Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79) RexMaximus válasza koshmar (#73) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Neha fater meselt a gyerekkorarol, lehet hasonlo koru volt ('29-ben szuletett)

Pestujhelyen szuletett (ez van a papirjaiban is :) ) villamosra folkapaszkodva mentek csavarogni meg strandolni a varosba. Kalauzok (akkor meg villamoson is az volt) nem nagyon foglalkoztak a szegeny kolkokkel, azok igy kozlekedtek.

Garay utca kornyeken setaltam vele parszor amikor dolga akadt arra. Egyik mellekutcaban egy regi berhazban laktak a nagyszulei hozzajuk is jart fel. Mutatta is melyik az.

Negy vagy hat elemit jart, kiskoromban lattam meg a bizonyitvanyat, csupa jeles. Ami erdekes, hogy nagyon sok mindre emlekszik a tanultakbol.

Amikor a Karriérek sorozatot olvastam (1910-es evek kornyeken nyomtak) akkor pár dolgot meg kellett tole kérdeznem mert nem ertettem. Akkor ismertem ezt fel.

Szegeny csaladok gyermekei akkor tizenvalahany evessen inasnak alltak es dolgoztak. Legalabis O igy jart, elsoszulott volt.

16 evesen, '46ban meg par barattal egyutt nekivagtak a vilagnak es nyugatnak indultak.

Egy generacio kimaradt koztunk, de hallas vagyok annak, hogy igy alakult. Amikor foleg korombeliek meg fiatalabbak panaszkodnak a rossznak velt korulmenyek miatt, akkor picit elmosolyodom. Mert igazabol baromi szerencsesek vagyunk, hogy ma itt elhetunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.