Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Drizzt válasza TTomax (#399) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na, végre megint 2.5 slotos lesz a DC2-utódhűtés. Ez jó hír, így ez is versenyben lesz, remélhetőleg használható hanggal(, azért a 3 venti picit aggaszt. ).

I am having fun staying poor.

(#402) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Titan X vs 1080Ti referencia PCB összehasonlítás:


[link]

Hiányzó DVI és memória modul, de a 1080Ti-nek fejlettebb a tápellátása.

...

(#403) KAMELOT válasza Firestormhun (#402) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó fajta. Már várjuk a rajtot! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#404) deicide válasza szallasi007 (#355) üzenetére


deicide
veterán

Biztosan ki. Nálam a 6700K 2db TitanX-et hajt meg 3440x1440-ben, nálad egy kártyával biztosan VGA limitbe fogsz ütközni szinte mindenhol.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#405) Laraxior válasza deicide (#404) üzenetére


Laraxior
titán

Csinalnal egy CDM tesztet a ket SSDvel, hogy egyszerre fut a program mind a ket ssdn? Z97rol valtottam Z270-re de igy is gyorsabb az ssd ha csak az egyik megy... Ha egyszerre fut a teszt akkor lassulast mutat.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#406) szallasi007 válasza deicide (#404) üzenetére


szallasi007
őstag

Köszi, viszont ezt nem értem: nálad egy kártyával biztosan VGA limitbe fogsz ütközni szinte mindenhol. ?
2k-ra limites lenne a Ti? Vagy még reggel van és nem értem amit írsz?

(#407) palfitom válasza szallasi007 (#406) üzenetére


palfitom
félisten

Szerintem úgy érti, hogy előbb éri el a VGA a határait mint a procid.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#408) RazoR válasza szallasi007 (#406) üzenetére


RazoR
veterán

Előbb fogy el a VGA-d 2k-ban mint a procid!

(#409) deicide válasza Laraxior (#405) üzenetére


deicide
veterán

Ha géphez jutok, lefuttatom, persze.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#410) szallasi007


szallasi007
őstag

Köszi mindenkinek :R

2k-ban ha nem csavarok mindent fullra akkor a 1070 is jónak tűnik nekem. Mindegy messze még az ősz

(#411) Sonja


Sonja
veterán

Geforce GTX 1080 Ti - Time Spy Scores Spotted In Futuremark ORB

"The card is compared with Titan X (OCed at 1772 MHz) with memory at 12251 MHz. In that configuration the 1080 Ti is able to beat that card and config with a graphics score of 9049 points (I am referring towards the GPU score here btw).

The 1080 Ti shows a 1481 Mhz clock frequency and 1376 Mhz on the mmemory, this card scores 9239 points. There also is an entry to be found with the card slightly tweaked to 1.860 MHz, here the cards cores 9303 points."

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#412) keIdor


keIdor
titán

GTX-1080Ti Preview - OC3D
GeForce GTX 1080 Ti Unboxing & Teardown! - Hardware Unboxed

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#413) ScomComputer válasza keIdor (#412) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az NDA mikor jár le,már valós teszteket szeretnék látni...??

(#414) KRoy19 válasza ScomComputer (#413) üzenetére


KRoy19
őstag

Március 10.

(#415) Drizzt válasza KRoy19 (#414) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pont a #412-es hozzászólás videójában írják, hogy reviews: 9th March, Sale: 10th March.

I am having fun staying poor.

(#416) KRoy19 válasza Drizzt (#415) üzenetére


KRoy19
őstag

Pont az első videó 38. másodpercében mondja a faszi, hogy " because i am not allowed to talk to you about performance just yet, you will have to wait until the 10th"

Magyarul "nem beszélhetek a teljesítményről még, szóval várnotok kell 10 ig"

Ettől még lehet hogy lesznek már kint tesztek 9-én, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#417) Drizzt válasza KRoy19 (#416) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]. De abban igazad van, hogy az elején még 10-éről beszél. Szóval belekeverte magát egy kis ellentmondásba. :D

I am having fun staying poor.

(#418) KRoy19 válasza Drizzt (#417) üzenetére


KRoy19
őstag

Valóban. Mindenesetre jobb hír a 9-e mivel én is nagyon kíváncsi vagyok már a teljesítményére.

Nagyon csábít a dolog, hogy építsek egy ütős gépet ezzel a kártyával, de sajnos az nem lenne olcsó mulatság.

(#419) TTomax válasza KRoy19 (#418) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nézd meg a TitanX pascal teszteket,ugyanazt fogod kapni.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#420) KRoy19 válasza TTomax (#419) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem mert azt mondta a Zsen-hszün Huang hogy gyorsabb mint a Titan X. :DD

Viccet félre téve tisztában vagyok vele, hogy nagyon közel lesz a két kártya teljesítménye, de kíváncsi vagyok, hogy mennyire.

(#421) daveoff válasza TTomax (#419) üzenetére


daveoff
veterán

egy custom 1080ti gyorsabb lesz annál, 10%-al minimum. elvileg custom kártyák is 10.-én rajtolnak, nem?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#422) KRoy19 válasza daveoff (#421) üzenetére


KRoy19
őstag

Elvileg március 10-én jönnek custom hűtéssel megáldott kártyák is, de kis hazánkban szerintem lesz pár hét mire lesz belőle rendes kínálat.

[ Szerkesztve ]

(#423) Borisz76


Borisz76
veterán

Tervezem a 4 éves Saphire HD 7970-m váltását egy 1080 Ti-re.
Remélem , hogy a Intel i7 3770K elég lesz alá....

Nem vagyok nagy játékos, ezekkel játszom ritkán :
World of tanks/warships , Project Cars, Battlefield 1

Jó tudni az előző hozzászólásokból, hogy március 10-g van időm.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#424) TTomax válasza Borisz76 (#423) üzenetére


TTomax
nagyúr

Elég lesz az hozzá....én 3770K-t cseréltem 4790re,és nem igazán vettem észre akkoriban.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#425) VTom válasza Borisz76 (#423) üzenetére


VTom
veterán

Ezek mellé minek kell negyed millás vga, fhd 60hz-re? :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#426) Borisz76 válasza VTom (#425) üzenetére


Borisz76
veterán

Mert maximalista vagyok..... :B :F
Mert esetleg 4K-s TV-t is tervezek venni ?

Erről is kérdezték, hogy minek ?

Ez a hobbim.
A hobbijára az ember költ...néha irracionálisan is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#427) Laraxior válasza Borisz76 (#426) üzenetére


Laraxior
titán

Még jó, hogy meg kell indokolni... :DDD
Én is lecserélem a 980Ti-t. Oszt akkó? 1080-as 60Hz-es monitorom van. TN paneles is ráadásul.
Elvből nem adok egy 27"- 32" - 35"-os monitorért 150 - 200 - 300k-t. Amikor annyiért már TV-t kapok, mondjuk 50"-t. Nem mintha TVznék...

Elhiszem, hogy jó az az IPS panel, meg a 144Hz, meg a tökömtudja micsoda. Kocajátékos vagyok, nem vérre megy. Nem látom a különbséget. Még mielőtt valaki meg akarna téríteni...

Oké egy 4K-s monitor jó volna, az se lenne baj, ha ívelt lenne, mert az jól néz ki, szép is... de nem egetverő...
Ha a grafikai beállításokat is meg akarom tartani akkor ráér még a 4K. Talán majd most az 1080Ti-vel.

Mellesleg került fel az apróra egy Pascal Titan X.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#428) Borisz76 válasza Laraxior (#427) üzenetére


Borisz76
veterán

:R tetszik a "kocajátékos" kifejezés....rám is igaz !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#429) VTom válasza Borisz76 (#426) üzenetére


VTom
veterán

Ha maximalista lennél, 4K, és 1080Ti SLI lenne :K

De persze, értem, meg igazából semmi közöm hozzá.

Csak akkor már rámehetnél egy 1440p 60Hz-es monitorra is akár, nem bánnád meg. Én is U2312HM-ről váltottam U2515H-ra, a mai napig az egyik legjobb döntésem volt. Ég és föld pár játékban.

És ahhoz is lesz elég kraft a 1080Ti-ben :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#430) Borisz76 válasza VTom (#429) üzenetére


Borisz76
veterán

Légypiszkokkal nem foglalkozom :D

Az 55"-s TV is határeset....nagyobbat szeretnék.

Nekem is van a szekrényem tetején egy Dell U2312HM monitor.
KB 2 éve be sincs kötve ! Csak porosodik.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#431) ForRedGlory válasza Laraxior (#427) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Megneznem, hogy ki fogja megvenni 350-ert ugy, hogy itt az 1080 Ti. :D Ra fog rohadni annyiert.

(#432) Laraxior válasza ForRedGlory (#431) üzenetére


Laraxior
titán

~1100EUR.
Nem is mondanám drágának. Persze a magyarnak minden féláron kellene, vagy inkább az alatt, de a legjobb ha ingyen elvihető... de még akkor is az kellene, hogy vigyék házhoz.. :W
Az biztos, hogy az én 980Ti-met nem itt fogom eladni. Meghirdetem a vicc kedvéért, mert biztosan jó kis hsz-ek lesznek ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#433) ittakary válasza Laraxior (#432) üzenetére


ittakary
nagyúr

imádom a külföldön élő magyarokat, aki "magyaroznak" :D

napestig el tudnám olvasgatni az ilyen irományokat

(#434) Laraxior válasza ittakary (#433) üzenetére


Laraxior
titán

Mintha nem lenne ismeretes ez a hozzáállás...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#435) palfitom válasza Laraxior (#427) üzenetére


palfitom
félisten

Titan X 350-ért? Egy ideig ott lesz a kínálatban szerintem... 1080 SLi hasonló áron többet tud, a 1080ti pedig sokkal olcsóbb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#436) keIdor válasza Laraxior (#427) üzenetére


keIdor
titán

TV-nél nincs G-Sync meg magas frissítés, ott a méretet fizeted meg. Monitornál meg ezt a tudást...
TV-n sokkal simább kép mellett tudsz filmezni, monitorból meg az a tudás hiányzik.
Én nem keverném a kettőt egyébként. Annyi közük van egymáshoz, hogy mindkettő egy kijelző, "motorháztető" alatt meg már semmi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#437) deicide válasza daveoff (#421) üzenetére


deicide
veterán

A ref Titánok stabilan mennek 2000-et, ennél a Ti sem fog sokkal többet menni, nem hiszem, hogy lesz difi, hűtés ide vagy oda.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#438) daveoff válasza deicide (#437) üzenetére


daveoff
veterán

alapon(out of box) mennek stabilan 2000mhz-et?

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#439) deicide válasza palfitom (#435) üzenetére


deicide
veterán

Ellenben összesen alig pár darab van az országban és nem is lesz több. 1080Ti-hez meg bárki hozzájuthat majd. Van, aki ismeri az eszmei érték fogalmát, nem csak azt, hogy egymás mellé rakod és ugyanazt kapod, csak olcsóbban.

Nekem eszemben sincs felrakni apróra, mert nem érdekel, hogy ebből relatíve kevés bukóval kiszállva 1080Ti-ket vegyek helyettük. Főleg úgy, hogy kb hónapok óta nem játszom, csak állnak a gépben.

daveoff: Erre nem emlékszem, hogy kellett-e AB-ben húzni és akkor boostoltak 2000 köré, vagy anélkül is, ha hazamegyek a héten, akkor megnézem.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#440) Laraxior válasza keIdor (#436) üzenetére


Laraxior
titán

Ja, de én egy helyen csinalom mind a kettőt. Egy metert nem mozdulok ha filmezni kell, meg ha jatszani :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#441) palfitom válasza deicide (#439) üzenetére


palfitom
félisten

Ebben teljesen igazad van, ebből az irányból is lehet nézni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#442) deicide válasza palfitom (#441) üzenetére


deicide
veterán

Csak keveseknek számít ez, azért a pénz általában nagyobb úr. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#443) daveoff válasza deicide (#439) üzenetére


daveoff
veterán

csak azért kérdezem, mert a tesztek szerint a titan x 300mhz-et downclockol a hűtés miatt, így alapon 1500-1600mhz körül megy, ha nem nyúlsz semmihez. A tesztekben ezzel az órajellel szerepel, egy custom 1080ti lazán 1800+-on fog menni alapon, ez tuti.

Ha fel is húztad 2000mhz fölé nem hinném, hogy az tarja is ezek alapján, max vízhűtéssel. guru3d, TPU tesztjében, és 1550 körül áll be az órajel húzás nélkül.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#444) deicide válasza daveoff (#443) üzenetére


deicide
veterán

Nézek akkor teszteket én is, ha odajutok, lehet, hogy azért volt, mert DOOM alatt néztem emlékeim szerint, ott pedig simán tartotta a magas órajeleket, mert nem volt 100% a GPU-k terhelése.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#445) KAMELOT válasza Borisz76 (#426) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha 4K tervezel akkor oda már kell a kakaó. 1080Ti vagy 1080 SLI

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#446) KRoy19 válasza Borisz76 (#430) üzenetére


KRoy19
őstag

(#427) Laraxior

Én ebben a dilemmában vagyok, szeretnék online multiplayer shooterrel is játszani (ahoz elkélne egy 144hz-es g sync monitor) Viszont a Witcher 3 -at is imádom, és az meg 100x jobb élmény lenne egy nagy 4k tv-n a kanapéról jáccva. :W

Mindkettőre meg nincs tüske. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#447) Laraxior válasza KRoy19 (#446) üzenetére


Laraxior
titán

Én online multizok ezzel a krumpli monitorral.... és jól megy. 60Hz ide vagy oda.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#448) KRoy19 válasza Laraxior (#447) üzenetére


KRoy19
őstag

Az oké, de mégis egy monitor viszonylag alacsony input laggal.

Viszont ha tv-t vennék és azon akarnék játszani 30-50 ms-es input laggal, nem tudom mennyire lenne élvezhető úgy.

Vagy ezzel azt akarod mondani, hogy vegyek egy krumpli monitort olcsón, meg egy tv-t mellé és megoldódott a problémám? :DD

[ Szerkesztve ]

(#449) deicide válasza KRoy19 (#448) üzenetére


deicide
veterán

Leginkább ez a megoldás, nálam is egy 34"-os monitor van g-sync-el és egy 68-as TV a filmekhez. Fájóan nagy a lag még game módban is a TV-n.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#450) daveoff


daveoff
veterán

1080ti 3dmark

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.