Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) hackeeeee válasza Melorin (#4998) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Játékfüggő.

Én jelenleg 165Hz 162FPS lock-kal használom, előtte 144Hz 141FPS lock ment. Overwatch pl. sima ügy, Battlefront 2, BF1, a legtöbb helyen szintén, de van ahol kevesebb, Forzák szintén, de pl. az Andromeda csak 70-80 fps körül megy 1440p-ben.

Véleményem szubjektív...

(#5002) bombibmw válasza Chrys_ (#5000) üzenetére


bombibmw
veterán

Én is januárban tervezem a blokkot az Aorusra.
Grat a kártyához! :)

(#5003) Chrys_ válasza bombibmw (#5002) üzenetére


Chrys_
addikt

Mégsem vártam, megrendeltem azt is a hátlappal együtt :D

Az AMD kártyát pedig mindjárt kiszedem a gépből és visszarakom rá a léghűtést. Amint megjön a Ti, a 390x megy ebay-re a vízhűtővel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#5004) sqpp válasza Chrys_ (#5003) üzenetére


sqpp
őstag

Én se tudtam megvárni a Titan Xp-t, szal maradt a Ti :P

(#5005) Chrys_ válasza sqpp (#5004) üzenetére


Chrys_
addikt

Úgy látom, a Titan Xp nem éri meg a majd' dupla árat: [link]

(#5006) sqpp válasza Chrys_ (#5005) üzenetére


sqpp
őstag

Dupla ár? Én 300 körül vettem volna a SW Editiont? Az Extreme amit vettem 280 volt, szal egy 20-assal lett volna több

[ Szerkesztve ]

(#5007) Weareus válasza sqpp (#5006) üzenetére


Weareus
addikt

A Titan V az igazi nagy durranás, helyenként 50%-ot is ráver a 1080Ti-re játékokban, bár nyilván nem játékokra szánt kártya, az ára is ezt mutatja: 800k körül.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#5008) Motion_Blur válasza hackeeeee (#4988) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyelőre megtaláltam az arany középutat:

0.875V ~1820MHz stabilan

GPU nem éri el a 80 fokot, a ventilátor meg a 48%-os fordulatot, egyelőre nekem ez így tökéletesen megfelel :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5009) sqpp válasza Weareus (#5007) üzenetére


sqpp
őstag

Nyilván de azért nem fizetek 800k-t!

(#5010) NFree válasza Weareus (#5007) üzenetére


NFree
addikt

Mi lessz itt atya ég jövőre pedig ki kell adni hasonló teljesítményű karit de remélem nem ilyen horror áron.

vga

(#5011) Weareus válasza NFree (#5010) üzenetére


Weareus
addikt

Hogy mi lesz, az jó kérdés. Azért az nem öröm, hogy a pirosak 14 nanométerre átállva egyedül fogyasztásban tudják elverni a 16 nm-en készült 1080ti lapkát, hiszen ez a tény az árversenynek nem biztos, hogy jót fog tenni fogyasztói szempontból.
[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#5012) Weareus


Weareus
addikt

Kérdés: Asus GPU Tweak-et használ valaki?
Most szedtem le, elég jó kis oc-progi, de a csúszkán nem engedi 2 Ghz fölé a gpu-t, koppig kitolva nálam olyan 1990 MHz körül megy a gpu játékok alatt.
MSI Afterburner-t használtam eddig, de ez a progi jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#5013) Motyi válasza Weareus (#5012) üzenetére


Motyi
senior tag

A beállításokban kell bepöttyözni az "Overclocking range enhancement" (vagy valami hasonló) opciót és akkor tudod feljebb állítani.

(#5014) hackeeeee válasza Motion_Blur (#5008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az egész frankó. :)

Véleményem szubjektív...

(#5015) hackeeeee válasza Weareus (#5007) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 4K-s plusz kakaó elég kemény.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#5016) Chrys_ válasza sqpp (#5006) üzenetére


Chrys_
addikt

(#5017) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING kártyám.
Az a problémám van,hogy csinál olyat a "gép",hogy egyszer csak gondol egyet és kikapcsolja a monitort.
Ez csak játék közben tapasztalható.Van,hogy elkezdi és egymás után 2-3szor de van,hogy napokig nem.
Az sem mérvadó,hogy mennyit játszok,pl bf1 4k full beállítás mellett játszok órákig és nincs semmi,de van,hogy pár nap múlva akár 3-4perc játék után kikapcsol a monitor.
Tehát a gép nem áll le,nem kapcsol ki,csak a monitor.Utána nyomok egy resetet a gépházon,és elindul a gép.
A vga driver Version:388.59 WHQ de mást nem is találtam hozzá.
A monitor az egy Dell P2715Q 27" Ultra HD 4k
A gép és a monitor mDP kábellal van össze kötve.
Miután kikapcsolt a monitor és vissza lépek ez a windows üzenet fogad(win 10et használok)

A képernyőillesztő nem indult el,helyette a rendszer az általános microsoft képernyő illesztőt használja.Keressen újabb képernyőillesztőt a windows update segítségével

Van valakinek,valami ötlete,hogy mi lehet a baj?

(#5018) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Érdemes venni 1080Ti-t vagy már érdemesebb megvárni a VOLTA-t? GTX 970-et váltana.

cyberkind : A jövő játékai a szempont 1440p-s felbontáson.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#5019) cyberkind válasza Carasc0 (#5018) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha tudsz várni megvárod, ha pedig már igencsak kevés valahol a 970 akkor muszáj lesz venned, de persze nem tudom mit és hogy játszol. :)

Nehéz megmondani mikor érnek be a Volta újításai (illetve azt se tudjuk mik maradnak meg a gamer kártyákban) de ez esetben várd meg a Volta-t és abból vásárolj.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#5020) s912 válasza Hunyus (#5017) üzenetére


s912
aktív tag

Itt kábel-csere oldott meg a problémát valakinek .. De írnak itt még 60Hz problémáról is (30Hz-en nem csinálja). Nyálazd végig ;]

szerk.: persze szíved joga, de lehet jobban jártál volna 1440p@144Hz-el. Persze ha elég a 60, akkor OK :)

[ Szerkesztve ]

(#5021) sqpp válasza Chrys_ (#5016) üzenetére


sqpp
őstag

Nem hiszem, én 1000 dollar korul tudtam volna

(#5022) DonMaster válasza Carasc0 (#5018) üzenetére


DonMaster
addikt

2018-ban pascal 2.0 lesz 2019-ben jön a volta, addig csak a volta-s titan v van ,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5023) Devid_81 válasza DonMaster (#5022) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mar kaptunk Pascal refresh-t.
Kapunk ujabbat? :U

Honnan az info? :F

...

(#5024) RazoR válasza DonMaster (#5022) üzenetére


RazoR
veterán

Ezt mégis honnan vetted? Tudsz linkelni cikket vagy valamit?

(#5025) Chrys_ válasza sqpp (#5021) üzenetére


Chrys_
addikt

Az lehet, de ha dollár, akkor + vám stb. Kb. ugyanott lenne.

(#5026) blue01song


blue01song
aktív tag

Sziasztok!

erről mik a tapasztalatok ? ASUS ROG STRIX OC GTX1080 Ti 11GB

zajos,bármiféle probléma,stb stb

köszi a választ!

(#5027) hackeeeee válasza blue01song (#5026) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó. 50% felett van hangja a ventinek.

Véleményem szubjektív...

(#5028) blue01song válasza hackeeeee (#5027) üzenetére


blue01song
aktív tag

akkor nem egy hangos fajta?

(#5029) sqpp válasza Chrys_ (#5025) üzenetére


sqpp
őstag

Van pilóta ismim, szóval elhozza nekem egy 30 dollárért, úgy meg már azért jó :)

[ Szerkesztve ]

(#5030) hackeeeee válasza blue01song (#5028) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, de tud az lenni, ha szükséges. És igen, néha szükséges.

Véleményem szubjektív...

(#5031) sqpp


sqpp
őstag

Jajj de jó ez a szörnyeteg, már 1 hete lassan a birtokomban <3

(#5032) Motion_Blur válasza sqpp (#5031) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ugyan nem szörnyeteg, de én is hasonlóan érzek :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5033) sqpp válasza Motion_Blur (#5032) üzenetére


sqpp
őstag

Erőben azért adja! :C

Amúgy kipróbáltam a natív 4K-t, háááát szerintem a DSR még gépigényesebb mint a szimpla natív 4K.. Legalább is VGA használatból ez tűnt fel.

[ Szerkesztve ]

(#5034) Weareus


Weareus
addikt

Egyébként ez itt talán off, de a legjobb hely arra, hogy releváns válaszokat kapjak (hiszen itt azért sokan birtokolnak/használnak 1080 Ti kártyát...).
Szerintetek 4k-ban ilyen vga-val mi az ajánlott cpu alá?
Csak azért, mert ezt a cikket olvasgattam (1080 Ti-t teszteltek több játékkal, különböző procikkal) és hát elbizonytalanodtam, hogy vajon az én 4790k-s procim 4,8-on járatva elég-e hozzá, vagy erősebb procival szignifikánsan többet hozna-e a kari? :F

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#5035) sqpp válasza Weareus (#5034) üzenetére


sqpp
őstag

Én 7700k-val adom, de 4K-nál ugye már inkább a VGA megy mint proci, sajnos nem tudom mert 4K-t nem próbáltam gyengébbel.

(#5036) cyberkind válasza Weareus (#5034) üzenetére


cyberkind
félisten

Várd meg a 9700K-t, az 8 mag 16szál lesz, arra van értelme váltani meg akár egy 8700K-ra is de 4 magos i7-re annyira nem.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#5037) Weareus válasza cyberkind (#5036) üzenetére


Weareus
addikt

Köszi a választ.
Hát nem tudom.
A 6 mag - nézegetek teszteket - nem tudom, mennyire lenne előny játékok alatt, főleg, hogy az I7 8700k az csak 3,7 Ghz-es proci, persze a tuning mindig lutri és nincs rá garancia, hiába a "k", nem biztos, hogy fog menni 4.8-at, teszem azt.
Tudom, mondják mostanában, hogy játékoknál (is) a több mag fog számítani, de hát ez jellemzően nem így van még azért, ill. ha így is van, 4 mag, 8 szál elég játékokra, szvsz.
Igaz, hogy a 4790k-m "csak" 4 mag 8 szál, de 4.8-at 4.9-et visz játékok alatt és az órajel márpedig nem mindegy, úgy tudom, de lehet, hogy ebben tévedek.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#5038) ucli válasza Weareus (#5034) üzenetére


ucli
senior tag

4k-n elvileg nincs bottleneck, ugyanúgy X fpsre törekszik a harmadik genes i5 is, mint a nyolcadik generációs i7. Fhd-ban ezt viszont nagyon is észre lehet venni.

(#5039) Chrys_


Chrys_
addikt

A Gigabyte Aorus csilivili hűtője elég szar, a megvilágított X-t darálja a csatlakozók felőli venti. Ki kell támasztani valmivel, hogy ne érjen hozzá...

(#5040) Chrys_ válasza Chrys_ (#5039) üzenetére


Chrys_
addikt

(#5041) bombibmw válasza Chrys_ (#5040) üzenetére


bombibmw
veterán

Az kemény! :Y
Nekem nem ilyen szerencsére.
Ezt vissza kéne küldeni és azonnal cseréljék ki!

(#5042) sqpp


sqpp
őstag

Ez azért már nem piskóta :D Meghajtottam a picikét.

(#5043) Devid_81 válasza Chrys_ (#5039) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kuldd vissza, paran kulfoldi forumon is irtak, hogy egy bizonyos ido mulva ahogy az egesz elkezd hajlani kitamasztas hianyaban ez megtortenhet.
Viszont itt nem errol van szo, egy ugy ahogy van sz.r. 0km esen.

...

(#5044) Chrys_


Chrys_
addikt

Jön a vízhűtés pénteken.

(#5045) Devid_81 válasza Chrys_ (#5044) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ertem, de ha egyszer eladod a kartyadat, akkor azt azert vagod, hogy igy egyenes az ut az ertekveszteshez...? :((
Hacsak nem hutoblokkal adod majd el, es a gyari hutorol nem sokat beszeltek majd... :U

...

(#5046) Chrys_ válasza Devid_81 (#5045) üzenetére


Chrys_
addikt

Valószínűleg visszaküldöm, de csak Karácsony után, úgy kevesebb nap esik ki a kártya nélkül. Van rá 14 napom. Leadhatom a helyi Media Markt-ban is. Vagy fehívom ma őket, tudják-e szállítani szombatig a cserekártyát. Akkor leadjuk ma.

(#5047) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Tuning beállitásokat tesztelem.
Jeleneleg MSI AB - vel.
Tapasztalatom.: + 300 Mhz memoria / random szerű hiba nélküli bezárás Overwatchban, vagy valami hiba üzenetet kiir, hogy küldjem el a Blizzardnak.
Szerintetek mennyire valósznű a memória hiba ezeknél a hiba jelenségeknél?

Tegnap tobb órán keresztül teszteltem.:
+ 80 Mhz GPU / + 240 MEM / Több óra Overwatch játék után nem történt semmilyen hiba jelenség.
Ez azért gyanus mert eddig + 60 Mhz GPU + Feszültség mellett folyamatos bezárásokat produkált a játék.
Most igy belegondolva, lehet végig a memóriát húztam túl...
Annyira jól sikerült a tesztelésem fiúk, hogy a Seson 7 ből kibaszattam magam az OverWatchban... mikor folyamatosan bezárta a programot, hibába léptem vissza, akkor is kaptam a büntit.
Én barom jobban jártam volna ha a Gyors mérközésben tesztelem a gépet nem mindig COOP-ban.
Aki ismeri a játékot tudja miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#5048) hackeeeee válasza Weareus (#5034) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1440p-ben, ha lemegyek 4.6 alá a 6700K-val, az már észrevehető. Lényegében 5G, és 4.6 között semmi különbség nincs.

Véleményem szubjektív...

(#5049) hackeeeee válasza ÁdiBá (#5047) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már mondtam (sőt, ha jól emlékszem nem csak én) annó (többször) Én is, hogy nekem is volt véletlenszerű vram hibám 12GHz-n, ami alacsonyabb órajelen nem jött elő.

Overwatch-nál jobban semmi sem hisztis az OC-ra. Én ezért feszelek alul, és nincs gondom ezzel.. Sőt, ugyan úgy megy minden játék 1936-1949MHz-n, mint előtte 1987-en. Cserébe 1V alatt megy.

De, nálam mindenhol jól megy most jelenleg 12GHz-s vrammal, csak a vicc, hogy bench-ek alatt lassabb, mint 11400-on..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5050) ÁdiBá válasza hackeeeee (#5048) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem tudom, én a processzorral nem foglalkozom.
Jelenleg csak 4,2 Ghz használom, egyedül a folyékony fém hővezető ért ide, de még jön a kupaktalanitó szett Houstonból, ami szintén napokban esedékes, és egy EK vizrendszert vásároltam a proceszorra.
Aztán mehet az OC.
Nekem az a fura itt a tuningnál, hogy a Memória nem is viselkedik mint az előző generációknál.
Ha túl húzod, vibrál a kép, csikozodik, be-be jönnek textura hibák.
Ez a kártya ha hibázik, bezárja a programot, kb ennyi.
GPU-val nincs bajom mert alapfesszel gond nélkül megy 2025-2050-et.
Onnan tudom hogy memória tuning nélkül teszteltem az utobbi időben, hogy ne legyen baj.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.