Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) daveoff válasza h1mpi (#1049) üzenetére


daveoff
veterán

Forrás? Ezen nem látni a beállításokat.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1052) h1mpi válasza - = Zk = - (#1050) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nála lehet valami, mert az összes tesztben még 2560-ban is felette van az fps :U

Forrás: Kitguru

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#1053) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Most akkor az a nagy csodálkozások tárgya, hogy a mostani deferred rendering játékoknál SSAA és 8x+ MSAA megeszi a teljesítményt? Komolyan nem értem, mintha néhányan most bújtak ki volna a barlangjukból sok év után.

...

(#1054) daveoff válasza h1mpi (#1052) üzenetére


daveoff
veterán

We test with following settings: Quality-Very High, SSAA-off, Texture Filtering-16x, Motion Blur-Normal, Tessellation-Normal, Advanced Physx-On.

Így már érthető, hogy röpködnek a 100+ fps-ek, de westlake által mért 45fps tényleg nagyon kevés.

Feltolták volna max részletességre a játékot mindjárt elveszett volna a 980 előnye, 970-et meg még a 290 is verné...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1055) bombibmw válasza westlake (#1040) üzenetére


bombibmw
veterán

Annyi nekem is megvan full grafon.

Tudom,hogy a 980Ti csak papíron létezik,de sejt már valaki valamit az áráról?
220k körülire saccolnám a majdani refek árát. :U

[ Szerkesztve ]

(#1056) h1mpi válasza bombibmw (#1055) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mert a 780 és a 970 között nincs nagy difi. Kicsit erősebb, sokkal kevesebbet fogyaszt és +1 GB ram ugyanazon az áron.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#1057) westlake válasza h1mpi (#1049) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudom mi lehet az oka. Elképzelhető, hogy nem az out_of_the_box sebességen mérem, hanem a 1100/1750Mhz-esen. Majd kiderítem. De ha még ez is lenne a helyzet, a 113FPS akkor is túlzás.

#1055: Erről még kár beszélni. Nem most lesz annak a megjelenése. Előbb ismerjük meg rendesen a GM204-et. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1058) h1mpi válasza westlake (#1057) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Felvannak a linken és nincs kimaxolva náluk.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#1059) brumi1024 válasza westlake (#1040) üzenetére


brumi1024
veterán

Bench vagy játékmenet?

(#1060) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Na necsináljátok már. Tényleg szar a 980 a hűtés. Mennyin megy a venti rajta?

ÁdiBá

(#1061) westlake válasza brumi1024 (#1059) üzenetére


westlake
félisten

Beépített benchmark. Nyilván úgy állítják össze, hogy durva legyen.

#1060: Bent vannak a munkahelyemen az eredmények, de például egy Valley után 80 fok fölött van a 980. Szerintem a ventilátor meg olyan 50% lehet, de ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1062) - = Zk = - válasza westlake (#1061) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem lehet, hoyg azért melegszik, mert nincs jó ventiprofil belőve neki?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1063) brumi1024 válasza westlake (#1061) üzenetére


brumi1024
veterán

Ismerem, csak kérdem, mert lefuttatom a 290-en is, kíváncsiságból.

(#1064) westlake válasza - = Zk = - (#1062) üzenetére


westlake
félisten

Erre nem tudok mit mondni. Milyen profilra gondolsz? A BIOS-nak ezt szabályoznia kellene normálisan.

#1063: Vigyázz, mert van belőle a régi, meg a Redux verzió. A Redux-ban le van cserélve a komplett motor.

Play nice!

(#1065) Crytek


Crytek
veterán

Ezen a Metro LL Redux "házi" teszten is látszik mennyire más és más minden teszt.
Mióta kijöttem a 970-980-ak raklap tesztet átnéztem ég és föld az összes kb van ahol a Hitmanben 970 is veri a 290X-et egy másik tesztben meg a 290X 1x fps-eket verdes a 970-re.
Szerintem ha egymás mellé összerak bárki két ugyanolyan gépet driver stb akkor is fps-ekben mérhető különbségek lennének.Mindenki a saját szemének higgyen.

Az volna a korrekt de ar a világ összes ideje nem lenne elég ha teljes végigjátszásokkal alatt állandóan mérnék a min ,max ,átlagot és úgy adnának eredményt. Mert a játékokban is ezerszer mások a pályák mások az értékek.
Pl én is néztem Metro 2033-at a fosommal csutka maxon van ahol szépen birta a 8-10 fps-t de sok jelentnél 2-3 fps diavetítés volt. :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#1066) brumi1024 válasza westlake (#1064) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudom, a régivel teszteltem eddig, de átálltam Reduxra, van belőle 2033-am és LL-em is.

(#1067) p87 válasza h1mpi (#1052) üzenetére


p87
senior tag

Ezeken nincs SSAA. Korábban amit linkeltem tesztet ott szinte azonos az eredmény westlake-ével.

(#1068) KAMELOT válasza p87 (#1067) üzenetére


KAMELOT
titán

Driverek végett még gyorsulni fog a 970. Jelenleg ár / teljesítményben verhetetlen!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1069) KAMELOT


KAMELOT
titán

Remélem lesz 8GB változat mert azt várom. Ha kiadják egyből veszek is egyet! :)
ZOTAC idáig a nyerő nálam. Jó a tuningpotenciálja!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1070) SzlobiG válasza KAMELOT (#1069) üzenetére


SzlobiG
félisten

A tuning úgy is lutri lehet jó akár az inno is ha olyat fogsz ki.

(#1071) KAMELOT válasza SzlobiG (#1070) üzenetére


KAMELOT
titán

Én erről írtam! ZOTAC 1203Mhz és boost 1355mhz! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1072) SzlobiG válasza KAMELOT (#1071) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja mer hogy alapból ekkora mhzre boostol. :)

(#1073) KAMELOT válasza SzlobiG (#1072) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát persze! Legalább ez gyárilag be van állítva és nem kell szórakozni a tuningal!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1074) Zorel válasza westlake (#1064) üzenetére


Zorel
senior tag

Ha jól látom még az 50%-ot sem éri el a venti. Lehet, hogy a szabályozást rontották el? 780Ti-nél a ref hűtő mennyin van ilyen hőfok mellett?

(#1075) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Megvan a kiszemelt!
EVGA GeForce GTX 980 Superlocked 04G-P4-2982-KR 4GB GDDR5 PCIExpress +ajándék Borderlands

Boost 1340 Mhz. Aqua-ból néztem. Ez tetszik nekem legjobban, és az ára is kellemes 179 ezer csak.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#1076) boogie84 válasza KAMELOT (#1071) üzenetére


boogie84
veterán

Undorító a hűtése sztem. :)

(#1077) kona005 : És melyik játékra vennéd full hd-re? BF4? :)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1077) kona005 válasza ÁdiBá (#1075) üzenetére


kona005
senior tag

Bárcsak én is megtehetném, de csak egy halandó vagyok! :DDD Tavasszal már lehet jó árban venni majd 780-at, vagy az lesz vagy 970 majd a 670 helyett, minden az ártól függ. Remélem ilyen 70-80-ra akkor már be fog állni az ára.

(#1078) Crytek válasza kona005 (#1077) üzenetére


Crytek
veterán

Tavasszal az AMD beülteti a fülekbe a csodát és senki nem fog nvidiát venni.Várom már nagyon.

Next PC Upgrade: 2022

(#1079) Erdei88 válasza Crytek (#1078) üzenetére


Erdei88
veterán

Forrás?

(#1080) helkis válasza Crytek (#1078) üzenetére


helkis
addikt

akkor itt az ideje egy kicsit még várnod.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1081) regener válasza Crytek (#1078) üzenetére


regener
veterán

2016-ban pedig jön új NV chip, arra is várhatsz már.

(#1082) ÁdiBá válasza Crytek (#1078) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mi a bajod az nvidiával?
Vagy szimplán fáj a mostani nvidia siker?
Nem értelek.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#1083) gbors válasza Crytek (#1078) üzenetére


gbors
nagyúr

igen, mint minden tavasszal. meg ősszel. néha télen is. kár, hogy a csoda a füleknél jellemzően megakad ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1084) #35434496 válasza Crytek (#1078) üzenetére


#35434496
törölt tag

De ezt miért kell. Komolyan mondom olyan vagy mit egy 5éves gyerek. :W

(#1085) ÁdiBá válasza regener (#1081) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Most nézem.
A Volta hova tűnt?

ÁdiBá

(#1086) Crytek válasza ÁdiBá (#1082) üzenetére


Crytek
veterán

Semmi bajom nvidiával a 970 a kiszemeltem.De minek vegyem meg most ha az AMD villant jobbat ne adj isten azonos áron?
Az nv addigra ugyse fog egy másik szériát kihozni maximum a gazdagoknak a 980hiper titan black stb förtelmeket.
Szóval várok a 300-as amd megjelenéséig.Rossz dolog nem történhet max szar lesz amd de az nv meg már 100 k alá mászik.

Next PC Upgrade: 2022

(#1087) ÁdiBá válasza Crytek (#1086) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Idézem mit írtál.:
Tavasszal az AMD beülteti a fülekbe a csodát és senki nem fog nvidiát venni.Várom már nagyon.

Erre azt írod hogy semmi bajod nincs az nvidiával.
Amúgy ha azt csinálná mindenki amit te csinálsz itt a forumon akkor senki nem vásárolna új videokártyát a piac meg kipusztulna szépen.
Ha kijön az R9 R3xx széria akkor jön megint az nvidia, azért nem lenne érdemes radeont vásárolna.
Ha kijön az új nvidia akkor meg jön az új radeon, akkor meg azért nem érdemes nvidiát vásárolni.
Érted a logikát?

Ha azt írod, hogy drága a termék ezért nem vagy hajlandó ennyi pénzt kifizetni érte azt mindenki megérti szerintem, és nincs is ezzel baj.
De, hogy mindig vársz a következő gen.re kicsit fura számomra.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#1088) regener válasza ÁdiBá (#1085) üzenetére


regener
veterán

Roadmap frissítés volt

(#1086) Crytek
Akkor várj, de ez kit érdekel szerinted egy NV topicban?

(#1087) ÁdiBá
Ő mindig csak vár és ezt szereti hangoztatni, pedig csak egyszer kell egy normális gépet összerakni és az elég egy jó ideig.

(#1089) daveoff válasza ÁdiBá (#1087) üzenetére


daveoff
veterán

Jó ez az új NV széria(970 nekem tetszik), csak az előző felső kategóriából nem érdemes váltani rá, mert minimális a teljesítmény növekedés. Annak éri meg a 970, akinek nincs 4gb ram, a fogyasztást hagyjuk, mert az kit érdekel. A következő AMD széria(390x) elvileg már 20nm-el fog jönni jövő év első felében, na ott már lehetnek érdekes dolgok.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1090) TomiLi


TomiLi
addikt

AMD beülteti a fülekbe a csodát Hát ez az! Mindig csak ülteti a csodát, de konkrétum sok nincs.... ;] Vagyis az csodának koránt sem nevezhető....

Valaki help please! Az EVGA ACX hűtésén a ventik állandóan mennek? (gondolok a Strix, vagy Twin Frozr V-re)

Bogyóka

(#1091) helkis válasza ÁdiBá (#1087) üzenetére


helkis
addikt

had válaszoljak a kérdésedre 2010-ből: [link] ;]

bocs Crytek, de ezt nem lehetett kihagyni.. :) tulajdonképen azt is mondhatjuk hogy alapos vagy, meg nem szórod a pénzt, ami tök jó dolog, de szerintem téged a fórumozás és tesztek linkelése/keresése kielégít teljesítményügyileg..

akinek valóban kell valamihez egy vga, az nem vár hónapokig/évekig, max hetekig..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1092) bombibmw válasza helkis (#1091) üzenetére


bombibmw
veterán

Az kemény. :DDD
És azóta semmi? :F

(#1093) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Nem akartam belemenni ebbe a piszkálódásba. Bocsánatot kérek érte. Én kezdtem el.

ÁdiBá

(#1094) #35434496 válasza helkis (#1091) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ne......... :DDD

(#1095) helkis válasza bombibmw (#1092) üzenetére


helkis
addikt

aztán egy hónap múlva: [link] :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1096) bombibmw válasza helkis (#1095) üzenetére


bombibmw
veterán

:D
Hawk?
Akkor az valószínűleg ugyanaz,ami most is van. ;] :D

(#1097) boogie84


boogie84
veterán

szánalmas ami itt megy, admin törölhetné az utóbbiakat

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1098) helkis válasza bombibmw (#1096) üzenetére


helkis
addikt

egy részről megértem őt, van aki nem fejleszt állandóan, igazából felesleges is (neki nem ez a hobbija), de ha már az ember nem ért úgy a dologhoz, és segítséget kér, akkor fogadja el mások véleményét.. :U

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1099) bombibmw válasza boogie84 (#1097) üzenetére


bombibmw
veterán

Teljesen igaz,elnézést kérek! :R
Mindazonáltal,ha valaki ilyen sokáig tervez egy VGA vételt,legalább ne irkálja le,hogy ez meg az jobb lesz a másiknál,meg Ő még vár a vétellel és nem történik semmi,viszont mást meg befolyásolhat vele.
Kérnék egy modit,hogy törölje ezen hsz-okat!
Köszi és elnézést újra!

(#1100) Crytek


Crytek
veterán

Egyébként itt a prohardveren valami szekta alakult ki vagy valami NAV szerű hatóság jön és ellenőriz vagy xy mennyiségű komment elérése után többet kell fizetni vagy mi a szar van ,hogy mindegyik topikba állandó jelleggel xy "bérencek" jönnek sírni ,hogy törölje valaki az offot?
Szerintem bőven ide tartozik egy VGA vásárlás és annak "körmönfont" részletei :DDD

Itt és most írásba adom ,csak hogy majd megint valaki elő tudja halászni :D ha kijöttek a 300-as atik vagy olyat veszek vagy 970-et! És akkor kezdödhet visszamenőleg az a 2x-3x game sokadszori végigjátszáa amire most csak atomlassan/szénnébutitva mennek :C

Amúgy meg nincs miért bocsánatot kérni engem nem bántott meg senki. Türelmes vagyok és várok.Attól még hogy van pénzem nem fogok agyatlanul költeni főleg nem 110+k cuccokra.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.