Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Matthewsz válasza kali (#247) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Hiába szabályozza az elektronika a töltést, ha nem használod az akkut, én még mindig ennek a hsz-nek adok legnagyobb hitelt, akkor is ha 2 éves.

(#252) kali válasza Matthewsz (#251) üzenetére


kali
legenda

ha benne van a notiban, akkor néha akaratlanul is használod, és ezzel egyben karban is tartod némileg! arról nem is beszélve, hogy az akkumulátor nélküli noti esetében elveszíted a mobilitást - áramszünet esetén esetleges adatvesztés...stb, de ez már más kérdés... de használja mindenki belátása szerint! ha már az akkumulátoros/notis...stb gyártók sem tudnak azonos leírást kiadni, más véleményen vannak, akkor miért pont egy átlagos - vagy átlagon aluli - felhasználó tudja a helyes módot? de az alapokat azért ne rengessük meg - mint azt sokan teszik, vagy legalább is próbálják, a korábban a ni-xx akkumulátorok esetében tanultak/hallottak alapján...
én egy kivételes alkalommal javaslom a(z li-xx) akkumulátor kivételét a notiból; ha valaki szinte csak hálózati táplálásról használja a notit, folyamatos húzós az igénybevétel, és mondhatni mindig nagyon meleg a noti - a li-xx akkumulátorok esetében (sem) jó a meleg környezet! mondjuk a hideget sem szeretik, bár akkor inkább csak a kapacitásuk csökken!

antisepticum; pont "kisütni" ne akard...

[ Szerkesztve ]

(#253) antisepticum válasza kali (#252) üzenetére


antisepticum
csendes tag

Persze, nem akarom!

Azért írtam idézőjelbe!Olvastam ezt a topikot, hogy nem szabad teljesen lemeríteni!max 3-5% ig!Csak szerettem volna megtudakolni, hogy valakinek van e bevett technikája az akku formázására!

Üdv!

A munkához úgy kell hozzáállni, hogy más is hozzáférjen!

(#254) kali válasza antisepticum (#253) üzenetére


kali
legenda

mint olvashattad, még a gyártók is eltérően vélekednek, hát még a használók...
az akkumulátorban lévő elektronika amúgy sem engedi bizonyos (káros) szint alá meríteni az akkumulátort!
li-xx akkumulátorok esetében fontos, hogy új állapotábn először töltés, és nem merítés! addig kell törteni, amíg teljes töltöttséget nem jelez, utána már lekapcsolja az elektronika a töltést, li-xx akkumulétoroknál már nincs úgynevezett csepptöltés! a "teljes" lemerítésre az első töltés után nem kell törekedni, csak használni kell, és töltögetni! legalább is én így használom a li-xx akkumulátorokat, és tudok mutatni néhány 22 - 24 hónapos li-xx akkumulátort, ahol 0%-os az elahsználódás, és annyit bír, mint új korában! amiket korábban tesztelés gyanánt különböző - más jellegű leírás alapján - formázgattam, azok az akkumulátorok hamarabb ramatyabb állapotba kerültek - pedig azonos gyártós és notis tesztelések is történtek!
ja, az új akkumulátor a teljes kapacitását ~ 3 - 4 feltöltés után éri el, szóval elsőre ne várj csúcsot!

[ Szerkesztve ]

(#255) antisepticum válasza kali (#254) üzenetére


antisepticum
csendes tag

Rendben!

Nagyon szépen köszönöm!Valahogy én is így csináltam!

Üdv!

A munkához úgy kell hozzáállni, hogy más is hozzáférjen!

(#256) csaba54 válasza antisepticum (#255) üzenetére


csaba54
tag

3.notimat nyüstölöm,de egyikben sem írtak az aksi karbantartásról

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#257) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Most vettünk egy Acer notit,nem akarom,hogy az akksija meghaljon. Hogyan kell elösször üzembe helyezni az akksit? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#258) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sikerült 1%-ra állítani az acer notim akkujának alhasználódottságát. :C DE bebizonyítottam h a win7 önhatalmúlag magasabb akkuszinten lövi le a gépet mint régen. Eddig 5%-nál kapcsolt ki, 6%-nál kapott töltést, de pár napja 7-8nál egyszercsak kilőtte magát. Hát én meg láttam h 3%-al is megy simán, csak egy kis csal kellett ahhoz h hajlandó legyen elindulni és bebootolni, ennek eredménye a % növekedés. nem baj, állítom h windows kis direkt malőrje ez az akkukkal, a sok birkaember meg veszi az akkut amikor annak semmi baja.
Ja és azt tudni kell ,hogy semmit nem állítottam el, tehát most is 5% a kikapcsolási határ, ennek ellenére 7-8%-nál leáll.

[ Szerkesztve ]

(#259) Kolondrum válasza Kolondrum (#258) üzenetére


Kolondrum
félisten

Most megint elmegy 5%-ig, nem áll le indokolatlanul előtte, de maradt az 1%-os elhasználódás.

(#260) ph_robchee


ph_robchee
csendes tag

Hello!

Új noti (li-on aksival) kibontás utáni első töltésekor kikapcsolt állapotban kell lennie a gépnek? Vagy be lehet egyből kapcsolni?

(#261) Kolondrum válasza ph_robchee (#260) üzenetére


Kolondrum
félisten

12-6 órát le töltsd! Én amugy járattam ezalatt.

(#262) ph_robchee válasza Kolondrum (#261) üzenetére


ph_robchee
csendes tag

Végül én is, mert a noti gyári papírjai közt az volt írva, hogy 12 óra az első töltés, de közben is lehet használni. Kösz a választ!

(#263) HPAA


HPAA
őstag

üdv mindenkinek
egyszerű kérdésem a következő
huzamosabb asztali/hálózati használat/-ra szánt új notim akksijával mit tegyek , hogy a legjobb legyen ?
-hagyjam ugy ahogy van hónapokig benne állandó hálózatra kötés mellett ?
-töltsem maxra , vegyem ki
-meritsem le , vegyem ki

nem kinevetni , én az elsőre szavaznék , de van pár "eszes" kollégám aki a variánsokra akar rábeszélni

************* censored

(#264) neilszab válasza HPAA (#263) üzenetére


neilszab
őstag

Amennyiben Litium-ions akksid van.

- Merítsd le olyan 70-75% körülire
- vedd ki a gépből
- és tárold egy hűvös, száraz helyen.

Pár havonta (kb 3) azért nézzél rá, és ha nagyon lemerült volna, akkor töltsd fel újra 70-75%-ra.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#265) HPAA válasza neilszab (#264) üzenetére


HPAA
őstag

thx

************* censored

(#266) gfefe


gfefe
őstag

Üdv mindenkinek.
Remélem lesz valaki okos aki tud nekem segíteni mert bajok vannak az aksimmal...

Sztorim...
Rendeltem a netbookomhoz egy új aksit. 9 cellás 7800mAh-s aksi....
Meg is jött szépen... Msi wind u100 ba bele is pakoltam... tökéletes. Gyárilag az aksiban volt 60% töltés... Feltöltöttem fulra... na mondom lemerítem...
Bekonfigoltam a gépet, hogy 2% nál kapcsoljon ki filmek belőve amik le is merítették...

Utána rányomom a töltöt mondom feltöltöm.... ránézek everestre ami kiírja nekem, hogy 7% amortizáció.... a fejemet fogtam.... vadonat új aksinál??? 1 feltöltés után???
Na utána meritem lefele Közben kerítettem egy "BatteriCare" nevü aksi progit ami kimutat mindent és az is 7% ot ír ki.... na de itt jön a cifra... lehúzom a töltőről erre hírtelen ez a progi a rendes értéket mutatja, hogy bizony ez megy rendesen... Pontosabban úgy jelezte, hogy fel van töltve az eredeti értékre (túl van töltve mivel a 7% ot ő leszámolta)

Itt jött az a következtetésem, hogy a feltöltési szenzora rosz az aksinak...
De amikor meritem le 10% körül a gép lekapcsol...
Winfos jól beállítva... 2% nál kellene hibernálnia...
Magyarúl csak bajok vannak.

Ötletek, hogy mi lehet az aksival?
Gyári hibás?
Vagy csak spontán rosszúl mér?
Vagy már mondtak egy olyat, hogy kalibrálni kellene az msi géphez, de arra meg nem találtam semmilyen lehetőséget....
Vagy valami más?

Tehát tanácstalanúl állok itt mert hosszú utazásokra vettem ezt a nagy aksit és így kemény időket veszítek el.
Ezügyben kérném segítségeteket.
gfefe

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#267) germinator66 válasza Kolondrum (#258) üzenetére


germinator66
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy hogyan sikerült? :))

[ Szerkesztve ]

(#268) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Miért szívja le a digit fényképező a nimh akkukat?
Alig használt 2800-as AA aksik, 4 db. Mégis csak pár napot bírja a gép kikapcsolt állapotában (csak néhány ténylegesen elsütött kép készül vele). Régebben hetekig bírta, sőt, 600-800 képet elsütöttem egy 4 db-os garnitúrával (Olympus sp 510), mikor még új volt a felszerelés.
Most meg mintha kikapcsolt állapotban is elfogynának. Ha kiveszem a gépből, akkor jobb a helyzet. Ez mi???

Kb másfél-két évesek, a géppel együtt vettem őket, kis töltöttséggel voltak tárolva használaton kívül, intelligens töltőt használok. Ezért sem látok indokoltnak, h ennyire szar állapotban legyenek.
Van ezeknél sokkal régebbi évjáratú akkum is (egérben pl), amiket már 5-6 éve használok és nem vettem észre rajtuk hírtelen változást. :F

Ötlet? Nem először hallok ilyet, h a digit gépek szívják az akkukat kikapcsolt állapotban. Ez kacsa, vagy valós jelenség?

Köszönöm!

(#269) Rudolfking


Rudolfking
csendes tag

Sziasztok!
Remélem találkoztatok már hasonló jelenséggel: 4 éve gond nélkül megy a laptop (99%-ban hálózatról), most meg úgy döntött, 66%-ig lemerül, és jelzi, hogy tölt (és melegszik).
Azért nem estem kétségbe, újraraktam rajta a Windowst (XP), de nem segített. Lemerítem, töltőre rakom, és 61-66% környékén megáll (Most épp 63%), de töltést jelez...
Fogtam, szétszedtem az aksit (késsel szépen szétpattintottam), 6 aksi van benne (3*2 összekötve). Összesen 12.3V-ot mérek rajta (11.1 kéne legyen, tehát ez jónak tűnik), páronként 3.91V, 4.26V, 3.99V. Egyesével nem tudom megnézni, mert eléggé össze vannak cuppantva - ez alapján viszont bedöglött cellát sem véltem felfedezni. A kis áramkörön pedig nincs nyoma elégett alkatrésznek (biztosíték, vagy ilyesmi). Így ki se tudok cserélni aksit, hogy pótoljam... Újonnan pedig eszem ágában sincs kiadni 25ezret érte utángyártva (a laptop sem ér már annyit). Persze megtehetem, hogy ha kell, használom az aksit, ha nem, kihúzom (ezt csináltam az elmúlt két hétben), de ha már van, működjön, na.
Bármi tippet vagy javaslatot szívesen vennék, mit tudok tenni (akár szoftveres töltés-lekorlátozás is (?) jöhet).
Előre is köszi a segítséget,
Balázs

The successful mission failed.

(#270) Márton


Márton
nagyúr

üdv
2 éves laptop akksit érdemes megvenni féláron ha most bír 2 órát? vagy lutri, mert ezek egyik pillanatról a másikra mondják be inkább az unalmast?
Ha 1 év múlva még 50%-os lesz, kevés használattal, akkor bevállalom.

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#271) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Van egy HP Compaq nx6325 notim. Használtan került hozzám, de akkor még az akksija 1 órát birt netezés közben wifin. Aztán elromlott a töltője és állt kb. 1 hónapot full lemerülten.
És most olyat csinál, hogy 37%-nál megáll a töltés.

Mi lehet a baja?

(#272) kali válasza szabifotos (#271) üzenetére


kali
legenda

ha 1 hónapot állt teljesen lemerülve, az betett rendesen az akkumulátornak, mivel a li-ion/li-pol akkumulátorok nem szeretik/bírják a teljes lemerítést!

Márton; 2 éves akkumulátornál már lutri, mivel hirtelen nagyot ugorhat a teljesítmény értéke - természetesen lefelé! 2 éves akkumulátort én már nem vennék, még féláron sem... :(

[ Szerkesztve ]

(#273) szabifotos válasza Teasüti (#268) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nekem olyan volt, hogy 2 éves energizer 2000mAh-s és 2650mAh-s akksik egyre kevesebb időt birtak a fuji s8000fd-ben. Ma már be sem kapcsol velüka gép. De az egérben még elég sokáig birják! Energizer compact töltövel töltöttem őket. (12 órás)

Nem lehet, hogy egyszerüen csak előregedtek az akksiaid és ezért merülnek le???

(#275) Dynuchu


Dynuchu
csendes tag

Sziasztok!
Végigolvastam a topikot, de az én kérdésemhez hasonlót nem találtam.

Tehát:
Tegnap vettünk egy HP-Compaq Presario CQ62-es laptopot. 6 cellás lítiumion (Li-Ion) akkumulátor található benne.
Itthon szeretném játékra használni, de hétközben vinném a fősulira, hogy abba jegyzeteljek. Kérdésem tehát: ha itthon használom, akkor mehet a konnektor, és hagyjam rajta akkor is, ha már 100%os töltöttséget jelez?Már teljesen össze vagyok zavarodva: akksit kivegyem, vagy bennehagyjam? Mindenki mást mond.

És ha a fősulin használom, akkor merítsem le, és utána dugjam be a konnektorba, - ha találok :) - vagy már úgy üljek be, hogy be van dugva?

Bocsánat, ha értetlennek tűnök, de szeretném megóvni és sokáig használni a kis számítógépem :))
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#276) kali válasza Dynuchu (#275) üzenetére


kali
legenda

hagyd nyugodtan a notiban az akkumulátort akkor is, ha hálózatról használod, és már 100%-os töltöttséget jelez, mert akkor már lekapcsolja a védelem a töltést! egy ellensége van az akkumulátornak, az a meleg környezet! ha olyan játékkal játszol húzósan/sokáig, ami nagyon melegíti a notit, akkor érdemes lehet kivenni az akkumulátort, más esetben nem! lemerítgetni nem kell - teljesen nem is tudod a védelem miatt, mert a teljes lemerítés a halála lenne -, bármikor rátölthetsz, ha fősulin van hálózati csati, akkor inkább arról használd a kezdettől, kevesebb lemerítési és töltési ciklus, hosszabb élettartam!

(#277) Dynuchu válasza kali (#276) üzenetére


Dynuchu
csendes tag

Köszönöm szépen a hasznos hozzászólást :) És milyen gyorsan ^^ Le a kalappal :) :R

(#278) tomiieka


tomiieka
csendes tag

Sziasztok .
2010 jan közepén vettem egy Acer Aspire One 532h Netbook-ot . Nyár közepéig semmilyen problémám nem volt vele, 100 % - ig feltöltött , de augusztus óta folyamatosan gyengül az akkumulátor , eleinte fel tudtam tölteni 90-92 % -ra de ahogy telt az idő hetente 3 , 5 % kevesebbet lehet belepumpálni . Most 47 % -nál tartok .
A Kérdésem : - van még mit tenni az aksi érdekében , vagy már itt a vég ? :F
Még egy év sem telt el a vásárlás óta és 2,3 hónap múlva már temethetem az aksit ? :W

(#279) ono88


ono88
csendes tag

Sziasztok!

Egy Acer Aspire One netbookom van, amelyben egy 2200mAh. lítium ionos 3 cellás aksi van. A problémám a következő. 2009 augusztusában vásároltam a gépet original. Elolvastam a karbantartását és ahhoz mérten használtam a gépet, ám az aksi élettartalma jelentősen megrövidült, sőt...valami nagyon nagy baj van vele. Azt írták, hosszabb hálózati (220-as) használatkor vegyük le az aksit, én ezt mindig betartottam. Nem is merítettem le teljesen, olyan 20 %-nál mindig újratöltöttem. Most 100%-ra feltöltöm majd pár perc múlva már csak 91%, utána olyan 87% körül fogja magát a gép és kiirja hogy kritikus töltöttségi szint és ekkor már 5%-ot mutat, majd hirtelen kikapcsol.

A nyáron vásároltam egy autó töltőt E-bay-ről. Nem gyári. Lehet ezzel van a gond? A 19 V megegyezik az autós és hálózati töltő esetében is viszont a hálózati 1.58 A dolgozik, az autós pedig 2.1 A -rel. Lehet ez a probléma forrása, hogy autós használat során tönkre ment az aksi?

Az everest 54% elhasználódási mértéket ír.

Valakinek van valamilyen ötlete, tanácsa?

(#280) zoli62


zoli62
addikt

Mostanában a több mint 2 éves notebook (Vista Prof) már 10-20 % töltöttségnél (5% helyett) is véletlenszerűen néha kikapcsol készenlét helyett. Ezt a hibát hogy lehetne kiküszöbölni?

Egyébként viszont két akkut használok felváltva. Egyet a gépben tárolok, egyet pedig külön. Megfigyeléseim szerint, ha átlagosan három hétig nincs bekapcsolva a kaptop, a külön tárolt akku kapacitása 80 % körül van, a gépben levőé 50 %.

(#281) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Honnét lehet kideriteni,hogy mely tipúsú aksik jók 1 asus notiba?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#282) dane


dane
senior tag

Sziasztok!

A napokban vettem használtan egy Thinkpad X61-be való Li-Ion 8 cellás akkut!
A gazdája elmondta hogy régóta nem használta (kb 1 éve). Mikor kiprobáltam, be sem kapcsolt a gép, valószínűleg nagyon sokáig állt az akku üresen. Elindítottam tápegységről, kiolvastam az adatokat és láttam hogy az akku jó állapotú, Design Capacity: 74Wh, Current Capacity 73Wh, 50 ciklus stb stb... Teljesen rendben volt. Azóta 2x kisütöttem az akkut, azaz lemerítettem amennyire csak lehet. Most már csak 63Wh-t tud az akku (Thinkpad Power Manager szerint).

Várható hogy rövid idő alatt teljesen tönkremegy az akku?
Az hogy 1 évig töltés nélkül tárolták lehet végzetes?
Van valami megoldás amit "szokás" ilyen hosszú használat nélküli idő után csinálni?

Üdv

(#283) brd válasza dane (#282) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos nem igazán, ilyen az, amikor (közel) teljesen feltöltve tárolják a Li-Ion akkukat, ez nagyon nem tesz neki jót. Teljesen nem megy tönkre várhatóan, de valószínűleg még csökkenni fog rohamosan egy ideig a kapacitása.

The only real valuable thing is intuition.

(#284) dane válasza brd (#283) üzenetére


dane
senior tag

Nos azóta már csak 44Wh az akku max kapacitása, és a Power Manager is "Poor" státuszba tette az akkut. Sajna vissza kell vinnem, még jó hogy volt rá egy hónap gari.

Veszek inkább újat. De honnan tudom hogy a boltban olyan akkut fogok kapni, ami nem állt több évet egy raktárban töltetlenül?

(#285) brd válasza dane (#284) üzenetére


brd
nagyúr

Ha 40-45% környékére töltve, hűvösben tárolták, akkor az 1, esetleg 2 év még nem jelent sokat, szinte újszerű állapotban van olyankor is (95% körüli lesz így a max. kapacitása). Ha nagyon át akarnak verni, akkor sehonnan nem tudhatod, mert ugyan a Li-Ion akkukhoz szinte minden esetben jár egy elektronika, amelyben ott van a gyártás, első használat dátuma, ciklusok száma stb., de valószínűleg ezeket is át lehet írni, megfelelő felkészültséggel. Azért nem ilyen rossz a helyzet, ilyennel ritkán találkozni. :) Tehát egyszerűen berakod a gépbe, és ha újként árulják, de nem 30-40% környékén van a töltöttsége(*), és 1 évnél idősebb, akkor nem veszed meg.

*: Persze ha szándékosan feltöltik neked, mielőtt eladják (ez magánembereknél valamiért szokás), az más kérdés, ill. az is lehet, hogy elsőre rosszul méri fel a géped az aktuális kapacitását, mert teljesen más kapacitású akku' volt benne korábban, ezért nem feltétlen szentírás ez a töltöttségi szint, ezért a lényeg, hogy lehetőleg ne legyen teljesen lemerülve, és teljesen feltöltve sem, amikor megveszed.

The only real valuable thing is intuition.

(#286) fazr


fazr
senior tag

Az normális, hogy kétszer merítettem 50% körülire az akksi-ét és már 1%-ot romlott az állapota? :o
Szerintem nem, főleg ahhoz képest, hogy húgom notijában 1 év után is csak 3% az elhasználódás.

Mikor kibontottam a notit az akksi teljesen le volt merülve (legalább is nem tudtam vele bekapcsolni a notebook-ot), valamint eddig inkább hálózatról használtam és eközben az akksi töltöttsége kb 1 hét alatt alatt 92%-ra csökkent. Ugye nem töltődik folyamatosan az akksi, így elvileg kímélődik, de akkor is gyorsnak vélem ezt a "merülést" hálózati használat mellett.

(#287) zoli62 válasza zoli62 (#280) üzenetére


zoli62
addikt

Na azóta nem produkálta.

(#288) zoli62 válasza fazr (#286) üzenetére


zoli62
addikt

Toshiba notebookom gyári akkumulátora egy hónap után már 16 %-os elhasználódottságú volt. Toshiba szervíz azt mondta, ez természetes.

(#289) titisz


titisz
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnem a segitsegeteket kerni. Meg mondom oszinten nem vagy egy techniki zseni, csak egy 22 eves lany aki szimpla felhasznaloi szinten erdeklodik. Van egy nokia E66-osom, aminek az aksija mar 2 eves volt igy egen gyakran es gyorsan lemerult. Ez normalis, azt hiszem, ugyeba minden aksinak van egy bizonyos elattartama. Azonban, az elmult het szombatjan vettem egy vadonatuj aksit, azt mondtak gyari volt. Meg aznap este feltettem a toltore. Azt az utasitast kaptam, hogy kb 12 oraig kell tolton lennie. Nos, az enyem kb 11 es fel orat volt a tolton, viszont ez az uj most hamarabb lemerul mint a regi. Egy teljes napot nem bir ki, a nap kozepen meghal. Lehet hogy gyarilag rossz az aksi es csak vissza kene vinnem, vagy en rontottam el valamit? Elore is koszi a valaszokat, szep napot kivanok mindenkinek!

(#290) shteer válasza titisz (#289) üzenetére


shteer
titán

nem ronthattad el - vidd vissza :K

..szerintem jónak tűnik

(#291) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Sziasztok!
Kipurcant a régi akksim a notimban, vettem egy újat. Van valami technikája a beüzemelésnek, vagy csak berakom és jóccakát...?
Ilyen akksiról lenne szó...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#292) brd válasza Dirtyz (#291) üzenetére


brd
nagyúr

Mivel Li-Ion, csak berakod, és használod.

The only real valuable thing is intuition.

(#293) ubid


ubid
őstag

Helló!
Pár tanácsot szeretnék laptop akksi használatával kapcsolatban annak érdekében, hogy a laptop akksi bírja jó ideig.

Olvastam több helyen erről, de mindenki mást állít, pont az ellenkezőjét.

Tapasztalatra inkább támaszkodnék viszont.

tehát:
hogyan érdemes használni az akksit?

olvastam például hogy nem jó hálózatról használni mindig mert melegszik és nem tesz jót ha mindig 100 %.
olvastam olyat is, hogy érdemes kivenni ha hálózatról használom.

Tehát akkor most hogyan is?

kösz a segítséget

-.-

(#294) brd válasza ubid (#293) üzenetére


brd
nagyúr

Mitől lesz hitelesebb, ha most még1 helyen olvasol valamit? ;)

Ha Li-Ion-ról van szó (ez újabb notiknál szinte 100%), akkor a kezelése annyiban kell(ene) kimerüljön, hogy ha hosszabb ideig nem használod (nem kell róla működjön a gép - legfeljebb rövid ideig - , és nem merül le magától sem mondjuk 10-20%-os töltöttség alá), akkor 40%-45% körül legyen a töltöttsége (és minél hűvösebb helyen próbálod használni). A kevésbé gondos notebookgyártók nem foglalkoznak azzal, hogy az akku' a lehető legkevesebb töltési/merítési ciklust viselje el, ezért előfordulhat, hogy az összes áramszünetnél/áramingadozásnál kap egy új ciklust, teljesen feleslegesen az akku'. Gondosabb gyártóknál (IBM/Lenovo, és Dell, akiről tudok, de talán a HP is) lehetővé teszi a töltőelektronika vezérlését olyan módon, hogy be lehet állítani 2 szélső értéket. Az alacsonyabb alatt kezdi csak el tölteni az akku'-t, és akkor is csak a magasabb értékig (általában % értéket adhat meg a júzer). Tehát pl. 10% alatt kezd el tölteni, de csak 45%-osra tölti fel (de mondom, ezek állíthatóak, ez a lényeg; a nem állítható gépekben, a legjobb esetben ez a két érték 90-95% és 100% szokott lenni, vagyis ha teszem azt, 10 percig ment akku'-ról a gép, akkor is feltölti teljesen, amikor hálózati áramot kap). Ez a beállíthatóság akkor jó, ha sokáig jellemzően hálózati áramról működik a notebook, mert ilyenkor legfeljebb a rövid áramszünetek/áramingadozás idejére van használva az akku', és akkor is csak meríti a gép (ameddig el nem éri az alsó töltöttségi értéket). Ez a lehető legjobb az akku'-nak, mert így kevesebb ciklus kerül bele, valamit egyáltalán nem kerül a teljes töltöttségi szint közelébe az akku', mert az majdnem olyan rossz, mintha sok "ciklust kapna".
A "gépből kivenni" tanácsnak akkor van értelme, ha a géped nem olyan, amelyben lehet vezérelni a töltőáramkört, valamit akku' nélkül könnyebbnek érzed a gépet, és ez fontos is neked, és amúgy sem sokat használod akku'-ról (ilyenkor 40-45%-ra töltsd csak fel, és úgy vedd ki a gépből, és hűvös helyen tárold, de ne a fagyasztóban!). Egyéb esetben a fenti beállítással (10-20%, és 45%) jobban jársz, mert megmarad a nagy kapacitású szünetmentes is. ;) A melegedés is amiatt van, hogy folyamatosan rátöltöget a töltőáramkör az akku'-ra, ha kell, ha nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#295) ubid


ubid
őstag

Köszönöm a kimerítő választ!

Dell Inspiron N5010-esem van, de sajnos ezt a beállítást nem találtam meg benne, pedig érdekelne !

Merre található kb ?

Gondolom Power Options, de ebben nem látok ilyet!

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

-.-

(#296) brd válasza ubid (#295) üzenetére


brd
nagyúr

Van egy olyan cucc', hogy Dell™ ControlPoint, abban van valahol, de pontosan meg nem mondom hol, mert nincs Dell notebook a közelemben.

The only real valuable thing is intuition.

(#297) ubid


ubid
őstag

Köszönöm meg is van a program!

-.-

(#298) ubid


ubid
őstag

Mégsincs meg a program mert ahogy látom 64 bites win alá nem csináltak. 32essel meg nem akar menni sehogy se:S

Nem tudsz mondani valami hasonlót amivel ugyan ezt a beállítást el lehet érni ?

köszi

-.-

(#299) brd válasza ubid (#298) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt általában csak az adott notebook gyártója tudja elkészíteni, és csodálkoznék, ha nem készítettek volna 64 bites OS-re ilyet, de a Dell support oldalától hülyét kapok, úgyhogy ebben sajnos nem tudok segíteni.

The only real valuable thing is intuition.

(#300) felora:)


felora:)
tag

sziasztok!

van egy samsung r540-es notim, 6cellás li-ionos akksi van benne. az lenne a kérdésem, hogy van benne egy olyan opció, hogy az akksit csak 80%-osra tölti fel, így növelve annak élettartalmát. van értelme bekapcsolva hagyni ezt a funkciót a biosban? vagy mehet 100%-ig?:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.