Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 12:13:25

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) attilav2


attilav2
őstag

Munkahelyi selejtezésből hozzájutotam egy i3 4160-hoz(Haswell) és egy giga b85m-hd3 r4 laphoz, a többi alkatrész maradt ugyanaz mint ami az aláírásomban van(vga, ram). Ezen a procin gyorsabban fordulnak a fw-k, a toolchain fél óra alatt megvan(X4 860K volt hogy egy órát szüttyögött vele). Frissítettem a fw-k egy részét 1200GU MI-R3G Newifi-D2, a többit azért nem mertem még mert mt7615 wifi driver frissítés volt a mahtab repóban(nem tudom hogy a .config fájlokon módosítani kell e a wifi driver verziót evégett) letesztelni meg nem tudom mert nincs MI-R3PRO-m meg RM-AC2100-am. Hacsak be nem krepál, ezen az "új" konfigon fogom forgatni az fw-ket, remélem az inteles forgatás miatt stabilabbak lesznek.
Transmissionnal továbbra sem sikerül a forgatás :( (pedig reszelt rajta valamit mahtab), ezt jó lenne megoldani de programozói ismeretek kellenek hozzá, ehhez már kevés vagyok :( Attól félek esetleg ellehetetlenülhet az entware(ha jól tudom orosz fenntartású) ha tovább eszkalálódik a háború, és akkor jól jönne a beépített transmission.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3402) Intruder2k5 válasza attilav2 (#3401) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nincs bajom a jelenlegi stabilitásával se [kép], és bár Intel-en fordítottam, de abban továbbra sem hiszek, ez befolyásolná a dolgot.

(#3403) rErEaT válasza Intruder2k5 (#3361) üzenetére


rErEaT
senior tag

Köszi, felraktam amit linkeltél Alexey verziót, már nem nagyon van időm és esélyem a továbbiakban az AC57U-t mókolni így egy stabil patika rendszer kellett és ahogy eddig olvastam itt a dolgokat az Alexeyre senki sem panaszkodott, max kicsit régebbi verziós dolgok vannak benne, de szerintem bőven jó lesz ez Anyáméknak :D

(#3404) rErEaT válasza rErEaT (#3403) üzenetére


rErEaT
senior tag

Meg is szűntek az IPv6 miatti "hiba" üzenetek az Alexey verzióval!

Remélhetőleg a MiniDLNA is működni fog hibátlanul, mert korábban az Alexey verzióban csak ezzel az egy gondom volt csak :) de majd ez lassan lassan kiderül, remélem azzal se lesz már :D

(#3405) enginev3.0


enginev3.0
félisten

SSH-n akarok padavant telepíteni ACU57-ra, de ezt írja

admin@RT-AC57U:/tmp# mtd-write -i /tmp/RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-289c95a.trx -d l
inux && reboot
Segmentation fault

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3406) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#3405) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kisebb méretű
https://mega.nz/folder/klFC2IYK#9pMUox-SYSVYkzIIkJFTBQ/folder/AoECTTCK

Ezzel úgy látszik sikerült

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3407) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#3406) üzenetére


enginev3.0
félisten

mahtab uddin féle verziónak mi a gyári wifi jelszava?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3408) attilav2 válasza enginev3.0 (#3407) üzenetére


attilav2
őstag

Fogalmam sincs, de célszerű megváltoztatni az ssid-vel együtt!
Ezt a jelszó generátort használom, a kívánalmaidnak megfelelő wifi jelszavat tudsz generálni. A 'do NOT send across the Internet' mindenképp maradjon bejelölve!
A tárhelyemen van mahtab fw, sokkal frissebb, igaz nincs benne mc. A mahtab gyári IP címe ha esetleg resetelnél és nem érnéd el: 192.168.0.1 (szemben az alexey 192.168.1.1-el).

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3409) enginev3.0 válasza attilav2 (#3408) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát végül muszáj voltam gépre kötni és megváltoztatni úgy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3410) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ma reggel óta azt csinálja a router minden eszközön, hogy a https tanusítványt érvénytelennek mutatja minden oldal.
Egy idő után pedig (vagy ha arra nyomok, hogy mégis továbbmegyek, akkor) valami reklám oldalra dob.

Mobilnettel, vagy arról megosztott wifivel minden jó minden eszközön.

Próbáltam újraindítani a routert, akkor egy ideig jó volt, de most megint elkezdte.

Létezik, hogy valami támadás áldozata lett a routerem?

Firmware: 3.4.3.9-099_cf494ea

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3411) kikinda2 válasza Bici (#3410) üzenetére


kikinda2
tag

Azt nem tudom milyen routered van, de érdemes a híreket figyelni.

(#3412) Bici válasza kikinda2 (#3411) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :R

D-Link DIR-860L a router.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3413) woodworm válasza kikinda2 (#3411) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ez nem számít. Ha a sérülékenység már megvolt a szétválás előtt és érinti a padavant is, akkor teljesen mindegy milyen márkájú routeren van, ebből a szempontból asusnak fog számítani.

Szerk.: Érdemes lenne végig nézni a routerek listáját, lehet a mediatek vonal nem is érintett.

[ Szerkesztve ]

(#3414) kikinda2 válasza woodworm (#3413) üzenetére


kikinda2
tag

Igen. A Trendmicro a következőt írja.
" It’s important to note, however, that since the malware is modular in nature, it can be easily recompiled to target any other device. The samples we’ve obtained work in the conditions mentioned in this report, but the malware actors seem ready to target any other router model or brand."
"We have evidence that other routers are affected too, but as of reporting, we were not able to collect Cyclops Blink malware samples for routers other than WatchGuard and Asus. "
Szóval a NAS-ok tól kezdve az otthoni IoT eszközökig, bármiben lehet ilyen "nyalánkság".

(#3415) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Régen jártam erre, de még mindig megvan a kis Asus N10 C1, melyik most erre a legfrissebb fordítható fw? Amit magamtól csináltam, az még a több éves Linaro-féle, és azzal nem az igazi.

Let the Zone take me if I am.

(#3416) rErEaT


rErEaT
senior tag

Sziasztok!

Padavan + AC57U-ra milyen OpenVPN beállításokat ajánlotok?
Van olyan esetleg ami bevált? Vagyis nem terheli agyon ezt a kis routert?

(#3417) Intruder2k5 válasza attilav2 (#3401) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos úgy néz ki, a háború ellenére frissült az entware tároló.

(#3418) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Üdv mindenki.

A start-99.sh-t valaki megtudná osztani?

(#3419) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#3418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltettem ide: https://justpaste.it/1u6q2

Annyi módosítás van benne az eredetihez képest, hogy ez a lite theme pack-et használja a full helyett, ami sokkal kevesebb helyet foglal, de lényegi különbség nincs köztük. Nekem csak ez a módosított van, az eredeti nincs lementve.

(#3420) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#3419) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Köszönöm.

(#3421) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#3419) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Sajna nem működik, persze gondolhattam volna hogy a freize.net -ről akar letölteni, ami a jelenlegi helyzet miatt elérhetetlen.

(#3422) Starchm válasza Airedhyal (#3421) üzenetére


Starchm
őstag

Ha akarsz meg forgatni, akkor siman letoltod a source code-t es egy vm-ben v wsl2-n tudsz. 4pda forumon van eleg guide hozza.

(#3423) Airedhyal válasza Starchm (#3422) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Még alszok rá párat. :)

(#3424) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#3421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az frankó. Két napja még forgattam vele, mondjuk a toolchain a régi volt, azt nem buildeltem újra, tekintettel arra, hogy úgyse változott egy éve. Így meg már nem tölt semmit a netről.

(#3425) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#3424) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Már működik. Ki érti ezt, a héten többször próbáltam, nem volt elérhető az oldal.

(#3426) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

TP-Link Archer C2 v1 mahtab firmware forgatva.
Tartalék routerre felrakva működik, élesbe még nempróbáltam.

(#3427) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez érintheti a félig-meddig még élő, vergődő Padavan projekteket is, hisz elég "sok" az orosz fejlesztő.

GitHub Accounts in Russia Blocked: No One Can Resist Sanctions

(#3428) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#3427) üzenetére


nrg_52
addikt

Istenem, de hulyek az emberek, komolyan mondom...

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#3429) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Archer c5 V4-es készülékemmel ide irányítottak, mert openwrt nincs rá hivatalos. Azt szeretném csak kérdezni, hogy a legfrissebb verzió az ami Intruder2k5 ezen hozzászólásában van (köszönet érte)?
Köszönöm a válaszokat!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3430) Intruder2k5 válasza Flowtation (#3429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez az utolsó Archer C5 fw-m: TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-289c95a.zip

De az ugye megvan, hogy gyári fw-ről először ezt kell feltenni TFTP-n:
Padavan_firmware_for_firstflash_by_TFTP.zip

És utána erre már a saját webes firmware upgrade menüjéből mehet a linkelt Padavan.

[ Szerkesztve ]

(#3431) kutga válasza kutga (#3415) üzenetére


kutga
nagyúr

Erre nem tudna valaki egyet? :B

Let the Zone take me if I am.

(#3432) Intruder2k5 válasza kutga (#3431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy emlékeztem, és nem is rosszul, hogy másfél éve forgattam neked egy 101-est rá, de nálam már biztosan nincs meg, azóta kitakarítottam a mega könyvtáram.

(#3433) kutga válasza Intruder2k5 (#3432) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, a hsz-t megtaláltam, de a fájl már nincs meg. :(

Let the Zone take me if I am.

(#3434) Flowtation válasza Intruder2k5 (#3430) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszönöm. Viszont ezt a tftp-s dolgot még nem csináltam, nem tudom, hogyan kell. Esetleg van erről leírás?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3435) Intruder2k5 válasza Flowtation (#3434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, pl. itt linkeltem. [link]

(#3436) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

A mahtab -ra érdemes rápillantani, nagyon bele lendült az utóbbi napokban.

(#3437) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#3436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézegettem, de nekem olyan jelentéktelennek tűnnek ezek a commitok.

(#3438) Airedhyal válasza Intruder2k5 (#3437) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Őszintén megmondom, én se frissitettem a gépen még, a 228d4b1a az amit leforgattam a routeremre, és nem érzek késztetést hogy újjat csináljak.

De jó látni hogy milyen aktiv lett a repo frisitésével. Nem?

(#3439) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#3438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk én még nem álltam át Mahtab repora, az utolsó közzétett firmwarem is Alexey repos, és persze én is azt használom. Amikor utoljára próbáltam sok macera volt a fordítással, pl. nem fordult le transmissionnel, én nem bíztam benne igazán.

(#3440) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok! Ha még egy 2020-as lopertpeter-es verzió van fent az AC1200GU routeremen és biztonsági okokból szeretném már frissíteni, akkor mit ajánlotok? Nekem nem kell torrent, meg vpn, meg ilyen csodák. Csak biztonságos és stabil internet, ami kiszolgálja a Digi gigás netet, ahogy eddig.
Köszi! :R

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#3441) kiir válasza LiteCross91 (#3440) üzenetére


kiir
tag

Itt a fórumon két iskola van.

Intruder2k5 kolléga az Alexey-repo utolsó állapotára esküszik, ami azonban már egy éve nem frissül, és feltehetően nem is fog. Itt találod.(Intruder2k5 úgy fordítja, hogy belekerül némi plusz-szolgáltatás is, de ha jól értem, ez neked nem fontos.)

Attilav2 pedig átállt egy Mahtab Uddin nevezetű csóka frissítéseire, aki a lényegen nem változtat, de azért sporadikusan jelentkezik egy-egy frissítéssel, és már foltozott néhány biztonsági rést. Ezt meg itt találod.

Én az utóbbit használom, és nincs vele bajom.

(#3442) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
A jelenlegi padavan rendszerből, simán csak upgradelem és kész is?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#3443) kiir válasza LiteCross91 (#3442) üzenetére


kiir
tag

Az upgrade simán menüből megy, ha jól tudom. Utána viszont érdemes teljes törlést csinálni és elölről beállítgatni a dolgokat, mert elég nagy a verziókülönbség. Lásd például itt.

(#3444) LiteCross91 válasza kiir (#3443) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Köszi!
Akkor új fw menüből fel, majd factory reset. Értem és köszi mégegyszer. :R

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#3445) madrac


madrac
őstag

Szevasztok!
Azt hiszem ilyet még senki nem csinált itt, de orosz fórumot tanulmányozva sikerült ugyanebből az Alexey féle repobol Xiaomi R3GV2 tipusu router-re leforgatni ezt a régi forrást.
Felmerjen tenni a mellékelt python alapu scriptekkel? ;)
A forumban mellekelt python alapu szkriptekkel sikeresen csinalt backupot is, igaz sajnos ahogy elnezem abban nincs uboot, viszont azt mar sikeresen felulirtam egy ott ajanlottal ami kompatibilisebb elvileg mindennel, gyari firmware-rel is.... :O azota a routert nem mertem ujrainditani... :DDD
Forgatasnal csinalt egy ramdisk-et is, amire ha jol gondolom nincs szukseg.

(#3446) Billu


Billu
aktív tag

Sziasztok!
Erre feltehető a padavan?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#3447) Intruder2k5 válasza Billu (#3446) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia! Igen feltehető.

(#3448) madrac válasza madrac (#3445) üzenetére


madrac
őstag

Megy Xiaomi R3GV2 router-en az Alexey fele Padavan repobol forditott firmware. Kiegeszitve a repot az altaluk megadott board specifikus allomanyokkal. Most azert megkonnyebultem. :))
Az oroszok altal feltett scriptekkel eloszor uboot-ot frissitettem, majd ma feltettem vele az altalam forgatott firmet. Angol nyelvu forumokon ugye leginkabb azt olvasni, hogy erre a tipusra csak hardveres iroval lehet ratenni masik firmwaret.

[ Szerkesztve ]

(#3449) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Üdv mindenki.

Ha valaki a mahtab verzióból forgat új buildet, akkor a letöltendő csomagok listája mellé csapja hozzá a ppp-dev -et is.

(#3450) madrac válasza Airedhyal (#3449) üzenetére


madrac
őstag

Üdv, így van, nekem is kellett hozzá pluszba debian alatt, kösz!
Egyelőre tesztelem az Alexey félét, aztán lehet majd teszek azzal is egy próbát. Már én is leforgattam R3GV2-re a mahtab félét is. Nagyobb is lett méretben, de belefér még, mert 11MB alatt van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.