Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57851) S.Feri válasza Drughi (#57850) üzenetére


S.Feri
őstag

2018-ast küldenek, föleg ha kéred, és szerintem olcsóbbak.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#57852) Tamás9x


Tamás9x
őstag

December 29-30 Bükki túra után keresek valami kellemes kikapcsolódást Pezsgőfürdő, szauna,... van valakinek tapasztalata hova érdemes menni? Déltől 6-7 ig tartózkodnánk ott.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#57853) Drughi válasza S.Feri (#57851) üzenetére


Drughi
addikt

Honnan érdemes rendelni?

Van kismillió cég, de nem ismerem ezt a témakört.

Hankook winter icept rs2 w452 érdekelne

(#57854) betyarr válasza Drughi (#57853) üzenetére


betyarr
veterán

nekem a gumis topikban ezt az oldalt ajánlották.én is elégedett voltam velük.egy szett nyári és egy szett télit rendeltem tőlük eddig [link]

(#57855) Drughi válasza betyarr (#57854) üzenetére


Drughi
addikt

15e/db az ára, kb 500ft-tal olcsóbb mint a gumisomnál.
Mivel ingyen hozzák igy 2000et sporolok, de mivan ha problémám van vele...

Nekem ennyit nem ér, nem tudnak ennyivel olcsóbbak lenni.

Plusz a gumisnál mindig lehet alkudni, ha ott veszed.

(#57856) FRENK1988 válasza betyarr (#57854) üzenetére


FRENK1988
veterán

Enis ajanlom oket olyan gumit kuldtek mint ami fel volt tuntetve. Szombaton rendeltem, vasarnap viaszaigazoltak kedden mar at is vettem

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57857) wwhy válasza Drughi (#57855) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor go a gumishoz alkudni 😀 Nekem soha, egy petákot nem engedtek.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#57858) Tamás9x válasza Tamás9x (#57852) üzenetére


Tamás9x
őstag

Storno elnéztem, Mátra túra lesz.

Valaki tud valami pontos infót az OTP Gépkocsinyeremény betétről? érdemes ezzel foglalkozni?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#57859) DonThomasino válasza Tamás9x (#57858) üzenetére


DonThomasino
veterán

Csak ha nem kell a pénz, mert vissza váltani nyűgös.
Próbálkozni persze lehet hát ha...
Talán az FHB nál van még ilyen...

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57860) betyarr válasza Drughi (#57855) üzenetére


betyarr
veterán

milyen problémára gondolsz?vacsi új gumikat küldenek.én még nem hallottam olyanról,hogy probléma lett volna.max vannak olyan oldalak,ahol többéves gumit küldenek.de ez a cég nem olyan.mindig feltüntetik,hogy mikori széria van.

(#57861) Ivy.4.Ever válasza Tamás9x (#57858) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nekünk van egy 10 és 5 ezer forintos betétünk kb 20 éve de eddig sehol semmi :D

(#57862) kovacs65 válasza Tamás9x (#57858) üzenetére


kovacs65
senior tag

Van elektronikus is. Azt csak egy kattintás visszaváltani.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#57863) DonThomasino válasza kovacs65 (#57862) üzenetére


DonThomasino
veterán

Meg egy kis levonás .
Túl szép lenne...

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57864) Fricu válasza Misi 007 (#57824) üzenetére


Fricu
tag

Betonhoz fúrókalapács kell (BohrHammer). Ütvefúró (akkus, áramos mindegy) csak téglafalhoz, de ott is mászik jobbra balra, a 6-os szárral fúrsz vagy 7-8-as lukat, mire kész...

Fricu

(#57865) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Köszönöm mindenkinek! :R

Erre esetleg valaki? :F

(#57866) Tamás9x válasza Misi 007 (#57811) üzenetére


Tamás9x
őstag

Csonka Zoltán 309687532

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#57867) Drughi


Drughi
addikt

Suzuki bontott alkatrészeket merre érdemes keresni helyben?

Konkrétan Ignishez kellene kalaptartó.

(#57868) Tamás9x válasza Drughi (#57867) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mikori Ignis? milyen tapasztalataid vannak vele és mennyi a fenntartása? :) Elgondolkodtam egy Ignisben, de még...:) vacila van. Swift és Renault clio között.

OTP:
Köszönöm a válaszokat, akkor még egy ideig hagyom bemegyek, és megkérdezem az OTP-ben hogy is megy a visszaváltás. De lehet storno akkor a dolog.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#57869) Drughi válasza Tamás9x (#57868) üzenetére


Drughi
addikt

3 órája van meg :DD
2007 11. Havi

Mi pont a fenntartása miatt választottuk a 2002es megane után, mert az már zsebbenyúlós lett volna.

(#57870) Tamás9x válasza Drughi (#57869) üzenetére


Tamás9x
őstag

Majd mesélj róla egy picit, 1 pár hónap múlva ;)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#57871) FRENK1988 válasza Drughi (#57869) üzenetére


FRENK1988
veterán

Elkelt az IBA?

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57872) Drughi válasza FRENK1988 (#57871) üzenetére


Drughi
addikt

Szombaton elvitték, csak máig papirozták az újat.
17:30 kor zárt az okmányiroda, 17:15kor még nem volt biztos, hogy kapok rendszámot ;]

(#57873) Tothgera30 válasza Drughi (#57867) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Fb-n Suzuki bontó, lesz minden hozzá. De sajnos tévhit hogy minden olcsó hozzá. Mivel a legyártott darabok nagy része még fut.

Egy 2002-as Megane annyira lutri, vagy csak az adott példány lett volna zsebbenyúlós? Pont kompakt kategóriás autót keresünk Nyíregyre, csillaggarázs alá, szívós darab kellene. :B

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#57874) Drughi válasza Tothgera30 (#57873) üzenetére


Drughi
addikt

Akartuk volna már cserélni, de most a kuplungja kezdett el szarakodni és nem mertem már bevállalni.

Tavaly 200k-t költöttem rá, idén is 50 felett.
Egy kereskedő vette meg, ő látott benne fantáziát.

(#57875) FRENK1988 válasza Tothgera30 (#57873) üzenetére


FRENK1988
veterán

A topikban tudnak felvilagositast adni. Semmivel sem nagyobb lutri mint mas hasznalt auto. Van par a gyarban elsporolt hibaja (hatso torzios hid) de ha nem volt torve akkor rozsdamentes darab

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57876) Tothgera30 válasza Drughi (#57874) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mondjuk egy Ignis-el nehéz mellélőni, nekünk WagonR+ (utolsó szériás G13BB) volt 15 évig, eladás előtt a futóművét kellett rendbe vágni, de más nagyobb invesztálás soha nem volt. Az M13A-nál meg ABS jeladó kocka, és nyeles tengely csapágy amit érdemes meglesni.

#57875 FRENK1988: Ennyire nem ástam még bele magam, és itt persze többet számít hogy volt-e gazdája a járgánynak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#57877) szabonagyur válasza Drughi (#57874) üzenetére


szabonagyur
félisten

És mire ment el a 200K? Nem mindegy ez sem, hogy kopó dolgokra vagy valami komolyabbra.

Én az enyémre is simán elszórok 200k-t és csak kopó volt eddig amit cserélni kellett 11 évesen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57878) Drughi válasza szabonagyur (#57877) üzenetére


Drughi
addikt

Kb 50-50be ment el.
De volt már a generátorral gond, most a kuplung.
Szóval ideje volt megválni tőle, egyik napról a másikra.
Viszont meglepóen hamar elvitték.

[ Szerkesztve ]

(#57879) szabonagyur válasza Drughi (#57878) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor javaslom új autó vételét ha ilyenek miatt dobod egyből az amúgy hibátlan autót.

Generátor ennyi idősen simán cserés lehet főleg ha sok a napi rövid távra be-be indítás, nekem is cserés lesz olyan korára mint a tied.

Kuplung szintén kopó alkatrész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57880) Drughi válasza szabonagyur (#57879) üzenetére


Drughi
addikt

Közel sem volt az már hibátlan.

Itt volt az ideje a cserének és pont. Nem bántam meg.

Új autót meg vegyen aki megteheti.

(#57881) szasanyi válasza szabonagyur (#57877) üzenetére


szasanyi
félisten

Én a 13 éves Thalia-ra nem sokkal többet köötten 13 év alatt (ha a gumik, olaj + szűrők cseréjét nem számolom). De még ha azt is beleveszem, éves szinten 200k? :Y Mire, miért? :F

(#57882) szabonagyur válasza szasanyi (#57881) üzenetére


szabonagyur
félisten

200k-ba nekem benne vannak bőven a kopó dolgok, olajcsere meg ami adhoc jön. Azért is írtam, hogy mire sok neki a 200k.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57883) kungzi


kungzi
veterán

(#57884) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Tudtok adni egy elérhetőséget aki vállal költöztetés?
Egy szaritogepet kellene haza szállítani az euronicsbol.

(#57885) wwhy válasza SG3rg0 (#57884) üzenetére


wwhy
veterán

Fuss egy kört a Twean Peaks mellett, ott parkolnak naphosszat a fuvarozók.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#57886) szasanyi válasza szabonagyur (#57882) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom milyen autód van, éves szinten mennyit autózol vagy éppen milyen állapotú de nekem látatlanban soknak tűnik az éves 200k-s üzembentartási költség (amiben az éves gjmű adó + kgfb nincs benne és az alkalminak számító gumiabroncsok cseréje gondolom nincs benne).
Lehet nem értetted jól, de nekem 13 év alatt összesen sem volt sokkal több költségem a Thalia1.5dCI-re az időszakos szervíz és gumik csaréjének költségét nem számítva - vagyis 1x vezérlés csere, egy kormányösszekötő, egy alsó motorrögzítő, 1x fékbetétek cseréje ~140k km alatt). Az ált. évente 1x olaj,olajszűrő, levegőszűrő cseréje (ami futásteljesítmény miatt nyilnán lehet több de én soha nem mentem 15k km-t évente) ill. ~5 évente 1-1 garnitúra gumi (nyilván ez is futásteljesítménytől függ).
Ezért a 200k-s évi üzembentartási kölséget akkor tartom reálisnak, ha vki drága utót tart fent (mármint nem azutó drága tízemakárhány évesen, hanem az alkatrész és szervízköltég), nagyon sokat megy (jóval többet mint az átlagos évi ~10-15k km) vagy az autó egy fost@licska amit folyamatosan javíttatni kell (itt meg azt nem értem, ilyet minek tart bárki).

(#57887) szabonagyur válasza szasanyi (#57886) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtam semmi extra nincs benne és ennyit ráköltök a hibátlan eredmény érdekében.

De le is írtam, hogy ebben a 200k-ban gumin kívül minden benne van. Pl. évente 2X cserélek olajat, minden szűrővel. 2-2,5 évente automata váltó olajat és fékolajat. Pl. most cseréltetek toronycsapágyat mivel kopog, lehetne vele menni de inkább cseréltetem amit az autósok 90%-a nem tenne meg. Ugyanígy most volt szelephézag állításon is amit szintén sokan elspórolnak.

Az autó olyan állapotban van mindig, hogy bármikor neki merek vele indulni akár egész Európának.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57888) quby válasza szasanyi (#57886) üzenetére


quby
őstag

Nekem 147eKm alatt most van a 7. garnitura fék betét, 3. garnitura tárcsa a fabian-n elöl. összesen 4 szett gumi ment el (2 téli 2 nyári) most került fel a 3. nyári....Bevallom nem túl futomü barát a vezetési stilusom (szilentböl is elment már pár garnitura), de hogy hogy lehet 140e alatt egy fékbetéttel kihuzni? :Y Mellesleg nekem is elmegy egy 100-as évente. De szerintem egy 1x éves kocsinál 150e felett ez nem meglepö....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#57889) szasanyi válasza szabonagyur (#57887) üzenetére


szasanyi
félisten

Az autó olyan állapotban van mindig, hogy bármikor neki merek vele indulni akár egész Európának. - az üzembiztos és biztonságos autó szvaz alap, aki nem olyannal közlekedik azt büntetni kell mert nem csak magára, de a közlekedés további résztvevőire is veszélyes (és mind1 hova megy vele az ember). Ami nem mind1, hogy ezt éves szinten mennyibe kerül elérni és/vagyfenntartani.
A mienkkel is megjártuk már Horvátországot, Ausztriát és 2x Olaszországot meg ugye többször a Balcsi, stb. és nem csak új korában. Az is biztos, hogy az új autó drága (bár nem egyformán ugye) de pölö a mi szokásaink és annak megfelelő km teljesítés mellett ~7 évig olaj, szűrők és 1 gumicsere kivételével nem látott autószerelőt. Namost ha az ember ezalatt az idő alatt ennyi költséggel számol (és még évekig sokkal kevesebbel), végül kiderülhet, hogy nem az olcsóbb kerül(t) kevesebbe. És ugye a 2 között vannak a pár éves, kiváló állapotú - és esetleg kevés km-t futott - használt autók amik jobbak és szintén kevesebb költséggel fenntarthatók. Persze ez csak egy vélemény a sokból, de én biztos nem költenék évente annyi pént ez relatíve öreg autóra (nekem ahhoz nem elég vastag a buxám) De ha te azt mondod számodra ez a költség normális és elfogadható, akkor semmi gond.

quby: nem ~140e km alatt volt 1 fékbetét, hanem az alatt 1x volt csrélve. Nem ugyanaz! :N Több, mint 80e km után (már nem emlékszem pontosan mennyinél) volt először cserélve. És azt az autót első perctől én használtam, és nyilván megfontoltan (nem vagyok ellensége saját pénztárcámnak, ésThaliaval versenyezni is felesleges viszont cserébe 4-4,5l gázolajjal beéri 100km-en). Egyébként nemsokára műszakiztatni kell, így cseréltem a féktárcsákat (amiatt fékbetéteket is, amire igazán nem lett volna szükség). A hátsó fékbetétek cseréjébe (a 2. garnitúra ugye) még mindig nem volt szükség. Arról nem szólva, hogy a gyári félszintetikaus Elf olaja + olajszűrő + levegőszűrő csere munkadíjjalegyütt ~12k szóval elég pénztárcabarát talicska.
De írtam, hogy a költségekett a futástelesítmény nyilván befolyásolja, és minnél többet autózik annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#57890) szabonagyur válasza quby (#57888) üzenetére


szabonagyur
félisten

Látom nem vagyok egyedül és ha az ember nem magának csinálja és normális gyári vagy gyári minőségű alkatrészt rakat bele akkor nagyon hamar, kis tételekből megvan 100-200k.

140e km egy fékbetéttel szerintem is túlzás, bár tény én használom is ha kell, nem kezdek el a zöld lámpánál már 2 lámpával hamarabb lassítani csak, hogy ne fogyasszon többet a kocsi vagy ne kopjon a fék.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57891) quby válasza szabonagyur (#57890) üzenetére


quby
őstag

hát igen....féktárcsa is van 20k-tól 70 ig. betét 10-töl 35-ig. Most cseréltem kerékcsapágyat. volt 19k meg 60k-s is. Olaljcsere min 20-25. Valamire való olaj min 4k/liter. Abbol kell 4. levegö szürö 4k olaj 3k pollen 2k. Már 21 és még csak a csomagtaróban van a cucc...Ja....és ezek az olcsóak. (kivéve az olaj). Szal...összejön az. Arrol nem is beszélve hogy 1x évesen tuti rohad már a kipuff, müanyag+gumi alkatrészek elöregednek. stb....
Mindenesetre a kövi autom full villanyos lesz...de ez más topik.

(...2 lámpával hamarabb lassítani csak, hogy ne fogyasszon többet a kocsi vagy ne kopjon a fék....)
Na ezen én sem gondolkodok...:DDD

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#57892) szasanyi válasza szabonagyur (#57890) üzenetére


szasanyi
félisten

Én sem magamnak végzem a szervízmunkákat. Sem helyem, sem szakértelmem hozzá így autószerelő ismerős végzi (valóban jó áron dolgozik, kedvezményes alkatrész ár mellett). A fékbetétet félreértettétek, míg a megfontolt, gazdaságos vezetés nem egyenlő a hülyeséggel thátnem kell idő előtt lassítani sem indokolatlanúl túl lassan menni ez érdekében. :N

(#57893) Golyo69


Golyo69
senior tag

Fifa 19-et keresek Xbox One-ra /12000 ft

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#57894) Drughi


Drughi
addikt

Meg is volt az első giggszer:

Remélem sok gyertyát kell meggyujtania, mert még egy cetlit sem hagyott.

[ Szerkesztve ]

(#57895) DonThomasino válasza Drughi (#57894) üzenetére


DonThomasino
veterán

:Y

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57896) szabonagyur válasza Drughi (#57894) üzenetére


szabonagyur
félisten

Merre történt? Sajna nekem is van egy bár sokkal kisebb, meg nem látványos.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57897) Drughi válasza szabonagyur (#57896) üzenetére


Drughi
addikt

Nagyhalász temető parkoló.

Mar nem allt mellettem senki, így marad a bosszankodás.

(#57898) szabonagyur válasza Drughi (#57897) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szép :/ Én egy ideje gondolkozok, hogy ha beállok valahova és állnak mellettem egy fotót lőni... ha más nem hátha pont az volt az.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57899) Drughi válasza szabonagyur (#57898) üzenetére


Drughi
addikt

Üres placcra álltam, mellettem elfért volna még 1-1 nyerges vontató.
Így jártam, ugysem tudok mit tenni.
Holnap megpróbálom minimálisra redukálni, de elég mély, beleakad a körmöm...

(#57900) embe válasza quby (#57888) üzenetére


embe
nagyúr

"147eKm alatt most van a 7. garnitura fék betét, 3. garnitura tárcsa a fabian-n elöl."
Ez valami ritka szar konstrukció lehet lehet.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.