Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) AdamNorthWes


AdamNorthWes
tag

Sziasztok!

Mi most vettünk egy Asus z94rp notebook-ot és az a baj hogy az aksija csak kb: 2és fél órát bír. Mikor beleraktam az aksit először akkor azt írta hogy a tervezett kapacitás 48000 mWh és ezután lemerítettem ''teljesen'' szal úgy hogy ki is kapcsolt. Ezután feltöltöttem teljesen legalább 16órát rajta volt a töltőn és mikor újra bekapcsoltam aksival akkor az a tervezett kapacitás érték már csak 47000 mWh volt! :(

Meg tudná mondani valaki ez mért van? Ilyen gyorsan romlana az aksi vagy télleg nem szabad ''teljesen'' lemeríteni?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

'Use your brain and you have a good day.' :)

(#102) atosz válasza AdamNorthWes (#101) üzenetére


atosz
őstag

Ezt inkább tudjuk be egy kalibrációnak. Az az érték amit legelőször láttál benne, az volt a full/tervezett kapacitása. De mivel az akksi - még ha új is -, tuti van pár hónapos, vagy fél éves... Az érték az akkori állapotnak felel meg. A lemerítés után frissítette magát az elektronika és most már a tényleges teljesítményét látod.

Mindenesetre elkellene felejteni már ezt a ''formázás'' dolgot. Nem kell és nem lehet a Li-Ion akkuknál. Bár a kalibráció ajánlott mondjuk 3 havonta, de ez minden normálisabb gyártónál szoftveresen elvégezhető - vagy a BIOSból.

És nem tesz jót a full lemerítés, ami így nem is igaz teljesen, mert nem tudod lemeríteni teljesen, előtte lekapcsol az elektronika. Ha szükséges kihasználni a teljes kapacitás, akkor tanácsos minél előbb feltölteni.

(#103) jootomy


jootomy
tag

Megfelelő használathoz annyit, természetesen személyes tapasztalat alapján, hogy 2 éve vettem notebookba egy Li-Ion akksit. Itthon hálóról használom a gépet, akksi nélkül. Így az akksi lemerülési ideje szinte alig változott.

[Szerkesztve]

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#104) LALA_kiraly válasza jootomy (#103) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ez remélem tényleg így van. Én hétvégente használom az akksit, hétköznap áramról megy. Remélem hosszú életű lesz...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#105) amargo válasza LALA_kiraly (#104) üzenetére


amargo
addikt

Bocsi, ez magas labda:
''Én hétvégente használom az akksit, hétköznap áramról megy.''

Értem én mit akarsz írni :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#106) jootomy válasza LALA_kiraly (#104) üzenetére


jootomy
tag

hát reméljük:) de pl. olyat csinált múltkor, hogy nem vettem ki az akksit és feltettem töltőre, majd jött egy áramszünet és kikapcsolt a gép is.. :U

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#107) kp78 válasza jootomy (#106) üzenetére


kp78
addikt

Ez elég érdekes amit írsz.
Szerintem amúgy elég csekély az esély az áramszünetre ma már, legalábbis nálunk nagyon ritkán van. Ha meg vmi olyan műveletet végzel a géppel, aminél félsz, hogy elszállhat a műved, akkor tedd bele az akksit. Én így csinálom :))
Feleslegesen én sem tartom a gépben, és töltöm minden áldott nap.

(#108) amargo válasza kp78 (#107) üzenetére


amargo
addikt

Nekem folyton benne van, viszont 20% ra van állítva a töltése, igaz ez csak win indulása után lép ez életbe.. de így is bőven jó.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#109) atosz válasza amargo (#108) üzenetére


atosz
őstag

No de ez csak IBM-nél igaz. :)

20%? Miért olyan kevés? :) Én 40-70 között állítom be, bár nagy akkum van. Ezt már egyszer kérdeztem máshol, hogy ez abszolút szoftveres vagy hardveresen tudja? Véleményed szerint akkor szoftveres? Mert én vhogy nem ezt tapasztaltam.

(#110) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

átolvastam a topicot, és egy dolgot nem találtam meg tisztán:

Lilon akksival mit csináljak 1. használatkor? merítsem, ne? van értelme, nincs?
asus noti akksiról van szó btw


thx

..

(#111) atosz válasza bbazsy (#110) üzenetére


atosz
őstag

Mit csinálj vele? Amit akarsz. Töltsd fel azt kész.

(#112) bbazsy válasza atosz (#111) üzenetére


bbazsy
őstag

lemerítés, túltöltés, ilyesmi mókák akkor nem kellenek, ugye?

[Szerkesztve]

..

(#113) sssent válasza atosz (#109) üzenetére


sssent
senior tag

Az alap 96%-os határ hardveres, viszont ha ez alatt van, és windows boot előtt kerül a hálózatra, akkor elkezd rátölteni, mindegy mit állítottál be neki. Aztán persze abbahagyja amint észreveszi magát.

(#114) sssent válasza bbazsy (#112) üzenetére


sssent
senior tag

Teljesen lemeríteni, és túltölteni sem igazán tudod, szóval nem kellenek ilyen mókák. Időnként hasonlítsd össze az akku névleges kapacitását, és a kijelzett valósat. Ha elég nagy (több %) eltérést tapasztalsz, akkor kalibráld újra: 100%-ról lemeríted, amíg az elektronika (nem a windows) kikapcsolja, majd rövid időn belül (leginkább azonnal) teljesen feltöltöd. Ez sem tizenakárhány óra, csak 3-4. Amikor azt mondja, hogy kész, akkor kész. Rajtahagyhatod a töltőn akármeddig, de úgysem fogja tovább tölteni.

(#115) atosz válasza sssent (#113) üzenetére


atosz
őstag

Nem 92%? Mndenesetre én azt tapasztaltam, hogy nem tölt akkor sem ha még nem bootolt be, legalábbis egy bizonyos töltöttségi szint fölött.

(#116) sssent válasza atosz (#115) üzenetére


sssent
senior tag

Szerintem 96% az a szint. Ez alatt rátölt. Az én T42-őm biztosan, de csinálta ugyanezt T41, és X31 is. Szerintem csak pont a zöld lámpácskával azonos frekvencián pislogsz, vagy nem tudom :)

(#117) sssent válasza sssent (#116) üzenetére


sssent
senior tag

Hmm, rossz volt a példám, az X31-en állítani sem tudok a határon. Jó lesz lefeküdnöm.

(#118) bbazsy válasza sssent (#114) üzenetére


bbazsy
őstag

és olyat, h hardveresen kikapcsol, olyat hogy kell? még nem láttam/csináltam.
winbe kikapcsolom, h kikapcsoljon, aztán egyszer csak kinyomja magát?

..

(#119) sssent válasza bbazsy (#118) üzenetére


sssent
senior tag

Display prop. > screensaver > power > alarms > itt minden riasztáshoz kikapcsolod a végrehajtandó akciót. Ezután egyszer csak elszáll majd a gép, amikor az akku elektronikája elvágja a naftát. Ez természetesen egyáltalán nem szabályos leállítás, ne legyen mentetlen munkád, meg hasonlók!

(#120) atosz válasza bbazsy (#118) üzenetére


atosz
őstag

sssent: Lehet én azért tapasztalom ezt, mert soha nem kapcsolom ki, csak hibernálom a gépem. :)



[Szerkesztve]

(#121) bbazsy válasza sssent (#119) üzenetére


bbazsy
őstag

köszi szépen, emlékezni fogok rá:)

most fogok laptopot venni, és sokat gondolkodtam rajta, h hogy használjam, hogy kezdjem, de akkor nem kell vele semmit xtrát csinálni, csak ha gáz, akkor ezt, amit írtál.

köszi a választ


üdv
bébé

..

(#122) amargo válasza atosz (#109) üzenetére


amargo
addikt

20% nem tudom, közelebb van a tabhoz. (az 1es már kevés :) )
Én úgy gondolom szoftveres, mert mikor 96% alá volt merülve indítás során rátöltött (mármint bedugtam a hálózatba), de ennyire nem figyeltem még meg. Haza értem meglesem már csak a kiváncsiság kedvéért..

UI.: Múltkor sikerült TPFanControllal megizzasztani a gépet.. ágyon használtam, majd 1x csak kikapcsolt.. valamiért behalt a TPFC és kikapcsolva maradta a ventik.. mikor vissza kapcsoltam a gépet egyből felbúgott, valami 60fokos volt..

szerk: höhh most látom sssent írását, akkor jól vetettem észre.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#123) sssent válasza atosz (#120) üzenetére


sssent
senior tag

Hibernálás esetén is csinálja. Viszont ha kikapcsolás után nem húzod le a hálózatról, akkor nem kezd rátölteni. Csak ha kikapcsolva dugod rá újra.

(#124) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Nekem is van egy kis akku gondom. Vettem fél éve egy FUSI notit és azt tapasztaltam nemrég, hogy 20%os az elhasználódása. Be is vittem a szervízbe, ki is cserélték. Most beraktam az új aksit és máris 2 % volt ez az szint.Ez még nem is lenne tragédia, de az első feltöltés - lemerítés -feltöltés után 8%ra ugrott ez az érték. Most akkor vajon mivan?Azért a régi akksi fél év alatt romlott le így...

HIJ

(#125) HIJ válasza HIJ (#124) üzenetére


HIJ
őstag

Na senki? Azóta egyébként már 8%on jár ismét, tehát kezdek gyanakodni esetleg a töltőre... Mert azért ez nem egészséges sztem. Kb úgy jön ki, hogy töltésenként 1 % ot romlik az akku.

(#126) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Nekem FuSi Amilo Pro V3505 gépem van, ezen nincsen ilyen kalibrálás.

(#127) bilee


bilee
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy hogyan kell cellát cserélni egy akkumulátorban, ill. hogy állapítható meg, hogy a laptopom tápja ép-e?

(#128) pepepupu


pepepupu
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem. Tehát van egy DELL Latitude Laptopom és ujra kellett telepiteni, de az ereseti telepitője nincs meg ezért oyan windowst tetünk rá, amit az asztalira is. Tehát. Azelőtt egy 3 órás vonatúton végig tudtam nézni1-2 filmet ugy h nem merült le teljesen az aksi moist meg 30 perc alatt kipurcan. Összefüggésben van a kettő? És ha igen mit cinsáljak???? :R :R

(#129) sssent válasza pepepupu (#128) üzenetére


sssent
senior tag

Úgy érted, hogy OS csere előtt még 3 óra, utána meg egyszer csak fél? Az akkuk ilyen gyorsan azért nem nagyon szoktak tönkremenni. Valószínűbb, hogy a régi rendszered alatt futott valami alkalmazás, ami figyelt az energiagazdálkodásra (CPU, esetleg VGA órajel, stb), most meg az nincs fent. Tegyél fel pl egy ilyet (ha win xp-d van): [link]. Ezzel tudod állítgatni pl. a speedstep működését, és megnézheted az akku elhasználódsát is.

Ha mégis az akkuval van baj, akkor próbáld újrakalibrálni, hátha segít valamennyit.

(#130) xedos válasza bilee (#127) üzenetére


xedos
addikt

Ez nem egyszerű házibarkács!
A legtöbb akksiban van elektronoka is ami tárolja az állapotát. Ezt is át kell írni!

(#131) Daneeka


Daneeka
senior tag

SE k700i-t használtam Li-Ion akksival most viszont rendeltem hozzá egy Li-Pol akksit.
Használhatom a tel eredeti, saját töltőjét hozzá? (ami ugye a Li-Ion-os értékesítési csomaggal jött)

(#132) pepepupu válasza xedos (#130) üzenetére


pepepupu
csendes tag

akkor ehez mindenkélppen informatikus kell?

(#133) xedos válasza pepepupu (#132) üzenetére


xedos
addikt

Nem informatikus, hanem olyan hely ahol megvan a felszereltség és a tudás hozzá.

(#134) pepepupu


pepepupu
csendes tag

Tehát egy informatikus;) Én nem értek ilyen szinten a számítógépekhez.

(#135) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Szervízben volt a gépem egy hónapig, és mire kész lett az akksi valószínűleg kipurcant (sokat állt?). Biztosan ugyanazt kaptam vissza. A töltés lámpa villog, ha elindítom a gépet akkor egy idő után elalszik. A gép nem ismer fel akksit. A töltővel elvileg minden rendben mert a gép most is arról megy, de ki tudok próbálni egy másikat is.
Életre lehet ezt még kelteni? Amúgy több mint 4 éves, csoda hogy bírta eddig is, csúcsteljesítményt semmiképp sem várnék tőle csak annyit hogy bírja egyik konnektortól a másikig. Persze lakáson belül.
Köszi!

(#136) amol


amol
addikt

Hogy tudom leellenőrizni, hogy tölt-e a gép? Ha berakom az akksit az NHC egy pillanatra kiírja, hogy 3%, mér teljesítményt is, de utána nem ismeri fel. Lehet hogy resetelni kell benne valamit? :F

(#137) pepepupu


pepepupu
csendes tag

jah és még valami. Az újratelepítés után a gép már nem tudta, hogy mien videókártyát stb. foglal magában. wow.

(#138) Rick4 válasza pepepupu (#137) üzenetére


Rick4
félisten

sztem erre valók a driverek..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#139) jenko válasza pepepupu (#137) üzenetére


jenko
tag

és még a control panel/vezérlőpultban olyan is van hogy energiagazdálkodás

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#140) Rick4 válasza pepepupu (#137) üzenetére


Rick4
félisten

én is újraraktam az enyémet egy tuning xpvel, de ott alapból felismeri a laptop/ hordozható eszköz dolgot, és alapból mindent ahhoz állít, illetve a NHC elég szépen kezeli a gépet magától. Nameg ott a speedstep is, az a legjob ami történhet vele. recoveryként meg az egészről csináltam egy ghost lemezt, ha megmakkan, egy dvdre ki van írva a feltelepített meghajtó teljes tartalma, 25 perc alatt visszapakol mindent, mint ha mise történt volna.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#141) 12vereb


12vereb
csendes tag

Sok okosság van, de ha elromlott, és v.sz tudok segíteni.

(#142) Whaskes


Whaskes
senior tag

kicsit olvasgattam itt az okosságokat. gondoltam, hogy lemerítem fullra az akkut és aztán feltöltö. háááát.... már vagy 7 perce ki kellet volna kapcsolódni a gépnek:) azt mondja az ubuntu, hogy 0% töltöttség és 0 perce kéne már mennie a gépnek.... kiváncsi vagyok mikor hullik be.... ibm r50e ről van szó....

kapacitásra 40%-ot ír. lítium ion-os akku.

[ Szerkesztve ]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#143) Whaskes válasza Whaskes (#142) üzenetére


Whaskes
senior tag

akku :P

ésmég mindig megy! még mindig :DD kiváncsi vagyok lesz-e valami értelme.... :))

[ Szerkesztve ]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#144) daveredline


daveredline
tag

hát kicsit idegesítő így ahogy olvasgatom h mindenki mást mond arról h benne kell e hagyni az akksit vagy nem... mondjon már valaki valami biztosat... bár lehet ez nagy kérés....

(#145) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

kicsit felhozom a topicot.

Az miért van, ha 100%-ra feltöltött notimat leveszem hálózatról és kb 2 óra mulva akksiról elkezdem használni már lemegy 97%-ra pedig nem is volt bekapcsolva. Ez természtes?

A másik furcsakság, ha több napig megy a gép(hálózatról) éjjel nappal akkor kb 2 nap után hirtelen 98%ra leesik a töltöttség,persze hál istennek nem tölt már rá,csak nem értem miért nem marad százon. ez a vista mérési hibája vagy ez egy természetes dolog?

köszönöm,
Bernardo

(#146) Bodsa


Bodsa
csendes tag

Sziasztok!

Én az akku helyes használatáról kérdeznék.
Napközben hálózatról használom, de este filmnézésnél akkuról, és mindig lemerül úgy 10-15%-ra. Ez így megy pár hónapja szinte minden nap.

Olvastam én is már mindenhol, hogy az se jó ha teljesen kisütöm mielőtt újratölteném, meg ha hónapokig hálózatra van dugva és nem használom az aksit, meg ha kiveszem és csak úgy állni hagyom.

Tehát most tönkreteszem azzal az akkut hogy mindig rátöltök 100% ig aztán meg lemerítem 10-15% ra?

köszi

bal

(#147) GeryPc


GeryPc
senior tag

helo

olyan problémám lenne hogy nekem a gép már aksiról egyántalán nem megy sőt se bekapcsolt se kicskapcsolt állapotban nem írja ki hogy töltené az aksit egyetlen egy esetben villan fel az aksi ledje mikor bekapcsolom a gépet semmilyen más esetben,kérdésem az lenne hogy szerintetek csak az aksi halt be annyire vagy lehet valami komolyabb probléma is hogy nem tölti egyántalán az aksit,vagy nem tudtok vmi programot amivel ezt le lehet tesztelni hogy észleli e az aksit milyen állapotban van stb?!
köszi

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#148) GeryPc


GeryPc
senior tag

Ja és még 1 kérdés ezekkel az akku felújítás újracellázással kinek van tapasztalata mivel ez egy 10essel olcsóbb mint egy új akku és állítólag növekedhet a teljesítmény is :U

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#149) RedWing válasza GeryPc (#148) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ez engem is érdekelne!!! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#150) házimozis


házimozis
tag

Bernardo20
Ezt úgy hívják önkisülés. Minden akkumulátor veszít valamennyit a tárolt villanyból. Fajtánként (NiMH, Li-on, savas indítóakku) változó mértékben. Elektrokémiai törvényszerűség, - nulla sosem lesz - tenni ellene nem lehet.
Egyes notebookok esetén van alaplapi-bios-akkukezelési bug, ettől lehet a gyors lemerülés, (nem választja le az akkut a bios) A veszteség, napi 0,5~1% felett nem normális.

dárenbézer
Tegyél fel egy Everestet, vagy egy Battery Eatert. Monitorozza az akkut. De az oprendszer energiagazdálkodás is írja, hogy épp mi az akku-státus. (kisütés alatt, töltés stb.) Ha nem, akkor vagy az akku(cellák) vagy a (töltés)vezérlő elektronikája a halott. Ez csak akkuval cserélhető. (bele van építve)

Akku felújítás:
HA roncsolás nélkül bontható az akku háza, (általában nem az) és kapni olyan alakú cellákat a villanyboltokban, akkor nem nagy kunszt nagyobb kapacitású cellákból - azonos térfogatban - nagyobb akksit készíteni.
Az ilyen-olyan regeneráló (nem szedik szét csak "sokkolják" valahogy), eljárások nem tartósak. Itthon kevés cég foglalkozik evvel, mert az akkucsere az nagyobb biznisz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.