Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 12:13:25

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) attilav2 válasza Intruder2k5 (#3200) üzenetére


attilav2
őstag

Akkor valami isten háta mögötti helyen laksz ? Tanya ? :DDD

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3202) Intruder2k5 válasza attilav2 (#3201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, egy ~1800 lakosú községben.

(#3203) kiir válasza attilav2 (#3199) üzenetére


kiir
tag

Csak a hajónapló kedvéért rögzítem, hogy se Mathab-bal, se Alexey-el nincs gondom. Intruder fw-it használom egy Asus AC57u-n, és nincs se bug, se csontrafagyás. Kétségtelen, nem feszegetem a határokat: kevés eszköz, egyszerű routing (port forward, DDNS).

(#3204) Intruder2k5 válasza attilav2 (#3197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kellett emlegetni... Bár sok minden nem történt, de mégis valami. [link]

Meg ahogy nézem a Zanezam repo is aktív.

(#3205) attilav2 válasza kiir (#3203) üzenetére


attilav2
őstag

Az nem lehetséges hogy azért fagy időnként az 1200GU mert amd procin forgatom a fw-t és a gcc valamiért hibás futtatható kódot(pl memory leak) gyárt a router alapját képező mips platformra AMD X4 860K-n ? Vargalex ez lehetséges ? Mert intruder2k5 tudtommal intelen fordít és ha jól tudom akkor trance89 is.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3206) vargalex válasza attilav2 (#3205) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az azért elég csúnya lenne...

Alex

(#3207) csixy


csixy
addikt

Szerény próbálkozásom eredménye:
[MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a02.zip]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3208) Intruder2k5 válasza csixy (#3207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na de ezt Te csináltad, és most már neki lehet fogni a finomításnak, saját igényeid szerint. :K

(#3209) csixy válasza Intruder2k5 (#3208) üzenetére


csixy
addikt

Köszi és Alexeyjel! :)
Köszönöm a segítségedet! :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3210) attilav2


attilav2
őstag

Közben én is próbálkozom :D dur-randir és zanezam repókból próbálok forgatni, ott is a legfrissebb branch-ekből, de mindig valamilyen hibán elhasalnak, akár ubuntu 16.04 akár 18.04 vm alatt próbálom forgatni, most épp 20.04 vm-en próbálkozok. Volt hogy egyes fejlesztéshez szükséges rendszerkomponenseket cserélni kellett újabbra/régebbire forrásból, mert a rendszerekben levő nem felelt meg a fordítást végző scriptnek. Valakinek meg kellene kérdeznie zanezam-tól dur-randir-tól hogy milyen rendszeren milyen verziójú fejlesztői csomagokkal dolgoznak, ez nem én leszek mert elég gyenge az angolom :D Oroszul tudó valaki is jó lenne, akkor a 4pda-n padavan ügyben zajló eseményekre is rálátnánk és kérdezhetnénk ott is. A qemu nem rossz, most ubuntu 20.04 vm-en gui alatti terminálban megy a forgatás és nem érzek számottevő időbeli különbséget azokhoz a vm-ekhez képest ahol lelőttem a gui-t(toolchain forgatás méri az időt) A quickemu segít emészthetővé tenni a qemu paraméterezését, és az külön jó hogy úgy állítja be a vm-eket hogy a qemu kiforwardolja a guest-eken futó ssh szervert a host-ra így ezen keresztül ki scp-vel ki tudom nyerni a fw-t a vm-ekből, ha netán mégis sikeres a forgatás :) Nem tudom windows alatt van e olyan vm app ami ezt(ssh forward a host felé) tudja. A qemu teljesítménye a lehetőségekhez képest nem rossz, 8-ból 3 giga ramot adok általában a vm-eknek, és az X4 860K sem egy erőmű.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3211) csixy válasza attilav2 (#3210) üzenetére


csixy
addikt

Most nekem is elhasalt a zanezam 3x ubi18.04.6 LTS-en

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3212) Starchm válasza attilav2 (#3210) üzenetére


Starchm
őstag

4pda siman kerdezhetsz oroszul, ha tomondatokban megirod amit szeretnel azt atforditod akkor siman valaszolnak ra. Talan ez meg jobb is mint a google.

A belepesnel meg van lehetoseg emailbe kerni linket es akkor nem kell a szamokkal szorakozni, de arra is van redditen tablazat h melyik szo melyik szamot jelenti.

(#3213) attilav2 válasza csixy (#3211) üzenetére


attilav2
őstag

A zanezam-ban nem láttam olyan commitot ami bármilyen wifi javítást jelentett volna az új sérülékenységekre, pl frag attacks, ellenben dur-randir és mahtabctg repókban van pár ilyen javítás. Emiatt inkább dur-randir-al és mahtabctg-vel érdemes foglalkozni szerintem, a mahtabctg fordul, kivéve a transmission-t mert ott elakad a dht résznél, nem értem miért hiszen a mahtabctg az alexey repó frissített változata, alexeyen pedig fordul a transmission, mahtabctg-ben nincs a transmission-t érintő új commit, ezért sem értem miért akad el ha transmissionnel akarom fordítani.(próbálkoztam azzal hogy a transmission Makefile-jába --disable-dht majd --without-dht kapcsolót tettem a megfelelő helyre, de figyelmen kívül hagyta. A dur-randir az iptables xfrm-nél akad el ha jól emlékszem, ha kiveszem a .config ból az xfrm-et akkor máshol akad el vagy ugyanott pontosan nem emlékszem, de elakad valahol az biztos. Kár hogy fejlesztők nem nagyon néznek rá erre a topikra, pedig ezen a fórumon vannak páran akik commitolnak az openwrt-be. Jól jönne a segítség hogy transmission-os mahtabctg fw-t, és dur-randir fw-t tudjunk forgatni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3214) szaboi6512 válasza Starchm (#3212) üzenetére


szaboi6512
őstag

A belepesnel meg van lehetoseg emailbe kerni linket es akkor nem kell a szamokkal szorakozni, de arra is van redditen tablazat h melyik szo melyik szamot jelenti.
Szia!
Ez jó lenne nekem is.....
Megkaphatnám a táblázat linkjét?
köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3215) Starchm válasza szaboi6512 (#3214) üzenetére


Starchm
őstag

Redditest most nem talaltam meg, de ez is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#3216) szaboi6512 válasza Starchm (#3215) üzenetére


szaboi6512
őstag

:R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3217) csixy válasza attilav2 (#1407) üzenetére


csixy
addikt

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3218) csixy válasza attilav2 (#1407) üzenetére


csixy
addikt

Már nem működik sajnos , mert a bullseye debiant telepíti és a prometheus telepítő script a végtelen ciklusba lép.
Az most a következő kérdés , hogy ezt a wsl-szemetet hogy lehet kivakarni a windows 11-ből. ??? :F

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3219) csixy válasza csixy (#3218) üzenetére


csixy
addikt

Probléma megoldva.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3220) attilav2 válasza csixy (#3218) üzenetére


attilav2
őstag

Ubuntu 18.04 még elérhető a windows store-ban, az még jó, legalábbis nekem még működött prometheussal.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3221) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért az tök furcsa, nekem legalábbis, hogy Alexey, vagyis alxdm napi szinten jár a 4pda-ra, de semmit sem aktív. OK, volt egy nagyobb kihagyása május közepétől úgy augusztusig, vagy szeptemberig, de azóta gyakran jár fel, csak teljesen inaktív.

(#3222) attilav2


attilav2
őstag

Sikerült elég gyorsan beüzemelni az entware-t, az usb applications alatt az Allow Run Optware pontnál az entware-t kell beállítani. Majd a routeren partícionálni (linux partíció) és formázni (mkfs.ext4) a rákötött lemezt úgy hogy a kötetcímke Main legyen, majd a lemezen létrehozni az opt mappát, ezután lehúzni a lemezt, majd visszadugni és máris használható az opkg parancs. Innen puskáztam. Padavan wiki, How To Configure Routers Asus RT-N65U For Entware Usage
Utána már könnyedén felment az rtorrent az rtorrent-easy-install csomaggal, portot meg nyitottam az rtorrent-nek intruder2k5 egyik posztja alapján így:
iptables -I INPUT -p tcp --dport 51411 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p udp --dport 51411 -j ACCEPT
az alap porton hagytam egyelőre az rtorrentet.
Viszont intruder leírása így szól:
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 51411 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p udp --dport 51411 -j ACCEPT
Nem értem miért kell az "iptables -D INPUT -j DROP" a portnyitások előtt (ezt a parancsot nem írtam be) ?
Hiszen az 51411-es portra vonatkozó két parancs megnyitja a portot, ezt ellenőriztem egy port tesztelő oldalon.

Azt még hozzátenném, így hogy padavan alatt partícionáltam és formáztam a lemezt nem reklamált a rendszer mountoláskor az ext4 fájlrendszer olyan paraméterei miatt amelyeket a padavan nem támogat. Ez akkor fordul elő amikor Arch alatt formázom ext4-re a lemezt ekkor(ez minden linuxra áll szerintem amiben jóval újabb kernel van mint az padavanban) nem mountolja a padavan a lemezt addig amíg az ext4 fájlrendszer bizonyos paramétereit nem módosítom(erről írtam posztot, valahol ebben a topikban van).

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3223) Intruder2k5 válasza attilav2 (#3222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A lánc elején és a végén a default input policy-ra vonatkozó parancsok vannak, nem feltétlenül szükséges a használatuk, elvileg enélkül is ez az alapbeállítás.

iptables -D INPUT -j DROP
...
iptables -A INPUT -j DROP

Én egyébként másképp oldom meg az entware-t, abszolút az Allow Run menü kihagyásával, de persze így is tökéletes. Ha torrentezni akarsz a routeren, javaslom kipróbálni majd a qBittorrent-et is.

[ Szerkesztve ]

(#3224) attilav2 válasza Intruder2k5 (#3223) üzenetére


attilav2
őstag

A qbit-et már próbáltam(igaz nem mostanában), állandóan kifuttott a memóriából és kilőtte a rendszer, vagy az asus 128mb-ja kevés neki, vagy memory leak-es. Esetleg ha van egy jól belőtt konfigod amivel kevesebbet eszik, a jelszavakat kitörölve természetesen, megoszthatnád.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3225) woodworm válasza attilav2 (#3222) üzenetére


woodworm
veterán

Évek óta nem láttam változni a kódot, szerintem még a régi entware vagy optware repot telepíti. Azóta egyesült az entware/optware közösség.

(#3226) Intruder2k5 válasza attilav2 (#3224) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igaz nem 128MB-os ASUS-on, de a 256MB-os Xiaomi-n kettő is fut belőle, az egyik csak néha letölt 1-2 torrent, seed-eli 1-2 napig és annyi, a másik meg folyamatosan seed-ben tart 250+ darab régi torrentet, napi ~10GB adatforgalommal. Most épp 58 napja megy folyamatosan, de máskor sem szokott elszállni.

(#3227) attilav2 válasza woodworm (#3225) üzenetére


attilav2
őstag

Szerintem az aktuális repóból tölti az entware csomagokat:

[Link]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3228) trance89 válasza Intruder2k5 (#3226) üzenetére


trance89
őstag

R3G-n 256 RAM mellett simán elfutkosik a qbittorrent ha jól van belőve (egyszerre 1db letöltés, max kapcsolatok száma ne legyen több 50 esetleg 100-nál, seedben lévő torrentek száma nem számít túlságosan) és az sem mindegy mekkora cuccot töltünk, pl egy 50-60 gigás bd remux azért odatesz neki. Viszont kisebb méretű dolgokkal tökéletes, 100x jobb mint a Transmission.
Az Asus-on szinte biztos hogy a 128MB RAM volt a probléma, R3G-n is épphogy a szűkös RAM miatt nem a legajánlottabb kliens a 4pda-s srácok szerint, ettől függetlenül épeszű keretek közt stabilan fut. Asus-on ezért inkább Transmission vagy Intruder2k5 rTorrent-je, más lehetőség nincs

(#3229) Intruder2k5 válasza trance89 (#3228) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az rTorrent-el egész biztos nincs gond, az már 10+ éve a WL-500gP-n is stabil volt, 32MB RAM-mal, meg persze némi swap támogatással. De én a magam részéről nem hiszem, hogy normális limitekkel a qBit-el bármi gond lenne.

(#3230) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#3223) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Ez a másképp oldom meg az entware-t, valahol van róla leírás?

Gyurka

(#3232) attilav2 válasza attilav2 (#3231) üzenetére


attilav2
őstag

Variál valamit mahtab uddin, a sikeres forgatáshoz le kellett cserélnem az automake-t a régebbi 1.15.1-re, és a mivel a rendszerből el kellett távolítani az automake csomagot az vitte magával a libtool-t is, ezért a libtoolt is fel kellett rakni külön forrásból, abból a legfrissebb is jó volt, nem finnyáskodott rá a mahtab.
Több fajta ubuntun is belefutottam ebbe a problémába. Ha a gyári automake csomag eltávolítása után fel szeretnénk tenni az 1.15.1-es automake-t akkor a --prefix=/usr el kell futtatni a ./configure -t és ugyanígy kell eljárni a libtool-nál is.
Az automake itt található: https://ftp.gnu.org/gnu/automake/
a libtool itt: https://www.gnu.org/software/libtool/
Szerencsére gyorsan lefordulnak ezek a csomagok.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3233) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#3230) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal nincs, de leírhatom röviden, hogy én, hogy szoktam csinálni.

Először is kell neki egy ext3 vagy ext4 partíció, ezért nálam a routerre kötött HDD két részre van osztva. Az entware rendszernek van 1GB, a maradék pedig az adatoknak. Az 1GB-os partíció kötetcímkéje SYS, így az alapértelmezetten a /media/SYS mappába csatolódik fel. Ezen a köteten létrehozok egy opt nevű mappát, akár a firmware-be forgatott Midnight Commander-el, akár az alábbi paranccsal:

mkdir -p /media/SYS/opt

Ezután az Advanced Settings -> Customization -> Scripts oldalon, a Run After Router Started script végére beírom az alábbi sorokat:

### USB Mounting & Entware Start
sleep 5
mount -o bind /media/SYS/opt /opt
/opt/etc/init.d/rc.unslung start

Ezután pedig vagy kell egy restart, vagy az utolsó előtti sort le kell futtatni terminálban is, és készen is áll a rendszer, az entware telepítésre. Jelenleg ez az aktuális entware tároló, a telepítés tehát így néz ki:

cd /tmp
wget https://bin.entware.net/mipselsf-k3.4/installer/generic.sh
chmod +x ./generic.sh
./generic.sh

Ez a script körülbelül fél perc alatt lefut, és már használható is az opkg parancs, azzal pedig azt telepítesz amit szeretnél. Röviden tehát ennyi.

**********************************************************************************

Alternatív megoldás, ha nem tudsz most HDD-t particionálni, mert mondjuk sok adat van rajta, de jelenleg is ext3 vagy ext4 rendszerű a lemez, akkor simán hozz létre rajta egy opt mappát, és az aktuális csatolási pontot behelyettesítve tedd azt a startup scriptbe. Tehát...

### USB Mounting & Entware Start
sleep 5
mount -o bind /media/HDD_eleresi_utvonal/opt /opt
/opt/etc/init.d/rc.unslung start

[ Szerkesztve ]

(#3234) attilav2


attilav2
őstag

Mahtab dolgozik...

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3235) Intruder2k5 válasza attilav2 (#3234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De azért nem kapkodja el a dolgokat, csak szépen módjával, apránként.

(#3236) woodworm válasza attilav2 (#3227) üzenetére


woodworm
veterán

Ez tényleg az új. Kiéből fordítottad?

(#3237) attilav2 válasza woodworm (#3236) üzenetére


attilav2
őstag

Mahtab uddin, mert csak ez fordul le jelenleg az alexeyen kívül(ami már nem frissül) és fontos wifi biztonsági javításokat tartalmaz, pl frag attacks. Variálni kell a automake-al hogy leforduljon és csak transmission nélkül fordul le.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3238) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#3233) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm!

Gyurka

(#3239) csixy


csixy
addikt

Buildeltem én is egy Mahtab fw-t Mi r3g-re. Az első IP címe 192.168.0.1 ezen lehet elérni. A wifiket a LAN-on való belépés után lehet a padavan menüben beconfigolni, mert addig a látszat csal, de nem működnek. Transmission sajnos nincs benne, aria2 van. Kis gubanc van a logókkal, mert csak 3 működik belőlük, de ez legyen a legnagyobb baj, amúgy tök jól működik.
A letöltési linkje ez: [Mi-r3g padavan_Mahtab]

Nekem úgy sikerült, hogy telepítettem egy ubi 16.04.1-et, az xfce-desktopot lehúztam rá, hogy ne utáljam annyira. A /home/akarki mappába legitteltem, lett egy padavan-ng mappa és az ebben található common.izé.bizé tömörített mappát kibontottam a /home/akarki mappába és átneveztem Prometheus mappának (benne vannak az áhított ritka függőségek, úgy gondolom), majd a Prometheusba belevonszoltam a padavan-ng mappát. Beléptem a Prometheus mappába és kiadtam a chmod +x ./start.sh parancsot és ezután jött a ./start.sh és JUHHÉ ... :C
Először egy új router config kialakítása kellett, majd satöbbi. Meglett!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3240) csixy válasza csixy (#3239) üzenetére


csixy
addikt

Az előző link javítva lett . Ez a jó:
[MiR3g_Mahtab]
Ez meg a mappám, hátha később is teszek bele valamit:
[csixy_padavan_fw_mappája]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3241) attilav2 válasza csixy (#3239) üzenetére


attilav2
őstag

Nekem is van qemu ubi 16.04 vm alatt buildelt mahtab fw-m, igaz csak 1200GU-s, úgy tűnik hogy stabilabb a WSL-en buildelteknél, ez van fenn már pár hete eddig nem fagyott, lehet megosztom.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3242) attilav2 válasza csixy (#3239) üzenetére


attilav2
őstag

A még támogatott(érkeznek frissítések, foltozzák a biztonsági lyukakat) ubi 20.04 LTS alatt is lefordítható a mahtab repo csak az 1.15.1-es automake-t és a libtoolt kell feltenni forrásból, ezen csomagok gyári verzióinak eltávolítása után. Ja és a az automake-t és libtoolt a ./configure --prefix=/usr -el kell konfigurálni fordítás előtt. Prometheus használata nem javallott, újabb rendszereken már végtelen ciklusba kerül. Egyébként a prometheus start.sh-jából(letöltés után nem szabad futtatni, hanem futtatás előtt bele kell nézni) is kiolvashatók a telepítendő csomagok amiket sudo apt install -al fel lehet rakni, néhány csomagnak megváltozott a neve, de az apt search segít, plusz csomagok amik még kellenek cmake help2man doxygen graphviz autoconf-archive. Majd írok összefoglalót a prometheus nélküli forgatásról ha addig intruder2k5 meg nem teszi.
Debian bullseye alatt nem forog le a mahtab akármit csinálok, ott is próbálkoztam az automake 1.15.1-el, meg a függőségeivel forrásból, felmennek gond nélkül, de a fw nem forog le, valahol mindig elhasal.

Az ubi 16.04 alatt forgatott 1200GU fw-m felkerült a tárhelyemre, elérhető az 1200GU mappában az összefoglalóban levő linken.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3243) Intruder2k5 válasza attilav2 (#3242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Írj nyugodtan, én nem fogok. :N

(#3244) csixy válasza attilav2 (#3242) üzenetére


csixy
addikt

Ez a start.sh már nem abban a környezetben ténykedik, amiben az eredeti meztelen start.sh. Neki ebben az attitűdben most nem kell leszedni az egész prometheust, csak a hiányzó komponenseket mert a nagyját Mahtab Uddin a saját ízlése szerint megfőzve betömörítette egy konzervbe. Ráadásul az ajánlott ubi 16.04.1 oprendszerben fut nálam. Tehát nem kerül végtelen ciklusba. Úgy működik , ahogy kell. :B

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3245) attilav2 válasza attilav2 (#3232) üzenetére


attilav2
őstag

Van automake-1.15 csomag ubi 20.04 alatt, csak hozzátartozó fejlesztői libtool csomagot nem találok(a sima libtool fejlesztői csomag húzná magával az automake-1.16-ot), az pedig elvileg kell a forgatáshoz, most nyomok egy pörgetést így a libtool dev csomagja nélkül, meglátjuk sikerül e. Friss telepítésű ubi 20.04 qemu vm.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3246) attilav2 válasza attilav2 (#3245) üzenetére


attilav2
őstag

Hát korai volt az öröm:

Nem látom a hibaüzenetből a hogy a libtool header fájljait hiányolná, vagy a gyári automake-1.15 nem jó neki, vagy mahtab variált megint valamit.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3247) attilav2 válasza attilav2 (#3246) üzenetére


attilav2
őstag

Felraktam a fejlesztői libtool csomagot, ami húzta magával az automake-1.16-ot(sima autoconf csomag), de az automake-1.15 is fenn maradt, nem reklamált(ezek szerint lehet egymás mellett a kettő), felraktam az autoconf2.64-et is, biztos ami biztos, a sima autoconf csomag 2.69-es. A padavan kódra ráférne egy revízió(sőt folyamatos aktualizálás kellene), hogy minimum a legújabb támogatott lts ubuntun mindig le lehessen probléma mentesen forgatni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3248) attilav2 válasza attilav2 (#3246) üzenetére


attilav2
őstag

Nem csodálkozom hogy elhasalt, pont ma matatott az iptables-en:

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3249) attilav2


attilav2
őstag

Mindig tanul valamit az ember, az update-alternatives a kulcsszó, ha két eltérő verziójú program van telepítve és meg szeretnénk határozni melyiket használja a rendszer. Pl automake-1.16 vs automake-1.15

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3250) csixy


csixy
addikt

Ez szerintem jól sikerült.
[MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_trnsmssn]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.