Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 18 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1351) Dilikutya válasza Gambit (#1350) üzenetére


Dilikutya
félisten

Most jól meg akartalak cáfolni a lokáltopikokkal :) De úgy látom, időközben törölték a kőszegiek topikját, legalábbis én nem találtam. Amikor megemlitettem nekik, hogy lokáltopikokat nem nyitogatunk, épp csak anyázást nem kaptam :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1352) Gambit válasza Dilikutya (#1351) üzenetére


Gambit
őstag

Engem akarsz megcáfolni?! Akkor jó korán kell kelned! ;] ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1353) Sianis válasza Gambit (#1350) üzenetére


Sianis
addikt

Pedig nem baj az, ha vannak lokáltopicok. Ha nem lenne, a nyíregyházi közösség hol szervezné meg a találkozóit? Nálunk általában 2 havonta van egy találkozó, lehet, hogy nem sűrű, de legalább hasznos!

(#1354) Gambit válasza Sianis (#1353) üzenetére


Gambit
őstag

Persze, a jól bejáratott régi topicokkal senkinek semmi baja, ráadásul ti még szakmai témákról is beszéltek többségében. De valamikor határt kellett szabni ennek a trendnek, mert előbb-utóbb mindenki nyitott volna egyet a lakóhelyének, aztán ki sem látszanánk a lokáltopicokból.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1355) zsoltee10 válasza Sianis (#1353) üzenetére


zsoltee10
addikt

off topic? :)

(#1356) fokukac válasza jeges (#1346) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor pontatlanul fogalmaztam. azt próbáltam érzékeltetni, hogy a kvantilis-számítás menniyre barátságos dolog még a statisztikán belül...

igazából persze, lehet értelme a hipotézisvizsgálatnak, az intervallumbecslésnek meg pláne...

amit igazán útáltam, az a többváltozós korreláció- és regressziószámítás, variancia-analízis, amit egy fél évig nyomtunk.
fúúúj. :(( kétszer is megbuktam belőle, és nem azért, mert nem tudtam... :(
(7:45-kor volt a vizsga, ráadásul szombaton, 40 pont abcde teszt, 60 pont feladat, 61-től volt ketttes...)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1357) Gambit válasza zsoltee10 (#1355) üzenetére


Gambit
őstag

Nem, az ő közösségük tényleg nagyon összetartó, és szerintem is megérdemelnek egy topicot. Az offtopic már így is annyira pörög néha, hogy lusta vagyok visszakeresni, hol hagytam abba előző nap.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1358) Sianis válasza Gambit (#1354) üzenetére


Sianis
addikt

Erre is lenne éppen egy megoldás, pl az, hogy van egy Lokálpatriótáknak fenntartott rész, vagy valami ilyesmi. Tudom, hogy ez sem a legjobb megoldás, de minenkinek meg kell adni a lehetőséget, hogy szerveződjenek a saját területükön, viszont ha csak hsz gyűjtésre megy az egész, akkor egyértelműen elássák magukat. Ellenben én nagyon sok segítségre találtam a saját városom topicjában (escie, biga, SAMY, Matr x...a teljesség igénye nélkül). Rengteg dologért vagyok nekik hálás, és ez a PH! és a lokáltopic lehetősége nélkül valszószínűleg ma nem így lenne.

(#1359) Sianis válasza zsoltee10 (#1355) üzenetére


Sianis
addikt

Ez sajnos igaz! Mikor 1 órán belül születik 100 hozzászólás, nincs lehetőség arra, hogy visszakeressem a velem egy városban élőket, plusz szoktak csatlakozni újak is, őket meg pláne nem találná meg a közösség.

(#1360) Gambit válasza Sianis (#1358) üzenetére


Gambit
őstag

Na igen, de hogy kéne eldönteni, hogy kiknek lehessen, és kiknek ne? A város / falu lélekszáma alapján? Vagy mindenkinek, akkor is, ha csak egy tag van onnan? Vagy megyénként? Sajnos szinte lehetetlen egy ilyen mérlegeslési eljárást kitalálni, valószínűleg azért született meg az a szabály, hogy az eddigiek maradhatnak, újak meg nem lehetnek.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1361) Sianis válasza Gambit (#1360) üzenetére


Sianis
addikt

Talán lehetne egy hetes próbaidőt adni, kinevezni erre egy moderátort, aki az egy hétnél idősebb lokáltopicokat ellenőrzi, és ha úgy gondolja, hogy érdemes, mert olyan dolgok mennek benne, amit máshol nem lehet megvitatni, akkor ezt megüzenni egy felettesnek, és felkerülne a fehér listára a dolog. Ha meg olyan dolgok vannak benne, amik csak hsz gyűtősek, vagy ilyesmi, akkor blacklist 4 ever. Radikális módszer, de kérem ez van.

(#1362) Gambit válasza Sianis (#1361) üzenetére


Gambit
őstag

Ez jó ötletnek hangzik, csak hát plusz fejlesztési munka van benne, mert akkor ezeknek kell egy külön egy menüpont, ami még nem is olyan nagy munka, meg ki kell nevezni rá egy modot, mert a mostaniaknak pont elég dolga van. Szóval arra akarok utalni, hogy fontosabb fejlesztések is várólistán vannak. Persze ezt elsősorban Parcival kell megdumálni, de én nem fűznék hozzá sok reményt.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1363) Sianis válasza Gambit (#1362) üzenetére


Sianis
addikt

Megoldásokat, megvalósítható megoldásokat ajánlok. Nem én vagyok a fórum fejlesztője, csak egyszerűen leírom azt, hogy mit hogyan lehetne csinálni. Persze, hogy több munka az egész, egyértelműen valakinek terhelés kerül a nyakába, ezt nem vonom kétségbe. Viszont ha egy normális közeg akar kialakulni, azt szvsz nem érdemes csírájában elfolytani, hanem a lehetőséget meg kell adni a növekedésre, a gyomokat meg elpusztítani kell. Az szerintem nem megoldás, hogy az egészet letaroljuk, fejet hajtva azok előtt akik pont a színvonal csökkenést akarják elérni.

(#1364) Gambit válasza Sianis (#1363) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, az egyik nézőpontból így néz ki a dolog, de egy másikból esetleg úgy, hogy nem éri meg a dolog a fejlesztést, mert ez alapjában egy hardverfórum. Az arányok felbillenéséről van szó. (Szakmai vs. nem szakmai) Nyilván, mivel ez a ph! magazin fóruma, itt a szakami témák, és a szakmai irányú fejlesztések élveznek elsőbbséget.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1365) Sianis válasza Gambit (#1364) üzenetére


Sianis
addikt

Erre csak azt tudom mondani, hogy teljes mértékben igazad van.

(#1366) Gambit válasza Sianis (#1365) üzenetére


Gambit
őstag

Örülök, hogy egyetértünk! De tényleg remélem, hogy egyszer majd jut idő a lokáltopicok kérdésének rendezésére is, és mindenkinek elfogadható megoldás születik! ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1367) jeges válasza fokukac (#1356) üzenetére


jeges
senior tag

''amit igazán útáltam, az a többváltozós korreláció- és regressziószámítás, variancia-analízis, amit egy fél évig nyomtunk''
én szerettem ezeket is, bár nekem nagyon jó tanárom volt...szerintem :)
később a szakirányon használtuk rengeteget a korreláció- és regressziószámítást is...és bizonyos témakörökben kifejezetten előnyös a téma ösmerete a munkahelyen is...
tény, h a középértékek elméleténél bonyolultabb, viszont éppen emiatt jóval változatosabb is :C

(#1368) MarKoo válasza Gambit (#1366) üzenetére


MarKoo
őstag

Elég nehéz lenne nagytakarítást végezni. Múltkor az összes Catalyst-os és Detonator-os topikot zártuk. ;)

(#1369) Gambit válasza MarKoo (#1368) üzenetére


Gambit
őstag

Tudom, illetve el tudom képzelni. De a leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik. ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1370) Esmein


Esmein
nagyúr

157. sorban van vmi php hiba hmh.
Na jóreggelt mindenkinek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#1371) fokukac


fokukac
nagyúr

okos kérdés :
melyik banknál érdemes devizaszámlát nyitni? :U

komoly kérdés...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1372) MarKoo válasza Gambit (#1369) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem kevés topik volt. De rendetrakni teljes mértékben szerintem több nap lenne, de nagyon nagy szigor kellene. :U

(#1373) Gambit válasza MarKoo (#1372) üzenetére


Gambit
őstag

Nem, teljes diktatúrára szerintem nincs szükség. Csak egy világos, következetes iránymutatásra. Hogy ha tényleg komoly, szakmai fórum akar lenni a ph, akkor valahol meg kell húzni egy határt. Persze a visszaható hatály tilalmával, tehát pl. az eddigi és működőd lokáltopicokat semmiképpen sem szabad szerintem bántani.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1374) #57764352


#57764352
törölt tag

Unatkozom, kegyetlenül... :((
És most keltem fel...

(#1375) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Hazajöttem ralliról. Fényképeztünk meg kameráztunk ergy csomó 2107-est.

Tudnak ám ezek rendesen. (Mondjuk jó autóval nem nehéz ;] )

SZERK: Felsőnyárádon volt a dolog, szakadó eső, tiszta sár lettem, de megérte a 2107--esek miatt.

[Szerkesztve]

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#1376) MarKoo válasza Gambit (#1373) üzenetére


MarKoo
őstag

Igen, a teljes diktatúrát én is ellenzem.

Uh tegnap egy nagyon király fényképezővel készítettem pár fotót. Canon EOS-20D. Nagyon király gép.

(#1377) Gambit válasza MarKoo (#1376) üzenetére


Gambit
őstag

Na, az tényleg atom egy gép!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1378) VladimirR válasza #57764352 (#1374) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor en nyertem, mert en meg most keltem fel ;]

(#1379) Sátán44 válasza VladimirR (#1378) üzenetére


Sátán44
addikt

Mit csináltál este?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1380) MarKoo válasza Gambit (#1377) üzenetére


MarKoo
őstag

Egy 250.000-es objektívvel és valami csúmodell vakkuval. Szerelmes lettem, de annyi pénzt egy fényképezőért... :(

(#1381) VladimirR válasza Sátán44 (#1379) üzenetére


VladimirR
nagyúr

masnapos voltam
mondjuk nem csak este, hanem tegnap du 4-tol (tegnap is ilyentajt keltem) hajnal 5-6ig (akkor fekudtem)
kicsit meg ma is erzem, hogy kusza a fejem - ezert nem szabad sortol berugni - tegnap, mikor felkeltem, nem csak masnapos voltam, de meg reszeg is kicsit, pedig nem is ittam, csak ugy 10-12 sort penteken

(#1382) Gambit válasza MarKoo (#1380) üzenetére


Gambit
őstag

Hát az már bizony profi cucc, profiknak is való. (Tehát nem neked! ;])

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1383) [amne] válasza VladimirR (#1381) üzenetére


[amne]
senior tag

Annyi sörtől én már csak katéterrel tudok aludni ;]

(#1384) MarKoo válasza Gambit (#1382) üzenetére


MarKoo
őstag

Kabbe. :P Amúgy tényleg nagyon profi cucc.

(#1385) Gambit válasza MarKoo (#1384) üzenetére


Gambit
őstag

Én a kezedbe se adtam volna, az tuti! :D

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1386) MarKoo válasza Gambit (#1385) üzenetére


MarKoo
őstag

Azt sejtettem. Mondanod se kellett volna. ;] 1 mp alatt 5 kép azzal a vakkuval. Ha nagy leszek olyanom lesz. ;)

(#1387) Sátán44 válasza VladimirR (#1381) üzenetére


Sátán44
addikt

12 üveg sört 12 hónap alatt iszok meg! :D

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1388) Gambit válasza MarKoo (#1386) üzenetére


Gambit
őstag

Vigyázz öcsém, mert belelóg a kezed a bilibe! :D

Amúgy meg, mire te nagy leszel, ezek a gépek sehol sem lesznek! ;]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1389) MarKoo válasza Gambit (#1388) üzenetére


MarKoo
őstag

Ha belelóg, annak nem lesz jó vége. :DD

Amúgy meg már nagy vagyok. ;] De valóban nem lesznek sehol, de azért még lehet.

(#1390) lesaux


lesaux
veterán

Bővebben: link
Visszafordulásra késztették az amerikai hatóságok a KLM holland légitársaság egy járatát Hollandiába, mivel a gépen két utasnak nem volt engedélye arra, hogy belépjen az Egyesült Államok területére vagy légterébe - közölte vasárnap a társaság szóvivője.
Az incidens pénteken történt, amikor a gép 278 személlyel a fedélzetén Mexikóba tartott, és készült áthaladni az amerikai légtéren.


Ez kész. Kicsit sokat képzelnek magukról a jenkik. 2 ember miatt visszafordítani Európába 278 embert. Ráadásul Mexikóba tartott a gép, nem is az USA-ban akart leszállni.
Ezek aztán tudják, hogy kell új barátokat szerezni.

(#1391) peltar válasza lesaux (#1390) üzenetére


peltar
tag

Azt hiszik nekik mindent szabad. :(((
Akkor meg sír a szájuk ha valaki jól pofáncsapja őket.:(

Peltar#21369

(#1392) Jim Tonic válasza lesaux (#1025) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

LOL. Detto. Csak engem már bealtatóztak. Akkor derült ki, hogy elmarad.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1393) tildy válasza fokukac (#1371) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak nem mész az olajkutakhoz?:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1394) Loretto válasza Sianis (#1345) üzenetére


Loretto
veterán

Hosszú volt, beszélhetünk többes számról (kikkel) :D ;)
[gonosz on] alapelvek, aláírásra vonatkozó része ;] [gonosz off]

Soirée...

(#1395) gozso


gozso
senior tag

Gazdálkodj Okosan...emlékeztek még rá?:B
most játszottunk...nyertem:))

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#1396) PH! kedvence válasza gozso (#1395) üzenetére


PH! kedvence
tag

Az jóóóóó :))
Anno nagyon sokat nyomtuk...
grat

[Szerkesztve]

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#1397) gozso válasza PH! kedvence (#1396) üzenetére


gozso
senior tag

többet ért mint hogy bámultattuk volna magunkat a tévével...

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#1398) PH! kedvence válasza gozso (#1397) üzenetére


PH! kedvence
tag

Igen, ráadásul még izgulni is lehet...
Csak kell hozzá egy jó társaság. :)

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#1399) Esmein válasza gozso (#1397) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez jó :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#1400) Jim Tonic válasza gozso (#1397) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Gyerekkoromban olyan hosszúnak tűnt egy játék. Mostmeg pillanatok alatt végigfutottunk rajta. Ami nem tetszett, hogy bérelhető cuccokkal is lehet nyerni. ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 18 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.