Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Viktor0610 válasza parandroid (#1150) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez azért érdekes, mert én szinte egyből regisztráltam az átállás után és van 2004-es hír a mobilos részen.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#1152) erdey_a válasza parandroid (#1150) üzenetére


erdey_a
őstag

...és milyen csendes volt reggel is! Talán valami dögvész pusztít a péhán?

Vérboci

(#1153) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Mai téma: ti is izgultok topicnyitás előtt?

Én igen. :)

Egyébként nagyon hétfő van. Annyira nincs kedvem dolgozni, hogy az valami félelmetes.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1154) fokukac válasza Gh0sT (#1153) üzenetére


fokukac
nagyúr

kinek van kedve dolgozni?
pláne hétfőn? :F

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1155) tbs válasza erdey_a (#1152) üzenetére


tbs
addikt

Ja. A dögvész neve: iskola... De majd jönnek a számtechórák... Hmmm..! De finom ámokfutások lesznek még itt..! :DDD

(#1156) erdey_a válasza tbs (#1155) üzenetére


erdey_a
őstag

Tapasztalataim szerint az OFF látogatóinak elenyésző hányada jár iskolába, de ha jár is, olyanba úgysem, ahonnan ne tudna PH!-zni.

fokukac: Én sem szeretem a hétfőt. De legalább a mai szokatlanul nyugis. Már-már unatkozom :D Legalább van időm a szervezeti átalakításokkal foglalkozni. Már megcsapott a változás szele.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1157) tbs válasza erdey_a (#1156) üzenetére


tbs
addikt

Az izguló szülők is kapcsolódnak az iskolához...

Vagy ez egy különösen dolgos hétfő mindeki számára... :DDD

Csak hogy együttérezz: felügyeleti audit kopogtat nálunk is hamarosan...

[Szerkesztve]

(#1158) fokukac válasza tbs (#1157) üzenetére


fokukac
nagyúr

egy felügyeleti BMW-nek jobban örülnél? :D

egyébként nálunk is tök nyugi van. csak egy határidő van a héten, szemben a múlt heti néggyel. talán ezen a héten ne kell minden nap este 9-ig, 10-ig itt lennem.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1159) Natasa válasza Gh0sT (#1153) üzenetére


Natasa
csendes tag

miért kéne izgulni topiknyitás elött?

amugy nekem sincs kedvem itt bent savanyodni, inkább aludnék
szerintem menj haza :)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy csak úgy elmenjünk mellette!

(#1160) erdey_a válasza tbs (#1157) üzenetére


erdey_a
őstag

felügyeleti audit kopogtat nálunk is hamarosan

Én csütörtökön megyek felforgatni egy szebb időket is látott régi magyar vállalatot.

Sok múlik azon, hogy most is elvisznek-e ebédezni abba az exkluzív kis étterembe :DDD (ez csak vicc :B)

Vérboci

(#1161) pussy_cat válasza erdey_a (#1160) üzenetére


pussy_cat
tag

Én szerettem annak idején a felügyeletiket, mert akkor mindig tudtam, hogy nem hiában írkáltam azt a rengeteg papír tömeget... Évente egyszer jött a néni, átnézett ezt-azt... Émmeg egész évben güriztem, meg módosítottam, meg átírtam ezer helyen a dolgokat...

Te auditor vagy? Ez hogyan működik? Mármint egy egyszerű halandó hogyan szerezhet ilyen tudást?

[Szerkesztve]

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#1162) erdey_a válasza pussy_cat (#1161) üzenetére


erdey_a
őstag

Csak belső auditori képesítésem van. Ehhez egy nem túl bonyolult tanfolyamot kell elvégezni, ami gyakorlatilag az ISO, ISO/TS, VDA, stb szabványokkal ismerteti meg az embert. Aztán vannak továbbképzések, amik frissítik az ismereteket. Lassan esedékes is a továbbképzés.

Ezen felül mint ''vevő'' megyek auditálni egy beszállító céghez.
Ilyenkor jellemzően nem a teljes céget vizsgáljuk, hanem csak a minket érintő kérdéseket, folyamatokat vesszük át, illetve megkeressük a felmerült problémák, reklamációk okait, megoldási lehetőségeit.

Egy ilyen látogatás után 2-3 hónapig jól mennek a dolgok, aztán megint rá kéne nézni a beszállítóra, de mivel magamon kívül csak egy kollégámat tudom elküldeni auditálni, évente 1x ha eljutunk egy adott helyre.


[Szerkesztve]

Vérboci

(#1163) T. Almeida válasza pussy_cat (#1161) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Auditor:
Nekem van egy vezető auditori (ISO 9000) vizsgám...jelentkezel egy tanfolyamra, elvégzed, levizsgázol, azt kb. ennyi, a tudás máris a Tied :)

(#1164) ngabor2


ngabor2
nagyúr

reggel említettem kollégámnak (itt zenebohoc néven van regelve), hogy tegnap dízelt ittam (nem olajat, hanem 3dl sör + 2 dl kóla). még mindig nem bírt napirendre térni felette...

(#1165) fokukac válasza T. Almeida (#1163) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért normális szinten ehhez el kell végezni egy pszf-et is, v. a közgázon a számvitel szakot. utána jöhet a plusz vizsga.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1166) tbs válasza fokukac (#1165) üzenetére


tbs
addikt

Te, ez nem pénzügyi, hanem folyamat audit. Logikus gondolkodás meg lepapírozás-szeretet kell oda, nem pszf... :DDD

(#1167) Kokkantas válasza Gh0sT (#1153) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Nekem a Neptunnal nincs kedvem szarakodni...

(#1168) erdey_a válasza fokukac (#1165) üzenetére


erdey_a
őstag

Mi gépiparról/járműiparról beszéltünk :B
Nem hiszem, hogy az ISO szabályozná a pénzügyi dolgokat is :DDD
(Bár a minőségügyi rendszer lehet aszerint tanúsított. Ma már iskoláknak is van ISO tanúsítványa.)
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1169) T. Almeida válasza fokukac (#1165) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Szeirntem nem egyről beszélünk...:)

(#1170) T. Almeida válasza ngabor2 (#1164) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Dízel rulez!!!
Én imádom. Az én keverési arányom: 3 és fél deka sör + másfél deka Pepsi (a Pepsi jobb, mert édesebb, mint a Coca).

(#1171) erdey_a válasza T. Almeida (#1170) üzenetére


erdey_a
őstag

A sör túl különleges csemege ahhoz, hogy lónyállal keverjék. Kábé mint egy Szeremley féle Szemelt rizlinget megszódázni. :F
Esetleg pancs sörből lehet, de az meg csak a drága kólát cseszi el.
Megvan a megoldás: teszkó kóla+teszkó sör :DDD

Vérboci

(#1172) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Steve Irwin nagyon lökött volt. Sose felejtem el, amint egyik műsorában az afrikai pusztában egy köpködő kobrát inzultál.
''Hü, mekkora, van vagy három méter. Most felveszem a napszemüveget, mert mindjárt meglátják, miért is.''
Megfordult a farkánál húzott kígyó, és jól szemen köpte mérgével...
''Ha a napszemüveg nem lenne, most megvakultam volna.''

Na, jó, mondtam magamban, még szép, te idióta. Mi a fenének cseszteted azt a böhöm mérges kígyót?

De, hogy egy közönséges mérges rája ölje meg... Azt hittem, krokodil tépte szét.
Hát, igen, aki mérgező állatokat tapicskál, előbb-utóbb rossz végüket fogja meg, és akkor annyi.
R.I.P.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1173) T. Almeida válasza erdey_a (#1171) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Általában én is (99%) simán iszom a sört, mert ha veszünk sört (borsodi rulez), plusz kólát, az asszony nem ad a kólából :D

Pár éve voltunk Szegeden (fejér megyei vagyok) és egy krimóban mondom, hogy olyat kérek, hogy x deci sör plusz kóla egybeöntve, a csaj les, mire leesik neki, hogy ''ja, dízelt kérsz''. Dobtam egy hátast :)

(#1174) fokukac válasza ngabor2 (#1164) üzenetére


fokukac
nagyúr

pfuj. :P
autóban se szeretem a dízelt...

nálam már a VBK is az igénytelenség csúcsa,
de ez... :D

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1175) erdey_a válasza T. Almeida (#1173) üzenetére


erdey_a
őstag

én meg most hallottam először ezt a dízel dolgot...

Mifelénk ez nem nagyon szokás szerintem. Majd megkérdem Kedvesemet, kért-e már valaki valaha ilyet tőle.

Olyat már láttam, hogy fehérbor szprájttal. Illetve ittam is, de különösebb élmény nem maradt utána.
A fősulin még a macifröccsöt itták sokan. Azt tudom, hogy málnaszörp van benne, meg talán bor, de a keverési arányt nem vágom.

Vérboci

(#1176) pussy_cat válasza erdey_a (#1175) üzenetére


pussy_cat
tag

hát...
Én ha már iszom, akkor az legyen yoo. Nem nagyon szoktam alkoholt inni, a pálinka az amit nagyon szeretek, de abból is csak a gyümölcs párlatot iszom meg, az az igazi finomság. Szóba jöhet még az unicum és mindenféle édes desszert italok és persze a mojito koktél, na hát az valami fenséges.
De ez a dízel....
hát pfúj... :(

[Szerkesztve]

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#1177) Gh0sT válasza Natasa (#1159) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem alhatom át a fél életem, mint egyesek... ;] Hát igen, van aki már este kilenckor kidől. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1178) Gh0sT válasza pussy_cat (#1176) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha már rum alapú koktél, akkor Cuba Libre. :) Próbáld ki, nem fogod megbánni! :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1179) pussy_cat válasza Gh0sT (#1178) üzenetére


pussy_cat
tag

van benne menta?

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#1180) Natasa válasza pussy_cat (#1176) üzenetére


Natasa
csendes tag

jó kis Rezi féle házi pálesz :)

én hétvégén nem tudom mi a neve, amit ittam, de nagyon fini volt :U
volt benne: Baccardi, gyömbér, lime

Ghost: jó, hogy bealudttam akkor már 36 órája fent voltam, meg túl voltam egy nagy bulin

Az élet túl rövid ahhoz, hogy csak úgy elmenjünk mellette!

(#1181) parandroid válasza Algieba (#1172) üzenetére


parandroid
nagyúr

Én is ma hallottam, hogy véget ért az öreg krokodilvadász pályafutása. Kb 20-szor csak bolhafasznyira állt ettől. Örökké nem lehetett szerencséje. Persze van egy olyan érzésem, hogy ő így akart elmenni, és alapvetően elégedett a dolgok alakulásával.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1182) pussy_cat válasza parandroid (#1181) üzenetére


pussy_cat
tag

Én nagyon szerettem mint ember, sokat tanulmányoztam a pályafutását. Majd az összes filmjét láttam, van olyan rész, amit többször is.
Nagyon sajnálom, hogy ez történt, még akkor is ha titokban Ő ezt így akarta. Bár ezt nem hiszem, mert egy gyönyörű családott hagyott el, akiket már-már rajongásig szeretett, legalábbis a filmjei ezt tükrözték.

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#1183) Gh0sT válasza pussy_cat (#1179) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nincs, de biztosíthatlak affelől, hogy nagyon finom.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1184) Bash


Bash
őstag

Üdv a kedves fórumozóknak!

Éppen a szálloda egyik éttermében ülök (J. Graham's) várok a híres Hot Brown-omra. Az imént találkoztam az előtérben Horace Grant volt NBA-játékossal, a liftből akkor szállt ki, amikor én a szobámba készültem.
tiv jr. szabadnapos, gondolom otthon jól teletömte magát a kolbásszal, amit hoztam nekik, tiv toddler pedig a bejárat előtt feszít és fogadja a vendégeket.

MOD: közben elkészült az ebédem, jó étvágyat nekem! :)

http://bashtravel.com/

(#1185) KrAt


KrAt
veterán

Aki 18 kerben lakik, vagy arra jár, elmondaná, mi a rák történt arra? Elment arra vagy 10 (nem vicc) tűzoltó, darustűzoltó, parancsnoki, bkv autó :U

(#1186) akasp


akasp
senior tag

Kérdésem: ilyen képeket adjatok már minden kocsiról: vagy valami kulcsszót, hogy hogyan hívják az ilynfajta képeket, mert google-val szenvedtem, de nem jött össze [link]

köszi, ja és remélem, hogy jó a link

(#1187) föccer


föccer
nagyúr

nem tudom hogy ezzel a letöltési sebességgel lehet-e dicsekedni az egyszerű földi halandók közöt.... :U

kicsiben: [link]
nagyban: [link]

:D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1188) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Bovebben: [link]

(#1189) Kidus válasza Algieba (#1172) üzenetére


Kidus
őstag

Most hallottam rola.
Nagyon sajnalom szegenyt. Meg a feleseget, meg a kisgyereket is.
Feltem, hogy baja lesz egyszer, de en azt hittem, eltaknyol majd veletlen egy krokodil elott, annyit ugral, es az leszedi a fejet....
Ez kb. olyan, mintha Steven Segal elesne egy fuszalban, es szornyet halna. Valahogy mast kepzel el az ember.
Sokat nevettem a csokan, jo filmjei voltak, teljesen hulye volt, es volt olyan makja, hogy annak elhetett, amit igazan szeretett.

Assuming Control

(#1190) föccer


föccer
nagyúr

Mekkora punnyadás van ma itt az off-ban...

Megyek haza Én is.

jóccakát.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1191) Algieba válasza Kidus (#1189) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A halála szinte sorsszerű. Biztosan ismerte a tüskés ráját, csak épp arra nem számított, hogy az a hal, amit kinézett magának, hogy azon mutassa be a faj hű de veszélyességét, éppen nincs jó kedvében, és támadni fog.
Profi volt, és éppen ezért, amikor egy profi hibázik az garantáltan akkora baklövés, hogy halál a vége.

Azonban abban, hogy a hobbijának, a természetnek és a vadállatoknak élhetett, nagy mázlija volt. Csak ne hibázott volna.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1192) fokukac válasza Kidus (#1189) üzenetére


fokukac
nagyúr

én nem tudom, ki volt ez a fószer,
de aki a tűzzel játszik, az könnyen megégetheti magát.


van egy szép magyar közmondás is a témára, miszerint, ''aki k.rvának áll, az ne csodálkozzon, ha m.egb.sszák!''

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1193) ZCoyote válasza fokukac (#1192) üzenetére


ZCoyote
őstag

Szó szerint ezt akartam írni!

Egyszerűen nem tudom sajnálni ezt az embert. (a gyerekeket igen)
Idióta, esztelen dolgokat csinált.

Romani ite domum.

(#1194) Kidus válasza ZCoyote (#1193) üzenetére


Kidus
őstag

Inkabb csak ugy tunt, hogy esztelen.
Nagyon ertett hozza, es rajatszott.
Imadta az allatokat kivetel nelkul, es sokat is tett ertuk, az egesz elete errol szolt.
Ehhez kellett a show is, hogy a vilag figyeljen ra.
Teny, voltak tul meresz huzasai, de azert tudta, hol a hatar ( a sajat hatarai tobbek kozt ).
Fatalis baleset volt.... ez nem a hozzaertesen mulhatott szvsz, meg nem is azon, hogy o ott okorkodott. Lehetett azert erezni, mennyire ovatos bizonyos szituaciokban.
No mindegy.... hianyozni fog a vilagbol.

Assuming Control

(#1195) akasp válasza akasp (#1186) üzenetére


akasp
senior tag

UP

(#1196) parandroid válasza akasp (#1195) üzenetére


parandroid
nagyúr

Mi olyan nehéz a google használatában?

[link] -> 3. hivatkozás: [link]. A többit még meg sem néztem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1197) tiv61us


tiv61us
őstag

nehez olyan emberol beszelni akit nem ismertem szemelyesen, foleg, hogy mar nem el..
nagyon szerettem a filmjeit,jo 10 eve mindig neztem
nekem ugy tunt kicsit elszaladt vele a lo, mikortol igazan befutott, de szmpi volt, csak mar nem neztem annyit
nem tetszet mikor a kisbabajat bevitte a krokodilok koze
barmennyire szakember es allatbarat is volt, az elbizakodottsag veszelyes a termeszetben
sajnalom hogy meghalt
mindenkit erhet baleset
Ot most erte
egy angyallal tobb a mennyorszagban

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1198) Racecam válasza tiv61us (#1197) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A kisgyerekes dolog nagyon durva volt, bennem is megállt az ütő, amikor láttam.
És elég nehezen tudtam elfogadni a magyarázatot, hogy igazából nem is volt veszélyben.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1199) ladybug válasza Racecam (#1198) üzenetére


ladybug
őstag

Erről a minap nézett Dr Dolittle film jutott eszembe, amikor is a krokodilvadász beszél a kameréba, hogy mit fog csinálni a krokival. Mire a háttal fekvő krokodil dörmög, hogy ''úgyis leharapom a kezét''. A doki megmondja a krokodilvadásznak, hogy az állat mire készül. Mire ő lehurrogva a dokit az állathoz rohan, és az természetesen leharapja a karját.

Tudom, ez most így morbid, de nem értem, hogy miért kell egy állat kiszámíthatatlanságát próbára tenni, főleg, ha egy emberi életről van szó.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1200) tiv61us válasza Racecam (#1198) üzenetére


tiv61us
őstag

igen, az mar a kivagyisag es elbizakodottsag biztos jele volt
mert ertelme nem volt, vagy nem volt ertelme
mert mi celom van azal hogy bemegyek a kisbabammal a krokodilok koze a kamerak kozott?
mar azon kivul amit mondtam
azota nem is neztem

bar remlik nem is tehettem volna, mert ugy emlekszem itt emiatt vagy letiltottsak, vagy csak bizonyos szempontok miatt nem vetitettek a filmjeit, vagy csak alig
ez most fuggetlen a halalatol

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.