Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz krx21 #2162 üzenetére

    "Sajnos a Sony-nak soha nem volt jó a 3D-je. Akkor ha ez fontos, inkább Samsung.
    Bár messze a legjobb egy passzív 4K oled..."

    Hiszek Neked. ;) Ennek megfelelően ma újra teszteltem. :K Egy teszt, nem teszt...

    A helyzetet "bonyolította" is rögtön, hogy erősen leárazták az LG OLED 55C6V ívelt 4K UHD 3D Smart OLED készüléket; 594.990 forintért elvihetem.

    Ez ugyan felette van az általam eredetileg gondolt keretnek, viszont leteszteltem, és - mit tagadjam - bizony nagyon megtetszett. :) A fekete szint, a mozgás megjelenítés, a színek, a képélesség mind-mind pazar voltak. És ami a legfontosabb, megfelelő távolságból a 3D is tökéletes volt. Gyakorlatilag nem érzékeltem semmi zavaró "áthallást", szaggatást, szellemképet... csakúgy, mint az 55EG910V esetében.

    Ráadásul a dizájn is tetszik, és még az ívelt kialakítással is megbarátkoztam. :B (Ki gondolta volna?) Egyáltalán nem éreztem zavarónak a hosszabb teszt alatt. Még a gyenge adásminőségű MinDig TV-vel is szép képe volt, műlesiklás HD közvetítéssel.

    Viszont mivel a jelen lévő, rendes LG alkalmazott elmondta, hogy bizony számít a 3D megjelenítésénél a távolság is, így az 55UH8507-et is újra megnéztem a szokásos 3D tesztekkel. Immár nem az eddigi ~1 méterről, hanem 2-2,5 méterre eltávolodva. Akkor ért a meglepetés, amikor a korábbi szellemkép helyett, kifogástalan 3D képet láttam. Így, mindent összevetve ez a készülék is nagyon tetszik. Ráadásul még 60 colos méretben is jóval olcsóbb.

    Végigírtam hát azokat a készülékeket, amelyek tetszettek. Ár szerint növekvő sorrendben:

    SONY 55W809 - 199.990 forint
    -->ez már annyira jó ár a maga kategóriájában, hogy komolyan elgondolkodtam, hogy végül mégis ezt veszem, így egy csomó pénzem megmarad, amit másra költhetek. :)

    LG 55EG910V - 375.990 forint
    --> jó ár érte, de a bosszantóan lassú menü, és az ABL zavart)

    LG 55UH8507 - 377.990 forint
    LG 60UH8507 - 458.990 forint
    LG 65UH950V - 559.990 forint

    --> direkt egy csoportba írtam, mert elvileg mindenben egyező képet adnak. A 950 ugyan szintén jóval az 500K-s árhatár felett van, viszont egyszerűen rajongok azért a "bazi nagy" képtartalomért, amit egy 65 colos TV nyújt. :C

    LG 55C6V - 594.990 forint
    --> Erről leírtam a lényeget fentebb.

    ("Kakukktojás" a SONY KDL-65W857 - 419.990 forintért, és PANASONIC TX-58DX750E - 379.989 forintért, ezeket viszont csak "látatlanba" tudnám megvásárolni.)

    Végezetül ártól függően + ~20.000-35.000 forint az 5 év biztosítás garancia szolgáltatás.

    Summa summarum:
    Szerintem holnap ismét beballagok a Media Markt-ba, és megveszem a fentiek közül valamelyiket. Bármelyik lesz is, jó darabig nem fogom lecserélni, az biztos.

    - A véleményeteket szívesen meghallgatom a fentiek alapján! Ti melyiket választanátok, és miért? ;)

    Illetve kérlek, az LG 55C6V-ről írjatok bővebben, mert nem néztem úgy utána, mint a többinek!
    Van ismert problémája, jellemző panasz, stb. bármi, ami miatt nem jó vétel ennyiért?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés