Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Kutymuruty


Kutymuruty
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy számomra nem túl érthető probléma. Van egy Acer travelmate 4100-as laptopom. Egészen idáíg tökéletesen működött, sosem volt semmi gond az akksival sem. Pár napja fordult elő először, hogy bekapcsolás után kábé 5 percel kikapcsolt. Nem tudtam mire vélni, hiszen hálózatról ment. Gondoltam valamiért talán nagyon lemerült, feltettem tölteni, hátha megjavul. 12 óra alatt nem egészen 20%-ig töltődött. Ez még csak a kisebbig gondom lenne, a nagyobb az, hogy Accu nélkül nem megy a noti. Ha bekapcsolom, kijelzi a töltőt, hogy bevan dugva, de számol visszafelé a feltöttségi arány és pár perc múlva kikapcsol újra. Akku nélkül el sem indul. Mit lehet ilyenkor tenni? Próbáltam másik töltővel, de ugyanaz a végeredmény :W

Valaki valamilyen 5let?

"Ki pénzét elissza, azt a munka tartja fönn, ezért van, hogy a józanság öl, butít és nyomorba dönt"

(#352) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Ma lettem tulajdonosa egy Samsung N3005ZA laptopnak! Az akksit rátettem és most jelenleg 10%-on van a BIOS szerint. Meddig merítsem le a formázásig? Szeretném ha az akksi tartós maradna!

Előre is köszönöm!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#353) brd


brd
nagyúr

pimmi: Típus?

Kutymuruty: Szerviz.

Carasc0: Olvass vissza, de röviden: nincs szükség formázásra, ill. egyszerűen lemeríteni sem tudod a káros határig.

The only real valuable thing is intuition.

(#354) kamikaze655


kamikaze655
csendes tag

Hello!
Vettem egy asus eee pc 1000HD notebookot. Én asztali gépként használom.
Kérdésem az lenne, hogy mi a jobb neki, ha töltőről megy, vagy ha mindig feltöltögetem, és leveszem a töltőről? Illetve, ha a töltőről használat a jobb, akkor ki vegyem az akksit?

Kösz, Gergő

püben érdeklődni lécci! thx

(#355) hamyka


hamyka
senior tag

Szép jóó estét mindenkinek :D

Engem az érdekelne hogy melyik a legjobb tölthető elem+töltő páros??

a legnagyobb teljesítményű elemeket ajánljatok, mert ha túl kicsi a teljesítménye akkor meg sűrűn kell tölteni, vélemény??

Milyen elemeket használok??

Általánosságban elmondható hogy:

a a és a a a méretű elemeket, 9 voltos, góliátot nem szoktam használni :)

remélem ez jó távpont :D

És olyat ajánljatok amivel nincs sok macera, gyorsan feltölti vagy a lassú töltés a jobb??

remélem tudtok segíteni :)

Ja és olyan tölthető elemeket ajánljatok ami évekig megőrzi a töltöttségét,nem csinálja azt mint pl:ul: tecxus hogy 2 hétig bírja aztán lemerül, nekem olyan kell ami folyamatos ill nem folyamatos használat mellett nem merül le olyan gyorsan és akár végig kíséri az életemet :D tehát egy igen minőségű elemet+töltő párost szeretnék!! és ha lehet jó árban, bár ezek igen drágák,

várom mit ajánlotok!!

árat nem írok, azt ti mondjátok meg mennyiért van ilyen :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#356) hamyka


hamyka
senior tag

Nézegettem ram elemeket is, de annál is 8-10 óra a feltöltési ídő váh, türelmetlen vagyok, ha olyan elemeket használok hogy 8-10 óra a töltési idő, akkor a fél életemet ott töltöm a töltőnél ez nekem igy nem fer :D

Nekem azonnal kell rögtön azonnal máris :D

Comodó új távlatok...........

(#357) hamyka


hamyka
senior tag

Na újra én :)

Nah kotorásztam a neten és ezek a tölthető elemek léteznek:

1. Nicd-nimh ezek a legrégebbiek ha jól tudom :D

2.Nikkel-Metál-Hidrid akku állítólag ez jobb mint a ni cd és ni mh :D

3.NiZn állítólag ez a legújabb és 1.6 voltot képes leadni a többi 1.5 képest, ennek is van önkisülése

4. ram elem:

Van ahol azt állítsák van önkisülése van ahol azt írják hogy nincs, akkor most mi az igazság??

Az ön kisülés szerintem az hogy kicsit mindig veszít az energiából, ez szerintem olyan mikor felfújtunk 1 lufit és bezártuk a száját, ám valahogy még is engedi a levegőt...

Ha a ramnak nincs vesztesége akkor hosszú távon mindenképp az éri meg, és egész olcsó az elem hozzá :D ( szükséges a karbantartás mint a Ni-cd és Ni-Mh esetében?? )

igaz csak 25 ill 100 feltöltés van meg említve, de ha 2-3 havonta kell csak tölteni akkor már nyert ügyünk van :D

számoljunk csak:

ha mondjuk 2 havonta kell tölteni és sikerül 100x feltölteni akkor az 200 hónap osztva 12 hónappal= 16 év és a maradék :D szerintetek??

Na persze irreális a 8-10 óra hosszas töltési idő :(

erről a márkákról van valakinek tapasztalata??= Pure Energy azt írják róla hogy Gyakorlatilag immunis az önkisülésre
• Nem tartalmaz nehézfémeket
• Enyhe mentesítési görbét ad a korai figyelmeztetés, hogy a töltöttségi szint csökken.
• Fenntarthatóság: 100-500 akkumulátor

A Nizn tartsák a legjobbnak de annak nagyobb az önkisülése ha jól értelmeztem, de majd ti megmondjátok :D

Szal, hosszútávon a legjobbat szeretném megvenni :)

Az elemtípusok amiket használok jobban: aa és aaa méretű elemek ( bár lehet már mondtam)

de érdekelne hogy 9 voltos, góliát, gomb elemből melyiket érdemes megvenni :D

remélem 1 szaki meglássa a hozzászólásomat és segít nekem :)

előre is köszike :)
és üdv :)

Comodó új távlatok...........

(#358) hamyka


hamyka
senior tag

Na látom nagy vita van arról is hogyan érdemes NI-CD/NI-MH akkumulátorokat tölteni

azt felfogtam hogy csak 1x áram erőséggel szabad tölteni az akkumulátorokat

tehát ha jól értettem:

ha pl-ul: 2500 milliamperes az akkumulátor akkor 250 milliamperrel szabad tölteni/ha 2000 milliamperes akkor pedig 200 milliamperrel...

nagyon sokat tanulgatok ám én is itt :R

És csak visszajelzést szeretnék kapni hogy jól értelmeztem-e a dolgokat :)

A gyorstöltési dolgot is felfogtam hogy káros, és hogy 500-nál többel nem szabad tölteni.....

egyik fórumtárs szerint így kell tölteni az eneloopokat:

Az Eneloop fel van töltve lehet használni hacsak nem több mint egy éves gyártásút kaptál. Én azt javaslom hogy minden töltés elött kisütéssel kezdd. Be kell dugni a töltőt majd bele az akkukat, 8 másodpercen belül be kell a current gombot nyomni ha nem 200mA-el akarsz tölteni, 500-nál többet nem ajánlok. Ezután az akku töltődni kezd ha kisütéssel akarsz kezdeni a mode gomb hosszú lenyomásával átválthatsz dischargera ekkor fele töltő árammal kisüt és ha 0,9V alá megy a fesz tölteni kezd és ahogy tele lesz az akku kiírja csatornánként hogy Full. Ezután a display gomb nyomogatásával ki lehet íratni hogy az egyes csatornákban mennyi van ha megfelelő mindegyik akkor ki lehet az akkukat venni. Amikor a töltés elején beteszed az egyes akkukat a kijelzőn megjelenik a kapocsfeszültség. De sietni kell mert 8mp után már a töltőáramot nem lehet emelni, akkor ki kell venni az akkukat és ismét berakni, persze ha nem 200-al akarsz csak tölteni. Tölteni időre nem lehet a berendezés fullt ír ki ha az akkuba nem megy több bele. Azért kell utána kiíratni hogy nem kevés van e valamelyikben.

Nem tudom kiírta ezt már de szeretnék megerősítést kapni hogy ez így helyes-e :)

előre is köszi a segítségeteket :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#359) hamyka válasza hamyka (#358) üzenetére


hamyka
senior tag

Az elébb említett hosszú leírást, szeretném látni a gyakorlatban is, van róla videó a neten? ha érdemes így csinálni érdekelne 1 videó róla előre is köszi :)

Comodó új távlatok...........

(#360) Miss Peach


Miss Peach
csendes tag

Helló!

Nekem olyan problémám van ami akkuval kapcsolatos!
Vettem egy új,Samsung galaxy S III telót,pár hónapja.Nincs is semmi gond vele,az elmúlt 2 napban,viszont az akku teljes töltöttségről SEMMI használat mellett,készenlétben lemerül kb.5 óra alatt.És eddig heti 2x kellett töltenem,annyira jól bírta.Nem tudom van-e összefüggés,hogy most hálózatról töltöm,nem USB-ről,ugyanis a laptopon tönkre ment a bemenet.És érdekes,hogy azóta csinálja ezt egészen pontosan.
USB-ről 2,5 óra alatt töltött fel,bekapcsolt állapotban,de bírta is ahogy leírtam,hálózatról meg 1,5 óra alatt kész,de az említett problémával.
Ha még sincs összefüggés,akkor esetleg,hogyan orvosolható ez a dolog?
Előre is köszi a választ!

(#361) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Régi Sony Ericsson K 700i mobilomhoz keresek új akkut, nem tudjátok honnan tudnám beszerezni?
Az akkura ez van írva: Sony Ericsson Standard Battery BST-35
Köszönöm előre is! :R

(#362) tutis


tutis
őstag

3,7V-os 1,5A-s wireless fejhallgató akksiját lehet tölteni 5V 1A-s telefontöltővel? Nem adtak semmit hozzá csak egy usb kábelt, de ha jól tudom az USB is 5V-os..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#363) phortosz


phortosz
csendes tag

Hy! 1 éves samsung telo aksim lemerült, hogy a telo, vgay az aksi progija: már nem engedi tölteni....tud valaki segíteni?

(#364) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mit kell tegyek, ha van egy teljes zsir uj laptopom (bontatlan). Felakarom rakni rá az alaprendszert, de aztán megy a polcra pihenni és csak akkor lesz használva ha a mostani gépem bemondja az unalmast. .. Tehát most használom pár órát, majd aztán kicsit hosszabb időre állni fog.

Az akksit bele se tegyem a gépbe, töltetlen maradjon vagy felkell teljesen tölteni és úgy eltenni?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#365) sifu91


sifu91
aktív tag

Hellosztok!
Olyan problémám van egy Toshiba NB-510-el kapcsolatban, hogy az akksi elhasználódottsága kb 1 hónappal ezelőtt még 13% volt, ma már 18%, úgy, hogy szinte alig használom a gépet, ha pedig tovább használom, meg általában nincs benne az akku.
Kérem segítsen valaki, mert nagyon drága egy akku. :R

Ad astra per aspera.

(#366) jozsi02 válasza Kolondrum (#258) üzenetére


jozsi02
csendes tag

hello meg szeretném kérdezni hogyan hálitotad nootbuk aksit 1% lékra van msn vagy skpe fel venélek valamejik re válaszosz légy szives ..

(#367) mhncsa


mhncsa
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy Xperia v-t. A hozzáadott usb adapter (5V/1500mA) nem eu-kompatibilis. Kérdés, hogy a htc telóm adapterét, ami csak 1A-s, használhatom hozzá hosszútávon, vagy mindenképpen szerezzek hozzá 1,5A gyári töltőt?
Előre is köszönöm!

(#368) sifu91 válasza mhncsa (#367) üzenetére


sifu91
aktív tag

Ez a részleg ahogy látom már halott.
De, én tapasztalatból mondom, hogy én egy Lg töltőt használok, és töltöttem már vele, HTC wildfire, nokia lumia 800-at, samsung galaxy s-t, ace-t, xperia u-t, wt19 walkmant, és még sorolhatnám, és azt kell mondjam, nem történt semmi, azért használom mert jó hosszú a kábele.
Ezek a töltők már ugye micro usb-ek és ezt eleve azért találták ki, hogy minél több telefonhoz jók legyenek.

Ad astra per aspera.

(#369) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Problémám lenne egy Lenovo IdeaPad P400-al.A leptom csak 60%ig tölt fel után megáll, kiírja hogy töltő csatlakoztatva, de nincs töltés.eddig jól működött 2 hetes de most valamiért ezt csinálja. megnéztem battery care-el azt írja hogy teljesen feltöltve és oda írja hogy 60%,ha merül és utána bedugom a töltőt akkor tölt de csak 60%ig.esetleg találkozott már valaki ilyennel. :W

(#370) Csokiii válasza Csokiii (#369) üzenetére


Csokiii
aktív tag

A probléma közben megoldódott :C

(#371) Bridzsi1


Bridzsi1
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP 550-es notim, nagyon szeretem, sok mindent megéltünk már együtt, így ragaszkodom hozzá. Szóval az a problémám, hogy igen lassú már a kicsike. Bevallom az én hibám, mert az aksit benne hagytam amikor hálózatról ment. Szerintem az aksijával van valami probléma.

Kérdésem az lenne, hogy:
1. Hogy lehetne megnézni, hogy tényleg az aksijával van- e gond?
2. Ha, igen akkor teljesen új aksit kell venni, a régi akkor már kuka? (elég drágának találom 12 ezertől árulják)
3. Ha tegyük fel rendben lesz az aksink, akkor hogyan kell használni helyesen. Ha hálózatról megy akkor vegyem ki az aksit :F

Köszönöm a segítséget, remélem elég érthetően írtam le a problémámat. :O

(#372) andris1602


andris1602
aktív tag

Üdv
Nemrég vettem egy notebook-ot, és az eladó felhívta rá a figyelmem, hogy az akksi max 10 percet bír ki.
Kíváncsiságból kipróbáltam, max terheléssel a win7 70%-os töltöttségi szinten hibernálja a rendszert, mondván, hogy lemerült a telep. DE - és innen érdekes - ha energiatakarékos üzemmódban használom a gépet, az akksi kb másfél órán keresztül bírja, 20%-ig merül, viszonylag folyamatosan. Mi lehet ennek az oka?
köszi a választ előre is :)
Üdv

(#373) sifu91 válasza andris1602 (#372) üzenetére


sifu91
aktív tag

Sajnos ez a topik halott.... :(((

Ad astra per aspera.

(#374) andris1602 válasza sifu91 (#373) üzenetére


andris1602
aktív tag

Kár :)
Nincs ötleted melyik topic-ban kérdezzem?

[ Szerkesztve ]

(#375) And válasza andris1602 (#372) üzenetére


And
veterán

Az oka lehet például az elöregedés miatt megnövekedett belső ellenállás: nagyobb áramú terhelésnél az akkutelep feszültsége sokkal hamarabb - mármint a nagyobb / kisebb terhelés arányánál is hamarabb - esik a megengedett határérték alá, mint alacsony áram mellett. Vagyis a kihasználható töltésmennyisége (kapacitása) már erősen a terhelés függvénye, ellentétben egy jó állapotban lévő akkumulátorral. Ezen sajnos nem tudsz segíteni.

(#376) andris1602 válasza And (#375) üzenetére


andris1602
aktív tag

Köszönöm a választ :) :R igazából rosszként vettem, már úton van az új.. eladtam volna ha na valami értéke, de úgy mégsem hirdethetem meg, hogy energiatakarékos módban használható :))

(#377) sifu91 válasza andris1602 (#376) üzenetére


sifu91
aktív tag

Lehet valakinek pont szüksége van rá, tedd fel, leírod, hogy mi a gond, és így nem reklamálhatnak ;)

Ad astra per aspera.

(#378) andris1602 válasza sifu91 (#377) üzenetére


andris1602
aktív tag

Rendben :) egy próbát megér. :) köszönöm :R

(#379) sifu91 válasza andris1602 (#378) üzenetére


sifu91
aktív tag

ennyi, bukni nem fogsz, és lehet mással jót teszel, mert pont kellene neki :R

Ad astra per aspera.

(#380) andris1602 válasza sifu91 (#379) üzenetére


andris1602
aktív tag

lehet :) mondjuk az is lehet, ha nagyon keveset adnanak erte, h megtartom tartaleknak :) alltaban mennyire amortizalodik?

(#381) sifu91 válasza andris1602 (#380) üzenetére


sifu91
aktív tag

ha elteszed, 70%osan , és kb két havonta töltöd akkor bírja.

Ad astra per aspera.

(#382) andris1602 válasza sifu91 (#381) üzenetére


andris1602
aktív tag

rendben. :) koszi a tanacsot. amugy attol fugg, hogy muzsikal majd az uj.. elvileg gyari, de mivel kinabol jott, az elso par hasznalatnal kiderul. :) minden esetre csinalok majd egy hosszu toltest :)
udv

(#383) sifu91 válasza andris1602 (#380) üzenetére


sifu91
aktív tag

na hello, sikerült eladni?

Ad astra per aspera.

(#384) andris1602 válasza sifu91 (#383) üzenetére


andris1602
aktív tag

szia
vegul megtartottam tartaleknak, mert lehet h kelleni fog :) amit rendeltem egy kicsit szorult.. :/
de koszi az erdeklodest
udv

(#385) sifu91 válasza andris1602 (#384) üzenetére


sifu91
aktív tag

jól tetted! ;)

Ad astra per aspera.

(#386) Penndragon


Penndragon
tag

Lenne egy érdekes kérdésem (legalább is én ilyennel még nem találkoztam).
Adott egy HP nx9420-as laptop aminek a gyári akusija 0 perces volt így kapott egy utángyártottat. Ami bírja is rendesen a 1,5-2órát azonban ha kikapcsolom a laptopot akkor pár perc után elkezd villogni sárgán a töltést jelző LED, ami annak a jele hogy alacsony az aku feszültség, ilyenkor be se kapcsol a lapos, azonban ha kiveszem az akut és visszateszem utána bekapcsol rendesen és a feszültséget is jelzi. Ugyan ezt csinálta WIN7 és XP alatt is. (azóta volt egy OP-rendszer csere is.) Nem hinném hogy az aku rossz, de azért kicsit aggaszt a dolog, van valami ötletetek mi lehet a hiba oka ? Nem lehet hogy a laptop vagy a töltő hibázik ? Segítségeteket előre is köszönöm!

A kreativitás csak a tudás pótlása improvizációval.

(#387) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Biztosan le van írva valahol,ezért bocs a lustaságomért.Azt érdekelne,ha nem mozgatom a laptopot,akkor használhatom mindig töltőről? Az akksit szeretném kímélni,vagy kivegyem és úgy hagyjam töltőre rakva? Köszi a választ.

(#388) ThodEE válasza lajosx (#387) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha kímélni akarod az akksit akkor ne legyen a gépbe :R

Itt össze is van foglalva mikre figyelj :K

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#389) lajosx válasza ThodEE (#388) üzenetére


lajosx
őstag

köszönöm szépen elolvasom:R

(#390) markusok


markusok
csendes tag

Sziasztok!

Egy Hp Probook 4530s gépem van. A hibajelenség: akkumulátorról körülbelül 30-40%-os töltöttségi szint után a gép leáll. Újraindítás hatására (szintén csak akkumulátorról) elindul, azonban a WIN7 betöltés közben leáll.
Ismerősöm túlmelegedésre tippelt, kitisztítottam sűrített levegővel a ventilátort és a gép elérhető belsejét. A hiba még mindig fennáll.
Mi lehet a probléma vele és hogyan oldható meg?

Köszönöm előre is a válaszaitokat!

(#391) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

A laptopomba szeretnék akkumulátort vásárolni. És találtam egy helyet ahol lényegesen olcsóbb, eredeti, új, ámde régi akkumulátorokat lehet venni.
Most próbálom kideríteni hogy mit jelent a "régi". Állítólag tökéletes állapotban vannak.
Tudja valaki, hogy álltó helyében mennyire megy tönkre egy aksi, illetve mennyi idősen szabad még megvenni?

Update: Közben kiderült 4 éves, eredeti, új akkumulátor.
Vélemények?

Üdv,
Peti

[ Szerkesztve ]

(#392) Peczek


Peczek
aktív tag

Tisztelt fórumtársak,

tanács kellene, HP 6930P-be vettem új aksit (az előző 3 év alatt elhalt). Lithium ionos, elvileg. Kérdésem: kell-e valamit csinálni az első használatkor (pl. 24 órás töltés, majd teljes lemerítés (10%-ig)) ?

Vagy csak berakom, feltöltöm, amíg kell, aztán használom?

(#393) expendables válasza Peczek (#392) üzenetére


expendables
aktív tag

Szia. A lényeg, hogy először töltsd fel 100%-ra,aztán ennyi. Semmi olyan nem kell,hogy töltés-kisütés. Ez a folyamat a régebbi NiCd akkuknál volt szükséges.

(#394) Peczek válasza expendables (#393) üzenetére


Peczek
aktív tag

OK, köszi

(#395) expendables válasza Peczek (#394) üzenetére


expendables
aktív tag

Szívesen. :R

(#396) Chieftec


Chieftec
őstag

Sziasztok!
Ismer valaki olyan programot, amivel lehet korlátozni, hogy meddig töltse fel a töltő az akkut?
A Samsungban van ilyen BIOS beállítás (80%), ennek köszönhetően 2 év alatt 2% az elhasználódás. Az Asusban, viszont nincs gyárilag és fél év után már 9%-nál tart!

[ Szerkesztve ]

(#398) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!

- Li-ion aksival szerelt eszközt szabad úgy használni, hogy közben töltöm? Árt ez az aksinak?
- Speckó li-ion aksikat lehet valahol venni? Ilyen built-in dolgokra gondolok, nem amit tescoban lehet venni.

Köszönöm a válaszokat!

Szép estét!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#399) expendables válasza AGE-T (#398) üzenetére


expendables
aktív tag

Szia. Nyugodtan használhatod töltés közben is. Az akkunak nem árt,csak lassabban töltődik fel. A lítiumos akkuknak saját vezérlőelektronikája van,ami nem engedi túltölteni és teljesen kisülni sem.
Akku ügyben [itt] nézz szét esetleg. Nekem eddig pozitív élményem volt velük.

(#400) masterchief9


masterchief9
csendes tag

Sziasztok. Lehet nem ide tartozik.

Van egy mp3 asom ilyen ipod shuffle koppintás, állítólag 120mha akksi van benne, na és 1 napot töltöm de akkor is csak 1 órát üzemel a 4 helyett.

Valaki vmi megoldást tud rá ?

(#401) Colalite


Colalite
csendes tag

Szevasztok!
Kipurcant a laptop aksim és vásárlás előtt állnék.
Az aksim paraméterei:
SMP-EFS-SS-20C-04 14,8 V 2000 mAh.

Aksis ember ajánlata minden paraméterben (még termékkódban is) megegyező,
kivétel, hogy a feszültsége 11,1 V-os!
Szerintetek ezt megvehetem hozzá?

(#402) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, lenne pár kérdésem, mert ahogy olvasgattam a fórumot mindenki mást mondd, és nem sokkal lettem okosabb.. Asus G56JR laptopom van, és az aksijával kapcsolatban bizonytalan vagyok..

Asus Li.Ion Battery PAck A32-N56
Rating: +10.8V -- 5200mAh, 56Wh

Ezek vannak feltüntetve az akksi-n.

1. Hogyan használjam? folyamatosan tartsam minél nagyobb töltöttségi szinten, vegyem ki belőle az akksi-t amikor csak tehetem, használjam ahogy jól esik merítsem, töltsem folyamatosan?

2. Meddig "egészséges" lemeríteni az akksit? van-e egy pont ha az alá merítem akkor romlik a minősége? Vagy lemeríthetem akár 0-ig is, nem lesz semmi baja? többen dobálóznak számokkal 10-15-30% alá nem túl jó dolog, de fogalmam sincs hogy akkor melyik a tényleges kritikus pont.. (pl. ha buszon használom mikor kapcsoljam ki hogy na akkor most többet nem használom..)

3. Hol lehet bele venni pótakksi-t? Milyen akkumulátor kell bele, vehetek többfélét is, más laptopba tartozót is belerakhatok, tönkretehet-e egy akkumulátor egy laptopot? (mindenképp kéne nekem második akkumulátor a gyári mellé..)

Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :))

(#403) misx válasza ZTE_luky (#402) üzenetére


misx
senior tag

1. Ha folyamatosan kell, akkor használd folyamatosan. Ha lemerül, feltöltöd teljesen. De ha pl. otthon vagy az asztalon, nyugodtam mehet hálózatról. Én nem szoktam feleslegesen akksiról üzemeltetni, de legalább hetente 1x lemerítem. Ilyenkor ott használom, ahol akarom, nyáron hétvégén kivihetem a kerti asztalra (matt kijelző rulez :D ), stb. Papíron 300 ciklus van benne, a HP programja jelzi is, mennyi fogyott el. Hogy ezután mi lesz, azt nem tudom. De egyesek szerint úgyis elhasználódik egyszer végleg. Egy szabályt még betartok: teljesítményigényes alkalmazást (pl. 3D játék) akkuról még véletlenül sem futtatok.

2. A Windows gyárilag 10%-nál figyelmeztet (ez állítható), gondolom nem véletlenül. Én ezalatt már rendszerint feldugom töltőre, 7%-nál a Win8 úgyis hibernálódik.

3. Csak ebbe a gépbe valót, lehetőleg eredetit, utángyártott nekem előző gépben fele annyi idő alatt elhasználódott ugyanazon körülmények alatt. Amúgy meg Google.

(#404) ZTE_luky válasza misx (#403) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem, igen hasonlóan használom én is ahogy az előbb említetted viszont mások azt mondták hogy egy akkumulátornak akkor jó ha használják folyamatosan tehát merül, feltölt, merül, feltölt.. és elvileg az nem jó ha hálózatról megy és 100% végig.. nem tudom..
Tehát akkor nem is lehet vele játszani akksiról? mert az én gépem kibír egy órát játékkal (GTA 4, BF 3,4) és szoktam kanapén, udvaron (szintén matt) de akkor azt hanyagoljam mert abba megpusztul?

Értem én hogy Google, de honnét rendelhetek/vehetek ebbe illő akksit? Amiben megbízhatok, nem pedig olyan hogy 3 nap után bedöglik és pénzkidobás..

(#405) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Olyan programot keresek, amivel meg lehet határozni, hogy meddig töltse fel az akkut a laptop, és azt is hogy mennyinél kezdjen el tölteni.
A samsung laptopom van ilyen ezt tudja, de az nem komatiplis a Sony laptoppal.
A samsung már 4 éves, és 100% os az akku kondíció úgy van a töltés beállítva a programban, hogy 85%ig tölti az akkut, viszont 70%-nál kezd el tölteni újra ha kell, ezt szeretném beállítani a Sony esetében is, mert ez a Samsung esetében bevált.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#406) Aron989


Aron989
csendes tag

Sziasztok! Van egy 2 hetes notim ASUS N551JK , aksi kivan véve 64%on a táskába pihen , a noti asztalról van használva, tippeket szeretnék és praktikákat mivel tudom hosszú,boldog életűvé tenni az aksit . Köszönöm !

(#407) Bee-Beep


Bee-Beep
tag

Sziasztok!
Win7 alatt van rá mód, hogy beállítsam hány százalékos akku szint alatt kezdje a töltést a laptop, ha hálózatról használom?
Előre is köszi a választ!

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#408) hege8888


hege8888
aktív tag

Sziasztok!

Olyan hogy lehet, hogy este elkezdem tölteni az akksit, látom megy is föl a százalék, veszi a töltést. (pár percig figyeltem a noti saját akku progijával is, mentek fölfelé a kwh-k)
Aztán lecsukatam a fedelet, hogy majd reggel megnézem eddig ment fel a töltés.

Reggel viszont teljesen kuka a gép, akkuról nem indul, mintha benne se lenne.. :(((
Még annyi, hogy az akku régóta fiókban volt.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#409) szMartin17


szMartin17
tag

Sziasztok

X550JX típusú laptopon 2,5 éves, akksija kb. 80% VOLT.
Kb. 3 hete valószínűleg 5-10%-os akksival elraktam és nem használtam, aztán most bekapcsolva nem tölt az akksi. Annyit ír ki a gép, hogy 0% és töltés alatt van.

Kinyírtam az akksit?
Lehet ezzel bármit csinálni, vagy vegyek újat?

Üdv

(#410) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Meddig tölthetek fel egy 3,7V.os akkut?
4,4 voltot mutat a multiméter frissen töltve. Vagy a multi se ok.

(#411) szilibácsi


szilibácsi
újonc

Kedves Uraim ! Ideget borzoló kérdés : Időlehgesen ki lehet e váltani 10.8 V - os Li aksit 12 V - os akármilyenre ? Tönkre teszi a gépet ?

(#412) adam_nagy


adam_nagy
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi Aida64 adataim vannak az akkumulátor állapotáról.
Az akku töltöttség nem megy fel 56% fölé.

A töltés mértéke itt leesik egészen 11mW-ig (ezen a képen éppen nem annyi)
Ha kihúzom a töltőt akkor a töltés mértéke felmegy magasra:

Itt valami szerintem így nem kóser.

(#413) 5leteseN válasza szMartin17 (#409) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nekem hasonló, bár egy kicsit öregebb DELL Latitude 7520 aksival. Betettem 3 napra a mélyhűtőbe, most zajlik a "felengedés"(egy nap kb). Utána teszt töltés. Ha nem indul a töltés, megy még egy utolsó körre vissza a -20 fokba a selejtezés előtt. Egyébként is állandóan tápon volt(75%-os körüli töltöttséggel). Néha(hetente 1-2-3x) levettem a töltőről, utána vissza a folyamatos töltésre. Lehet, hogy ez is hozzájárult (a kora mellett) a végkifejlejthez.

Telefonnál ez (2x)bevált, az 56%-osra lefőzött, LiPo-t első hűtő-regenerálós körben 64%-ra, a másodikkal 72%-ra visszatornáztam, A harmadik csak 73%-ot hozott, nem csináltam tovább.
Kíváncsiságból megcsináltam ehy másik 71%-osy telefonnal is egy menetet, így feltornáztam 84%-ra! :C :DD
Ennek ellenére hangsúlyozom: Csak saját felelősségre, 2 eset még lehet szerencse is! :K

Lefőzött(szinte szó szerint): töltés közben beesett a thermo-s(!!) szövethuzatos párnák közé szegény telefon, túlmelegedett forrósodott és kikapcsolt a hő(túl)terheléses üzenettel a végén. Esküt nem teszek rá(második éve volt), de mintha 72 fokot írt volna ki az eset utáni bekapcsoláskor.

[ Szerkesztve ]

(#414) 5leteseN válasza 5leteseN (#413) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Az azóta megismételt mélyhűtős regenerálás sem hozta meg a feltámadást! :O

Nincs egyébként semmi kétségbe esés vagy kudarc érzetem, mert a két eset alapjaiban különbözik.
A telefonos esetnél egy egy-blokkos Li-Po elemről volt szó, ahol az egy egység volt 50% körüli tölthetőségi állapotban a telefon szerint.
A DELL esetében is egy Lítiumos aksiról van szó azonban ez nem valahány %-ról indult a regeneráló frigóba, hanem egyértelmű DELL-laptops hibaüzenet(működésképtelen állapot: piros akku-LED villogás) után. Az is egyértelműbbé teszi helyzete, hogy a DELL lapos esetében egy több cellás akku-pakkról van szó, ahol 3-4 akku-csomag van sorba kötve, egy csomagon belül pedig két akku párhuzamosan. A 6-8 akku egyikének komoly hibája már eredményezheti azt, hogy bár a többi regenerálódott, de a DELL akku ellenőrző áramköre a sokból az egyik akku hibája miatt működésképtelenséget állapít meg és emiatt nem is kezdi el használni, tölteni a többi regenerálódott aksit.
Megpróbáltam, nem sikerült! Nem gond.
Szétszedés, egyenkénti mérés, csere lesz a következő lépés.
A Yt-on nézek majd a cserére, és forrasztásra útmutatókat!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.