Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) blakey válasza toto222 (#3897) üzenetére


blakey
titán

A 4K-s Panák elvileg tudják, de kevés a tapasztalat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3902) yvsmad válasza blakey (#3901) üzenetére


yvsmad
őstag

120 Hz-es bemenő jelet tudnak fogadni szerinted?
Én úgy tudom, 60 Hz a maximum.

[ Szerkesztve ]

(#3903) toto222 válasza yvsmad (#3902) üzenetére


toto222
tag

Mi értelme van egy 120 Hz-es panelt rakni egy Tv-be 60 Hz-es helyett,ha nem képes 120 HZ-es jelet fogadni ?

(#3904) yvsmad válasza toto222 (#3903) üzenetére


yvsmad
őstag

Már jó 20 éve gyártanak 100 Hz-es tévéket, a CRT időszakban kevésbé rontotta a szemet, mert nem látszott annyira vibrálónak, manapság meg a mozgás látszik folyamatosabbnak a nagyobb képfrissítéssel. De a tévéadások 50/60i képfrissítéssel mennek, a mozifilmek 24p-sek, a legújabb 4K szabvány dolgozik 60p-vel, de ennél többre még nem volt szükség. A számítógépes monitor az más káposzta, mert ott a delikvens fél méterről nézi a különálló éles képpontokat egész munkaidőben vagy akár azon túl is, úgyhogy teljesen más elvárásnak kell megfelelni.

(#3905) toto222


toto222
tag

Nem tudom használ-e valaki monitorként TX-50CX700E-t,mert tudtommal ebben 120 hz-es panel van,habár már ebben sem vagyok biztos,mert épp tegnap olvastam egy tesztet róla,és ott azt irták,hogy szép a képe,de a gyors mozgások kifognak rajta.

(#3906) toto222 válasza yvsmad (#3904) üzenetére


toto222
tag

Én 1,5 méterre ülök a 22 colos monitortól és már a sima 60-75 hz-es különbséget is hamar bejelzi a szem kifáradása,szöveges dokumentumok kezelésénél.

Ha lenne jó 40-50 colos monitor 250-300 körül akkor persze azt venném,de azok a monitorok amiket néztem szerintem rosszabbak mint az ennyibe kerülő TV-k.

(#3907) Mercutio_ válasza toto222 (#3906) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abban a 22"-osban legalább IPS/PVA panel van?
Mert a TN+Film is lehet ludas a szemfáradásban, de ha - paneltől függetlenül - PWM-es a vezérlése az is fáraszt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3908) Denyiro


Denyiro
tag

Panasonic CS510-es televíziója van itt valakinek, aki már beüzemelte és van személyes tapasztalata vele?

Denyiro

(#3909) yvsmad válasza toto222 (#3905) üzenetére


yvsmad
őstag

Hiába 120 Hz-es a panel, ha az elektronika max. 4K@60Hz jelet fogad.
Annyit tudsz csinálni, hogy 60 Hz-es jelet küldesz PC-ről és a tévé fogja úgy megjeleníteni, hogy ne fájjon a szemed tőle. De 40-50"-os fehér képre meredni egész nap még fárasztóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3910) yvsmad válasza Denyiro (#3908) üzenetére


yvsmad
őstag

Ne vegyél 5-ös Panát, 6-os a minimum! :K

[ Szerkesztve ]

(#3911) superg válasza toto222 (#3903) üzenetére


superg
senior tag

Azért mert a belső elektronika "tuningolja" fel a jelet 120 HZ-ssé és küldi a panelnak a 120Hz-es jelet.Mozgásjavítás céljából.Filmek 24Hz-esek tv adás 60HZ minek kéne nekik 120Hz-et fogadniuk,akkor ki venne 120Hz-es monitort :) .De én is halottam már olyanról hogy tv-nél is megoldották ezt de sztem megmarad a monitorok sajátjának ez

(#3912) yvsmad válasza superg (#3911) üzenetére


yvsmad
őstag

A tévé célja a teljes képernyős mozgás minél simább megjelenítése, a monitor célja a legtöbbször statikus vékony vonalak, betűk, stb. elmosódásmentes kijelzése. A monitorok nincsenek telepakolva mozgásjavítókkal, a tévéken a ferde vonalak lépcsősségét minél inkább össze kell simítani, ami pl. az apró betűk olvashatóságának rovására megy.

(#3913) Denyiro válasza yvsmad (#3910) üzenetére


Denyiro
tag

Az ár is dominálna, 32"-os méretben gondoltam a beszerzést és arra még jár az 5 év gari is.

Denyiro

(#3914) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!
Több helyrn nézegetem az 50AS500E típust. Ez már valós 100Hz-es?
Köszi!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#3915) yvsmad válasza plaszy (#3914) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem, az 5-ös széria csak 50 Hz-es.

(#3916) plaszy válasza yvsmad (#3915) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#3917) oszy válasza plaszy (#3916) üzenetére


oszy
veterán

A 630-asat vedd ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3918) oszy válasza szigpet1982 (#3851) üzenetére


oszy
veterán

Nekem még mindig narancssárga és csak egy usb hosszabbító van beledugva :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3919) toto222


toto222
tag

Panasonicban jelenleg szerintetek melyik a legjobb képminőségű, FULL HD-s TV ?

A VIERA TX-47AS800E van esetleg valakinél,tényleg annyira pocsék a kontrasztja ?

(#3920) blakey válasza toto222 (#3919) üzenetére


blakey
titán

Mivel IPS panellel szerelt ezért valószínűleg gyengébb a VA paneles társakhoz képest. Jelenleg melyik a legjobb azt sajnos nem tudom, CS630-as széria jó, de jól meg kell nézni a kiszemelt példányt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3921) toto222


toto222
tag

Köszönöm,megnéztem,így első körben elég fapados a A VIERA TX-47AS800E hez képest,ami persze érthető,hisz nem egy kategória.Szívem szerint persze a TX-50CX800E -t venném,de az ára abszolút irreális,így egyenlőre felejtős.Fullhd-ben meg úgy látom az idén nem igazán produkált a pana.

Így talán érdemesebb várni az új szériára ,vagy a tavalyi széria leárazására.

[ Szerkesztve ]

(#3922) Z10N válasza blakey (#3874) üzenetére


Z10N
veterán

Ez a foldhurok levalaszto hasznos dolog, de nem ez a problema.

"Mindent elolvasok, nem kell visszaolvasnom, de ha nálam nincs HDMI gond akkor már nem általános jelenség, ennek okát meg kell vizsgálni, de nem feltétlenül csak a tv HDMI része lenne a hibás."

Ezekszerint megse.

http://prohardver.hu/tema/panasonic_led_es_lcd_tv-k/hsz_3777-3777.html
http://prohardver.hu/tema/panasonic_led_es_lcd_tv-k/hsz_3861-3861.html
http://prohardver.hu/tema/panasonic_led_es_lcd_tv-k/hsz_3872-3872.html
http://prohardver.hu/tema/epitsunk_htpc-t_home_theater_pc/hsz_38237-38237.html

Kiprobaltam: kulon elosztos es dupla ferrites hdmi. A hiba tovabbra is fenn all es masnal is elofordul. Azaz altalanos es ismetlem a kulfoldi forumokon is emlitik ezeket a hibakat. A ket kiemelet hsz-t pedig olvasd el.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3923) Z10N válasza kezo0 (#3872) üzenetére


Z10N
veterán

Hello!

Koszonom a hosszu leirasodat :R Teljesen ugyanez a hiba jelentkezik nalam is (bar egysek nem akarjak elhinni) :U

Tehat ahogy sejtettem a hdmi vezerloszoftvere es armakore rosszul van megtervezve. Ezert esik a dvb tuner jelereossege es ezert csikoz pc-nel a kep.

Ugy latom ezugyben nem lehet elerni semmit. Ismerik a hibat, de lesz@rjak a supportot. Sajnos ez befolyasolni fog, ha kovetkezonek Panasonic termeket veszek. Kar erte, mert egy eleg kellemetlen hibarol van szo.

A koax kabel cseret kiprobaltam, de semmi javulas (antennas mindig tv). Kesz vicc a hdmi kezelese sajnos.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3924) Z10N válasza Z10N (#3922) üzenetére


Z10N
veterán

Ui: http://prohardver.hu/tema/epitsunk_htpc-t_home_theater_pc/hsz_41149-41149.html

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3925) kezo0 válasza Z10N (#3923) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam van egy olyan jelenség is, amit eddig nem említettem.
Amikor a HDMI-n a tévébe érkező jel más formátumra vált (pl. egy HD műsor után SD-t akarok nézni vagy épp fordítva, vagy mondjuk egy 720p-s forrás után 1080p-s filmet), akkor nagyon sokszor előfordul, hogy a tévé képe nem vált egyből a másik formátumra, hanem rövid elsötétülés után (ami még normális lenne ilyenkor) csak szürkésfehér, villódzó képpontokat mutat, azaz igazi klasszikus "hangyafocit". Ez eltart 4-5 mp-ig, majd a kép elsötétül, és újabb pici gondolkodás után végre átkapcsol az új formátumra. Olyan is van, amikor képformátum-váltáskor egymás után többször (!) is lefut ez a ciklus, tehát elsötétül - hangyafoci - elsötétül - hangyafoci - elsötétül - hangyafoci - elsötétül, majd végre megjön a kép az új, megfelelő formátumban. Szerencsétlen esetben 20-30 mp (!) is eltelik, míg a tévé végre képes kiadni újból a rendes képet. Na most el lehet képzelni, milyen az, amikor a UPC-s boxon kapcsolgatva egy SD adásról egy HD-ra váltok, a tévé meg eljátssza ezt a fél perces szerencsétlenkedést, mire képes megjeleníteni az újonnan kiválasztott adás képét...
Finoman szólva bosszantó, de már beletörődtem, hogy ez a tévé ilyen. Korábban volt már két Panasonic plazmám is, és jelenleg is van egy kicsit régebbi (talán 2011-es vagy '12-es évjáratú) Panasonic LED LCD-m is, de ilyet egyik sem csinált soha, csak ez a 2014-es modell. A képe viszont piszok jó, amire újra és újra képes vagyok rácsodálkozni, szóval inkább elviselem ezt a kis idegesítő hülyeséget tőle. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3926) blakey válasza Z10N (#3922) üzenetére


blakey
titán

Az egész reagálásom lényege, hogy nem általános Pana jelenség, ha az lenne akkor nálam is jelentkezne, lehet, hogy a 2015-ös szériákra jellemző, de a 2014-es (AS640) modellekre nem feltétlenül, kipróbáltam egy laptoppal és semmi jelerősség vesztést nem tapasztaltam. Én elhiszem, hogy nálad nem jó, de azt nem, hogy általános Pana betegség lenne, Pana plazmásoknál sem nagyon olvastam ilyet, pedig követem a dolgokat.
Ha ennyire nem jó nálad, akkor meg kell vállni tőle, felesleges szenvedni, szerintem.

(#3925) kezo0
Na, ilyen sincs nálam, azonnal vállt a megfelelő formátumra, 1 máspodperces sötétedés után. A UPC box hibája, hogy később jelenik meg a kép, ezt minden tv-n kipróbáltam (Toshiba, LG, Panasonic), állítsd fix 1080i-re és semmi gond nem lesz.
Milyen 2014-es modelled van?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3927) blakey válasza blakey (#3926) üzenetére


blakey
titán

(#3925) kezo0
Milyen 2014-es modelled van?

Közben megtaláltam, rájöttem, AX800-asod van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3928) kezo0 válasza blakey (#3926) üzenetére


kezo0
addikt

58AX800-as, szerintem anno én vettem meg ebből az utolsó itthon kapható példányt. És nem a box a hibás, azt csak példaként hoztam fel, a jelenség minden más műsorforrásnál (pl. Dune HD Smart D1, HiMedia Q10) ugyanúgy jelentkezik, amikor képformátumot váltanak. A UPC-s boxot meg eszem ágában sincs fix 1080i-re állítani, hiszen akkor a 4:3 képarányú adásokat is eleve 16:9-re széthúzva küldi a tévének...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3929) blakey válasza kezo0 (#3928) üzenetére


blakey
titán

Akkor a szoftver el van cseszve, nálam nincsenek ilyen hibák, szerencsére. A box lassú, hibás, tudom, mert van egy ilyen itthon, minden tv-n lassan vált ha auto-ra van állítva a felbontás, ez már valószínűleg így is marad, még jó, hogy optikain végül megoldották a DD hangot. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3930) Z10N válasza kezo0 (#3925) üzenetére


Z10N
veterán

Ez mondjuk tenyleg eleg bosszanto tud lenni. Peldaul, ha last view-t is hasznalsz. Nalam ilyen nem fordult elo. Nekema kozos hibankon kivul a htpc boot-nal van ilyen kep kifagyas. korabban linkeletem egy peldat ra.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3931) Z10N válasza blakey (#3926) üzenetére


Z10N
veterán

Nekem 2013-s szeria van. Laptoppal nekem se esik a jelerosseg, csak htpc-vel. Illetve probald ki, hogy a laptopnal be tudsz-e lepni a biosba, meg mielott a win/linux inicializalna a megjelenito drivert. Csak lcd-rol volt szo. A kepevel meg vagyok elegedve. Tetszik a finomhangolhatosaga is. Mint mondtam, amikor legkozelebb tv-t veszek, akkor ezeket figyelembe fogom venni. A supportos levelbol pedig kiderult, hogy elismerik a hibat.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3932) blakey válasza Z10N (#3931) üzenetére


blakey
titán

Sajnos biosba nem tudok belépni, mac-ket használok. :) Elhiszem, hogy nálad van ilyen hiba, vagy kezo0-nál lassan vált felbontást, de ezekkel a hibákkal nem találkoztam, szerencsére.
A mai világban sokmindent figyelembe kell venni, más gyártóknál más hiba fordul elő. Én egyelőre úgy vagyok, hogy eszembe sem jutna másik gyártótól venni, mindegyik gyengébb nála, legalábbis abban a kategóriában, de némelyik magasabb kategóriásnál is jobb. Tavalyi modellek már nem DTS képesek, pl., de mindegyik gyártó butítja a tv-it, valamivel mindig spórolnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3933) szigpet1982


szigpet1982
csendes tag

Sziasztok!
CS630-nál, miért lehet az hogy egyszer úgy indul be hogy a beállított "Kedvenc" csatornák látszódnak, de ha hosszabb időre kapcsolom ki pl. pár órára akkor visszaáll a összes csatornára és guide-ba át kell váltani Kedvencekre?

Köszi

(#3934) oszy válasza szigpet1982 (#3933) üzenetére


oszy
veterán

Miért nem rendezed be őket sorba a saját igényed szerint? Nekem úgy vannak és teljesen jó ;) Először megijedtem, hogy csak kedvenc csatornákat lehet beállítani, de örülök, hogy nem így van .

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3935) szigpet1982 válasza oszy (#3934) üzenetére


szigpet1982
csendes tag

Már azt hiszem rájöttem!
Ha keresek műsort akkor visszaáll az összesre. Ezért van.
Amúgy köszi az ötletet. :)

(#3936) oszy válasza szigpet1982 (#3935) üzenetére


oszy
veterán

Szuper! :) Nincs mit! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3937) Z10N válasza blakey (#3932) üzenetére


Z10N
veterán

A hdmi jelszint eses es a bootnal a hdmi kepzavar nem csak nalam jelentkezik, sokadjara mondom. Mindketto eleg idegesito, pedig alapveto funkciok. A support elismerte a tervezesi hibat, de tesznek ra.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3938) blakey válasza Z10N (#3937) üzenetére


blakey
titán

Én is sokadjára "mondom" értem, nem kell többször leírni, nálam nincs ilyen, szerencsére. Már rég eladtam volna ha ilyen lenne vagy visszaadtam volna az eladónak. :)

Amúgy ennek szívesen utánanéznék, hogy miket írtak a tv-dre, mert érdekel, én hiába nézem, az enyémnél nincs ilyen hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3939) #94529552 válasza Z10N (#3937) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha elismerték a hibát, akkor visszakérhetnéd az árát.

(#3940) superg válasza Z10N (#3937) üzenetére


superg
senior tag

Visszaolvastam,ha jól értem ez vga függő probléma.Nálam sincs semmi probléma,most direkt kipróbáltam tök ugyanaz mint monitoron be tudok lépni a Biosba is semmi csíkozódás,lejátszás is tökéletes.Intel i3-4330 intergrált vga és AS640-es
Boxról is elég durva dolgokat írtok , bő 1 éve használok egyet vele néha timeshift-re semmi probléma,igaz van néhány 4.3 műsor amit széthúz bármire is állítom az STB-t de ezt az STB hibájának tudom be.

(#3941) blakey válasza superg (#3940) üzenetére


blakey
titán

Én is AS640-ről írtam, hogy nincs probléma, de nem hiszi(k) el. :)
Mpst legalább nem egyedül vagyok a véleményemmel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3942) oszy


oszy
veterán

Ma véletlenül megnyomtam a CS630 távirányítóján a NETFLIX gombot. És működik :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3943) Z10N válasza blakey (#3938) üzenetére


Z10N
veterán

Mar linkeltem. Tole kerd el. Amugy az a vicces, hogy nekem frissebb fw-m van, mint ami fent van a hivatalos japan oldalon. Anno ugye szo volt arrol, hogy hogyan lehetne az fw-t hackelni, mivel FreeBSD, de ugye zart.

Ui: http://prohardver.hu/tema/panasonic_led_es_lcd_tv-k/hsz_3872-3872.html

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3944) Z10N válasza #94529552 (#3939) üzenetére


Z10N
veterán

Elviekben lehet. De ketlem, hogy ilyen uruggyel az elado visszavenne. Azt mondanak kuld el csehekhez sajat koltsegen. Fw-t meg regi modellen nem javitanak.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3945) Z10N válasza superg (#3940) üzenetére


Z10N
veterán

Nem vga, inkabb tv fuggo. Nalam se dedikalt videokartyaval, se igp-vel nem mukodik hdmi/dvi-hdmi forrasbol.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3946) oszy válasza oszy (#3942) üzenetére


oszy
veterán

Ti meg vagytok elégedve a NETFLIX kínálatával? Ingyenes reggel minden tartalom elérhető? Még nem regeltem. :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3947) asanotadanob válasza oszy (#3946) üzenetére


asanotadanob
tag

Nincs magyar nyelvű anyag, ingyenes reggel minden elérhető, de jóval kevesebb cucc van fenn, mint máshol.

(#3948) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok

Egy VIERA TX-40CS630E tv-m van és olyan problémám volna, hogy csak nagy ritkán engedi a képernyőtükrözést. Mi lehet rá a megoldás ? Illetve milyen képbeállításokkal érdemes használni ami legjobbat adja vissza ?

(#3949) ddudas válasza Maxell014 (#3948) üzenetére


ddudas
tag

Én AS640-en szenvedtem a képernyőtükrözéssel. Androiddal működött, de windowsos tablettel meg laptoppal nem nagyon akart összejönni, pedig mindkettő WiDi képes. Végül feladtam és nem tükrözök képernyőt :-)

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#3950) Maxell014 válasza ddudas (#3949) üzenetére


Maxell014
senior tag

Én is wp-el sz*pok. Na mindegy igazából a kép volna a fontosabb, hogy esetleg a beállításokkal lehet-e még varázsolni és ha igen akkor hogyan ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.