Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Nimrod


Nimrod
addikt

Volt esetleg valaki mostanság multimédia-fejlesztő képzésen?
Aki végzett hétvégi tanfolyamot, annak mik a tapasztalatai a vizsgával kapcsolatban?

(#52) warrior28


warrior28
aktív tag

Üdv!
Az intézményi kommunikátor képzésről szeretnék némi információt, mennyire érdemes megcsinálni vagy milyen szakra segíti a bejutást?
illetve... Budapesten okj-s képzést indító intézményekről kritika, például a Forrai magániskola megéri a pénzét? Mennyire jó színvonalú ott az oktatás?
Ja és még egy, ha főleg humán beállítottságú az ember, milyen képzésre érdemes mennie?
Előre is köszi.

(#53) Aquanauta


Aquanauta
csendes tag

Sziasztok!

A Balaton délkeleti részén lakom, és 3 éve rendszergazdaként melózom MS környezetben. Van diplomám is de csak érintőlegesen kapcsolódik ehhez a szakmához, mondhatni úgy csöppentem bele.
Körülnéztem hát mit lehetne a közelben végezni, de gyakorlatilag zéró felé tendált amit a Balatonnál találtam pedig nagyobb városkában lakom. Ezen felbuzdulva Székesfehérváron néztem körül és elkeseredettség lett úrrá rajtam, mert ott sem találtam értelmes rendszergazda tanfolyamot vagy OKJ-s képzést.
Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy csak Budapesten létezik minden, a vidékieknek meg 0 lehetőségük marad. Én már dolgozom így nem mehetek oda és akkor amikor szeretnék,de talán egy Fehérvár még bevállalható lett volna.
Így viszont marad a 3 év releváns tapasztalat, és a munka továbbra is papírok nélkül!
Ha esetleg valaki tudna mégis értelmes sulit Fehérváron vagy balcsi délkeleti részén az ne fogja vissza magát!

üdv

Egy vidéki

(#54) kraftxld válasza Aquanauta (#53) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinálj MS vizsgákat, OKJ-val már nemsokra mész ha van több év tapasztalatod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok.

Csak informálás szinten jöttem ide, egy kicsit lehúzni az okj-s oktatást.
Történetem annyi lenne, hogy elmentem egy meg-nem-nevezett iskola informatikai hálózattelepítő szakára, gondolván majd jól megtanulok én ott mindent és hú micsoda informatikus lesz belőlem. Mindig is foglalkoztam a témával, ezt-azt tudtam meg tudok is, de vártam a megváltást, ami viszont sajnos nem következett be.
Első körben a tanórák nagy része semmire nem jó (első év), második évben pedig konkrétan egyik tanóra sem ér most semmit.
Első félévben abszolút komolytalan óráink voltak, multimédia néven futó óra, amin a végén már arról beszélgettünk, hogy ki mivel játszik a gépen és "mi az élet értelme" , projektmenedzsment, ami nem lenne rossz, de azokat az órákat fordíthatták volna arra, amire most nem fordítják.
Ebben az évben pedig konkrétan semmit nem tanulunk. 2 tanárral van ténylegesen óránk, közülük az egyik linux guru, ő legalább bevallja, hogy a winhez semmi köze, a másik pedig egy mindentudó zseni, aki azt hiszi, hogy mindenhez ért ( ha valaki megpróbálja megcáfolni akkor huhúú) ...
Idén konkrétan kb semmit nem tanulunk már , az előző évi tananyagot csináljuk MINDEN egyes órán, win2k3 srv install, knoppix 3.6 install (komolyan, minek egy ezer éves rendszert használni???), websrv, ftp, ssh, ilyenek. És ez minden órán.
Jelenleg azon gondolkozom, hogy félbehagyom az iskolát akár lehet halasztani akár nem, mert így konkrétan fölösleges órákat vonok csak el az életemből olyan dologra, aminek semmi hasznát nem veszem.

A mindentudó tanár nagyon okosan elmondja mindig, hogy jaj ha meglesz a papír akkor is rengeteget kell még tanulni, de az a baj, hogy amíg meglesz kb semmit nem tanulunk. Így pedig elhelyezkedni nem az igazi, bár nekem most talán szerencsésebb lesz mert egy nagyobb cégnél úgy néz ki összejön majd egy rendszerfelügyeleti munka. Szerintem ha meglesz azonnal hagyom is itt ezt a putrifészket. Komolytalanság a köbön ...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#56) flash-


flash-
veterán

sziasztok

szeretném megtudni hogy érdemes e a műszakicikk eladó tanfolyamot megcsinálni,ha igen hol?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#57) Eliot Anders válasza flash- (#56) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Szia!

Kérdés, hogy ahol élsz a környéken mennyi műszaki üzlet van, van-e ott általában felvétel? Szerintem informálódj ezekről ahol elszeretnél benne helyezkedni. Utána már te is látod, hogy érdemes-e.

(#58) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

OKJ-s képzéseken csak felsőfokún lehet az ember jogosult ösztöndíjra?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#59) flash-


flash-
veterán

sziasztok

elhatároztam hogy nem adom fel,én számítástechnikával szeretnék foglalkozni.
sajnos csak érettségim van,és szoftverüzemeltető szakmám.
Milyen spéci informatikai tanfolyamot tegyem le ami a legjobban növeli az esélyeimet az elhelyezkedésre?
server 2003?vagy cisco?sap?

mit tanácsoltok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#60) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek van értelme elvégezni egy 2 éves OKJ-s Elektronikai Műszerész szakmát? :-)

(#61) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Szeretnek elvegezni majd egy okj rendszergazda szakot.
Sok helyen azt irjak hogy semmi ertelme nincs, mert nem lehet vele munkat talalni ( merthogy nem egyetemi vegzettseg).
Ez igaz lenne? En nem hiszem el, mert szerintem ezt csak azok mondjak akiknek nem jott ossze.

Erdekelne meg az is hogy budapesten hogy fizetik meg ezt a munkat.

XD alias IKSZDé

(#62) Atapi válasza honda 1993 (#61) üzenetére


Atapi
senior tag

más területen nekem egyetemi diploma mellett van egy okj képesítésem, és a tanfolyam és a tapasztalataim alapján nekem az a meglátásom, hogy egy okj tanfolyamnak csak akkor van értelme, ha a megszerezni kívánt végzettség előírt feltétele egy bizonyos tevékenység végzésének, vagy munkakör betöltésének.

esetedben szerintem nem törvényi előírás, hogy a tipikus rendszergazdai feladatokat csak ilyen képesítéssel lehetne elvégezni, szóval szerintem csak akkor van értelme, ha olyan állást szeretnél megpályázni, ahova ez feltétel. itt pedig el is jutottunk az egész rákfenéjéhez, hogy hova szeretnél elmenni a papíroddal dolgozni? nekem nagyjából a következő elképzeléseim lennének:
1. államigazgatáson belüli elhelyezkedés: tipikusan pl iskolai rendszergazda. ide biztosan kell valamilyen papír, fizetést szerintem bértábla alapján kapnád (neten megtalálod), ami legalábbis nem túl magas, valószínűleg megspékelve 8 órás helyett 4-6 óra munkaidővel...
2. elhelyezkedés kis cégnél: ha nincs ismerősöd, kb az esélytelen kategória. lobogtatni jó a papír, de egyébként nem érdekli őket, viszont ez tipikusan az a munkakör szokott lenni, amit majd a főnök haverjának a fia kiválósan be tud tölteni, mert le tudja tölteni internetről a windózt és telepíteni tudja a nyomtatót. ezt most ne degradálásnak vedd, de a kis cégek nagyon ritkán tekintenek úgy az informatikára, mint termelő eszközre, inkább az a szükséges rossz kategória, amit majd valaki nyakába vágunk és kész. fizetés szerintem vetekedhet az előző pontban megismerttel.
3. elhelyezkedés nagyobb cégnél, esetleg multinál: szvsz ez lenne a legjobb lehetőség, a gond vele az, hogy ma már (sajnos némi alappal) azt gondolja a legtöbb vállalat, hogy aki egy diplomát nem tud összekaparni, azzal nem érdemes foglalkozni, mert biztosan egy tökfilkó. egy okj-s papírral legfeljebb olyan vállalathoz kerülhetsz be, ahol felismerik azt, hogy az előző mondatom azért nem teljesen igaz, megfelelő szűréssel lehet találni diploma nélkül is értelmes embert. sokszor viszont egyszerűbb és gyorsabb diplomára szűrni... szóval szerintem ilyen munkakört is legfeljebb kapcsolaton keresztül tudnál kifogni, de nem abban az értelemben, hogy majd semmi nélkül beprotezsál, hanem hogy ha tényleg jó vagy, akkor esetleg ledumálja a hr-en, hogy diploma nélkül is működjön a dolog... fizetésben meglehetősen nagy lehet a szórás, és mivel senki se szeret róla beszélni, alapnak az első pontot venném itt is, de azért egy talpraesett, értelmes kezdőnek szerintem adnak többet is (1,5-2x, de ez is csak tipp).

más szerintem nem nagyon maradt, de azt neked kell eldöntened, hogy ilyesmi viszonyok között megéri-e a tanfolyam. (szvsz ha olcsó, akkor legalább ad egy papírt alapon rendben van, de mélyen nem nyúlnék a pénztárcámba érte.)

(#63) <stdio.h> válasza honda 1993 (#61) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Az informatikában nem a papír hanem a tudás és tapasztalat számít. Egy ilyen papír tényleg csak egy valamire lenne alkalmas de ahhoz meg túl kemény. Budapesten nem tudom mennyire, de vidéken el lehet helyezkedni vele ilyen iskolai rendszergazdának mondott amúgy inkább titkárnői pozícióban. Fizetés közalkalmazotti bértábla szerinti szóval bruttó 101500 HUF (nettóban az olyan 65-70)

(#64) MilkyWay97


MilkyWay97
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen kérdezem, de a cím alapján talán megfér itt a kérdésem. Kiírtam már máshová is, de itt hátha gyorsabb, esetleg kompetensebb választ tudtok írni.
Szóval:
Jelenleg Miskolcon tanulok gimiben, idén fogok érettségizni, és Debrecenben tervezem a továbbtanulást. Okj-s képzésekben gondolkozom. Néhány dologgal nem igazán vagyok tisztában, és itt hátha van valaki, aki jártasabb a témában. :) Szóval ha például egy debreceni középsuli által tartott okj-s tanfolyamra szeretnék jelentkezni, akkor azt megtehetem-e úgy, hogy nem az adott iskolában tanultam, és érettségiztem, vagy úgymond "kívülállóknak" ez nem lehetséges? A másik kérdés pedig az, hogy a különböző ilyen tanfolyamok, amiket nem középsulik indítanak, hanem például egy cég, azoknál hogyan működik az államilag finanszírozott rész? Csak felnőtteknek támogatott államilag, vagy így én is, mint frissen érettségizett jelentkezhetek-e?
Köszönöm a válaszokat! :)

(#65) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok,
Tegnap olvastam hogy egy 2015-ös kormányrendelet alapján a második OKJ szakma is lehet államilag támogatott és ingyenes, ha a képzési idő 2 év vagy több, valamint a hozzá tartozó ráépülő képzés pl technikum szintén elvégezhető. 3 évet támogat összesen az állam, tehát 2 év képzés+1 év technikum így megszerezhető.
Gondoltam szólok hátha valaki lemaradt erről.
Én most keresek iskolát, autóelektronikai műszerész képzésre szeretnék jelentkezni :)

(#66) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

üdv!
Ha minden igaz februárban megyek számitógépes adatrögzitő képzésre

nagyjából sejtem miről van szó,de valaki tudna ajánlani egy e-book ot a témával kapcsolatban?

(#67) flash-


flash-
veterán

szerintetek egy általános rendszergazda okj tanfolyam elvégzése után mennyire lehet esélye a szakmában az embernek elhelyezkedésre?
vagy milyen kiegészítő tanfolyamok kellenének?

piacképes okj szakmát szeretnék tanulni, felmerült az általános rendszergazda,
de nem hangzik rosszul az államháztartási szakügyintéző, vagy az üzleti szakügyintéző sem.

aztán van ilyen hogy mérnökasszisztens..
na az mennyire lehet jó?
egy ilyen mérnökasszisztens mennyire keres jól?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#68) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Gondolkozok valamilyen okj-s tanfolyamon amivel el is lehetne helyezkedni és pénzt keresni.
Tudtok adni valami tippet erre?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#69) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Én is OKJ tanfolyamokon gondolkodok.Konkrétan az informatika érdekelne leginkább. Ezek közül melyik képzés érne a legtöbbet?
CISCO CCNA
Microsoft Project
ORACLE DBA

Esetleg ha mind a hármat elvégezném, lehetne kezdeni valamit?

(#70) mirci18 válasza zsolti_20 (#69) üzenetére


mirci18
addikt

Szerintem választ ne várj hónapok óta senki sem ír ide.
Én tanácsot nem tudok adni mert nem mozgolódom az informatikai oktatásban.
De ahogy halottam nem sok bizalmat adnak egy levelezős informatikusnak.
Ergó nehéz elhelyezkedni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#71) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szeretnék még1 szakmát (technikum) tanulni, viszont elég tanácstalan vagyok.

Van egy érettségim és egy Gépész Technikumom. Keresek olyan intézményt ahol felnőttképzéssel foglalkoznak. Használtam a Google-t, de nem volt segítségemre. Nógrád megyében lakom.
Balassagyarmat vagy Vác jó lenne nekem tanfolyamot illetőleg, több gimi és középiskola is van itt, de nem találtam felnőttképzéssel foglalkozó részt.

Hogyan állnátok neki keresgélni? Hova menjek ezzel kapcsolatban tájékozódni?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#72) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,
GSM, GSM-PC szervizes OKJ tanfolyamot melyik suliban találhatok? Kerestem de nem találtam drégelyváron kívül de az állítólag sz@r.
Köszi

(#73) flower85


flower85
újonc

Hali! Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek a logisztikai ügyintéző tanfolyamról? Érdemes elvégezni? Van rá kereslet? Vagy tudnátok e esetleg valamilyen más OKj-t ajánlani, amivel el lehet helyezkedni Budapest környékén? Köszi előre is!

(#74) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

OKJ infóra ennyit tudok írni: [link]

Azt tudjátok, hogy miért van az, hogy ha valaki OKJ-s képzésen akar részt venni, adott esetben miért kérik be és tartják bent az érettségi bizonyítványát?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#75) flower85 válasza Szevam (#74) üzenetére


flower85
újonc

Köszi szépen! Nem tudom miért tartják benn az érettségi bizonyitványt. Én is találtam egy oldalt OKJ-ről. lehet itt választ találsz rá http://melyiktanfolyam.hu/hasznos-infok/

(#76) Aventador91


Aventador91
őstag

Sziasztok! minden fotós okj képzéshez szükséges az érettségi. El lehet valahogy intézni hogy érettségi nélkül "felvegyenek" egy ilyen képzésre?

(#77) forandor válasza Aventador91 (#76) üzenetére


forandor
tag

Az OKJ típusától függ, hogy kell-e hozzá vagy sem. Az emelt OKJ-khez pl. kell.

(#78) milkabrams


milkabrams
őstag

Szeretnék egy 2. szakmát ami úgy tudom ingyenes, találtam a Comenius Szakközépben megfelelő képzést, de fizetős, de mivel nekem ez lenne a 2. szakmám kell fizetnem vagy nem? Ha igen, ajánlanátok Pécsettt egy iskolát ahol résztvehetnék egy rendszergazda képzésen levelezőn?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#79) Szevam válasza milkabrams (#78) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

2 db OKJ-s szakma ingyenes. A képzésárt nem, max a használati eszközökért kell fizetni ha jól tudom.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#80) milkabrams válasza Szevam (#79) üzenetére


milkabrams
őstag

írtam erről több OKJ tanfolyamokat indító szervezethez is, azt írták nekem is kell fizetni?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#81) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,

Szerintetek melyik szakmában van ráció a jövőben?
Mindenféleképpen olyan szakmát szeretnék tanulni ami
- max 2 éves (inkább 1 éves legyen)
- a saját vállalkozás 1,5-2 millióból elindítható legyen

Ha az elején nincs rá nagy kereslet, az nem feltétlen akkora baj mivel van passzív jövedelmem.
Amik engem érdekelnének azok a következő:
- Hűtő, klíma szerelő
- Elektronikus műszerész/elektromechás
- Számítógépszerelő
- Árnyékolástechnika szakértő (redőny, reluxa szerelő)

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

(#82) Szevam válasza #34576640 (#81) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szerintetek melyik szakmában van ráció a jövőben?

Szerintem labortechnikus :D
Jól fizet, van szakmai előrelépési lehetőség :)

Gondolom nem annyira érdekel :U

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#83) #34576640 válasza Szevam (#82) üzenetére


#34576640
törölt tag

Azt se tudom mit csinál.
2 év alatt elvégezhető?
Igazából valami egyszerűbbre gondolok.
Jó tudom most azt mondjátok, hogy ami egyszerű azt maguktól is megcsinálják az emberek...

(#84) Szevam válasza #34576640 (#83) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Olvass utána.
Igen, ráépülés is van ami +1 év ha akarod.
Kezdő vegyész fizu minimum 150-200 nettó, ha jó helyen vagy.
Pontosan jól látod, a véleményemet :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#85) #34576640 válasza Szevam (#84) üzenetére


#34576640
törölt tag

Hol találhatom más szakmáknak a tantárgy táblázatát?

(#86) Szevam válasza #34576640 (#85) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ha ennek a sulinak a képzéseire vagy kíváncsi akkor itt: (Ezek csak az esti képzések). A suli honlapja

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#87) #34576640 válasza Szevam (#86) üzenetére


#34576640
törölt tag

Konkrét szakmák tantárgy felosztására vagyok kíváncsi mint
- nyílászáró és árnyékolástechnikai szerelő
- számítógépszerelő
- hűtő, klíma szerelő
- mobiltelefonszerelő (ha van ilyen)
- számítógépszerelő és karbantartó

(#88) Szevam válasza #34576640 (#87) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ajánlom, hogy írd be googlebe a keresett szakmát és nézd meg milyen intézményekben oktatják. Menj ra a suli honlapjára es keresd meg ott a tantárgyak listáját a megfelelő szakhoz :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#89) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mennyit ér egy OKJ-s papír a rendszergazda munkaerő piacon?
Szerintetek a Petrik vagy a Neumann János SZKI képzése lenne jobb?

(#90) *Lazlov*


*Lazlov*
csendes tag

Érdekelne melyik tanfolyamot érdemesebb elvégezni és melyikkel tudok jobban elhelyezkedni, több pénzt keresni?
Az itt felsorolt tanfolyamok közül melyik a legkeresettebb?
-Gazdasági informatikus
-Informatikai rendszerüzemeltető
-Számítógép-szerelő, karbantartó
-Szoftverfejlesztő
-ECDL (7 modul)

[ Szerkesztve ]

(#91) Szevam válasza *Lazlov* (#90) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ha tényleg akarsz informatikával foglalkozni, akkor egyetem, minimum fősuli (szerintem)! Az infós OKJ-s végzettséggel rendelkező embereket - ha jól tudom - egy kalap alá veszik, mindegy milyen az elnevezése (meg tudod csinálni amire megkérnek, vagy nem). Eddigi tudomásom szerint a magasabb tudással rendelkező (gyakorlati és elméleti) informatikusokból van hiány.
"OKJ-s képzést bárki tud csinálni. Egyetemet bárki tud csinálni, ha akar"

ECDL követelmények manapság mindenhol kötelezőek, nem kell erről papír. :D

A fent leírtak csak a saját véleményemet tükrözik, nem tényként írtam le :) :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#92) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló, én leírnám ide az OKJ-s tapasztalataimat, hátha valakinek segít a választás előtt, egy kis rálátást nyújtva hogy milyen lehet manapság az OKJ-s helyzet. Hosszú lesz, akit nem érdekel, ne olvassa el.

Vízszerelő képzésre lett volna szükségem. Kiválasztottam az interneten a legszimpatikusabbnak tűnő iskolát: a weboldal átböngészése után az a képzet alakult ki bennem, hogy ez az iskola a legújabb EU, és magyar szabványoknak is megfelel, precíz, és minden szempontból szakszerűen végzi a dolgát, és az általuk nyújtott képzés minden szükséges szakmai ismeretet tartalmaz.

A valóságban szerzet tapasztalataim alapján azonban egy egészen más kép alakult ki bennem róla:
Egy simlis, társaság, akik különböző szabályok be nem tartásával, az órák jó részének meg nem tartásával (a Szakmai és Vizsgakövetelmények (SZVK) nevű online elérhető hivatalos dokumentum szerinti ~1000 órából nagyjából 100-200 volt terv szerint megtartva) és egyéb módszerekkel a képzés minőségének szempontja helyett, inkább a minél magasabb anyagi nyereségességet helyezik előtérbe.
Ez a típusú hozzáállás viszont két oldalúan működött náluk: egyrészt az ő részükről, másrészt, hogy a tanulóknak is kedvezzenek (hogy mindenki "jól járjon") a tanulók is egyfajta mentességet élveztek a szabályok betartása alól: Az órákra nemigen volt kötelező bejárni, az ún. jelenléti naplót bárki bármikor utólag is aláírhatta a visszamenő alkalmakra, sőt, az elméleti órákon még az oktató által vezetendő részt is mi töltöttük ki.
Az egyik oktató szerint: "Egyesekkel csak két alkalommal találkozok az egész képzés alatt: a beiratkozáskor és a vizsgán."
És ez valóban igaznak látszott: már a képzés felénél tartottunk, de a naplóban szereplő tanulók jó részénél, vagy 10 embernél valóban üresen szerepelt az összes kitöltendő rublika, és nem is láttuk őket még soha.
A záróvizsgán már viszont szigorúbban kezelhetik a dolgokat: az SZVK-ban szereplő 24 szóbeli tételből 20-at valóban kidolgoztattak velünk, (még akkor is ha ő maguk nemigen adták át a kapcsolódó anyagot sem az órákon, sem az összesen 2 db tankönyvben. Az, hogy a kalapban 24 helyett 20 tétel van nem fog szemet szúrni a vizsgaelnöknek.)

A szabálytalanságoktól eltekintve is nagyon rossz a kép: a tanítás is egyfajta trehány, ráérős módon történt, bár többnyire szakmai dolgokról beszéltek az órákon, de a teljesség igényét abszolút mellőzve, inkább csak madártávlatban egy-két dolgot, hogy olyan képzés kinézete legyen a dolognak.

Minden szennyre nem fogok kitérni itt, pedig sok lenne, és én valószínűleg csak egy részét ismerem (pl: arra hogy az oktató hogyan próbált hazugságokat tanítva megbuktatni a majdani vizsgán miután feljelentettem őket), inkább arról beszélnék egy kicsit hogy hogy kezelték a hivatalok az ügyet:

Egyrészt már az is sok sok e-mailezésbe és telefonhívásba került, hogy a megfelelő hivatal foglalkozzon vele, többször nem is volt elég email-t írni, mert nem válaszoltak (volt hogy több mint egy hónapot vártam), hanem telefonon kellett érdeklődni (viszont furcsa módon akkor már aznap intézkedtek), és akkor küldték tovább az illetékes kormányhivatalhoz, (illetve küldették velem tovább). 2-3 ilyen továbbküldés, és hónapok eltelte után végre azt a választ kaptam, hogy eljárást indítanak, és külön kérésemre azt válaszolták, hogy majd tájékoztatnak az ügy eredményéről. Azóta majdnem fél év telt el, és még mindig nem kaptam tájékoztatást, viszont utána (amíg még oda jártam) hónapokig vidáman gond nélkül ment tovább a tanfolyam, és valószínűleg megy még ma.
Én mégis arra gondolok, hogy lezárulhatott az ügy, ugyanis rendőrségre behívtak tanúkihallgatásra, ahol bennem kétségeket felvető eljárásban volt részem:

(Azt most nem részletezem, hogy hogyan nem válaszolt a rendőrség hónapokon keresztül a leveleimre, és amikor panaszt tettem az illetékes szerv ellen az eggyel fölötte álló kapitányságnál, ahogy azt a panaszirodában tanácsolták, akkor a kapitányság visszaküldte az ügyet a kisebb rangú rendőrséghez, ilyen módon saját maguk vizsgálták ki az ellenük intézett panaszt, valószínűleg pont az a tiszt (valószínűleg a legmagasabb rangú tiszt abban a rendőrségben) aki a kihallgatást is végezte, és aki nem válaszolt eredetileg. Vagy hogy a mai napig nem küldték el a tanúkihallgatásból keletkezett utazási költségeimet, ami elvileg járna, és amit oda is ígértek.)

Az egész azzal kezdődött, hogy a tiszt nyomatékosan hangsúlyozta, hogy a hamis vádaskodásért súlyos büntetés járhat, majd végig olyan jellegű kérdéseket tett föl az üggyel kapcsolatban, ami szakmai tudást igényelt volna, így nem is tudtam rá válaszolni Pl: hogy pontosan mit is ír alá az ember akkor amikor a jelenléti naplót aláírja, és hogy mit írtam alá amikor ezt megtettem. Ezt persze emlékezetből kellett volna megválaszolnom, úgy hogy közben nem látom magát azt a dokumentumot amit aláírtam, így nem is tudtam hogy hogy áll rajta a szöveg. (ő meg nem mondta meg.)
Az ő álláspontját jól ábrázolja az a példázat amit ő maga mondott a kihallgatáson:
"Ha ön elmegy egy boltba, és vesz egy kiló kenyeret, és ön otthon megkóstolja azt, és nem ízlik önnek, akkor az a boltos hibája?"
Az én álláspontomat (amit nem tudtam érvényesíteni) inkább ez a példázat mutatná helyesen:
"Ha egy törvényben meg van adva hogy egy kiló "kenyér"-ben legalább (mondjuk) 680g lisztnek kell lennie, és a boltban olyat árulnak amiben csak 150 g van és "kenyér"-nek nevezik, akkor az igenis csalás szerintem."
Végül aláiratott velem néhány olyan mondatot, amit elvileg én válaszoltam, és nagyjából igaz volt ugyan, de az igazságnak talán nem volt a teljes része, és úgy volt megfogalmazva (ő általa) mintha szellemi fogyatékos írta volna, és közölte, hogy valószínűleg le fogják zárni az ügyet.
Tulajdonképpen ezt a rendőri eljárást azért is írtam ide le mert a rendőrtiszttől tudtam meg a kihallgatás alatt, hogy elmondása szerint a kormányhivatal őt arról tájékoztatta, hogy az eljárás (az egyértelműség kedvéért: a kormányhivatali eljárás ami párhuzamosan zajlott a rendőri eljárással) lezárult, és csak néhány apró létszám adminisztrációs hibát találtak.
Az, hogy az általam gyanúsnak talált tételekből pontosan mit vizsgáltak és mit nem, és hogy azért nem találtak hibát, mert keresték, de nem tudták alátámasztani őket, vagy esetleg azért mert azok nem számítanak szabálytalanságnak, (vagy "egyéb" okból) az mai napig nem derült ki.

Azt hogy melyik iskoláról van szó azt nem írhatom le szerintem, de annyit elárulhatok, hogy nem egy kis jelentéktelen, névtelen iskoláról volt szó; viszont talán nem is szükséges, én ugyanis az ügy kiterjedtségéből, és az általam tapasztalt, (véleményezett) zabolázatlanul garázdálkodó szabálytalanságokból, és abból amit másoktól hallottam arra gondolok, hogy ez a helyzet általános jellegű lehet inkább, és nem is feltétlen csak az OKJ-s képzések területén.

Még ami kimaradt, hogy végül visszafizették a befizetett tandíjamat, amit én egyfajta belső tisztesség maradékának sejtek. Végül is mutattak erre jelek, mert bizonyos minimális javítással próbálkoztak utólag, de sajnos amit kínáltak még így is messzemenően nem volt elég.

(#93) Di Natale válasza Golyobis (#92) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Köszönjük szépen a hozzászólásodat. Végre egy ember aki tett is valamit. Sajnos nem magával az intézménnyel van baj, hanem a magyar oktatással. Velünk is a nyelviskolában mindenféle papírt aláíratnak, csak hogy a saját seggüket bevédjék...

Mindenkinek, aki OKJ képzésre vetemedik annak azt tanácsolom, hogy először nézzen szét a munkaerő piacon. Tegye fel magában a kérdést, hogy az országban milyen szolgáltatásokra van szükség. Egyáltalán milyen értékteremtő szakma lenne az amivel éjjel-nappal szívesen foglalkozna. Ha ez megvan, akkor keressünk ehhez kapcsolódó szakmai könyveket. Mindennap legalább félórát olvassunk egy általunk választott szakkönyvből. Majd az évek alatt összejön az a sok-sok fél-egy óra tanulás és végül akár indíthatunk saját vállalkozást is.

(#94) Tetsuo válasza Di Natale (#93) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az oktatás itt, Angliában is így van, sajnos.

(#95) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Afelől érdeklődnék, hogy mit gondoltok, van olyan OKJ-s képzés, ami valóban hasznos? Nem a tudásra gondolok, mert azt amellett is meg lehet szereznie annak, aki tényleg utánajár és tanul, hanem hogy állást lehet-e találni egy OKJ-s vizsgával.

Digitális műszaki rajzoló
PLC programozó
Elektronikus vagyonvédelmi rendszerszerelő
Pék
Logisztikai, szállítmányozási ügyintéző

Kb. ezeket találtam, ami talán tetszene.

1. OKJ-vel el lehet helyzekedni ezeken a területeken?
2. Továbbképezhetem magam az adott vonalon?

[ Szerkesztve ]

(#96) Narxis válasza Tetsuo (#95) üzenetére


Narxis
nagyúr

Biztos, hogy el lehet helyezkedni, vannak olyan helyek pl. CNC gépkezelőket foglalkoztató cég ahol egy 1 éves gépi forgácsolóval is felvesznek csak ne legyél teljesen hülye hozzá.

Beszéltem olyannal is aki kamera rendszereket telepít, náluk se a papír a lényeg sőt még valamennyire be is tanítanak csak szerintem ótvar munka, mert a fél országot bejárta, hol ide hol oda ment ahol épp megrendelés volt és egyedül. Létráról szerencsétlenkedett, sokszor kókányolt mert mondjuk nem lehetett a vezetéket ide vagy oda húzni stb. Biztos nem csinálnám.

Pék meg éjszakai munka az esetek többségében. Fejlődni nem tudom hova lehet onnan.

A PLC programozó szerintem nagyon keresett ha szereted csinálni biztos, hogy jó választás.

Thanos was right.

(#97) Tetsuo válasza Narxis (#96) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszönöm szépen!

A pék-vonalon egy saját kis pékségre gondoltam célnak. Ott a cél a teljesen hagyományos előállítás és a "bio" alapanyag lenne.
Esetleg gyógynövénykereskedés, de az már úton-útfélen van.

(#98) sityuka89


sityuka89
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van OKJ-s szemèly és Vagyonőri vizsgám, napokban azon gondolkodtam, hogy leraknám targoncára is a jogsit, ahhoz elfogadják az OKJ-s bizonyítványt? (Mert ezt találtam meg most :D )

(#99) Imilenni válasza sityuka89 (#98) üzenetére


Imilenni
addikt

Szia.
Kérdezd meg őket :D
Egyébként úgy tudom elég, mert végülis az a legmagasabb végzettséget igazoló "papírod" :F

Más:
Szeretett Kormányunknak van ugye ez a 2 OKJ-s +programja", na én elvégeztem a Raktáros és Targoncás képzést, ez most akkor kettőnek számít?
Anno nem egy idősebb osztálytársam volt (fiatalabb is volt), aki előtte már elvégzett egy ingyenes OKJ-t, ezért is gondolom hogy mellé még akkor valamit támogat a Kormány.
Erről valaki tud valamit?
Egyébként a munkaügyin keresztül elvégzett két képzést között van valami idő, aminek el kell telnie?
Tavaly ilyenkor végeztem.

Press "F" to pay respects.

(#100) Crabypaty94


Crabypaty94
friss újonc

Sziasztok!
Az OKJ-s tanfolyamok tervezett megszüntetése végett lenne egy olyan kérdésem, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a nem OKJ-s online képzésekről? Főleg ilyesmi informatikai jellegűekre gondolok, meg esetleg front end programozás, vagy webdesign és hasonlók. Megérik az árukat? Mik a legjobb sulik erre? (Főleg az online, saját tempóban tanulós verzió érdekelne.) Előre is köszönöm a válaszokat!

(#101) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudtok bármit arról, hogy mi lesz az OKJ után? Nekem aranykalászos gazda képzés kellene. Úgy tudom 1 hektár feletti területet csak azzal lehet venni.

A másik, amit érdekel, hogy táplálkozással kapcsolatos tanácsadásra van e valami képzés? Nem feltétlen OKJ-re gondoltam, lehet posztgraduális is. Én úgy tudom, hogy csak dietetika BSc van 2 milláért, de gondoltam rákérdek biztos ami tuti.

Buliban hasznos! =]

(#102) madmike válasza inf3rno (#101) üzenetére


madmike
őstag

Engem is érdekelne, hogy mi a helyzet az okj-kkal. Eddig ugy tudtam, hogy 2022.dec 31-ig le kell vizsgázni. Ehhez képest mindenki okj tanfolyamokat hírdet, olyanokat is, ahol tuti nem fér bele idén a vizsgázás.
Villanyszerelő tanfolyamot szeretnék elvégezni, de elég nagy katyvasznak tűnik a mostani helyzet.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#103) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Webfejlesztői OKJ-ra hova érdemes jelentkezni?

(#104) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Tudás szerzés szempontjából van-e értelme a Számítógép szerelő, karbantartó OKJ elvégzésének? Valaki volt-e már ilyenen? Nem vészes a tanfolyam díja.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#105) Dr. Akula válasza Rowon (#104) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hááát... Valami számtek boltba eladónak, alkatrész cserélgetőnek biztos jó, csak hát oda egy "van otthon számítógépem" bemondás is pont ugyanolyan jó.

Inkább egy számtek főiskola (levelezőn, ha meló mellett lenne), sztem. Hosszabb, nehezebb, de a papír amit ad, annak az értéke is komolyabb sokkal.

(#106) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
mit gondoltok erről a web képzésről ? [link] most indul 90e Ft ért.
mar készítettem weblapot (wpsuli jóvoltából ) csak szeretném jobban kezelni miután elkészült, seozni kereső optimalizálni stb
Gondoltam ez nekem tudna segíteni. Más oldalak 300k tol hirdetik e tanfolyamot.
valaki jobban átlátja ? Tud segíteni esetleg?
köszönöm!

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#107) lacikardos


lacikardos
friss újonc

Sziasztok, amennyiben mezőgazdasági képzés érdekel valakit, aranykalászos gazda, lovasúra vezető, dajka, falusi turizmus szolgáltató, pedagógiai asszisztens, sportoktató, sportedző képzés, akkor nézzétek meg a Kardos Lovasiskola honlapját! Várunk mindenkit szeretettel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.