Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Rick3D


Rick3D
senior tag

Erről mi a véleményetek ? Jókat olvastam róla. Első körben csak a GPU-ra menne. Jól sejtem hogy ez csak a Radeon kártyákkal kompatibilis ... ? :((

Esetleg még ez ?

Melyik számít jobbnak ?
Acetal
Nickel
vagy Acetal+Nickel combo

[ Szerkesztve ]

(#8002) VTom válasza Rick3D (#8001) üzenetére


VTom
veterán

Nem, szinte minden kártyára kínálnak blokkot, csak meg kell keresni a webshopban.
Én is nézegettem, csak mocsok drága, és nekem annyit nem ért meg.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#8003) gbela válasza Joshi (#8000) üzenetére


gbela
senior tag

Köszi, az a baj ez elég ritka kártya, konkrétan erről a tipusrol nem is találtam még fire strike eredményt. Mindenesetre 28k körül kezdődnek a graphics score-ok, szóval elkönyvelem, hogy a kártya tudja amit kell. Hűtés miatt húzni úgysem fogom, elég hangos játék alatt...én meg zajallergiás vagyok, az is lehet túladok rajta ha nem tudok megbarátkozni vele :S

ACE: köszi a screent. Mennyin ment ezen a procid? Látom a gpu 2000 felett, szóval így összehasonlítva az én 1850-es eredményemmel megnyugodtam. Nekem a proci 4.3-on megy, nem akartam jobban ráncigálni.

(#8004) Rick3D válasza VTom (#8002) üzenetére


Rick3D
senior tag

Eszméletlen jó árban vannak , az igaz ... GPU full cover block 153euro + radi 143euro. 300 euró környéke főleg ha valami kieget is vesz az ember. Ez még annyira nem is vészes szerintem, a probléma inkább az hogy oké tegyük fel megveszed és felrakod. Meddig is ? Míg ki nem jön az új széria :D 2-3 év ? azért ennek a dupláját tudnám elképzelni ennyi pénzért. Amúgy jó - minőségi cuccoknak néznek ki amit árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#8005) Rick3D válasza VTom (#8002) üzenetére


Rick3D
senior tag

Összeraktam egy fullosat , 921.27 € :DDD Na ne már .. :N

(#8006) Joshi válasza Rick3D (#8001) üzenetére


Joshi
titán

Nekem épített vizem van, de az biztos hogy a full cover blokk a legjobb. Sajnos pont ezek a legdrágábbak is. Én az acetál tetős blokkokat preferálom, de volt már FC blokkom plexi tetővel is. Ha komolyabban érdekel a téma inkább a Vízhűtés topicban érdeklődj, ott inkább tudnak érdemben segíteni.

(#8007) ates2


ates2
senior tag

új kártyákról van már valami infó teszt ár akár ? vagy amíg nincsenek kint addig felejtős ilyet találni ?

(#8008) cyberkind válasza ates2 (#8007) üzenetére


cyberkind
félisten

Pletyka van, de az legalább jó sok és különbözőek, úgyhogy várni kell és gyorsan reagálni.

Paranormal Cocktivity

(#8009) ates2 válasza cyberkind (#8008) üzenetére


ates2
senior tag

baromi kiváncsi leszek árban hol lesznek,mondjuk szerintem magyaron lehetetlen,hogy olcsobbak legyenek mint most mondjuk egy 1080TI

(#8010) Joshi válasza ates2 (#8009) üzenetére


Joshi
titán

Miért lenne olcsóbb? Én 2015-ben amikor megjelent a 980Ti 220K-ért vettem pedig az még refek között is olcsó volt. Nem tudom akkor milyen volt a dollár forint viszony, de szerintem nincs semmi különös az árazásokban. Kb olyan mint akkor volt.

(#8011) ates2 válasza Joshi (#8010) üzenetére


ates2
senior tag

kollégám mondja,hogy a vega 56 mikor ki jött 450$ volt pár napig amig el nem fogytak az első gyártásos kártyák most nézd meg mennyi egy vega 56 :U

(#8012) Joshi válasza ates2 (#8011) üzenetére


Joshi
titán

A használt piacos ár az teljesen más, a legrosszabb befektetés a hardver pont az elavulás miatt. Itt most az új árakra gondoltam, vagy kiperkálod az árát megjelenésekor, vagy mindig régi ezáltal gyengébb hardvered lesz. Sajnos ez van.

(#8013) A.C.E. válasza gbela (#8003) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Szerintem is jó az a eredmény, ennyivel tudnak többet a custom kártyák, a processzor 4.4 en ment, a következő generációs csúcskártyákra szerintem már kötelező lesz valami vízhűtés, mert a léghűtés már elérte a határait.

F.P.S. FOREVER!

(#8014) ates2 válasza Joshi (#8012) üzenetére


ates2
senior tag

újakra gondoltam,nyílván amcsiba kellene venni ahol elsőként jön ki gondolom de mire ide ér nyílván vicces ára lesz :U

(#8015) Joshi válasza A.C.E. (#8013) üzenetére


Joshi
titán

Én kérdeztem hogy 1080Ti fronton mi a helyzet a tuninggal, és azt válaszolták hogy nincs szerepe hogy ref vagy custom. Most akkor mi az igazság? :B

(#8016) Joshi válasza ates2 (#8014) üzenetére


Joshi
titán

Azt ne nézd hogy amcserikába mi mennyibe kerül. Én mindig az Oppo 203-as lejátszó árával szoktam példázódni. Itthon 300k kint meg 550$.

(#8017) A.C.E. válasza Joshi (#8015) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Ha vízzel hűtöd mindkettőt akkor tényleg nincs. :K

F.P.S. FOREVER!

(#8018) Joshi válasza A.C.E. (#8017) üzenetére


Joshi
titán

Ja értem. :R

(#8019) ates2 válasza Joshi (#8016) üzenetére


ates2
senior tag

jogos :U

(#8020) VTom válasza Joshi (#8015) üzenetére


VTom
veterán

Víz alatt jelentéktelen a különbség közöttük.
Egyébként én benchmarkkal nem foglalkozom, szóval lehet, hogy van köztük 100GS difi, de who cares? :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#8021) snecy20


snecy20
veterán

Alig van itt belföldön eladó 1080Ti, ami van, az is olyan fajta amit nem nagyon vennék; Blower hűtésú...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8022) F e Z o válasza snecy20 (#8021) üzenetére


F e Z o
veterán

Tele van 1080Ti-vel az apróhírdetés. :U

H2O über alles!

(#8023) snecy20 válasza F e Z o (#8022) üzenetére


snecy20
veterán

Akkor szerintem nézz körül mégegyszer! :D
Amiből tele van, az az 1050ti-k és 1060-ak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8024) Laraxior válasza snecy20 (#8023) üzenetére


Laraxior
titán

LeC-nél
Poseidon
MSi Armor
Még egy Armor
Founders
Strix
Gigabyte
165-ért Asus Blower, jó vétel
Még egy Strix...
Még egy Asus 165-ért
MSi, Zotac...

Szóval? :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8025) snecy20 válasza Laraxior (#8024) üzenetére


snecy20
veterán

Jó, hát én pesten átvehető, garanciális darabokat keresek 200-ig vagy akörül, blower/FE kizárva, úgyhogy válogathatok. :D
Szóval kösz a fáradtságot, de nem vagyok hülye, tudom hogy mit miért írtam.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8026) subaruwrc válasza snecy20 (#8021) üzenetére


subaruwrc
félisten

mert az sokkal jobb hogy a házon belülre nyomja a meleget.

(#8027) snecy20 válasza subaruwrc (#8026) üzenetére


snecy20
veterán

Kinek mi az igénye.... Volt már 80°C-on fortyogó kártyám, nem kéne mégegyszer.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8028) Laraxior válasza snecy20 (#8025) üzenetére


Laraxior
titán

Nem értem, nekem a 300k+ VGAm háromszor is postázva lett, egyszer a gyártótól a kollegáig, majd a kollega is postázta nekem.... és megérkezett a VGA. Sőt, még én is postán küldtem Ausztriába, szóval a VGA megtett kb 2000km-t. A mai napig megy.
Szóval azért van ott jópár megbízható arc akitől lehetne postázással kérni... de hát nem akarásnak nyögés a vége. Egyszerűbb ha azt írod, hogy várod amíg kijönnek az új szériás GeForce-ok, és akkor esnek az árak valamelyest. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8029) torma1981 válasza Laraxior (#8028) üzenetére


torma1981
veterán

Én is már milliószor küldtem postán a cuccot utánvéttel. Soha nem volt gond vele.

Nem véletlen vagyok fent 11 éve.

[ Szerkesztve ]

(#8030) subaruwrc válasza snecy20 (#8027) üzenetére


subaruwrc
félisten

és mi baja lett tőle hogy 80 fok a gpu?
ha a gpu 60 a szarul hűtött vram meg 95C az jobban megnyugtat ? :D

(#8031) snecy20 válasza Laraxior (#8028) üzenetére


snecy20
veterán

Én nem fosok a postától, csak hétfő délig kéne a cucc, mert aztán pakolnom kell, meg költöznöm. :)
Meglesz amúgy, egy Giga Aorus személyében ma a kiválasztott.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8032) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Ezt a típust mennyire érdemes megvenni? <Katt ide>

Van fent egy PH-n, 185-ért. Elég jó árnak tartam.

Szerintetek?

Bankkártyával? Hát persze!

(#8033) Laraxior válasza sirszevenap (#8032) üzenetére


Laraxior
titán

Ha vizezni akarod akkor jó lesz. Különben 75°C+...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8034) sirszevenap válasza Laraxior (#8033) üzenetére


sirszevenap
őstag

A mostani msi 1060 gaming x-em is 77 fokig felmegy ebben a melegben 100% loadon , 2100MHz-n. Kulonosebb problemat nem vettem eszre igy.

Bankkártyával? Hát persze!

(#8035) snecy20


snecy20
veterán

A Giga Aorus itt van már nálam, próbálgattam hogy mit tud, a GPU a szokásos nagy átlag, 2025Mhz környékén vége, viszont a RAM-ok eléggé jól mennek, +700Mhz-t adva is lefutott a Superposition többször. Izzasztva van rendesen, panel 8. emelet, a szobában °32C, a hűtés viszont megfogja a kártyát 64°C-on, ami elég jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8036) Laraxior válasza snecy20 (#8035) üzenetére


Laraxior
titán

4K, vagy 8K rendert tolj neki Superpositionben. :K
Úgy kijön a TDP limit is, ha nagyon alacsony, meg az órajel is.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8037) snecy20 válasza Laraxior (#8036) üzenetére


snecy20
veterán

Ez a változat amúgy 2*8pin-t kér be, még úgy is lehet limit? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8038) Devid_81 válasza snecy20 (#8037) üzenetére


Devid_81
nagyúr

1 Sima Aorus es 2 Xtreme volt eddig nalam.
150% TDP limit mellett is beleutkozott a TDP vegebe a 3DMark stress test es Superposition is detto :K

...

(#8039) snecy20 válasza Devid_81 (#8038) üzenetére


snecy20
veterán

Ez mit jelent a gyakorlatban? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8040) Devid_81 válasza snecy20 (#8039) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem sokat er, tudod ugyan allitani 150% ig de abba is beleutkozik elobb utobb ;)
Akar PUBG fomenuben is kepes 130% fole menni.
Valoszinuleg nem a legjobb binned GPU-kat kaptak meg, de amit kaptak abbol meg probaljak kitaposni az utolso MHz-ket is :)
Ettol a kartya nem rossz, ne erts felre, csak nem sok hasznat veszed annak amit papiron tudhatna :)

...

(#8041) warcat


warcat
veterán

Amazon.de-n 675€ a Zotac Mini 1080Ti, szerintem ez már egyértelműen készletsöprögetés,csak lesz valami az új szériából :)

EA: It's in the crate!

(#8042) snecy20 válasza Devid_81 (#8040) üzenetére


snecy20
veterán

Nem megy rosszat a kártya amúgy, főleg a memóriák bírják meglepően jól, a teszt most +750Mhz-cel készült, de 800-ig stabil.

[link]

Nem tudom, hogy érdemes lenne-e egy másik BIOS-t felrakni rá (F4 Bios?)? Menne-e vajon feljebb ez a 2012-2025Mhz-e a GPU-nak?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8043) A.C.E. válasza snecy20 (#8042) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Jó ez az eredmény ne piszkáld. Használd egy neked( és a kártyának megfelelő oc-n.) :K

F.P.S. FOREVER!

(#8044) snecy20 válasza A.C.E. (#8043) üzenetére


snecy20
veterán

Tudom hogy nincs vele gond, csak izgatja a fantáziám, hogy a tavaly használt Giga Aorus non-ti 1080-am GPU-ja hogy az istenbe tudott közel 2.2Ghz-et minden különösebb trükk nélkül. Meg hát a 3DMark és Superposition all-time score listán látok azért nem kevés 2150 Mhz+++ darabot.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8045) A.C.E. válasza snecy20 (#8044) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Azok vízzel és spéci, tdp korlát mentes biossal mennek... ;)

[ Szerkesztve ]

F.P.S. FOREVER!

(#8046) snecy20 válasza A.C.E. (#8045) üzenetére


snecy20
veterán

Ja, gondolom... bár ha fizikailag nem tud többet a GPU, akkor nem hiszem hogy egy szabadjára engedett TDP világmegváltást hozna, nemde? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8047) KAMELOT válasza snecy20 (#8046) üzenetére


KAMELOT
titán

Vedd azt hány káryát adtak el? Több 10 000-et. Mennyi van a listán pár 10-100. Valaki ilyet kap valaki olyat ennyi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8048) sirszevenap válasza Laraxior (#8033) üzenetére


sirszevenap
őstag

No és egy mókuskerekes Asus Turbo 165-ért? :U 20 - ig garis. Vagy szenvednék vele?

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#8049) Lann válasza sirszevenap (#8048) üzenetére


Lann
tag

Annyiért szerintem simán jó vétel, még ha utólag veszel is rá valami normális hűtést is megéri.

(#8050) KAMELOT válasza sirszevenap (#8048) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs annak semmi baja. Miért kéne szenvedned? Zárt házban meg sem hallod!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.