Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) N.Kory


N.Kory
csendes tag

Sziasztok!Az lenne a kérdésem,az akksim eddig jó volt,de egyik nap csak 70%ig töltötte fel,és hamar le is merült,és azóta igy csinál,mi lehet a gond??hogyan tudnám javitani az élettartamát?Ja és IBM Thinkpad T42 laptop.

(#302) szucsi19 válasza N.Kory (#301) üzenetére


szucsi19
tag

Szép Napot.
Nálunk mindenkinek van notbookja a családban (4-en vagyunk), és elég sűrűn cserélgetem is. Különböző típusok:Asus A7V,Asus mp8300, Asus F7400, Acer 2410, Acer Extensa 5220, Toshiba L30, Acer 230, HP XE3, Az akkukat feltöltve a polcon tárolja mindenki. 1hónapban 1x kisütjük és újratöltjük őket. Ilyen használat melett mindegyiknek nőtt az akku teljesítménye. Volt egy régi HP XE3-asom, aminél elég szembeötlő volt a válltozás.Egy ilyen kúra után 10percről-50percre nőtt a használati idő. wifi-s nettel

Szűcs István +36 30/568 4822

(#303) szuzi80


szuzi80
tag

sziasztok,

Tanácsot kérnék töletek.
Most készülök a feleségemnek notebookot venni, eddig csak asztali gépet használtunk.
Hogy célszerű használni a laptopot, hogy az akksija sokáig birja?
Az elég, ha az akksit feltöltve tárolom, vagy van még más okosság az akksi kimélésére?

üdv, Péter

(#304) brd válasza szuzi80 (#303) üzenetére


brd
nagyúr

Olvasnivaló. (Remélem, azért érthető az elgépelésekkel együtt is.)

The only real valuable thing is intuition.

(#305) Szajbee válasza ubid (#298) üzenetére


Szajbee
tag

Nekem Vostro 3350-esem van, és én is kíváncsi lennék erre az akksi beállító cuccra. Az alap programok között nem találom, pedig talán ez hangzik a leghasznosabbnak. Dell Support oldalán szintén semmi egyenlőre, egy pdf fájlban találtam leírást a control point-ról, de csak Latitude laptophoz "reklámozza". Kár érte.

Ha valaki megtalálja, írja be legyen oly drága :)

(#306) beluschi


beluschi
tag

Üdv!

Vettem egy használt akkumulátort. Betettem a laptopba, 66%-ot írt ki, 1,5 órás üzemidővel. 45 perc alatt lement 33%-ra, utána nem figyeltem, de 10 perc után kikapcsolt. Feltettem hálózatra a gépet, elkezdte tölteni, de 42%-ig töltötte csak fel, utána nem töltötte tovább az akkut. A gondom az, hogy ha levettem hálózatról a gépet, egyből ki is kapcsolt, tehát hiába mutat 42%-os töltöttséget, nincs benne kraft.

Van valami ötlet, hogy mit lehet vele kezdeni, vagy pont most halt be az aksi és ennyi.

Homeworld forever

(#307) GaborGh válasza beluschi (#306) üzenetére


GaborGh
őstag

Hali!

Valaki tudna olyan programot mondani, ami kiírja, hogy az adott akkumulátorban, mennyi ciklus van, vagy hány órát üzemelt?

Köszi

(#308) v.attis


v.attis
őstag

Li ion aksit megvédhetem, ha nem töltöm fel teljesen? A laptopomban van olyan funkció ami csak 80%-íg tölti fel az aksit ezáltal nyújtja az élettartamát. Érdemes ezt használni?

(#309) brd válasza v.attis (#308) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a rövidebb akksis idő nem zavar, akkor igen.

The only real valuable thing is intuition.

(#310) artiny


artiny
őstag

Uj notebook LI-ionos aksi /6cella/

Mit kell tennem vele?
Olvastam h ket haromszor maxra feltolteni de olvastam olyat is h nem szabad teljessen hagyni lemerulni es olyat is h egyszer 16 orat kell tolteni....most akkor mit is tegyek? :B

mi az h teljes kisutes,vagy h kisutes?

[ Szerkesztve ]

(#311) brd válasza artiny (#310) üzenetére


brd
nagyúr

Betenni, használni. Ha kicsit gondoskodni is szeretnél róla, akkor ezt olvasd el. Kisütni a Li-Ion-t nem tudod, mert (elvileg) megakadályozza az akku' saját elektronikája. Annyiból lehet értelme teljesen feltölteni, majd lemeríteni teljesen, hogy a gép, amiben használod, pontosabban fel tudja mérni a két szélső állapotát az akku'nak.

The only real valuable thing is intuition.

(#312) artiny válasza brd (#311) üzenetére


artiny
őstag

Lenovo gep lessz, Li-Ion nal azt olvastam 3 - 5 % lek ala ne menjen. Ha allithato lenne az aksi akkor also erteknek beallitok 7-8% -t,a felsohatarnak nem tudom mennyit kéne?!?
90% lék jó lenne?

Ha megjon a noti,akkor felteszem teljsen tolteni egy par órával tobbre /2-3 ora/ miutan jelzi h elerte a max toltotsegi szintet /90%-ot/.Majd hasznalom mig le nem merul 7-8%.
Ez így jó ? :F

(#313) brd válasza artiny (#312) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, teljesen merítsd le. Ameddig még életjelet ad a gép vele. Ha kikapcsol, kapcsold vissza (lépj be a BIOS-ba, vagy állítsd meg a boot folyamatát valahogy, pl. a PAUSE gombbal, nehogy az OS megboruljon attól, hogy töltődés közben kikapcsol a gép), és még1x, meg még1x, ameddig bekapcsol (nem megy tönkre ettől, mert ez a szint még messze van a teljes lemerítettségtől, ezt csak az akku' elektronikája "csinálja", de sokáig ne maradjon ebben az állapotban persze). Aztán dugd csak töltőre. 10%-45% körül érdemes a két szélső értéket állítani, de ha az akku'idő is fontos, akkor lehet a magasabb érték 80%, vagy 90% is. A lényeg, hogy sokáig ne legyen a teljes feltöltöttség állapota közelében, és ne legyen sokáig a lemerített állapot közelében sem. Lenovonál egyébként a PM software is meg tudja ezt az állapotfelmérést csinálni, ha advancedre kapcsolod a nézetet, akkor a battery maintenance alatt lesz egy "valamilyen" reset, ha jól emlékszem. Az azt csinálja, hogy lemeríti, majd feltölti (vagy fordítva).

The only real valuable thing is intuition.

(#314) mArZsi


mArZsi
tag

Nem biztos, hogy teljesen ide tartozik, de egy gyors akku kérdés.
Telefon akkumulátorok van, hogy 3-4 érintkezősök. Ebből 2 rendben, a többi az mi? Hőmérséklet szenzor visszajelző meg mi lehet még?

(#315) floroki


floroki
csendes tag

Sziasztok!
Nekem rögtön 2 aksis kérdésem is lenne :)
I. hogy egy Dell Inspiron1501 es laptoppal rendelkezem, amibe egy 6 cellás Li-ion aksi jár, és egy jó ideig az aksi töltése alatt használtam a gépet is (tehát egy időben a töltéssel). Aztán észrevettem h miután kihúzom a kábelt, csak kb 20-40 percet bírja az aksi, valamit tehetnék, annak érdekébe, hogy megnöveljem az időtartamot, vagy dobjam ki és vásároljak egy másikat? Esetleg az segítene, ha újra lemeríteném és feltölteném teljesen?
II. a samsung telefonomban is Li-ion aksi van, azt hogy tudnám jó hosszas ideig életben tartani? Illetve milyen módszerrel, tölsem és meritsem? :U
Előre is köszi a választ! :D

(#316) floroki


floroki
csendes tag

Az előbb kifelejtettem, hogy csak 3%-ra töltődik fel, tovább leáll a töltés. Mitől van ez? Hogy tudnám tovább töltetni? :F

(#317) bb.bocs


bb.bocs
őstag

olvastam 600 féle tippet de nem tudom melyik a nyerö. acer akksi li ion aksiról van szó . 15% os károsodást jelez. havi 1szer meritem le, majd feltöltöm elteszem és ennyi. mit csinálok rosszul? legyen gépen? hasznljam árammal? mit tegyek? a régi akksim áram alatt volt, és tönkre is ment... kezd az agyamraa menni az akksimizéia...

(#318) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

A mobilomban lévő 1300 mAh-s litium-ion akksit 2000 mAh-sra cserélném, a kérdés hogy a régit hogy érdemes tárolnom? Most kb. háromnegyedig merült, pótakksiként használnám időnként.

Let the Zone take me if I am.

(#319) mArZsi válasza kutga (#318) üzenetére


mArZsi
tag

Feltöltve.

(#320) brd válasza kutga (#318) üzenetére


brd
nagyúr

40-50% környékére töltve, és félévenként utántölteni ugyanide, ha lemerül mondjuk 20% alá.

floroki: Az jó eséllyel menthetetlen sajnos.

bb.bocs: Pár hozzászólást olvass vissza. "mit csinálok rosszul?": pont ezt: "majd feltöltöm elteszem és ennyi".

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#321) bb.bocs válasza brd (#320) üzenetére


bb.bocs
őstag

most már azt csinálom, hogy feltöltöm, használom feltöltöm... de a 15% os használodás csak romlik... állitolag visszalehet csinálni 1 2 % ra is, de nekem nem megy :)
csak fél év gari van az akksira asszem

(#322) brd válasza bb.bocs (#321) üzenetére


brd
nagyúr

Ez fizikai ráhatás (felújítás) nélkül nem lehetséges, nem tudom, hol olvastad...

The only real valuable thing is intuition.

(#323) bb.bocs válasza brd (#322) üzenetére


bb.bocs
őstag

az oldalon olvastam kollégától hogy ö lemeritette, feltöltötte és javult... 2 honapos a gépem kb, és 4szer volt akksi használva... hogy lehet hogy 16% ot romlik ennyii használattol. felháboritó...az akksik csak 20000ek...

(#324) brd válasza bb.bocs (#323) üzenetére


brd
nagyúr

Az elhasználódás? Kizárt. Legfeljebb úgy tudom elképzelni, hogy rosszul állapította meg az akksi elektronikája, és egy feltöltés-lemerítés ciklustól az igazi értékre áll be. Ezt esetleg megcsinálhatod vele.

The only real valuable thing is intuition.

(#325) bb.bocs válasza brd (#324) üzenetére


bb.bocs
őstag

TELJESEN LE?:p

(#326) brd válasza bb.bocs (#325) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, nyugodtan, az akku' saját elektronikája úgysem engedi a veszélyes szint alá. Persze ne hagyd mondjuk fél évig teljesen lemerítve, mert akkor az önkisülés miatt ennyi idő alatt már a veszélyes szint alá is lemerül, és károsodik.

The only real valuable thing is intuition.

(#327) bb.bocs válasza brd (#326) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor meritek :) bár van aki ezt pont nem javajosja

(#328) brd válasza bb.bocs (#327) üzenetére


brd
nagyúr

Ha egy készülékben használva, kikapcsolásig lemeríteni (esetleg még néhányszor bekapcsolni próbálni a készüléket, hogy még 1 kicsit merüljön), majd rövid időn belül elkezdeni tölteni is, és úgy érti az illető, hogy ezt nem javasolja, akkor nem ért hozzá. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#329) bb.bocs válasza brd (#328) üzenetére


bb.bocs
őstag

azt halllottam hoy a li ion vagy milyen akksik mint ez, nem szeretik ha csonkig meritem. és ha lemeritettem, kikapcsolva töltsem fel vagy belehet kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#330) brd válasza bb.bocs (#329) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, nem szeretik, de az akku saját elektronikája eleve nem engedi odáig merülni. Mindegy, hogy hogy töltöd, ha a töltő el tudja látni a készüléket, és az akku' töltését is egyszerre (elsősorban mobiltelefonoknál szokott problémát okozni, hogy gyenge a töltő, vagy pl. USB-n keresztül töltve az USB által szolgáltatott energia a kettőre együtt már kevés).

The only real valuable thing is intuition.

(#331) bb.bocs válasza brd (#330) üzenetére


bb.bocs
őstag

megcsináltam, töltöm. ugyanaz :) de lehet jobban kalibrál ... hát akkor elég hamar tönkrefog menni ha 2hónap alatt, 4szeri használat után 16% ot romlik... ergo fél évig jó max, ha alig használom, ha használom még eddig sem... ez hogy működik... nem is értem. fél év gari van külön az akksira persze

(#332) brd válasza bb.bocs (#331) üzenetére


brd
nagyúr

Annyit még a fullra töltve tárolás miatt sem romolhatna, tehát vagy gyári hibás, vagy eleve ilyen gyenge minőségű. :-(

The only real valuable thing is intuition.

(#333) bb.bocs válasza brd (#332) üzenetére


bb.bocs
őstag

:( fél év alatt kitudom nyirni? vagy elöbb? mert akkor simán visszaküldöm a megmaradt 2 3 hónapon belül :D

(#334) brd válasza bb.bocs (#333) üzenetére


brd
nagyúr

1 évet azért ki szoktak bírni a Li-Ion-ok, bárhogy is használják őket. Ha ennyit sem bír, akkor az nem akku', hanem egy környezetszennyező moslék.

The only real valuable thing is intuition.

(#335) bb.bocs válasza brd (#334) üzenetére


bb.bocs
őstag

meglátjuk. ha nem birja akkor ez az acer ... csak reméltem ez nem ugy lesz mint a másik, hogy 1 év után az akksi kuka és nemtudom vinni sehova csak ha vagyonokért veszek bele 1 akksit, ami jó ha még 1 évig jó és bir 2.5 órát talán de inkáb 1.5 2 öt

(#336) Rencsi_91


Rencsi_91
csendes tag

Sziasztok! Olyan gondom lenne, amit már itt írt is vki előttem, hogy van egy olyan beállítás (windows 7) a laptopon, hogy csak 80% ig engedje az akksit feltölteni. Hol lehet ezt megtalálni? Vissza szeretném állítani, de egyszerűen nem találom...
Köszi!!

(#337) brd válasza Rencsi_91 (#336) üzenetére


brd
nagyúr

A Windowsban nincs ilyen beállítás (ha valaki szerint van, engem is érdekelne a pontos helye). Amennyiben a laptop gyártója biztosít ilyen lehetőséget (pl. egyes Lenovo/IBM, Dell, HP laposok), akkor azt külön programmal teszi; ha nem, akkor sajnos...

The only real valuable thing is intuition.

(#338) Thusor


Thusor
őstag

Mit tudtok arra tanácsolni ha általában hálózatról használom a gépet, de előfordulhat az is hogy néha a munkám során aksiról kell használnom. Az aksit ilyenkor érdemes 2 hetente lemeríteni és feltölteni? Nem szeretném aksi nélkül használni a gépet amíg hálózatról használom, mert soha nem lehet tudni előre hogy éppen mikor fog kelleni aksiról használnom a gépet a melóhelyen.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#339) LacBp


LacBp
tag

sziasztok!

szerintetek érdemes notebook aksiban cellát cserélni? vagy az elektronika úgysem fogja feltölteni rendesen?
a mostani akkum fél órát bír ki. de ha ki húzoma töltőt, akkor a windows xp egyből áthúzza az akkut, hogy rossz..

(#340) Danny-L


Danny-L
csendes tag

Sziasztok!

Meglehet tudni valahogy, hogy egy akkumulátor Li-ion, Ni-Cd vagy Ni-Mh? Van rajtuk valami kód? Csak mert volt egy kütyü amibe tönkrement az akksi és 4db AAA méretű elem volt benne. Ezeket cserélném ki de nem tudom melyik típusú akksik voltak benne és hát a Li-ion más V-ot ad le.
Köszönöm!

Jackson forever :D

(#341) Bakter82


Bakter82
csendes tag

Nálam annyi a probléma hogy:
Akksiról semmi információ, próbáltam kettővel. Aida sem látja.
Ha kihuzom a töltőt pirosan villog az akksi visszajelző és egy két percen belül kikapcsol.
Amugy hálózatról simán megy. Próbáltam másik töltővel azzal is ugyanez.
Ha valaki tud valami okosságot kérem jelezzen!
Köszi!

(#342) sirkope


sirkope
tag

Sziasztok,

Nem tudom él-e még a topic, lenne egy kérdésem:

Van egy kb. másfél éves HP-Compaq Presario CQ62-a60SH notebook-om, néhány hete a win7 kiírta a töltés jelző ikonnál, hogy telep csere javasolt (nagy piros X) akkuról kb 20-30 percet bír (igaz, új korában is csak kb. másfél órát). Elvittem a GP akkusokhoz, bemérték ~275 ciklust ment már, szerintük max 400 ciklust bírnak, de nem építik át, próbáljam a kritikus akku szint értékét 3%-ra állítani, töltsem-merítsem 6-8 alkalommal, hogy újra kalibrálódjon, ha javul akkor ok, ha nem újraépítik.
A win7 nem engedte 8% alá állítani, visszamentem, közölték frissítsek BIOS-t, mert addig, amíg a 3%-ot be nem tudom állítani, nem tudja a töltöttségi infót visszaírni az akkuba, és így nincs értelme új akksinak/átépítésnek, mert az első kalibrálást sem tudom megtenni, és csak nyüglődés lessz, de higgyem el, ha be tudom állítani, a mostani akksit is rendbe lehet hozni....
Frissítettem a BIOS-t, most 5%-nál kisebb értéket nem enged beállítani (igaz, most nincs a nagy piros X az akku töltés ikonnál). Egy HP assistant proggi szerint(is) csereérett, és induláskor:

HP Battery Alert
The system has detected the storage capacity of the battery stated below to be very low. For optimal performance, this battery may need to be replaced.
Primary (internal) Battery (601)
ENTER - Continue Startup
For more information, please visit: www.hp.com/go/techcenter/startup.

Kinek higgyek? Miért nem tudom 3%-ra állítani a határértéket, amikor akkus üzemben kikapcsoljon a noti?

Bocs, ha sok voltam.

(#343) sirkope


sirkope
tag

Bakker, én úgy gondoltam ha egy BIOS a legfrissebb, akkor abban minden benne van az előző javításokból, lehet, hogy tévedek?

Ezt raktam fel:

Megjelenés: 2012-01-06
Verzió: F.2B
Kompatibilitás: Microsoft Windows 7 (32-bit), Microsoft Windows 7 (64-bit)
Javítás/bővítés: - Fixes an intermittent issue which causes the error message "Display driver stopped responding and has recovered" to be displayed in the system tray.

Ez az egyel előző:

Megjelenés: 2011-12-06
Verzió: F.2A
Kompatibilitás: Microsoft Windows 7 (32-bit), Microsoft Windows 7 (64-bit)
Javítás/bővítés: - Fixes an issue where the battery does not charge or does not hold a charge and the system shuts down when the power adapter is disconnected.

Most akkor melyiket?

A GP akkus pacák azt mondta, olyan BIOS-ra frissítsek, amelyik az akku töltést javítja.

Az F.2B nem tartalmazza az F.2A-t?

(#344) tench


tench
tag

Sziasztok!

2 éve februárban vettem egy asus laptopot.
Az aksija már csak kb 70 percet bír, az everest szerint az
elhasználódás mértéke 42 %. Ez egy viszonylag fiatal gépnél
természetes?

(#345) brd válasza sirkope (#343) üzenetére


brd
nagyúr

Normáliséknál szokta tartalmazni, de a HP-t ilyen téren nem ismerem (pontosabban laptop témakörben nem).

tench: A Li-Ion-nál, úgy, ahogyan az ASUS, és az átlagos felhasználó bánik vele, teljesen megszokott.

The only real valuable thing is intuition.

(#346) katymarag


katymarag
csendes tag

Sziasztok! Li-Ion 4400mAH-nál szükséges aksiformázás? És a gépet hogy jobb használni? ha telepen van, vagy feltöltés használás, kikapcsolás, feltöltés stb. Valamint ha telepen van és úgy használom kiszedjem az aksit?

(#347) katymarag


katymarag
csendes tag

Sziasztok! Li-Ion 4400mAH-nál szükséges aksiformázás? És a gépet hogy jobb használni? ha telepen van, vagy feltöltés használás, kikapcsolás, feltöltés stb. Valamint ha telepen van és úgy használom kiszedjem az aksit?

(#348) lapa válasza katymarag (#347) üzenetére


lapa
veterán

nem kell formázni. a li-ion a következőket nem szereti:

-töltés
-töltöttség
-meleg
-mélykisülés (pl. lemeríted 0%-ra és utána egy hónapig nem töltöd fel)

mindegy kiszeded-e, tápról (nem telepről, telep = akksi) használva nem piszkálja az akksit. ilyenkor magától merülget, pár hét alatt 95-97% körülre. akkor a gép visszatölti 100%-ra és megint békénhagyja.

komolyabb gépeknél be lehet állítani, hogy pl. 40 és 60% között töltsön, ez az élettartamnak jó de nyilván kisebb az üzemidő.

[ Szerkesztve ]

(#349) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!
Van egy 8710p notim, és abban egy alig használt akku, aminek az elhasználódása 0%, de az elmúlt 3 év alatt csak 13x volt lemerítve és feltöltve, ami valószínű nem tett jót neki.
A minap lemerítettem és a gép nem hajlandó 50% fölé tölteni, pedig azt írja ki a HP Battery Check, hogy a minden cella okés, az akku kiváló...

Mi mehetett tönkre?

Szimplán az akku, vagy az akku töltésvezérlője, vagy a tápegységem nem tökéletes???

A gép akkus indulásnál sárgán villog és csak utána kapcsol be. Ez mit jelent???

(#350) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, adott egy 2 éves noti, eredeti akku, töltő, az xp alatt ha töltöm 36% nál megáll a töltés mintha maxon lenne, ha merül ujratölt de csak addig megint, everest szerint 20% az elhaszálódás, szerintetek mi lehet ?
köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.