Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Colalite


Colalite
csendes tag

Szevasztok!
Kipurcant a laptop aksim és vásárlás előtt állnék.
Az aksim paraméterei:
SMP-EFS-SS-20C-04 14,8 V 2000 mAh.

Aksis ember ajánlata minden paraméterben (még termékkódban is) megegyező,
kivétel, hogy a feszültsége 11,1 V-os!
Szerintetek ezt megvehetem hozzá?

(#402) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, lenne pár kérdésem, mert ahogy olvasgattam a fórumot mindenki mást mondd, és nem sokkal lettem okosabb.. Asus G56JR laptopom van, és az aksijával kapcsolatban bizonytalan vagyok..

Asus Li.Ion Battery PAck A32-N56
Rating: +10.8V -- 5200mAh, 56Wh

Ezek vannak feltüntetve az akksi-n.

1. Hogyan használjam? folyamatosan tartsam minél nagyobb töltöttségi szinten, vegyem ki belőle az akksi-t amikor csak tehetem, használjam ahogy jól esik merítsem, töltsem folyamatosan?

2. Meddig "egészséges" lemeríteni az akksit? van-e egy pont ha az alá merítem akkor romlik a minősége? Vagy lemeríthetem akár 0-ig is, nem lesz semmi baja? többen dobálóznak számokkal 10-15-30% alá nem túl jó dolog, de fogalmam sincs hogy akkor melyik a tényleges kritikus pont.. (pl. ha buszon használom mikor kapcsoljam ki hogy na akkor most többet nem használom..)

3. Hol lehet bele venni pótakksi-t? Milyen akkumulátor kell bele, vehetek többfélét is, más laptopba tartozót is belerakhatok, tönkretehet-e egy akkumulátor egy laptopot? (mindenképp kéne nekem második akkumulátor a gyári mellé..)

Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :))

(#403) misx válasza ZTE_luky (#402) üzenetére


misx
senior tag

1. Ha folyamatosan kell, akkor használd folyamatosan. Ha lemerül, feltöltöd teljesen. De ha pl. otthon vagy az asztalon, nyugodtam mehet hálózatról. Én nem szoktam feleslegesen akksiról üzemeltetni, de legalább hetente 1x lemerítem. Ilyenkor ott használom, ahol akarom, nyáron hétvégén kivihetem a kerti asztalra (matt kijelző rulez :D ), stb. Papíron 300 ciklus van benne, a HP programja jelzi is, mennyi fogyott el. Hogy ezután mi lesz, azt nem tudom. De egyesek szerint úgyis elhasználódik egyszer végleg. Egy szabályt még betartok: teljesítményigényes alkalmazást (pl. 3D játék) akkuról még véletlenül sem futtatok.

2. A Windows gyárilag 10%-nál figyelmeztet (ez állítható), gondolom nem véletlenül. Én ezalatt már rendszerint feldugom töltőre, 7%-nál a Win8 úgyis hibernálódik.

3. Csak ebbe a gépbe valót, lehetőleg eredetit, utángyártott nekem előző gépben fele annyi idő alatt elhasználódott ugyanazon körülmények alatt. Amúgy meg Google.

(#404) ZTE_luky válasza misx (#403) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem, igen hasonlóan használom én is ahogy az előbb említetted viszont mások azt mondták hogy egy akkumulátornak akkor jó ha használják folyamatosan tehát merül, feltölt, merül, feltölt.. és elvileg az nem jó ha hálózatról megy és 100% végig.. nem tudom..
Tehát akkor nem is lehet vele játszani akksiról? mert az én gépem kibír egy órát játékkal (GTA 4, BF 3,4) és szoktam kanapén, udvaron (szintén matt) de akkor azt hanyagoljam mert abba megpusztul?

Értem én hogy Google, de honnét rendelhetek/vehetek ebbe illő akksit? Amiben megbízhatok, nem pedig olyan hogy 3 nap után bedöglik és pénzkidobás..

(#405) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Olyan programot keresek, amivel meg lehet határozni, hogy meddig töltse fel az akkut a laptop, és azt is hogy mennyinél kezdjen el tölteni.
A samsung laptopom van ilyen ezt tudja, de az nem komatiplis a Sony laptoppal.
A samsung már 4 éves, és 100% os az akku kondíció úgy van a töltés beállítva a programban, hogy 85%ig tölti az akkut, viszont 70%-nál kezd el tölteni újra ha kell, ezt szeretném beállítani a Sony esetében is, mert ez a Samsung esetében bevált.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#406) Aron989


Aron989
csendes tag

Sziasztok! Van egy 2 hetes notim ASUS N551JK , aksi kivan véve 64%on a táskába pihen , a noti asztalról van használva, tippeket szeretnék és praktikákat mivel tudom hosszú,boldog életűvé tenni az aksit . Köszönöm !

(#407) Bee-Beep


Bee-Beep
tag

Sziasztok!
Win7 alatt van rá mód, hogy beállítsam hány százalékos akku szint alatt kezdje a töltést a laptop, ha hálózatról használom?
Előre is köszi a választ!

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#408) hege8888


hege8888
aktív tag

Sziasztok!

Olyan hogy lehet, hogy este elkezdem tölteni az akksit, látom megy is föl a százalék, veszi a töltést. (pár percig figyeltem a noti saját akku progijával is, mentek fölfelé a kwh-k)
Aztán lecsukatam a fedelet, hogy majd reggel megnézem eddig ment fel a töltés.

Reggel viszont teljesen kuka a gép, akkuról nem indul, mintha benne se lenne.. :(((
Még annyi, hogy az akku régóta fiókban volt.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#409) szMartin17


szMartin17
tag

Sziasztok

X550JX típusú laptopon 2,5 éves, akksija kb. 80% VOLT.
Kb. 3 hete valószínűleg 5-10%-os akksival elraktam és nem használtam, aztán most bekapcsolva nem tölt az akksi. Annyit ír ki a gép, hogy 0% és töltés alatt van.

Kinyírtam az akksit?
Lehet ezzel bármit csinálni, vagy vegyek újat?

Üdv

(#410) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Meddig tölthetek fel egy 3,7V.os akkut?
4,4 voltot mutat a multiméter frissen töltve. Vagy a multi se ok.

(#411) szilibácsi


szilibácsi
újonc

Kedves Uraim ! Ideget borzoló kérdés : Időlehgesen ki lehet e váltani 10.8 V - os Li aksit 12 V - os akármilyenre ? Tönkre teszi a gépet ?

(#412) adam_nagy


adam_nagy
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi Aida64 adataim vannak az akkumulátor állapotáról.
Az akku töltöttség nem megy fel 56% fölé.

A töltés mértéke itt leesik egészen 11mW-ig (ezen a képen éppen nem annyi)
Ha kihúzom a töltőt akkor a töltés mértéke felmegy magasra:

Itt valami szerintem így nem kóser.

(#413) 5leteseN válasza szMartin17 (#409) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nekem hasonló, bár egy kicsit öregebb DELL Latitude 7520 aksival. Betettem 3 napra a mélyhűtőbe, most zajlik a "felengedés"(egy nap kb). Utána teszt töltés. Ha nem indul a töltés, megy még egy utolsó körre vissza a -20 fokba a selejtezés előtt. Egyébként is állandóan tápon volt(75%-os körüli töltöttséggel). Néha(hetente 1-2-3x) levettem a töltőről, utána vissza a folyamatos töltésre. Lehet, hogy ez is hozzájárult (a kora mellett) a végkifejlejthez.

Telefonnál ez (2x)bevált, az 56%-osra lefőzött, LiPo-t első hűtő-regenerálós körben 64%-ra, a másodikkal 72%-ra visszatornáztam, A harmadik csak 73%-ot hozott, nem csináltam tovább.
Kíváncsiságból megcsináltam ehy másik 71%-osy telefonnal is egy menetet, így feltornáztam 84%-ra! :C :DD
Ennek ellenére hangsúlyozom: Csak saját felelősségre, 2 eset még lehet szerencse is! :K

Lefőzött(szinte szó szerint): töltés közben beesett a thermo-s(!!) szövethuzatos párnák közé szegény telefon, túlmelegedett forrósodott és kikapcsolt a hő(túl)terheléses üzenettel a végén. Esküt nem teszek rá(második éve volt), de mintha 72 fokot írt volna ki az eset utáni bekapcsoláskor.

[ Szerkesztve ]

(#414) 5leteseN válasza 5leteseN (#413) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Az azóta megismételt mélyhűtős regenerálás sem hozta meg a feltámadást! :O

Nincs egyébként semmi kétségbe esés vagy kudarc érzetem, mert a két eset alapjaiban különbözik.
A telefonos esetnél egy egy-blokkos Li-Po elemről volt szó, ahol az egy egység volt 50% körüli tölthetőségi állapotban a telefon szerint.
A DELL esetében is egy Lítiumos aksiról van szó azonban ez nem valahány %-ról indult a regeneráló frigóba, hanem egyértelmű DELL-laptops hibaüzenet(működésképtelen állapot: piros akku-LED villogás) után. Az is egyértelműbbé teszi helyzete, hogy a DELL lapos esetében egy több cellás akku-pakkról van szó, ahol 3-4 akku-csomag van sorba kötve, egy csomagon belül pedig két akku párhuzamosan. A 6-8 akku egyikének komoly hibája már eredményezheti azt, hogy bár a többi regenerálódott, de a DELL akku ellenőrző áramköre a sokból az egyik akku hibája miatt működésképtelenséget állapít meg és emiatt nem is kezdi el használni, tölteni a többi regenerálódott aksit.
Megpróbáltam, nem sikerült! Nem gond.
Szétszedés, egyenkénti mérés, csere lesz a következő lépés.
A Yt-on nézek majd a cserére, és forrasztásra útmutatókat!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.