Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17451) ToBeY válasza Winner_hun (#17450) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Photoshop-ban a forgatás Edit/Transform Rotate 90/180fok vagy flip horizontal/vertical
Méretre vágni pedig a Crop tool-al tudod ( C )

[ Szerkesztve ]

(#17452) Winner_hun válasza ToBeY (#17451) üzenetére


Winner_hun
félisten

PS fizetős, gimp ingyenes. Ha nem muszáj már nem warezolok. Vagy megveszem vagy keresek ingyenes megoldást. Nem "ingyenes"et.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17453) ToBeY válasza Winner_hun (#17452) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ok rendben. Én csak a ps-t ismerem valamennyire ezért írtam le,hogy abban hogyan lehet megcsinálni kb.

(#17454) pohár válasza Winner_hun (#17452) üzenetére


pohár
félisten

PhotoFiltre a te programod, én azzal méretezek, vágok

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#17455) fokukac válasza Winner_hun (#17452) üzenetére


fokukac
nagyúr

az irfanview ingyenes, és jó, tud pl. lossless forgatást (a hozzávaló pluginnel, a jpg újratömörítése nélkül), illetve nagyon jó batch-műveletekre (tömeges átméretezés, crop, átnevezés, stb.)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#17456) Mawyx válasza Winner_hun (#17452) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem kéne egy ps, melóhelyen az van, a gimppel nem megyek semmire. Ha félbe lennék melóhelyen valamivel, itthon tudnám folytatni.
Órák óta képeket szerkesztek, még van kb 150 kép. Meg akarom csinálni és kimenteni végre másik winyóra meg dvd-re.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17457) tope válasza fokukac (#17455) üzenetére


tope
addikt

Én is az Irfanview-t használom a képnézésre, "vágásra".

(#17458) Lortech válasza Winner_hun (#17452) üzenetére


Lortech
addikt

Akkor +1 tipp, xnview. Pofás, gyors. Én vágásra, méretezésre, rendezésre, automatis levels/contrast beállításra, kötegelt feldolgozására használom.

Thank you to god for making me an atheist

(#17459) Tothgera30 válasza Mawyx (#17445) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Irány a szerviz, de előtte próbáld végig a csatlakozókat, hátha csak valami kimaradt. ui.: Faterom vasutas, bár pontosan forgalmi koordinátor tehervonatokkal foglakozó szállítmányozó/át-rakodó állomásnál.

#17444 ToBeY: Akkor elég lett volna egy kisebb kártya is, nemde? Rokonnak most építettünk egy Low profilos HD4650 1Gb-os aktív hűtéses kariból egy TR HR-03 segítségével egy full passzívat. Képzelheted hogy néz ki az a kártya ami 20W-ot is alig eszi meg leterhelve, egy olyan hűtővel amit 120-150W-ot fogyasztó kátrányhoz tesznek leginkább, de legalább kussol. Mondjuk ő nagy ritkán játszik régebbi COD/AOE szérián, oda 1280-ba bőven elég.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17460) ToBeY válasza Tothgera30 (#17459) üzenetére


ToBeY
nagyúr

DX11-t kellett és ebben a kategóriában 5670 volt a legjobb választás :)

(#17461) Tothgera30 válasza ToBeY (#17460) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Rendben, akkor megértem :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17462) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Milyen hajnyírót érdemes vásárolni? Fontos lenne, eddig egy 10 éves Moser volt, megdöglött.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17463) degu válasza Mawyx (#17445) üzenetére


degu
senior tag

Nem is postol a gep? Ventik porognek? :F

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17464) Mawyx válasza degu (#17463) üzenetére


Mawyx
senior tag

Bekapcsol, nem sípol összevissza, ledek se játszanak karácsonyost, de no signal. Fogalmam sincs mi lett vele :F 2csavar fogta a régi racket, kiszedtem, új házát be, belső tok maradt a régi, bedugtam, indul, de no signal. Jó mondom akkor megkapja az új belső tokot is, nem jött be. Akkor vissza a régit, azzal jó volt eredetileg, ugyanez. Oké, akkor tok nélkül csak a winyó szólóban, no signal. Ötletem sincs, de hogy szervizbe nem kerül az tuti.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17465) tope válasza Mawyx (#17464) üzenetére


tope
addikt

Pl. Vidikari de szerelj le mindent ami nem szükséges, illetve alaplai elem is lehet

(#17466) Mawyx válasza tope (#17465) üzenetére


Mawyx
senior tag

Borzasztó ez a macera mindig a számítógépekkel. Nem húzom, nem túrom, nem akarok vele semmit, csak tévézésre kellene, erre többet áll mint megy. Csak a zúgás zavart, a rack ventije volt a ludas és most ott tartok, hogy nem hogy nem zúg, de nem is megy :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17467) tope válasza Mawyx (#17466) üzenetére


tope
addikt

Megszerelném ha arra járnék :B

(#17468) Winner_hun válasza pohár (#17454) üzenetére


Winner_hun
félisten

Meg se bírja nyitni a file-t, azt hazudja nincs elég lemezterület.
Közben rájöttem hogy az első 2 file-t azért tudtam elforgatni a windows képnézegetőjével mert azok csk 4 és 8 MB-osok.
A 20 MB-os 20400x26472 felbontású képekbe belehalnak a programok. No de nem baj, van itt még pár javasolt program, egy csak jó lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17469) Mawyx válasza tope (#17467) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én is ilyen magabiztosan álltam neki, áh csak kicserélem a racket, max 3perc :DDD de a gesztus mindenképp kedves :K :B

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17470) pohár válasza Winner_hun (#17468) üzenetére


pohár
félisten

akkor marad a PS ha azok is csődöt mondanak

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#17471) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kinézek az ablakon nappal:

Kinézek az ablakon éjszaka:

Csodaszép...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#17472) ToBeY válasza Winner_hun (#17468) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Próbáld ki a PS-t 30 nap trial és még warezolnod sem kell

(#17473) Winner_hun válasza pohár (#17470) üzenetére


Winner_hun
félisten

IrfanView megoldotta a problémát. Az xnview-ot megnéztem még előtte, annak is beletörött a bicskája. IrfanView amúgy nem ismeretlen számomra, csak az volt bennem hogy minden képet az nyit meg (tudom, beállítási probléma, de akkor is) és a hozzá társított programok csúnya piros amőbákként jelentek meg..brr:D

No már csak egy olyan kell ami negatívot csinál a képből. Lehetőleg az összesből, mert van egy pár. Tömeges átméretezés / étnevezés van, van tömeges színek invertálása is?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17474) fokukac válasza BlacKSouL (#17471) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hi!

szerintem pixelhibád van :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#17475) Gabeee válasza Winner_hun (#17473) üzenetére


Gabeee
tag

Az nem piros amőba, hanem kivasalt macska...
Remélem, ez megnyugtat. :DDD

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#17476) BlacKSouL válasza fokukac (#17474) üzenetére


BlacKSouL
addikt

szerintem meg köd

[link]

délben: [link]
tegnap délben: [link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#17477) FehérHolló válasza BlacKSouL (#17476) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez teljesen legális, hogy egy magánszemély képanyagot rögzít köz- és magánterületekről, -tulajdonokról?
Ha igen, legális, hogy mindenféle beleegyezés nélkül broadcastolja a neten?

Eléggé szkeptikus vagyok, de ha mindkettőre igen a válasz, akkor van egy működőképes megoldásom az utcánkban napi szinten történő illegális szemétlerakás ellen.

Skynet is real. It's called Google.

(#17478) tbs válasza Winner_hun (#17468) üzenetére


tbs
addikt

Egy ekkora jpg kép a memóriában min. ~1.5G-t foglal. BÁRMILYEN művelethez még egyszer ennyi memória szükséges legalább. Forgatáshoz 3x ennyi. Ilyenek ezek a programozók. :DDD

GIMP -> Kép -> Átalakítás -> Elforgatás. Amúgy én is IrfanView-t ajánlanék - ha elbír akkora képpel.

Tipp: ha elég feketefehérben a cucc, akkor konvertáld szürkébe, mentsd le jpg grayscale formába. Így már csak <500M-t fog enni... ;)

szerk.: Látom megoldódott. Irfannal tudsz negatívba konvertálni batch módban is. :K Fasza program, hiába "amőba". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17479) Winner_hun válasza tbs (#17478) üzenetére


Winner_hun
félisten

Irfanban miért nem foglal annyit mint a windows képnézegetőjében? Előbbiben csupán 0,5 GB-ot foglalt. Gyorsan meg is nyitottam 4 Irfant és egyszerre adtam nekik munkát, hadd dolgozzon a 4 mag, úgyse sűrűn csinál olyat.
Alapból ff képek voltak (fénykép negatívok bescannelve) és pozitív kellett. Azt hiszem azt fordítva írtam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17480) tbs válasza Winner_hun (#17479) üzenetére


tbs
addikt

(Sejtettem a méretből a film-szken dolgot. ;) )

Szóval a szkenelésed 1322%, hogy színes volt. Az Irfan pedig azért jófej, mert az csak annyira "bontja" ki a jépeget, amekkorában megjeleníti. Kicsit bizonytalan voltam a képméret miatt.

Amúgy ha negatív a szerencsétlen, akkor PLÁNE érdemes grayscale-re konvertálni a negálás előtt. Fényévnyi lesz a különbség. :K

(#17481) degu válasza Mawyx (#17464) üzenetére


degu
senior tag

Mindenkeppen elso menetben a vidikarit,es a kabeleit piszkalgatnam.
Meg lehet az is,hogy fuggetlenul a rack berhelestol,a vidikari elhalalozott,csak ugy! :K
Mindenesetre en kivennem a vidikarit,es beprobalnek valami primko PCI-s,vacak,regi,de mukodo,es PCI-aljzatba beteheto vidikarit.Ez annyira egyszeru cuccos,hogy megkeruli a vidikari,driver-problemat,meg a vidikari-aljzat-problemat!De ha akkor is no signal,akkor mar barmi lehet rossz.
Akkor johet az alaplapi elem csere /kb.300Ft/ mert ha behalt,akkor a biost sem tudja a gep betolteni..Ha akkor sem eled fel,akkor ki kene szedni mindent,csak az alaplapot,
meg a procit hagynam benne.Ha akkor sippant valamit,azt megnezed a kodtablazatban.
De ha akkor is suket...kuka...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17482) kételkedem válasza degu (#17481) üzenetére


kételkedem
addikt

Vagy vágja ki a kukába az egészet és vegyen egy Acer Leptop-ot! :DDD

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17483) Mawyx


Mawyx
senior tag

native nyelvtudás az a perfekt?

A gyakornoki állásoknál időbeli vagy pénzbeli megszorítás van a teljes álláshoz képest vagy is-is, vagy nem lehet kijelenteni hogy van, csak lehet?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17484) kételkedem válasza Mawyx (#17483) üzenetére


kételkedem
addikt

milyen kíváncsiak vagyunk így hétfő délben! ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17485) FehérHolló válasza Mawyx (#17483) üzenetére


FehérHolló
veterán

Native az anyanyelvi szint.

Én mérnöki gyakornokról annyit tudok mondani, hogy az órabér kb. a fele a rendesnek. Időben nem szokott lenni megkötés, jó a cégnek a képzett és olcsó munka. (Tipikusan fél-egy év kimondatlanul, mert utána magadtól állsz arrébb, vagy felvesznek alkalmazottként.)
Viszont tudtommal gyakornok csak aktív hallgatói jogviszonnyal lehetsz.

Skynet is real. It's called Google.

(#17486) Winner_hun válasza tbs (#17480) üzenetére


Winner_hun
félisten

Scannelésnél beállítottam hogy ff a kép, így 1322+100% hogy ff volt:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17487) vikvuk válasza kételkedem (#17484) üzenetére


vikvuk
aktív tag

van itt munkajogász? ;]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#17488) Mawyx válasza kételkedem (#17484) üzenetére


Mawyx
senior tag

:D Nincs kedvem dolgozni...
Nem hoznak anyagot, nem az én hibám. Többször jeleztem, két hete várok rá (ezt is utálom hogy még én könyörögjek nekik munkaanyagért), eddig sík ideg voltam, hogy mit csináljak hogy ez a meló kiesett, de állandóan egészségügyi gondom van, olyan ami eddig soha, ennek semmi értelme, nem szabad ennyit idegeskednem.
Utálom hogy idegileg tönkre kell mennem ebbe a munkahelybe, vagyis nem kell, én választom.
Próbálom letojni, nem érdekel, nem érdekel, nem...

(#17481) degu: asszem inkább postázom tope-nek a gépet szerelésre :DDD
Megnézem ha erőt veszek magamon.

(#17485) FehérHolló: köszi

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17489) tbs válasza Winner_hun (#17486) üzenetére


tbs
addikt

Sztem nem. :P (Csakazér'is! :DDD )

(#17490) kételkedem


kételkedem
addikt

Én nyertem! Igen! Jesssssz! (popsiriszálós, örömködő szmájli) :C

Nem mind arany ami fénylik! Még akkor sem, ha sárga! ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17491) pohár válasza kételkedem (#17490) üzenetére


pohár
félisten

ééés mit?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#17492) kételkedem


kételkedem
addikt

csak erős idegzetűeknek !

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17493) bandus válasza kételkedem (#17492) üzenetére


bandus
veterán

olyat nem lehetne, hogy csak az a 2/3 keressen kevesebbet, aki ezekre szavazott :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17494) Mawyx válasza kételkedem (#17492) üzenetére


Mawyx
senior tag

Úgy látom br220 a határ. Ki a tök keres annyit?!

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17495) kételkedem válasza Mawyx (#17494) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem tudom, de a gyerektelen kiskeresetűeknek odacsapnak rendesen!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17496) pohár válasza kételkedem (#17495) üzenetére


pohár
félisten

már megszoktuk, hogy az alacsonyabb keresetűeket szopatják orrba-szájba :U :W

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#17497) Mawyx válasza kételkedem (#17495) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ja igen, gyerektelen 1 keresőre néztem.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17498) bandus válasza Mawyx (#17494) üzenetére


bandus
veterán

no offense, de azért ez nem egy lehetetlen összeg, még jelen körülmények között sem...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17499) Mawyx válasza bandus (#17498) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem nem tűnik elérhetőnek, de ha meglesz majd mondom, hogy nem volt nagy cucc megkapni :D
Egyetemen is a legrázósabb vizsga is semmiségnek tűnt utólag, lehetett oltani a többieket ;]

2órája szenvedek ettől az olajos haltól, nem kellett volna megenni.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17500) kételkedem válasza Mawyx (#17499) üzenetére


kételkedem
addikt

Legény koromban poénból (meg persze azért mert éhes voltam) a kenyér nélkül elfogyasztott olajos hal után kiittam a dobozból az olajat! Azóta pontosan tudom, hogy egy ilyen akció után pontosan kettőt tudok lépni, és visszajön az egész cucc! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.