Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) venom8888 válasza mike92 (#11998) üzenetére


venom8888
őstag

Ne hidd hogy 4k hoz eleg egy 1080ti es egy pentium 2 es. 4k a leheto legnagyobb felbontas jelenleg a jatek iparban, nagy koltsegvetessel raknak ösze gepet emberek,hogy elvezheto legyen a jatek azon a felbontason. Minden komponensnek erosnek kell lennie a pc ben,hogy ne diavetités legyen a vége.

(#12002) Puma K válasza mike92 (#11996) üzenetére


Puma K
veterán

A Freesync az AMD. Kezdetnek teljesen kapcsold ki teljesen mindenhol.

Töltsd le a DDU-t: [link]

Majd csökkentett módban elindítva a Windows-t szedd le a DDU-val az AMD driver-t ha talál.

DDU után mehet a Windows normál módban, majd Nvidia driver-ben keresd meg ezt a részt:

Ne a Globális beállításokat válaszd, hanem a programonkéntit.

Ott keresd meg a játék exe-jet a listában vagy ha nincs benne akkor add hozzá. Majd az Energia menedzsmentet állítsd Maximális teljesítmény előnyben részesítésére.

De ha kitöltenéd az adatlapodat hogy milyen géped van az is adna némi támpontot...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12003) mike92 válasza A.C.E. (#12000) üzenetére


mike92
kezdő

most kipróbáltam egy EVGA 1060 6GB-os videokártyával is, ugyanaz a helyzet.
A konfigom:
GPU: EVGA SC 1080 Ti
CPU: I5 6500
MB: Gigabyte GA-B150-HD3P
RAM: Crucial 16GB DDR4 2133 CL15
PSU: Cooler Master G650M
Windows: legújabb Win10
Nvidia driver: 441.20
Monitor: LG 27UD58-B, de próbáltam 1080p-s monitorral és LG oled C7-es tv-vel is.

van olyan játék amely 60fps 16.6 frametime mellett is másodpercenként akad egyet.

(#12004) mike92 válasza venom8888 (#12001) üzenetére


mike92
kezdő

1080p-s monitoron is ugyanez a helyzet (1060-assal és 1080 ti-vel is), szóval nem 4K a probléma.

(#12005) Raidon válasza mike92 (#12004) üzenetére


Raidon
őstag

Esetleg tapegyseg? vagy alaplap?

Ha van tobb PCI-E slot meglesnem a tobbibe is. Esetleg masik tappal.

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#12006) mike92 válasza Puma K (#12002) üzenetére


mike92
kezdő

A DDU-s procedúrát lejátszottam pár napja, és miután nem segített, újratelepítettem a windowst, nem segített. Most kipróbáltam a maximális teljesítmény előnyben részesítést, ahogy javasoltad, sajnos ez sem oldotta meg a problémát.

(#12007) mike92 válasza Raidon (#12005) üzenetére


mike92
kezdő

az a furcsa hogy eddig Vega 64-gyel és RX 480-nal simán ment minden freesync-kel, aztán kb egy hónapig átmenetileg intel HD530-cal voltam el, azzal sem tűnt fel stuttering probléma, és ahogy 1080 ti-re váltottam rögtön jelentkezett az akadozás. még furcsább hogy korábban ezen a konfigon volt 1080ti és 1080 is (kb egy-másfél éve, igaz rövid időre), és akkor sem jött elő ez a probléma.

Van ilyen, hogy videokártya váltás eredményez meghibásodást az egyik komponensben? Mert mást nem tudok elképzelni, mint hogy a CPU, alaplap, memória, PSU egyike elkezdett nem optimálisan működni miután váltottam gpu-t. amúgy tegnap a tesóm gépében kipróbáltuk az 1080 ti-t és nem volt vele gond (tőle van tesztre az 1060 6GB amivel neki semmilyen problémája nincs, nálam akadozik azzal a kártyával is)

[ Szerkesztve ]

(#12008) Raidon válasza mike92 (#12007) üzenetére


Raidon
őstag

Igpu-t letiltottad rendesen?

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#12009) OgreImre


OgreImre
senior tag

Ez nekem is előjön mostonában (konfig az adatlapon).
A Windows frissítés 1909-re gyanakszom, két hete települt, azóta vettem észre, előtte szépen ment Freesync 4K 60Hz monitorral a G-sync. Most bekapcsolt G-sync alatt vannak ezek a mikro akadások.
A Vsync állítgatása szokott megoldást hozni, vagy a játékon belüli fps range megadása ( ha van ilyen). Én WoW-ban tapasztaltam, mással mostonában nem játszom.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#12010) mike92 válasza Raidon (#12008) üzenetére


mike92
kezdő

az előző körben amikor DDU-val letöröltem az AMD-s drivereket akkor az inteles drivert is töröltem. most az új windowsban nem csináltam ilyet, de az eszközkezelő csak az nvidia kártyát mutatja a videokártyák alatt.

(#12011) Puma K válasza mike92 (#12007) üzenetére


Puma K
veterán

Ezek után a helyedben megnézném az alaplap PCI-E csatlakozóját és az érintkezőket egy nagyítóval meg egy erős fényű kézilámpával.

Ha esetleg egy másik táppal is megnézném a gépet, vagy akár ki is mérheted ha van tudásod és eszközöd hozzá.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12012) helkis válasza mike92 (#12003) üzenetére


helkis
addikt

Van tuning a gépen? Vedd le, és nézd úgy.. Új win lehet másképp terhel és újra kell setupolni a stabil órajeleket..

Minden üzemi hőfokon van?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#12013) Dave567


Dave567
addikt

Nem csinált úgy a videókártyátok mintha sisteregne, nagyon furcsa hangot ad ki, de csak akkor ha be akarom tölteni a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#12014) Puma K válasza Dave567 (#12013) üzenetére


Puma K
veterán

Az amit hallasz nagy valószínűséggel a "coil whine".

"Találsz tekercseket a kártyán, szűrő-kiegyenlítő szerepet játszanak. A vinnyogás abból ered, hogy ha bizonyos nagyságú áram folyik benne, akkor úgy rezeg a mágneses mező miatt, hogy füllel is hallható zúgást eredményez."

Bővebben:

„Cicergésmentes” GeForce GTX 970-ek érkeznek

A tápellátó áramkörök „cicergése“, sípolása

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12015) mihione válasza mike92 (#12003) üzenetére


mihione
őstag

Ramok jo slotban vannak?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12016) Dave567 válasza Puma K (#12014) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm! :R
Ez érdekes, nem tudtam hogy van ilyen.

(#12017) Puma K válasza Dave567 (#12016) üzenetére


Puma K
veterán

Számítógép vonalon maradva ez előfordulhat alaplapnál is.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12018) Dave567 válasza Puma K (#12017) üzenetére


Dave567
addikt

Hát tényleg érdekes...

Más:

Szerintetek az mitől lehet, a COD MW Single-ben teljesen lemegy 0ra időnként a vga?

i7 9700non k proci olyan 80%-on megy, az 1080 meg 97%-on egy ideig és egyszer csak 0-ra beesik, marha idegesítő...

[ Szerkesztve ]

(#12019) Dave567 válasza Dave567 (#12018) üzenetére


Dave567
addikt

Kicsi rá az esély de egy M2 Samsung SSD közbe szólhat?

[ Szerkesztve ]

(#12020) F e Z o válasza Dave567 (#12018) üzenetére


F e Z o
veterán

Játék topikjában érdeklődtél? Más játékban is előfordul ez a jelenség?

H2O über alles!

(#12021) Dave567 válasza F e Z o (#12020) üzenetére


Dave567
addikt

Igen, egy ember válaszolt, de neki a Multival van ugyan ez, érdekes, mert nekem az tökéletes.

(#12022) mike92 válasza helkis (#12012) üzenetére


mike92
kezdő

Nincs tuning, és @mihione a ramok is jó helyen vannak. azóta kipróbáltam egy AMD kártyával és ugyanaz a szaggatás van a sima 1080p-s monitoron, a 4k freesync monitoron viszont a freesync tartományban jobb a helyzet, van pár játék (pl Tomb Raider 2013) amelyek hibátlanul működnek 40-60fps között, mások megakadnak néha a tartományon belül is. A legtöbb játék 60 fps-sel simán, szaggatás nélkül megy, de amint lemegy 60 alá, kezdődik az akadozás. De van pár játék ami 60fps 16.6ms mellett is akadozik...
Szóval valami nem stimmelhet a többi hardver egyikében, így hogy kilőttük hogy a kártya nem okozhatja ezt, a windows és a driver sem, illetve a kijelző sem.

A CPU egyes játékokban ilyet csinál 4k felbontásban (ez már az AMD kártya):
https://imgur.com/a/UQqDO3a
másokban 30-40% között van a használata mindegyik magnak.

Gondolom első körben az alaplap + proci kombót kéne leváltani. Aztán ha az nem segít, akkor memória, tápegység.

(#12023) helkis válasza mike92 (#12022) üzenetére


helkis
addikt

Nem kell feltétlenül leváltani, elég kipakolni az asztalra, szétszedni, összerakni újra, hátha valami kontakthiba..

Illetve van egy régi jeditrükk, ha már semmi sem segít cserélj tápot.. ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#12024) mihione válasza mike92 (#12022) üzenetére


mihione
őstag

Esetleg masik hdmi kabellel probald meg ki,nem valoszinu hogy az a baja de legalabb ez is kizarhato.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12025) N_A_S


N_A_S
veterán

Úgy néz ki jövök vissza 1080 SLI-ről... holnap ha minden igaz elviszik mindkét kártyát, ha valakinek van jóárasított Ti-je az dobhatna rám egy privit. :K

https://tinyurl.com/phnas

(#12026) Puma K válasza mike92 (#12022) üzenetére


Puma K
veterán

Amit linkeltél kép az pl az Assassin's Creed Black Flag, ami egy híresen rosszul optimalizált játék...

Vannak esetek amikor csak 1 feldolgozószálat terhel a CPU-n és így annak az órajele roppantmód számít. Így hiába teszel alá akár egy 64magos/128szálas AMD-t, akkor is be fog szaggatni ha nincs több ezer MHz-re húzva a CPU...

"...van pár játék (pl Tomb Raider 2013) amelyek hibátlanul működnek 40-60fps között..."

Na pl a 2013-mas TR egy jól optimalizált program amit te is tapasztalsz, hogy nincs vele gond.

A nálad lévő i5 6500 kb arra jó hogy eljátszogasson az ember. A 4mag/4szál felett eljárt már az idő így 2019 végén, még ha régebbi játékokkal is játszogatsz.

Érdemes lenne legalább AMD Rryzen 5 2600-ra (6mag/12szál, 3667MHz-ces órajel összes magnál terheléskor a gyári hűtőjével!). De egy 1080 Ti mellé azért illene valami értelmesebbnek mondható CPU. Pl egy Intel i7 9700 vagy AMD Ryzen 7 3700X.

(#12025) N_A_S :

Jobban jársz egy RTX 2070 Super-rel vagy egy RTX 2080-nal.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12027) N_A_S válasza Puma K (#12026) üzenetére


N_A_S
veterán

Hát nem tudom, amennyivel többe kerül annyival nem gyorsabb. Ha lenne megint aprón 55-ért 980Ti akkor pl gondolkodás nélkül azt venném...

https://tinyurl.com/phnas

(#12028) Johny26


Johny26
tag

Helló.Zotac 1080ti amp tulajokat kérdezném hogy milyen hőfokokon üzemel a kártya?Mennyire meleg nálatok?

(#12029) Puma K válasza N_A_S (#12027) üzenetére


Puma K
veterán

A Pascal és főleg a Maxwell alapokra épülő kártyák elérték a korlátaikat. Gyorsabbak már nem lesznek az újabb driver-ekkel.

Míg a Turing kártyák még gyorsulnak-gyorsulhatnak. Én inkább vennék egy újabb szériás kártyát mint sem egy régit.

A jelenlegi 1080 Ti-vel kivárok az új szériáig.

A teljesítménye jó, de a fogyasztásából adódó hőmérséklet és a hűtése miatt keletkező zajjal nem vagyok megelégedve... (GPU: 1,062v@1936-1974MHz, VRAM +220MHz = 70-73°C) főleg azóta mióta épített vízhűtés van a gépben a procin:

Itt még az előző-előző alaplappal, előző procival és előző ramokkal

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12030) mihione válasza Puma K (#12029) üzenetére


mihione
őstag

A zajjal egyetertek,viszont en sem adnek +50k-t egy 2070 superert ami legtobb esetben azonos teljesitmenyt nyujt.En most szervaltam egy g12+120-as aio kombot jo arban.Kivancsi leszek azzal mennyire lehet normalizalni a helyzetet.Erdemes amugy megprobalni alulfeszelni a kartyat 1v-on megnezni mennyit megy stabilan,1.062 soknak tunik azokhoz a frekikhez.5 fokot lehet nyerni vele kisebb zaj mellett.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12031) F e Z o válasza mihione (#12030) üzenetére


F e Z o
veterán

Nyilván a hőfok miatt annyi a GPU frekvencia, mert dobálja le az órajeleket...

H2O über alles!

(#12032) Puma K válasza mihione (#12030) üzenetére


Puma K
veterán

Mikor megvettem ezt az 1080 Ti-t, akkor foglalkoztam az alulfeszeléssel.

De vannak játékok amik nem szerették azokat az értékeket amivel a másik 99%-ban lévő játékoknak, sőt benchmarkoknak semmi gondja nem volt.

Kezdetben benchmarkokban kitesztelt 1v@2GHz-t használtam, aztán adott játékokban elhasalt... akkor felemeltem 1,025v-ra ugyan úgy 2GHz mellett a feszültséget. Úgy tűnt, hogy minden oké, de megint jött egy másik program amiben elhasalt.

Ettől kezdve hagytam abba ezt az alulfeszeléses szarakodást.

Maradt alapon, de akkor meg nem tetszett, hogy ugyan úgy 70°C-on (kiugró egyszeri csúcs 73°C) 1936MHz-cen kezd, majd ahogy bemelegszik 1924-1911Mhz között járt, jobban terhelő játékok esetén 1898MHz-cen tanyázott...

Aztán jött képbe az MSI Afterburner beépített tuningrésze az OC Scanner, ami megkeresi a kártya stabil GPU órajeleit.

Így most a minden kártya által 3D HIGH profilban használt 1,062v-ot kap és 1974MHz-cen kezd majd ahogy bemelegszik úgy áll be stabil 1949MHz-re. Jobban terhelő címek esetén 1936MHz-re.

A kártyán egyedi ventilátorprofilt használok, ami nem engedi a ventilátorokat kikapcsolni, és a minimum értéke 20%, a maximum pedig 100% valahol 80-85°C közötti értéken (nem emlékszem hirtelen).

Első körben használtan gondoltam a cserét. Használt 1080 Ti-ről használt 2070S-re.

A jelenlegi házban lévő elrendezés szerint, az alul található be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM ventilátor olyan legnagyobb minimum fordulaton jár ami még nem hallatszik este, netezés közben.

Ugyan így van beállítva a felül lévő Noctua NF-A20 PWM is.

A 7db Noiseblocker NB-eLoop B14-PS Black ventilátor meg a CPU hőmérséklete alapján állítja a fordulatát, de azok 800 RPM-nél nem szoktak jobban pörögni. Bár online játékok (GTA Online, BF1, Division 2, GR: Breakpoint, Overwatch stb) közben 5,1GHz@1,275v-on a 9900K egyszeri-maximum 158W-os kiugróértéknél többet nem fogyaszt, jellemzően ez alatt, így annyira nem pörgnek ezek a ventik.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12035) gainwardgs válasza Puma K (#12034) üzenetére


gainwardgs
addikt

Az a baj már hogy Nv oldalon is már naponta ontják a drivereket kb.

Másik hogy már nem emlékszem a régi melyik volt :DDD

(#12036) mihione válasza Puma K (#12032) üzenetére


mihione
őstag

Igy mar ertheto,viszont az fura h 1.062v-ot tartja.Nalam a melegedessel parhuzamban csokken a freki es a fesz is.Mondjuk en evga progival tuningoltam,afterburner nem tudja kezelni a ket ventit.Csak a gpu felolit vezerli.Kivancsi leszek vizzel hogy valtozik a tuning,az mar boven jo lenne ha nem venne vissza magat 1.062v-rol,tdp limit mondjuk kozbeszolhat...

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12037) mihione


mihione
őstag

Valaki probalt mar bios flashelest?Az evga ftw3 karinak alapban 280w a tdp limite es 127%-ig lehet emelni igy 355w-ra ki lehetne tolni a mostani 300 helyett.Emelt fesszel szepen tartja 2000 mhz folotti orajeleket jelenleg a gyari leghutes maxon porgetesevel,egeszen addig amig a tdp kozbe nem szol.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12038) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni!

Van egy Zotac GTX 1080Ti AMP edition vga-m, amit itt vettem hétfőn az egyik fórumtárstól!
1 hét próbagarit adott rá! 3dMark teszt közben csíkozódni kezdett, majd lefagyott a program és a gépem is. Futuremark vantage-nél már futott a teszt, viszont egy idő után kidobott egy hibaüzenetet, de nem ment végig a teszt! 6 próbálkozásból 1x viszont igen, de csak a vantage-el! Unigine, Heaven, illetve Valley-val jó volt! Játékok közbe se volt probléma a kártyával! Driver: 441.41
Illetve bátyámnél is kipróbáltam, ahol ugyanezt produkálta!
Szerintetek a kártya hibás? Érdemes visszaadni az eladónak?
Köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Laci

(#12039) helkis válasza pirate29 (#12038) üzenetére


helkis
addikt

Friss windows? Hőfokok? Max venti?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#12040) pirate29 válasza helkis (#12039) üzenetére


pirate29
tag

Windows 10 pro 1909 verzió van telepítve( Friss), hőfok beállítva, de a venti nem pörög maxon!

[ Szerkesztve ]

Laci

(#12041) helkis válasza pirate29 (#12040) üzenetére


helkis
addikt

Ha játékokban nincs hiba akkor rendben van.. A tesztprogramok elég háklisak szoktak lenni, főleg a régebbiek egy új winnel..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#12042) pirate29 válasza helkis (#12041) üzenetére


pirate29
tag

Érdekesség, hogy bátyámnak egy Gigabyte GTX 1080Ti van, de az nem produkálja ugyan ezt a hibát!

Laci

(#12043) helkis válasza pirate29 (#12042) üzenetére


helkis
addikt

A te gépedben? Ugyanazzal a driverrel?
A te karid tedd át a másik gépbe, ha ott csinálja akkor viszont nem véletlen..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#12044) pirate29 válasza helkis (#12043) üzenetére


pirate29
tag

Kipróbáltam másik gépben a zotac karit, de ott is hasonló volt a probléma!
Szerinted hibás lehet a kártya?

Laci

(#12045) venom8888


venom8888
őstag

Nekem is egy Aorus 1080ti Extrem van,de kurvara semmi baja, mondjuk nem is nezegetem reszketve

(#12046) capafog23 válasza pirate29 (#12038) üzenetére


capafog23
őstag

Szerintem haldoklik a kártya, csíkozódás az tipikusan a haldoklás tünete.
[link]
Rákeresel mindenhol azt írják hogy vagy kevés a táp, amit nem hiszek mert próbáltad több gépbe, vagy haldoklik a kártya.

(#12047) mihione válasza pirate29 (#12044) üzenetére


mihione
őstag

Memoriak nem birjak azert csikoz valszeg.Gyari orajeleken megy?Terhelesen hany fokos a kartya?Probald ki h visszabb veszed mondjuk 50mhzel a memoriat.Ha akarsz vele mokolni persze...nekem evga van de semmilyen bench alatt nem hibazik csak ha tul sok az oc,szines csikozas es rendszerkifagyas nekem csak memoria tulhuzasnal jott elo,ha a gpu mag nem birja az csak siman crashel de nem kell restart a gepnek.En a helyedben inkabb visszavinnem.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12048) helkis válasza mihione (#12047) üzenetére


helkis
addikt

memória hibára utal, de lehet gpu is, illetve a gpu memóriavezérlő része, nálam, ha sok a mhz és kevés a fesz, akkor bekockásodik a kép.. adott teszt pl kifagy, de megy tovább minden..

a vram végét még nem bírtam megtalálni, mert elfogyott a csúszka.. :D

(#12044) pirate29 - kb pont azt írtam, amit írt mihione, a lényeg, hogy úgy is tudsz tesztelni, hogy vissza veszed az órajeleket, pl -100mhz gpu, és -100mhz vram, a tdp csúszkát kitolhatod 120%-ra, (így még órajel visszavétel előtt is tesztelj egyet hátha)

azt is érdemes ellenőrizni, hogy volt-e korábban szétszedve a kártya, (ezt főleg vásárlás előtt képekkel, vagy még jobb személyesen) csavarokon látszik, főleg ha valamelyiken kell lennie matricának..
egy hanyag vezető pasztás újrakenés is tud problémát okozni, nem is kicsit, tisztítás után ha időben el van csípve, akkor menthető a cucc..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#12049) mihione válasza helkis (#12048) üzenetére


mihione
őstag

Az nem semmi h kitudtad maxolni a vram csuszkat :DD
Gondolom minnel alacsonyabb a homerseklet annal jobban mennek azok is.
Nekem meg nem jott meg ra a kompot viz,de azon gondolkozom hogy atszabjam-e a gyari midplatet hogy feltudjam tenni g12-vel +akkor a backpaltet is,vagy inkabb ramsuniket vegyek hozza.Tezstek alapjan elvileg puceran is elvannak,valamivel.huvisebben mimt a gyari hutesekkel.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12050) pirate29 válasza helkis (#12048) üzenetére


pirate29
tag

Megpróbáltam már visszavenni, de csak 50/50 Mhz-el, de ugyan az a jelenség! Az érdekesség hogy furmark alatt is 70fok max a kártya (alap órajelekkel), de akkor nem jön semmi hiba elő. Húzni nem is mertem a kártyát :D Viszont, ma kipróbáltam a Red Dead Redeption 2-t és fél óra játék után megfagyott...
Úgy hogy kihagytam 3dmarkba a demo-t, úgy pár másodpercig bírta és fagyás.
A csaraok fejével semmi baj nem volt, viszont a srác a hírdetésbe írta, hogy portalanította újra pasztázta.

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.