza így külön nem kell felrakni őket)

    Fontos: Busyboxot ne telepítsünk fel playről mert, bootlopot okozhat!!!

    Ami kell hozzá:

    Flashtool
    Rootolt Android 4.2 a telefonon (.67-es build) CWM-el
    Flashable.zip
    Stripped.ftf

    Menete:

    1. Másoljuk a belső tárhelyre a flashable.zip-et
    2. Flashtool/firmwares mappájába másoljuk a Stripped.ftf-et.
    3. Lépjünk be a CWM-be majd Install zip -> Choose zip from /sdcard ezután, keressük meg a flashable.zip-et és telepítsük fel.
    4. Wipe data/Factory reset
    5. Kapcsoljuk ki a telefont, de ne indítsuk újra!
    6. Flashtoolal flasheljük fel a Stripped.ftf-et.
    7. Ha ezek megvoltak akkor bekapcsolhatjuk a telefont.

    ROOT Fix:

    1. Töltsük le: The definitive root Remount-Reboot fix! Windows Installer-ert, csomagoljuk ki és futtassuk az install.bat-ot, miközben csatlakoztattuk a telefont a számítógéphez és nyomjunk 1-est.

    Dual Recovery Telepítése:

    1. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
    2. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
    3. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
    4. XZ-lockeddualrecovery2.7.60-BETA.windows.zip-et töltsük le majd csomagoljuk ki.
    5. Csatlakoztassuk a telefont és futtassuk az install.bat-ot majd nyomjuk meg az 1-est.

    CWM Indítása:

    Sima CWM: Hangerő fel nyomogatása bootoláskor
    TWRP: Hangerő le nyomogatása bootoláskor

    LCD Density DPI Módosítása 320-ra:[link]

    [Time Shift Camera & Info Eye For Stock 4.3: [link]

    Black Status Bar & Navigation Bar for Stock 4.3 [link]

    Xperia Black Wallpapers: [link]

    Xposed Framework for 4.3: [link]

    Gravitybox for 4.3: [link]

    Írta, összeállította, szerkeszti: dekrer

    Régebbi szerkesztő: pepe091

  • Keeperv85

    nagyúr

    ICS (4.0.4)rootolása

    -Töltsük le INNEN az összes fájlt egy tetszőleges mappába.
    - Csatlakoztassuk a telefont a PC-hez és ez UTÁN kapcsoljuk ki, majd vissza az USB hibakeresést! Ilyenkor a PC telepíteni fogja a HS-USB drivert. Sajnos a Windows Xp és a Windows 8 problémás lehet, ha ezeket használod, akkor érdeklődj a topicban!
    - Indítsuk el a RunMe.bat fájlt, majd válasszuk ki a Root opciót, tehát nyomjunk egy 1-es gombot, majd Enter.
    - Ha minden jól ment, akkor a készülék az adatok visszaállítását kéri. Engedélyezzük neki, másképp a script meg fog akadni! Nem bántja a telepített dolgainkat, nem kell aggódni miatta!
    - A készülék kis idő múlva újra kell, hogy induljon!
    - Mikor a készülék újraindult akkor a root sikeres, ezután betölti a rendszert. Közben a script még fut, NE húzzuk ki még a gépről!
    - Ha a script befejeződött (Have fun! -üzenet), akkor a telefon már rootolva van. Ellenőrizzük le egy roothoz kötött alkalmazással, vagy az ingyenes Root Checker alkalmazással.
    - Ha problémád van, kérdezz a topicban és várj türelemmel! :K

    ICS unrootolása

    Az előző folyamatban az unroot opciót válasszuk, majd várjunk még végez a script!

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #8331 üzenetére

    konvertálatlan szöveg tesztje :) azonbelül [B] meg mindenféle egyéb tag, például még
    egy (C)
    most két sortörés volt
    legyen még egy, és megint nyitó konvertálatlan tag (C), aztán most legyen egy lezáró (/C)
    na és itt akartam igazából lezárni:(/C)

    most itt [B]félkövér [/B] blabla, aztán (C)konvertálatlan félkövér blabla, és egy lezáró (/C), aztán jön az igazi vége az elvileg konvertálatlan stringnek:
    itt pedig megint rendes félkövér blabla

    Na utána írok még egy konvertálatlant:
    valami konvertálatlan hablaty, benne [B]konvertálatlan félkövér szöveg[/B], na itt a vége, fuss el véle:

    itt páros számú nyitó C belül, azután félkövér hablaty egyből:
    Lorem ipsum itt egy c:(C) sit amet, még egy c:(C)consectetur adipiscing elit ([B]ez félkövér[/B]). Nunc scelerisque.(/C) [B]Félkövér blabla[/B]
    ------------------------
    itt páratlan számú nyitó C belül, azután félkövér hablaty egyből:
    (C)Lorem ipsum itt egy c:(C) sit amet, még egy c:(C)consectetur adipiscing elit, még egy c:(C) ([B]ez félkövér[/B]). Nunc scelerisque.(/C) [B]Félkövér blabla[/B]

  • SkyS1gn

    félisten

    Kérlek olvasd el mielött kérdezel!

    BATTLEFIELD 4

    Megjelenés (Európa)
    PC, Xbox360, PS3: 2013 November 1.
    Xbox One: 2013 November 22
    PS4: November 29
    Műfaj: First-Person Shooter
    Kiadó: Electronic Arts
    Fejlesztő: DICE (Digital Illusions CE)
    Platformok: PC, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4

    A Battlefield 4 életre keltéséért a Frostbite 3-as motor felel

    Gépigény

    PRÉMIUM

    Csak külön megvásárolható, (még) nincs Premium Edition!

    -Minden kiegészítőt 2 héttel hamarabb próbálhatnak ki a játékosok.
    -Egyedi testreszabási lehetőségek beleértve ruhák, festések, emblémák, dogtagek és még sok más.
    -Szerverre való csatlakozásnál előre sorolják az embert.
    -Új tartalom minden héten.
    -12 bónusz Battlefield 4 Battlepack
    -A Battlefield 4 Premiumunkat átvihetjük Xbox 360-ról Xbox One-ra, illetve Playstation 3-ról Playstation 4-re.

    DLC-k:
    -Second Assault: 4 közönségkedvenc BF3 pálya újradolgozva a Frostbite 3 motor erejével
    -China Rising: A játékosok az óriási és fenséges kínai szárazföldön harcolhatnak majd a dominanciáért. Megjelenés: 2013. december.
    -Naval Strike: A kínai armadával megtapasztalhatjuk majd a dinamikus vízicsatákat. Megjelenés: 2014. tavasza.
    -Dragon's Teeth: Amerika visszavág ebben a városi harcokra koncentráló kiegészítőben. Megjelenés: 2014. nyara.
    -Final Stand: A harc elérkezik egy hősies befejezéshez. Megjelenés: szintén 2014. nyara.

    VIGYÁZZATOK az obszcén, durva jeleket tartalmazó emblémákkal, mert a battlelog-on ezek tiltva vannak és BAN-t vonhatnak maguk után!

    Multiplayer pályák:

    Siege of Shanghai

    Paracel Storm

    Zavod 311

    Lancang Dam

    Flood Zone

    Hainan Resort

    Goldmud Railway

    Operation Locker

    Rogue Transmission

    Dawnbreaker

    China Rising:
    Altair Range
    Silk Road
    Guilin Peaks
    Dragos Pass

    Second Assault:
    Gulf of Oman 2014
    Caspian Border 2014
    Operation Firestorm 2014
    Operation Metro 2014

    Játékmódok:
    - Conquest
    - Rush
    - Team Deathmatch
    - Squad Deathmatch
    - Obliteration
    - Domination
    - Defuse

    China Rising:
    Air Superiority

    Second Assault:
    Capture the Flag

    Battlefield hírek:
    Battlefield.hu
    Battlefieldblog.hu
    Battlefield0
    BF4Central
    Battlefield facebook
    Battlefield twitter
    Battlefield blog
    Battlefield Reddit

    Battlefield 4 PH!-s játékosnévsor és magyar szerverlista
    Köszönet: r-chee

    (módosítva: Cris99, 2014.01.01)

  • westcoastog

    veterán

    A Survarium egy free to play mmofps, a feloszlott GSC Gameworld tagokból álló Vostok Games első játéka, a Stalker játékok "utódja".

    Játékmódok:
    Teamplay (PVP)
    Klasszikus csapat a csapat ellen felállásban kell harcolni, ezen belül is több játéktípus található meg, melyek:
    -Reconnaissance
    -Cover
    -Interception
    -Defense
    -Artifact collecting

    Free play (PVE)
    Ezt nem kell részletezni, szabadon bejárhatjuk a területeket, más játékosokkal összetalálkozva a játékban, questeket hajthatunk végre, és nincs megkötve a kezünk merre megyünk.

    Cooperative game (Co-op)
    Játékosok kis csapata egy sor küldetésen halad végig, mely egy történetté csoportosul.

    Kasztok:
    -Scavengers
    -Black Market
    -The Renaissance Army
    -The Fringe Settlers

    Helyszínek:
    -Rudnya
    -School
    -Vostok Radar Station
    -Chemical plant

  • Outlander

    addikt

    válasz Outlander #8322 üzenetére

    Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás topik

    Ebben a témában lehet információkat cserélni különböző külföldi, főként kínai és amerikai rendelésekkel, boltokkal kapcsolatban. Jelen írás célja egy összefoglaló, melyben próbálok minden hasznos tudnivalót leírni. Célom egy mini szótár létrehozása is, ami segít az angolul nem tudó fórumozóknak.

    Boltok:

    Sokféle bolt létezik, van megbízható, nem annyira megbízható és eleve kerülendő bolt is.

    A megbízhatóak például: minideal, antelife, geekbuying,, tinydeal, banggood, focalprice, buysku, everbuying, ahappydeal, dx, etotalk,, buyincoins, ttmalls, vopmart, spemall, tmart, lightinthebox, coolicool, 1949deal, malleshop, pontosak, aránylag az árak is jók.

    Kevésbé megbízható például a Pandawill és a Tmallbox. Sokat kamuznak, hitegetnek, de vannak jó tapasztalatok is.

    Kerülendő bolt például a DealExtreme. Régebben a legmegbízhatóbb bolt volt, mostanra lassú lett, sok vele a rossz tapasztalat.

    Az Ebay és az Aliexpress a legnagyobb üzletek. Az Ebay-t nem sok embernek kell bemutatni, és külön topic is van hozzá, viszont az Aliexpress-ről érdemes tudni pár dolgot.

    Az Aliexpress ma már a világ legnagyobb webáruháza. Több ezer kereskedő árul ott, hasonló az Ebay-hez.
    Csak olyan kereskedőtől érdemes vásárolni, akinek kiváló vevői minősítése van. Az Aliexpressnél egyébként már nem lehet PayPallal fizetni (Moneybookers-szel igen), de itt is működik a garancia, hogy amennyiben nem kaptad kézhez a terméket, vagy mást küldtek, mint amit megrendeltél, a pénzt visszafizetik.(erre viszont nem a szokásos 45 nap áll rendelkezésre, hanem jóval több és ezt előszeretettel ki is tolják a végsőkig az eladók)

    Ha az EU-n belülről szeretnél rendelni elektronikai kütyüket, főleg memóriakártyákat, többünk tapasztalata szerint is remek webáruház a MyMemory, bár kis értékű árukat sima levélben küldik, nem ajánlva, így ha elveszik, akkor a postán nem lehet reklamálni, de annál a kevés ilyen esetnél, amelyről tudok, a cég újból postázta az árut.

    A megrendeléseink során olvassunk el mindent, lehetséges, hogy a bolt plusz költséget számol fel, vagy van
    valami buktató a garanciás ügyintézésben.

    Fizetés:

    Az egyik legelterjedtebb fizetési mód a PayPal
    Lehet hozzácsatolt bankkártyával, vagy feltöltött virtuális számlával fizetni. Biztonságos, gyors, egyszerű, ugyanakkor ha valami probléma lenne, például nem jelentkezik az eladó, vagy hibás az áru, akkor a PayPal megvéd a fizetéstől számított 45. napig.

    Amennyiben probléma lépne fel, nem az, nem úgy,sérült, vagy egyáltalán nem is jött meg a csomag, akkor a 42-45. nap körül, a PayPal-en keresztül tudjuk megvitatni azt ügyet.

    Ezt a "Resolution Center"-ben tehetjük meg. Kiválasztjuk a megfelelő tranzakciót, és nyitunk egy "Dispute"-ot. Az eladó és vevő itt tud "disputálni", vitatkozni egymással. Amennyiben nem sikerül felvenni a kapcsolatot, vagy nem válaszol a másik fél, esetleg egyáltalán nem tudunk megegyezni, úgy "Claim"-é tudjuk változtatni az ügyet. Itt 10 nap áll rendelkezésre az ügy megoldására, ha nem jelentkezik az eladó, úgy automatikusan zárul a követelés és dönt a PayPal. Ha megoldódik az ügy, bármikor bezárhatjuk a Claim-met.

    A sima banki átutalás és kártyás fizetés nem ajánlott, mert nincs semmi védelem, és még el is lophatják az adatainkat!

    Szállítás:

    A megrendelt csomagokat a legtöbb esetben légi postával (Par Avion) szállítják. Ez megbízható, de sajnos aránylag lassú, sima posta esetén. Lehetőség van egyes boltokban futárral vagy EMS-sel való kézbesítést is kérni, de az jóval drágább. Ajánlott csomagszámmal rendelni, így kisebb a kockázat esélye, hogy elvész, és még izgulnunk sem kell, hogy hol jár, mert nagyjából meg lehet mondani a helyzetét.

    Részletesebb leírás: Rendelés külföldről, USA-ból, Kínából, ebay-ről

    Szállítási idők:
    Természetesen az Ünnepnapok könnyen befolyásolhatják negatív irányba.

    -sima posta: 7-60 nap
    -futár, gyorsposta: 3-25 nap

    Sima postai szállítási módok:

    Singapore Post: (SG végződésű)
    HongKong Post: (HK végződésű)
    China Post: (CN végződésű)
    Sweden Post: (SE végződésű)
    Swiss Post: (CH végződésű)
    Deutsche Post: (DE végződésű)
    Magyar Posta: (HU végződésű)

    Gyorspostai illetve futárcégek:

    EMS
    UPS:
    TNT:
    DHL:

    Csomagkövetős oldalak:

    A fent említett cégek oldalain a csomagszámot beírva lehet nyomonkövetni a küldeményeket. Ugyanakkor léteznek univerzális követő oldalak is.
    (SG Post esetében jó lehet még az Ezyparcels is.)

    Online, böngészőből elérhetőek:

    [17track]
    [Trackitonline]

    Windows és android alá telepíthető:

    [TrackChecker]

    Továbbá van olyan oldal is, ahol a csomagok Kínán belüli mozgását tudjuk nyomonkövetni:

    [4px]
    [Ezyparcel]

    Vám:

    Mint azt tudjuk, az EU-n kívülről érkező csomagok/termékek után Vámot és/vagy Áfát (is) kell fizetni.
    Ha a nyomonkövetés azt írja, hogy "Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance vagy Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure, akkor fizetnünk kell.

    Ha a Vám elé állítva után azt látjuk, hogy a "Bejövő küldemény vámkezelve", akkor nincs semmi további fizetni valónk, örülhetünk.
    Amennyiben a nyomonkövetés alapján fizetnünk kell, jobb elküldeni előre az iratokat, mert egyébként az ajánlott levél amit VÁM-tól kapunk, 2-3 munkanap is lehet mire kézbesítik a számunkra és igazából nélkülözhetetlen adat nincs benne.

    Tehát ha vámolják a csomagunkat, akkor igazolásokat kell benyújtani a Postának, ez alapján fognak intézkedni. Először lássunk egy táblázatot:

    Ez a vámtarifákat mutatja, ez alapján vámolják vagy nem vámolják a csomagokat.

    Részletesebb leírás: Rendelés külföldről, USA-ból, Kínából, ebay-ről (VÁM & ÁFA terhek)

    Szükséges "iratok":

    Az alábbi igazolásokat kell egy email-ben elküldeni, melynek tárgya a Csomagszámunk, ha már megkaptuk az ajánlott levelet akkor a levélben található Iktatószám legyen, címzettje pedig a postaimport@posta.hu legyen.

    -paypal igazolás (pdf , print screen,)
    -email visszaigazolás a webshoptól / eladótól
    -elektronikus számla (ha van)

    A fenti dokumentumokat szerintem a legjobb PDF-é alakítani és úgy elküldeni.
    A vámkezelés után, tehát miután beküldtük a dokumentumokat és azokat feldolgozták,

    Vámkezelésre vár / Waiting customs -->

    Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure --->

    Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted--->

    Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents---->

    Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready---->

    Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision ----->

    a Kézbesítőnek kell fizetnünk a kiszállításkor, a vám/áfa mellé felszámolnak kezelési költséget is, ez 1-1.500 forint között szokott lenni.

    Példa: Egy átszámolva 20.000-os tétel esetén ez így néz ki.
    20000 x 0,27 = 5.400 Ft + kezelési költség... ~6.500-6.900 Ft.

    Ha EU-n kívül rendelsz, mindig kalkuláld bele vám/áfá-t!

    Az EU-n belülről érkezőcsomagok esetén NINCS vám és áfa kötelezettség!

    Mini szótár:

    Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
    Shipping: szállítás
    Shipping method: szállítási mód
    "INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered
    Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
    Item accepted: küldemény felvéve
    Item sent abroad: célországba elküldve
    Dispatched to overseas: célországba elküldve
    Arrived in the destination country: célországba megérkezett
    Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
    Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
    Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
    Complaint: panasz
    Dispute: vita
    Claim: követelés
    Order: rendelés
    Cancel order: rendelés törlése

    Készítették: szilicium97, LámaZ, CineDOG1, Outlander.

  • Outlander

    addikt

    Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás topik

    Ebben a témában lehet információkat cserélni különböző külföldi, főként kínai és amerikai rendelésekkel, boltokkal kapcsolatban. Jelen írás célja egy összefoglaló, melyben próbálok minden hasznos tudnivalót leírni. Célom egy mini szótár létrehozása is, ami segít az angolul nem tudó fórumozóknak.

    Boltok:

    Sokféle bolt létezik, van megbízható, nem annyira megbízható és eleve kerülendő bolt is.

    A megbízhatóak például: minideal, antelife, geekbuying,, tinydeal, banggood, focalprice, buysku, everbuying, ahappydeal, dx, etotalk,, buyincoins, ttmalls, vopmart, spemall, tmart, lightinthebox, coolicool, 1949deal, malleshop, pontosak, aránylag az árak is jók.

    Kevésbé megbízható például a Pandawill és a Tmallbox. Sokat kamuznak, hitegetnek, de vannak jó tapasztalatok is.

    Kerülendő bolt például a DealExtreme. Régebben a legmegbízhatóbb bolt volt, mostanra lassú lett, sok vele a rossz tapasztalat.

    Az Ebay és az Aliexpress a legnagyobb üzletek. Az Ebay-t nem sok embernek kell bemutatni, és külön topic is van hozzá, viszont az Aliexpress-ről érdemes tudni pár dolgot.

    Az Aliexpress ma már a világ legnagyobb webáruháza. Több ezer kereskedő árul ott, hasonló az Ebay-hez.
    Csak olyan kereskedőtől érdemes vásárolni, akinek kiváló vevői minősítése van. Az Aliexpressnél egyébként már nem lehet PayPallal fizetni (Moneybookers-szel igen), de itt is működik a garancia, hogy amennyiben nem kaptad kézhez a terméket, vagy mást küldtek, mint amit megrendeltél, a pénzt visszafizetik.(erre viszont nem a szokásos 45 nap áll rendelkezésre, hanem jóval több és ezt előszeretettel ki is tolják a végsőkig az eladók)

    Ha az EU-n belülről szeretnél rendelni elektronikai kütyüket, főleg memóriakártyákat, többünk tapasztalata szerint is remek webáruház a MyMemory, bár kis értékű árukat sima levélben küldik, nem ajánlva, így ha elveszik, akkor a postán nem lehet reklamálni, de annál a kevés ilyen esetnél, amelyről tudok, a cég újból postázta az árut.

    A megrendeléseink során olvassunk el mindent, lehetséges, hogy a bolt plusz költséget számol fel, vagy van
    valami buktató a garanciás ügyintézésben.

    Fizetés:

    Az egyik legelterjedtebb fizetési mód a PayPal
    Lehet hozzácsatolt bankkártyával, vagy feltöltött virtuális számlával fizetni. Biztonságos, gyors, egyszerű, ugyanakkor ha valami probléma lenne, például nem jelentkezik az eladó, vagy hibás az áru, akkor a PayPal megvéd a fizetéstől számított 45. napig.

    Amennyiben probléma lépne fel, nem az, nem úgy,sérült, vagy egyáltalán nem is jött meg a csomag, akkor a 42-45. nap körül, a PayPal-en keresztül tudjuk megvitatni azt ügyet.

    Ezt a "Resolution Center"-ben tehetjük meg. Kiválasztjuk a megfelelő tranzakciót, és nyitunk egy "Dispute"-ot. Az eladó és vevő itt tud "disputálni", vitatkozni egymással. Amennyiben nem sikerül felvenni a kapcsolatot, vagy nem válaszol a másik fél, esetleg egyáltalán nem tudunk megegyezni, úgy "Claim"-é tudjuk változtatni az ügyet. Itt 10 nap áll rendelkezésre az ügy megoldására, ha nem jelentkezik az eladó, úgy automatikusan zárul a követelés és dönt a PayPal. Ha megoldódik az ügy, bármikor bezárhatjuk a Claim-met.

    A sima banki átutalás és kártyás fizetés nem ajánlott, mert nincs semmi védelem, és még el is lophatják az adatainkat!

    Szállítás:

    A megrendelt csomagokat a legtöbb esetben légi postával (Par Avion) szállítják. Ez megbízható, de sajnos aránylag lassú, sima posta esetén. Lehetőség van egyes boltokban futárral vagy EMS-sel való kézbesítést is kérni, de az jóval drágább. Ajánlott csomagszámmal rendelni, így kisebb a kockázat esélye, hogy elvész, és még izgulnunk sem kell, hogy hol jár, mert nagyjából meg lehet mondani a helyzetét.

    Részletesebb leírás: Rendelés külföldről, USA-ból, Kínából, ebay-ről

    Szállítási idők:
    Természetesen az Ünnepnapok könnyen befolyásolhatják negatív irányba.

    -sima posta: 7-60 nap
    -futár, gyorsposta: 3-25 nap

    Sima postai szállítási módok:

    Singapore Post: (SG végződésű)
    HongKong Post: (HK végződésű)
    China Post: (CN végződésű)
    Sweden Post: (SE végződésű)
    Swiss Post: (CH végződésű)
    Deutsche Post: (DE végződésű)
    Magyar Posta: (HU végződésű)

    Gyorspostai illetve futárcégek:

    EMS
    UPS:
    TNT:
    DHL:

    Csomagkövetős oldalak:

    A fent említett cégek oldalain a csomagszámot beírva lehet nyomonkövetni a küldeményeket. Ugyanakkor
    léteznek univerzális követő oldalak is.
    (SG Post esetében jó lehet még az Ezyparcels is.)

    Online, böngészőből elérhetőek:

    [17track]
    [Trackitonline]

    Windows és android alá telepíthető:

    [TrackChecker]

    Továbbá van olyan oldal is, ahol a csomagok Kínán belüli mozgását tudjuk nyomonkövetni:

    [4px]
    [Ezyparcel]

    Vám:

    Mint azt tudjuk, az EU-n kívülről érkező csomagok/termékek után Vámot és/vagy Áfát (is) kell fizetni.
    Ha a nyomonkövetés azt írja, hogy "Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance vagy Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure, akkor fizetnünk kell.

    Ha a Vám elé állítva után azt látjuk, hogy a "Bejövő küldemény vámkezelve", akkor nincs semmi
    további fizetni valónk, örülhetünk.
    Amennyiben a nyomonkövetés alapján fizetnünk kell, jobb elküldeni előre az iratokat, mert egyébként az ajánlott levél amit VÁM-tól kapunk, 2-3 munkanap is lehet mire kézbesítik a számunkra és igazából nélkülözhetetlen adat nincs benne.

    Tehát ha vámolják a csomagunkat, akkor igazolásokat kell benyújtani a Postának, ez alapján fognak
    intézkedni. Először lássunk egy táblázatot:

    Ez a vámtarifákat mutatja, ez alapján vámolják vagy nem vámolják a csomagokat.
    Részletesebb leírás: Rendelés külföldről, USA-ból, Kínából, ebay-ről (VÁM & ÁFA terhek)

    Szükséges "iratok":

    Az alábbi igazolásokat kell egy email-ben elküldeni, melynek tárgya a Csomagszámunk, ha már
    megkaptuk az ajánlott levelet akkor a levélben található Iktatószámlegyen, címzettje pedig a postaimport@posta.hu legyen.

    -paypal igazolás (pdf , print screen,)
    -email visszaigazolás a webshoptól / eladótól
    -elektronikus számla (ha van)

    A fenti dokumentumokat szerintem a legjobb PDF-é alakítani és úgy elküldeni.
    A vámkezelés után, tehát miután beküldtük a dokumentumokat, azokat feldolgozták,

    Vámkezelésre vár / Waiting customs -->

    Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure --->

    Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted--->

    Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents---->

    Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready---->

    Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision ----->

    a Kézbesítőnek kell fizetnünk a kiszállításkor, a vám/áfa mellé felszámolnak kezelési költséget is, ez 1-1.500 forint között szokott lenni.

    Példa: Egy átszámolva 20.000-os tétel esetén ez így néz ki.
    20000 x 0,27 = 5.400 Ft + kezelési költség... ~6.500-6.900 Ft.

    Ha EU-n kívül rendelsz, mindig kalkuláld bele vám/áfá-t!

    Az EU-n belülről érkezőcsomagok esetén NINCS vám és áfa kötelezettség!

    Mini szótár:

    Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
    Shipping: szállítás
    Shipping method: szállítási mód
    "INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered
    Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
    Item accepted: küldemény felvéve
    Item sent abroad: célországba elküldve
    Dispatched to overseas: célországba elküldve
    Arrived in the destination country: célországba megérkezett
    Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
    Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
    Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
    Complaint: panasz
    Dispute: vita
    Claim: követelés
    Order: rendelés
    Cancel order: rendelés törlése

    Készítették: szilicium97, LámaZ, CineDOG1, Outlander.

  • Outlander

    addikt

    Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás topik

    Ebben a témában lehet információkat cserélni különböző külföldi, főként kínai és amerikai rendelésekkel,

    boltokkal kapcsolatban. Jelen írás célja egy összefoglaló, melyben próbálok minden hasznos tudnivalót

    leírni. Célom egy mini szótár létrehozása is, ami segít az angolul nem tudó fórumozóknak.

    Boltok:

    Sokféle bolt létezik, van megbízható, nem annyira megbízható és eleve kerülendő bolt is.

    A megbízhatóak például: minideal, antelife, geekbuying,, tinydeal, banggood, focalprice, buysku,

    everbuying, ahappydeal, dx, etotalk,, buyincoins, ttmalls, vopmart, spemall, tmart, lightinthebox,

    coolicool, 1949deal, malleshop, pontosak, aránylag az árak is jók.

    Kevésbé megbízható például a Pandawill és a Tmallbox. Sokat kamuznak, hitegetnek, de vannak jó

    tapasztalatok is.

    Kerülendő bolt például a DealExtreme. Régebben a legmegbízhatóbb bolt volt, mostanra lassú lett, sok vele a

    rossz tapasztalat.

    Az Ebay és az Aliexpress a legnagyobb üzletek. Az Ebay-t nem sok embernek kell bemutatni, és külön topic is

    van hozzá, viszont az Aliexpress-ről érdemes tudni pár dolgot.

    Az Aliexpress ma már a világ legnagyobb webáruháza. Több ezer kereskedő árul ott, hasonló az Ebay-hez.

    Csak olyan kereskedőtől érdemes vásárolni, akinek kiváló vevői minősítése van.
    Az Aliexpressnél egyébként már nem lehet PayPallal fizetni (Moneybookers-szel igen), de itt is

    működik a garancia, hogy amennyiben nem kaptad kézhez a terméket, vagy mást küldtek, mint amit

    megrendeltél, a pénzt visszafizetik.(erre viszont nem a szokásos 45 nap áll rendelkezésre, hanem jóval

    több és ezt előszeretettel ki is tolják a végsőkig az eladók)

    Ha az EU-n belülről szeretnél rendelni elektronikai kütyüket, főleg memóriakártyákat, többünk tapasztalata

    szerint is remek webáruház a MyMemory, bár kis értékű árukat sima levélben küldik, nem ajánlva, így ha

    elveszik, akkor a postán nem lehet reklamálni, de annál a kevés ilyen esetnél, amelyről tudok, a cég újból

    postázta az árut.

    A megrendeléseink során olvassunk el mindent, lehetséges, hogy a bolt plusz költséget számol fel, vagy van

    valami buktató a garanciás ügyintézésben.

    Fizetés:

    Az egyik legelterjedtebb fizetési mód a PayPal
    Lehet hozzácsatolt bankkártyával, vagy feltöltött virtuális számlával fizetni. Biztonságos, gyors,

    egyszerű, ugyanakkor ha valami probléma lenne, például nem jelentkezik az eladó, vagy hibás az áru, akkor a

    PayPal megvéd a fizetéstől számított 45. napig.

    Amennyiben probléma lépne fel, nem az, nem úgy,sérült, vagy egyáltalán nem is jött meg a csomag, akkor a 42

    -45. nap körül, a PayPal-en keresztül tudjuk megvitatni azt ügyet.

    Ezt a "Resolution Center"-ben tehetjük meg. Kiválasztjuk a megfelelő tranzakciót, és nyitunk egy

    "Dispute"-ot. Az eladó és vevő itt tud "disputálni", vitatkozni egymással. Amennyiben nem

    sikerül felvenni a kapcsolatot, vagy nem válaszol a másik fél, esetleg egyáltalán nem tudunk megegyezni,

    úgy "Claim"-é tudjuk változtatni az ügyet. Itt 10 nap áll rendelkezésre az ügy megoldására, ha nem

    jelentkezik az eladó, úgy automatikusan zárul a követelés és dönt a PayPal. Ha megoldódik az ügy, bármikor

    bezárhatjuk a Claim-met.

    A sima banki átutalás és kártyás fizetés nem ajánlott, mert nincs semmi védelem, és még el is lophatják

    az adatainkat!

    Szállítás:

    A megrendelt csomagokat a legtöbb esetben légi postával (Par Avion) szállítják. Ez megbízható, de sajnos

    aránylag lassú, sima posta esetén. Lehetőség van egyes boltokban futárral vagy EMS-sel való kézbesítést is

    kérni, de az jóval drágább. Ajánlott csomagszámmal rendelni, így kisebb a kockázat esélye, hogy elvész, és

    még izgulnunk sem kell, hogy hol jár, mert nagyjából meg lehet mondani a helyzetét.
    Részletesebb leírás erre: Rendelés külföldről, USA-ból, Kínából, ebay-ről (szállítási módok

    & idő)

    Szállítási idők:
    Természetesen az Ünnepnapok könnyen befolyásolhatják negatív irányba.

    -sima posta: 7-60 nap
    -futár, gyorsposta: 3-25 nap

    Sima postai szállítási módok:

    Singapore Post: (SG végződésű)
    HongKong Post: (HK végződésű)
    China Post: (CN végződésű)
    Sweden Post: (SE végződésű)
    Swiss Post: (CH végződésű)
    Deutsche Post: (DE végződésű)
    Magyar Posta: (HU végződésű)

    Gyorspostai illetve futárcégek:

    EMS
    UPS:
    TNT:
    DHL:

    Csomagkövetős oldalak:

    A fent említett cégek oldalain a csomagszámot beírva lehet nyomonkövetni a küldeményeket. Ugyanakkor

    léteznek univerzális követő oldalak is. (SG Post esetében néha jó az

    Ezyparcels is.)

    Online, böngészőből elérhetőek:

    [17track]
    [Trackitonline]

    Windows és android alá telepíthető:

    [TrackChecker]

    Továbbá van olyan oldal is, ahol a csomagok Kínán belüli mozgását tudjuk nyomonkövetni:

    [4px]
    [Ezyparcel]

    Vám:

    Mint azt tudjuk, az EU-n kívülről érkező csomagok/termékek után Vámot és/vagy Áfát (is) kell fizetni.
    Ha a nyomonkövetés azt írja, hogy "Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance vagy Postai vámkezelés

    alatt / Under postal customs procedure, akkor fizetnünk kell.

    Ha a Vám elé állítva után azt látjuk, hogy a "Bejövő küldemény vámkezelve", akkor nincs semmi

    további fizetni valónk, örülhetünk.
    Amennyiben a nyomonkövetés alapján fizetnünk kell, jobb elküldeni előre az iratokat, mert egyébként az ajánlott levél amit VÁM-tól kapunk, 2-3 munkanap is lehet mire kézbesítik a számunkra és igazából nélkülözhetetlen adat nincs benne.

    Tehát ha vámolják a csomagunkat, akkor igazolásokat kell benyújtani a Postának, ez alapján fognak

    intézkedni. Először lássunk egy táblázatot:

    Ez a vámtarifákat mutatja, ez alapján vámolják vagy nem vámolják a csomagokat.
    Részletesebb leírás erre: Rendelés külföldről, USA-ból, Kínából, ebay-ről (VÁM & ÁFA terhek)

    Szükséges "iratok":

    Az alábbi igazolásokat kell egy email-ben elküldeni, melynek tárgya a Csomagszámunk, ha már

    megkaptuk az ajánlott levelet akkor a levélben található Iktatószámlegyen, címzettje pedig a

    postaimport@posta.hu

    -paypal igazolás (pdf , print screen,)
    -email visszaigazolás a webshoptól / eladótól
    -elektronikus számla (ha van)

    A fenti dokumentumokat szerintem a legjobb PDF-é alakítani és úgy elküldeni.
    A vámkezelés után, tehát miután beküldtük a dokumentumokat, azokat feldolgozták,

    Vámkezelésre vár / Waiting customs -->
    Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure --->
    Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted--->
    Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents---->
    Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready---->
    Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision ----->

    a Kézbesítőnek kell fizetnünk a kiszállításkor, a vám/áfa mellé felszámolnak kezelési költséget is, ez 1-1.500 forint között szokott lenni.

    Példa: Egy átszámolva 20.000-os tétel esetén ez így néz ki.
    20000 x 0,27 = 5.400 Ft + kezelési költség... ~6.500 Ft.

    Ha EU-n kívül rendelsz, mindig kalkuláld bele vám/áfá-t!

    Az EU-n belülről érkező

    csomagok esetén NINCS vám és áfa kötelezettség!

    Mini szótár:

    Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
    Shipping: szállítás
    Shipping method: szállítási mód
    "INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered

    Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
    Item accepted: küldemény felvéve
    Item sent abroad: célországba elküldve
    Dispatched to overseas: célországba elküldve
    Arrived in the destination country: célországba megérkezett
    Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
    Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
    Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
    Complaint: panasz
    Dispute: vita
    Claim: követelés
    Order: rendelés
    Cancel order: rendelés törlése

    Készítették: szilicium97, LámaZ, CineDOG1, Outlander.

  • Outlander

    addikt

    Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás topik

    Ebben a témában lehet információkat cserélni különböző külföldi, főként kínai és amerikai rendelésekkel, boltokkal kapcsolatban. Jelen írás célja egy összefoglaló, melyben próbálok minden hasznos tudnivalót leírni. Célom egy mini szótár létrehozása is, ami segít az angolul nem tudó fórumozóknak.

    Boltok:

    Sokféle bolt létezik, van megbízható, nem annyira megbízható és eleve kerülendő bolt is.

    A megbízhatóak például: minideal, antelife, geekbuying,, tinydeal, banggood, focalprice, buysku, everbuying, ahappydeal, dx, etotalk,, buyincoins, ttmalls, vopmart, spemall, tmart, lightinthebox, coolicool, 1949deal, malleshop, pontosak, aránylag az árak is jók.

    Kevésbé megbízható például a Pandawill és a Tmallbox. Sokat kamuznak, hitegetnek, de vannak jó tapasztalatok is.

    Kerülendő bolt például a DealExtreme. Régebben a legmegbízhatóbb bolt volt, mostanra lassú lett, sok vele a rossz tapasztalat.

    Az Ebay és az Aliexpress a legnagyobb üzletek. Az Ebay-t nem sok embernek kell bemutatni, és külön topic is van hozzá, viszont az Aliexpress-ről érdemes tudni pár dolgot.

    Az Aliexpress ma már a világ legnagyobb webáruháza. Több ezer kereskedő árul ott, hasonló az Ebay-hez.

    Csak olyan kereskedőtől érdemes vásárolni, akinek kiváló vevői minősítése van.
    Az Aliexpressnél egyébként már nem lehet PayPallal fizetni (Moneybookers-szel igen), de itt is működik a garancia, hogy amennyiben nem kaptad kézhez a terméket, vagy mást küldtek, mint amit megrendeltél, a pénzt visszafizetik.(erre viszont nem a szokásos 45 nap áll rendelkezésre, hanem jóval több és ezt előszeretettel ki is tolják a végsőkig az eladók)

    Ha az EU-n belülről szeretnél rendelni elektronikai kütyüket, főleg memóriakártyákat, többünk tapasztalata szerint is remek webáruház a MyMemory, bár kis értékű árukat sima levélben küldik, nem ajánlva, így ha elveszik, akkor a postán nem lehet reklamálni, de annál a kevés ilyen esetnél, amelyről tudok, a cég újból postázta az árut.

    A megrendeléseink során olvassunk el mindent, lehetséges, hogy a bolt plusz költséget számol fel, vagy van valami buktató a garanciás ügyintézésben.

    Fizetés:

    Az egyik legelterjedtebb fizetési mód a PayPal
    Lehet hozzácsatolt bankkártyával, vagy feltöltött virtuális számlával fizetni. Biztonságos, gyors, egyszerű, ugyanakkor ha valami probléma lenne, például nem jelentkezik az eladó, vagy hibás az áru, akkor a PayPal megvéd a fizetéstől számított 45. napig.

    Amennyiben probléma lépne fel, eltűnt, nem az, nem úgy, vagy egyáltalán nem is jött meg a csomag, akkor 42-45. nap körül, a PayPal-en keresztül tudjuk megvitatni azt ügyet.

    Ezt a "Resolution Center"-ben tehetjük meg. Kiválasztjuk a megfelelő tranzakciót, és nyitunk egy "Dispute"-ot. Az eladó és vevő itt tud "disputálni", vitatkozni egymással. Amennyiben nem sikerül felvenni a kapcsolatot, vagy nem válaszol a másik fél, esetleg egyáltalán nem tudunk megegyezni, úgy "Claim"-é tudjuk változtatni az ügyet. Itt 10 nap áll rendelkezésre az ügy megoldására, ha nem jelentkezik az eladó, úgy automatikusan zárul a követelés és dönt a PayPal. Ha megoldódik az ügy, bármikor bezárhatjuk a claim-met.

    A sima banki átutalás és kártyás fizetés nem ajánlott, mert nincs semmi védelem, és még el is lophatják az adatainkat!

    Szállítás:

    A megrendelt csomagokat a legtöbb esetben légi postával (Par Avion) szállítják. Ez megbízható, de sajnos aránylag lassú, sima posta esetén. Lehetőség van egyes boltokban futárral vagy EMS-sel való kézbesítést is kérni, de az jóval drágább. Ajánlott csomagszámmal rendelni, így kisebb a kockázat esélye, hogy elvész, és még izgulnunk sem kell, hogy hol jár, mert nagyjából meg lehet mondani a helyzetét.
    Részletesebb leírás erre: Rendelés külföldről, USA-ból, Kínából, ebay-ről (szállítási módok & idő)

    Szállítási idők:
    Természetesen az Ünnepnapok könnyen befolyásolhatják negatív irányba.

    -sima posta: 7-60 nap
    -futár, gyorsposta: 3-25 nap

    Sima postai szállítási módok:

    Singapore Post: (SG végződésű)
    HongKong Post: (HK végződésű)
    China Post: (CN végződésű)
    Sweden Post: (SE végződésű)
    Swiss Post: (CH végződésű)
    Deutsche Post: (DE végződésű)
    Magyar Posta: (HU végződésű)

    Gyorspostai illetve futárcégek:

    EMS
    UPS:
    TNT:
    DHL:

    Csomagkövetős oldalak:

    A fent említett cégek oldalain a csomagszámot beírva lehet nyomonkövetni a küldeményeket. Ugyanakkor léteznek univerzális követő oldalak is. (SG Post esetében néha jó az Ezyparcels is.)

    Online, böngészőből elérhetőek:

    [17track]
    [Trackitonline]

    Windows és android alá telepíthető:

    [TrackChecker]

    Továbbá van olyan oldal is, ahol a csomagok Kínán belüli mozgását tudjuk nyomonkövetni:
    [4px]
    [Ezyparcel]

    Vám:

    Mint azt tudjuk, az EU-n kívülről érkező csomagok/termékek után Vámot és/vagy Áfát (is) kell fizetni.
    Ha a nyomonkövetés azt írja, hogy "Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance vagy Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure, akkor fizetnünk kell.

    Ha a Vám elé állítva[/] után azt látjuk, hogy a (I)"Bejövő küldemény vámkezelve"(/I), akkor nincs semmi díj, örülhetünk. Amennyiben a nyomonkövetés alapján fizetnünk kell, jobb elküldeni előre az iratokat, így nyerni lehet 1-2 napot, mert egyébként az ajánlott levél amit VÁM-tó kapunk, akár több napba is beletelik mire kézbesítik számunkra és igazából nélkülözhetetlen adat nincs benne.

    Tehát ha vámolják a csomagunkat, akkor igazolásokat kell benyújtani a Postának, ez alapján fognak intézkedni. Először lássunk egy táblázatot:

    Ez a vámtarifákat mutatja, ez alapján vámolják vagy nem vámolják a csomagokat.
    Részletesebb leírás erre: Rendelés külföldről, USA-ból, Kínából, ebay-ről (VÁM & ÁFA terhek)

    (I)Szükséges "iratok":(/I)

    Az alábbi igazolásokat kell egy email-ben elküldeni, melynek tárgya a (I)Csomagszámunk(/I), ha már megkaptuk az ajánlott levelet akkor a levélben található (I)Iktatószám(/I) legyen, címzettje pedig a postaimport@posta.hu

    -paypal igazolás (pdf , print screen,)
    -email visszaigazolás a webshoptól / eladótól
    -elektronikus számla (ha van)

    A fenti dokumentumokat szerintem a legjobb PDF dokumentummá alakítani és úgy elküldeni.
    A vámkezelés után, tehát miután beküldtük a dokumentumokat, azokat feldolgozták,

    Vámkezelésre vár / Waiting customs -->
    Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure --->
    Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted--->
    Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents---->
    Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready---->
    Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision ----->

    a Kézbesítőnek kell fizetnünk kiszállításkor, a vám/áfa mellé felszámolnak kezelési költséget is, ez 1-1.500 forint között szokott lenni.

    Példa: Egy átszámolva 20.000-os tétel esetén ez így néz ki.
    20000 x 0,27 = 5.400 Ft + kezelési költség... ~6.500 Ft.

    Ha EU-n kívül rendelsz, mindig kalkuláld bele vám/áfá-t!

    Az EU-n belülről érkező csomagok esetén NINCS vám és áfa kötelezettség!

    Mini szótár:

    Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
    Shipping: szállítás
    Shipping method: szállítási mód
    'INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
    Item accepted: küldemény felvéve
    Item sent abroad: célországba elküldve
    Dispatched to overseas: célországba elküldve
    Arrived in the destination country: célországba megérkezett
    Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
    Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
    Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
    Complaint: panasz
    Dispute: vita
    Claim: követelés
    Order: rendelés
    Cancel order: rendelés törlése

    Készítették: szilicium97, LámaZ, CineDOG1, Outlander.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    félkövér
    dőlt
    aláhúzott
    áthúzott
    off topic
    link szövege
    kép ide

    Programkód
    Monospace
    Konvertálatlan

    Balra zárt

    Jobbra zárt

    Középre zárt

    Sorkizárt

    Smiley-lista (Prohardver):
    :) :)) :D :DD :DDD :N :( :(( :((( :o :O ;] :P ;) :B :K :U :C :F :Y :R :W

    ===================================================
    KÓDDAL UGYANEZ:

    [B]félkövér[/B]
    [I]dőlt[/I]
    [U]aláhúzott[/U]
    [S]áthúzott[/S]
    [OFF]off topic[/OFF]
    [L:http://example.com]link szövege[/L]
    [IMG:/dl/upc/2013-11/28/52551_yfnypnaq5gfyusxx_facepalm_187x194.jpg]kép ide[/IMG]

    [M](C)Programkód(/C)[/M]
    [M]Monospace[/M]
    (C)Konvertálatlan(/C)

    [P:L]Balra zárt[/P]
    [P:R]Jobbra zárt[/P]
    [P:C]Középre zárt[/P]
    [P:J]Sorkizárt[/P]

    Smiley-lista (Prohardver):
    :) :)) :D :DD :DDD :N :( :(( :((( :o :O ;] :P ;) :B :K :U :C :F :Y :R :W

  • Cadal

    őstag

    Diablo 3 topik

    Eljött az a pillanat, amikor a Diablo III szerverei beélesítették magukat, hogy elszabadulhasson a pokol…

    Visszatérhettek Tristram-ba, hogy felfedjétek a Fallen Star sötét titkát és hogy teljesítsétek a küldetést, Sancturary megmentését a démoni inváziótól!

    Szerver státusz mindhárom régióra!

    Szerdánként a hajnali és délelőtti órákban az EU szerveren általában karbantartás zajlik!

    Ingyenesen kipróbálható Starter Edition info

    Diablo III Game Guide avagy minden amit játékról tudni lehet.

    PH-s Diablo III trade topik

    A játékban választható karakterek:

    Karakter és skill leírások:

    FONTOS!!! Játék során a skilleket a menüben található ELECTIVE MODE-val tudod teljesen variálhatóvá tenni. Pl:[link]

    Barbarian
    Demon Hunter (PH!-s Demon Hunter klub)
    Monk
    Witch Doctor (PH!-s Witch Doctor klub)
    Wizard

    A játékosok karakterei megtekinthetőek a Diablo Armoryban. Használata nagyon egyszerű, a fenti linken a keresőbe beilleszted a megtekinteni kívánt játékos battle tagjét és keresés után be is dobja az adott profilt. A PH-s közösség játékosai alább megtalálhatóak a teljesség igénye nélkül.

    A DiabloProgress.com oldalán szintén megtekinthetők a játékosok karakterei, csak ez sokkal részletesebb képet ad róluk. Ezen kívül különféle statisztikákat, rangsorokat készítenek a játékosokról felszerelési tárgyakról. Érdemes megismerkedni az oldallal.

    Karakterek képességeit Te is össze tudod állítani a Skill Calculatorban!

    Az utitársak, segítők leírásai: Followers

    A kovács és az ékszerész leírása: Artisans

    Gyakran ismételt kérdések és válaszok linkjei:
    A Diablo története: [link]
    Hivatalos gépigény: [link]
    Nem támogatott videókártyák listája: [link]
    Ha nem tudod megállapítani hogy milyen a VGA-d itt egy kis segítség:[link]
    Amennyiben problémád van a játékkal vagy a telepítéssel, az alábbi cikkekben olvasható megoldások egyikét javasolt kipróbálni: 1; 2; 3; 4;
    Authenticator:[leírás]; egy link gyűjtemény az authenticatorról a wowwikin, magáról az eszközről: [link] (élettartam 7 év)
    Mobil alerts leírások (VladimirRtól): [link]
    Letölthető kliens: [link]
    Diablo III optimalizálása: [link]

    A játék működésével, mechanikájával kapcsolatos dolgok:
    Nephalem Valor Buff; [link] kérdések és válaszok: [link]
    Tapasztalati pontok hatósugara: [link]
    Létezik egy a játék kinézetét módosító "darkosító" megoldás: http://darkd3.com/ (youtube)
    Karakter összeállító, tervező a diablonut-tól A felszereléseket is rá tudod adni a karakterre a skilleken kívül.
    Mit jelent a Global Play: angolul:[link] röviden magyarul:[link]
    Távolságmérés avagy mi, merre, hány méter: [link] magyarul röviden: [link]
    Titkos pálya információk: [link] ; [link]
    Tutorial – Options menü: [link]
    A tárgyakban található max statok táblázatosan: [link]
    Max statos táblázat Mr.Csizmástól: [link]
    Critical Hit Damage és Chance rövid leírás: [link]
    Paragon rendszer: [link], nagyarul: [link]. Táblázatosan: [link]
    Legendary és Set itemek összegyűjtve (vannak benne apró hibák).
    A tárgyakon található elementális sebzés működése: [link]
    The Infernal Machine: magyarul: [link].
    Monster Power level: magyarul [link].

    Tárgyak kereskedelme AH/RMAH-n kívül:
    loothunter.net

    Kalkulatorok:

    Egy nagyon jó DPS kalkulátor a theasiangamer amihez csak a karakterünk Diablo Armory-s linkjére van szükség.
    d3up.com Szintén nagyon jó oldal, regisztráció szükséges.
    http://d3rawr.com Használata: Profile Import->aktív buffok beállítása->calculate->Skill damage->breakpoints
    CM/WW Wizard DPS Simulator

    Gem kalkulátor:
    egy PH!-s (köszönet nightmare13nak hogy rendelkezésünkre bocsátotta)
    The Ultimate Gem Cost Calculator ez a kalkulátor az árat is kiszámolja ha beírod az aktuális gem és a további hozzávalók vételárát.

    Javítások patchek:
    1.0.4 2012-08-22
    1.0.5 (2012.10.17) Sok újdonság érkezett, föbb dolgok: The Infernal Machine és a Monster Power. magyarul: [link]
    Hotfixes - October
    1.0.5a
    1.0.7 Patch(2013.feb.13): eredeti, magyar
    1.0.7a Patch (2013.marc.13) eredeti
    1.0.8 (2013-05-08) eredeti, magyar
    1.0.8a (2013-05-15) eredeti, magyar

    Az Aukciós Házról:
    A játékban lehetőségünk van a kalandozásaink során talált használati és egyéb tárgyakat, eszközöket eladni illetve azokat megvenni. Erre kétféle megoldás létezik. Az egyik ha a sima „gold” alapú Aukciós Ház (Auction House röviden AH) illetve a másik a Valós Pénz alapú Aukciós Ház (Real Money Auction House röviden RMAH). Az aukciós házról hivatalosan az alábbi linken tudtok tájékozódni: [link] röviden magyarul:[link]

    Aukciós ház How To (angol nyelvű): [link] magyarul: [link] (és még pár korábbi leírás a teljesség igénye nélkül [link])

    Sokak fantáziáját megmozgatja az RMAH-n alapuló pénzszerzési lehetőség. Miszerint a játékban talált értékes dolgokat valós pénzért eladják és ebből bevételre tesznek szert. Hogy mennyit kell a Blizzard-nak és a PayPal-nak fizetni azt egy fórumtárs röviden összeállította: [link]
    Persze nem kötelező PayPalra kérni az összeget, maradhat a battle.net balance számlánkon is. Így később ebből a pénzből vásárolhatunk a RMAH-ból illetve digitális tartalmakat a Blizzard-tól (kiegeket, stb..).

    A témával foglalkozó oldalak:
    Magyar nyelvűek:
    diablohungary.hu
    diablo3.hu
    dia3lo.hu
    Angol nyelvű oldalak:
    http://www.diablofans.com
    http://diablo.incgamers.com/
    Diablo III wiki
    diablo3.diablowiki.net

    A Prohardveres játékosok listája:

    abéla - CorteXt#2600
    Alabian - Alabian #1899
    angelside77 - Mezoltan77#1985
    annonmi - NMI#2665
    asound - kutga#2141
    axel797 - technic79#2182
    Balazs_ - Baleezus#2124
    berojocy - bero#2531
    biggamer - biggamerHUN#2736
    Bird - horvathszabi#2762
    Blizz - Nygain#2724
    BorkL - BorkLaser#1677
    Candy - candy#2995
    CarajoEsp - CarajoEsp#1838
    catroot - ketroot#2153
    -conrad- - Conrad#2992
    core2 - core2#2897
    corvette - Hiroz#2501
    CoyoteStarrk - CoyoteStarrk#2870
    cowboy_bebop - markastor#2679
    cr33p - h34dkr33pz#1557
    Dan-szan - Sathon#2241
    davidsz - Davidsz#2990
    DeckardCain - Tomiie#2351
    Diablo18 - Diablo20#2554
    dilipok - dilipok#1621
    Doom83 - SALBA#2601
    Dreimus - Dreimus#2674
    Eprom - SaN#2200
    errorcode06 - Chilleffect#2808
    Finwe - Finwe#2825
    frenkdrebin - frenkdrebin#2705
    F-ECT$ - fects#2557
    Gibkey - Gibkey#2592
    Giinos - DomeZs#2972
    granini - Sunra#2349
    gyga - Felkelo#1217
    gyuromoj - gyuromoj1988#1370
    HolloW - Inarius#1647
    Huma - Mardok#1180
    HZoli87 - HZoli87#2966
    IcsiGin - Icsigin#2161
    Isual - Isual#1946
    Jazz - JazZy#2550
    jjc - jelfisz#2677
    Joker94 - JOKER94Hun#2355
    JSaN - JSaN#2520
    Kashim - kKNd#2600
    Kasya - KasyaDMHH#2761
    Keksz03 - Keksz03#2262
    kexksz - k4csa#1888
    Kicsimix - NAMI#2906
    lakisoft - Impless#2357
    Lézerparaszt - Hypperkarma#2958
    Madn!ght - madnight#2761
    mammutka - Mammutka#2227
    Matyó83 - Matyo1983#2640
    McKnight - McKnight#2307
    medvezsolt - MaC#2406
    mikromanus - Mikroman#2277
    Mr.Csizmás - fritzkandur#2997
    MrCsiT - Trier#2235
    Mukorka - Mukor#2214
    m4rk_ - m4rk#2523
    modern - easylite#2260
    nepszter1 - nepszter#2605
    Nesti - NestiHUN#2598
    nightmare13 - GraveHUNter#1971
    nkAAA - nkAAA#2593
    Nordic - Nordic#2851
    n_gy_k - nturbusiness#2180
    omikron23 - Omikron#2624
    ooooobi - ooooobi#1695
    oxox - oxox#1525
    Peat - SzPeat#2491
    phanzetomox - Phanzetomox#2999
    Pocok9b - FTpocok#2867
    Poctar - Poctar#2629
    Pompi - Pompi#2178
    ProEvoFan - ProEvoFan#2748
    pzske - pzs#1217
    renard - HookedOnTrai#2762
    Ripper03 - B3ndeguz#2417
    RI/OS - rkydderf#2919
    rol33 - r0l33#2396
    Rossi - Rossi#2988
    VladimirR (rt06) - cyla#2786
    Scholes9 - Scholes#2294
    sittes79 - Baluka79#2199
    Sirandrish - Andrish#2666
    skater86 - sk8er#1777
    Sonja - Csokis#2344
    SQX_Barto - bARTO#2309 (us)
    Stan648 - hans88HUN#1717
    Szuperboci - West#2963
    Szvanika - Szvaniika#2777
    Tatyla - Tatyla#2431
    Togyo25 - Pitty80#2311
    TROG AIR - SHOWSAW#2104
    Tbs82 - Endimion#2236
    Tomics - Tomics#2206
    Tom5 - Toma#2947
    toM517 - toivi#2633
    ttt1 - Wizmaster#2152
    XenHai - XenHai#2842
    X Factor - XFactor#2906
    x6radio - JEGX44#2349
    Vistaboy - Vistaboy#1222
    Wayne - Wayne#2148
    whitezo88 - Zoley#2316
    Zan - Dreamer#2575
    Zeratul - RatkillerY8#2584
    -Zeratul- - zerom#1256
    zoty0 - zoty#2774

    Ha szeretnél felkerülni a listára vagy arról lekerülni küldj egy privit Cadalnak. A lista kb 2 hetente frissül.

    A topikban várhatóan rengeteg rövidítés fog megjelenni a játékkal kapcsolatosan. Lentebb ezek gyűjteménye található:

    Act (a játék fejezete, pl. 1,2,3,4)
    Affix (utótag, tárgyaknál használatos kifejezés pl. mammoth-életerőt ad)
    AH - Auction House - aukciós ház. a Diablo 3-on belüli tárgyakat lehet adni - venni.
    alvl – area level
    AoE – Area of Effect – (terültre ható varázslat)
    APS (Attack per secundum, vagyis támadás per másodperc)
    Barb (Barbár)
    bugged item – olyan tárgy, amely meg nem engedett tulajdonságokkal rendelkezik cast speed vagy gyakran csak fast cast – adott idő alatti varázslás sebesség
    bis - best in slot - az adott bővítőhelyre a leginkább megfelelő item
    caster – varázslat használó karakter
    CE / collectors – Collectors Edition
    chc - crit hit chance - esély a kritikus találatra
    chd - crit hit damage - kritikus találat esetén a sebzés növekedést eredményez
    clvl (character level) – karakter szintje
    Cooldown, CD ( egy képességet milyen időközönként lehet használni)
    co-op – cooperative game (többjátékos)
    CP – checkpoint (ellenőrző pont)
    cr, cres (cold resistance) – ellenállás hideggel szemben
    Crafting (Tárgykészítés)
    Crit rating, Crit (olyan érték mely megnöveli annak az esélyét, hogy egy képesség többszörösét sebezze a D3-ban, jelenleg fizikai képességeknél 150%, varázslatoknál 200%)
    Cube ( anno a Horadric Cube, most a Nephalem Cube rövidítése)
    def (defense) – védőérték
    dex, dext, - dexterity - ügyesség. DH.-nál és MONK- nál van jelentősége növeli a sebzést
    DH (Demon Hunter)
    dia – Diablo
    dirty – a tárgy foglalataiban haszontalan/oda nem illő ékkövek vannak
    dmg – damage (sebzés)
    DOT – damage over time / idő alatt elszenvedett sebzés
    DPS (sebzés per másodperc)
    dr (damage reduction) – sebzéscsökkentés
    Drop – szintén a zsákmány, szó szerint elejtett holmi
    Durability ( A tárgyak tartósságát jelző érték, ha elfogy a tárgy használhatatlanná válik)
    ed (enhanced damage) – nagyobb sebzés
    ed (enhanced defense) – nagyobb védelem
    eg (extra gold) – több arany
    Experience, EXP,XP (tapasztalati pont, adott érték után szintet lép a karakter)
    FPS – frame per sec – (képkocka per másodperc)
    fr, fres (fire resistance) – ellenállás tűzzel szemben
    ftj – failed to join
    g – gold (arany)
    gear – felszerelés
    gf (gold find) – arany gyűjtése
    gosu – valami különösen egyedi/ritka vagy tökéleteshez közeli cucc megnevezése
    HC – Hardcore
    Health Globe, Globe ( Az új gyógyító mechanizmus életerőt töltő gömbjei)
    HP (Életerőpont)
    ias (increased attack speed) – gyorsabb támadás
    ilvl – (tárgy szint)
    imba – imbalanced rövidítése, a kiegyensúlyozatlanul erős kasztokra szokás mondani, magyarul „tápos”
    int - Intelligencia. A Wizardnál és a WD-nél van jelentősége növeli a sebzést.
    itd (ignore target’s defense) – kiiktatja az ellenség védelmét
    Item (tárgy)
    kiting / kite / bossok, mobok, húzogatása, pozícionálása, támadási képességein kívül tartása, mozgatása.
    kb (knockback) – az ellenség eltaszítása
    leecher – olyan játékos, aki tétlenül áll és gyűjti a tapasztalati pontokat
    Level, Lvl, ( a karater szintje)
    loh - life on hit - találat esetén életet lopsz
    Loot – zsákmány /amit a szörnyek dobálnak/
    lr, lres (lightning resistance) – ellenállás villámmal szemben
    melee – közelharcos karakter
    MF – magic find (%-s érték, varázserejű tárgyak megtalálására.)
    mlvl (monster level) – szörny szintje
    mod – moderátor
    Multiplayer/MP (többjátékos üzemmód)
    nerf/nerfelés – a feljebb említett túl erőben lévő kaszt kiegyensúlyozása annak
    NV - Nephalem Valor lásd a gyakran ismételt kérdések közti linken (fent).
    gyengítésével
    nm (nightmare) – a Diablo második nehézségi fokozata
    OMG – Oh my God! – heves reakció, lehet meglepetés vagy ellenszenv is
    poti – potion
    pr, pres (poison resistance) – méreggel szembeni ellenállás
    Prefix (előtag, tárgyaknál használatos kifejezés pl. crismon tűzsebzést ad)
    psn (poison) – méreg
    PvE – Player versus Environment, megyegyezik a PvM-el
    PvM, más játékoknál PvE (A játékos a szörnyek ellen harcol és nem játékostársai ellen)
    PvP (Player vs. Player, vagyis játékosok játékosok elleni küzdelmét jelenti)
    ranged – távolsági karakter
    res. resi (resistance) – ellenállás
    RMAH - Real Money Auction House - Valós pénz alapú aukciós ház. a Diablo 3-on belüli tárgyakat lehet adni - venni valós pénzért.
    run – “futás” – egy adott helyen történő gyors öldöklés
    rush – húzás, amikor egy magasabb szintű karakter rövid idő alatt megcsinálja az alacsonyabb szintű karakter küldetéseit
    silence – némítás, az ilyen hatás alatt álló mágiahasználó nem tud varázsolni
    Single Player, SP (egyjátékos üzemmód)
    Skill (Aktív képesség)
    str - strength - erő. A barbárnál van jelentősége növeli a sebzést.
    tele – teleport
    tier – szint, általában a skillek szintjére használjuk
    vit, vita - vitality vitalitás. Az életerő (HP) mennyiségét növeli.
    Waypoint, WP – (A Diablo 2-ből is térkapu rendszerek, melyek fontosabb helyszíneknél lesznek találhatóak, és ritkábbak lesznek, mint a D2-ben.)
    WD – witch doctor
    ww – whirlwind (forgószél – képesség)
    xbow (crossbow) – számszeríj

    Rövidítések forrása: [link]

    Tilos béta vagy bármilyen kulcs eladását itt hirdetni!

    Eredeti szöveg:
    Megnyitom ezt a topicot mert hamarosan közeleg a Diablo3-kiadásának napja.Ki mit tud rola (megjelenés,uj dolgok)?Én azt hallottam hogy olyan lesz mint a WOW
    hogy csak neten lehet vele játszani pénzért.Azért ez elég nagy kicseszés lenne nem?Mert nekem a dio2 a mai napig az egyik legkedelteb játékom.Ugy tudom 2 uj faj is lesz belőle de a nevüket nem tudom.<span class="uff">Ha felesleges ez a topic mert még nem jelent meg a game akkor kérem zárni és ha majd megjelenik kinyitni és elnézést mindenkitől elnézést mindenkitől.

    Utolsó módosítás :

    Cadal

    (őstag)

    ============== Előzmények: [link] ==============

  • Deck

    titán

    A Sony idei zászlóshajója az Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    Jelenlegi legfrissebb szoftver: Android 4.3 (Jelly Bean) (build: 10.4.B.0.569)

    Általános:
    Technológia GSM/UMTS/LTE
    Méret 139 x 71 x 7,9 milliméter
    Tömeg 146 gramm
    Szabvány IP57 (1 méterig és 30 percig vízálló)
    SIM-foglalat microSIM

    Kijelző:
    Kijelző 5 hüvelyk (TFT) OptiContrast-os,
    Előlap: Dragontrail
    Hátlap: Gorilla Glass2
    Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
    Színárnyalatok száma 16 millió

    Hardver:
    SoC típusa Qualcomm Snapdragon S4 PRO (MDM9215M)
    Processzor: 1,5 GHz-es, négymagos Krait (28nm, ARMv7,)
    Grafikus chip Adreno 320
    RAM mérete 2 GB RAM
    Belső tárhely 16 GB
    Memória bővíthetősége 64GB microSDXC
    Fő kamera 13,1 megapixeles Exmor-RS, autófókuszos, LED-es villanó
    Másodlagos kamera 2,2 megapixeles Exmor-R
    Videófelvétel 1080p (30 fps)
    Akkumulátor 2330 mAh-s lítium-ion
    Fülhallgató kimenet: 3.5 mm jack
    Giroszenzor

    Adatátvitel:
    Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
    UMTS 850/900/1700/1900/2100
    LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
    GPRS / EDGE van / van
    UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 100 Mbps
    Wifi: 802.11 b/g/n, DLNA, WiFi hotspot, WiFi Direct
    Bluetooth: 4.0 (A2DP)
    USB: microUSB 2.0
    RSS van
    GPS van
    NFC van

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató. A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítéshez 3 programot használhatunk:
    Sony PC Companion
    Sony Update Service
    Flashtool

    Fontos: Mindig ajánlott a tiszta telepítés, nem pedig a ráfrissítés!

    ICS= Ice Cream Sandwich
    JB= Jelly Bean
    LB= Locked Bootloader (Zárt Bootloader)
    UB= Unlocked Bootloader (Nyitott Bootloader)
    SUS= Sony Update Services
    PCC= PC Companion
    OTA= A telefonon lévő Update Centeres Frissítések
    ROOT Jogosultság= Bármit csinálhatunk a rendszeren
    CWM=ClockworkMod

    Megjelent már hivatalosan a 4.3?
    - Igen, meg.

    Egyszerre frissül mindenki? Hogyan frissíthetek?
    -Nem egyszerre frissül mindenki. SI szám alapján történik. De flashtoolal már felrakható. Akinek jelzi a frissítést SUS, PCC-vel frissíthet.

    Rootolható, már a 4.3?
    - Igen.

    Van különbség a különböző régiós verziók között?
    - A rendszer ugyanaz, csak az előre telepített appok.

    Van Xposed Framework 4.3-ra?
    -Igen van már.Letöltés

    Kapunk majd Android 4.4(KitKat)-et?
    -Igen.

    Mi jár végleges garancia vesztéssel?
    1. A bootloader nyitás
    2. A kis ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész. Alapból fehér, ami ha piros lesz ugrott a garanciánk.

    Mennyi idő mire beáll az akksim?
    2-3 hét.

    Tényleg szar a Z kijelzője? A fekete csak szürke?
    Dehogyis.. Ezeket csak azok mondják akik szidni akarják a Z-t, és kitalálták ezt. A fekete fekete, a fehér fehér. 441ppi és FULL HD kijelző azért, nagyon jó. Ami egyedül gyenge az a betekintési szög.

    Mi az a CWM?
    Egy custom recovery az Android telefonokra és tabletekre, amely lehetővé teszi, hogy mentési, helyreállítási, javítási, telepítési és karbantartási műveleteket végezhessünk el a készüléken.

    Mi az a ROOT?
    Alapesetben a telefonunk Android operációs rendszerén korlátozott felhasználók vagyunk!
    A rootolás nem más, minthogy rendszergazda jogokkal rendelkező felhasználót csinálunk magunkból.

    Nem jár garancia vesztéssel? Mire jó ha ROOT-olom a telefont? Hátrányai?
    Csak a garancia szüneteltetésével.Az változó, hogy hogyan állnak hozzá a szervizesek, ezért mindenképp, mielőtt szervizeltetnéd, távolítsd el a rootot a telefonról, vagy rakd újra a romot.

    Csak előnye van, nem is kevés, de hátránya nincs.

    A ROOT-olás előnyei:
    - Reklámblokkolás (Segítségével hosszabb lesz a telefon üzemideje, mivel a reklámok nagyon szívják az akksit.)
    - Sok felesleges gyári app törlése ( Csak a helyet és RAM-ot foglalják. Minek legyenek fenn, ha semmi szükségünk rájuk?)
    - Sok hasznos programnak kell a ROOT jogosultság. Pl: Titanium Backup, CWM, ROOT Explorer, Greenify, SD Maid, Víruskeresők,
    - Témázgatás
    - Jegelés, Teljes Biztonsági Mentés, Eltávolítás,

    Hátránya:

    Semmi..

    Hogyan, távolíthatom el a ROOT-ot?
    SuperSU-t indítsuk el majd Beállítások - Teljes unroot

    Hogyan, lehetne gyorsabb a telefon?
    Beállítások - Fejlesztői Lehetőségek - Ablakanimáció mérete, Áttűnési animáció mérete, Animáció lépértéke alapból 1x-en van de ez sok, vegyük le 0,5x-re vagy teljesen 0x-re.

    Hogyan, tudok szinkronizálni?
    Beállítások - Megjelenés - Gyors Beállítások ( itt kapcsoljuk be az Aut. Szinkronizálást és akkor fenn a gyorskapcsolóknál tudjuk be-ki kapcsolni.

    Mikor, gyártották a telefonom? Hol, tudom negézni?
    Telefon alján. Pl. 13w26. A 13 az évet jelenti, a 26 pedig a hetet.

    Nagyon melegszik a telefon?
    Sima átlag használattal nem. De amúgy használat és időjárás függő. Ha kinn van 40-50C° akkor jobban melegedni fog, töltés alatt és játék alatt is. De nem kell aggódni miatta. Átlagban 30C° körül van. A 40-45C° sem probléma. Ha túl meleg lenne a telefon kikapcsol magától.

    Hogyan, tudok bootloadert nyitni?
    Ha független a telefonod és ha lemondsz a garanciáról. Szolgáltató függő telefonokon nem lehet.

    Mindent visz a gyári Filmek app?
    Sajnos nem. Több hangsávos filmeknél csak az elsőt játsza le és sok filmet le sem játszik. Továbbá nem kezeli a feliratokat.

    Nem tetszik a áttetszőség a 4.3-ban. Van rá valami megoldás?
    Másik launcher vagy szerkesztett SystemUI.

    Hogyan, tudok 4GB-nál nagyobb videó fájlt megnézni?
    1. Beállítások - Xperia - USB Kapcsolat - USB-kapcsolódási mód - Adattárolási mód-ra állítsuk
    2. Csatlakoztassuk a számítógéphez a telefont, majd formázzuk a telefon memóriakártyáját exFAT-ra.

    Miért, nem találom a Beállítások között a Fejlesztői lehetőségeket?
    Beállítások - A telefonról - Buildszám (kattintsunk rá addig, míg ki nem írja, hogy fejlesztők vagyunk) utána ott lesz a Fejlesztői lehetőségek.

    Mindig fut egy app a háttérben, hogyan csinálhatnám meg, hogy csak akkor fusson ha én elindítom?

    Ha van ROOT: A Greenifyt akkor neked találták ki, mivel pont erre jó, hogy lejegeli amit akarsz, (Rendszer, gyári appokat is) és csak akkor fognak futni mikor elindítod őket, majd újra le lesznek jegelődve ha nem aktív a képernyő. Nagyon hasznos alkalmazás és egyre népszerűbb is. Arra is jó, hogy ha ébresztgeti valami a telefont, akkor hozzáadod és csak akkor fog futni az app, ha elindítod. Igazán hasznos és hiánypótló alkalmazás!

    A Greenify segítségével több RAM lesz, csak akkor fut valami, ha használod, gyors marad minden, és az akksi üzemidejét is növeli.

    Ha nincs ROOT: Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk. Másik megoldás rá, ha letöröljük őket amik nem kellenek.

    Nagyon merül a telefon. Segítség!!!! Mit tegyek?
    Először is, ezt sok minden okozhatja. Nézzük sorban.

    1. Reklámok: Nagyon szívják az akksit, érdemes őket elkerülni vagy blokkolni Pl: Adaway-el
    2. Folyamatos Szinkronizálás
    3. Magas Fényerő, vedd lejjebb
    4. Valamilyen app beragadt, indítsd újra telefont
    5. Valamelyik app ébresztgeti a telefont, GSam Battery Monitorral megnézheted majd melyik app az
    6. Valamelyik app fut a háttérben, de minek ha nem használod? A megoldás a Greenify.

    Appok, amik nagyon memória és akksi zabálóak: Skype, Viber, Facebook,

    Mi a különbség a különböző régiós .FTF fájlok között?
    Semmi lényeges. 1-2 előre telepített app.

    Mindig csak eredeti tartozékot vegyünk?
    Igen. Nagyon ajánlott, vagy csak megbízható helyről vásárolj.

    Van fólia a telefonon?
    Igen van, elől és hátul is.

    Hogyan tudok 13mp-es képet csinálni? Ha belépek a fényképezőbe csak 12mp-est lehet.
    Belépsz a fényképezőbe és bal oldalt fenn a Kiváló Automatikust állítsd át Normálra.

    Odex vs Deodex. Mi a különbség?

    Odex: Gyorsabb bootolás, kevesebb tétlenségi idő, viszont nagyon nehezen módosítható, szerkeszthető, témázható.
    Deodex: Kicsivel több bootolási idő, tétlenségi idő, viszont könnyen módosítható, szerkeszthető, témázható.

    Miután fel állt a rendszer nincs sebességbeli különbség, csak bootoláskor néhány mp!

    Akksit ki kell sütni? Kell 1 napig tölteni először? Az akksi kalibráló appok érnek valamit?
    Nem kell. Csak rendesen töltsd fel. Az akksi kalibráló appoknak semmi értelmük, a google mérnökei is megerősítették.

    Mi értelme van Benchmarkolni?
    Az égvilágon semmi és semmire sem jó. Fontosabb az optimalizálás, mint az itt kapott majdnem véletlenszerű pontok.

    Kell task killereket használni?
    Nem. Csak ártasz vele, de semmit sem használsz. Folyton kilövöd a programokat, amik viszont újra elindulnak, csak az akksit fogyasztják.
    Ha csak akkor akarsz valamit futtatni, amikor használod, használj Greenifyt.

    Bekapcsoltam az NFC-t de nem látom fenn az ikonját. Miért?
    Ez egy apró bug. system/build.prop fájlt nyissuk meg majd megkeressük az NFC részt, ezután a "ro.nfc.icon.enable=false" t átírjuk erre: "ro.nfc.icon.enable=true". Mentés majd indítsuk újra a telefont.

    Akksi mennyit bír?
    Ez használat függő. Átlagban simán elmegy 3-6 óra között, de az új JB-vel majd lesz még jobb is!

    Folyton megszakad a töltés a telefonon. Miért?
    Dugjuk töltőre a telefont, majd kapcsoljuk ki a telefont. Ezután, elkezdi tölteni és várjunk vele 30 percet majd utána bekapcsolhatjuk és minden rendben lesz!

    Milyen dokkolót vegyek?
    A gyári töltő 1500 mA-es, míg a dokkoló 1800 mA-t is át tud engedni. Ugyebár a dokkolóhoz nem jár fali csatlakozó, így jobb esetben ezt is a gyári 1500 mA teljesítményűvel használjuk. Ez, azért fontos infó, mert az Ebayen rendelhető replika dokkolók majdnem mind csak 1000 mA-esek, azaz jelentősen lassabban töltenek!!!

    Hogyan, tudok a képernyőről képet készíteni?
    Bekapcsoló gomb + Hangerő le

    Kell tok a telefonhoz?
    Ha elrakod a zsebedbe a hátulja piszkos lehet, meg ha szeretnél vegyél csak hozzá sok fajta van.

    Használjak vírusvédelmet?
    Valaki szerint igen, valaki szerint nem. Döntsd el te kell-e. De csak megbízható cégek termékeit használd Eset, Kaspersky, Norton, Avast stb. Ha csak Playről töltesz le akkor nem lesz probléma. A tesztek alapján nem merítik jobban az akksit mint amikor nincsenek.

    Probléma, hogy warezolok?
    Nekem nem, neked az lesz. Az oldalon tiltott a warez. Felraksz tört programokat amikben kitudja mi van, majd megadod a jogosultságot nekik amikhez kéri aztán, ki tudja mi lesz.. Nagyon nem biztonságos. Vannak olyan célzott appok amik emelt díjas sms-eket küldözgetnek, ellopják az adataidat, jelszavaidat. Arról nem is beszélve, hogy csak a gond van velük, mikor frissülne egy app. Pár száz forint egy program, amit ha megveszel mindig a tied, frissül is és nem lesz probléma belőle. Hát, nem jobban megéri? Sőt, akár több készüléken is használhatod ugyanazzal a Google fiókkal.

    Az, miért van, hogy a walkman-ben az összes szám 2x-er jelenik meg? Mi a megoldás?
    SD (belső/kártya) LOST.DIR mappa törlése, app adatok törlése, újraindítás.

    Hogyan, tudnék a víz alatt fényképeket készíteni?
    Aqua Z Camera: [link]
    XDA oldala: [link]

    Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van. A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival. Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat. Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Permission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Permission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast. Ha ez nem jó, akkor még ott a GSam Battery Monitor ami megmutatja, hogy mi ébresztgeti fel a telefont. Nagyon hasznos alkalmazás.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy AirPush Detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás. Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva. Beragadhatott egy program vagy valami ébresztgeti. Indítsd újra a telefonod vagy nézd meg mi okozza a GSam Battery Monitor-ral.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt. A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb. csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.

    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba. Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet.(Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak a legújabb verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá. Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    Flashtool:

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603) és a Flashmode Drivers-t.
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra, hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    Ha még ez sem lett volna elég, akkor itt egy képekkel tűzdelt tutorial is: Tutorial
    Ha Windows 8-at használsz, szintén nézd meg az említett Tutorialt, mert a drivereket máshogyan kell telepíteni!!

    A flasheléshez ROM-ok:

    C6603_10.3.1.A.2.67_CE3.ftf Közép-európai ROM. (4.2.2)
    C6603_10.3.1.A.2.67_Telekom HU.ftf Magyar Telekom függő ROM. (4.2.2)
    C6603_T-Mobile-HU-10.4.B.0.569_Sony.ftf Magyar Telekom függő ROM. (4.3)

    Hogyan készíts FTF fájlt, ha PCC-vel vagy SUS-al frissítettél:

    Darvinya fórumtárs leírásából megtudhatod.

    Továbbiak:

    XDA-Xperia Z Android Development

    Android 4.2 (.67) Rootolása:

    1. Telepítsük tisztán fel a ROM-ot (Pl: Flashtool-al)
    2. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
    3. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
    4. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
    5. Töltsük le az alábbi 3 fájlt:

    XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.A.0.423_Generic_NL.ftf

    DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip

    XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.2.67.ftf

    6. Flasheljük fel flashtoolal a XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.A.0.423_Generic_NL.ftf-et
    7. Csomagoljuk ki a DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip-et
    8. Futtassuk a runme_win.bat-ot miközben csatlakoztatjuk a telefont.
    9. Kapcsoljuk ki a telefont és flasheljük fel az XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.2.67.ftf-et.
    8. Telefont kapcsoljuk be és kész is.

    Android 4.3 Rootolása:

    Ami kell hozzá:

    Flashtool
    Rootolt Android 4.2 (.67-es build) CWM-el,SuperSU-val,ROOT Fixel
    XZDualRecovery 2.7.42 BETA
    C6603.flashable.10.4.B.0.569.zip
    SuperSU_fix.zip
    C6603_10.4.B.0.569_Stripped.ftf

    Menete:

    1. Másoljuk a belső tárhelyre a C6603.flashable.10.4.B.0.569.zip-et és a SuperSU_fix.zip-et.
    2. Flashtool/firmwares mappájába másoljuk a C6603_10.4.B.0.569_Stripped.ftf-et.
    3. Lépjünk be a CWM-be majd Install zip -> Choose zip from /sdcard ezután, keressük meg a C6603.flashable.10.4.B.0.569.zip-et és telepítsük fel.
    4. Ha végzett telepítsük fel ugyan ezzel a módszerrel a SuperSU_fix.zip-et is.
    5. Kapcsoljuk ki a telefont, de ne indítsuk újra!
    6. Flashtoolal flasheljük fel a C6603_10.4.B.0.569_Stripped.ftf-et.
    7. Ha ezek megvoltak akkor bekapcsolhatjuk a telefont.
    8. busybox telepítése playről, SuperSU frissítése, ROOT Fix futtatása,

    ROOT Fix(4.2-ön és 4.3-on is kell ROOT után:

    1. Busybox-ot tegyük fel Playről, majd futtassuk, frissítsük.
    2. Tölsük le: The definitive root Remount-Reboot fix! Windows Installer-ert, csomagoljuk ki és futtassuk az install.bat-ot, miközben csatlakoztattuk a telefont a számítógéphez és nyomjunk 1-est.

    Dual recovery telepítése:

    1. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
    2. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
    3. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
    4. XZ-lockeddualrecovery2.7.60-BETA.windows.zip-et töltsük le majd csomagoljuk ki.
    5. Csatlakoztassuk a telefont és futtassuk az install.bat-ot majd nyomjuk meg az 1-est.

    CWM Indítása:

    Hangerő fel: Sima CWM
    Hangerő le: TWRP (Érintős)

    LCD Density dpi módosítása 320-ra: [link]

    Time Shift Camera & Info Eye For Stock 4.3: [link]

    Black status bar & navigation bar: Hamarosan...

    Xperia Black Wallpapers: Hamarosan...

    Clean Xperia Z 4.3 Launcher: Hamarosan...

    Írta, összeállította, szerkeszti: dekrer

    Régebbi szerkesztő: pepe091

  • Deck

    titán

    A Sony idei zászlóshajója az Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    Jelenlegi legfrissebb szoftver: Android 4.3 (Jelly Bean) (build: 10.4.B.0.569)

    Általános:
    Technológia GSM/UMTS/LTE
    Méret 139 x 71 x 7,9 milliméter
    Tömeg 146 gramm
    Szabvány IP57 (1 méterig és 30 percig vízálló)
    SIM-foglalat microSIM

    Kijelző:
    Kijelző 5 hüvelyk (TFT) OptiContrast-os,
    Előlap: Dragontrail
    Hátlap: Gorilla Glass2
    Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
    Színárnyalatok száma 16 millió

    Hardver:
    SoC típusa Qualcomm Snapdragon S4 PRO (MDM9215M)
    Processzor: 1,5 GHz-es, négymagos Krait (28nm, ARMv7,)
    Grafikus chip Adreno 320
    RAM mérete 2 GB RAM
    Belső tárhely 16 GB
    Memória bővíthetősége 64GB microSDXC
    Fő kamera 13,1 megapixeles Exmor-RS, autófókuszos, LED-es villanó
    Másodlagos kamera 2,2 megapixeles Exmor-R
    Videófelvétel 1080p (30 fps)
    Akkumulátor 2330 mAh-s lítium-ion
    Fülhallgató kimenet: 3.5 mm jack
    Giroszenzor

    Adatátvitel:
    Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
    UMTS 850/900/1700/1900/2100
    LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
    GPRS / EDGE van / van
    UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 100 Mbps
    Wifi: 802.11 b/g/n, DLNA, WiFi hotspot, WiFi Direct
    Bluetooth: 4.0 (A2DP)
    USB: microUSB 2.0
    RSS van
    GPS van
    NFC van

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató. A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítéshez 3 programot használhatunk:
    Sony PC Companion
    Sony Update Service
    Flashtool

    Fontos: Mindig ajánlott a tiszta telepítés, nem pedig a ráfrissítés!

    ICS= Ice Cream Sandwich
    JB= Jelly Bean
    LB= Locked Bootloader (Zárt Bootloader)
    UB= Unlocked Bootloader (Nyitott Bootloader)
    SUS= Sony Update Services
    PCC= PC Companion
    OTA= A telefonon lévő Update Centeres Frissítések
    ROOT Jogosultság= Bármit csinálhatunk a rendszeren
    CWM=ClockworkMod

    Megjelent már hivatalosan a 4.3?
    - Igen, meg.

    Egyszerre frissül mindenki? Hogyan frissíthetek?
    -Nem egyszerre frissül mindenki. SI szám alapján történik. De flashtoolal már felrakható. Akinek jelzi a frissítést SUS, PCC-vel frissíthet.

    Rootolható, már a 4.3?
    - Igen.

    Van különbség a különböző régiós verziók között?
    - A rendszer ugyanaz, csak az előre telepített appok.

    Van Xposed Framework 4.3-ra?
    -Igen van már.Letöltés

    Kapunk majd Android 4.4(KitKat)-et?
    -Igen.

    Mi jár végleges garancia vesztéssel?
    1. A bootloader nyitás
    2. A kis ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész. Alapból fehér, ami ha piros lesz ugrott a garanciánk.

    Mennyi idő mire beáll az akksim?
    2-3 hét.

    Tényleg szar a Z kijelzője? A fekete csak szürke?
    Dehogyis.. Ezeket csak azok mondják akik szidni akarják a Z-t, és kitalálták ezt. A fekete fekete, a fehér fehér. 441ppi és FULL HD kijelző azért, nagyon jó. Ami egyedül gyenge az a betekintési szög.

    Mi az a CWM?
    Egy custom recovery az Android telefonokra és tabletekre, amely lehetővé teszi, hogy mentési, helyreállítási, javítási, telepítési és karbantartási műveleteket végezhessünk el a készüléken.

    Mi az a ROOT?
    Alapesetben a telefonunk Android operációs rendszerén korlátozott felhasználók vagyunk!
    A rootolás nem más, minthogy rendszergazda jogokkal rendelkező felhasználót csinálunk magunkból.

    Nem jár garancia vesztéssel? Mire jó ha ROOT-olom a telefont? Hátrányai?
    Csak a garancia szüneteltetésével.Az változó, hogy hogyan állnak hozzá a szervizesek, ezért mindenképp, mielőtt szervizeltetnéd, távolítsd el a rootot a telefonról, vagy rakd újra a romot.

    Csak előnye van, nem is kevés, de hátránya nincs.

    A ROOT-olás előnyei:
    - Reklámblokkolás (Segítségével hosszabb lesz a telefon üzemideje, mivel a reklámok nagyon szívják az akksit.)
    - Sok felesleges gyári app törlése ( Csak a helyet és RAM-ot foglalják. Minek legyenek fenn, ha semmi szükségünk rájuk?)
    - Sok hasznos programnak kell a ROOT jogosultság. Pl: Titanium Backup, CWM, ROOT Explorer, Greenify, SD Maid, Víruskeresők,
    - Témázgatás
    - Jegelés, Teljes Biztonsági Mentés, Eltávolítás,

    Hátránya:

    Semmi..

    Hogyan, távolíthatom el a ROOT-ot?
    SuperSU-t indítsuk el majd Beállítások - Teljes unroot

    Hogyan, lehetne gyorsabb a telefon?
    Beállítások - Fejlesztői Lehetőségek - Ablakanimáció mérete, Áttűnési animáció mérete, Animáció lépértéke alapból 1x-en van de ez sok, vegyük le 0,5x-re vagy teljesen 0x-re.

    Hogyan, tudok szinkronizálni?
    Beállítások - Megjelenés - Gyors Beállítások ( itt kapcsoljuk be az Aut. Szinkronizálást és akkor fenn a gyorskapcsolóknál tudjuk be-ki kapcsolni.

    Mikor, gyártották a telefonom? Hol, tudom negézni?
    Telefon alján. Pl. 13w26. A 13 az évet jelenti, a 26 pedig a hetet.

    Nagyon melegszik a telefon?
    Sima átlag használattal nem. De amúgy használat és időjárás függő. Ha kinn van 40-50C° akkor jobban melegedni fog, töltés alatt és játék alatt is. De nem kell aggódni miatta. Átlagban 30C° körül van. A 40-45C° sem probléma. Ha túl meleg lenne a telefon kikapcsol magától.

    Hogyan, tudok bootloadert nyitni?
    Ha független a telefonod és ha lemondsz a garanciáról. Szolgáltató függő telefonokon nem lehet.

    Mindent visz a gyári Filmek app?
    Sajnos nem. Több hangsávos filmeknél csak az elsőt játsza le és sok filmet le sem játszik. Továbbá nem kezeli a feliratokat.

    Nem tetszik a áttetszőség a 4.3-ban. Van rá valami megoldás?
    Másik launcher vagy szerkesztett SystemUI.

    Hogyan, tudok 4GB-nál nagyobb videó fájlt megnézni?
    1. Beállítások - Xperia - USB Kapcsolat - USB-kapcsolódási mód - Adattárolási mód-ra állítsuk
    2. Csatlakoztassuk a számítógéphez a telefont, majd formázzuk a telefon memóriakártyáját exFAT-ra.

    Miért, nem találom a Beállítások között a Fejlesztői lehetőségeket?
    Beállítások - A telefonról - Buildszám (kattintsunk rá addig, míg ki nem írja, hogy fejlesztők vagyunk) utána ott lesz a Fejlesztői lehetőségek.

    Mindig fut egy app a háttérben, hogyan csinálhatnám meg, hogy csak akkor fusson ha én elindítom?

    Ha van ROOT: A Greenifyt akkor neked találták ki, mivel pont erre jó, hogy lejegeli amit akarsz, (Rendszer, gyári appokat is) és csak akkor fognak futni mikor elindítod őket, majd újra le lesznek jegelődve ha nem aktív a képernyő. Nagyon hasznos alkalmazás és egyre népszerűbb is. Arra is jó, hogy ha ébresztgeti valami a telefont, akkor hozzáadod és csak akkor fog futni az app, ha elindítod. Igazán hasznos és hiánypótló alkalmazás!

    A Greenify segítségével több RAM lesz, csak akkor fut valami, ha használod, gyors marad minden, és az akksi üzemidejét is növeli.

    Ha nincs ROOT: Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk. Másik megoldás rá, ha letöröljük őket amik nem kellenek.

    Nagyon merül a telefon. Segítség!!!! Mit tegyek?
    Először is, ezt sok minden okozhatja. Nézzük sorban.

    1. Reklámok: Nagyon szívják az akksit, érdemes őket elkerülni vagy blokkolni Pl: Adaway-el
    2. Folyamatos Szinkronizálás
    3. Magas Fényerő, vedd lejjebb
    4. Valamilyen app beragadt, indítsd újra telefont
    5. Valamelyik app ébresztgeti a telefont, GSam Battery Monitorral megnézheted majd melyik app az
    6. Valamelyik app fut a háttérben, de minek ha nem használod? A megoldás a Greenify.

    Appok, amik nagyon memória és akksi zabálóak: Skype, Viber, Facebook,

    Mi a különbség a különböző régiós .FTF fájlok között?
    Semmi lényeges. 1-2 előre telepített app.

    Mindig csak eredeti tartozékot vegyünk?
    Igen. Nagyon ajánlott, vagy csak megbízható helyről vásárolj.

    Van fólia a telefonon?
    Igen van, elől és hátul is.

    Hogyan tudok 13mp-es képet csinálni? Ha belépek a fényképezőbe csak 12mp-est lehet.
    Belépsz a fényképezőbe és bal oldalt fenn a Kiváló Automatikust állítsd át Normálra.

    Odex vs Deodex. Mi a különbség?

    Odex: Gyorsabb bootolás, kevesebb tétlenségi idő, viszont nagyon nehezen módosítható, szerkeszthető, témázható.
    Deodex: Kicsivel több bootolási idő, tétlenségi idő, viszont könnyen módosítható, szerkeszthető, témázható.

    Miután fel állt a rendszer nincs sebességbeli különbség, csak bootoláskor néhány mp!

    Akksit ki kell sütni? Kell 1 napig tölteni először? Az akksi kalibráló appok érnek valamit?
    Nem kell. Csak rendesen töltsd fel. Az akksi kalibráló appoknak semmi értelmük, a google mérnökei is megerősítették.

    Mi értelme van Benchmarkolni?
    Az égvilágon semmi és semmire sem jó. Fontosabb az optimalizálás, mint az itt kapott majdnem véletlenszerű pontok.

    Kell task killereket használni?
    Nem. Csak ártasz vele, de semmit sem használsz. Folyton kilövöd a programokat, amik viszont újra elindulnak, csak az akksit fogyasztják.
    Ha csak akkor akarsz valamit futtatni, amikor használod, használj Greenifyt.

    Bekapcsoltam az NFC-t de nem látom fenn az ikonját. Miért?
    Ez egy apró bug. system/build.prop fájlt nyissuk meg majd megkeressük az NFC részt, ezután a "ro.nfc.icon.enable=false" t átírjuk erre: "ro.nfc.icon.enable=true". Mentés majd indítsuk újra a telefont.

    Akksi mennyit bír?
    Ez használat függő. Átlagban simán elmegy 3-6 óra között, de az új JB-vel majd lesz még jobb is!

    Folyton megszakad a töltés a telefonon. Miért?
    Dugjuk töltőre a telefont, majd kapcsoljuk ki a telefont. Ezután, elkezdi tölteni és várjunk vele 30 percet majd utána bekapcsolhatjuk és minden rendben lesz!

    Milyen dokkolót vegyek?
    A gyári töltő 1500 mA-es, míg a dokkoló 1800 mA-t is át tud engedni. Ugyebár a dokkolóhoz nem jár fali csatlakozó, így jobb esetben ezt is a gyári 1500 mA teljesítményűvel használjuk. Ez, azért fontos infó, mert az Ebayen rendelhető replika dokkolók majdnem mind csak 1000 mA-esek, azaz jelentősen lassabban töltenek!!!

    Hogyan, tudok a képernyőről képet készíteni?
    Bekapcsoló gomb + Hangerő le

    Kell tok a telefonhoz?
    Ha elrakod a zsebedbe a hátulja piszkos lehet, meg ha szeretnél vegyél csak hozzá sok fajta van.

    Használjak vírusvédelmet?
    Valaki szerint igen, valaki szerint nem. Döntsd el te kell-e. De csak megbízható cégek termékeit használd Eset, Kaspersky, Norton, Avast stb. Ha csak Playről töltesz le akkor nem lesz probléma. A tesztek alapján nem merítik jobban az akksit mint amikor nincsenek.

    Probléma, hogy warezolok?
    Nekem nem, neked az lesz. Az oldalon tiltott a warez. Felraksz tört programokat amikben kitudja mi van, majd megadod a jogosultságot nekik amikhez kéri aztán, ki tudja mi lesz.. Nagyon nem biztonságos. Vannak olyan célzott appok amik emelt díjas sms-eket küldözgetnek, ellopják az adataidat, jelszavaidat. Arról nem is beszélve, hogy csak a gond van velük, mikor frissülne egy app. Pár száz forint egy program, amit ha megveszel mindig a tied, frissül is és nem lesz probléma belőle. Hát, nem jobban megéri? Sőt, akár több készüléken is használhatod ugyanazzal a Google fiókkal.

    Az, miért van, hogy a walkman-ben az összes szám 2x-er jelenik meg? Mi a megoldás?
    SD (belső/kártya) LOST.DIR mappa törlése, app adatok törlése, újraindítás.

    Hogyan, tudnék a víz alatt fényképeket készíteni?
    Aqua Z Camera: [link]
    XDA oldala: [link]

    Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van. A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival. Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat. Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Permission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Permission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast. Ha ez nem jó, akkor még ott a GSam Battery Monitor ami megmutatja, hogy mi ébresztgeti fel a telefont. Nagyon hasznos alkalmazás.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy AirPush Detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás. Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva. Beragadhatott egy program vagy valami ébresztgeti. Indítsd újra a telefonod vagy nézd meg mi okozza a GSam Battery Monitor-ral.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt. A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb. csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.

    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba. Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet.(Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak a legújabb verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá. Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    Flashtool:

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603) és a Flashmode Drivers-t.
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra, hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    Ha még ez sem lett volna elég, akkor itt egy képekkel tűzdelt tutorial is: Tutorial
    Ha Windows 8-at használsz, szintén nézd meg az említett Tutorialt, mert a drivereket máshogyan kell telepíteni!!

    A flasheléshez ROM-ok:

    C6603_10.3.1.A.2.67_CE3.ftf Közép-európai ROM. (4.2.2)
    C6603_10.3.1.A.2.67_Telekom HU.ftf Magyar Telekom függő ROM. (4.2.2)
    C6603_T-Mobile-HU-10.4.B.0.569_Sony.ftf Magyar Telekom függő ROM. (4.3)

    Hogyan készíts FTF fájlt, ha PCC-vel vagy SUS-al frissítettél:

    Darvinya fórumtárs leírásából megtudhatod.

    Továbbiak:

    XDA-Xperia Z Android Development

    Android 4.2 (.67) Rootolása:

    1. Telepítsük tisztán fel a ROM-ot (Pl: Flashtool-al)
    2. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
    3. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
    4. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
    5. Töltsük le az alábbi 3 fájlt:

    XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.A.0.423_Generic_NL.ftf

    DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip

    XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.2.67.ftf

    6. Flasheljük fel flashtoolal a XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.A.0.423_Generic_NL.ftf-et
    7. Csomagoljuk ki a DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip-et
    8. Futtassuk a runme_win.bat-ot miközben csatlakoztatjuk a telefont.
    9. Kapcsoljuk ki a telefont és flasheljük fel az XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.2.67.ftf-et.
    8. Telefont kapcsoljuk be és kész is.

    Android 4.3 Rootolása:

    Ami kell hozzá:

    Flashtool
    Rootolt Android 4.2 (.67-es build) CWM-el,SuperSU-val,ROOT Fixel
    XZDualRecovery 2.7.42 BETA
    C6603.flashable.10.4.B.0.569.zip
    SuperSU_fix.zip
    C6603_10.4.B.0.569_Stripped.ftf

    Menete:

    1. Másoljuk a belső tárhelyre a C6603.flashable.10.4.B.0.569.zip-et és a SuperSU_fix.zip-et.
    2. Flashtool/firmwares mappájába másoljuk a C6603_10.4.B.0.569_Stripped.ftf-et.
    3. Lépjünk be a CWM-be majd Install zip -> Choose zip from /sdcard ezután, keressük meg a C6603.flashable.10.4.B.0.569.zip-et és telepítsük fel.
    4. Ha végzett telepítsük fel ugyan ezzel a módszerrel a SuperSU_fix.zip-et is.
    5. Kapcsoljuk ki a telefont, de ne indítsuk újra!
    6. Flashtoolal flasheljük fel a C6603_10.4.B.0.569_Stripped.ftf-et.
    7. Ha ezek megvoltak akkor bekapcsolhatjuk a telefont.
    8. busybox telepítése playről, SuperSU frissítése, ROOT Fix futtatása,

    ROOT Fix(4.2-ön és 4.3-on is kell ROOT után:

    1. Busybox-ot tegyük fel Playről, majd futtassuk, frissítsük.
    2. Tölsük le: The definitive root Remount-Reboot fix! Windows Installer-ert, csomagoljuk ki és futtassuk az install.bat-ot, miközben csatlakoztattuk a telefont a számítógéphez és nyomjunk 1-est.

    Dual recovery telepítése:

    1. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
    2. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
    3. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
    4. XZ-lockeddualrecovery2.7.60-BETA.windows.zip-et töltsük le majd csomagoljuk ki.
    5. Csatlakoztassuk a telefont és futtassuk az install.bat-ot majd nyomjuk meg az 1-est.

    CWM Indítása:

    Hangerő fel: Sima CWM
    Hangerő le: TWRP (Érintős)

    LCD Density dpi módosítása 320-ra:

    1. System/build.prop-ot nyissuk meg szerkesztésre.
    2. Görgessünk a fájl legaljára ott keressük meg ezt: ro.sf.lcd.density=480 majd írjuk át 320-ra a végét.
    3. Mentés -> Kilépés -> Restart
    4. Kész!

    Ennek segítségével a hatalmas gyári helyett kisebb lesz minden és sokkal több hely lesz, nagyobbnak fog tűnni a kijelző!

    Megjegyzés: A betűméretet állítsuk nagyra.

    Gyárilag:
    KÉP

    320dpi vel:
    KÉP1
    KÉP2
    KÉP3
    KÉP4

    Black status bar & navigation bar:

    Hamarosan...

    Xperia Black Wallpapers:

    Hamarosan...

    Clean Xperia Z 4.3 Launcher:

    Hamarosan...

    Ha bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!

    Írta, összeállította, szerkeszti: dekrer

    Régebbi szerkesztő: pepe091

  • Qru

    MODERÁTOR

    Szia!

    Itt a kód, megy mailben is. :R

    [P:C][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/1_zps66c6829f.png][/IMG][/P]

    [P:C][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/2_zps28089fe8.png][/IMG][/P]

    [P:C][IMG:http://mobilarena.hu/dl/upc/2013-03/21/271041_iajfszrckqoembk4_xperiaz.thumb.png][/IMG][/P]

    [P:C][B][U][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/3_zps9a2a6dd6.png][/IMG][/U][/B][/P]

    A Sony idei zászlóshajója az Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    [B]Jelenlegi legfrissebb szoftver:[/B] Android 4.2.2 (Jelly Bean) (build: 10.3.1.A.0.244)

    [P:C][B][U][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/4_zpsc018082f.png][/IMG][/U][/B][/P]

    [B]Általános:[/B]
    Technológia GSM/UMTS/LTE
    Méret 139 x 71 x 7,9 milliméter
    Tömeg 146 gramm
    Szabvány IP57 (1 méterig és 30 percig vízálló)
    SIM-foglalat microSIM

    [B]Kijelző:[/B]
    Kijelző 5 hüvelyk (TFT) OptiContrast-os,
    Előlap: Dragontrail
    Hátlap: Gorilla Glass2
    Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
    Színárnyalatok száma 16 millió

    [B]Hardver:[/B]
    SoC típusa Qualcomm Snapdragon S4 PRO (MDM9215M)
    Processzor: 1,5 GHz-es, négymagos Krait (28nm, ARMv7,)
    Grafikus chip Adreno 320
    RAM mérete 2 GB RAM
    Belső tárhely 16 GB
    Memória bővíthetősége 64GB microSDXC
    Fő kamera 13,1 megapixeles Exmor-RS, autófókuszos, LED-es villanó
    Másodlagos kamera 2,2 megapixeles Exmor-R
    Videófelvétel 1080p (30 fps)
    Akkumulátor 2330 mAh-s lítium-ion
    Fülhallgató kimenet: 3.5 mm jack
    Giroszenzor

    [B]Adatátvitel:[/B]
    Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
    UMTS 850/900/1700/1900/2100
    LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
    GPRS / EDGE van / van
    UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 100 Mbps
    Wifi: 802.11 b/g/n, DLNA, WiFi hotspot, WiFi Direct
    Bluetooth: 4.0 (A2DP)
    USB: microUSB 2.0
    RSS van
    GPS van
    NFC van


    [P:C][U][L:http://www.sonymobile.com/gb/products/phones/xperia-z/specifications/#tabs]Részletes specifikáció[/L][/U][/P]
    [P:C][U][L:http://seria.hu/tesztek/2013.03.05._Xperia_Z/01_resz/Xperia_Z_01.html]Minden részletre kitérő, bővebb teszt[/L][/U][/P]
    [P:C][U][L:http://mobilarena.hu/hir/xperia_blog_a_hosszu_akkuido_titka.html]STAMINA mód teszt[/L][/U][/P]


    [P:C][B][U][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/5_zps47a414dc.png][/IMG][/U][/B][/P]

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató. A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.


    [P:C][B][U][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/6_zps62866bb5.png][/IMG][/U][/B][/P]

    Az Xperia Z Android 4.1.2 Jelly Beannel került piacra, amely Európában április-május környékén frissült a 4.2.2-es verzióra. A frissítés szolgáltatótól, és régiótól függően csúszhat. A szolgáltatók az esetek nagy százalékában később adják ki a frissített szoftvert. A szoftverfrissítést célszerű a SonyUpdateService-el (SUS) végezni, melynek előnye, hogy teljesen tiszta telepítést végez, magyarán letöröl minden addigi adatot a telefonról, így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok. Itt fontos megjegyezni, hogy az ilyen frissítések előtt célszerű lementeni a személyes dolgainkat. A frissítés elvégezhető PC Companion (PCC) programmal is, mely szintén a Sony tulajdona, viszont ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, telepített alkalmazások megmaradnak. Viszont néha emiatt bug-os maradhat a rendszer. A PCC frissítésen kívül, szinkronizációra és biztonsági mentésre is használható.

    [U]Update 1:[/U]

    [B]4.2.2[/B]

    Június 24-én debütált az Android 4.2.2-es frissítés 10.3.A.0.423.-as build számmal. Természetesen elérhetővé váltak a 4.2-vel érkező Android újítások, amelyek közül a leglényegesebbek: A lezárt képernyő immáron több oldalas, és a főképernyőkhöz hasonlóan ide is ki tudunk helyezni bármilyen widgetet. Megjelent az "Álmodozás" /DayDream/ amellyel megadhatjuk, hogy mit csináljon a telefon dokkolt állapotban, ileltve töltés alatt. Itt különböző effekteket, képeket rakhatunk ki a kijelzőre. A Gmail alkalmazásban már nagyíthatóak a szövegek. A Google Now-ban újabb kártyák vannak. Vakok és gyengénlátók számára nagítóval és szövegfelolvasóval bővült a rendszer. A Sony is hozott sok újítást a főverzióváltással: Ha a gyári launchert használjuk, akkor a kezdőképernyőkön, valamint a lezárt képernyőn az értesítési és navigációs sávok háttere áttetszővé válik. A telefon most már hivatalosan is támogatja a 64 GB-os microSDXC kártyákat. Módosult a multitasking felülete. A minialkalmazások már több programmal si bővíthetőek, többek között a Gmail-lel és a Naptárral. Az értesítési sávban lévő funkciógombok már bővíthetőek (maximum 10 kapcsoló leeht egyszerre kint), változtatható a sorrendjük is.

    [U]Update 1:[/U]
    A Sony március 25-én kiadott egy frissítést amely build száma 10.1.A.1.434, ez a frissítés itthon csak független készülékekre érhető el, reméljük hamarosan a szolgáltatók is jóváhagyják. Ez a frissítés apróbb hibajavításokat tartalmaz, meg nem erősített információk szerint a hirtelen halált is elhárítja, valamint a kijelző fehéregyensúly színmegjelenítésén javít. Egy ilyen angol régiós ROM elérhető a Flashelés bekezdésben.

    [U]Update 2:[/U]
    A Sony május 15-én kiadott egy újabb frissítést, 10.1.1.A.253 buildszámmal, az Android verziószáma továbbra is 4.1.2 maradt. Ez rögtön elérhetővé vált mind független, mind T-mobile függő készülékekre. Ez a frissítés már nagyobb horderejű változásokat hozott magával: Az értesítési és a navigációs sáv háttérszíne feketére változott (sötét szürkéről), ezzel sokkal jobb megjelenést biztosítva. Elérhető a Beállítások/Megjelenés menüpont alatt a Fehéregyensúly, amely segítségével tetszés szerint beállíthatjuk a képernyő optimális színmegjelenítését. Immáron Stamina mód alatt is működik az értesítésre használt LED, ha be van kapcsolva a Beállítások/Megjelenítés menüpontban a "Lüktető világítás értesítéskor", valamint itt ki is tudjuk kapcsolni, ha nem szeretnénk látni az értesítéseket. Az egész rendszer gördülékenysége és teljesítménye jobb lett. Javult a kamera minősége, valamint a kamera indítási sebessége. Új NFC firmware érkezett. A gyári Xperia launcher gördülékenysége javult. Jobb lett az akkuhasználat. A Sony mini alkalmazásainak ikonjai módosultak. Az Albumban címkéket adhatunk a fényképekhez. Megszűntek a WIFI dobálási problémák (akinél voltak). A világóra widget is frissítésre került. Tapasztalatok alapján a frissítés óta kevésbé melegszik a telefon. Ha valaki bármi oknál fogva, még nem tudta volna frissíteni, és szüksége lenne a Flashtool-hoz szükséges ftf fájlra, akkor megtalálja a ROM-ot a Flashelés bekezdésben.

    [U]Update 3:[/U]

    A június 6-án kiadott 10.1.1.A.1.307 buildszámú frissítés a mi régiónkba nem érkezett meg, csak néhány más régióban volt elérhető (Belgium, Hong Kong és Spanyolország). Ez csak néhány apróbb módosítást eszközölt: Gyorsabb kamera indítás; jobb képek készítése gyenge fényviszonyok mellett; jobban működő HDR; Jobb wifi vétel; Teljesítménybeli javítások.

    [B][U]Update 4:[/U][/B]

    [B][U]4.2.2[/U][/B]

    Június 24-én debütált az Android 4.2.2-es frissítés 10.3.A.0.423.-as build számmal. Természetesen elérhetővé váltak a 4.2-vel érkező Android újítások, amelyek közül a leglényegesebbek: A lezárt képernyő immáron több oldalas, és a főképernyőkhöz hasonlóan ide is ki tudunk helyezni bármilyen widgetet. Megjelent az "Álmodozás" /DayDream/ amellyel megadhatjuk, hogy mit csináljon a telefon dokkolt állapotban, illetve töltés alatt. Itt különböző effekteket, képeket rakhatunk ki a kijelzőre. A Gmail alkalmazásban már nagyíthatóak a szövegek. A Google Now-ban újabb kártyák vannak. Vakok és gyengénlátók számára nagyítóval és szövegfelolvasóval bővült a rendszer. A Sony is hozott sok újítást a főverzióváltással: Ha a gyári launchert használjuk, akkor a kezdőképernyőkön, valamint a lezárt képernyőn az értesítési és navigációs sávok háttere áttetszővé válik. A telefon most már hivatalosan is támogatja a 64 GB-os microSDXC kártyákat. Módosult a multitasking felülete. A minialkalmazások már több programmal is bővíthetőek, többek között a Gmail-lel és a Naptárral. Az értesítési sávban lévő funkciógombok már bővíthetőek (maximum 10 kapcsoló llehet egyszerre kint), változtatható a sorrendjük is.

    [B][U]Update 5:[/U][/B]

    Július 31-én megérkezett az első frissítés az Android 4.2.2-hez, 10.3.1.A.0.244.-es build számmal.

    [B]Frissítés újdonságai:[/B]

    -simább boot animáció
    -hatékonyabb RAM kezelés
    -smooth launcher, nincs akadás
    -új update center felhasználói felület
    -sokkal jobb 3G és Wifi jel
    -gyorsabb válaszidő érintéskor
    -gyorsabb lezárás és ébresztés
    -nincs képernyő villogás
    -változások az autós üzemmódban
    -további kijelző fehéregyensúly javulások
    -nagyobb hangerő hívás közben
    -akkumulátor % olvasási hibája javítva
    -jobb képek gyenge fényviszonyok mellett
    -megnövelt dinamika tartomány
    -nagyobb felbontású képek videózás közben
    -megnövelt fps HD videók esetében
    -kisebb üzemidő és teljesítménybeli javulás
    -android mesterkulcs sebezhetőségi hiba foltozva
    -visszafogottabb készülék melegedés
    -tágabb határok közt mozgó fényerő szabályzó

    [B][U]Fontos:[/U][/B] Mindig ajánlott a tiszta telepítés! SUS-al vagy Flashtoolal!

    [U]Linkek:[/U]
    [L:http://www.sonymobile.com/global-en/tools/pc-companion/]PC Companion for Windows[/L]
    [L:http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/]Sony Update Service for Windows[/L]
    [L:http://www.sonymobile.com/global-en/tools/bridge-for-mac/]Bridge for Mac[/L]
    [L:http://androxyde.github.io/]Flashtool[/L]


    [P:C][B][U][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/7_zps06559e64.png][/IMG][/U][/B][/P]

    ICS= Ice Cream Sandwich
    JB= Jelly Bean
    LB= Locked Bootloader (Zárt Bootloader)
    UB= Unlocked Bootloader (Nyitott Bootloader)
    SUS= Sony Update Services
    PCC= PC Companion
    OTA= A telefonon lévő Update Centeres Frissítések
    ROOT Jogosultság= Bármit csinálhatunk a rendszeren
    CWM=ClockworkMod


    [P:C][B][U][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/8_zps8b99f100.png][/IMG][/U][/B][/P]

    [B]Mi jár végleges garancia vesztéssel?[/B]
    1. A bootloader nyitás
    2. A kis ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész. Alapból fehér, ami ha piros lesz ugrott a garanciánk.

    [B]Mennyi idő mire beáll az akksim?[/B]
    2-3 hét.

    [B]Mikor jön az Android 4.3?[/B]
    Hamarosan..

    [B]Tényleg szar a Z kijelzője? A fekete csak szürke?[/B]
    Dehogyis.. Ezeket csak azok mondják akik szidni akarják a Z-t, és kitalálták ezt. A fekete fekete, a fehér fehér. 441ppi és FULL HD kijelző azért, nagyon jó. Ami egyedül gyenge az a betekintési szög.

    [B]Mi az a CWM?[/B]
    Egy custom recovery az Android telefonokra és tabletekre, amely lehetővé teszi, hogy mentési, helyreállítási, javítási, telepítési és karbantartási műveleteket végezhessünk el a készüléken.

    [B]Mi az a ROOT?[/B]
    Alapesetben a telefonunk Android operációs rendszerén korlátozott felhasználók vagyunk!
    A rootolás nem más, minthogy rendszergazda jogokkal rendelkező felhasználót csinálunk magunkból.

    [B]Nem jár garancia vesztéssel? Mire jó ha ROOT-olom a telefont? Hátrányai?[/B]
    Csak a garancia szüneteltetésével.Az változó, hogy hogyan állnak hozzá a szervizesek, ezért mindenképp, mielőtt szervizeltetnéd, távolítsd el a rootot a telefonról, vagy rakd újra a romot.

    Csak előnye van, nem is kevés, de hátránya nincs.

    [B]A ROOT-olás előnyei:[/B]
    - Reklámblokkolás (Segítségével hosszabb lesz a telefon üzemideje, mivel a reklámok nagyon szívják az akksit.)
    - Sok felesleges gyári app törlése ( Csak a helyet és RAM-ot foglalják. Minek legyenek fenn, ha semmi szükségünk rájuk?)
    - Sok hasznos programnak kell a ROOT jogosultság. Pl: Titanium Backup, CWM, ROOT Explorer, Greenify, SD Maid, Víruskeresők,
    - Témázgatás
    - Jegelés, Teljes Biztonsági Mentés, Eltávolítás,

    Hátránya:

    Semmi..

    [B]Hogyan, távolíthatom el a ROOT-ot?[/B]
    SuperSU-t indítsuk el majd Beállítások - Teljes unroot

    [B]Hogyan, lehetne gyorsabb a telefon?[/B]
    Beállítások - Fejlesztői Lehetőségek - Ablakanimáció mérete, Áttűnési animáció mérete, Animáció lépértéke alapból 1x-en van de ez sok, vegyük le 0,5x-re vagy teljesen 0x-re.

    [B]Hogyan, tudok szinkronizálni?[/B]
    Beállítások - Megjelenés - Gyors Beállítások ( itt kapcsoljuk be az Aut. Szinkronizálást és akkor fenn a gyorskapcsolóknál tudjuk be-ki kapcsolni.

    [B]Mikor, gyártották a telefonom? Hol, tudom negézni?[/B]
    Telefon alján. Pl. 13w26. A 13 az évet jelenti, a 26 pedig a hetet.

    [B]Nagyon melegszik a telefon?[/B]
    Sima átlag használattal nem. De amúgy használat és időjárás függő. Ha kinn van 40-50C° akkor jobban melegedni fog, töltés alatt és játék alatt is. De nem kell aggódni miatta. Átlagban 30C° körül van. A 40-45C° sem probléma. Ha túl meleg lenne a telefon kikapcsol magától.

    [B]Hogyan, tudok bootloadert nyitni?[/B]
    Ha független a telefonod és ha lemondsz a garanciáról. Szolgáltató függő telefonokon nem lehet.

    [B]Nem kompatibilis a Need For Speed: Most Wanted a telefonnal. Van rá valami megoldás?[/B]
    Ha korábban megvettük akkor van rá megoldás. Egy olyan telefonról ami kompatibilis vele töltsük le Playről, majd mentsük el a telepítőjét. Ezután, felrakhatjuk a Z-re, letölti a fájlokat, ellenőrzi a licenszt és futni fog.

    [B]Mindent visz a gyári Filmek app?[/B]
    Sajnos nem. Több hangsávos filmeknél csak az elsőt játsza le és sok filmet le sem játszik. Továbbá nem kezeli a feliratokat.

    [B]Nem tetszik a áttetszőség a 4.2-ben. Van rá valami megoldás?[/B]
    Másik launcher.

    [B]Hogyan, tudok 4GB-nál nagyobb videó fájlt megnézni?[/B]
    1. Beállítások - Xperia - USB Kapcsolat - USB-kapcsolódási mód - Adattárolási mód-ra állítsuk
    2. Csatlakoztassuk a számítógéphez a telefont, majd formázzuk a telefon memóriakártyáját exFAT-ra.

    [B]Miért, nem találom a Beállítások között a Fejlesztői lehetőségeket?[/B]
    Beállítások - A telefonról - Buildszám (kattintsunk rá addig, míg ki nem írja, hogy fejlesztők vagyunk) utána ott lesz a Fejlesztői lehetőségek.

    [B]Mindig fut egy app a háttérben, hogyan csinálhatnám meg, hogy csak akkor fusson ha én elindítom?[/B]

    [B]Ha van ROOT:[/B] A Greenifyt akkor neked találták ki, mivel pont erre jó, hogy lejegeli amit akarsz, (Rendszer, gyári appokat is) és csak akkor fognak futni mikor elindítod őket, majd újra le lesznek jegelődve ha nem aktív a képernyő. Nagyon hasznos alkalmazás és egyre népszerűbb is. Arra is jó, hogy ha ébresztgeti valami a telefont, akkor hozzáadod és csak akkor fog futni az app, ha elindítod. Igazán hasznos és hiánypótló alkalmazás!

    A Greenify segítségével több RAM lesz, csak akkor fut valami, ha használod, gyors marad minden, és az akksi üzemidejét is növeli.

    [B]Ha nincs ROOT:[/B] Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk. Másik megoldás rá, ha letöröljük őket amik nem kellenek.

    [B]Nagyon merül a telefon. Segítség!!!! Mit tegyek?[/B]
    Először is, ezt sok minden okozhatja. Nézzük sorban.

    1. Reklámok: Nagyon szívják az akksit, érdemes őket elkerülni vagy blokkolni Pl: Adaway-el
    2. Folyamatos Szinkronizálás
    3. Magas Fényerő, vedd lejjebb
    4. Valamilyen app beragadt, indítsd újra telefont
    5. Valamelyik app ébresztgeti a telefont, GSam Battery Monitorral megnézheted majd melyik app az
    6. Valamelyik app fut a háttérben, de minek ha nem használod? A megoldás a Greenify.

    Appok, amik nagyon memória és akksi zabálóak: Skype, Viber, Facebook,

    [B]Mi a különbség a különböző régiós .FTF fájlok között?[/B]
    Semmi lényeges. 1-2 előre telepített app.

    [B]Mindig csak eredeti tartozékot vegyünk?[/B]
    Igen. Nagyon ajánlott, vagy csak megbízható helyről vásárolj.

    [B]Van fólia a telefonon?[/B]
    Igen van, elől és hátul is.

    [B]Hogyan tudok 13mp-es képet csinálni? Ha belépek a fényképezőbe csak 12mp-est lehet.[/B]
    Belépsz a fényképezőbe és bal oldalt fenn a Kiváló Automatikust állítsd át Normálra.

    [B]Odex vs Deodex. Mi a különbség?[/B]

    [B]Odex:[/B] Gyorsabb bootolás, kevesebb tétlenségi idő, viszont nagyon nehezen módosítható, szerkeszthető, témázható.
    [B]Deodex:[/B] Kicsivel több bootolási idő, tétlenségi idő, viszont könnyen módosítható, szerkeszthető, témázható.

    Miután fel állt a rendszer nincs sebességbeli különbség, csak bootoláskor néhány mp!

    [B]Akksit ki kell sütni? Kell 1 napig tölteni először? Az akksi kalibráló appok érnek valamit?[/B]
    Nem kell. Csak rendesen töltsd fel. Az akksi kalibráló appoknak semmi értelmük, a google mérnökei is megerősítették.

    [B]Mi értelme van Benchmarkolni?[/B]
    Az égvilágon semmi és semmire sem jó. Fontosabb az optimalizálás, mint az itt kapott majdnem véletlenszerű pontok.

    [B]Kell task killereket használni?[/B]
    Nem. Csak ártasz vele, de semmit sem használsz. Folyton kilövöd a programokat, amik viszont újra elindulnak, csak az akksit fogyasztják.
    Ha csak akkor akarsz valamit futtatni, amikor használod, használj Greenifyt.

    [B]Bekapcsoltam az NFC-t de nem látom fenn az ikonját. Miért?[/B]
    Ez egy apró bug. system/build.prop fájlt nyissuk meg majd megkeressük az NFC részt, ezután a "ro.nfc.icon.enable=false" t átírjuk erre: "ro.nfc.icon.enable=true". Mentés majd indítsuk újra a telefont.

    [B]Akksi mennyit bír?[/B]
    Ez használat függő. Átlagban simán elmegy 3-6 óra között, de az új JB-vel majd lesz még jobb is!

    [B]Folyton megszakad a töltés a telefonon. Miért?[/B]
    Dugjuk töltőre a telefont, majd kapcsoljuk ki a telefont. Ezután, elkezdi tölteni és várjunk vele 30 percet majd utána bekapcsolhatjuk és minden rendben lesz!

    [B]Milyen dokkolót vegyek?[/B]
    A gyári töltő 1500 mA-es, míg a dokkoló 1800 mA-t is át tud engedni. Ugyebár a dokkolóhoz nem jár fali csatlakozó, így jobb esetben ezt is a gyári 1500 mA teljesítményűvel használjuk. Ez, azért fontos infó, mert az Ebayen rendelhető replika dokkolók majdnem mind csak 1000 mA-esek, azaz jelentősen lassabban töltenek!!!

    [B]Hogyan, tudok a képernyőről képet készíteni?[/B]
    Bekapcsoló gomb + Hangerő le

    [B]Kell tok a telefonhoz?[/B]
    Ha elrakod a zsebedbe a hátulja piszkos lehet, meg ha szeretnél vegyél csak hozzá sok fajta van.

    [B]Használjak vírusvédelmet?[/B]
    Valaki szerint igen, valaki szerint nem. Döntsd el te kell-e. De csak megbízható cégek termékeit használd Eset, Kaspersky, Norton, Avast stb. Ha csak Playről töltesz le akkor nem lesz probléma. A tesztek alapján nem merítik jobban az akksit mint amikor nincsenek.

    [B]Probléma, hogy warezolok?[/B]
    Nekem nem, neked az lesz. Az oldalon tiltott a warez. Felraksz tört programokat amikben kitudja mi van, majd megadod a jogosultságot nekik amikhez kéri aztán, ki tudja mi lesz.. Nagyon nem biztonságos. Vannak olyan célzott appok amik emelt díjas sms-eket küldözgetnek, ellopják az adataidat, jelszavaidat. Arról nem is beszélve, hogy csak a gond van velük, mikor frissülne egy app. Pár száz forint egy program, amit ha megveszel mindig a tied, frissül is és nem lesz probléma belőle. Hát, nem jobban megéri? Sőt, akár több készüléken is használhatod ugyanazzal a Google fiókkal.

    [B]Az, miért van, hogy a walkman-ben az összes szám 2x-er jelenik meg? Mi a megoldás?[/B]
    SD (belső/kártya) LOST.DIR mappa törlése, app adatok törlése, újraindítás.

    [B]Hogyan, tudnék a víz alatt fényképeket készíteni?[/B]
    Aqua Z Camera: [L:https://play.google.com/store/apps/details?id=am.tir.z.proximitycamera][link][/L]
    XDA oldala: [L:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2373505][link][/L]

    [B]Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?[/B]
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    [B]Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?[/B]
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van. A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    [B]A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?[/B]
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival. Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    [B]A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?[/B]
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével [L:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boatbrowser.free&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ib2F0YnJvd3Nlci5mcmVlIl0.]Boat Browserrel[/L] megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    [B]Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?[/B]
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat. Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az [L:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.byte256.permissionchecker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ieXRlMjU2LnBlcm1pc3Npb25jaGVja2VyIl0.]S2 Permission Checker[/L] nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Permission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast. Ha ez nem jó, akkor még ott a GSam Battery Monitor ami megmutatja, hogy mi ébresztgeti fel a telefont. Nagyon hasznos alkalmazás.

    [B]Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?[/B]
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy AirPush Detector programot érdemes feltelepíteni.

    [B]A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?[/B]
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás. Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva. Beragadhatott egy program vagy valami ébresztgeti. Indítsd újra a telefonod vagy nézd meg mi okozza a GSam Battery Monitor-ral.

    [B]Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?[/B]
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. [L:http://www.seria.hu/cikkeink/2012.05.25._SmartTag_NFC/SmartTag_NFC.html]Bővebb információ itt.[/L] A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: [L:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jwsoft.nfcactionlauncher&feature=search_result]NFC Task Launcher[/L]

    [B]Használható az Xperia Z-vel USB OTG?[/B]
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb. csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.

    [B]Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?[/B]
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba. Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: [L:http://www.cordongroup.hu/hu/partners-repair-process-cordon-electronics.html]Cordon Eletronics[/L] Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    [B]Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?[/B]
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    [B]A Sony logo tényleg a fólián van?[/B]
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet.(Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    [B]A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?[/B]
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    [B]Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?[/B]
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.


    [P:C][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/10_zpsedf78320.png][/IMG][/P]


    [B][U]Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel![/U][/B]

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak a legújabb verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá. Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    [B]Flashtool:[/B] [L:http://androxyde.github.io/]Letöltés[/L]

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603) és a Flashmode Drivers-t.
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra, hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    Ha még ez sem lett volna elég, akkor itt egy képekkel tűzdelt tutorial is: [L:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240614]Tutorial[/L]
    Ha Windows 8-at használsz, szintén nézd meg az említett Tutorialt, mert a drivereket máshogyan kell telepíteni!!

    A flasheléshez ROM-okat itt találsz:

    [L:https://docs.google.com/file/d/0B2FFfUJASjORWUNGTjhxcGxYeG8/edit?pli=1]10.1.A.1.350 T-mobile-HU[/L] Magyar T-Mobile függő ROM. (4.1.2)
    [L:https://docs.google.com/file/d/0B5pqQppyOzhAUE0zbVhzWEZoQTQ/edit?pli=1]10.1.A.1.434_UK Unbranded[/L] Független, angol régiós ROM.(4.1.2)
    [L:https://docs.google.com/file/d/0B2FFfUJASjORd0lFMGtHNEwzMVk/edit?pli=1]Xperia Z_10.1.1.A.1.253_C6603[/L] Független, Global ROM. (4.1.2)
    [L:https://docs.google.com/file/d/0B2FFfUJASjORRG8ybk1LTl9zOW8/edit]C6603_10.1.1.a.1.253_ceu.ftf[/L] Független, Közép-európai ROM.(4.1.2)
    [L:https://docs.google.com/file/d/0B2FFfUJASjORaXV4eFZpbmxlOWM/edit]C6603_T-Mobile-HU-10.3.A.0.423_Sony.ftf[/L] Magyar T-mobile függő ROM.(4.2.2)
    [L:https://mega.co.nz/#!DYQkXazL!GeNK2Cs0oBbnfOJLFIbR9GSH4EtoJabnhI8Qm0ERisI]C6603_10.3.1.A.0.244_Generic CE.ftf[/L] Közép-európai ROM. (4.2.2)
    [L:https://docs.google.com/file/d/0B1DQKneXJsQEaHZDeHNXWFV3QWs/edit?pli=1]C6603_10.3.1.A.0.244_Telekom HU.ftf[/L] Magyar Telekom függő ROM. (4.2.2)


    [U]Hogyan készíts FTF fájlt, ha PCC-vel vagy SUS-al frissítettél:[/U]

    [L:http://mobilarena.hu/tag/darvinya.html]Darvinya[/L] fórumtárs [L:http://logout.hu/bejegyzes/darvinya/flashtool-lal_firmware_keszites_sus_es_pcc/friss.html]leírásából[/L] megtudhatod.

    Továbbiak:

    [L:http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=2087]XDA-Xperia Z Android Development[/L]


    [P:C][B][U][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/11_zpse35d4a1a.png][/IMG][/U][/B][/P]


    [B]Régebbi verziókra:[/B] A rootolásról [L:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2186368]Itt olvashatsz[/L], ahol pontról pontra leírják annak menetét, valamint videón is megmutatják a lépéseket.


    [B]Android 4.2.2 Rootolása: (LB)(UB)[/B]

    1. Android 4.2.2 rakjuk fel először (Tiszta telepítés ajánlott)
    2. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
    3. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
    4. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
    5. Töltsük le a [L:http://d-h.st/Kmm]DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v17_perf-event-exploit.zip[/L]-et majd tömörítsük ki.
    6. Futtassuk Windows alól a runme_win.bat-ot, Linux alól a runme_linux.sh-t, Mac alól a runme_mac.sh-t.
    7. Csatlakoztassuk a telefont közben a számítógéphez.
    8. A ROOT hamar lefut és onnantól kezdve élvezhetjük az előnyeit :)

    [B]Az új Android frissítés Rootolása 4.2.2(10.3.1.A.0.244) (LB)(UB)[/B]

    1. Telepítsük tisztán fel a ROM-ot (Pl: Flashtool-al)
    2. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
    3. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
    4. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
    5. Töltsük le az alábbi 3 fájlt:

    [L:http://d-h.st/1Vz]XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.A.0.423_Generic_NL.ftf[/L]

    [L:http://d-h.st/1Gp]DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip[/L]

    [L:http://d-h.st/Od8]XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.0.244_BE.ftf[/L]

    6. Flasheljük fel flashtoolal a XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.A.0.423_Generic_NL.ftf-et
    7. Csomagoljuk ki a DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip-et
    8. Futtassuk a runme_win.bat-ot miközben csatlakoztatjuk a telefont.
    9. Kapcsoljuk ki a telefont és flasheljük fel az XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.0.244_BE.ftf-et.
    8. Telefont kapcsoljuk be és kész is.


    [B]ROOT Fix:[/B]

    1. Busybox-ot tegyük fel Playről, majd futtassuk, frissítsük.
    2. [L:http://www.fun-industries.nl/xda/download.php?dlid=cmVtb3VudHJlYm9vdGZpeA==][NUT]'s definitive remount-reboot fixer![/L]-ert telepítsük cwm-ből vagy töltsük le a
    [L:http://www.fun-industries.nl/xda/download.php?dlid=cmVtb3VudHJlYm9vdGZpeC13aW5kb3dz][NUT]'s definitive remount-reboot fixer! Windows Installer[/L]-ert, csomagoljuk ki és futtassuk a supersu.bat-ot, miközben csatlakoztattuk a telefont a számítógéphez.


    [P:C][B][U][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/12_zpse4b1aeb6.png][/IMG][/U][/B][/P]


    [B]CWM Telepítése: ([CWM 6.0.3.3][ TWRP 2.6.0.0] XZDualRecovery 2.6.0) (LB)(UB)[/B]

    1. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
    2. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
    3. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
    4. [L:http://www.fun-industries.nl/xda/download.php?dlid=bG9ja2VkZHVhbHJlY292ZXJ5Mi42LjAtUkVMRUFTRS53aW5kb3dz]lockeddualrecovery2.6.0-RELEASE.windows.zip[/L]-et töltsük le majd csomagoljuk ki windowson. (linuxon a [L:http://www.fun-industries.nl/xda/download.php?dlid=bG9ja2VkZHVhbHJlY292ZXJ5Mi42LjAtUkVMRUFTRS5saW51eA==]lockeddualrecovery2.6.0-RELEASE.linux.tgz[/L]-et szedjük le)
    5. Csatlakoztassuk a telefont és futtassuk a supersu.bat-ot. ( Linux esetén a supersu.sh-t)


    [B]CWM Indítása:[/B]

    Hangerő fel: Sima CWM
    Hangerő le: TWRP (Érintős)


    Ezeken felül rengeteg mókolási lehetőség van, mindezekről [L:http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=2083]ezekben a topikokban olvashatsz.[/L]


    [P:C][B][U][IMG:http://i1291.photobucket.com/albums/b548/deck91/13_zps4ba50a4a.png][/IMG][/U][/B][/P]

    [B]Greenify telepítése Android 4.2.2-re (ROOT):[/B]

    1. Töltsük le XDA-ról a [L:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401]XposedInstaller_2.1.4.apk[/L]-t. Nyissuk meg kattintsunk az Install/Update-re majd restart.
    2. Töltsük le Playről a Greenifyt, és vegyük meg a Greenify Donatet mivel kell a béta channelhez és sok minden csak abban van.
    3. Xposed Telepítőben a Modules-nál pipáljuk be a Greenifyt és indítsuk újra a telefont.
    4. Csatlakozzunk a Greenify Beta Oldalán G+ tesztelőnek [L:https://groups.google.com/forum/#!forum/greenify-beta]Link[/L] Majd kattintsuk az opt-in here: majd a Become Tester-re és már tesztelők is vagyunk és frissíthetünk a bétára Playen keresztül :)


    Ha bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!

    [P:R]Írta, összeállította, szerkeszti: [L:http://mobilarena.hu/tag/dekrer.html]dekrer[/L][/P]
    [P:R]Korábbi szerkesztő: [L:http://mobilarena.hu/tag/pepe091.html]pepe091[/L][/P]

  • szornyu1

    tag

    Huawei G510
    aka Huawei U8951

    A következőkben összefoglalnám a készülék mélyebben történő moddolásához szükséges folyamatokat.
    Rögtön az elején szeretném mindjárt nyomatékosan leszögezni, hogy az itt leírtak 100%-ban garancia vesztést okoznak! Ezek a folyamatok természetesen visszafordíthatóak, hogy az esetleges szervizelésnél ne okozzon problémát. Tehát mindenki maga döntse el, hogy elvégzi a leírásban szereplő dolgokat vagy nem.
    Hogy mindenkinek meglegyen: B170 G510-0100 stock rom
    Az első lépés természetesen a rootolás folyamata. Ez romonként eltérő lehet.
    B170-es gyári (stock) rom: a linkről letöltjük a csomagot, és az ebben található 2_ROOT mappából az UPPDATE.APP-ot, az SD kártyán létrehozott dload mappába másoljuk. A beállítások menüben a gyors boot opciót kikapcsoljuk. A készüléket kikapcsoljuk, majd a következő módon indítjuk: hangerő le és fel + power gomb. A három gombot egyszerre addig tartjuk nyomva, amíg el nem indul a frissítési folyamat.
    B193 és felette: itt már nem tudunk a dloados megoldással rootolni. Itt egy kicsit jobban rá kell feküdni a dologra. Telepítenünk kell custom recoveryt. Majd ha ez megvan, akkor valamelyik root megoldással elvégezhető a folyamat.
    Recovery telepítése: a recovery sikeres telepítéséhez, nyitni kell a bootloadert. A bootloader nyitásához két lehetőség áll a rendelkezésünkre, egy egyszerűbb és egy kicsit bonyolultabb. Az első megoldás lenne az egyszerűbb, viszont használatához root hozzáférés szükséges. Tehát ha nem B170-es romunk van, akkor a második variációt kell választanunk. Meg kell kérnünk a Huaweitől a hivatalos bootloader nyitó kódot. Segédlet. Ha megérkezett, akkor ADB-n keresztül, fastboot módban az itt leírtak szerint járjunk el. A következő képpen indíthatod fastboot módban: hangerő le + power gomb egyszerre lenyomva, legalább 10 mp-ig. Megjelenik a Huawei lógó és olyan mintha lefagyott volna. Az ADB sikeres telepítése win és Linux alá.
    Itt mindjárt megjegyezném, hogy léteznek még más módszerek a bootloader nyitására, viszont ha elakarjuk kerülni a későbbi problémákat, érdemes a gyári kóddal nyitni a bootloadert. Így nagy valószínűséggel elkerülhetőek a random újraindulások és fagyások.
    Ha nyitva a bootloader, akkor a recoveryt is kétféleképpen tudjuk telepíteni: a következő segéd programban az oprendszerünknek megfelelő fájl futtatása. Pl.: windows.bat, ha végzett a telefon újra indul. Vagy ismét ADB-n keresztül, fastboot módban. Ilyenkor elég nekünk a recovery.img fájl, amit az android-sdk/sdk/platform-tools mappába kell másolni. Majd itt kell nyitni egy parancssort és a következő parancsot kell kiadni: fastboot flash recovery recovery.img Majd akku ki és vissza és hangerő fel + power gomb egyszerre nyomva tartásával indítható a recovery mód.
    Mindkét folyamathoz fastboot módban kell a telefont indítani.
    TWRP recovery.img több verzió
    CWM recovery.img legutolsó elérhető verzió
    Custom recoveryből telepíthető root:
    Koush Superuser Ajánlott!
    Superuser
    SuperSU
    Rom telepítés:
    Stock alapú romok telepítése: a kiválasztott rom fórumának első hozzászólásának alapos elolvasása után, letöltjük az általában zip formátumú csomagot. Felmásoljuk az SD kártyára. A készüléket recovery módban indítjuk. Recovery típusától függően, wipe data recovery and factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache, illetve TWRP recovery esetén az advanced fül alatt az első 4 opció. Majd install.
    Általában az első indítás hosszabb lehet, tehát ne legyünk türelmetlenek.
    Cyanogen romok telepítése: a kiválasztott rom fórumának első hozzászólásának alapos elolvasása után, letöltjük az általában zip formátumú csomagot. Itt figyeljünk oda, mert ezek a romok nem tartalmazzák a Google appokat. Tehát itt még le kell tölteni az un. Gapps csomagot is. A telepítés ugyan az mint a stock romnál, de itt mind a két csomagot telepíteni kell. CWM recoverynél egymás után, TWRP recoverynél kijelölhető mind a két csomag telepítése is.
    Custom kernel telepítése: kiválasztott kernel első hozzászólásának alapos elolvasása. Általában a kernel készítője vagy telepíthető zip csomagban, vagy egy segédprogram társaságában teszi közzé. Zip formátum esetében az SD-re másoljuk, majd recovery módban telepítjük. Itt maximum egy wipe cache elég. A segédprogrammal ellátott kerneleknél le van írva a telepítés folyamata.
    A készülék visszaállítása gyári állapotra: fogjunk egy legalább 2 GB-os SD kártyát. Majd PC-n formázzuk le:
    Win: SD Formatter
    Linux: Gparted
    Ezután létrehozzuk a dload nevű mappát és ebbe másoljuk az UPPDATE.APP-ot. Mentsük el ami később kelhet nekünk, majd töröljük a belső tárolót is. Ezt a Beállítások/Tároló menüpont alatt tehetjük meg. A visszaállítást viszont ne innen végezzük, hanem az úgynevezett kényszerített frissítést végezzük el. Ez a következő: hangerő le és fel + power gombok egyszerre történő nyomva tartása addig amíg a folyamat el nem indul.
    A készülékre elérhető romokról, recoverykről és custom kernelekről bővebb információkat a következő oldalon olvashatunk: MoDaCo

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés