Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Motyi válasza core i7 (#48) üzenetére


Motyi
senior tag

A 1060 inkább 90-120k közötti kategória (120K a legdrágább kiadás az tuti, és a legolcsóbbak ha megérkeznek úgy 90k körül lesznek, ha beáll az áruk).

(#52) core i7 válasza Motyi (#51) üzenetére


core i7
addikt

jo na érted most szemléltetni akartam ,hogy nincs kihagyva 100k két kártya között

[ Szerkesztve ]

(#53) M^xx válasza core i7 (#42) üzenetére


M^xx
aktív tag

Szerintem nem mondasz hülyeséget, ha van ki megvegye márpedig van akkor kint lesz, mit érdekli az NV-t hogy miről váltanak, amit már eladtak azon megvolt a haszon mehetnek apróra. 980TI-hez és 1070-hez képest is jóval nagyobb teljesítményt kap az ember (1080Ti) és még az ára sem biztos, hogy annyira el lesz szálva én max 280-320.000-ra teszem

Persze, ha rendeződnének az árak addigra elképzelhető, hogy az 1070 ára is és az 1080 ára is beáll 130/170-re akkor nem kizárt, hogy akár 240-en is kezdhet.

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#54) Teaway válasza mlinus (#23) üzenetére


Teaway
veterán

400k? 350k körül látom.

Nincs itthon csokid??

(#55) core i7 válasza Teaway (#54) üzenetére


core i7
addikt

+ ÁFA + haszon :) + a kezdő ár mindég magas

(#56) keIdor


keIdor
titán

No az érdekes, hogy csak az nVidia-tól lehet ezt rendelni, a partnerektől nem lesz Titan X.
Úgy tudom Magyarországra nem is küld az nVidia kártyát, érdekes lesz a beszerzése. Már aki szeretne ilyet, annak.

forrás: [link]

"Fontos adalék még, hogy a Titan X csak az NVIDIA-tól rendelhető, vagyis a partnerek ezt a VGA-t semmilyen formában nem forgalmazhatják."

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#57) core i7 válasza keIdor (#56) üzenetére


core i7
addikt

Na erre én is kíváncsi vagyok miért döntött így az nVidia :U tez előtti titan X volt más gyártóknál is

[ Szerkesztve ]

(#58) keIdor válasza core i7 (#57) üzenetére


keIdor
titán

Csak az GeForce volt, ez meg már nem azon a néven van, ez a névváltás erre is utalhat, hogy külön út vár rá. Egyébként szerintem ugyanúgy lesz üzletekben, csak simán nVidia Titan X lesz a neve.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#59) core i7 válasza keIdor (#58) üzenetére


core i7
addikt

Azért nincs akkor az oldalán az a világítós Geforce felirat :DDD

(#60) rambustibi válasza keIdor (#56) üzenetére


rambustibi
őstag

Érdekes, hogy csak NV-től lehet venni.. az meg még érdekesebb, hogy szinte minden európai ország fel van sorolva a régión belül, csak Magyaroszág nincs. Lehetséges, hogy Ausztriába kell rendelni és hazahozatni egy baráttal?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#61) WaterWawe válasza rambustibi (#60) üzenetére


WaterWawe
őstag

Szürke importtal tuti hogy lesz nálunk is. Mint anno az Xbone-t is be lehetett szerezni, hivatalos magyarországi megjelenés előtt.

(#62) Teaway válasza core i7 (#55) üzenetére


Teaway
veterán

Bocs...összekevertem a régivel :W

Nincs itthon csokid??

(#63) keIdor


keIdor
titán

Egy táblázat az összes eddig bemutatott Pascalról, már csak a GP107 (GTX-1050) hiányzik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#64) core i7 válasza keIdor (#63) üzenetére


core i7
addikt

GTX 1050
GPU név GP 106
2,048 GFLOP
gyártásitechnológia: 16nm
vram: 3 GB-os
GPU-órajel: alap 1000 MHz boost:1100Mhz
Memória sávzélesség: 112 GB/s
Memória órajel várhatóan: 7GHZ ugye nagyából ezt lehet kihozni a siam GDDR5-ból
Buszsávszélesség: 128bit
6pin (gondolom)

(#65) #48967168


#48967168
törölt tag

Nyilván nehéz erre a megjelenés előtt válaszolni, de szerintetek ez tudni fogja egy 980ti SLI teljesítményét? Egy 1080SLI-t gondolom nem fogna meg...

(#66) WaterWawe


WaterWawe
őstag

A ref. 980 Ti SLI-t lehet megközelíti de a egy 1500MHz-es SLI-t nem hiszem. :))

(#67) KAMELOT válasza WaterWawe (#66) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan, tehát nem nagyon éri majd meg ez a kártya.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#68) core i7


core i7
addikt

Ha most eltekintünk attól ,hogy a chip miatt nem lehetett rá HBM2-őt pakolni és mégis HBM2-vel jött volna ki gyorsabb lehetett volna vagy nem elég erős a GPU-ahoz?

(#69) #48967168 válasza WaterWawe (#66) üzenetére


#48967168
törölt tag

Hát akkor ez nem opció...

(#70) rambustibi


rambustibi
őstag

Friss videó :Y

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#71) killer095 válasza rambustibi (#70) üzenetére


killer095
őstag

Belökhették volna a gépbe is, hogy mire képes :DDD

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#72) rambustibi válasza killer095 (#71) üzenetére


rambustibi
őstag

Még nem néztem végig, egyből belinkeltem..13:50-től van a kicsomagolás

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#73) killer095 válasza rambustibi (#72) üzenetére


killer095
őstag

Akkor nem mondok semmit, nagy dolgokra ne számítsál, pofázás az megy meg kiveszik a fekete dobozból, amiben semmi sincs csak a vga, többet várna az ember majd fél misiért na de mind1 :DDD

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#74) rambustibi


rambustibi
őstag

Szintetikus bench: [link]
Már csak 2 nap a csúcsragadozóig... :Y
Nem csúcs intel proci volt alatta..

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#75) KAMELOT válasza rambustibi (#74) üzenetére


KAMELOT
titán

Várjuk a predatort! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#76) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Mikor jön ki...mikor jár le az NDA?
:B

(#77) gV


gV
őstag

(#78) h1mpi válasza gV (#77) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Hát nem valami fényes, azt hittem 30K felettivel jön

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#79) Pipó válasza h1mpi (#78) üzenetére


Pipó
őstag

25%-al több, mint az 1080, jóval alacsonyabb órajelen. Azonos órajelen 35% is meglenne.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#80) VTom


VTom
veterán

Valahol azt olvastam, hogy az nV nem küldött ki review példányokat, így csak elvétve lesznek tesztek, vagy csak később.
Vagyis úgy kell megvenni az 1200 dolláros kártyát, hogy nem tudod mit tud.
Nem értem ez mire jó.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#81) WaterWawe válasza VTom (#80) üzenetére


WaterWawe
őstag

Gondolom mivel alapvetően nem játékra szánták ezt a kártyát ezért van ez. :)

(#82) VTom válasza WaterWawe (#81) üzenetére


VTom
veterán

Igen, lehet, és ezért lehet létjogosultsága egy 1080Ti-nek szerintem, hasonló teljesítménnyel, jobb áron.
Geforce Titan X és 980Ti között is ha jól emlékszem 3-4% különbség volt csak, és simán meg merte lépni az nvidia.
A Titan-ok inkább presztízskártyák voltak eddig is, de egy hasonló teljesítményű Ti-nek mindjárt jobbnak tűnik az ára, ha van felette egy 450 ezres kártya, többen is vennék. :K

Egyébként ez a +30% a 1080-hoz elég sovány, akkor tényleg csak a Voltából lesz 4K@60fps Ultra kártya.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83) rambustibi válasza VTom (#82) üzenetére


rambustibi
őstag

Már az új Titan X is 4K@60fps ultrát tud. ;)

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#84) keIdor válasza VTom (#82) üzenetére


keIdor
titán

1080Ti szerintem nem lesz, én azt vártam ennek. Jobban meg hova megvágni a GP102-t? Ígyis ezért van ennyire közel a 1080-hoz.

Ha jövő májusban itt a GV104, akkor ráérnek, akkor annyi történt, hogy kihagyják a nagy Pascalt (mármint GeForceból) de a szokásos 9-12 hónapos frissítésből nem maradnak le. 680-780, 980-980Ti között is ennyi idő volt.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#85) killer095 válasza keIdor (#84) üzenetére


killer095
őstag

A belinkelt kép szerint a 980Ti- old TX-re így is majd 60%-ot ver, ami már majd csak nem egy teljes sebességen üzemelő sli-t hoz, nem rossz ez, csak nem ennyiért! Duplája az ára az 1080-hoz képest, és ahhoz képest 25-30% :( Kicsit többet vártam a cuda core többségből adódóan, tuningra még kiváncsi leszek!
Bár hozzá teszem nem sok embert fog érinteni, mivel nem lehet csak NV-től rendelni, az meg nem szállít hozzánk, érdekes :DDD

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#86) keIdor válasza killer095 (#85) üzenetére


keIdor
titán

Az órajel miatt. Ennek 250W a TDP-je, ezzel a sima Founder's Edition hütővel nem fog ilyen 2GHz-ekre boostolni, mint a kistesó GP104, a sokkal nagyobb hőtermelés az oka. Azonos órajelen kijönne a 2560 cuda core és a 3584 cuda core közti különbség.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#87) killer095 válasza keIdor (#86) üzenetére


killer095
őstag

Meg lehet majd azt is piszkálni, bár kitolt tdp limittel olyan 300w-os tdpre az a hűtés édes kevés lesz, és eléggé hangos!

Vtomi80:
Nem lesz Ti, lefedte az NV a termékpalettát, nincs értelme kiadni , a titant akkor senki sem venné, és a Ti ha nem is vágják meg csak kicsit jobban mint a titant, akkor gyorsabb lenne az 1080-nál 10%-al, ami enyhén vicces, azért nem adnának az userek 300k-t!

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#88) VTom válasza keIdor (#84) üzenetére


VTom
veterán

Lehet, hogy tényleg így lesz, én csak azért gondolom, hogy lesz Ti, mert ez a kártya nem GeForce, és ha jól értettem, első sorban gépi tanulásra szánják, a játék csak másodlagos.

A Ti-nek csak annyi értelme lenne, hogy hasonló játékteljesítményt olcsóbban kínálna az nV, pusztán a vásárlók megfejésére, egy vágott, de magasabb órajelen üzemelő chippel, plusz abból jöhetnek customok.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#89) keIdor válasza VTom (#88) üzenetére


keIdor
titán

Igazság szerint ha jövő év közepén már tényleg tudják hozni a GV104-et, akkor nincs értelme. Van ipari kémkedés, tudják ők hogy áll a túloldal a Vega-val, HBM2-re meg válaszolhatnak egyből HBM2-vel ők is rögtön a Volta-val. Az AMD csúszik jövőre, ezt ők is tudják, szerintem nem hiába hozták előre a Volta-t ennyire. Réten úgy volt 2018-ig nem lesz.
Emiatt én nem látom értelmét egy 1080Ti-nek. Ha 1:1-ben Titan X lenne, akkor meg a TX-nek nincs értelme. Árban se tudnám hova poziciónálni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#90) KAMELOT válasza keIdor (#89) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is azt gondolom. Nem lesz itt Ti, mert árban és tudásban sem tudnák hova tenni. Megnyirbált TX chip már közel lenne a 1080-hoz akkor meg minek!?!? Értelmetlen a Ti. AKkor lett volna értelme ha TX jön 16GB rammal és a Ti meg 12GB rammal valamint legalább 50% erősebb lett volna mint a 1080.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#91) keIdor válasza KAMELOT (#90) üzenetére


keIdor
titán

384bit, képtelenség a 16GB.:) A 24GB lehetséges de overkill, a 12GB is kihasználhatatlan...

Egy 3840 cuda core-os GP102-es kártya még lehet, az 2GHz-en papíron +50% egy 1080@2GHz-hez képest. Annak lenne értelme. De ezt full cover blokkal elérhetőnek tartom, léggel szerintem nem...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#92) KAMELOT válasza keIdor (#91) üzenetére


KAMELOT
titán

16GB HBM2-vel gondoltam. Ugye csak minek kihozni mikor a másik felén sincs, így egyenlőre költséghatékonyabb a GDDR5X gyártása. Nagyobb a profit.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93) keIdor válasza KAMELOT (#92) üzenetére


keIdor
titán

GP102-hoz nem is tudsz tenni HBM2-t. Meg minek, nem a sávszélesség kevés.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94) gV


gV
őstag

(#95) killer095 válasza gV (#94) üzenetére


killer095
őstag

Hát nem ájultam el.... :N

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#96) Rexcor válasza killer095 (#95) üzenetére


Rexcor
őstag

Szerintem nem rossz a +25-35% az 1080-hoz képest.

killer095: Ha csak 10-15%-al lenne gyorsabb az 1080-nál akkor is kb. ennyibe kerülne. Itt már abszolút nem azért fizetsz hogy most 35 vagy 40%-al gyorsabb. Az már szinte teljesen mindegy, a lényeg hogy ez a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#97) killer095 válasza Rexcor (#96) üzenetére


killer095
őstag

Dupla áron végül is, már majdnem bestnek mondható :DDD

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#98) core i7


core i7
addikt

Na közbe a Driver is megjelent a Titán X-hez :) 369.05

Az ára pedig fél millió felett lesz

[ Szerkesztve ]

(#99) killer095 válasza core i7 (#98) üzenetére


killer095
őstag

Miért is? Csak Az NV-től lehet rendelni, forgalmazókhoz nem kerül, Magyarországra nem szállítanak, max szürke import jöhet szóba, aki meg úgy megveszi megérdemli!

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#100) core i7 válasza killer095 (#99) üzenetére


core i7
addikt

E-bay en láttam ,hogy annyi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.