Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64101) szabonagyur válasza Sanyi52 (#64099) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi :)

(#64100) Istvan2020: köszi

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64102) Istvan2020 válasza szabonagyur (#64101) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

:R

(#64103) Ivy.4.Ever válasza S.Feri (#64097) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Te hol élsz? Ugyanolyan családi vállalkozás vagyunk, ha még nem tűnt fel.

(#64104) S.Feri válasza Ivy.4.Ever (#64103) üzenetére


S.Feri
őstag

Én éltem közöttük több országban is, nem vagyunk olyanok ezt elhiheted...

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#64105) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Illetve érdekelne, hogy valaki rakatott e be mostanában 5KW körüli klímát és kb. milyen árban mozgott?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64106) Drughi válasza S.Feri (#64097) üzenetére


Drughi
addikt

Nem hasonlítgattam semmit-semmivel ,csak egy élő és abszurd példát hoztam fel. Nem is érdemes összehasonlítani, teljesen más világ a kettő.

(#64107) Sanyi52 válasza szabonagyur (#64105) üzenetére


Sanyi52
tag

Itt nehéz választani, mert nagy az árban a szórás. A Whirlpool a legolcsóbb, 200 eFt, sőt még alább is mennek + a beüzemelés (60 - 80 eFt), a többi márka már 400 eF-tól indul + a beüzemelés. (A kényelmi szempontok, a WiFi, stb. az csak árnövelő lehet.) Én is gondolkodom rajta és inkább fűtési célra vásárolnám, a villamos csatlakozásokat már elő is készítettem. Én a Daikin márkát nézegetem, mert abból már van egy 3,5 kW-os és jól működik 3 éve. Még a Midea az, amelyet jónak látok, még olcsóbb is, de úgy néz ki, hogy a beruházást elteszem jövőre. Azért majd nézd meg, hogy az elektromos hálózatod bírni fogja-e, ilyen készülékre 16 A értéket írnak elő, bár szerintem a 10 A is elegendő lenne, sőt a 6 A is bírná az 1 kW felvett teljesítmény miatt, de a gyártók az előírásoknál inkább a biztosra mennek..
Persze mindez csak a saját véleményem, úgy tekints rá.

(#64108) szabonagyur válasza Sanyi52 (#64107) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vadiúj lakás, direkt klíma előkészítéssel is, szóval ilyen oldalról nem kell, hogy gond legyen.

Ami nekem kell hozzák az eszközt, meg kint és bent tegyék fel a kialakított, becsövezett helyre és "viszlát".

5KW-t azért néztem mert nm-re olyan 40 nm-ről beszélünk, tehát elvben a 3,5KW lehet kevés.

Márkában nem tudom mi lenne a reális mert a Gree, Daikin meg Mideat írják eléggé jónak. Nekem a hűtés lenne a preferencia, Wifi és társai annyira nem izgat, hogy fizessek érte.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64109) Sanyi52 válasza szabonagyur (#64108) üzenetére


Sanyi52
tag

Az a 40 m2 alapterület úgy 120 m3 légtérfogat, 1 m3-re számolj 30 Watt-ot és az 3,6 kW érték, ez kell a fűtésre és hűtésre is. A biztonsági tényezőt nem számoltam, a szerelők ezt felviszik még 2-re is, így már 60 W a m3-érték. Hidd el, a 3,5 kW-os megfelel majd neked.
Azért megerősítésként inkább kérj ajánlatot:
https://klimacentrumnyiregyhaza.hu/
(Nekem azért a Daikin a kedvencem, mert ők voltak a klímában a legelsők, a Midea-át azért látom jónak, mert a fiamnál az is bevált. De, ez csak a saját véleményem, mert a nagy márkák termékei is változhatnak.)

(#64110) Shkiz0 válasza szabonagyur (#64108) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam 51 nm2-es panelt hűt /fűt egy Syen (Gree) 3,5KW-os klíma 2éve, és nincs vele gond.
Ha gondolod még azt is meg tudom mondani, melyik hónapban mennyi volt az összfogyasztás.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64111) szabonagyur válasza Sanyi52 (#64109) üzenetére


szabonagyur
félisten

Koszi mindkettotoknek. Mindenkepp kihivok majd klimast, hogy merjek fel, de a 3,5 jobban hangzik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64112) Shkiz0 válasza szabonagyur (#64111) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64113) szabonagyur válasza Shkiz0 (#64112) üzenetére


szabonagyur
félisten

Woow, köszi :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64114) Tamás9x válasza Shkiz0 (#64112) üzenetére


Tamás9x
őstag

Januárba Lan party volt? :D Használod a fűtést is? azzal mennyire vagy megelégedve?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#64115) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Samsung 970 Evo Plus Nvme 500GB, 4 év garancia!
[link]

Bontatlan dobozos(!)Xiaomi MI In-Ear Headphones Pro HD eladó!
[link]

Bontatlan dobozos(!)Logitech Prodigy G102 gamer egér eladó!
[link]

(#64116) Shkiz0 válasza Tamás9x (#64114) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen csak ezzel van megoldva a hűtés / fűtés egész évben, gázt már nem használok, bár ha kellene akkor ott a konvektor ugye panel révén, de ez olcsóbb sokkal.
Nekem nincs vele bajom, 23-24C-re van állítva állandóan. Vagyis hazudok, mert fűtés esetén pontos, ott max 1C eltéréssel tartja, viszont hűtésnél fölé kell lőni mert különben verem lesz :D
Nyáron ilyenkor 26-27C-ra van rakva és úgy csinál 23-24-et. Tippre azért van így, mert ugye fűtés esetén ha megvan a kívánt hőfok kikapcsol mind a kültéri mind a beltéri, hűtés esetén viszont a beltéri az mindig megy, és kevergeti a hideg levegőt, és ebből adódhat az eltérés.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64117) S.Feri válasza szabonagyur (#64108) üzenetére


S.Feri
őstag

Nekem 120 m2-en dolgozik egy 5Kw-os GREE, a szerelő nem is akart ekkorát, merthogy minek. Mondjuk van szigetelés is rendesen, lassan hűl ki és melegszik is fel a ház. Szóval a 3,5-es elég kell, hogy legyen, részemről a Gree +.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#64118) FRENK1988 válasza szabonagyur (#64105) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nekünk 2db 3.5kw-s RCOOL van. 120nmes kecohoz a ház két legtávolabbi pontján (ezért is lett 2db klíma). Egész jól használható(wifi), a fürdőszoba kivételével mindent lehűt/fűt. (Klíma számára eldugott helyen, mögötte). Kínai cucc, magyar cimkezessel 2ev garanciával. Nem bántam meg hogy ez lett

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#64119) szabonagyur válasza FRENK1988 (#64118) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi neked is, ma jártam ismerősnél neki is ez a márka van, na akkor már csak szerelőt kell keresnem jó árral :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64120) FRENK1988 válasza szabonagyur (#64119) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nézz szét az e.on honlapján. Már ők is csinálnak klíma szerelést

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#64121) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Valakinek nincs elfekvobe 2gb-os asztali ddr2 modulja?800as. Ezert hirdetest nem teszek fel :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#64122) Mikulásbá válasza Tamás9x (#64121) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr


Ha ezek között találsz neked valót,írj rám.

(#64123) Shkiz0 válasza Mikulásbá (#64122) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az alsó sorban a van rá esély, de kicsi a kép.
A felsőben is van de az csak 533-as.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64124) Mikulásbá válasza Shkiz0 (#64123) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hátha így jobb : [link]

(#64125) szabonagyur válasza Tamás9x (#64121) üzenetére


szabonagyur
félisten

2x1GB 667-es van szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64126) Shkiz0 válasza Mikulásbá (#64124) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ott is van, a középső kéktől jobbra, az pont egy 2GB-os DDR2-800-as modul :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64127) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Tudtok élelmiszer boltot, ami vállal Nyíregyházán vagy Nyíregyházára házhoz szállítást?

Korábban a Tesco Online-nal vásároltam, de sajnálatosan fölöttébb elszemtelenedtek.
Bevezették a súlykorlátot: 80 kg. Elsőre talán soknak tűnik, de nem az.
Eltörölték a szállítási díjmentességet még a 35 ezer forintos rendeléseknél is.
Rendszeresek a termékhiányok, és a felajánlott helyettesítő termékeik drágák, sokszor dupla áron vannak.

Tehát ha egy nagy bevásárlást akarok csinálni, és szeretnék mindent megvenni, jó eséllyel háromszor is rendelnem kell, ami akár 3600 forintos szállítási költséget jelent.
Mindeközben a kiszállítóra átlagosan másfél-két órát kell várni a megjelölt időablak kezdetétől és a rendelés összeállításával is pepecselni kell, különösen az „akcióáradat” miatt különösen időrabló, ami a mai rohanó világunkban szintén nem utolsó szempont.

A vírus ürügyén vezették be a súlykorlátot, de szerintem csak a szállítási díjmentesség eltörlése miatt. Hiszen utóbbi miatt igyekezne az ember minél többet rendelni, de a súlykorláttal erősen lekorlátozzák. Vagyis fizesse csak ki a kedves vásárló a szállítási díjat minél többször, azon felül hogy a Tesco árszintje amúgy is elég magas.
Az már csak hab a tortán, hogy a „vírusveszély” óta nem küldenek online kuponokat.
Kapok helyettük olyan kuponokat, akiről jól tudják, hogy használhatatlanok számomra.
Különös, hogy Nyíregyházára nem a nyíregyházi Tescóból szállítanak, hanem a Debreceniből. Pedig a nyíregyházi hipermarket is meglehetősen nagy.
Számomra egy dilettáns, pazarló üzletpolitika rajzolódik ki.

Megérdeklődtem, hogy más nagy, országos szintű házhozszállítással foglalkozó boltoknál nincsenek ilyen korlátok, bizonyos összeghatár fölött a szállítási díjmentesség a jellemző.

A Sparnál pl. "A kiszállításért 499-999 forintot kell fizetni, míg 25.000 forint feletti rendelés esetén a szolgáltatás ingyenes."
https://www.mindmegette.hu/spar-hazhoz-szallitas-online-shop-webshop-55929/
Kifli:
https://kifli.hu/ oldalon olvasható:
"14.999 Ft felett ingyen szállítunk..."
Auchannál 690-990 Ft a kiszállítási díj, de 35.000 Ft felett ingyenes, ráadásul a súlyhatár is 500 kg, amibe tényleg bele kell hogy férjen egy nagybevásárlás.

Sajnos ezek az üzletek tudtommal Nyíregyházára nem szállítanak. Egyikük talán igen, a GLS-sel, de csak korlátozott termékkörben.
Megjegyzem, még egy pizzát is díjmentesen házhoz visznek az országban mindenhol.

Számomra fölöttébb érthetetlen, a boltoknál miért nem jóval elterjedtebb a házhoz szállítás?
Pl. falvakban sok idős, beteg ember él, akik számára különösen jó volna. Kiköthetnék pl. hogy 60 ezer forint felett díjmentesen szállítanak.
A nagyboltok ezzel jelentősen bővíthetnék vásárlói körüket.
Azon felül környezetkímélő is lenne. Jelenleg nagyon elterjedt, hogy mindenki saját autójával vásárol be, már akinek van. Akinek nincs, cipekedhetnek, és csip-csup apróságokért is betérhetnek az üzletekbe, sokszor a drága kisboltokba.
A nagyboltok üzemeltethetnének nagy kiszállító villanyautókat akár, máris tisztább lehetne valamivel a levegő. Stb.

Köszönettel várom válaszotok, információtok, véleményetek.

[ Szerkesztve ]

(#64128) peter889 válasza pigmeus (#63550) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a reagálásaitokat a légkondicionáló témájában.
Szerencsére az idei nyár nem volt túlságosan meleg, így valahogy átvészeltem és végül nem szereztem be lakásklímát.
[(#63535)] szabonagyur, 13.5 négyzetméteres a szoba.

[ Szerkesztve ]

(#64129) BabMester válasza peter889 (#64127) üzenetére


BabMester
senior tag

Nézd a másik oldalról is, milyen jó lehet X km-t utaztatni a romlandó árut és átvételkor senkit nem találni otthon, vagy meggondolták magukat és nem veszik át. Futárkodtam, ez rendszeres. Annyi rendelés meg gondolom nincs, hogy mindenhol helyben fizessenek erre külön munkaerőt, meg fenttartsanak logisztikát.
Sajnos Magyarország olyan kultúrkör, hogy ez sosem fog itthon működni úgy ahogy kellene és nem csak a boltok miatt.

Amugy amit én használok az a Metro, szállít és jó, de úgy tudom csak cégeknek.

[ Szerkesztve ]

(#64130) peter889 válasza BabMester (#64129) üzenetére


peter889
őstag

Azért gondolom lehetne rá megoldást találni.
Auchannál pl. 500 kg-os a tömegkorlát. Azért Bp-en is nagy távolságokat kell beutazni az ide-oda ingázásokkal.
De ahogy írtam, ha díjmentes lenne a kiszállítás, akkor kevésbé lenne várható a nagymennyiségű rendelés.
De mint írtam a Tesconál volt korábban díjmentes szállítás.
Igen, a Metro nagykereskedelem tudtommal is.

A Metro házhoz is szállít netes megrendelésre?

[ Szerkesztve ]

(#64131) szabonagyur válasza peter889 (#64127) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem itt Nyíregyen más nem nagyon van ami élelmiszer és szállít házhoz. Gondolom a limit bevezetés és ingyenes szállítás eltörlése mögött olyan állhat, hogy nem bírják a kiszolgálást így ezzel kicsit csökkentenék a dolgot, mivel sokan rendeltek gondolom kis mennyiséget vagy sokszor keveset ami nekik nem gazdaságos.

Sajnos még nagyobb városokban sem elterjedt ez a netes rendelés dolog, nemhogy falvakban az idősek körében. Ugye azért ez sok ember számára társadalmi rendezvénynek számít, sokaknak ez is szórakozás, hogy bemegy és csak nézelődik körbe körbe, de semmit sem vesz, így alapból elvetnék ezt a házhozszállítást.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64132) szabonagyur válasza peter889 (#64130) üzenetére


szabonagyur
félisten

És szerinted megérné 1 kiló kenyeret meg 3 tejfölt kiszállítani ingyen?

Reggel voltam Aldiban, nem egy idősebb embert láttam, hogy autóval jött a város másik végéről (ment előttem végig míg hazaértem) 1 doboz teáért meg egy tömlős sajtért amit megvehetett volna reggel a közeli kisboltban is 99%-ban ugyannnyiért. De helyette tologatta a boltban a kosarat, megnézte mit miért veszek, amibő, beraktam hármat majd kiesett a szeme hátha akciós a cucc.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64133) peter889 válasza szabonagyur (#64132) üzenetére


peter889
őstag

Nekem a Tesco telefonos ügyfélszolgálata azt mondta, hogy vírusveszély miatt folyamatosan emelték a kapacitást.
Ezzel szemben a kiszállító alkalmazottjuk azt mondta, éppen hogy csökkentették, még a vírusveszélyt megelőző időszakhoz képest is, a Nyíregyháza-Debrecen között ingázó gépkocsiállományuk fele a szervizben van.
Igaz, nem elterjed, no de valamikor el kell kezdeni.
Akár a falvakban élő időseknek elkészíthetnék a megrendelést a gyermekeik.
És igen, sokan szívesen vásárolnak személyesen, de én nem rájuk gondoltam.
És vannak, aki nem tudják lekötni magukat értelmes tevékenységgel, helyette vásárolgatanak hobbiból, ahogy írod is.
Sokak pedig olyan egészségi állapotban vannak, hogy a lakást is nehezen tudják elhagyni, nemhogy cipekedjenek. És akkor pitizhetnek a szociális "szolgáltatóknak", akik nagyon alacsony hatékonysággal, körülményesen, méregdrágán segítenek. Kiküldik a szociális segítő asszonyokat, kik kit kézzel cipekednek a legközelebbi, rendszerint méregdrága boltik, óránként akár 1000 forintos díjat felszámítva. Vagy az idősek kénytelen leterhelni a témával a gyermekeiket, hozzátatozóikat.

De a lakosság széles körének is jó volna. Hiszen a személyes vásárlással összességében sok idő megy el. Miközben ha lenne mondjuk egy normális hipermarket, ami normális feltételekkel szállít, normálisan működő vásárlói honlappal, jelenősen bővítené a váráslói kört, ezzel a bevételt.

Nem apróságok kiszállításra gondoltam.
De ha kikötnék, hogy pl. minimum 60 ezer front értékben kell rendelni a falvakban, az meg kell hogy érje a boltnak. Ha nem, akkor ott nagy baj van a szervezésben.

[ Szerkesztve ]

(#64134) Sanyi52 válasza Tamás9x (#64121) üzenetére


Sanyi52
tag

Szia Tamás! Nekem 1 db ilyen még van, de inkább küldöm a fényképet.

[ Szerkesztve ]

(#64135) szabonagyur válasza peter889 (#64133) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj, hogy azért mondjuk 60e Ft-ért ki rendel? Még ha egy falut nézel össze azért nagyon egyszerre kéne rendelni.

És a vásárlás az egész országot nézve program mindegy mennyi idő megy el vele, nem csak pár embernek. Idős emberek nehezen bíznak meg bármiben, neki azt látni kell, nem véletlen, hogy nincs ez bevezetve széles körben, technikai akadálya amúgy nem lenne.

Aki olyan egészségügyi állapotban van rendszerint ingyen megkapja a szociális segítőt aki bevásárolna, takarítani stb. helyettük de a legtöbb esetben csak teázgatás, kávézgatás megy közösen mert nem merik megkérni őket semmire (nagyanyám is ezt csinálta mindig).

Sokkal fejlettebb országokban is csak nagyon nagy városokban, egy bizonyos életszínvonal felett működik ez valamennyire.

Plusz még falvakban a kocsma/kisbolt akármi egy jó hely a pletykálásra, találkozni ismerőssel, baráttal és elszórakozni az időt még akkor is ha amúgy drágább jóval, stb. Ezt mondom úgy, hogy nagyanyám 98 múlt de ha kell valami nem hív fel minket mert neki akkor kell az a kenyér nem egy óra múlva, és meg is értem a dolgot. Nagyon kevés cucc van amit meg tudunk venni neki nagy tételben.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64136) Sanyi52 válasza peter889 (#64127) üzenetére


Sanyi52
tag

Nézd meg a
kedvencszakbolt oldalát

https://kedvenckiszallitas.hu/?fbclid=IwAR1S7YLnJq505UT71m0rmYF54l9Byp6t91Mouiyu-F8KJyP-8HR4HwzppxU

már Nyíregyházán is kiszállítanak pár nap óta.
Persze az árak azok. olyanok...

(#64137) peter889 válasza szabonagyur (#64135) üzenetére


peter889
őstag

Én egyedül élek, de jellemzően 60 ezer forint körül rendeltem még akkor is, amikor ingyenes volt a házhozszállítás. Akkor az idővel spóroltam azért rendeltem annyit.
Igaz nem 1-2 hétre rendeltem. És nem szórom a pénzt. A pénz nagyon elértéktelenedett.
Sok egyéb mellett vettem pl. 10 liter UHT-s tejet, legalább felbontva is tovább eláll.
A termékek nagy része olyan, hogy ha ismeri az ember, fölsleges látnia és amúgy is csomagoltak, nem lát bele. Elég ha a neten látja a képet.

Ingyen kéne megkapni a szociális segítőt, de pl. Nyíregyházán a bevásárlási segítéségért, mint házi segítségnyújtásért 42.751 Ft(!) feletti "jövedelem" estén : 800 Ft/óra díjat számolnak fel a derék "képviselőink" rendelete értelmében. És kimegy a segítő asszony és két kézzel fog cipekedni igen alacsony hatékonysággal.
A teázgató, kávézgató idősek nyilván abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy más módon másik kiszolgálják őket.

Azalatt ingyenes. Ez azért targikomikus, mivel
ha a nyomorgó valóban azalatti járandóságot kap, bepasszírozzák egy otthonba felfordulni, tehát azért nem fogja igénybe venni a "szolgáltatást".

Vannak ingyenesek is elméletben, de nem a gyakorlatban.
Tudsz ingyenes szociális segítőt Nyíregyházán?
Ha igen, kérlek írd meg a nevüket. Komolyan érdekel.

Nem vitatom, hogy bizony életszínvonal fölött működik. Nyilván a havi 20-40 ezer forintból vegetáló nem érintett.

Jól értem, 98 éves a nagymamád? És egyedül bevásárol?
Kivételesen szerencsés lehet.

[ Szerkesztve ]

(#64138) peter889 válasza Sanyi52 (#64136) üzenetére


peter889
őstag

Köszi az elérhetőséget, de valóban méregdrága.
Ugyan ingyenes a kiszállítás 10 ezer forintos rendelés fölött.
Ezért kellene, hogy tőkeerős nagy hipermarket álljon rá a témára normális feltételekkel.

(#64139) szabonagyur válasza peter889 (#64137) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jól értem, 98 éves a nagymamád? És egyedül bevásárol?
Kivételesen szerencsés lehet.

Mint a legtöbb idős embert őt sem lehet megállítani sajnos.

A témához részemről utolsó komment, ha lenne rá valós igény akkor már régóta működne a dolog, de sajnos valószínűleg nincs (az a havi 1-2 nagybevásárlás pár embernél nem valós igény amiért megéri ilyen szolgáltatást üzemeltetni).ű

(#64138) peter889
Ugyan ingyenes a kiszállítás 10 ezer forintos rendelés fölött.
Ezért kellene, hogy tőkeerős nagy hipermarket álljon rá a témára normális feltételekkel.

Ezt ugyan te sem gondoltad komolyan ugye, hogy majd minden hülyeséget ingyen szállítanak ki? Lehet bármennyire is tőkeerős az a hipermarket ő az eladáson keresni akar és fog is. Nem jótékonysági intézmény egyik sem, nem egy webshop van ahol jóval magasabb a minimum összeg az ingyen szállításhoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64140) Drughi válasza szabonagyur (#64139) üzenetére


Drughi
addikt

Feleségem nagyija ugyan "csak" 92 éves, de ha megindul...
2 éve még a birsalma fáról kellett leszedni, mert felmenni fel tudott, de le már nem...
Persze a baszott nagy kert ott van és abba sosincs nyáron gaz.
~85 évesen elgázolta egy kocsi a zebrán, 1 évig volt rehab és nem látszik rajta. Én már tuti belehaltam volna abba kétszer, amit ő túlél.
Elpusztíthatatlanok.

(#64141) Archttila válasza Drughi (#64140) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Õk még nem szemetet ettek...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#64142) Drughi


Drughi
addikt

Ha már klíma téma:

Nekünk egy LG klímánk van, és át szeretnénk rakatni lakáson belül.

Erre is szaki kell gondolom, mert az eddigi ~ 1m csövezés nagyjából 5 m lenne.

Vajon ilyennel is foglalkoznak, megéri nekik ezért kijönni?

(#64143) DonThomasino válasza Archttila (#64141) üzenetére


DonThomasino
veterán

Meg nem is voltak úgy elkényelmesedve,
mint a mostani emberek.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64144) szabonagyur válasza Drughi (#64142) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem simán, ezért tel tudnak kérni egy majdnem teljes szerelési díjat. Bár kérdés, hogy nem e érné meg átrakni az egészet és a jelenlegi helyet kijavítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64145) DonThomasino válasza Drughi (#64142) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egy 5m es csövezés esetében gyengül a hatásfok,
illetve a penészedés gombásodás stb esélye viszont nő.
Ezeket gondold át szerintem.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64146) Tothgera30 válasza DonThomasino (#64143) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Meg is lepődök hogy munkatársam Örökösről a kórházba autóval (Octavia II 1.6) jár minden nap. Ha elektromos lenne, akkor se lenne gazdaságos, de ekkora távolságra én be se indítom. Egyszerűen az átlagember seggéhez nőttek az autók, tesóm barátnője pölö nyaralni vonattal/busszal soha nem volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#64147) wwhy válasza Tothgera30 (#64146) üzenetére


wwhy
veterán

Vonat :F Busz :F
ma már = floppy, orsós magnó kategória

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#64148) Archttila válasza Tothgera30 (#64146) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A Fazekas 3-bol a Moraig kocsival viszi a majom a gyereket...:K bizony! Mi meg alig tudunk mar az ilyen asshole-oktol 100 metert setalni a lakotelepen.

wwhy

Itthon igen.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#64149) wwhy


wwhy
veterán

Sok torrent oldalon regisztrált / keresési lehetőséggel rendelkező(k) segítségét kérem egy program megtalálásában (enkóre, bitorr,ló, nem találja). Privátban. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#64150) peter889 válasza szabonagyur (#64139) üzenetére


peter889
őstag

Pár embernél.... Százhúszezres nagyvárosban pár embernél....és akkor még nem beszéltem a falvakról.
Elég érdekes becsléseid vannak.
Van rá valós igény, csak pl. a Tescónak köztudottan egy pazarló üzletpolitikája van, a kisboltokban alapban magas az árszint, nem érné meg nagy mennyiségben rendelni.
Azt is leírtam, hogy nem problémásítom a magasabb rendelési minimum értéket sem.

A halandósági statisztikát és a magyarok, különösen a keleti végeken élők egészségi állapotát már inkább nem ecsetelném.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.