Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) tiv83us válasza ngabor2 (#1947) üzenetére


tiv83us
veterán

CIA fucked up big time. Sot, ugy gondolom, hogy a vilag osszes ''sziaje''-ja sem volt felkuszlve egy ilye kaliberu tamadasra. A nem meghallgatasra pedig nem az a valasz, hogy megolok 2-3000 artatlan, csalados embert, csak mert a koran aztmondja, hogy ha megolok egy hitetlent, akkor 12 szuzet kapok cserebe majd Allah menyorszagaban.
De az teny, hogy egy ideig elertek a celjukat, 9/11 utan ket honapig en sem mertem repulni, azota viszont nem kulonosebben izgat a tema, ha en is egy epuletben vegzem akkor igy jartam, legalabb a kormany rendesen karpotolja majd a csaladom...

Nem azt mondom, hogy az osszes iszlam egy alattomos gyilkos, de sosem lehet tudni...Lasd a mostani brit muszlimok robbantasi tervet. Meg a sajat szuleik sem tudtak, hogy mire keszulnek... Kiszamithatlanok...Soha nem voltam ilyen beallitotsagu, de egyszeruen az iszlamtol kiraz a hideg azota is, pedig alapjaban veve talan egy elfogadhato vallas lehetne...Kicsit tul fanatizaljak.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1952) ngabor2 válasza tiv83us (#1951) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lehet, hogy a megközelítés volt a rossz. mindkét oldalról. az egyik oldal inkább a vallás topikba tartozna, de oda nem írok. az egész muszlim vallás, különösen a fanatikusoké elég ''érdekes'' dolog, félreértelmezések elferdítéséből született dolog.

a másik része az amerikai hozzáállás, hogy mi vagyunk az egyedüli szuperhatalom, ezért minket mindenki imádjon és tiszteljen, viszont akit mi nem akarunk, azt nem tiszteljük. ez egyeseket igen erősen irritál, és ezt ilyen embertlen és elítélendő módon teszik. azért így tették, mert máshogy nem volt hatása. így volt, de eléggé nem úgy sült el, mint kellett volna.

amúgy a koránban legjobb tudomásom szerint nincs ilyen, hogy a ''hitetleneket'' meg kell ölni. ezt is a vallási félreértelmezés és a fanatizmus okozta. de erről mi itt hiába beszélünk és vitatkozunk, nem fog változni.

most meg megyek dolgozni.

(#1953) VladimirR válasza tiv83us (#1951) üzenetére


VladimirR
nagyúr

azt ugye tudod, hogy a post-od masodik fele legalabb akkora altalanositas, mintha en arrol kezdenek irni, hogy felek a keresztenyektol, mert ki tudja, melyik kozuluk az alattomos rasszista
nem mondom en, hogy mindegyik az, de seoem lehet tudni, melyik rejteget egy kkk-s csukjat a zsebeben
tulfanatizaljak ezt az egeszet

(#1954) deniro2 válasza ngabor2 (#1952) üzenetére


deniro2
senior tag

azért így tették, mert máshogy nem volt hatása

Rossz vicc, de ilyen alapon, ha te engem netán valamikor kimoderálsz, akkor én majd kimegyek az erdőbe és lecsapom 4-5 szarvas fejét és megkapod dobozban. Remélem érthető a párhuzam.

(#1955) tiv83us válasza VladimirR (#1953) üzenetére


tiv83us
veterán

Altalanositas ezt nem tagadom, de addig amig 8 kereszteny nem vezet bele 3 utasszallitot 2 felhokarcoloba es egy Pentagonba /egyet meg a foldbe.../, addig szarok a tevekenysegukre.
Ez nem a rasszizmusrol szol, hanem a fanatizmusrol. Nekem ezekkel van a bajom.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1956) VladimirR válasza tiv83us (#1955) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en sema rasszizmusra kivantam kiterni, hanem arra, hogy ugyanugy egy szelsoseges csoport alapjan itelsz, mint ha en tennek a fenti peldaban leirtak szerint
viszont amit itt irsz, az meg nagyobb hulyeseg (feledekenyseg?): a keresztenyseg neveben, ha emlekeim nem csalnak, par szaz eve ezreket irtottak ki

deniro2: csak aztan ovatosan azokkal a szarvasfejekkel, nehogy ng lebombazza/megszallja a fel varost, ahol laksz

(#1957) tiv61us válasza ngabor2 (#1944) üzenetére


tiv61us
őstag

nincsen '' DE''
nincsen olyan ok ami magyarazatot adna, hogy megoltek parezer embert
majd megolom a csaladodat aztan megkerlek, hogy nezzuk meg miert tettem
szepen uljunk le es beszeljuk meg
majd elmondom, hogy szerintem azert mert egyikuk szoke volt, a masik meg nem

es ki a turot hallgattattak el ugyan?

igazan emberi, hogy sajnalod a halottakat

es akkor nezdd meg miert repultek a toronyba

ne haragudj a postod azt mondja, jogosan tettek, vagy legalabbis van ra magyarazat

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1958) tiv61us válasza tildy (#1930) üzenetére


tiv61us
őstag

na ez sem semmi
ha a kutya sem figyel ram,-ami ebben a helyzetben amugy egy marhasag, mert a vilag legbefogadobb orszaga az USA, de nyugat-europaban is van boven torok-muszlim-muzulman,-akkor kinyirok mindenkit

Egyebkent ettol feltem mikor beirtam a postpt. es kicsit emlekeztem, hogy jonnek majd akik megmagyarazzak ki miert tette
nem tevedtem

szeeny elnyomott muszlimok

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1959) VladimirR válasza tiv83us (#1942) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jol ertem a hozzaszolasodbol, hogy nem kulonosebben izgatnak sem az afrikai ehezok, sem az aids-esek, sem a taponta tobbszazan/ezren ehenhalok, csak ugy, mint az egy esetleges ugandai lepratelepen elhalalozok? (es ha tudnam, hogy nem csak gunyolodsz, ide soroltam volna az 56-os martirokat is)
ezek utan nem ertem, miert lepodsz meg azon, ha itt paran nem esunk hasra, csak mert par eve a vilag masik vegen meghalt par ezer ember

rendben van, ti ott vagytok, emlekezzetek meg, de torodjetek bele, hogy nem fog mindenki
mint ahogy nem fog mindenki egyeterteni sem veletek abban, hogy mi is tortent aznap, vagy tortenik azota is

(#1960) tiv83us válasza VladimirR (#1956) üzenetére


tiv83us
veterán

Jah igen, cirka 2000 eve a zsidok vittek Krisztust a keresztre, akkor oljuk meg az osszes zsidot azonnal.
A jelenkorban mozgunk jelenleg es az a nehany muszlim az, aki fenyegetozik es robbantgat.
Amig ez nem fejezodik be, addig nyilvanosan is kijelentem, hogy az iszamtol kiraz a hideg.
Ez biztos valami buta amerikai ateista beallitottsag, de ez van.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1961) tiv61us válasza VladimirR (#1959) üzenetére


tiv61us
őstag

ha viszont en ertem jol a hozzaszolasodat akkor oktober 23-an majd lehet fikazni, hogy a hosok kozott bunozok is voltak es amugy is egy szar volt az egesz
ismered a falusi pap tortenetet, aki temeteskor elmondta mekkora kurva volt a no akit temet
aztan az egesz falu kikozositette emiatt

most szeptember 11 van
kicsit megemlekeztem egy szornyu esemenyrol, tobb ezer ember ertelmetlen halalarol
es ahogy gondoltam sajnos, jottek akik megmagyarazzak, parhuzamokat vonnak stb.
ne ess hasra, hogy meghalt 2-3000 ezer amerikai 5 eve, senki nem kerte
sot, szard le


[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1962) tiv83us válasza VladimirR (#1959) üzenetére


tiv83us
veterán

Jol van, tovabbiakban ignore, latom nem fogod amit irok.
En megemlekezek arrol a par ezer ertelmetlenul meghalt emberrell akik aznap ott az eletuket vesztettek. Mindazok akik kiugraltak az ablakon, mindazok akik az epuletbol probaltak az embereket kimenteni es egyszercsak parezer tonnanyi epulet a fejukre esett.
En erre emlekezek meg, te pedig gyaszold a menekulteket.
Belevan torodve, ne emlekezzetek meg, szarok ra, ti emlekezzetek az ugandaiakra es az afrikaikra.
Itt egy evfordulorol van szo, en a mai napon a tobbezer aldozatrol szeretnek megemlekezni, akik 5 eve meghalltak a tornyokban.
Majd az 50. evfordulon az 56-os magyarakrol fogok megemlekezni. Az ugandai es afrikai ehezok helyzetes is egy sulyos problema, rajuk is szivesen emlekeznek, de eletemben nem jartam arra igy kulonosebb komoly erzelmi szalak nem kotnek oda. Legyen eleg az, hogy elszomorit a helyzetuk szintugy,

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1963) tiv61us


tiv61us
őstag

es a hosok leromboltak az igen veszlyes WTC-t[link]

eljen allah

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1964) VladimirR válasza tiv61us (#1961) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mar megbocsajts, nem emlekszem, hol kotottem bele a megemlekezesedbe
sot, eleinte nem is irtam le a velemenyem, de a fiad hulyesegei lattan nem tudtam visszafogni magam
nem akartam pl felhozni azt sem, hogy ez itt egy magyar forum, tobbnyire magyar olvasokkal - en sem fogok meglepodni azon, ha egy amerikai hw portalon leszarjak paran, ha megemlekezem '56-rol
nektek sem kellene ezen

lehet kikozositeni

(#1965) tiv83us válasza tiv61us (#1963) üzenetére


tiv83us
veterán

Allah Akbar, na mentem aludni.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1966) tiv83us válasza VladimirR (#1964) üzenetére


tiv83us
veterán

Emlekezz meg amrol akarsz, tovabbiakban szarok ra, faszsagokat beszelsz. Ignore.
Ez egy magyar oldal, kb 3-4 ameirkai taggal, talan megemlekeznenk egy igen sulyos tamadasrol, te pedig jossz azzal, hogy egy amerikai HW portalon senkit nem erdekelne '56.
Valoszniu igazad van, de amerikai lakoskent es magyar allampolgarkent azthittem ennyit megengedhetek. Szives elnezesede kerem, jovore majd kussolok.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1967) tiv61us válasza VladimirR (#1964) üzenetére


tiv61us
őstag

es a hosok madridban[kép]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1968) tiv61us válasza VladimirR (#1964) üzenetére


tiv61us
őstag

itt vagy nagy tevedesben, ez nem amerikai ugy
ez a nyugati kereszteny vilag elleni tamadas kezdete volt

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1969) tiv61us


tiv61us
őstag

egy kis London?

[kép]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1970) Racecam válasza tiv61us (#1968) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Végre!!

Ezt vártam, hogy mikor írja be végre valaki, hogy mindenki megértse, ez nem amerikai ügy, nem kizárólag Amerika ügye.
Kíváncsi vagyok mit mondanának az emlékezés miatt ''fanyalgók'', ha itt is megtörtént volna mindez.
És ki tudja, hogy nem fog-e megtörténni a jövőben?
Remélem nem, de ha mégis, szívesen visszatérnék a kérdésre.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1971) VladimirR válasza tiv83us (#1962) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jaja, legyen is ignore inkabb, azt egyszerubb, mint vegiggondolni, amit irsz
a baj egyebkent nem az, hogy meg kivansz emlekezni (ezt fentebb amr irtam, azzal nem volt semmi bajon (na jo, volt, van, de magamban tartom)), inkabb az, hogy valami ultimate ideologiat akarsz gyartani, ami alapjan mindenkinek hasonloan kellene cselekedni, illetve amiert ez az esemeny elobbrevalo minden masnal
es igen, torodj bele, en majd megemlekezek 56-rol, 48-49-rol, meg a mi evforduloinkrol - en legalabb nem akarom raeroltetni majd senkire, hogy emlekezzen velem egyutt
magad is irod, hogy nem kotnek kulonosebb erzelmi szalak az ugandai esemenyhez, hisz eletedben nem jartal arra - ezek utan megintcsak nem ertem, miert kellene nekunk kulonosebb erzelmeket taplalnuk 911 iranyaba, hisz ha jol sejtem joresuznk nem jart meg az usa-ban

egyel korabbi post-od pedig onmagaval ellentmondasos, nem is erolkodok, hogy megertsem, valaszoljak ra

#1966: ne ferdits kerlek, mint irtam, nem azzal van a gond, hogy meg kivansz emlekezni (fura, de mintha ezt abban a post-ban is leirtam volna, amire reagalsz, ami alapjan leszarsz, ami alapjan faszsagnak nevezed a mondandomat)
javaslom hutsd le magad

(#1972) ngabor2 válasza tiv61us (#1957) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ne haragudj a postod azt mondja, jogosan tettek, vagy legalabbis van ra magyarazat

nem jogosan tették, de van rá magyarázat. a kettő nem függ össze. fanatikusoknak elég az, ha mond nekik valamit a vezető. ők azt csinálják, jóformán gondolkodás nélkül.

engem az zavart egy kicsit, hogy mikor a tálibok lőtték a buddha-szobrokat (amik a világörökség részei), akkor egy igen kemény íróasztal mögüli ejnye-bejnyét kaptak. aztán jöttek a repülők, és a zusa jól megtámadta a tálibokat (akik amúgy szerintem is megérdemelték, nem emberi az, ami ott volt). de pl. észak-koreát miért nem rohanják le? ja, mert ott se olaj, se semmi értékes, csak egy kizsigerelt nép? ez a képmutatás az, ami engem zavar. vagy ne mondják, hogy azért mennek, hogy békét és demokráciát hozzanak, miközben csak a természeti kincsek kellenek nekik, vagy maradjanak otthon.
miért gondolja azt az amerikai vezetés (és az előzőekben is, a továbbiakban is a vezetésről beszélek, nem általában az amerikai polgárokról), hogy az egyetlen működő és üdvözítő államrend az amerikai típusú ''demokrácia''? miért nem lehet elhinni, hogy pl. egy vallási alapú társadalom is múködhet? oké, teljesen másként működik, mint egy parlamenti demokrácia, de működik. aztán ha elege van az ott élőknek (!) belőle, akkor majd változtatnak. de ők kell, hogy változtassanak.

(#1973) tbs


tbs
addikt

Muszáj ezt..?

#1970, Racecam: szerintem ezt mindenki tudja. Aki nem, az piszok naív. És ez mit változtat a kérdésen? Semmit. Az a bizonyos nyugati keresztény kultúra pedig ~kétezer éve próbálja asszimilálni az ottélőket...

[Szerkesztve]

(#1974) brownus válasza VladimirR (#1964) üzenetére


brownus
veterán

i agree, ez az off topik :)

csináljon vki egy pol-katasztrófa topkiot

[Szerkesztve]

(#1975) tiv61us válasza tiv83us (#1966) üzenetére


tiv61us
őstag

az amerikai atlagembert persze hogy nem erdekli 56, nem is tud rola
ennek ellenere a hivatalos politika mindig megteszi a megfelelo lepeseket az evfordulo kapcsan
en sem mondtam, hogy emlekezzunk az amerikai polgarhaboru aldozatairol
2001 szeptember 11-en mas tortent
tamadas tortent egy nep ellen, a civil lakossag ellen
a civilizalt nyugat ellen
aljas eszkozokkel
aztan folytatodott madridban es Londonban
aztan ki tudja mi a vege
ez nem CSAK amerikarol szol
de ertem en, ugy kell nekik, nekunk
aztan majd igy legyen akkor is ha....
ez itt en is abbafejezem

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1976) tiv83us válasza VladimirR (#1971) üzenetére


tiv83us
veterán

Amit fel kene fognod az az, hogy ez a tamadas fokent amerika ellen iranyult, de megfokeppen a nyugati vilag ellen.
Ezekutan gondolj amit akarsz, en itt befejeztem, orulok/?/ hogy sikerult kibontakoztatni mindkettonk nezetet, megigerem tobbet nem lesz itt ilyesfajta megemlekezes, majd teret adunk ugandanak, meg '56-nak, meg aminek akarsz. Reszmrol lezarva.

ui: ''en legalabb nem akarom raeroltetni majd senkire, hogy emlekezzen velem egyutt''
Ki a picsa akarta raderoltetni mindezt? Ez egy egyszeru nemes gesztusnak lett szanva a nyugati vilag fele.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1977) tiv61us válasza ngabor2 (#1972) üzenetére


tiv61us
őstag

idaig olvastam, hogy
''van ra magyarazat''

innentol nincs mirol beszelni
majd a 2000 anyanak ferjnek gyereknek is mond el ezt

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1978) tiv61us válasza tbs (#1973) üzenetére


tiv61us
őstag

europa es amerika befogado
semmi asszimilalas
gyere ki, nezd meg a tortentek ellenere hany turbanos jarkal
bekeben

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1979) brownus válasza tiv61us (#1975) üzenetére


brownus
veterán

ez talán máshogy lesz a jövőben köszönhetően nekik

[link], [link]

[Szerkesztve]


azért van abban vmi amit ngabor2 ír... , majd leszúrnak egy botot ott is, hírtelen kitör az olaj vagy vmi mágikus víz aztán mennek oda is

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1980) ngabor2


ngabor2
nagyúr

megint átolvastam az egész thread-et, és rájöttem valamire... vitatkozunk a semmin. mindannyian ugyan azt mondjuk, más hangsúllyal. még tudnék írni, de az olaj lenne a tűzre, amit nem akarok. a ''civilizált nyugat'' nem képes megérteni a másfajta rendszert, mert csak egyfélét hajlandó megismerni. vagy úgy is mondhatnám, hogy az egyik oldal szerint a másik oldal által képviselt világrend rossz. és ez mindkét irányban igaz.

Tiv Sr: akkor az előtte levő ''nem jogosan tették'' sort is olvas el, és a többit is, amit írtam. a magyarázat pedig saját számukra van, az más kérdés, hogy a ''művelt nyugat'' nem fogadja el (én se fogadom el).

(#1981) tiv61us


tiv61us
őstag

ja es en is befejeztem, megyek dolgozni mindjart
feltem attol a mi bekovekezett
megmagyarazzak egyesek 2000 civil halalat

ugy kell nekik, az olaj miatt, meg nagy volt az autojuk

reszemrol kicsit hanyagolm a PH-t
gondolom mindenki udvere

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1982) tiv61us válasza ngabor2 (#1980) üzenetére


tiv61us
őstag

bazmeg erremeg valaszolok
mit beszelsz?
OK vannak itt es ott europaban
Ok robbantgatnak es mi nem ertjuk meg Oket?
a civilizalt nyugat oli a civileket ongyilolkos robbantasokkal?
na haggyal beken

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1983) tiv83us válasza tiv61us (#1981) üzenetére


tiv83us
veterán

Detto.
Goodnight.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1984) tiv61us válasza tiv83us (#1983) üzenetére


tiv61us
őstag

hat gondoltam lesznek mellekhangok, de hogy ali baba mellett ennyien vannak....
at kellene terni a hitukre es odakoltozni
na telleg lepek egy par napig nem jovok ide
bar minden forum ilyen
a mocskos amerika
eljenek az igazhituek
felelmetes
adios

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1985) VladimirR válasza brownus (#1979) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ennek a trailer-jet belinkeltem nemreg ide, az ot-ba
senki nem reagalt ra...

(#1986) ngabor2 válasza tiv61us (#1982) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mi lenne, ha megfordítanánk a logikai sort? meg nem vennénk egy kalap alá mindenkit? az öngyilkosságra is képes, vad fanatikusokkal nem lehet mit kezdeni, és sajnos csak róluk szólnak a hírek. őket nem érti meg a nyugat (őket nehéz is, kívülállóként, meg amúgy is), ezért robbantgatnak. és mivel már harmadjára se értetted meg: nem jogos, és nem elfogadható, hogy embereket öltek meg egy eszme nevében. se a fanatikus muszlimok részéről nem jogos, se az ''egyetlen igaz államforma'' vezetőinek részéről. az más kérdés, hogy a robbantók gyártanak hozzá maguknak ideológiát és magyarázatot. mindent meg lehet magyarázni, legfeljebb nem elfogadható a magyarázat.

(#1987) Kidus válasza ngabor2 (#1986) üzenetére


Kidus
őstag

Felesleges a magyarazat, a tiv61us 3 napra kitiltva, jomagam egy hetig leszek minimum tavol.
Koszonjuk

tiv83us

Assuming Control

(#1988) VladimirR válasza Kidus (#1987) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igy kell korrekt modon lezarni egy vitat

(#1989) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kénytelen mindenki tudomásul venni, hogy a Földön az ember az egyetlen állatfaj, amelyik képes egy másik élőlényt elpusztítani anélkül, hogy azt ösztönből, a saját ön- illetve fajfenntartása miatt tenné, és képes ennyiféle módon pusztítani. Ráadásul az egyetlen állatfaj, amelyik mindehhez képes ideológiákat gyártani.

Nagyon kíváncsi lennék, ha a megalománia, a hatalomvágy, az írigység eltűnne, hová jutna az emberi társadalom... :F

Nagyon sajnálom, hogy a szeptember 11-i eseményekre való emlékezés ilyen eredményt hozott itt az OT-ban. Az ilyen megemlékezéseknél általában néma csenddel szoktak méltón megemlékezni. Olyankor aki érdekelt azért hallgat, aki nem az meg azért

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1990) tbs válasza BlacKSouL (#1989) üzenetére


tbs
addikt

Versenyezhetnénk a meztelencsigákkal az élőhelyért... :DDD

(#1991) BlacKSouL válasza tbs (#1990) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tehát szerinted az intelligencia szükséges velejárói a felsorolt tulajdonságok :F

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1992) QuarK válasza BlacKSouL (#1991) üzenetére


QuarK
senior tag

a legnagyobb meszarszekesek kozul sokan rendelkeznek brillians elmevel (a jelzo ertelme nem felreertendo jelen kontextusban).

vagy inverz iranybol megkozelitve, el tudsz kepzelni egy gonosz csigat?

(#1993) ngabor2 válasza BlacKSouL (#1989) üzenetére


ngabor2
nagyúr

van, akit közelebbről, érzékenyebben érint. van, aki megpróbálja kívülállóként nézni. bár mindkét oldalnak ugyan az a véleménye, mégse értik meg egymást. ez történt most. én is sajnálom, hogy emiatt vita tört ki ilyen következményekkel.

(#1994) tbs válasza BlacKSouL (#1991) üzenetére


tbs
addikt

Ennek semmi köze az intelligenciához. De ha eltünteted az emberi fajra jellemző motivátorokat, akkor mit gondolsz mit kapsz..? Embert nem, az biztos. :DDD

(#1995) BlacKSouL válasza tbs (#1994) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És így visszakanyarodtunk a #1989 első bekezdésének igazolásához.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1996) deniro2


deniro2
senior tag

Ez az egész csúnya-rossz fehérember dolog egy nagy marhaság. Nem kell kelet-nyugatozni, mert nincs semmi értelme. Amióta világ a világ, az erősebb, hatalmi pozicióban lévő nép mindig is ráerőltette a saját kultúráját, értékredjét, vallását a gyengébbekre és igen, elvette tőlük, amit akart. Perzsák, görögök, törökök, angolok, mindenki. A szegény muszlimok, ha az állás fordított lenne, erős a gyanum, hogy már Floridában szüretelnék a narancsot. Egyetlen különbséget látok, azt, hogy a nyugati világ már túllépett a fundamentalizmuson, vallási fanatizmuson és (bár a tökéletestől még nagyon-nagyon messze van) valamiféle egyén- és emberközpontú élhető világ felé próbál araszolni. Az arab világ ehhez képest a XXI. században középkori megközelítésben látja a környezetét, ami az ő dolguk, csakhogy pillanatnyilag úgy néz ki, hogy ez egyre kevésbé tartható. 1000 éve Magyarország hasonló döntéshelyzetben volt, Európában a hatalmat a kereszténység képviselte és a csatlakozol vagy elpusztulsz elv alpján egyetlen út kínálkozott. Nem nagyon volt rá példa a történelemben, hogy ekkora kultúrális szakadékkal népek békésen megfértek volna egymás mellett.
Nem mondom, hogy ez így jó, de ez van. Viszont ne csináljuk hősöket terroristákból, mert én és szerintem minden normális ember magasról leszarja, hogy mi a gondjuk, amíg ártatlan embereket ölnek.

(#1997) brownus válasza BlacKSouL (#1989) üzenetére


brownus
veterán

Te darwinista vagy?

(#1998) tildy válasza tiv61us (#1958) üzenetére


tildy
nagyúr

Én nem magyaraztam. Algieba feltett egy kérdést, én meg válaszoltam. Egy olyan ember szemszögéből, aki valamennyire ''be van készülve''. Ennyi.
Sajnálom, hogy minden mást belemagyarázol. MEgrázkódtatás volt az amerikaiaknak, és úgy gondolom, ott, ők (ti) méltán emlékeznek .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1999) tbs válasza BlacKSouL (#1995) üzenetére


tbs
addikt

Az elejét nem is bántottam. Csak a kérdésre válaszoltam, igazolva állításod helyességét. Vagy nem..? ;]

(#2000) tildy válasza tiv83us (#1942) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem motion blurnek az a problémája, hogy nem érzi magáénak az emlékezést , szeptemebr 11 -ével kapcsolatban. Ahogy egy átlag amerikai sem érzi magáénak az emlékezést 56-al kapcsolatban:U
Remélem a leírt mondataimmal nem sértettem meg egyetlen amerikai, vagy amerikai magyar önérzetét sem:U

deniro2 : lehet , hogy elég gáz, de vannak olyan helyzetek, amikor egyszerűen nem tudja az ember kontrollálni a cselekedeteit. Értsd: nem tudatos. Ilyenkor bármi megeshet. Nem akarok viszotn az említett sesetben ítéletet modnani , hogy akik ezt tették , azok ''tudatosan ''tették''-e. Nem vagyok ők.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.