Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  PotPlayer

Hozzászólások

(#251) Long Man válasza Pierre75 (#250) üzenetére


Long Man
tag

"Gőzöm sincs, hogy a GTX-960M-ben is megtalálható-e az általad említett hardveres H.264/H.265 codec."

NVIDIA GeForce GTX 960M

GeForce GTX 960M Specifications

A H.265-öt nem írja (ez még nem is annyira elterjedt), de a H.264-et hardveresen tudja.

Sajnos azt nem tudom, hogyan kellene rávenni a PotPlayert, hogy az NVIDIA chipet használja dekódernek, mert nálam a processzornak nincs saját videó alrendszere (i5-760) ezért autómatikusan a videókártyát használja. :B

De biztos van olyan "potplayer guru", aki ezt tudja. ;]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#252) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Valakinek nincs meg véletlenül a magyar nyelvi fájl? Sajnos összefoglalóban már nem jó az a link. :(
Legfrisebbet kezdtem el használni ami az összefoglalóban is van. :R

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#253) EmptyParadox válasza FoLey-v (#252) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nálam ez van a Language mappában.

(#254) FoLey-v válasza EmptyParadox (#253) üzenetére


FoLey-v
addikt

Tökéletes nagyon szépen köszönöm! :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#255) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy lehet kikapcsolni Daum Potplayerben azt, amikor böngészőből letöltök egy feliratfájlt, ne induljon el automatikusan?

Próbáltam megoldást keresni rá,nem találtam.

Próbáltam újratelepíteni a lejátszót, de nem segített.

Aláírás

(#256) Kernel válasza voyi (#255) üzenetére


Kernel
nagyúr

PotPlayert lehet társítani az .srt fájlokhoz, de attól még nem indul el automatikusan, csak ha rákattintok.

Elvileg a böngészőben sikerült valamit úgy beállítani, hogy a letöltött fájlt rögtön nyissa meg.

Mivel PotPlayer társítva van az .srt fájlokhoz, így értelemszerűen az indul el. De nem ezt a társítást kell megszüntetni (nem ezen múlik).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#257) makoss


makoss
addikt

Üdv! BUÉK!

A potplayerem átváltott angolra de már nem emlékszem hogyan kell visszaállítani magyarra, segítene valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#258) Kernel válasza makoss (#257) üzenetére


Kernel
nagyúr

Shift+L

Vagy jobbklikk --> Misc

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#259) makoss válasza Kernel (#258) üzenetére


makoss
addikt

Ok. Köszi, működik :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#260) Piistii


Piistii
tag

Sziasztok

Az miért van hogy a potplayernél amikor keressem online a feliratot nagyon belassul az egész player ( lassan talál hozzá feliratot is ) amikor meg kilépek akkor meg kb 30s eltelik mire kilép

(#261) Aradora


Aradora
újonc

Nekem 1 olyan problémám lenne, hogy párnappal a hozzászólásom írása előtt még el tudtam indítani 3d filmet a POTplayeren .Most azt írja ki ,hogy a fálj létezik, de úgy tünik, hogy nem tartalmaz semmilyen videót. Előtte elindítottam ,de nem álítottam át 3dre a pc-ét és kifagyott a lejátszó program. Azóta ezt írja ki. Hiába próbálkozom más filmekkel is.Újra is telepítettem már ,de nem segített.Mi lehet a gond? :W

(#262) Kernel válasza Aradora (#261) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hiába telepíted újra, ha megmaradnak a régi beállítások a registryben vagy az ini-fájlban.

Ezért felesleges is telepíteni, hacsak nem akar valaki frissebb verziót. Ha viszont alapra akarod állítani, meg kell nyomni a gombot, ami törli a felhasználói beállításokat, majd újraindítani:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#263) Aradora válasza Kernel (#262) üzenetére


Aradora
újonc

Sajnos a probléma ugyan úgy meg maradt. Amiket kéne olvasnia iso kép fáljlok. Próbáltam már Daemon Tools al is de úgy még rosszabb.

(#264) Kernel válasza Aradora (#263) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez várható volt érzésre is, hogy ettől nem jön rendbe, lehet valamilyen rendszerhiba is.

VLC-t ismerem még, ami tud ISO-t lejátszani közvetlenül, ugyanakkor belső dekódereket használ, vagyis rendszertől függetlenül.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#265) Aradora válasza Kernel (#264) üzenetére


Aradora
újonc

A VLC valamiért nem jelenit meg nekem 3d képet. Avagy nem tudom hogy kell beálítani, de nem is nagyon akarja elindítani, mert néha elinditja néha meg nem. Virusirto nem produkálhat valahogy ilyen problémát?

[ Szerkesztve ]

(#266) Kernel válasza Aradora (#265) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem hinném, nem szabadna, de rövid időre azt is lehet inaktiválni, egy teszt kedvéért. (Mondom én, aki már vagy 15 éve inaktiváltam ilyesmiket a gépemről, de ez nem biztatás semmire, csak ténymegállapítás.)

VLC-nél talán ez, de én sem használtam még 3D-re:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#267) Aradora válasza Kernel (#266) üzenetére


Aradora
újonc

Hát nem tudom valami a pc beállításainál lesz a gond. Egyik 3d lejátszón sincs 3d-s kép. Eddig 4-et próbáltam, mind csak a 2d-t engedi. Mintha nem is lenne 3d-s a film.

(#268) p_adam


p_adam
addikt

Sziasztok,
Szeretnék átméretezés nélkül nézni videót teljes képernyős módban, de mindig kissé felméretezi, amikor teljes képernyőre váltok, pedig az átméretezése (elvileg) ki van kapcsolva.
A legközelebb, ameddig jutottam a 1.0x ablak méret és Skin eltüntetése lejátszás alatt, ekkor tényleg nincs méretezés, de akkor meg a fekete keret is eltűnik a videó körül.
Előre is köszönöm!

(#269) Kernel válasza p_adam (#268) üzenetére


Kernel
nagyúr

PotPlayer alapból nem csinál ilyeneket, viszont némelyik videókártya a TV-kimenetre tehet 5 % fekete keretet (overscan), amikor a DDC-infó alapján TV-t érzékel. Monitornál nem.

TV-knél viszont elő szokott fordulni 5 % levágás, alapbeállításon.

Így persze a normál, pixelhelyes átvitelnek lőttek, de ez nem is PC alkalmazásra lett kitalálva, hanem a TV-k sajátosságai miatt.

Ha itt is erről van szó, mindkét dolgot korrigálni kell a TV és a videókártya beállításainál külön-külön. Most így hirtelen ezt még értelmezni sem tudom:

...de akkor meg a fekete keret is eltűnik a videó körül.

Nem is kell semmiféle keret.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#270) p_adam válasza Kernel (#269) üzenetére


p_adam
addikt

Úgy értem, hogy akkor meg a Windows látható mögötte (mivel csak 1.0x ablak a beállítás skin rejtve), és az sem jó, bár lehet hogy akkor valami VMR kimenet megjelenítése beállítással kell játszanom tovább, de egyszerűen hiányzik egy újraméretezés nélküli teljes képernyős mód.

(#271) Kernel válasza p_adam (#270) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor viszont félreértettem, illetve másra gondoltam, ami másik topikban is gyakori gond szokott lenni.

Az általad várt működést itt tudom beállítani:

Vagy:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#272) p_adam válasza Kernel (#271) üzenetére


p_adam
addikt

Jah megvan, elnézést, én voltam figyelmetlen...

Lenne még egy kérdésem: letöltök egy videót YT-ról és egyik Video Renderer beállítás sem adja vissza az "eredeti" színeket és kontrasztot. Be lehet állítani valahogy, hogy teljesen ugyanazt a dekódert használja, mint a böngészőben, vagy van ilyen másik lejátszó, ami ezt tudja?
Egyébként ezt szoktam használni: VMR9 Renderless + Level Control on, még ez áll hozzá a legközelebb, de az egésznek van egy zöldes/sárgás árnyalata az eredetihez képest, és a vörös szín sötétebb árnyalatú és nem eléggé szaturált, az árnyalat állítgatása viszonyt nagyon eltolja.

(#273) Kernel válasza p_adam (#272) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, nekem házimozihoz az Overlay Mixer vált be, mert az adott Intel GPU-val számomra így legjobb a kép. De lehet, hogy más hardveren más a helyzet.

Amellett távszabályzóra konfiguráltam a Hue +/- (piros-zöld eltolás) és a színtelítettség állítását is, így menet közben tudom korrigálni a források eltérő minőségét.

Így tudom kivédeni a zavaróan piros árnyalatokat, arcokat, hogy eltolom zöld irányba, persze csak annyira, hogy természetes benyomást keltsen. Igaz, ilyen P/Z opció van sok TV-n is, Panasonic plazmánál pont nincs, ezért is jó a PotPlayer, ezt is egyszerűen meg lehetett oldani.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#274) iguana


iguana
őstag

hová tűnet a hivatalos oldal? [link] legalább 1 hete nem elérhető.
nagyon remélem, hogy nem szűnik meg, mert ez a legjobb lejátszó. :U

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#276) iguana válasza Kernel (#275) üzenetére


iguana
őstag

igen, ezt megtaláltam, de ahogy olvasható a hozzászólásokban ez nem a hivatalos oldala.
"Please do not download anything from this website as this is a fake site to attract users.
Original Website for pot player – http://potplayer.daum.net/"

a legfrissebb hozzászóló is a hivatalos oldal elérhetetlenségéről kérdez.

óóó, már a reddit-en is téma . nem lesz ez így jau more :( [link]

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#277) Kernel válasza iguana (#276) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ráadásul a letölthető fájlok sem egyeznek az alábbival, ami megbízhatóként ismert:

https://www.videohelp.com/software/PotPlayer

#275-ös hozzászólásom törlését kérem a moderációtól, addig is senki ne telepítsen onnan!

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#278) iguana válasza Kernel (#277) üzenetére


iguana
őstag

újra elérhető az oldal(uk):
http://potplayer.daum.net/ és a fórum is: https://potplayer.daum.net/forum/
püh, megnyugodtam. :K

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#279) Hahópihe


Hahópihe
csendes tag

Üdv!
Bocsánat ha nagyon amatőr a kérdésem
Miért van az, hogy egy x264 kódolású film világos, jók a színek?
Egy x265-nél(10bit) pedig sokkal fakóbb és nem is színhelyes; a kék lila, a piros meg narancs színű (az x264-hez képest)
Monitor : Eizo ev2450 (kalibrálva)
Megnéztem VLC-vel is ez a helyzet

(#280) #09819904 válasza Hahópihe (#279) üzenetére


#09819904
törölt tag

A ScreenManager Pro-n belül minden jó?

(#281) Hahópihe válasza #09819904 (#280) üzenetére


Hahópihe
csendes tag

Igen minden jó. Nem vettem észre szokatlan dolgokat. Lejátszottam blu-ray playerrel egy TV-n, ott jó volt

(#282) #09819904 válasza Hahópihe (#281) üzenetére


#09819904
törölt tag

Szerintem a codec szórakozik.
VLC-vel nézted? Esetleg GOM-al?
Még ott van a Pot-nak a 1.7.13599 Beta kiadása.

(#283) Hahópihe válasza #09819904 (#282) üzenetére


Hahópihe
csendes tag

Köszönöm a codec tippet. Leszedtem,felraktam a K-Lite Mega-t. Megjelent a Madshi-videoleképező PotPlayerben (szerintem eddig nem volt ott, vagy nem tudom).
Azzal jó lesz talán :)
Köszönöm

(#284) #09819904 válasza Hahópihe (#283) üzenetére


#09819904
törölt tag

Reméljük! :)
:R

(#285) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
MPC_HC-ről tértem át, tetszik a még több beállítási lehetőség. Egyetlen dolog, amit nem tudok működésre bírni: MPC-HC-ban automatikusan töltettem le az angol feliratot. PotPlayer-ben be tudom állítani hogy letöltse automatikusan, ha nincs a videóban felirat, és a legelsőt, a feliratoknál beállítottam az angol preferált nyelvet (en eng english). mégsem angol feliratot tölt le, hanem az elsőt a listában, ami általában nem angol. Nem szeretnék minden egyes videónál manuálisan kikeresni listából angol feliratot. Ez valahogy megoldható? Elvégre auto letöltő ablakban kijelzi a felirat nyelvét, akkor csak van erre is beállítási opció, amit nem találok :)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#286) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

sziasztok!

be lehet állítani azt hogy a lejátszási lista mindig ugyanolyan méretben tapadjon a lejátszóhoz mint amilyen a lejátszó? (anno már a winampnál is működött, azóta csak kb 10 év telt el és ezt már nem sikerül leprogramozni)
olyan idegesítő, hogy zene hallgatás után ha megnézek egy filmet és után megint zenét hallgatok a lejátszólista szanaszét van, sosincs a lejátszóhoz tapadva azonos méretben.

van megoldás?
ha nincs milyen lejátszót ajánlotok?

(#287) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudjátok a videóknak az ikonjait hogyan lehet megváltoztatni, hogy a tartalom szerinti képeket mutassa?
Meg a jpeg képeket is.[link]
Egyáltalán potplayerben kell? :R
[link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#288) zsolt320i válasza zsolt320i (#286) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:K be.

[ Szerkesztve ]

(#289) zsolt320i válasza zsolt320i (#288) üzenetére


zsolt320i
senior tag

köszönöm :R

(#290) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
Hogyan lehet beállítani a lejátszót, hogy a mappán belüli összes videót egymás után folyamatosan játssza le a program?
Azt sikerült csak beállítanom, hogy ugyanazt a videót játssza le ismétlődően, de én egy adott mappán belüli fájlokkal szeretném ezt végrehajtatni.

(#291) Krystal_s válasza tpeter77 (#290) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia,
Általános Beállítások - Fájl megnyitási mód: Összes fájl megnyitása a mappában
Lejátszási beállítások - Ismétlődő videó lejátszás: Letiltás

(#292) tpeter77 válasza Krystal_s (#291) üzenetére


tpeter77
addikt

szia! Ahá! az általános beállítások maradt ki. Beállítottam és remekül működik.
Köszi!

(#293) ildfu


ildfu
újonc

Szia! Kérdésem: Hogy lehet úgy beállítani a PotPlayert, hogy az angol feliratot végig fordítsa le a film alatt. Nekem működik a lejátszó, de csak az első 5 percet fordítja le a beállítások ellenére. Windows 10-em van. Előre is köszönöm a segítséget.

(#294) tknof1871 válasza EmptyParadox (#184) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv!
Azt írják a videohelp.com-on hogy Latest version 1.7.19955 (July 31, 2019) %MCEPASTEBIN%
Nekem a 1.7.3795 van telepítve. Azt írja a lejátszó névjegye, hogy Termék kiadási dátuma: Sep 8 2017. Akkor nekem miért nagyobb a verziószám?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#295) EmptyParadox válasza tknof1871 (#294) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

19955 > 3795.
A tiéd a régebbi. :)

(#296) tknof1871 válasza EmptyParadox (#295) üzenetére


tknof1871
őstag

Tizedespontnak néztem?
Hogyan frissítsem? Innen töltöm le az angol verziót: [link] vagy [link]
A régit uninstallálni kell, külön programmal eltávolítani, vagy uninstallálás nélkül rátelepíteni az új verziót a régire?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#297) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hogyan lehetne beállítani azt a potplayeren, hogy ha megállítom a videót és rányomok a firefoxra, ne kelljen leszedni a nézett videót tálcára, hanem a videó "tetején" jelenjen meg?[link] :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#298) Krystal_s válasza makoss (#297) üzenetére


Krystal_s
addikt

Itt tudod beállítani->
Általános beállítások - Mindig felül: Soha, vagy Lejátszás közben...

(#299) makoss válasza Krystal_s (#298) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#300) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Kb 2 hónapja vettem egy médialejátszót amin van Frame Rate mód.
Potplayeren is van ilyen mód? Ha igen, hol? :R
Médialejátszón nem érzékelni az esetleges kép szaggatásokat.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  PotPlayer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.