Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) ladybug válasza ngabor2 (#700) üzenetére


ladybug
őstag

Ismerős. Mi múltkor Vladival nem találtunk meg egy elég nagy várost. Megbízhatatlan. Ezek után, hogy merjen az ember vonatra ülni?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#702) Racecam válasza ladybug (#701) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Gondolod, hogy a vonat sem találja meg? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#703) VladimirR válasza ladybug (#701) üzenetére


VladimirR
nagyúr

dehogynem talaltuk meg
csak eppen pest-rol keletnek, szolnok-debrecen iranyaba akart az elvira eljuttatni a dunantulra

(#704) ladybug válasza VladimirR (#703) üzenetére


ladybug
őstag

Én úgy emlékszem nem lett meg. De az útvonal stimmel. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#705) VladimirR válasza ladybug (#704) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor csak valami hozza kozeli telepulesre kerestunk?

(#706) Sipi válasza VladimirR (#703) üzenetére


Sipi
addikt

Ne kicsinyeskedj... Magyar vasút, ismerd meg kishazád. Ladybugék többnyire a Dunántúlon utazgatnak, a program volt olyan okos, hogy ezt kitalálja.

Én azt szeretem benne, hogy Budaoest-Keleti, Budapest-Déli, Budapest-izébizé, azonban Kőbánya-Kispest. Egy darabig eltartott, mire rájöttem, hogy az a gyönyörű, sárgás-fosos drogtanya külön településként szerepel az adatbázisban...

Egyébként mijaza város?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#707) föccer


föccer
nagyúr

Vladi:

Már rég szerettem volna megkérdezni, csak még sosem értem odáig, hogy feltegyem a kérdést, de most elő állok vele:

Szal: a PH! keresője <jobbra fent :U> milyen keresési direktívákat fogad el/tud kezelni?

Gondolok az olyanokra mint pl: &fuser=föccer megadja nekem a topikban föccer hozzászólásait?

Thx a választ :R


És bocs az offért az off topikban :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#708) VladimirR válasza föccer (#707) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha elmondanam, utana meg kellene, hogy oljelek

Sipi: a vonatot nem katicaeknak neztuk, hanem a pest, esetleg kelet-mo felol utazok szamara
a varosra mar nem emlekszem

[Szerkesztve]

(#709) Korcsii válasza föccer (#707) üzenetére


Korcsii
őstag

kipróbáltam és működik ;) :R

[Szerkesztve]

(#710) Winner_hun


Winner_hun
félisten

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#711) Kidus


Kidus
őstag

Aki tud mukodo voodoo atkot, vagy barmifele rontast, az kerem szoljon.
Rakuldenem egy bizonyos tolvaj ktsg-re.
Koszonom.

Assuming Control

(#712) tiv83us válasza Kidus (#711) üzenetére


tiv83us
veterán

Magyar posta.
Roxx da world...
Nem baj, kuldok meg egyet...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#713) Sipi válasza Kidus (#711) üzenetére


Sipi
addikt

Jajj... Lehet szerezni pár ukrán kétajtós átkot, de az nem olcsó.
Mesélsz? Posta?

Mod: sejtettem. Miért nem postai szolgáltatóval külditek? UPC, GPS, stb. Drágább ugyan, de a MP esetén 2-3 alkalommal kell küldeni, hogy átérjen - akkor pedig még úgy is behozza az árát, ha fél kiló taknyot csomagoltok be. :)

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#714) Kidus válasza tiv83us (#712) üzenetére


Kidus
őstag

Ha kell, a sz*rt is kiperelem beloluk, nem erdekel.
Most lett elegem.
Ugyis van ugyved ismeros, majd erdeklodok.
Ebben az orszagban mindenki azt lop el, amit akar, meg a postan is. De ha csak egy kis esely van ra, hogy megfogom oket, nem usszak meg szarazon.

Assuming Control

(#715) Sipi válasza Kidus (#714) üzenetére


Sipi
addikt

Az a baj, hogy a saját maguk által alkotott működési szabályzat csak egy nagy kibúvóhalmaz. Szinte minden esetre tartalmaz olyan szabályt, amivel nem tehetők felelőssé.
Azt pedig nem tudom, perelni lehet-e magát az intézményt, hogy alkotmányellenes, emberiségellenes szabályaik vannak.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#716) tiv83us válasza Kidus (#714) üzenetére


tiv83us
veterán

Kicsim ne perelgessel, mert neked tobbe fog fajni, mint nekik.
Viszont remelem elbassza egy /csuklos/busz azt a f*szkalapot, aki epp a te neveddel gravirozott iPodot hallgatja epp.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#717) tildy válasza Sipi (#713) üzenetére


tildy
nagyúr


Moat én is hasonlóan vagyok haragos, aug. 26-ra kellett volna átérnie az óceánon túlról egy könyvnek. (Júli végén, aug elején postázták) ) Még sehol semmi.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#718) Kidus válasza tiv83us (#716) üzenetére


Kidus
őstag

Megatkozom az iPodot, es mindenkin rusnya pattanasok nonek majd, aki hozzaer.
Ezen kivul pedig egy napig fognak vakarozni minden meghallgatott mp3 utan.
De meg vannak otleteim.
Mar csak a varazsige kene.

Assuming Control

(#720) Sipi válasza Kidus (#718) üzenetére


Sipi
addikt

Próbáltál információt kérni? Mondtak valami érdemlegeset? Mit lehet ilyenkor hivatalosan tenni?

Mod: ja, ezt tudom, én is szívtam így meg. A magyar postán csak feladó kezdeményezhet bármiféle nyomozást, a címzett nem, még ha minden adatot ismer is a küldeményről. A nyomozást 30 napos határidővel végzik, ez után kell értesíteniük arról, hogy nem találtak semmit.

Gondoltam, találtál valami emberformájú postai alkalmazottat is, többhelyiértékű szókinccsel, és tudott valamit javasolni. :(

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#721) Kidus válasza Sipi (#720) üzenetére


Kidus
őstag

[link]

Mivel onnan sem lehet semmit megtudni, bukta.
Komolyan mondom, en nem vagyok egy agressziv, de ezt a tolvaj rohadekot felholtra rugdosnam. >((((

fokukac: Egyedi volt. Ilyet csak onnan lehet. Es ajandek lett volna a szulinapomra. Nem merheto penzben.

Assuming Control

(#722) fokukac válasza tiv83us (#712) üzenetére


fokukac
nagyúr

pénzt küldj, és majd ő vesz magának!

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#723) tiv83us válasza Sipi (#720) üzenetére


tiv83us
veterán

Allitolag nem ajanlva adtam fel es igy nem tudnak vele mitkezdeni. Azt mondtak a magyar posta kozpontjaban, hogy varjunk, majd csak...
Ja es hogy a feladonak kell amugy is utananezni. En utananeztem, az orszagbol kiment ezt kozoltek velem. Majd adtak egy telefonszamot, felhivtam, beutottem a customer szamomat es erre a gep jokedvuen megkoszonte es lelkesen elkoszotn ''goodbye!''.
En meg lasagna szajjal meg kikerekedett szemekkel neztem ki a fejembol.
Mindegy nem kuzdunk, feladok megegyet, agyonszarrabiztositva, hiper-szuperexpressel...
Hihetetlen, hogy igy kell csomagot kuldeni Magyarorszagba, kulonben zsebrevagjak...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#724) tiv83us válasza fokukac (#722) üzenetére


tiv83us
veterán

Itt $150 ~ 32k. Magyarorszagon 50k FT es meg csak nem is graviroznak bele /Ettol lett volna egyedi szuletesnapi ajandek./ Mindegy mar targytalan, radobok 20 dollart es hiper-szuperbiztositott expresszel majd csak odaer karacsonyra.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#725) Sipi válasza tiv83us (#723) üzenetére


Sipi
addikt

Javaslom, hogy legközelebb csomagolj mellé plasztikbombát és valami rendes mérget is. Kidus tudja, hogy kell kinyitni, őt baj nem érheti, mi pedig majd lessük a híreket. A robbanás krátere alapján könnyen azonosítható, hol lopták el.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#726) tildy válasza tiv83us (#723) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk hát igen, azért illik ajánlva feladni ''fontosabb'' dolgokat, ha a magyar postáról van szó:U

Én annak idejlén EMS-el kaptam usából csomagot, két nap alatt itt volt, és ha jól halottam nem is volt túl drága a postaköltség. Próbáld meg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#727) Kidus válasza tiv83us (#724) üzenetére


Kidus
őstag

Mindegy.
Lenyugodtam.
Lenyeg, hogy szeretjuk egymast. Tobbire szarok raja :P

Assuming Control

(#728) Sipi válasza tildy (#726) üzenetére


Sipi
addikt

Ha csomagként adod fel, állítólag az egyben ajánlott-féle is, mert önálló ragszámot kap.
Egyébként semmit nem ér az ajánlott - az alant (másoknál felent) leírt dolgaim ajánlott küldeményre vonatkoznak.

Úgy állapították meg a szabályaikat, hogy esélyed se legyen. (Vicces, de anno a BANKOM is közölte velem, hogy nem küldenek elsőbbségi ajánlott levelet, mert rengeteg ügyfelük jelezte, hogy nem kapta meg. Egy hitelnél pedig kitörölheted a 30 napos határidővel. Úgyhogy áttértek a sima levélre, mert az volt a legbiztosabb.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#729) T. Almeida válasza tiv83us (#723) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Lehet, hogy tényleg várnod kellene...mikor adtad fel a motyót? Miből gondolod, hogy Mo-n tűnt el?

(#730) faster válasza tiv83us (#724) üzenetére


faster
nagyúr

Ne postára add fel, szerintem is UPC, akármi más, csak ne ez a kommunista csökevény...

[Szerkesztve]

(#731) tiv83us válasza T. Almeida (#729) üzenetére


tiv83us
veterán

Julius 24.-en adtam fel. Mar adtam fel ugyanigy nagyobb csomagot, 7-10 napon belul ott volt.
Ugy valoszinusitem, hogy az itteni posta megtudta mondani, hogy az orszagbol kiment es Europaba megerkezett. Innentol 99%-ig lehet feltetelezni, hogy hol ''tunhetett el''.
Mind1.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#732) T. Almeida válasza tiv83us (#731) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Bocs, ezt biztos nem tartod most viccesnek, de...[link] :Y

(#733) Sipi válasza T. Almeida (#732) üzenetére


Sipi
addikt

Na jó, MOST kell privatizálni az egész kócerájt! Vagy felrobbantani, ha egyeseknek ez nem tetszik.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#734) T. Almeida válasza Sipi (#733) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Igen...egy ideig volt szerencsém belelátni a szervzet működésébe...hát brutál dolgok vannak. A privatizálás se jó, mert hatalmas nyeresége (ha jól tom, 50-60 milliárd HUF) van...

(#735) tiv83us válasza T. Almeida (#734) üzenetére


tiv83us
veterán

Meselj a szervezet mukodeserol plz, ugyis mar itt van a kezembe ket xanax meg egy csomag popkorn :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#736) Motion_Blur válasza Sipi (#733) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mert az aztán megoldás lenne...mindent eladni...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#737) faster válasza Motion_Blur (#736) üzenetére


faster
nagyúr

Nem, ez így frankó, egyszerűen nem kell használni, csak csődbe megy egyszer.

(#738) Sipi válasza T. Almeida (#734) üzenetére


Sipi
addikt

Miből? Az ellopott cuccokat értékesítik feketén? :)
Elég gáznak tartom, hogy fenntartunk egy ilyen intézményt, de országon belül nem merek feladni semmit. Eddig még minden fontos levelem eltűnt, vagy csak pár hetet késett. A belső szabályzatuktól egy jogász szétröhögné az agyát. Minden felelősséget elhárítanak maguktól.
Áhh, mindegy. Csak eszembe jutott, hogy anno, amikor a tulajdoni lapomat vártam (határidőre, ugye...), volt pofám utánaérdeklődni, mi van vele. Párszor elküldtek a fenébe, míg végre valaki hajlandó volt meghallgatni. Az ügyintéző kisasszony pedig ezt közölte velem: ''ne haragudjon, de engem ez nem igazán izgat, nemsokára lejár a munkaidőm''. A nevét, főnökét persze nem volt hajlandó elárulni, egyszerűen lecsapta a kagylót. Azt sem tudom, kivel, milyen osztályról beszéltem.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#739) Sipi válasza Motion_Blur (#736) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, pontosan! Én egy nemzetrontó ivadék vagyok. Az Országházat is ki lehetne adni, akkora baromi nagy kupolában jó diszkót lehet tartani. Kiválóan értelmezed, amit írok, köszönöm.

Mod: mi tipikus? Ne fejezd be félúton, mondd végig! Szeretném hallani a végét.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#740) Motion_Blur válasza Sipi (#739) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ferdítesz...és megpróbálsz olyan szavakat adni a számba, amit nem is mondtam.

Tipikus :)

Pá...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#741) fokukac válasza Motion_Blur (#736) üzenetére


fokukac
nagyúr

a magántulajdonú cégek nagy előnye, hogy elkezdenek racionálisan működni.

nem tudom, miért ''trendi'', h. egyesek a nemzeti vagyon részének tartanak borzalmasan rosszul működő vállalatokat.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#742) Sipi válasza fokukac (#741) üzenetére


Sipi
addikt

Ezek szerint te is tipikus vagy. :D Úgy látszik, jobb körökben ma már így hívják.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#743) fokukac válasza Sipi (#742) üzenetére


fokukac
nagyúr

legalább mi, tipikusak tartsunk össze! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#744) faster válasza Sipi (#742) üzenetére


faster
nagyúr

Tipikus, el akarod adni ezt a remekművet, amikor ezernyi más módszer van arra, hogy jobbá tegyük: Például... és még sorolhatnám... ;]

[Szerkesztve]

(#745) T. Almeida válasza Sipi (#738) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Miből? Az ellopott cuccokat értékesítik feketén?

LOL :DDD

Biztos jobbá lehetne tenni a postát...nem a posta, mint intézmény szar, hanem a vezetők a f*szok, akik irányítják...nem hiszem, hogy minden országban ilyen színvonalú a posta, mint nálunk... :U

(#746) faster válasza T. Almeida (#745) üzenetére


faster
nagyúr

Nem vagyok híve annak, hogy mindent el kell adni kivétel nélkül, de a rendszerváltás óta lassan 17 év telt el, és a Magyar Posta nem igazán fejlődött, kétségeim vannak, hogy egy vezetőcsere megoldaná a posta alacsony színvonalának, és megbízhatatlanságának problémáját.

(#747) Sipi válasza fokukac (#743) üzenetére


Sipi
addikt

legalább mi, tipikusak tartsunk össze!
Hogyne, még a végén beskatulyáz itt valaki. Nem közösködöm! :)
(Főleg, mióta kibújt itt a topikban a homoerotikus lényed. :P )

Faster: ez _aaaannyira_ tipikus! Amikor kifogytok az érvekből, jön a, izé, szóval... Az. :D

T. Almeida: a felső- és középvezetés is ramaty, de az legalsó alkalmazott hozzáállása is. Lásd a sztorimat. Egy vállalatot pedig nem lehet úgy jobbá tenni, hogy az összes alkalmazotton kívül csak a finanszírozás, szervezeti felépítés, működés rossz benne.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#748) T. Almeida válasza faster (#746) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Én úgy vélem, hogy nem a felső vezetést kellene kicserélni, hanem a középvezetői szintet...a sok idióta vénkisasszonyt.
A nejem volt postavezető (22 évesen) egy évig és olyan dolgokat elért, amire előtte 20 évig szartak az elődei...pl. letérkövezték a posta előtti parkolót, az omladozó vakolatot kijavították, linóleumcsere, saját nagy szemeteskonténer (!! ezért is vagy fél évig levelezett mindenkivel) stb...igaz, szinte hetente küldte a leveleket, meg eresztette a telefonokat a központba, de valami akadékoskodó bürokrata picsán folyton fennakadt...aztán többször lejöttek pestről (60 km) megnézni a terepet, volt, hogy 5-en (!, na őket kéne leépíteni) egy kocsival...aztán végül belefáradt ő is...sokáig hiányolták a kuncsaftok, mikor lelécelt onnan.

Szerk.: A legnagyobb reform az volt, hogy sikerült bevezettetnie a folyóvizet (!!!!!) a posta épületébe :DDD

[Szerkesztve]

(#749) Tithian válasza T. Almeida (#745) üzenetére


Tithian
őstag

Nem csak a vezetőkkel van gond. Kiragadott, személyes tapasztalatból fakadó példák jönnek:
Miért van az, hogy hamarabb ér ide csomag Kaliforniából vagy Oregonból, mint Pest megyéből, hogy egyes ajánlott leveleket nem kézbesítenek, hogy ha a fogadó meghalt, nem lehet ráírni a levélre, hogy meghalt, s visszaküldeni a feladónak (friss innováció, talán idén januártól van ez így), hogy egy Nyíregyházáról Mátészalkára feladott csomag áthaladhat a budai (budaörsi?) logisztikai központon, hogy gyakran másnak adják be a kézbesítendő leveleket, hogy egy ekkora országban egy ajánlott küldemény hetekig bolyonghat?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#750) T. Almeida válasza Tithian (#749) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Azért kéne a középvezetői szintet kicserélni...nekik majd lenne gondjuk az alkalmazottakra ;] ;] Aki trehány, mehet kapálni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.