Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33101) BlacKSouL válasza bolondember (#33096) üzenetére


BlacKSouL
addikt

aham..így már némi világosodás gyúla setét koponyám egyik szegletében :)

Psycho: csak egy részletét mondom:
"- Milyen a víz?
- Fasza.
- Na akkor seggest ugrok bele.."
:)

Cicusboszi: ^ ezt nehogy félreértsd véletlenül. Csak azt mondtad fasza a seprű. Gondoltam akkor rá kell ülni ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33102) fokukac válasza NoLF (#33087) üzenetére


fokukac
nagyúr

mármint, hogy én fizessek, hogy kikészítsd a szomszédot?
csak borral tudok fizetni (esetleg pálinkával)
sör nincs ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33103) venember83 válasza tibi666 (#33097) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem.

(#33104) pohár válasza BlacKSouL (#33101) üzenetére


pohár
félisten

Hehe ;]

Na kezdődik a Showder Kluuuuuub! :C :C
Jeje Hadházi és Dombóvári, már jó lesz :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33105) fokukac válasza Dylen (#33091) üzenetére


fokukac
nagyúr

ahhoz képest elég lassan mentél el.. izé értél ide vele
;] :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33106) fokukac válasza NoLF (#33087) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak bíztatásul, ez látszik az ablakból :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33107) Psychonaut válasza BlacKSouL (#33101) üzenetére


Psychonaut
addikt

:O :D :DDD

Jó éjt mindenkinek, ez a vicc betett az amúgy is fáradt agyamnak..

(#33108) Winner_hun válasza BlacKSouL (#33081) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33109) bolondember válasza fokukac (#33106) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

a Tisza?!

ui.: közösköltségképviselőnek szóltál már a banya miatt? :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#33110) Dylen válasza fokukac (#33105) üzenetére


Dylen
aktív tag

de ha tudnád hány helyet jártam meg vele azóta... ;]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#33111) tibi666 válasza venember83 (#33103) üzenetére


tibi666
senior tag

akkor majd reggel...

(#33112) tbs válasza bolondember (#33109) üzenetére


tbs
addikt

Tisza..? Ekkora dombokkal..? Ilyen szélességben..? :O

(#33113) Dylen


Dylen
aktív tag

áá, szombaton lesz a kedvenc filmem a tvben, és nem fogom tudni nézni... :(
nincs meg valakinek a Nekem 8 eredeti szinkronnal?

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#33114) FehérHolló


FehérHolló
veterán

ÁÁááááÁááÁÁÁÁ.
Álmos vagyok, a szám elé tettem a kezem, megoldom, köszönöm, jó éjt.

Skynet is real. It's called Google.

(#33115) pohár válasza Dylen (#33113) üzenetére


pohár
félisten

DVD-n megfelel? ;)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33116) pohár


pohár
félisten

Na zúztam aludni, sziasztok!

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33117) fokukac válasza bolondember (#33109) üzenetére


fokukac
nagyúr

A Colorado. :)

mit szóljak neki, hogy hülye, és hogy csipkedem a muskátliját? ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33118) tibi666 válasza fokukac (#33117) üzenetére


tibi666
senior tag

vegyél magadnak muskátlit, utána hátha nem fog csesztetni, hogy az övét csipegeted.

(#33119) fokukac válasza tibi666 (#33118) üzenetére


fokukac
nagyúr

ja, gondoltam rá, hogy odabaszok az ajtaja elé még két ládával...
de aztán meggondoltam magam.

"I don't deal with psychos.
I put them away" :)"
:D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33120) tiv83us válasza Matthewsz (#33077) üzenetére


tiv83us
veterán

Semmi. Kentucky Derby. :U
December 1-jen koltozes vissza Eszak-Karolinaba, megprobalom befejezni az egyetemet /UNCA/ aztan lassan, gyerek, haz, valoszinu Sacramento, vagy San Diego lesz a vegso allomas. Egyeb kerdes? ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#33121) 7


7
addikt

Macskák veszekednek: [link] :DDD

(#33122) bolondember válasza fokukac (#33117) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem.

csipkedi a muskátlidat és zaklat... (a muskátlidat meg ki kellett dobnod, annyira megcsipkedte, azért nincsen már) :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#33123) venember83 válasza Bubu79 (#33089) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja...

(#33124) pohár


pohár
félisten

Reggelt! Pesten nem esik az eső?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33125) bolondember válasza pohár (#33124) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

passz.

Budán még csak felhős. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#33126) Bubu79 válasza bolondember (#33125) üzenetére


Bubu79
addikt

Veszprém: verőfényes napsütés, 15 fok - hajóvonták találkozása tilos :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#33127) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Mi az hogy színesfémtolvajok? [link] Olyan nincs is. Tisztességes színesfémkereskedők vannak, akik hatósági származási bizonyítvánnyal együtt vesznek át hulladékfémet, és vannak az ő tisztességes beszerző ügynökeik, akik fényes nappal gyűjtik be a hatóságilag leigazolt hulladék színesfémet és egyebet.

Nem igaz? Ha nem így lenne, akkor a hatóságok, a törvényhozók, az igazságszolgáltatás mind mind azt szorgalmazná, hogy tegyenek ellene. De nem tesznek, tehát úgy van ahogy fent említettem. Vagy mégsem? Ki tudja. Egész biztos nincs senkinek köze ezekhez a teljesen tisztességes ügyekhez, akinek hatalma van. Ugye?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33128) zolynet válasza pohár (#33124) üzenetére


zolynet
addikt

Reggelt! Még nem de várható megint zivatar.
De ha biztosra akarsz menni utalj át nekem 1k-t lemosom az autóm és tuti esni fog. Ez a biztos, sztem csináljuk ezt. ;]

BlacKSouL: korán van még ehhez, dobj egy kávét ;)

wow, ugrás gomb, jó hogy van de legalább nem használom, sztem fölösleges

Life is too short to stay stock!

(#33129) Bubu79 válasza BlacKSouL (#33127) üzenetére


Bubu79
addikt

B+, ezt melyik idióta találta ki?

Nincs az a marha, aki ezt megcsinálja, ha kábelt lop... Tudod mi macera egy trafóházban kábellel vacakolni? Örültek volna, ha le tudtak lépni a kitermelt spagócával...

Valaki valamit elqúrt tervezéskor, vagy karbantartáskor - utána cseppet alulméretes lett a rendszer - csak egyszerűbb a metálbizniszesekre kenni mindent. Találni úgysem találnak majd semmit a rend éber őrei és így el lehet summantani a power user okozta hibát... :P

Még hogy még kábelt visznek oda, ahová kábelt lopni mennek... :W

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#33130) BlacKSouL válasza Bubu79 (#33129) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ezek a tisztességes üzletemberek nagyon jól képzett erős- és gyengeáramú szakemberek ám. Feszültség alatt álló magasfeszültségű légvezetéket is elloptak már. Persze előtte feszültségmentesítették, és mire az üzemzavar elhárítás kiért, már hiányzott 150 m kábel.
De persze ez nem létező probléma, így foglalkozni sem szoktak vele.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33131) bolondember válasza Bubu79 (#33129) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

miért, mikor a 41-es vili vonalán loptak kábelt..

igen nagy eséllyel (volt) békávésok voltak... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#33132) Bubu79 válasza BlacKSouL (#33130) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez baromság - soha a büdös életben nem fognak kábelt hagyni ott, ahová lopni mentek - mert a kábel "pénz" - és nem fog "befektetni" egy kanyi vasat sem...

BE: Oda vittek kábelt, amit otthagytak mutatóba? :P

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#33133) Tim82 válasza Bubu79 (#33129) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem az is elég volt, hogy péntek kora este majdnem másfél órát késtem a barátnőm öccsének ballagásáról, mert a vonat kissé neccesen ment a Budapest-Komárom vonalon... A színesfémtolvajok átrendezték Szárliget és Tatabánya között kicsit a vezetékeket...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33134) Bubu79 válasza Tim82 (#33133) üzenetére


Bubu79
addikt

Tényleg nem érti senki, hogy mi bajom ezzel a hírrel? :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#33135) venember83 válasza Tim82 (#33133) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak optimalizálták az áramellátást azon a vonalon. Nem értesz te ehhez... :U

Bubu79: Az, hogy csak ráfogják a kábeltolvajokra, és eleve szar munkát végzett valaki nem megfelelő minőségű kábellel, horribilis áron? :U

[ Szerkesztve ]

(#33136) Bubu79 válasza venember83 (#33135) üzenetére


Bubu79
addikt

Ott a pont!

Jóemberek - itt nem a TV-hez kígyózó 230V-os vezetékekről van szó, hanem olyan nagy keresztmetszetű kábelekről, ami helyett be lehet húzni ugyan az NYCY6x2x05-ös jelkábelt ( 0,5mm2 keresztmetszetű, hat érből álló árnyékolt, csavar érpárokból álló jelkábel ), de a büdös életben nem fogod a nem kis darab sarukkal összehozni.

A teremetesebb kábel pedig súlyban is termetesebb, tehább kvázi a tolvaj lemondana egy valag pénzről - ugye nem csak nekem tűnik ez erősen valószínűtlennek? :U

FehérHolló: :K

Mellesleg, ha ki tudták venni a kábelt, akkor trafóház nem volt áram alatt, tehát valahonnan máshonnan volt megtáplálva a ház és vissza szakaszoláskor jött elő Füst Milán...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#33137) FehérHolló válasza Bubu79 (#33129) üzenetére


FehérHolló
veterán

Trafóból olajat szokás lopni, ami a hűtésért felelős. Ha csak egy kicsi is hiányzik és nem veszik észre, elszállhat. Természetesen minél több hiányzik, annál biztosabb, hogy fel fog robbanni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#33138) BlacKSouL válasza Bubu79 (#33134) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De. Te viszont szemmel láthatóan nem vagy tisztában a fémek árával. :) Szereznek pár méter vasdrótot szintén "beszerzéssel", aztán kicserélik a rezet meg akár az alománejomot is. Utóbbi kettő lényegesebben drágább. A vasdrót meg senkinek nem kell. Legfeljebb a "vasas cigányoknak". De tapasztalatom szerint azoknak se.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33139) Bubu79 válasza BlacKSouL (#33138) üzenetére


Bubu79
addikt

LOL - látom nem voltál még igazán kábel közelében ;)

Bár a réz és az alumínium "puhább" fémek, mint a vas, de ilyen keresztmetszetnél már azokkal is rendesen bírkózni kell, hogy oda menjen, ahová Te szeretnéd és nem egy emberes meló, hidd el.

Vasdrót hasonló keresztmetszetben, vagy esetleg fele, negyede keresztmetszettel? Egy egész horda küzdött szerinted azért, hogy látszólag melglegyen a spagóca? :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#33140) FehérHolló válasza BlacKSouL (#33138) üzenetére


FehérHolló
veterán

Trafóban rohadt sok réz vezeték van és jobb esetben réz gyűjtősín az oldalakon, ami a két (legtöbbször különböző feszültségszintű) rendszerhez kapcsolódik. A réz drótot letekerni nem gyerekjáték, szakembernek is időbe telik. Ezeket utána manuálisan másikkal kicserélni lehetetlen. A síneket el lehet lopni, de ahhoz is valószínűleg hegeszteni kell, főleg a pótláshoz. Aki ilyet észrevétlenül kivitelez, annak grat. Ráadásul a lakók első dolga, hogy megnézzék, hogy mi van, amikor már 10 perce nincs áram. (A fenti műveletet nem lehet feszültségmentes állapot nélkül megcsinálni.)

Ha valóban lopásról van szó, sokkal valószínűbb az olaj, csak elszúrta vagy a tűzoltóság, vagy a hír írója.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#33141) bolondember válasza Bubu79 (#33132) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

á, elbeszéltünk egymás mellett. :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#33142) tope


tope
addikt

Szép napot a népnek

(#33143) Bubu79 válasza FehérHolló (#33140) üzenetére


Bubu79
addikt

Egy biztos, sántít a történet, de nagyon ;)

Szia tope! :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#33144) kételkedem


kételkedem
addikt

Jó reggelt mindenkinek! :))

Annak is aki a mellett érvel, hogy a villanyászok engedték ki a füstöt a trafóházból, és annak is aki úgy gondolja, hogy a füstösök cserélték kisebbre a vastag rézkábelt! ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#33145) Tim82 válasza Bubu79 (#33134) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem értem, miből gondolod, hogy a hírre reagáltam és nem az én legfrissebb, színesfém-tolvajláshoz kötődő élményemet meséltem el. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33146) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

De azért levonhatom akkor a következtetést végülis mostakkor, hogy igazából nincsenek is színesfémtolvajok, és soha nem lehet/lehetett kábellopást kivitelezni? ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33147) Bubu79 válasza Tim82 (#33145) üzenetére


Bubu79
addikt

Talán mert nekem szántad válaszul - én pedig a hírre reagáltam?

Blackie: Ilyet nem mondott senki, csupán a linkelt hírrel akadnak problémák ebben a témában :P ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#33148) FehérHolló válasza BlacKSouL (#33146) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát hogy egy 120kV/220kV --> 400V trafóból nem érdemes kábelt lopni, az biztos. :)
Sokkal egyszerűbb az egész trafót magaddal vinni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#33149) venember83 válasza FehérHolló (#33140) üzenetére


venember83
nagyúr

Milyen olajat nyomnak a trafókba hűtés miatt? Hagyományos motorolaj, vagy valami spéci drága cucc?

(#33150) Dylen válasza pohár (#33115) üzenetére


Dylen
aktív tag

:N Nekem nincsen olyanom, ami azt le tudja jáccizni.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.