Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) RedWing válasza házimozis (#150) üzenetére


RedWing
aktív tag

Esetleg nem tudnál egy helyet, ahol érdemes HP akksit venni? "óccsóért"? :F

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#152) Larry303


Larry303
addikt

arról tudtok valamit mondani nekem, hogy a szünetmentesem akksiját, hogy tudom minnél tovább formában tartani?
milyen időközönként érdemes lemeríteni stb..
előre is köszi

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#153) házimozis válasza RedWing (#151) üzenetére


házimozis
tag

A HP és "olcsó" szavak alkatrész-szintű közös nevezője, talán az "utángyártott" lehet.
[link] ( jártam már a Tátra utcai kisker boltjukban, tudnak rendelni, gyártani és felújítani is.)
..És a sors fintora, hogy HP-hez pont Pavilion akku-választék van inkább, amely széria itthon nem is hivatalosan forgalmazott.

Larry303
...Beony meg köll hajtani mint Singer a varrógépit.
Nálunk volt jó pár Smart UPS, amit azért kellett kondicserére vinni (bazi elko-k vannak bennük) mert a sok állástól beszáradt az elektrolit, amitől annyi erejük volt mint egy pohár 2 napos szódavíznek.
...Szal legalább havonta 1x.

[ Szerkesztve ]

(#154) GeryPc válasza házimozis (#150) üzenetére


GeryPc
senior tag

kössz a választ igaz nem lettem okosabb,én már meg is feledkeztem erről hogy a winben van az energigazdálkodás de az is meg az everest is 100%ot ír ki és azt hogy töltés alatt ennek ellenére semmi tök halott az akku akkor csere lesz belőle hátn én megprobálkozom ezzel az újracellázott dologgal bár nem házibarkácsra gondoltam,én találtam 3-4 céget is aki ezzel foglalkozik 20-22 helyett ami persze nme gyári csak utángyártott ők 12-ért adják és fél év gari van rá meglátom ha nem jön be vagy tényleg hamar tönkremegy akkor nem probálkozom ilyesmivel többet :DDD

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#155) RedWing válasza házimozis (#153) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R
Egy utat megér.

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#156) házimozis válasza GeryPc (#154) üzenetére


házimozis
tag

Ácsi!
100%-100% ...alaposan el kell olvasni az everest energiagazdálkodás leírást. Mert biza' ott 3 érték van. Tervezett, 100%osra töltött, és pillanatnyi kapacitás. Aztán az első értékből a másodikat kivonva az elhasználódás %ban.

Niná, hogy egy befejezett feltöltés (elektonika lekapcsol) az 100%os, csak az, hogy ez mWh-ban kifejezve mekkora kapacitás az nem feltétlen a névleges értékkel (az abszlút 100%al) azonos!
Az más kérdés, hogy a töltöelektronika miért kapcsol le (vagy el sem indul) cellazárlattól kezdve lehet több oka. És ekkor egy 40000mWh kapacitású akkura is tudja 3 perc töltés után azt mondani, hogy ő befejezte tehát 100%, közben 2000mWh kapacitást sem vett fel az akku.
...Persze a vinyóz energiagazdálkodása csak ez utóbbi 100%ot tudja jelezni, aztán áram nincs is az akkuban, csak zárlat.

Ha az akku nem hibásodott meg (zárlat stb.) akkor pusztán kapacitásvesztés (=rendeltetésszerű elhasználodás) nem fogják gariban cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#157) Eastman


Eastman
őstag

Hi!

Végigolvastam a topicot, de sajnos nem találtam benne egységes véleményt az notebookakkuk élettartamának növelésére. Ezért úgy döntöttem, hogy a zsír új akksimnál a tökiglemerít-18 órát tölt <-ez háromszor, majd 60%-ig tölt és notiból kivesz módszert alkalmazom. Itthon menjen csak nyugodtan hálózatról. Igen ám, de van egy kis gond. az Inspiron 6400-as notesz egyik lába maga az akksi. Ígyhát:

DELL Inspiron 6400 illetve Inspiron E1505 -as notebookba való ! HIBÁS ! akksit keresek! ...amit majd jól kibelezek. ;]

mail: eastblues@gmail.com

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#158) GeryPc válasza házimozis (#156) üzenetére


GeryPc
senior tag

Sztem jól értelmeztem de szólj ha nem bemásolom a lényegesebb részeket:

Akkumulátor állapota 100 % (Magas energiaszint, Feltöltés alatt)
Tervezett kapacitás 54991 mWh
Kapacitás teljesen feltöltve 50267 mWh
Jelenlegi kapacitás 50267 mWh (100 %)
Elhasználódás mértéke 8 %
Energiaállapot Váltóáram, Feltöltés alatt

az akku pedig 4400mAh-ás

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#159) Toga


Toga
csendes tag

Hello!

Én a kamerám aksijainak tárolásáról akarok kérdezni, dehát aksi aksi, mindegy miben van.

Hogy érdemes tárolni az aksikat? Feltöltött vagy lemerített állapotban? Mert mondták igy is úgy is. :F

Köszi!

(#160) #32577792


#32577792
törölt tag

cseréltem cellákat az akkuban, de az elektronka maradt a régi, mert az új csatlakozója nem teljesen kompítibilis a notival :O
elvileg az "új" akkuval, ha éppen működött, 3-3,5 óra volt a készenléti idő. most viszont az új cellák és a régi vezérlővel, maradt az eredeti 20-30 perc.
mi lehet ennek az oka?

(#161) @lbert


@lbert
tag

Eme nagyon jó kis szakmai leírásban vagyon foglalva, hogy egy Li-I akku névleges feszültsége 3,6volt cellánként, töltve 3,61-3,75volt. Nos én rámértem ezt olvasva rögtön az "Én" celláimra, és bizony az keményen 4voltocska! A noti mégem ment vele 10percet sem! Na ez akkor hogy is van? Mert akkor elvileg töltve kellene hogy legyen, mi több, még több is benne a feszkó mint kellene, mert a Li-Pol akkuk töltötsége közel 4volt. :F :F :F :F

(#162) @lbert válasza Toga (#159) üzenetére


@lbert
tag

Olvasdd el. Nagyon hasznos!!! :K
Szerk:
Minden felmerülő kérdésedre választ ad! :K

[ Szerkesztve ]

(#163) Toga válasza @lbert (#162) üzenetére


Toga
csendes tag

Tudom, h illene átnézni az előző hozzászólásokat mielőtt kérdezek, dehát nem mindig van erre idő. :B Azért az utóbbi 50-et el szoktam olvasni...

Köszi a segítséget! :R

(#164) t72killer válasza HummeRC (#79) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tároláshoz tenném hozzá: a profik, ha nem használnak 1 akkut, akkor 40%-os töltöttségen, hűvös helyen tartják.

Ennek szöges ellentéte a 40-50°C.os laptop-környezetben, 100%-on történő használat. Ergo azt javasolnám, akinek nincs rá szüksége (pl nem szokott áramszünet lenni, stb), az ne a notiban tartsa az akksit. A mérési eredmények igazolják a tételt... (ill sajnos saját tapasztalat is:()
Tablazat

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#165) @lbert válasza t72killer (#164) üzenetére


@lbert
tag

"Ennek szöges ellentéte a 40-50°C.os laptop-környezetben, 100%-on történő használat."

Ez a dolog engem is gondolkodóba ejtett, mert az általam is belinkelt tartalmas leírásban vagyon foglalva, hogy hűtés mellett jobban terhelhető az akku. De akkor ennek ellentétének is igazolódina kellene, hogy melegítés esetén csökken a kihasználhatósága.
Az tuti, hogy nem gyógyszer az aksinak, ha folytotn 30-50 foknak van kitéve.

Álltalánosan megemlítve:
Azonnali nootebookos kérdések órája c. topikban felmerült a hűtőpad alkalmazása.
Ha valaki nem is veszi ki az akkut, akkor fektessen be egy hűtőpad vásárlásába, mert még mindíg olcsóbb mint egy akku. Esetleg ha annyiba is kerül, egyszeri befektetés, míg a nem megfelelő akku "ápoás"- kezelés, ismételt amortizációt eredményez.

(#166) galca


galca
csendes tag

Sziasztok!Most vettem egy új notebookot. A boltban azt mondták, hogy 3-4szer teljesen le kell meríteni, aztán feltölteni és akkor éri el a teljes üzemidejét. Én így tettem, de 2 óra volt eddig a max, amit ment akkuval. Nem használok rajta semmi extrát. Olyan 2,5 órár nem kéne kibírnia ?
A biosban mit kellene állítanom, hogy tovább bírja + hol tudom megnézni az elhasználódottságát ?
Köszi !!! :DD

(#167) házimozis válasza galca (#166) üzenetére


házimozis
tag

Hello,

Egy akku annyit bír amennyit a gép fogyaszt. Két teljesen egyforma akku az egyik gépben megy 3 órát a másikban csak 1,5-t. Szóval így, hogy "2,5 órát kellene mennie" az csak akkor számonkérhető ha a gyártó ezt állítja. ...Vagy még akkor sem, mert az üzemi fogyasztás sok mindentől függ.
Ezekben az akkukban egy töltésvezérlő elektornika van. A felhasználó, ha megpukkad se tud beleavatkozni a folyamatba. Amikor az elektronika azt mondja feltöltve, akkor van feltöltve. Ez azonban nem feltétlen jeleni azt, hogy az akku elérte kapacitása 100%át, csak a feltöltési folyamat lett 100%os. (ez utóbbit írja a vinyóz)
Igen, ezeknek az akkuknak a sajátossága, hogy 3-4 ciklus után érik el a kapacitásuk maximumát. Ellenben az élettartamuk (még a legdrágábbaké is) messze alulmarad akár egy mobilakku élattartamával szemben is. (volt nekem 4 éves hibátlan GSM akkum, a laptopoké jó ha 2 évet bír, de van, hogy nem egész egy)
Ha sokat megy 220ról a gép érdemes legalább kéthetente (villanyosan) kisütni (így hívják a "lemerítést") az akkut.

(#168) Anor


Anor
csendes tag

Ki lehet valahogy számolni az akksin lévő adatokból hogy mennyi cella lehet benne??

Az értelem csodákra képes. A hiánya mindenre! - V.H.

(#169) balees


balees
tag

Hello!

Nemrég vettem egy új Asus notebookot (F5VL-AP011). 6 cellás Li-Ion akksija van és alig másfél órát bír. Ez normális? Mármint kell idő míg az akksi eléri a teljes kapacitását? Próbáltam az energiasémákkal variálni, de még mindig csak kb 1,5 órát ír ki. Esetleg a videokártya nagyon sokat fogyaszt és emiatt? (ATI X2300, a CCC-ben nem találtam olyan lehetőséget hogy csökkentsem a fogyasztását).
Előre is köszönöm a segítséget!

(#170) rohammokus


rohammokus
csendes tag

Az akkumulátor élettartam merőben függ a számítógép paramétereitől, de gondolom ezt tudtátok.
Minél nagyobb egy kijelző, gyorsabb egy proci, stb.. Annál többet fogyaszt egy gép.

De vannak "alternatív" dolgok is amik szívják az akkut. Ilyen például ha olyan programjaid vannak, amik állandó mozgásban tartják a winchester-t.
Vagy például ha kevés a memóriátok. Ez azért mert annak hiányában a Windows lapozófájlt hoz létre a merevlemezen, amit onnan tölt be.

Nekem a gép elemről a legtakarékosabb üzemmódban 6 órát megy.

Ezt a legalacsonyabb fényerővel, energiatakarékos üzemmódban, wlan nélkül érem el.
Plusz van egy olyan program a gépemhez, ami deaktiválja a használaton kívüli hardware-eket, így azok sem fogyasztanak áramot.
Kikapcsolja a CD-t, hálókártyát, a modemet, a kártyaolvasót, a pci express-t.. stb..

Emellett a (lehet hogy ez processzor függő) 30%-os teljesítményre van visszavéve a CPU.

Ha normálisan wlan-al használom a gépet akkor már csak 4 órát bír.

Egyéb érdekesség, hogy ha filmet nézek HDD-ről (wlan nélkül) akkor majdnem 3,5 órát bír, de ha ugyan azt a filmet nézem pendrive-ról (nincs hdd pörgetés) akkor 4 óránál valamivel többet.

Sok energiát lehet azzal is nyerni, ha például a Vistában nem használom az Aero témát. Ha használom 20%-al kevesebbet bír akkuról a gép.
Igazából letiltok egy csomó haszontalan Windows szolgáltatást, ennyivel kevesebbet kell betölteni.
Nem használok lapozófájlt a fent leírtak okán. Így gyorsabban is tölt be a gép.

Ennyi jutott most hirtelen eszembe, remélem hasznos tippek.

Double posters deserve to die!

(#171) Matthewsz válasza balees (#169) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

nekem asus f5sl-em van, és battery saving módban maximum 100 perc wlannal... tehát ez sajnos ilyen.

(#172) Matthewsz válasza rohammokus (#170) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

az a program érdekelne engem is. vagy márka/típus függő? :/

(#173) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

SZiasztok!

Az adatlapomnál szereplő noti akksijával lenne gondom.
Eddig 80-90 percet kibírt, de most valami történt vele. Kb. 25 percig 99%-ot jelez ki, utánna leugrik 7% és megint így marad 20 percig, és lemerül.

Mi lehet a baja?
BUÉK

Oda mentem, ahol vagyok!

(#174) Tomaaasz válasza Tomaaasz (#173) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

UPUPUPUPUPUPU! :(

Oda mentem, ahol vagyok!

(#175) Tomaaasz válasza Tomaaasz (#173) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

UP!

Oda mentem, ahol vagyok!

(#176) Tomaaasz válasza Tomaaasz (#175) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Egyet nem értek.
Az aksiba 6 ilyen van: [link]. Ezek ugye darabonként 2200mAh-ak. Az aksimra 4000mAh van írva.

Hogy is van ez?

Oda mentem, ahol vagyok!

(#177) Evilangel válasza Tomaaasz (#176) üzenetére


Evilangel
tag

Hány Voltos maga az akku?

(#178) Tomaaasz válasza Evilangel (#177) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

11,1 V

Meg érdekes értékeket küld az aksi:

[ Szerkesztve ]

Oda mentem, ahol vagyok!

(#179) xeri


xeri
tag

Hello!
Páran már pedzegették a kérdést, választ még nem találtam. Közel 2 éves noti viszonylag intenzíven használt akksijára everest 55%-os elhasználódást ír ki, amit akár el is fogadnék, de miután a vista lelövi magát az állítólagos 2%-nál, a bios-képernyőt még közel fél óráig nézhetem :) Írta valaki, hogy lassan-lassan elmászik a vezérlő elektronika és hibásan saccol, de már kétszer megcsináltam a "kikapcsolásig merítés - full töltés" ciklust és semmi nem változott.
Nem az zavar, hogy idővel elhasználódik az akksi, hanem, hogy ott van benne a tartalék, amit nem tudok használni. Mert a vistában nem lehet olyat megadni a kritikus szinthez, hogy ne csináljon semmit, tehát mindenképp lekapcsol fél órával a vége előtt :(

Az akksi egyébként 10,8V 4400mAh-s (volt gyárilag) LiIon, a noti meg egy packard bell easynote, ha ez számít valamit.

(#180) kali válasza xeri (#179) üzenetére


kali
legenda

a lithium-ion akkumulátoroknak nem tesz jót a teljes lemerítgetés...

(#181) Matthewsz válasza xeri (#179) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Kali jól mondja, a vista nem véletlen kapcsol ki....

(#182) xeri válasza Matthewsz (#181) üzenetére


xeri
tag

Mások pedig több helyen elmondták már, hogy az akkuk beépített elektronikája nem engedi teljesen lemeríteni őket, idejében kikapcsol (mint ahogy a töltést is ez szabályozza, és nem a notebook). A teljes lemerítés ebben az esetben azt jelenti, hogy a vezérlő által engedett szintig lehet meríteni, utána persze ajánlott minél hamarabb feltölteni, nehogy az önkisülés miatt (ha lassan is) túl alacsony legyen a cellák feszültsége.

Elég sok hozzászólást végigolvastam, mielőtt feltettem a kérdésemet. Nektek is ezt javaslom :)

(#183) Logitech


Logitech
aktív tag

Nekem még nincs másfél éves a notim, az akksi a 2 és fél óra helyett most kb. 45 percet megy el és kikapcsol a gép. Everest az elhasználódásra 0%-ot ír.
Én úgy használom, hogy folyamatosan benne van az akksi, és be van dugva a töltő. A gép elég sokat megy, többet mint amennyit ki van kapcsolva. Lehet ha kiveszem az akkut amikor töltőn van még jó lenne, ezt már nem tudom meg.

(#184) kali válasza Logitech (#183) üzenetére


kali
legenda

notija/akkumulátora válogatja! én mindig úgy használom/használtatom a notikat, hogy sosincs kivéve belőlük az akkumulátor, amikor hálózati táplálásról mennek - mégis nagyon jól bírják az akkumulátorok, adtam el asus notit úgy 2 évesen, hogy alig valamivel bírt kevesebbet 2 év után, mint új korában!

xeri; hiába olvasol sokat, ha nem csak a lényeget szűröd le...
régebben a ni-cd és a ni-mh akkumulátoros notik korszakában, nagyon sok notinál volt a bios beállításában olyan funkció, ami az akkumulátor kalibrációjára vonatkozott. ez pont azért volt adott, hogy amikor az oprendszer nem engedi lemeríteni az akkumulátort, akkor bios alatt formázható legyen az akkumulátor.
manapság a li-ion és li-pol akkumulátorok idejében okkal nincs már ilyen funkció a bios felületén! az oprendszerre van bízva - megfelelő illesztéssel - az akkumulátor kezelése, ha az lekapcsolja a notit, akkor okkal teszi! ha bios alatt tovább meríted a li-ion és li-pol akkumulátort, az problémát okozhat, mivel ezen akumulátoroknál van egy szint, ami alá nem szabad menni lemerítés szempntjából, ha mégis úgy történik, azt az akkumulátor megjegyzi, és mondhatni helyrehozhatatlan állapot áll be!

(#185) xeri válasza kali (#184) üzenetére


xeri
tag

A nikkel-akksikat felesleges belekeverni, semmi közük ehhez az egészhez...
Te azt mondod, az oprendszer felel az akksi kezeléséért. Én elhiszem, hogy komoly tudás gyűlt össze a microsoftnál, de azt, hogy az ezredforduló idején előre lássák egy 8-9 évvel később gyártott eszköz működését és paramétereit, azért nem gondolnám. Márpedig pontosan ez történne (szerinted), amikor xp-t tolok egy új notebook-ra, és az mindenfajta driver nélkül boldogul az akksival.
Vagy azt mondod, hogy az elmúlt évtizedben nem fejlesztettek annyit, hogy ez ne férne bele az akkor használt szabványokba? Kevés olyan hardver-területet ismerek, amire ezt ki merném jelenteni...
Mert ha fejlesztettek, és az xp mégis tudja kezelni, akkor a fejlesztés nyilván belül történt, és a tényleges kezelés is az akkun belül történik - egy akksigyártó helyében én sem bíznám az ilyen-olyan oprendszerekre, hogy tönkrevágják-e a termékemet, vagy sem. Ezért van minden akkuban olyan védelem, amely sem túltölteni, sem túlmeríteni nem engedi a cellákat, és ez független a kapacitást és töltöttségi szintet figyelő és jelző elektronikától.
Nekem ez utóbbival van problémám...

(#186) kali válasza xeri (#185) üzenetére


kali
legenda

a ni-xx akkumulátorokat viszonyítási alapnak írtam - a bios akkumulátor kezelése miatt (ha már írtad, hogy másként viselkedik a rendszer az akkumulátorral oprendszer, és másként a bios alatt)
természetesen az akkumulátor elektronikája alapján paraméterezi az értékeket az oprendszer - ezt korábban többször leírtam, igaz nem ebben a részlegben (például; #11316 ; #9980 ; #9966) -, de fontos a kapocs a kettő között! (lásd például; bizonyos notik xp alatt is alapban kijelzik a hátralévő üzemidőt óra:perc szerint, más notiknál meg külön segédprogram kell hozzá)
az oprendszer meg úgy készült anno, ahogy - amit felismer azt fel, amit nem, azt illesztővel/frissítéssel majd igen. nem az oprendszer gyártójának a feladata, hogy folyamatosan figyelemmel kísérje az összes hardvert gyártó cég minden fejlesztését és piacra kerülő hardvereit, készítsen illesztőt a hardver gyártója a különböző oprendszerek alá! aztán ennek ki hogyan tesz eleget... vagy azt mire lehetne vélni, hogy például bizonyos notiknál/akkumlátoroknál például xp alatt nem jelenik meg a hátralévő üzemidő óra:perc kijelzéssel, de vista alatt igen - természetesen azonos noti/akkumulátor párosításról beszélek. adott esetben az akkumulátor elektronikája képes szolgáltatni az említett infót, de az xp nem képes kezelni/feldolgozni azt - csak speciális illesztővel/segédprogramal -, de más notiknál/akkumulátoroknál meg speciális illesztő/segédprogram nélkül is képes kezelni. szóval akkumulátortól függően, az elektronikák is eltérnek - éppen ezért nem érdemes ezen vitatkozni.
esetedben ha az érzékelő/vezérlő elektornika mászott el, akkor szerintem hiába próbálod például bios alatt formázni az akkumulátort, mivel a bios nem tudja a kalibrációt, így nem képes utánállítani - az akkumulátorban lévő elektornika alapján sem.

(#187) xeri válasza kali (#186) üzenetére


xeri
tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.

Az alapkérdés az volt, hogy miután a vista kikapcsolja a gépet (nyilván az akku elektronikája jelez neki, hogy 2%), miért marad mégis az akksiban annyi szufla, hogy működteti a gépet közel fél óráig (mivel a bios-képernyő nézése közben senki nem figyel arra az elektonikára, de bios helyett írhattam volna a boot előtt megállítva, esetleg memtestet futtatva). És nem próbálkozom formázással, csupán azt a több helyen leírt jelenséget akarom megoldani, hogy a LiIon akkuk töltöttségét figyelő elektronika (a gyakori rátöltések, nem teljes merítések, újabb rátöltések, plusz az önkisülés hatására) idővel pontatlan lesz (legutóbb azt olvastam, hogy kb. minden 30 töltési ciklus után érdemes egy teljes feltöltés-lemerítés segítségével újrakalibrálni).

Ott rontottam el, hogy én feltöltés-lemerítés helyett fordítva, lemerítés-feltöltést csináltam, bár a harmadik alkalom után az elhasználtság így is visszament 53%-ra (2 %pontos javulás). Most fut a feltöltés-lemerítés ciklus, majd beszámolok az eredményről.

A windowsos történetről pedig tényleg felesleges vitatkoznunk. Amit az oprendszerek csinálnak, az egy energiamenedzsment a felhasználó felé, akit nem érdekel, hogy milyen alkatrészek vannak a gépében. Az akku fizikai kezelése (feszültségek figyelése, cellák védelme, töltés) viszont a beépített elektronika feladata. Ezt te is leírtad az idézett hsz-ben, mint ahogy ezt is:
teljesen lemeríteni a li-xx akksikat nem szabad, nem is engedi ezt a korábban említett elektronika.
Én ugyanezt mondom, és ezért csodálkoztam, amikor a teljes lemerítés ártalmaira figyelmeztettél: elhiszem, hogy nem tenne jót, de ha egyszer nem is lehet teljesen lemeríteni :F

(#188) kali válasza xeri (#187) üzenetére


kali
legenda

igen, én más irányból nézem/közelítem meg a dolgot; az elektronika az oprendszer irányából csak negatív irányban tud elállítódni? az nem lehetséges esetleg, hogy az a lemeríthetőség alsó szintje, ahol az oprendszer alatt kikapcsol a noti? mert akkor ha oprendszeren kívül - nem ragadok le akkor a bios szintjén, beszélhetünk minden másról; dos...stb - bírja még valameddig, és ott meríted, akkor az már problémát okozhat...
ezért írtam a lemerítés ártalmát, mert a fentiek szerint esetlegesen lemerítheted arra a szintre az akkumulátort, amennyire már nem szabadna - pláne nem egy li-xx akkumulátort nem...
az akkumulátor elhasználódásának a (m)értéke pedig akár a hőmérséklet - vagy más tényező - függvényében is változhat néhány %-ot, volt már nálam - javításon, de más miatt - olyan asus noti, aminél ez szinte naponta ingadozott oda-vissza - minimális kilengéssel - pedig nem kalibrálgattam!
ígérem, több fárasztó dolgot már nem írok... :)

(#189) xeri válasza kali (#188) üzenetére


xeri
tag

Ha én akkugyártó lennék, a biztos védelmet tutira nem az oprendszerre bíznám - lefagy, meghülyül, nincs driver, dos-t használnak, akármi -> akksi kuka. Ha win leállás után az akku még engedi magát meríteni, azt azért teszi, mert még bírja. Ezért gondolom, hogy amit a windows mond, az "tájékoztató jellegű", ami persze gyakran közel van a tényleges értékhez.

Sajnos az 53%-nál lejjebb nem ment most sem, úgyhogy nem a töltés-merítés sorrendjével volt gond. Ha van még ötlet, szívesen fogadom, szerintem tudna ez még javulni :)

(#190) 72123298430


72123298430
csendes tag

Üdv!
végigolvastam a topikot, de csak tanácstalanabb lettem élettartam-ügyben.
dell latitude d620-hoz van egy két éves li-ion (11.1V a hozzáértőknek gondolom mond vmit) akksim. én kiveszem, ha tápról gépezek.
Azonban meglepődtem, hogy nem szabad teljesen lemeríteni. no de ha a windows ugye hamarabb lekapcsol, akkor az asztalon lévő ikonon jelzett 0%-ig lemehetek nem? vagy inkább töltsem úgy 20%-nál...
a gépet nemrég vettem, és 2évesen bírja a 2,5-4,5 órát (alkalmazástól függően) és szeretném megtartani ezt a teljesítményt.
bye

(#191) kali válasza 72123298430 (#190) üzenetére


kali
legenda

a kijelzett 0% mellett is hagy még valamennyi töltöttséget az akkumulátor elektronikája a cellákban, így elvileg nem okozhat nagy problémát, ha addig lemeríted - de ne csináld túl gyakran, inkább 1x - 2x%-nál tölts rá!
megjegyzem; nem jó az a 0% mert normális (beállítású) esetben egy noti 3 - 4 - 5% elérésekor kritikus töltöttségi szintet kiabál, és beállítástól függően kikapcsol, alvó állapotba megy...stb!

(#192) xeri válasza 72123298430 (#190) üzenetére


xeri
tag

...és arra figyelj, hogy esetleges 0-ra merítés után minél előbb töltsd fel. De a teljes lemerítéstől nem lesz hosszabb az akku élettartama.

(#193) 72123298430 válasza kali (#191) üzenetére


72123298430
csendes tag

Köszönöm!
és annak van jelentősége, hogy kikapcsolt állapotban vagy használat közben töltöm a gépet?
xeri válaszát is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#194) kali válasza 72123298430 (#193) üzenetére


kali
legenda

az akkumulátor első feltöltésekor ajánlott kikapcsolt állapotban tölteni, a későbbiekben mindegy.

(#195) 72123298430 válasza kali (#194) üzenetére


72123298430
csendes tag

köszi a segítséget!

(#196) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Olyan létezik, hogy FS laptop, aminek eredetileg 20V-os töltője van nem tölt a 19 voltos asus töltővel? Sajnos most ez volt csak kéznél, a gép nem volt egy ideje használva, attól félek hogy sz*r, de lehet, hogy csak van benne valami védelem, ha nem 20V-ról töltöm?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197) kali válasza rasotamas (#196) üzenetére


kali
legenda

létezik! mellesleg nem csak a volt számít...

(#198) felora:)


felora:)
tag

sziasztok. létezik valamilyen program akksi formázáshoz? kicsit már gyenguszka....:R

(#199) Krystal_s


Krystal_s
addikt

üdvi nekem egy 3 éves Sony laptopom van, amit csak ritkán használok...az akksi kb 2 éve 35-40 percet bír(t) .mindig 220-ról használtam, pár hónapja elkezdett olyant csinálni h ha merült az akksi és elért pl 80%ot ,akkor a windows (luinux-al is néztem) nem jelezte rendesen a töltésnél az értéket...volt amikor visszafelé számolt vagy maradt pl 80%on ,de mikor elérte a valós 100%-ot ,akkor azt írta rendesen. gondoltam vmi érintkező hiba lehet. amikor nem használom a gépet, akár hetekig be sem kapcsolom, akkor kiszoktam húzni a konnektorból...pár napja bekapcsoltam és azt vettem észre h az akksi 0%-os.1 nappal korábban még 100%os volt. egész nap töltöttem és marad 0%-on , azt hittem h csak az értéket írja rosszul ,de nem...Lehetséges ,hogy magától állásában alig egy nap alatt csak úgy elszáll egy akksi ?a gép működik rendesen és a led folyamatosan villog h tölti...
kimérettem egy műszerésszel ,azt mondta h teljesen 0-n van minden cella...ok persze mert le van merülve. de ez meghalt vagy esetleg vhogy fel lehetne még tölteni? cellák szoktak tönkremenni de 1szerre mind :F
olvastam régebben h létezik olyan program ,ami képes újra kalibrálni és volt olyan akinek az segített és ismét feltudta tölteni... :U

(#200) neilszab


neilszab
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan progit/módszert, amivel ki lehet kapcsolni az akkis folyamatos töltését?

Elég keveset és ritkán megy tartósan akksiról a gép, főleg csak akkor, amikor átviszem egyik helyről a másikra a lakásban/irodában, ami csak max pár percet vesz igénybe, de sokszor előfordul.

Az akksi élettartamát fölöslegesen nem akarom csökkenteni, meg folyton ki-be dugdosni se a gépbe, és több helyen azt olvasom, hogy a csepptöltés sem igazán dob az élettartamán, bármennyire kímélő is.

Szóval olyan megoldást keresek, amivel az akksi bent van a gépben, meg rákötve a hálózatra, de én mondhatom meg neki, hogy mikor tö'tcsön!

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.