Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Pókinvázió!!!

Hozzászólások

(#1) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék a házunk körüli pókinvázió megszüntetésében!
Már tavaly is úton útfélen pókhálóba, és pezsgősdugó méretü keresztespókokba ütköztem, bármerre jártam, de idén ezt meg szeretném előzni. Érthetetlen számomra, hogy miért imádják ennyire ezt a házat, de gyakorlatilag amit este lesöprüztem, azt reggelre visszahálózták, és nem tudtam úgy hátramenni egy körtéért, vagy a fünyiróért, hogy közben, mint valami barlangos horrorfilmben, ne mentem volna bele 2-3 rohadt pókhálóba, a frászt hozva ezzel magamra.
Bevallom, nem komálom a pókokat, mitöbb, irtózom tőlük (félni nem félek, de nem tartogatom a zsebemben őket), igy ha lehet, maximálisan megszabadulnék mindtől.

2 napja a bejárati ajtó előtti korláton egy pókhálóban kb kismillió apró, sárgás pókgyerek jelent meg, komplett pókóvoda. Ha ezek szétrajzanak, még a bográcsos birkapörkölt is pókkal lesz füszerezve basszus. És utálnám, ha a 9 hónapos kisfiam is naponta 5 pókcsipést szenvedne el.

Szóval valami hatékony módszert javasoljatok pliz, mivel lehetne ezeket tartósan kiírtani / távoltartani a háztól? :F

Ugyanakkor köszönöm előre is az olyan jellegű hozzászólásokat, hogy a pók szerencsét hoz, meg a barátunk, meg nem csip, nem halálos, nem veszélyes, és egy barom vagyok, hogy ki akarom őket irtani - de jelen esetben ezek nem adnak nekem megoldást.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2) Apollyon válasza Andie (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Fúj, én is utálom őket, szerencsétlenek nagyon gusztustalanra sikeredtek, a gyerek miatt meg pláne jó lenne őket kiírtani vagy inkább kiírttatni. A rovarírtók gondolom pókokat is írtanak, csak lehet addigra el kell hagyni a házat.. Bocs, egyelőre más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) qdak válasza Andie (#1) üzenetére


qdak
addikt

egyedül a kaszáspoktol nem parázok, multkor felmászott a lábamon 1 nagy fekete dög :W
akkor nem lett elkapva lelépett, de utána fen volt az ágyam melet a falon, pár honapig ott hagytam szétkenve :D le7 hatásos, amuyg aza durva h teljesen átraktam a szobám még a hidegebb időben, mindnet szétszedtem ablakon se enm jö7ett be, erre pár nap után találkozok pokal a szobában ? :W

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4) DeFranco válasza Andie (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kicsit utánaolvastam a neten (google 1. és 2. találat ;] ) és a következőkre jutottam:

0: (saját tapasztalat): a pici piros vagy sárga pókok szeretik a napfényt, ezért szeretnek az ablakpárkányon tanyázni. Innen széles ragasztószalaggal összeszedhetőek.

1: a pókok szeretik a nyugalmas sötét helyeket. Takaríts, szellőztess, napoztass sokat, elszoknak.

2: lehet kapni pókriasztót, ami ultrahanggal üzemel. Vagy bejön, vagy nem.

3: teljesen ne irtsd ki őket, csak ritkítsd, mert akkor meg a legyekkel, molyokkal lesz bajod, meg esetleg költözik a helyére valóban mérges pók.

4: mivel kisgyereked van, kémiai irtókat (raid) ne használj.

(#5) qdak válasza DeFranco (#4) üzenetére


qdak
addikt

1: a pókok szeretik a nyugalmas sötét helyeket. Takaríts, szellőztess, napoztass sokat, elszoknak.
ha nicns szunyoghálo neki akkor sztem ablakon simán bejön mégtöbb :O

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#6) proof88


proof88
addikt

én megvagyok velük. Bnőméknél is mindenki parázik vazz, ha olyan helyen van, nekem kell eltakarítani őket. Nem ölöm meg őket, csak kiviszem az udvarra a kezemen, ennyi. Kedves kis állatok. De nem értem, hogy a szúnyogok miért nem ragadnak bele a sok pókhálóba. :U

(#8) Andie


Andie
őstag

Köszönöm a sok tanácsot és hozzászólást! :)
Mégegyszer kihangsúlyozom, hogy nem házon belül vannak, túlnyomó részt, hanem kint az udvaron, teraszon, garázsfeljárón. Olyan helyeken, ahol nap mint nap beléjük akadunk. Ha hátul, a fészer ereszcsatornája mögött bújnának meg, nem érdekelne, mert soha az életben nem kereszteznénk egymás útját. Van ott egy nagy darázsfészek is, de nem zavar, mert felfedezni is csak véletlen sikerült a múltkor.
Viszont az, hogy ma reggel, mikor kiléptem a bejárati ajtón (jelen szituban kijárati ajtó), és rögtön éreztem a fejemen, hajamon húzódó pókhálót, amit nyilván éjszaka szőttek, az már igen zavaró.
És valóban lehet, hogy nem marnak halálra, meg nem egy fekete özveggyel van dolgunk, de basszus egy 5 forintos nagyságú potrohhal rendelkező pókot nem szivesen látnék az arcomon, vagy a kisfiam karján, mikor hátraszalad a paradicsomtermést megnézni.

Nézegetem ezeket az elektromos, ultahangos kütyüket. Némelyik 20-50 kHz-et ir, a másik 7-14 kHz-et, ez utóbbi azért érdekes, mert ebbe kb mi is beleőrülnénk. A lényeg, hogy sokan dicsérik, tán 30 nm-t fednek le, és elriasztják a rovarokat, pókokat, kis rágcsálókat. Kérdés, hogy a macskám mit szól hozzá? Mármint a magasfrekis hanghoz?

De nekem jó lenne valami kémiai cucc is, de egyelőre nem találtam ilyet boltokban. Hangyára, atkára, csótányra, minden szarra van, de pókra nincs. Lefújnám a kritikus területeket, pár napig nem engednénk oda a gyerkőcöt, aztán kész. De a lépcsö alá, meg az ablakpárkány alá amúgy sem szokott nyúlkálni.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#10) Eagl3 válasza Andie (#8) üzenetére


Eagl3
veterán

Én is irtózom a pókoktól, persze csak a nagyobbaktól, miket te is említesz. A kisebbekkel semmi bajom.
Viszont van egy olyan érzésem, hogy nem sok mindent tudsz jelen esetben. Mivel a leírtak alapján nem egy betondzsungel közepén élsz, ezért valószínűleg jelentős rovar állomány vesz körül, ami tömegesen vonzza a pókokat is. Hidd el, ha ezek jól érzik ott magukat, vehetsz te bármilyen "csoda" kütyüt, úgyis ott lesznek. Említetted, hogy le szoktad söpörni a hálót. Hiába söpröd le a hálót, ha a pókot otthagyod a sötét lyukban... ahogy besötétedik pikk-pakk újraszövi. Mivel a pók többnyire éjszaka aktív, ezért azt javaslom gy lámpával járt végig (vagy ha nagyon nem bírod kérj meg valakit) a kritikus helyeket és mikor ott csücsül, a hálója közepén a fehérjedús falat, akkor a hálójával együtt söpörd le és távolítsd el valahogy a háztól.Így azért távol tarthatóak valamelyeset, persze előbb utóbb úgyis új fog a helyére költözni. A másik, ha jól tudom, az összes pókfaj védett, de mégis azt mondanám, ha látod ezeket az apró, frissen kikelt kis pókokat, tolj rájuk egy kis kemotoxot vagy valami rovarölőt, ezzel jelentősen csökkented majd őket idővel.
A másik, hogy a kisgyerek előtt meg próbálj nem sikítozni ha pókot látsz, és neveld úgy, hogy a pók nem bánt, még ha nehéz is, mivel ő alapjában nem fél tőlük, de ha ezt látja, akkor bizony ő is fog.

(#11) Andie válasza Kalandor (#9) üzenetére


Andie
őstag

Ezt néztem, ez most a Conradban akciósan 3990.-
Be is próbálnám, csak kérdés, hogy tényleg hatásos-e, illetve neme világgá zavarja a macskámat is? :F

Eagl3: Hát én ugyan nem fogok éjszaka elemlámpával félkilós pókokra vadászni :) Ezt még pénzért sem :) De ahogy irod, valóban, jó kis falusi környék (Budakalász), sok zöld, minden, tehát tuti jól érzik magukat, plusz arrafelé a permetezés sem divat. Viszont én úgy érezném jól magam, ha ők elkerülnék a házat, mondjuk 30 méteres körzetben :)
Megpróbálom szürkületkor elkapni őket, meg az óvodát felszámolni, hátha...
Chemotox jó rájuk? A nagyokra is? Mert úgy emléxem, hogy egyszer lefújtam egy ilyen gigantikus rémet, de másnap ugyanott trónolt a sátor méretü hálója közepén... :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#12) adequate_cou válasza Andie (#11) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Én egyszer habosra fújtam chemotoxszal egy nagy fekete dögöt a szobám szőnyegén, de vígan elvolt utána is, szal nem jó a chemo :)

(#13) Eagl3 válasza Andie (#11) üzenetére


Eagl3
veterán

A kisebbeket biztos megöli.

(#15) Andie válasza Kalandor (#14) üzenetére


Andie
őstag

Ez elég dúrván hangzik :)
Nem merek én ilyesmit, majd egy kiszuperált palacsintasütöben tüzet rakok (újságpapir + olaj), aztán a háló alá tartom. A végén egy kis hagymával, tojással tálalom :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#16) qdak válasza Eagl3 (#10) üzenetére


qdak
addikt

a pok nem bánt ?

sztem elég ronda tud lenni emberfügöen föleg 1 nagyobb dög csipése :F

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17) dízelracer válasza qdak (#16) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én is fosok a pókoktól. Ráadásul az udvar is teli van bazinagy lukakkal. Először azt hittem darázs vagy cserebogár luk. Elkezdtem teli önteni vízzel és egy 5-6cm-s bazinagy undorító dög kecmergett ki belőle. Majd beszartam mikor megláttam. Pár nap múlva ülünk kint a kertben barátnőm egyszer csak észreveszi, hogy mozog a fű. Közelebb mentem megnézni de nem kellett volna. Ez még undorítóbb volt mint az első. Akkora volt, hogy pacskerban alig mertem összetaposni. :D

Na ilyet ne lássak soha a 10 méteres körzetemben...

(#18) littlelion21 válasza dízelracer (#17) üzenetére


littlelion21
addikt

Hol laksz Te? Ausztráliában...? :D

(#19) qdak válasza dízelracer (#17) üzenetére


qdak
addikt

én azt utáloma legjobban mikor rámmászik, amit már irtma h a lábamon jött fel ez a nagy dög, meg kisebb koromba, 1 takarom alat volt és ahoyg bebujtam elkezdett futkozni a lábamon, uyg ugrottam ki az ágybol mint a huzat :D de azt el kaptam. Viszont féllő h az ágyamban is le7nek alul ? :O
akartam képet keresni rolal avyg hasonlot de nem kinzom magam tovább :I

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#20) dízelracer válasza littlelion21 (#18) üzenetére


dízelracer
senior tag

Háá jó lenne. Nekem csak Kalocsa jutott.

(#21) Eagl3 válasza qdak (#19) üzenetére


Eagl3
veterán

Állítólag megeszünk életünk során pár pókot álmunkban... :)

(#22) qdak válasza Eagl3 (#21) üzenetére


qdak
addikt

álitolag marha rossz ize van, a tulélés törvényében, a gyerek szerint: mint ha gennyzacskot enne :F

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#23) barnam_ válasza qdak (#16) üzenetére


barnam_
nagyúr

A wikipediából:
"...mintegy 40 000 faj tartozik közéjük. Mindössze 200 faj ismert, melynek mérge az ember egészségére is veszélyes lehet. A nagyobb méretű pókok marása fájdalmas, de maradandó károsodást nem okoz."

(#24) Algieba válasza Andie (#11) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

"gigantikus rém" "sátor méretű háló" kifejezések jó kedvre hangoltak. :DDD
A keresztespókok céltudatos és praktikus rovarvadászok. Butaság az irtásuk.

Nekem egyszer kertészkedés közben pottyant a kezemre egy darázspók, pont belenyúltam a hálószövetébe, ő meg a kézfejemen landolt. Óvatosan visszatereltem a bokorra és sem neki, sem nekem nem lett baja. :)) A hazai pókfajok ártalmatlanok az emberre.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#25) danih


danih
addikt

Brrrr irtózom ezektől.
Lángszóró kell ide. Vagy különben jön a crackspider

(#26) barnam_


barnam_
nagyúr

A porszívózást vajon túlélik a pókok?

(#27) qdak válasza barnam_ (#26) üzenetére


qdak
addikt

kelelt erröl beszélni, fürdöböl jövet megitn 1 nagy döggle találkoztam bár ez most ink barnás mind fekete, én is uyg voltma ám a pacskerral aligmertem kinyirni :D
sztetek van összefügés aközött: h elég sok virág van nálunk abbol is van elég sürü meg nagy is, & a pokok közt ? amugy eza dög is vhonan onan jö7ett

sztem simán :( kijön a porszivobol :(

jahm meg tudom h nem nyir ki de iylen piros foltok leszneka csipés hején :(

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#28) barnam_ válasza qdak (#27) üzenetére


barnam_
nagyúr

Biztos hogy van összefüggés, ahol növények vannak, ott rovarok is vannak, arra meg mennek a pókok. Szerencsére itt a lakásban csak kaszáspókkal találkozok, azt vagy hagyom futni, vagy felporszívózom a hálójával együtt :D
Rám a százlábúak hozzák a frászt, néha a fürdőben találkozok vele, néha mászik a falon... én meg összehugyozom magam :DDD

(#29) Ndruu válasza barnam_ (#28) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ilyen?

Harrrr!!!!

(#30) runner 125


runner 125
nagyúr

A minap a mi családiházunkat egy krva nagy sereg hangya lepte el. Először kint a falon tűntek fel, h szorgosan mászkálnak fel-alá, aztán amikor már bent is találkoztam velük a fal mellett meguntam.
Egy régi AXE dezodor + öngyújtó mindent megoldott, azóta eltűntek. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31) barnam_ válasza Ndruu (#29) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, ilyet láttam többet is.
Meg volt azt hiszem pár centis, fekete, azonos lábhosszú is, de olyat ritkábban láttam.

(#32) Ndruu válasza barnam_ (#31) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Pókszázlábú a neve, pókokkal és kisebb rovarokkal táplálkozik. Tehát a házon belül is megeszi a pókokat (bár az tény, hogy nem túl szépséges, kicsit én is félek tőle).
Ő az.

Harrrr!!!!

(#33) RootRulez válasza Ndruu (#29) üzenetére


RootRulez
félisten

kedves... :))

Én tagnap (hétfőn) botlottam egy ritka nagy pókba, már rég nem láttam akkorát... Ma meg (kedden) egy bazi nagy szarvasbogár vagánykodott a teraszon... Én általában nem bántok semmilyen állatot, kivéve légy és szúnyog. Sőt pl néha, ha látok egy csigát az út/járda szélén, aki a túloldalra igyekszik átteszem oda... Pókkal találkozok idebent akkor is kiteszem a szűrét, garázdálkodjon odakint.

Kiskoromban még etettem is, volt egy ilyen lomhább bogár, nem tudom mi, fekete volt, kitin páncélos, narancsos szárnnyal, na azt könnyű volt megfogni és dobáltam a leütött legyekkel egyetemben a pókok hálójába. A legnagyobbnak PókIca volt a neve. :B

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#34) barnam_ válasza Ndruu (#32) üzenetére


barnam_
nagyúr

Uh kellett nekem utánanézni neten... :((( :DDD

(#35) RootRulez válasza barnam_ (#34) üzenetére


RootRulez
félisten

Kellett nektek ilyeneket nézegettetni velem, most majd hogy alszom? :D :W

═════════════════════════════════════════

(#36) barnam_ válasza RootRulez (#35) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nyugtasson az a tudat, hogy nem az ember a fő célpontjuk ezeknek az állatoknak :))

(#37) RootRulez válasza barnam_ (#36) üzenetére


RootRulez
félisten

Még szerencse! :K

═════════════════════════════════════════

(#38) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Rovarirtóval szoktam védekezni az ilyesmi ellen, nálunk nincs kisgyerek, akit félteni kellene a belégzésétől. Bár itt inkább darázsból van több és azok nyáron kicsit agresszívebbek is. A nagy meleg elől betelepszenek az ablakokba és támadnak, ha oda állok. Marad az irtás.
Keresztes pók nálunk kevés van, helyette a darázspókoknak vált szokásává, hogy a bejárat mellé, teraszajtóba szőjék hálójukat. A kert meg tele van lyukakkal, farkaspók fészkekkel.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#39) qdak válasza barnam_ (#28) üzenetére


qdak
addikt

velük semmi bajom, csak az emlitet pókokkal :O

Ndruu abbola pókevő 100 lábubol kérek párat ithonnra ;)

RootRulez bazus 1x azt olvastam h kiskoromban még ettem is :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#40) RootRulez válasza qdak (#39) üzenetére


RootRulez
félisten

Ki tudja, talán arra is volt példa... :U

═════════════════════════════════════════

(#41) qdak válasza RootRulez (#40) üzenetére


qdak
addikt

:D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42) barnam_ válasza qdak (#39) üzenetére


barnam_
nagyúr

Állítólag fájdalmasat tudnak csípni ezek a pókevők ;]

(#43) zoo8800


zoo8800
veterán

Garfield pók-egyedfejlődési elmélete:

1, pete
2, lárva
3, báb
4, kifejlett pók
5, lapos pók :D

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Pókinvázió!!!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.