Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) rainman72 válasza rainman72 (#37750) üzenetére


rainman72
nagyúr

A 43PUS8507 meg rengeteg helyen van [link]
A PUS8807 meg szerintem a PUS8804 vonalat vitte tovább :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#37752) Sántha Lajos válasza rainman72 (#37751) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Köszi , úgy látom nincs , és nem is lesz rövidtávon belül ( márkán belül ) olyan verzió ami komolyabb előre lépést jelentene .

[ Szerkesztve ]

(#37753) rainman72 válasza Sántha Lajos (#37752) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mi lenne az?
43"ba egy gyártó se erőlteti meg magát.
A 43PUS8807 azért előrelépés főleg azoknak akik játszanak,illetve vissza kerül a köztudatba újra a 100/120hz.
FALD Mini led meg csak 55"-tól.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#37754) Sántha Lajos válasza rainman72 (#37753) üzenetére


Sántha Lajos
tag

43"ba egy gyártó se erőlteti meg magát. ----Azért írtam hogy márkán belül . lg oled42c21la biztos előrelépés lenne , de nem erőltettem a dolgot több szempont miatt . Egyrészt túl sokat buknék ha megpróbálnám eladni a 43pus8506/12 tv-met (még plusz garanciát is kértem rá ), amit egyébként nagyon jó választás volt , rézben neked köszönhetően amit utólag is köszönök , öröm nézni rajta egy 1080 p , vagy 4k felbontású filmet , egy Gran turismo 7 is gyönyörű ezen a tv-n .(Hdr játék beállítással) , másrészt (ha vissza emlékszel) én voltam az a problémás fazon , aki ragaszkodott a középen lévő láb-hoz , és ezen a tv-n még forgatható is (nekem ez telitalálat volt ) . A külön megvásárolható monitor állvány , meg nem nagyon tetszett , mint ötlet . Ja meg ez az Lg oled 360 000 Ft . Nekem ennyit biztos nem ér meg a dolog . Ez inkább csak elmélkedés részemről , de látom hogy fölösleges , mert nem sok értelme van , hiszen megtaláltam azt a tv-t ami nekem minden szempontból megfelelő . :)

[ Szerkesztve ]

(#37755) anrab


anrab
addikt

Sziasztok.
Nem találok frekvencia kiosztást a digi tv-nél. 13-tól változott.
Ismerősnek kellene beállítani a 14 éves philips-en a digitális csatornákat. 100 db körül megvan a régi frekiken kézzel, 6900-on.6000-en már nincs semmi.
Automatán Finnországgal és magyarral is csak 41 jön.
Írtam a digi kábel tv oldalára is (fórum). :)
Köszi.

(#37756) anrab válasza anrab (#37755) üzenetére


anrab
addikt

Sikerült megoldani! Megvannak a frekik.

(#37757) bnorci71


bnorci71
addikt

oled706
FW frissítés ki van kapcsolva, de tegnap mégis elkezdte dobálni a frissítés lehetőségét.
1éve egész stabilan működik a kezdeti fagyások anomáliák elmúltak, de most 2 nap alatt 2x fagyott meg....
nem tudom merjek-e frissíteni :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#37758) rainman72 válasza bnorci71 (#37757) üzenetére


rainman72
nagyúr

Kb egy tv-nk van!
Mi az utolsó?
Én nem frissítettem le egy ideje!
Egy éve fut a régi semmi de semmi problema vele.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#37759) anrab válasza bnorci71 (#37757) üzenetére


anrab
addikt

Adáshiba.
Digi. Új csatorna kiosztás. 13-tól. Addig nem volt akadás. Most tapasztaltam azon a csatornán amit mindig nézek.

[ Szerkesztve ]

(#37760) rainman72 válasza bnorci71 (#37757) üzenetére


rainman72
nagyúr

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#37761) tomp válasza rainman72 (#37760) üzenetére


tomp
félisten

A Netflix ESN-t kitakartam volna mert lemásolható aztán a Netflix bannolja a tv-t.

(#37762) echterion válasza bnorci71 (#37757) üzenetére


echterion
nagyúr

Nálam szintén zenész. 8807,ki van kapcsolva, mégis feldobta, hogy csinálja, gondolom, meg is csinálta. Csak akkor minek van a kikapcs. opció.

**********

(#37763) blakey válasza bnorci71 (#37757) üzenetére


blakey
titán

A kikapcsolás az automatikus frissítésre vonatkozik, nem az értesítésre. Viszont, ha valamilyen oknál fogva a gyártó úgy érzi, hogy a frissítés nélkülözhetetlen, akkor a kikapcsolás ellenére is van lehetőség a frissítésre, ez egy "kiskapu" a javításra. Egyes gyártók ezt előszeretettel használják, míg mások kevésbé, Philips az utóbbihoz tartozik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37764) bnorci71 válasza anrab (#37759) üzenetére


bnorci71
addikt

nem-nem adáshiba
menüben fagyott meg amikor a beállításokba akartam megnézni hogy az FW frissítés ki van-e kapcsolva....
Pr-telekom

#37763 blakey
aham értem akkor gyakorlatilag mint a samu, igaz nem minden frissítésről értesít mert ami fent van azóta már volt újabb, ha hazamegyek majd megnézem mi van fent pontosan

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#37765) anrab válasza bnorci71 (#37764) üzenetére


anrab
addikt

Az más. Csinálj egy áramtalanítást. Hátha.
Most már több csatornán is észrevettem hogy néha megakad 1-2 másodpercre.

[ Szerkesztve ]

(#37766) tobias88888


tobias88888
őstag

Új PC-re váltottam ami számtalan hibát produkált, random crash, stb. Az 55OLED806-al nem sikerült belőnöm, de most rájöttem hogy a HDMI1 gyakorlatilag meghalt a tv-n, ahova a pc be volt kötve. Ha be van oda dugva bármilyen HDMI kábellel bármilyen eszköz, kép ugyan nincs, de a menüben random ugrál a kijelölt menüpont mintha a távirányítóval váltogatnám. Factory Reset volt de az nem segített (Van esetleg valami hard reset? Reinstall tv az micsoda?).

Kinyírta volna a gép a HDMI csatlakozót vagy mi lehet a gond? Ha igen, ez garis? Nem kéne HDMI-n túlfeszültségnek lennie és a gépnek sincs baja. (ráadásul ez az egyik 2.1es port a kettőből, még ha a 2.0ás hal meg az kevésbé érdekel)

[ Szerkesztve ]

(#37767) tobias88888 válasza tobias88888 (#37766) üzenetére


tobias88888
őstag

Most a tv hdmi1es portja működik 10 perc próbálgatás után, mi a fene lehet? Kábel és pc biztosan nem, mert két külön kábellal két külön pc-vel is csinálta.

(#37768) djsweetboy


djsweetboy
csendes tag

Sziasztok!

Nem tud véletlenül valaki egy linket egy 65PUS8505/12 tv legutolsó hivatalos android 9 firmware-hez?
Nemrég frissítettem android 11-re, de nem igazán jön be. Kicsit lassúnak tűnik.

Előre is köszönöm.

(#37769) rainman72 válasza djsweetboy (#37768) üzenetére


rainman72
nagyúr

Itt talán [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#37770) Kiskutya válasza tobias88888 (#37766) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha nem volt kikapcsolva a gép meg a tv amikor összekötötted őket akkor simán kinyírhatta!

hmm...

(#37771) djsweetboy válasza rainman72 (#37769) üzenetére


djsweetboy
csendes tag

Lehet, hogy én vagyok a béna, de nem igazán találom. Azért köszi.

(#37772) dolon75 válasza Kiskutya (#37770) üzenetére


dolon75
aktív tag

miért?

szerk: egy gyors keresés után is csak azt találtam, hogy biztonságos menet közben dugdosni a hdmi kábelt.

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#37773) bnorci71 válasza rainman72 (#37760) üzenetére


bnorci71
addikt

nekem a 101.001.003.232 van fent ez 2022.nov.24 kiadás

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#37774) Kiskutya válasza dolon75 (#37772) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én nem hinném hogy biztonságos. Nekem alap hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztatok mindent.

hmm...

(#37775) anrab válasza dolon75 (#37772) üzenetére


anrab
addikt

Azt félre olvastad. :)

(#37776) dolon75 válasza anrab (#37775) üzenetére


dolon75
aktív tag

azt írják, hogy a HDMI hot pluggable:
[link]

pont, mint az usb, vagy az Ethernet kábel.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#37777) Digitalis válasza dolon75 (#37776) üzenetére


Digitalis
senior tag

Inkább a sztatikus elektromosság nyírhatja ki, ha élő az 5V, vagy ha kicsit kopott, lötyögősebb a dugó vagy a foglalat, szerintem érdemesebb inkább kikapcsolni. Én is vágtam már gallyra párat. :B

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#37778) blakey válasza dolon75 (#37776) üzenetére


blakey
titán

Játszdd el 2-3 alkalommal egy erősítő vagy TV esetében és utána keresd elő a szervizpapírokat, mert szükséged lesz rá. Soha, semmilyen körülmények között ne cserélgesd a HDMI-t bekapcsolt készülékek mellett. Gondolom, hogy nagy probléma kikapcsolni, mindenkinek fáj tőle az ujja. Nem kell áramtalanítani, de ne közlekedjen aktív jel a kábelen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37779) Knight666 válasza blakey (#37778) üzenetére


Knight666
aktív tag

Erről én is most hallok először. Igen, nem nagy kényelmetlenség kikapcsolni legalább az egyik eszközt csatlakozás előtt. És nyilván nem teljesen egyforma a hibalehetőség kockázata ha így jársz el. De az azért kicsit erős megfogalmazás szerintem, hogy "Soha, semmilyen körülmények között", amikor a szabvány része a funkció (hozzáteszem, én úgy tudom, nem csak a HDMI-nél, hanem pl. a DisplayPort-nál, DVI-nél, sőt, a VGA-nál is). Ha egyik eszköz használati utasítása sem tiltja ezt, akkor mi alapján hibáztatható a felhasználó? Ez szerintem nem a "Nem szabad macskát szárítani a mikróban." esete :) .

(#37780) Kiskutya válasza Knight666 (#37779) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az egyik haverom egyszer az erősítőt kötötte a tv-hez pont ott voltam. Akkorát szikrázott a hdmi csatlakozó ahogy hozzáért a kábel vége hogy csak pislogtam. Szerencséje volt mert nem lett gáz de én inkább nem kockáztatnék!

hmm...

(#37781) dolon75 válasza blakey (#37778) üzenetére


dolon75
aktív tag

pl a tv-m, philips 806, ki sem kapcsol, amikor megnyomom a gombot, csak aludni megy.

ha hot plugged, akkor nem okozhat gondot.
nem azt mondom, hogy most cibaljuk ki/be percenként, de egy átlag felhasználás során nem szabad gondnak adódnia.

szerk.
a hot plug pont azt csinálja, hogy nem megy jel, ha a megfelelő vonalon nincs kapcsolat.
Így a levegőben lévő kábelen nincs jelfolyam.

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#37782) dolon75 válasza Kiskutya (#37780) üzenetére


dolon75
aktív tag

ez nem akkor volt amikor a foldeles, a csatlakozó külseje osszeert?
mert ez megtörténhet akkor is, ha nincsenek bekapcsolva.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#37783) tomp


tomp
félisten

HDMI audio passthrough módban miért pattog a soundbar ha elindul valami tartalom a külső lejátszón? Ezt nem a lejátszó generálja mert a korábbi TCL-en nem volt.
Néha ha bemenetet váltok akkor is elkezdi a pattogást de addig nem szűnik meg amig nem indítok el valamit a tv-n aminek van hangja.

(#37784) Pista0001 válasza anrab (#37756) üzenetére


Pista0001
addikt

Szia. Mi a megoldás? Egyáltalán hogy lehet manuálisan digitális csatornákat hangolni? 32PFL8404-em van, 35 csatornát talál automatikusan ha Németországra vagy Finnországra állítom, korábban több volt, és más csatornák (amik amúgy működtek).

(#37785) Kiskutya válasza dolon75 (#37782) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem tudom de az tuti hogy mind a 2 eszköz be volt kapcsolva. Én még ilyet nem láttam mondjuk én mindig kikapcsolt eszközöket kötök össze ha kell.

hmm...

(#37786) anrab válasza Pista0001 (#37784) üzenetére


anrab
addikt

Szia.
A csatornás beállításoknál a digitális: vételi teszt, majd a keresés. Beírod a frekit, keresés, tárolás. És így tovább.

(#37787) blakey válasza dolon75 (#37781) üzenetére


blakey
titán

Minden eszközön van egy olyan beállítás (pl. gyorsindítás mellőzése), hogy a HDMI-t kikapcsolja, tehát nem aktív. A konnektor is "hot-plug", simán "megb@xhat" az áram, viszont annyi a különbség, hogy a csatlakozók nagyok és kisebb az esélye a szikrára, áramütésre, HDMI esetében viszont mm-erekről beszélünk, ráadásul 21-ről, nem ajánlom, hogy kockáztass, de a te készüléked, azt csinálsz, amit akarsz, "hot-plug"-olj, aztán kérhetsz alaplapcserét.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37788) dolon75 válasza blakey (#37787) üzenetére


dolon75
aktív tag

egyetértünk, hogy jobb az óvatosság.

de az, ha valami hot plug akkor bírnia kell.
pont azért hot plug, hogy ne kelljen leallitani.

ugyanígy vannak ITban hot plug hattertarak, tápok, sok minden. nem véletlenül alakították ki így a HDMI szabványt sem.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#37789) blakey válasza dolon75 (#37788) üzenetére


blakey
titán

Nem a bírással van gond, hanem a kialakítással. attól, hogy valami hot-plug, nem azt jelenti, hogy úgy is kell használni. Véletlenszerű ki/be húzás esetén nem okozhat gondot. Tehát egy biztonsági megoldás, ami nem arra kéne, hogy ösztönözze a felhasználókat, hogy úgy használják. Autópályán is 130 km/h a sebességhatás, nem azt jelenti, hogy minden körülmények között annyival kell közlekedni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37790) dolon75 válasza blakey (#37789) üzenetére


dolon75
aktív tag

honnan tudja az eszköz, hogy véletlenül vagy szándékosan húztam ki?
nincsen ilyen megkülönböztetés.

ha valami tudja a szabványt, akkor tudja.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#37791) blakey válasza dolon75 (#37790) üzenetére


blakey
titán

Nem az eszköz, hanem a felhasználó, nagyon sok HDMI "hot-plug"-ból keletkezett hiba fordul(t) elő, TV-k, erősítők HDMI hibái nagy százalékban a "hot-plug" érvényesítésének hibájából fakad(t).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37792) tomp válasza dolon75 (#37790) üzenetére


tomp
félisten

Véletlenszerű kihúzás: gyors
Szándékos: lassú
A gyors az jobb mint a lassabb. Ha egy vasalót dugsz be lassan akkor az pattanni fog és villámlani. Ha gyorsan akkor nem.
Már nekem is adott ki pattanó hangot a HDMI egy régi Sony tv-n.

(#37793) dolon75 válasza tomp (#37792) üzenetére


dolon75
aktív tag

Értem, amit mondotok, de a vasalóban nincs semmilyen elektronika (legalábbis az egyszerűekben), amely fel lenne készítve a hot plug-ra.

A HDMI szabványban pedig benne van, így aki ilyen készüléket gyárt, annak meg kell felelnie ezeknek a kritériumoknak, különben nem kapja meg a plecsnit.

És nem tartom valószínűnek, hogy a szabvány megkülönbözteti a csatlakoztatást annak sebessége szempontjából.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#37794) Pista0001 válasza anrab (#37786) üzenetére


Pista0001
addikt

Tehát egyesével? :O

(#37795) anrab válasza Pista0001 (#37794) üzenetére


anrab
addikt

Egy frekin van ahol 16 adót láttam. Ha jól emlékszem.
Ha jól számoltam 13 különböző freki van. Az 13 keresés.
Egy frekin egy kereséssel behozza az összes található csatornát.

[ Szerkesztve ]

(#37796) Pista0001 válasza anrab (#37795) üzenetére


Pista0001
addikt

Ok, köszi, holnap ránézek. :R

(#37797) Degeczi válasza dolon75 (#37781) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, sokan azt hiszik, h mert lekapcsolták távvezérlővel a TV-t, már rendben van - pedig attól a HDMI portok még éppúgy készenlétben vannak.

De alapvetően csak attól függ, mit kötsz rá. Ha egy földeletlen eszközt (pl. laptopok többsége), akkor nincs veszély, míg egy földelt asztali számítógépnél simán lehet komoly potenciálkülönbség a földelésben, ha a TV pedig pl. kábeltv antennán kap egy másik földelést. Ez a különbség tud okozni látható, apró szikrát, vagy kézzel megérintve a kettőt akár csíphet is, ami ugyan ijesztő lehet, de teljesen veszélytelen, mert semmi áramerősséget nem tud létrehozni - érzékeny elektronikának azonban már betehet.

(#37798) Pista0001 válasza anrab (#37795) üzenetére


Pista0001
addikt

Megcsináltam, hát, vegyesek a tapasztalatok. Frekvenciánként nem talált annyi csatornát, mint amennyi a digis topikban volt a listán, másrészt az epg-be nem kerúlt be, csak 4-5 csatorna azok után, amiket az automatikus keresés talált. Így most nem tudom, hány csatorna van összesen, azt sem, hogy melyik csatornahelyekre pakolta be... Utánanézek, kézzel hogy lehet átpakolgatni, aztán végigléptetem az egészet, jegyzetelek papírra, és rendezek, ha lehet... olyan jó ez, hogy modern digitális rendszerrel így kell sz_pni... :W

(#37799) anrab válasza Pista0001 (#37798) üzenetére


anrab
addikt

ez alapján?

(#37800) Pista0001 válasza anrab (#37799) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen. Épp rendszerezem. Szerencsére az nem bonyolult, csak lassan ínhüvely csulladásom lesz :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.