Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) neilszab válasza neilszab (#200) üzenetére


neilszab
őstag

Találtam egy programot a neve Power Manager, de csak Mac-re jó. :((

Valamint részletesen utánolvastam a témának, eddig nagyon úgy tűnik nekem, az "elképzelésem" hozzájárulhat az akksi élettartamának növeléséhez, mivel jelentősen csökkeni a felhasznált feltöltési ciklusok számát, melyek száma - mint tudjuk - sajnos véges.

Hiszen teljesen fölösleges 90% meg 80%-okról újra és újra felötögetni az akksit, meg foylamantosan csepptöltögetni, ha úgyse tervezünk hosszabb konnektornéküliséget a közeljövőben..... :U

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#202) spyduck válasza felora:) (#198) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akku kalibrálás: [link]

(#203) neilszab válasza neilszab (#200) üzenetére


neilszab
őstag

Nos UP helyett... :)

.. mivel sokat olvasgattam a témában, leírom összefoglalva mit tudunk eddig a Litiumos akksikról:

- Nem szabad kisütni, illetve túltölteni, de az elektronikája amúgy se engedi
- Élettartama véges számú merítés/feltöltés ciklusból áll
- Alacsonyabb hőmérsékleten jóval tovább bírja mind használat, mind tárolás közben
- Tárolni feltöltött állapotban (olyan 60-80%-on), száraz, hűvös helyen érdemes
- Ha teljesen lemerül, akkor elromlik, ezért tároláskor is 1-2 havonta érdemes felötleni
- A folyamatos csepptöltés nem teszi neki túl jót, ilyenkor inkább vegyük le az akksit

Ami még kérdéses:
- Egyesek szerint nem számít elhasznált feltöltési cikklusnak, ha 70-80-90%-ról töltjük fel ismét az akksit, mások szerint azonban ez sem használ neki.

- Egyesek szerint nem érdemes alaposabban lemeríteni az akksit, mások szerint pedig előnyös lehet néha majdnem teljesen lemeríteni (amig a beépített elektronika engedi), majd maxra feltölteni, ezzel kicsit "megedzeni" a cellákat.

A kérdésem viszont továbbra is fennáll: #200

-Tudtok-e olyan progit, mellyel letíltható a hálozatra dugáskor történő automatikus meinduló folymatos töltés?

- Csak azért néhány laptophoz van ilyen gyári progi (Lenovo, Mac), mert ezen funkcióhoz vmi hardveres háttérmegoldás is szükségeltetik?

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#204) SAIKON


SAIKON
tag

Üdv!

Most bontottam ki egy zsírúj IBM akkut.
Beraktam a notiba (T43) de nem tölti, csak sárgán villog a töltésjelző:(
Azt írja a power manager, hogy 2005-ös gyártású.
Fel lehet ezt éleszteni valahogy?

(#205) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Egy évet állt a régi Acer notebook-om a padláson, és az akkuja meghalt, vagy nem tudom, de nem működik.
Nagyon jól bírta előtte, 3-4 órát is ment. Viszont így elég ciki, eladni se tudom nagyon. Be lehet valahogy "bikázni", vagy életre kelteni?
Egy régebbi notim (még valami ezer éves P3-as) is állt vagy két évet, annak semmi baja.....

Impossible is nothing

(#206) tserrof77 válasza meroly (#205) üzenetére


tserrof77
senior tag

Hasonló tapasztalatom annyi, hogy rajta kell a töltőt hagyni, magához kell térnie, utána szépen veszi a töltést. Bár ez egy régebbi p3-as Compaq Armada 4500-as volt, de egy acer 3003WLMi akkuja is feléledt fél év pihenés után. Nem hinném, hogy behalt az akkud, csak totál lemerült. Hagyd fenn egy éjszakára tölteni, utána próbáld meg.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#207) meroly válasza tserrof77 (#206) üzenetére


meroly
veterán

Köszi, már próbáltam pár éjszkát, de sajna nem megy :(

Impossible is nothing

(#208) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Vettem kb. 2napja egy uj akksit a dell gepembe, ahogy beraktam megneztem everest mit ir ra es kicsit megdöbbentem hogy egyböl 26%-os elhasznaltsagot mutatt. Gondolom mehet vissza a boltba ugye? Annyi kerdesem lenne hogy mit tudok mondani ilyenkor miert szeretnem garanciaztatni? Van valami jelentösege ilyen esetben az everest altal közölt adatoknak, tudok ezzel ervelni?

"Later Nerd!"

(#209) kali válasza Dr.Burn (#208) üzenetére


kali
legenda

érvelni tudsz vele, de vagy elfogadják, vagy nem...
újabb szériás everest segítségével nézted?
mert kezdésnek a 26% valóban nem valami szép...

(#210) pukkancska


pukkancska
tag

Hali
Van egy Hp laptopom.
Nem valami erős az aksija, de a 2 órát elbírja.
34%-os az elhasználódása.
Amikor teljesen feltöltöm és lehúzom a töltőről, azt mutatja, hogy 100%-os a töltöttsége.
5-6 perc múlva kikapcsol, és ha megnyomom a bekapcsoló gombot, villog, hogy akku lemerült. Kivettem az akkut, és a tesztelőjén azt mutatta, hogy kb. 20% van még benne.
Rádugtam töltőre és kb. 5 mp múlva lehúztam. Akkor azt írja hogy ~70%-os a töltöttsége, de pár perc múlva ismét kikapcsol, és gyengének jelzi az akkut.
Mit leletne ezzel csinálni?

(#211) Dr.Burn válasza kali (#209) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Igen a legujabb everestel neztem.

"Later Nerd!"

(#212) .bandi


.bandi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 10 hónapos Dell laptopom, benne egy 6 cellás Li-ion akksival. Újonnan, 100%-ra töltve 4 órát írt ki a rendszer (ubuntu és vista), hogy "addig fogja bírni". A laptopot nagyrészt hálózatról használom (úgy hogy az akkumlátor is benn van).

10 hónap elteltével a kapacitás 56%, és teljesen feltöltve 1:40 percet ír ki, és mindezt takarékos üzemmódban. Normális az ekkora romlás ennyi idő elteltével?
Egyszeri lemerítés-feltöltés alatt 6%-ot romlik a kapacitás (62% --> 56%).
Szerintetek lehet valahogy javítani még az élettartamán?

(#213) pukkancska válasza .bandi (#212) üzenetére


pukkancska
tag

Ez engem is érdekelne! :DDD

(#214) nussbaum


nussbaum
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy új netbookot. Eredetileg az aksinak 3 órát kellene kibirnia. Ez kettőnél lemerül.Mit kellene tennem, hogy visszanyerjem az eredeti élettartalmát?

köszönet.

(#215) rakal válasza nussbaum (#214) üzenetére


rakal
senior tag

Persze,papíron 3 óra.
Sajnos WiFI ,egyéb extra dolgok (pl.BT) alaposan lecsökkentik a rendelkezésre állási időt.
A közölt érték csak tájékoztató jellegű.

[ Szerkesztve ]

(#216) nussbaum


nussbaum
csendes tag

Sziasztok!

Egy Anti Crash nevű programról olvastam, hogy megnöveli az aksi élettartalmát.
Van valakinek véleménye róla?

(#217) pukkancska válasza nussbaum (#216) üzenetére


pukkancska
tag

Ha erre gondolsz, akkor ez nem javítja. Szoftveresen nem nagyon lehet javítani (legalábbis én nem tudok róla). Ez a program a leírás alapján a windows összeomlása ellen segít.

(#218) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Nekem volna egy Sanyo Lithium Ion akksim.

Hadd kérdezzem már meg,hogy hogyan használjam,mert mindenhol mást olvasok.
Tudnátok segíteni?

Mikor hálóról használom kivegyem/ne vegyem ki?
Teljesen lemerítsem,vagy ne?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#219) mpepe20 válasza nussbaum (#214) üzenetére


mpepe20
tag

fényerő le, WiFi ki és sztem el fog menni 3 órát.... sajna kb erre az esetre adják meg a gyári 3órás értéket

(#220) mpepe20 válasza .bandi (#212) üzenetére


mpepe20
tag

hi!

nekem a 2 éves D630 hozta a gyári értéket és általánosan (kb.10-15 gép alapján) nagyon jó tapasztalataim vannak a DELL által szállított akksikkal kapcsolatban! lehet hogy ők is elindultak azon a bizonyos lejtőn az utóbbi időben?? :(

P

(#221) cellpeti


cellpeti
veterán

Valaki tudna nekem segíteni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#222) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Egy világos (mondjuk fehér) háttérkép jobban meríti az aksit, mint egy sötét (mondjuk fekete)? :F

(#223) Andris_2 válasza Andris_2 (#222) üzenetére


Andris_2
aktív tag

up

(#224) cellpeti válasza Andris_2 (#223) üzenetére


cellpeti
veterán

Eléggé szarul megy ez a topik,fel kellene pörgetni!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#225) mpepe20 válasza Andris_2 (#222) üzenetére


mpepe20
tag

pontosan, ahogy mondod! :)

(#226) mpepe20 válasza Andris_2 (#222) üzenetére


mpepe20
tag

állitsd maximumra, nézd meg, mennyit ir ki hátrlévő időnek, utána vedd le a fényerőt és nézdmeg úgy is... nem kicsi a különbség (notebookban talán a legnagyobb fogyasztó a kijelző! )

(#227) mpepe20 válasza .bandi (#212) üzenetére


mpepe20
tag

http://www.li-ion.hu/

(#228) cellpeti


cellpeti
veterán

Tudna nekem ebben valaki segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#229) Matthewsz válasza Andris_2 (#222) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de szerintem megválaszoltad magadnak. :)

Ezért is találták ki pl. a http://blackle.com/-ot, én használnám is szívesen, mert sokkal nagyobb pártolója vagyok a sötét alapon világos szövegnek mint fordítva, és még kevesebbet is fogyaszt, csak ugye nem magyar google... :(

[ Szerkesztve ]

(#230) Andris_2 válasza Matthewsz (#229) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi a tippet! :)

(#231) sz.9


sz.9
tag

Sziasztok!
Normális az, hogy egy egy hónapos rendesen megformázott laptopban (Toshiba P300 17") lévő akku naponta 1-2%-ot veszít a gép töltöttség jelzője alapján?
Feltöltöm fullra, lehúzom a töltőről és 2 nap múlva ha indítom, akkor már csak 95% körülről indul?
Rossz lehet az akku?

Az a baaaj...

(#232) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Rendeltem egy utángyártott akksit HP nx7400 notiba. Passzol is hozzá, el is indult vele. Felakartam tölteni, de nem töli pedig világít a gépen a sárga jel meg ki is írja, hogy töltés, de mégsem tölti az akksit. Mit lehet csinálni, mi lehet a baj?

Várom a tippeket.

(#233) kali válasza sz.9 (#231) üzenetére


kali
legenda

a li-xx akkumulátorok esetében mondhatni normális, ha az első napokban 1 - 2% töltöttség eltűnik - de ha sokáig nem kap töltést, akkor látni fogod, hogy ez csak a 100%-hoz közeli állapotban van így, később már nem olyan gyors a merülés/önkisülés!

(#234) sz.9 válasza kali (#233) üzenetére


sz.9
tag

Hi!
Sajnos 4 nap múlva már csak 85%-ról indul a gép teljes feltöltés után...szerintem ez azért sok...

Az a baaaj...

(#235) szimplak


szimplak
tag

Tisztelt Akkumesterek!
Annyi lenne a kérdésem, hogy elérhetem-e a maximális akkumulátor élettartamot, ha hét közben az akksit 40%-on a szekrényben tárolom, és hétvégére veszem csak elő, hogy használjam?
Ilyenkor érdemes lemeríteni, vagy csak feltölteni és ismét le 40%ig?

Apple iPhone 4 & Asus 1005ha-H

(#236) bernat98


bernat98
csendes tag

Sziasztok!

Megosztom Veletek, hogy sikerült megóvnom az akkumulátoromat. ASUS F5N AP-158 típusú laptopom van, Windows Vista Home Premium rendszerrel. Akksim állapota everest 5.00.1650 szerint:
Energiagazdálkodás tulajdonságai
Aktuális energiaforrás Váltóáram
Akkumulátor állapota 98 % (Magas energiaszint)
Teljes akkumulátor élettartam Ismeretlen
Hátralévő akkumulátor élettartam Ismeretlen

Akkumulátor tulajdonságai
Eszköz neve F5---22
Gyártó ASUSTEK
Egyedi azonosító ASUSTEKF5---22
Akkumulátor típusa Újratölthető Li-Ion
Tervezett kapacitás 47300 mWh
Kapacitás teljesen feltöltve 42581 mWh
Jelenlegi kapacitás 41811 mWh (98 %)
Feszültség 12400 mV
Elhasználódás mértéke 9 %
Energiaállapot Váltóáram

Akksiról kb. 3-4 naponta használom a gépemet. Akkor is úgy, hogy még mielőtt levenném tápról, átállítom energiatakarékosra, minden fölösleges programot leállítok, kijelzőt szinte teljesen elsötétítem, és utána veszem le konnektorról. Ilyenkor írja, hogy ~96 vagy 98% vn hátra, és 3 óra 20 perc a hátralévő idő, de általában "csak" 2 órát bír. Elnetezgetek vele WIFI-n, néha megy mellette zene is. Megvárom, míg lemerül kb. 15-20%-ra, ilyenkor Nálam kb. este 10, fél11 van, és alvó állapotba rakom. Így alvó állapotban lemerül reggelig 5-10% körülre, akkor teszem fel megint tölteni, és egész nap rajtahagyom. Hozzáteszem, nagyon ritkán veszem ki az akksit a gépből, pl.: esetleges áramingadozás, vagy áramszünet miatt, mert ilyenkor az akksi tökéletes szünetmentes táp. Egyik haverom ajánlotta ezt a módszert, akkor az akksim "kapacitás teljesen feltöltve" értéke 40491mWh-n, elhasználódása 15%-on volt. Kipróbáltam, amit haverom mondott, utána az első érték felment 42702mWh-ra, elhasználódása lement 9%-ra.
Azóta mindig így 3-4 naponta lemerítem ezzel a módszerrel az akksimat, és mindig ilyen 42400-42600 körül változik az állapota. Szerintem érdemes megpróbálni.

Természetesen, akinek kevesebb ideig bírja az akksija, pl. 1,5 órát az inkább 20% körül tegye le alvóba, nehogy még alvó állapot alatt is teljesen lemerüljön.

Szerintem érdemes megpróbálni! Sok sikert mindenkinek.

(#237) bernat98


bernat98
csendes tag

hozzáteszem, 2008 júliusában vettem

(#238) csaba54 válasza bernat98 (#237) üzenetére


csaba54
tag

szerencsés vagy

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#239) csaba54 válasza bernat98 (#237) üzenetére


csaba54
tag

vadiújban félórás volt az aksim

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#240) alexadh


alexadh
tag

Sziasztok!
Segitsetek,nincs ötletem több.
Van egy acer aspire 5737z notebook,rajta xpprofsp3.
Az a gondom hogy nem ismeri a rendszer az akksit fel,ismeretlent ír energiagazdálkosánál(telepmérő).
Akkor is ha tápon van akkor is ha nem.
Müködik akkuról a laptop,de ha lehuzom akkor normális esetben meg kellene jelennie a systrayban a töltösségmérő,itt semmi.
Ha akkuról használom igy sosem tudom hogy áll az akksi töltöttsége.
Notebook bateryinfo tool azt irja no battery in system.
Az eszközkezelőben viszon az elemeknél ott van a ms ac-adapter és az ms acpi szab.megfelelő vezérlőmódu telep.
Próbáltam xp javitást de ugyanaz.
Nem tudom mit tegyek.

Bocs most nézem lehet rossz helyre irtam be hzsz

[ Szerkesztve ]

(#241) kali válasza alexadh (#240) üzenetére


kali
legenda

a telep ikonjának a tálcán történő megjelenítése engedélyezve van?

(#242) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Újabb érdekes topic. Pár hete vettem kettő Acer Extensa 5635Z-t win7 megy rajta, 3 óra 39 perc a max amit tud, de 3 órát lazán ha nyúzom, ha meg windowst telepítek 2 órát is elmegy (elején volt ez). Úgy indítottam hogy 12 órát töltöttem, de nem régen elengedtem 4%-ig majd kikapcsolt magától, ekkor újabb 12 órás töltés következett, minden a régi bírja ahogy szokta. 0%-os elhasználódás. Ki mit javasol mivel tudom kímélni? Nem szoktam rátölteni, tehát ha 6%-ra merül töltöm és 100-nál leveszem a töltőről. Azt sem szoktam hogy 100%-on töltővel járatom. Figyelek h ne töltsek rá és egyfolytába töltöm 100%-ig.

[ Szerkesztve ]

(#243) kali válasza Kolondrum (#242) üzenetére


kali
legenda

ha feltöltött, akkor miért veszed le töltőről? amikor elérte megfelelő szintet a töltöttség - vagy az elektronika úgy gondolja, hogy nem kell/szabad tovább tölteni -, akkor a töltés kikapcsol, és használod tovább hálózatról a notit!
a li-xx akkumulátorok pont arra vannak kitalálva, hogy nem kell lemerítgetni, bármikor rátölthetsz - sőt, ez tesz jót neki, de legalább is jobb, mint amikor minden alkalommal néhány százalékig - mondhatni közel teljesen - lemerítenéd! sőt, feltölteni sem muszáj mindig teljesen, ha pont vinned kell valahová a notit, akkor akár nem teljes feltöltött állapotban is lehúzhatod a töltőről, nem okoz gondot!

[ Szerkesztve ]

(#244) Kolondrum válasza kali (#243) üzenetére


Kolondrum
félisten

Te mást mondasz, full mást mint xy kolléga. :DD

(#245) kali válasza Kolondrum (#244) üzenetére


kali
legenda

azért csak olvass utána jobb leírásokban is, és ne csak azok mondandójára adj, akik esetlegesen leragadtak a ni-cd és ni-mh akkumulátoroknál anno... ;)
ezek szerint nem sokat ért, hogy a múltkor linkeltem neked néhány leírást... :U
de használd csak, ahogy akarod, idővel látod majd az eredményt...

[ Szerkesztve ]

(#246) neilszab válasza Kolondrum (#244) üzenetére


neilszab
őstag

Én is úgy tudom, hogy napi normál használtakor, jobb ha nem meríted le teljesen, jobban szereti, ha nem hagyod lemerülgetni.

Viszont azt is olvastam, hogy a folymatos csepptöltés se tesz azért jót neki, ezért ha huzamosabban használod hálóról, akkor vedd ki az akksit. (Néhány okossabb gépnél pl Lenovo, Mac magától leáll a cseptöltéssel is és nem is kezdi el tölteni az akksit addig, amíg nem merül egy bizonyos érték alá, így lehet kímélni az "elemeket".)

Tároláskor meg az a jó neki, ha minél hűvösebb helyen van és kábe 70-80%-os merültségen van, úgy áll el a legtovább...

Én legalábbi ezeket nyomoztam ki még annó... :U

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#247) kali válasza neilszab (#246) üzenetére


kali
legenda

az újabb típusú li-xx akkumulátorom esetében az elektronika nem is engedi a csepptöltést, és nem nem csak az okosabb gépeknél van így, mivel a folyamatot vezérlő elektronika az akkumulátorban van! nem kell tehát kivenni az akkumulátort a notiból, ha hálózati táplálásról használod!
néhány olvasmány; link ; link ; link

[ Szerkesztve ]

(#248) Kolondrum válasza kali (#247) üzenetére


Kolondrum
félisten

A leírt dolgok egy részét tapasztalom. Én olyan vagyok aki arra is figyel amire amúgy más nem . ;) Pl x töltöttségi szintet kb mennyi idő alatt ér el, van amit tapasztalok is, pl hideg vs. li akku. Mivel mi minusz 13ba is dolgoztunk így tudom mit művel a li akku, katasztrófa....A teló elvan készenlétben de amint hívás jön kikapcsol meg kell melengetni hogy telefonálni tudjak. BLB-2, BLD-3, BL-5C, ezekkel mind tapasztaltam.

(#249) kali válasza Kolondrum (#248) üzenetére


kali
legenda

igen, sajnos okkal írják a mobiltelefonok leírásában (is), hogy az akkumulátort 15 °C és 25 °C között illik tartani, és a szélsőséges hőmérséklet csökkenti az akkumulátor kapacitását, és az élettartamát! persze minimális eltérés még nem gond, de a nagyon meleg és a nagyon hideg már nem egészséges!

[ Szerkesztve ]

(#250) antisepticum


antisepticum
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy 6600mAh-ás, 9 cellás akksit!

Szeretném nagyon profin "kisütni", úgy, hogy a kis d420am bírjon vele egy jó pár órát!
Mit tegyek?:Mennyi ideig töltsem az első feltöltésre, hányszor ismételjem meg, hány %-ig merítsem vissza, karbantartás terén mi a teendő vele, havonta?

Köszönöm a segítő válaszokat!

Üdv!

A munkához úgy kell hozzáállni, hogy más is hozzáférjen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.