Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Poctar


Poctar
senior tag

Sajnos nagyon kevés információm van a repülésről. Ezért a repülőjegyekről is.
A közeljövőben tervezem, hogy elrepülök Tel-Aviv-ba.
Kerestem már a neten olcsó jegyek után, de nem találtam. Átlagban mindegyik 50k volt. Ezt egy kicsit sok számomra.

Valaki tudd segíteni az adot témában?

A lényeg:

-olcsó jegy,
-ha elég olcsó, akkor első osztályon (mennyivel drágább, mint a többi)?
-melyik társaságnál érdemes utazni?
-mennyi az esélye a lezuhanásnak?:U
-Az árban benne van a vissza út is vagy azt külön kell megvenni?
-mennyi idő az út?
-stb...

(#2) Esmein válasza Poctar (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

A lezuhanásnak kevesebb az esélye, mint hogy a mentőautó elüssön.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) Viktor0610 válasza Poctar (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tel Avivba nem fogsz olcsó jegyet találni, oda nem mennek fapadosok -tudtommal...
Néhány válasz kérdéseidre:
- szvsz. mindegy, melyik társasággal utazol, (bár az árakat nem ismerem)
- mennyi az esélye a lezuhanásnak? - 50-50 :DDD
- az 50 k HUF csak odaút (MALÉV)...
- az út 2,5-4 óra

Samsung Galaxy A54

(#4) tildy


tildy
nagyúr

Pedig jó dolog (lenne) a fapados.
Novégiába azzal menntünk ki:
odafelé 32 volt az út, haza 20, illetékkel.A malévos oda-vissza 125 ezres árhoz képest igencsak jó.
De ha nem halasztjuk el a ejegyvásárlást, akkor már márciusban lecsaphattunk volna a visszautra egy kb 12 ezer forintos (illetékkel) jegyre.
3 légitársasággal mentem:
skyeurope - nagyon korrekt, reggel mentünk, mindeni kapott frissítőt (tea, vagy ásványvíz)
ryanair: sok fiatal, gyerek, zsivaj, sok italozó felnőtt a gépen, kicsi késés, stb.. .Hááát, lehetett volna jobb is
norvegianair: korrekt, bár késtünk.:( Már indulásnál is. Árak az egekben, egy szendvics 1200 ft, kb.
Csak norvégul és angolul tudtak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) Poctar


Poctar
senior tag

Hmm...
Ezek egy kicsit borsós árak.

Mivel tudatlan vagyok e témában ezért felteszem a következő kérdést:

Mi az a fapados:F

(#6) tildy válasza Poctar (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Olyan légitársaságok, amelyekken cska pénzért kapsz kaját, ellenben jegyeiket diszkont áron kínálják.
Hátrány: lemondani, vagy áttetetni az utazást cska plusz pénzekért lehet, vagy egyáltalán nem lehet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Esmein


Esmein
nagyúr

Egy kis infó a repülőgépbalesetekről :
Bővebben: link
Szvsz a liftek után a második legbiztonságosabb közlekedési eszköz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Poctar válasza Esmein (#7) üzenetére


Poctar
senior tag

Most már teljesen nyugodt vagyok:DDD. A probléma ott kezdődik, hogy nincs bejegyzés 2005-re:DD
Egyébként nem félek a repüléstől. Csak kíváncsi voltam, hogy mennyire biztonságos.
Már látom, hogy ez főként a pénztárcának életveszélyes.

[Szerkesztve]

(#9) tildy válasza Poctar (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

AZ attól függ, hova utazol.
Amszterdamba , vagy londonba, nem hiszem hogy ki tudnál olcsóbban jutni odavissza, mitn 20000Ft:U
Egyébként emg sokkal többen halnak emg autóbalesetben, aminek jórészt az is az oka, hogy nagyon figyelneka repülésben, többszörösen ellenőriznek, hiszen egy apró tévedés akár halálos is lehetne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) kapcs-ford válasza tildy (#6) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Annyit javítanék hogy az út lemondásának semmi hátrány nincs. Az az egy ingyenes. ;]

Aláírás

(#11) Poctar válasza tildy (#9) üzenetére


Poctar
senior tag

Az a 20k nem is olyan sok. Csak hát én Tel-Aviv-ba szeretnék utazni.:U
Ez a város nem a szomszédban van. Bár nincs is olyan messze.

(#12) tildy válasza kapcs-ford (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Hol?
Norwegianairnél mindenféle változtatás pénzbe kerül(t). Lemondani le lehetett, de x összeget nem kaptál vissza. De ez is csak egy idő után volt lehetséges, addig még lemodnani sem lehetett:magyarul úszott a teljes összeg.

Egy ismerősöm berlinairrel utazott volna, és mivel nem sikerült levonni a pénzt a kártyájáról, azt hitte a tranzakció sikertelensége miatt nem lehet belőle gond, még rájuk is telefonált...Erre behajtókkal akarták beszedetnia pénzt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) _lupin_


_lupin_
csendes tag

Helsinkibe tudtok valamilyen olcsó megoldást?
Én a Finnair-t tudom, az 78000Ft, (a Malév siteja meg nem akarja megmondani.)
Jó lenne, ha lenne olcsóbb. Fapadosak közül megy oda valamelyik?

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#14) kapcs-ford válasza tildy (#6) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Annyit javítanék hogy az út lemondásának semmi hátrány nincs. Az ingyenes. ;]

Aláírás

(#15) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Információk a fapadosokról, repterekről, légitársaságokról, cargó stb..:

Bővebben: link

Utazásfórum, fapados vélemények :

Bővebben: link


Hírek a fapadosokról, utazás stb.:

Bővebben: link

;)

Aláírás

(#16) tildy válasza kapcs-ford (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát a fapadosok részéről biztos ;]

Mint mondtam, a norvegianairnél sokáig nem lehetett lemondani, és msot is felszámítank rá díjjat.
Részlet pl. a skyeurope oldaláról:
Hogyan változtathatom meg a repülőutat vagy az utas nevét megfizetés után?
A repülőutak vagy az utasok nevének változtatásának határidejét és feltételeit minden tarifa-osztály szabályzata korlátozza. Az egyes tarifák semmilyen változtatást nem engedélyeznek. Az Ön tarifa-osztályának feltételeiről érdeklődjön, kérem a helyfoglalás során. Ha változtatni szeretne, vegye fel, kérem a kapcsolatot a rezervációs központunkkal. A változtatásokat nem lehetséges on-line megvalósítani.

Ez nekem azt jelenti, hogy lemondani sem, lehet...stb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Poctar válasza _lupin_ (#13) üzenetére


Poctar
senior tag

A Malév siteja nekem sem akart működni.:((

(#18) kapcs-ford válasza tildy (#16) üzenetére


kapcs-ford
őstag

ÁÁ! ok! A lemondást arra érted hogy : nem repülsz és az árát szeretnéd visszakapni, az az : jegyvisszaváltás, jegyvisszatérítés.

Nekem is van egy wizzair jegyem amit vásároltam Barcelona - Bp-re amivel nem tudok repülni, tudtommal nem térítik vissza a jegy árát szóval le is mondtam az egészről.. Az utazó személy nevét át lehet íratni: 50euro + a jegy régi és az új árának a különbözete.

Aláírás

(#19) Poctar válasza kapcs-ford (#18) üzenetére


Poctar
senior tag

A wizzair repül Tel-aviv-ba?

(#20) Viktor0610 válasza Poctar (#19) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem elérhető Tel-Aviv a Wizzair-rel. Oda, mint ahogy már írtam, szvsz. csak ''normális'' légitársaságok indítanak gépet.

re #18 - kapcs-ford:
Azért az 50 EUR kicsit sok egy név átírásáért... Mondjuk, ha belegondolok, h. így is olcsóbb, mint pl. a MALÉV...

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#21) walli


walli
újonc

Üdv mindenkinek! Valaki tudja hol találok olcsó repülőjegyet Nottinghamba vagy Londonba?
Fapados is lehet! És a reptéri illeték az kb mennyi? Köszike előre is! Szép Napot Mindenkinek! :) :))

Vali

(#22) tildy válasza walli (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

easyjet, wizzair,skyurope, .. Ezek a fapadosok mennek (biztosan) innét londonba,,,

Árak válrózóak, mikor emnnyi, nekem anno illetékkel együtt volt 15 000 Ft. london/stansted-re

Illetve a ryanair is a balatonról.(Gondolom Sármellék))

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) _Yvorl_ válasza Poctar (#1) üzenetére


_Yvorl_
tag

Nyugi nem kell izgulni, hidd el olyan még nem fordult elő sosem, hogy egy gép fentmaradt volna. :D

Egyirányú jeggyel igenodafele repülsz hazafele meg úszol. :DDD Általába ajegyek odavissza szólnak, mégha nyitott is a hazafelé jövetel dátuma. Így olcsóbb általába egy normál légitársaságnál mintha csak egy irányba vennél.

Az olcsó légitársaságok, meg sok esetben nem is annyira olcsóak, mert megszéditenek ezekkel az 1-2000 forintos repjegyekkel de nem teszik ott meg hozza hogy ja es tizen huszon ezer forintos illeték plusz és a jegy még csak egyirányba szól náluk visszafele megint ennyi, plusz sok esetben nem is ugyanarra a repterre mennek mint a nagygépek hanem valami bivajbasznádi kuva sok kilometerre levo repterre ahonnan taxizhatsz vissza ami megint nem olcso pl egy london esetében, szóval lehet kifogni jót de azért ésszel kell vásárolni, arról nem is beszélve, hogy pl én az easyjetnel probaltam atvenni egy jegyet egy ismerostol és semmi magyar ugyfelszolgalatuk nincs hivd kvetlen angliat igen szep summaert, ha kerdesed van es azt is en egy hetig hivtamminden nap azzal az eredmennyel hogy mar kivulrol tudtam az automata menupontjait aminek a vegen mindig oda jutottam hogy szetkapcsolt vagy az elejere kapcsolt ahonnan kezdhettem előröl az egeszet tovabbi kb fel fontert percenkent. Szóval ha nem tiszta ügy vagy akkor elég körülményes az ügyintézés náluk. (mielött valaki mondaná, hogy jegyet ehet neten is átiratni mondom hogy tudom csak mivel ket jegy volt azzal nem lett volna problema de mivel kellett volan hozz aegy babajegy ami elvileg vagy ingyenes vagy par ezer forint csak de azt meg nem lehet kulon bejegyezni uj jegyvasarlas nelkul)

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#24) tildy válasza _Yvorl_ (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

_Yvorl_: 10en huszonezre illetéket még életemben nem láttam.
Illetékileg ~ 5-10 ezer fonrinttal kell számolni, / odaút.

Én nemegyszer utaztam már fapadossal, ebből az árak:

17E+ 7E : skyeurope: london, csak oda, utazás előtt 1 héttel foglalva
5E+ 5 E:ryanair : london-oslo: csak oda
12E+5 E: oslo-bp csak ide
990 Ft+ 8500 FT: wizzair :frankfurt: csak oda....
Melledsleg, mikor 29 000 forintos jegyeket árul oda-visszara a british airways, vagy a malaev, ahhoz meg biza hozzajonnek az illetekek.....
ami kb ~ 15 ezer forint minimum....
Szóval nekem csak pozitiv tapasztalatok vannak fapadossal, parom probalt mar alitaliat, es lufthansat is, es hat nem jobbak annyival, amennyivel dragabbak. (sot eddig azoknal volt nagyobb keses....) (arban milano ut , ceges, 146 e ft oda vissza:Y:Y:Y )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Bara78


Bara78
újonc

Sziasztok Mindenki !
Egy kérdésem lenne. Szeptember 16.-án Londonba utaznánk, 23 ig !
Az oda vissza út 45.000,- ft fejenként !
Kicsit sokallom !
Nincs ennél olcsóbb ?

Köszike
Bara :R

(#26) jasszer válasza Bara78 (#25) üzenetére


jasszer
senior tag

Nagyságrendekkel olcsóbb már nem lesz, túl későn foglalnád... :-/

Wizzair-rel 41310.00 HUF, perpill.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#27) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok. Bp-ről vagy Bécsből utaznék Kanadába. Nagy város legyen, de lehetőleg olcsó. Ki mit javasolna?

"War... war never changes"

(#28) Kicker


Kicker
senior tag

Helló

nem tudom a kérdésem hova feltenni... igazából csak annyi, hogy hajtott-e már át valaki Ferihegyen, hogy hogyan működik az új kapu? 500-500 forinttal mindenképp leszednek? elvileg 5 perc ingyenes, de hogy fog kinyílni a kapu?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#29) rallyeati


rallyeati
újonc

Sziasztok!

Érdekel valakit 50%-os áron két darab egyenként 20€ értékű wizzair voucher (wizzair félmaratonról)?
Az utazás utolsó napja 2019. szeptember 9.

(#30) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudnátok ajánlani valami apróhirdetés portál szerűt, ahol repülőjegyet lehet eladni (névátírással)? Az egyik ismerősöm betegség miatt nem tud utazni, így segítenék eladni a jegyét (ő most nem tud vele foglalkozni), de én nagyon ritkán repülök, így nem tudom hol lenne érdemes megpróbálni (Aug 17 Budapest->London).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.