Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) rsf válasza Az-X (#3743) üzenetére


rsf
senior tag

Rossz helyen keresgéltek! [link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3752) Az-X válasza blakey (#3750) üzenetére


Az-X
őstag

630, és lenne külső DAC-om... így az ilyen filmekre mard a PCH C200. Ami jó lejátszó, csak még egy kütyü... a feleségem utálja :D

:)

(#3753) Az-X válasza rsf (#3272) üzenetére


Az-X
őstag

Pontosan így csináltam. A CS630 nekem nem dob fel semmilyen 6 lehetőséget. Egyszerűen csak szürcsöl egyet a NAS-on és beokád mindent. Elég vicces mikor van pár sorozatod, és 8-10 percig csak a listát készíti. Mindezt minden egyes indításnál

DLNA nekem ki is van kapcsolva a NAS-on.

[ Szerkesztve ]

:)

(#3754) Z10N


Z10N
veterán

Olyan problemam lenne, hogy a Panasonic led tv-nek a hdmi bementei nem mukodnek egy pc-nel. Xbox360/netbook es regebbi AMD pci-e vga dvi-hdmi atalakiton mukodik. Viszont egy AMD Kaveri-vel nem. Ertsd a hdmi-t erzekeli a tv, de olyan "statikus zaj" kepet ad, mint regen az analog adasoknal. Raktam bele egy AMD GCN videokartyat, ami eyefnity-s es annak se mukodik a 2db dvi es hdmi portjan sem. Ilyennel talalkozott mar valaki? Roppant bosszanto. Olvasgattam kulfoldi forumokat es nem vagyok egyedul vele. HTPC-nek hasznalnam.

Ui: Egyik sem hibas. A tv bementei mukodnek mas forrasokkal, harom hdmi kabelt is probaltam es a htpc kimentei is mukodnek mas kijelzokkel. Tervezesi hiba lesz ugy nez ki (hdmi/fesz szabvany). Irni fogok majd a supportnak.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3755) rsf válasza Az-X (#3753) üzenetére


rsf
senior tag

Nálam meg kellett adni smb kapcsolódáskor a Nason lévő megosztás felhasznév és psw párosát.
DLNA-nál nem kér ilyet!
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3756) oszy válasza oszy (#3739) üzenetére


oszy
veterán

Valaki esetleg ;) Azért érdekel, mert egy ideig még nem szeretnék külön médialejátszót vásárolni. Egyébként ebben melyik a legolcsóbb megoldás, ami normálisan működik?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3757) oszy


oszy
veterán

Hogyan kell 3100GB szemüveget a tv-vel párosítani?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3758) yvsmad válasza oszy (#3757) üzenetére


yvsmad
őstag

A tévé előtt fél méteren belül kell bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#3759) berigazek válasza yvsmad (#3758) üzenetére


berigazek
őstag

Telefont,vagy PC-t vagy Bluetooth hangfalat sikerült neked párosítani,mert nekem sajna nem,hiába mentem fél méterre közel,nem látta egyik sem egymást :(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3760) Az-X válasza rsf (#3755) üzenetére


Az-X
őstag

Nálam is meg kellett adni ;) De ettől függetlenül nem tudtam könyvtárszerkezetes nézetre állítani. CS630-asod van neked is?

:)

(#3761) oszy válasza yvsmad (#3758) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm meg is van. Ráadásul a gombot sem megfelelő ideig nyomtam.
---
A médialejátszó résznél lehet állítani nézetet?
---
ISO fájlt gondolom nem fog lejátszani a CS630. Most kibontottam, de ott meg nem 3D lett a végeredmény. m2ts-t lejátsza. Csak így nem értem el semmit vele.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3762) yvsmad válasza oszy (#3761) üzenetére


yvsmad
őstag

Az m2ts csak az egyik felét tartalmazza a 3D képnek.

(#3763) oszy válasza yvsmad (#3762) üzenetére


oszy
veterán

Így akkor nincs értelme kicsomagolni az iso-t. :( Sajnos a tv meg nem is látja az iso formátumot.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3764) yvsmad válasza oszy (#3763) üzenetére


yvsmad
őstag

Én azt mondom, hogy egy negyven akárhány collos (vagy akár még kisebb) átlagos tévénél nem nagyon látni a különbséget az eredeti BD videoanyag és a 16-20 GB körüli MKV között. A BD lemezen lévő HD, Atmos meg egyéb, sok GB-ot elfoglaló hangsávokat egy tévé nem képes kiadni, a felesleges nyelvek és extrák is csak a GB-okat foglalják az adathordozón, sokkal több hasznuk nincs. Tehát a 40-50 GB fele haszontalan információ egy ilyen tévé számára, de jó ok újabb 2-3 TB-s HDD-ket venni. Vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy a drága adathordozóm kapacitásának a feléről önként lemondok és még büszke is vagyok a hülyeségemre.

[ Szerkesztve ]

(#3765) oszy válasza yvsmad (#3764) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm! Akkor maradok az mkv-nál :) Egyébként 40"-os

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3766) szsanyiii


szsanyiii
újonc

Sziasztok!

2 hete vagyok egy CX680-as tulajdonosa :)

Netflix: Irtam a panasonicnak, leraztak azzal, hogy jon az uj szoftver de nem tudtak megmondani mikor. Azert erdekes mert januar 11-en bejelentettek hogy bizonyos modelleken elerheto a netflix (tobbek kozott az enyemen is)

https://www.panasonic.com/hu/corporate/hirek/articles/launch-netflix-on-panasonic-viera-tvs-with-one-button-click.html

Youtube: Semmilyen korulmeny kozott nem sikerult UHD felbontasban lejatszanom videot. Tudnatok ebben segiteni? A forras amit nezni szeretnek biztosan fent van UHD felbontasban, a nettel sem lehet baj (100/100Mbit). Ha jol ertelmezem a tvnek is tudnia kene az ilyen tartalom visszajatszasat. Mi lehet a problema?

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#3767) oszy válasza szsanyiii (#3766) üzenetére


oszy
veterán

És csak a megjelölt tv-ken lesz elérhető szerinted később? Erről van infó?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3768) szigpet1982


szigpet1982
csendes tag

Sziasztok!

40CS630-hoz milyen szemüveget érdemes venni, mert találtam Samsung SSG-P51002,
Samsung SSG-5100GB, meg van állítólag 3100GB is?

Köszi

(#3769) yvsmad válasza szigpet1982 (#3768) üzenetére


yvsmad
őstag

A Samsung 51002 dobozában 2 db 5100-as szemüveg van. Jobban megéri a 2 db-os csomagot venni, ha ezt a típust választod. Ez egy homlokra csíptethetős verzió, alatta elfér egy kisebb dipotriás szemüveg.
A 3100-as meg teljes méretű, hagyományos alakú szemüveg. Működésre nincs különbség közöttük. Aki nem szemüveges és sokat használja, annak érdemesebb lehet ezt a rendes méretűt választani.

[ Szerkesztve ]

(#3770) kezo0 válasza oszy (#3767) üzenetére


kezo0
addikt

lásd pl. #3673 és #3728

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3771) rsf válasza Az-X (#3760) üzenetére


rsf
senior tag

Nekem AS650-em van. 2014-es modell.
Én így látom a mappa nézetet:

Ja és van DTS-em is. :)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3772) kezo0 válasza rsf (#3771) üzenetére


kezo0
addikt

Talán az a kulcs, hogy a "Média kiszolgálót" használod, nem a "Média lejátszót". A lejátszó nálam is egybehány mindent, a kiszolgáló viszont nálam is szépen, könyvtárszerkezet szerint jeleníti meg a hálózaton elérhető tartalmakat (AX800).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3773) rsf válasza kezo0 (#3772) üzenetére


rsf
senior tag

Ne nekem mond, mert már számtalanszor leírtam, hogy a Média kiszolgálót kell választani! :W
[először]
[utoljára]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3774) kezo0 válasza rsf (#3773) üzenetére


kezo0
addikt

Nem is kifejezetten neked mondom, csak folytatok egy "beszélgetést", amihez te szóltál hozzá utoljára. Felteszem, így is elolvasható mindenki számára. ;)
Amúgy én is leírtam már ezt itt többször is, de sokan nem olvasnak vissza (lásd pl. még a Netflix-es kérdéseket is).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3775) Z10N válasza Z10N (#3754) üzenetére


Z10N
veterán

Erre valaki?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3776) asanotadanob válasza rsf (#3773) üzenetére


asanotadanob
tag

No offense, de ehhez kell DLNA. Kipróbáltam, nálam nem fut DLNA az NSA325-ön és ki is írja szépen, hogy "Média kiszolgáló nem található". Szerintem nálad a Nas alap media szervere, a Twonky fut.

(#3777) asanotadanob válasza Z10N (#3775) üzenetére


asanotadanob
tag

Melyik Pana? Nekem is egy AMD Athlon 5350 van rákötve simán HDMI-n keresztül. Bekapcsolásnál ilyen csíkozódás van, de utána gyönyörűen megy. Előtte egy Pana plazmával is működött. Nem értem pontosan, hogy a DVI kimenetet használod átalakítóval vagy a HDMI-t?

(#3778) szigpet1982 válasza yvsmad (#3769) üzenetére


szigpet1982
csendes tag

Köszi a válaszokat!
És amúgy ennek a homlokra csíptethetős változatnak nincs lezárva az oldala. Ez nem zavaró, nem szűrődik be nagyon a fény?

(#3779) Az-X válasza szigpet1982 (#3778) üzenetére


Az-X
őstag

Ha sötétben nézed, nem.
Ha világosban, akkor engem nagyon zavart.

:)

(#3780) rsf válasza asanotadanob (#3776) üzenetére


rsf
senior tag

DLNA-hoz nem kell jelszó!
Először én is a média lejátszót választottam ki. Ilyenkor nem kér jelszót és a twonky miatt a külső feliratok nem működnek. Ugyanez volt a WDTV Live-ommal is.
De ha a Média kiszolgálót választom a TV-n akkor minden ok.
Amúgy azon lehetne vitatkozni, hogy most melyik a samba és melyik a DLNA.
Én a megállapításaimat arra alapozom, hogy a WDTV-nél akkor volt külső felirat ha a lejátszás windows hálózati megosztásokon-t választottam és beírtam a felhasználónév/psw párost.
De próbaként kikapcsolhatom a twonky-t a NAS-on akkor ki kell derülnie melyik melyik.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3781) Az-X válasza rsf (#3780) üzenetére


Az-X
őstag

Este nekiesek még egyszer.

:)

(#3782) Cölöp


Cölöp
tag

Kedves 50" cx700 cxe720 cxm710 tulajok!

Szeretném megtudni, hogy:
- milyen magas hely van a TV alatt, azaz mennyire emeli el TV-t a lába az asztaltól?
- mennyi a szabad hely a lábak közt?

(Konkrétan: van-e hely a TV alatt egy 10 cm magas és 90 cm széles hangprojektornak?)

Köszönöm! :R

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#3783) oszy válasza rsf (#3773) üzenetére


oszy
veterán

Az enyém (CS630) nem lát semmit! Ezt írja: A DLNA szerver nem található. Kérjük biztosítsa, hogy:

- A tartalom megosztásához a DLNA eszköz (szerver) konfigurálva és csatlakozva legyen.

- A TV csatlakozzon az otthoni hálózatához.

--------

Más!
Megvan ez a Nemo nyomában 3D, de ez számomra olyan, mintha megnézem 3D nélkül Full HD-BEN! Semmi extra élményt nem nyújt.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3784) yvsmad válasza oszy (#3783) üzenetére


yvsmad
őstag

Milyen formátumban van meg a film?

(#3785) dongasre


dongasre
tag

Sziasztok! Hasznal valaki cs630e-t? Par kepbeallitast leirna nekem? Ossze vissza allitom de valahogy h nem a legjobb.

SM s21+

(#3786) oszy válasza yvsmad (#3784) üzenetére


oszy
veterán

mkv. 12GB körüli a mérete.

(#3785) dongasre: Én is ilyet "vadászom :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3787) Az-X válasza dongasre (#3785) üzenetére


Az-X
őstag

Ha a kisfiam odaenged a tvhez, holnap leirom neked.

Szerk, meret kerdes meg, az enyem 50es.

[ Szerkesztve ]

:)

(#3788) asanotadanob válasza dongasre (#3785) üzenetére


asanotadanob
tag

Én ezeket próbáltam, az első jött be nekem, de a képélességet hagytam defaulton:

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3789) dongasre válasza Az-X (#3787) üzenetére


dongasre
tag

Rendben :) 40es meretrol van szo :)

SM s21+

(#3790) yvsmad válasza szsanyiii (#3766) üzenetére


yvsmad
őstag

Skacok, ezt a Netflixet keresitek? Most láttam meg, hogy az én tévémre (AS650) már fel van telepítve. Lőttem is róla képeket. Az Apps marketben a Filmek kategóriában megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#3791) blakey válasza yvsmad (#3790) üzenetére


blakey
titán

Most jelenhetett meg, tegnapelőtt még nem volt. AS640-en most sincs és szoftverfrissítés sem volt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3792) blakey válasza yvsmad (#3790) üzenetére


blakey
titán

Milyen régióra van állítva?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3793) yvsmad válasza blakey (#3792) üzenetére


yvsmad
őstag

Asszem Svédország van beállítva, mert az 1. képen a felső sorban svéd nyelvű ajánlók jönnek elő.

(#3794) blakey válasza yvsmad (#3793) üzenetére


blakey
titán

Akkor nincs miről beszélni, már első alkalommal jeleztem, hogy Németo., Anglia v. egyéb (nyugati) országra állítva van Netflix Magyaro.-ra még nincs engedélyezve, de hamarosan engedélyezik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3795) yvsmad válasza blakey (#3794) üzenetére


yvsmad
őstag

A többiek is mind Mo-ot állították be régiónak? Mert senki nem jelezte eddig, hogy nála megy a Netflx.

(#3796) blakey válasza yvsmad (#3795) üzenetére


blakey
titán

Miért állítanánk be másik régiót? Többmyire hátrány származik belőle.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3797) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Ma vettem egy TX-40CS630E-t és az volna a kérdésem, hogy megpróbáltam képernyőt tükrözni a telfonról először megtalálta a tv-t a tv kérdezte is hogy engedélyezem-e és engedélyeztem majd ledobta a telefont és azóta nem is találja. Lumia 735 Mit kellene tegyek?

(#3798) yvsmad válasza blakey (#3796) üzenetére


yvsmad
őstag

Milyen hátrány? Hogy több szolgáltatás érhető el?
A többi tévés topicban kifejezetten ajánlják Németo-ot vagy akár még Észto-ot is kiválasztani. Magyar régióra egy csomó funkció le van tiltva, nem csak appok, hanem csatornák törlése, rendezése, stb. is.

[ Szerkesztve ]

(#3799) blakey válasza yvsmad (#3798) üzenetére


blakey
titán

Nem azt kapod amit neked szántak, ékezetek EPG esetén nem feltétlenül tökéletes, stb. De engem nem érdekel, hogy te vagy bárki más milyen régióval használja. Amúgy ez hamarosan Netflix szinten le lesz tíltva, nem lehet más régióval használni. Én Magyaro.-ra állítva használom és minden amire szükségem van, tökéletes.
Van törlés, rendezés, csak épp Egyébre kell állítani. Más tv-knél igen, sok minden le van tíltva, de panánál nem. Itt van HBB, Samunál nincs.
Tudom mely tv-knél mit kell állítani, erről nem szeretnék további "eszmecserét" folytatni. Panasonicnál jó a magyar régió.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3800) yvsmad válasza blakey (#3799) üzenetére


yvsmad
őstag

Samu tévéket pl. Észto-ra kell állítani, hogy legyen rendes ékezet az EPG-ben, mert pont Mo-ra állítva nem jó.
A HbbTV beállítása melyik menüpontban van?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.