Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 17:34:49

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) doberman válasza Pikari (#3950) üzenetére


doberman
senior tag

Szombat délután kitelepülök egy mini motyóval Piliscsév cross-pálya környékén.. elég kevés wattal.. (HVT600,FT818,VX8 talán egy GD77) ha esetleg a környékén laksz...

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#3952) Pikari válasza doberman (#3951) üzenetére


Pikari
őstag

Köszönöm az információt, de sajnos pár megyével arrébb lakom, a jel biztosan nem fog ide elérni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3953) Kicsirics77 válasza Pikari (#3950) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Esetleg próbáld meg olyan 462MHz környékét megnézni, oda szokták még ezeket programozni gyárilag.A legegyszerűbb az egy frekimérő lenne, az egyből kiírja milyen frekin üzemel.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3954) Pikari válasza Kicsirics77 (#3953) üzenetére


Pikari
őstag

Az oszcilloszkópom csak 1 mhz-ig tud mérni, szóval azt nem tudom rákötni. Persze ezek után már nem kizárható ki az sem, hogy LW-ben ad.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3955) doberman válasza Pikari (#3954) üzenetére


doberman
senior tag

nincs a környezetedben egy usb-s tv stick? (rtl-sdr kompatibilis) azzal 2 perc lenne egy scannert összehozni...

8lnu

(#3956) Pikari válasza doberman (#3955) üzenetére


Pikari
őstag

De, van egy. Ez egy jó ötlet. Eszembe se jutott. Az 1-2 perc alatt végig tudja keresni a rádiós frekvenciákat. De van pci-e analóg/digitális tunerkártyám is, talán az is meg tudja csinálni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3957) Kicsirics77 válasza Pikari (#3956) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

rtl-sdr szerencsésebb mert ott látod is a spektrumon.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3958) wdarty


wdarty
tag

Valaki ebben tudna segíteni? Olyan mintha a hang "problémára" két megoldást is írna.

Nem teljesen tiszta, hogy most melyik a jobb megoldás.

https://github.com/ludwich66/Quansheng_UV-K5_Wiki/wiki/Hardware_Mods

(#3959) Pikari válasza wdarty (#3958) üzenetére


Pikari
őstag

Szerintem nem két megoldást ír, hanem mindkettőt alkalmazni kell. Be kell forrasztani a kábelt, és cserélni a másik kondit a megadott kapacitásúra.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3960) wdarty válasza Pikari (#3959) üzenetére


wdarty
tag

Az egyik megoldás cserél 2 kondit.

Másik cserél, + kábel, +kondi

(#3961) Pikari válasza Kicsirics77 (#3957) üzenetére


Pikari
őstag

A dvb megoldások nem váltak be. Az usbs tunert nem látta a spektrum cucc / gondolom nem rtl-sdr. A frekvenciákat kézzel beirogatva nem reagált semmire. A régi pci-e tuner digitális része egyáltalán nem lát semmit (a földi tv adásokat sem), szóval megkockáztatom, hogy az konkrétan hardveresen hibás, vagy pedig nem európai szabványú.

A régi pci-e tuner analóg része viszont jól működik, és szabad kézzel frekvenciákat beleírva képes érzékelni a megfelelő frekvenciákat. 446 mhz-t beleírva, szabványos eszközzel a képről adást indítva, eltűnnek a szmötyik a képen, és elsötétül (olyan 1 mhz irányba balra-jobbra elsötétül, körülötte meg mintázat rajzolódik ki).

Szóval arra gondoltam, hogy ezzel egyszerűen meg fogom találni a sárga walkie talkiet, ezzel a módszerrel biztosan reagálni fog rá. Hát nem. Nem történt semmi. 446 mhz-en semmi. 49 mhz-en semmi, 50 mhz-en semmi. Aztán 1 mhz-esével haladtam felfelé kb 600ig, semmi. Aztán feladtam.

Szóval innentől kezdve elég erős a gyanúm, hogy ez tényleg 27 mhz lehet. Azt a tunerem nem tudja, 48mhz-ről indult ha jól emlékszem.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3962) fatpingvin válasza Pikari (#3961) üzenetére


fatpingvin
őstag

milyen tuner ez? most már kezd érdekelni :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3963) Pikari válasza fatpingvin (#3962) üzenetére


Pikari
őstag

a pci tuner egy medion ctx1924-v2 (SAA7231) analóg/digitális/parabolás kombó tuner [link], az usb tuner meg egy "omega tv tuner" amit a linux afatech af9033(dvb-t) eszközként azonosít ([link]).

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3964) Intruder2k5 válasza Pikari (#3961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

446 mhz-en semmi. ... Aztán 1 mhz-esével haladtam felfelé kb 600ig, semmi.

Na de várj! Ez nem így működik, hogy 1MHz-esével haladsz, mert itt egy tized MHz-ben van 8 csatorna, szóval kerek 446MHz-en nem is fogsz hallani semmit, és 447-en se, ha mégis a PMR csatornákat használja az a rádió.

(#3965) fatpingvin válasza Pikari (#3963) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszönöm szépen :) jó kis eszközök :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3966) Pikari válasza Intruder2k5 (#3964) üzenetére


Pikari
őstag

Írtam feljebb, hogy 1 mhz tartományban (tehát 445től 447ig) elsötétült a kép, amikor 446on teszteltem a quanshenggel.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3967) Pikari válasza fatpingvin (#3965) üzenetére


Pikari
őstag

Ellenkezőleg, 1500 forintos kukaszökevények.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3968) fatpingvin válasza Pikari (#3967) üzenetére


fatpingvin
őstag

attól még lehetnek jók. ha ennyire nem szimpatikusak küldd el nekem :DDD ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3969) Pikari válasza fatpingvin (#3968) üzenetére


Pikari
őstag

Ha találok helyettük jobbat, gondolok majd rád.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3970) Pikari válasza Intruder2k5 (#3964) üzenetére


Pikari
őstag

Utánanéztem alaposabban, a tv csatornák 6 mhz szélesek, bár itt csak kb 2 mhz-es szélességben volt a vevőegység érzékeny a tartományra.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3971) Intruder2k5 válasza Pikari (#3970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek a rádiók alapból FM módban adnak, de a PMR csatornák igazából NFM szerint vannak meghatározva. Előbbi 5, utóbbi 2.5kHz széles.

[ Szerkesztve ]

(#3972) fatpingvin válasza Pikari (#3969) üzenetére


fatpingvin
őstag

:R ha esetleg van elképzelésed mit jelent a jobb írd meg, még az is lehet hogy akad :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3973) Pikari válasza Intruder2k5 (#3971) üzenetére


Pikari
őstag

Az adó ott ad, csak a tuner, amivel néztem, tv tuner, én meg tv csatornaként állítottam be az adást, mert csak úgy tudtam :D Ezért reagált be rá a komplett 8 mhz-es tartomány. Viszont a sárga walkie talkieval sehol nem volt semmiféle reakció.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3974) Pikari válasza fatpingvin (#3972) üzenetére


Pikari
őstag

jobb = létezik rá driver, és működik

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3975) kecsu10


kecsu10
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni.
Igazából tanácsot. Szeretnék egy jó minőségű régi kazettás Decket. Leginkább felvételre kéne, ugyanis a veterán autómban van egy Becker Európa, és szeretném sokat hallgatni. Van egy mini hifim a 90-es évekből, de rosszul volt szegény tárolva, elég csúnyán vesz fel. Kaptam egy Philips táska rádiót 82-ből, amin van line-in is, de csak monoban rögzít. Mit érdemes venni, hogy jó is legyen? Nincsenek nagy igényeim, ha a Becker szintjét hozza valami, az már elég nekem.

[ Szerkesztve ]

(#3976) Beniii06 válasza kecsu10 (#3975) üzenetére


Beniii06
őstag

Hobby elektronika

"Got any other secret weapons?"

(#3977) Zsuma_97


Zsuma_97
csendes tag

Üdvözlet!

Szállodában dolgozom és szeretnénk beszerezni kézi adóvevő párost, hogy kommunikálni tudjunk a kollégákkal. Internetet megnézve sajnos nem lett egyszerű a választás, jómagam meg semmit sem értek rádiózásból és jelerősségből.

Egy 4 emeletes épületben szeretnénk használni + van egy -1. szint is. A födémekről csak annyit tudok hogy vasbeton, a szinteken a külső falakat leszámítva minden könnyű szerkezetes. Ideális készülék lenne amivel az egész házat le tudjuk fedni.

Az egyik egység 99% recepción lenne fix helyen vagy a kollégánál ha elmegy onnan a másik pedig a takarítóknál akik -1 től egészen 4. emeltig járnak napközben.

Ha bármi extra információ szükséges még megpróbálom megadni. Árkategóriát nem tudok mondani, mivel céges eszköz lesz ezért az elsődleges szempont, hogy a munkát elvégezze.

(#3978) whbear válasza Zsuma_97 (#3977) üzenetére


whbear
senior tag

Ez nem lesz egyszerű átjátszó nélkül. Én inkább valami wifis rendszert néznék, van ilyen az Icomnak is. Gondolom van teljes wifi lefedettség. Esetleg poc de az overkill lenne erre a célra.
Vagy két régi androidos telefonra Zello + WiFi

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3979) BalanceR


BalanceR
addikt

A Kenwood csatik 2,5mm-rs jack csatija egy 2,5-3,5 mm adapterrel simán átalakítható, vagy speciális a pinout?
Egy Bluetooth headsetet kötnék egy kézi vevőre. (a ptt nem kell, listen only.. )
A terv az, hogy van egy Bluetooth jeladóm ami 3,5 mm stereo jacket fogad, a rádió Kenwood csatiján a 2,5mm jacket egy egyszerű átalakítóval 3,5-re adaptálnám, az menne a BT adóba, amit összepárosítanék egy mezei bt headsettel...
Működhet a dolog? :F

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#3980) BalanceR válasza whbear (#3978) üzenetére


BalanceR
addikt

Ha van local wifi a Slide2Talk remek app!
Helyi wifihálózaton kommunikál ptt szerűen, de van fizetős verziója is ami zello szerű...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#3982) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!
Antenna vásárlás előtt állok.
Elsőre PMR frekvenciákhoz keresek antennát. Szeretnék egy autóra valót, nem baj ha nem mágnestalpas, lehet fix is, a lényeg, hogy jó minőségű legyen.A rádió egy Baojie BJ-318.
Keresek még stabil antennát is otthonra, szintén PMR-hez.

Tudtok valami jót ajánlani? Az autóra volt pár aliexpressről rendelt mágneses, de egyik sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Amit még keresnék az 4G antenna, szintén autós használatra, jó lenne valamivel a mobilnetet felerősíteni.

Köszönöm!

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#3983) Kicsirics77 válasza Gabe81 (#3982) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Szia, nekem valami kínai nagoya van 2 sávos meg ml-145 mágnestalp alatta.Autó tetején meg kell keresni hol a legjobb a hely, nekem a suzuki tetején pl a műsorvevő antenna előtt optimális a vétel meg az adás is.
Stabilba meg aszódi féle pmr sávos kollineár antenna.
Olyan 18 ezer kb most.
4G téren nemtudok nyilatkozni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3984) doberman válasza Kicsirics77 (#3983) üzenetére


doberman
senior tag

+1 az "aszódi antennára" stabilba... [link]

8lnu

(#3985) Gabe81 válasza doberman (#3984) üzenetére


Gabe81
tag

Köszönöm a válaszokat! Utánaolvastam, nagyon jó stabil antennának tűnik.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#3986) w.miki


w.miki
veterán

Quansheng UV-K5 (8)-ra tudtok olyan módosított FW-t, amivel az oldalsó gombok (jobban) programozhatók.
Szeretném, ha a Side1 gomb lenne a billentyűzár, és a Side2-vel lehetne váltani a ChannelA és a ChannelB között.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3987) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!

Lehet nem a megfelelő topik, de megpróbálom, hátha. Vettem egy rádió tunert és szeretnék hozzá egy antennát a padlásra. Koax kábel menne fel a készüléktől, a padláson pedig hangfal kábel lenne az antenna.
Több kérdés merült fel bennem:
-A hangfal kábel szabad végeit össze kell kötni vagy nem?
-Minél hosszabb annál jobb?
-Vezessem függőlegesen is és vízszintesen is?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3988) Intruder2k5 válasza DEJVID (#3987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez milyen antenna lenne, URH, vagy valami "világvevőt" vettél SW, MW, LW sávokra?

(#3989) DEJVID válasza Intruder2k5 (#3988) üzenetére


DEJVID
őstag

Ja, az lemaradt. FM rádióhoz kéne, hifi komponens rádió tunert vettem.

(#3990) BalanceR válasza w.miki (#3986) üzenetére


BalanceR
addikt

Szeva, sajna a kérdésedre passz, de látom K5-8-ad van.
Unlockoltad már?
Az érdekelne hogy a CB sávon hallgatózásra mennyire használható? Az láttam, hogy microwattokkal adni is tud és az úgy kb használhatatlan de a vétele 27MHz-en mennyire gyenge?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#3991) Intruder2k5 válasza DEJVID (#3987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos tudtommal ez azért nem ilyen egyszerű... Elvileg működhet összekötött végekkel is, ez lenne a hurokdipól, és működhet simán elágaztatva is, de a lényeg, hogy ebbe kéne még valami fojtó balun is a dugó elé. Szerintem jobban jársz, ha veszel egy gyári antennát, nem nagy pénz, már valamivel 3000Ft fölött is kapsz FM sávra, és ennek tartozéka az illesztő is.

URH antenna Dipol 1/RUZ B (körsugárzó)

(#3992) doberman válasza DEJVID (#3989) üzenetére


doberman
senior tag

Az Intruder2k5 által ajánlott antenna jó választás lehet ha helyi (10-20 km) rádiókat hallgatnál vele. -Egyébként ilyen antenna van nekem is a padlástérben.- Egy gyakorlati példával szemléltetném: tőlem 50 km-re a Komádi adóról
veszem a retro rádiót kb 20 kW . ( Szentesről alig jön a 200 W). A Komádiból jövő jel már kívánja a plusz erősítőt. Tehát ha távolabbi adót hallgatnál javaslok egy szélessávú erősítőt... (persze a bennem lakó kisördög azt mantrázza, hogy a legjobb erősítő az antenna..bocs, ez olyan amatőr szlogen)

8lnu

(#3993) DEJVID


DEJVID
őstag

Köszi mindkettőtöknek, ez egyszerűbb és olcsóbb is lesz így. Póznát nekem kell találnom, vagy az is jár hozzá?

(#3994) Intruder2k5 válasza DEJVID (#3993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, pózna az nem jár hozzá, de mivel az egész ~40dkg, így ha nincs vascső, megteszi egy seprőnyél, vagy bármilyen "karó" is póznának, főleg ugye ha a padláson - beltéren - lesz elhelyezve.

(#3995) whbear válasza DEJVID (#3993) üzenetére


whbear
senior tag

A pózna az az antennaárbóc lenne? :DD

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3996) w.miki válasza BalanceR (#3990) üzenetére


w.miki
veterán

Nem tudom, én semmit nem értek a rádiózáshoz, csak a munka miatt használom a beállított frekvenciákon :B
Talán FB-n a Quansheng Radio UV-K5 (8) / UV-K58 User & Modding Group csoportban tudnak válaszolni.
Illetve úgy tudom, itt a topikban másnak is van K5/K8 rádiója.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3997) Anaconda


Anaconda
tag

Sziasztok!

Baojie BJ218 vásárlásán gondolkozom.
Van esetleg vele tapasztalatotok?
Illetve ha valaki megunta, keressen meg. :)

(#3998) doberman válasza Anaconda (#3997) üzenetére


doberman
senior tag

szia.
nekem van -nem eladó. amire nekem kell arra jó. szereti ha jó minőségű tápegység látja el árammal (melyik nem?). kb 20-25 watt a max kimenő. hamar "bemelegszik", bár a ventilátor is kapcsol, túlmelegszik, ilyenkor letiltja az adást. (valahol láttam egy cirill betűs oldalt ahol a végfok hűtését moddolják). Chirp ismeri - egyszerű a beállítás.
Javaslom a bekapcsolást jelző idegesítő lelkes csippantást hatástalanító kispipát kivenni...
negatívum: a szokásos... bár vannak hangolt körök rx oldalon, a közeli nagy jelű állomások
"leültetik", a szelektivitása is hagy kívánnivalót.
jobb terjedéskor aszódi kollineárral 200km-ről bejutok Kis-Kőhátra..Galyatetőre.. 20 wattal.

Annó kb 2 éve fekete péntek keretében tán 13ezerért vettem eu raktárból... ennyit még megért nekem...

8lnu

(#3999) Anaconda


Anaconda
tag

Köszönöm szépen. Megvettem Banggood-ról 22-ért. Kíváncsian várom, csodát nem várok tőle ennyiért, működjön, legyen használható. Galya nagyon jó helyen van, nagyon messziről be lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

(#4000) MasterDeeJay

Hali!
Itthon használhatok ilyen eszközt?

Pont pont összekötés.
433.125mhz max 5w

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.