Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) Ga3rieL válasza Kékes525 (#6200) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Látni nem nagyon látni, de a beállításnál asszem van pár 1-2 új dolog, de az igazat megvallva már nem emlékszem. De valami zsarolóprogramok elleni védelem van, ami eddig nemnagyon volt benne. Behatolás felismerés rész is van benne, nem kevés beállítással,. A telepítés kicsit más, elől a legördülő menüből nyelvet választhatsz. Aktiválás , ha olyan kulcsod van, akkor válthatsz terméket,hogy melyiket aktiválod, pl. a simát vagy az internet securityt, és a frissítés kicsit másképp néz ki.

1 gomb van csak jobb lent, avval egybe keresi a definíciókat, és a termékfrissítést is. kb. ennyi. de lehet valaki többet tud.

[ Szerkesztve ]

(#6202) Jack Oneill válasza Ga3rieL (#6201) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez mind benne volt eddig is :)
Szerintem főleg működésben lesz változás. A jót minek tovább javítani? :D

[ Szerkesztve ]

(#6203) Kékes525 válasza Jack Oneill (#6202) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nagy, mélyreható változás nem lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6204) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem: a még érvényes Eset Internet security licenckulcsom felhasználhatom majd a legújabb Eset internet security 11 verzióhoz? Előre is köszönöm a segítséget

(#6205) GEPESZ66 válasza Tappancs2001 (#6204) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen.

(#6206) Jack Oneill válasza Tappancs2001 (#6204) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Simán.

(#6207) Mase válasza GEPESZ66 (#6205) üzenetére


Mase
újonc

Sziasztok!
A legújabb nagyobb októberi windows 10 frissítést követően ezt a hibaüzenetet kaptam. Sehogy sem tudom működésre bírni a funkciót. Valaki tapasztalt hasonlót? Mit lehet tenni?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#6208) Ga3rieL válasza Mase (#6207) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Eset Internet Security 11-es amivel ilyennel most nemvolt gondom.

[ Szerkesztve ]

(#6209) st3v3np3t3r válasza Mase (#6207) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem tökéletesen fut a 10es verzió,bár se az eset se cyberreason ransomfree nem kompátibilis 100%-ig a 10-el, a ransomfree rendszerszolgáltatás motorja van hogy nem indul el :/ ajánlanék egy lemez és registry takarítást,majd egy rebootot...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#6210) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Frissült az ESET, de még maradt 10.1.235.1

(#6211) Kékes525 válasza Jack Oneill (#6210) üzenetére


Kékes525
félisten

Ránéztem, nekem is!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6212) Jack Oneill válasza Kékes525 (#6211) üzenetére


Jack Oneill
veterán

És működik a netbank védelem.

(#6213) st3v3np3t3r válasza Jack Oneill (#6212) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nálam eddig is jó volt :D na, de majd holnap frissítem ha hazaértem :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#6214) pendre54 válasza Jack Oneill (#6212) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Melyik bank? Nálam ugyanis a KH Bank nem hajlandó együttműködni az Internet Securityvel, ha netbanki védelem be van kapcsolva. Konkrétan el se jutok ahhoz az ablakhoz, ahol be kellene írnom a pin kódot, a kártyás azonosításnál. A 10-esből a legfrissebb van fent(10.1.235.1), de a korábbi verzióknál se működött.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#6215) st3v3np3t3r válasza pendre54 (#6214) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nálam az otp smartbank is hibát jelez, nem tudja azonosítani a bejelentkezési tranzakciót... de érdekes, mert a mezei egyenleg lekérdezés meg működik :/

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#6216) Kékes525 válasza pendre54 (#6214) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam tökéletes a KH e-Bank használata az ESETtel. Valószínűleg nálad más probléma lehet. Chipkártyás azonosítást használok, de SMS azonosítással is működött. A Firefox esetében csak a 32bites verzióval müködik és flash kell hozzá. Mivel sokszor volt problémám bankoláskor a Firefoxszal ezért én az Internet Explorert (10-es) használok e-bankra, azt indítja az ESET. Windows 7 64bit pro alatt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6217) pendre54 válasza Kékes525 (#6216) üzenetére


pendre54
addikt

Ez év augusztusban egy SSD csere miatt, míg október elején meg egy proci csere miatt lett tisztán újrarakva a Win 10, most is a 1709-es verzió van fent, ez nem lehet a probléma forrása. Szóval, úgy néz ki, hogy amikor ki van kapcsolva a netbanki védelem, akkor simán eljutok a bejelentkezésig:

Amikor meg be van kapcsolva, ugye kép jobb felső sarkában látszik az ESET logó, akkor meg ezt kapom:

Vagyis úgy néz ki, mintha nem volna telepítve a kártyaolvasó drivere, meg a plugin, pedig szó sincs erről. Próbáltam már ilyenkor újratelepíteni a drivert, meg a plugint, de mindig ezt dobja, ha be van kapcsolva a netbanki védelem. Ugyanezt csinálja a Chrome, a Firefox, és az IE 11 alatt, az Edge eleve nem támogatott a KH Banknál.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#6218) Jack Oneill válasza pendre54 (#6214) üzenetére


Jack Oneill
veterán

OTP direkt. Eddig csak manualisan lehetett megnyitni alkamazason belul megkeresve a netbankvedelmet. Most ahogy az otp oldalan vagyok es belepnek, magatol feljon a netbank vedelem.

[ Szerkesztve ]

(#6219) Kékes525 válasza pendre54 (#6217) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem írj nekik nagyon jó a szupportjuk. Valószínűleg távoli hozzáférést kérnek a gépedre. Nem kell ettől tartani, nagyon korrektek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6220) pendre54 válasza Kékes525 (#6219) üzenetére


pendre54
addikt

Lehet, hogy majd az lesz a nóta vége, de most már megvárom a 11-es kiadást, hogy ott mi lesz.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#6221) TIT válasza pendre54 (#6217) üzenetére


TIT
veterán

Nekem is megy a K&H IS-el.

(#6222) Mase válasza st3v3np3t3r (#6209) üzenetére


Mase
újonc

Köszi, sikerült így megoldanom!

(#6223) Szellem.


Szellem.
nagyúr

A 11-es ESET-ek mikor érhetőek el? Az lehet tudni mik az újdonságok?

(#6224) Kékes525 válasza Szellem. (#6223) üzenetére


Kékes525
félisten

A jövő héten jelenik meg az új, 11-es ESET!, Changelog

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6225) GEPESZ66 válasza Kékes525 (#6224) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez már magyar?
A 11-es verziószám szerepel már a leírásban?

[link]

(#6226) Ga3rieL válasza GEPESZ66 (#6225) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Igen. Rámész a további letöltési lehetőségekre. nem magyar. csak a verzió az.

Én már szedem is. Jajj,de hogy magyar e? azt nemtudom,de megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#6227) Jack Oneill válasza Ga3rieL (#6226) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Magyar oldalon meg szep, hogy magyar verzio lesz felteve.

(#6228) Ga3rieL válasza Jack Oneill (#6227) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

igyekezhetnének.

(#6229) Kékes525 válasza GEPESZ66 (#6225) üzenetére


Kékes525
félisten

11-es és magyar.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6230) Jack Oneill válasza Kékes525 (#6229) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Tisztan telepitetted vagy csak ranyomtad a setupot?

(#6231) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Jol latom, hogy mar nem lehet cegek szamara letolteni sima nod32-t pl? Csak endpoint sec-et?

(#6232) Kékes525 válasza Jack Oneill (#6230) üzenetére


Kékes525
félisten

Leszedtem a Revo Uninstaller Proval (az az ESET beépített uninstallával kezdi), majd az esetleges további maradékot (volt) csökkentett módban a [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6233) Ga3rieL válasza Kékes525 (#6229) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Van újabb verzió? Honnan?? :Y

(#6234) GEPESZ66 válasza Kékes525 (#6232) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szerintem ha mindjárt csökkentett módban, a saját eltávolítójával szeded le, akkor nem kell mást alkalmazni.
Mivel erre találták ki, szerintem célszerű mindjárt ezzel kezdeni, s kész.
Az Avast esetében is próbáltam ezt a csökkentett módú eltávolítást, az eltávolítójával, s szerintem jól megcsinálta.
A regedit parancscsal ránéztem az adatbázisra, s nem volt Avast nyom ott sem.

(#6235) Kékes525 válasza GEPESZ66 (#6234) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg igazad van, legtöbb esetben az jó is. Biztos ami biztos alapon csináltam.

Amúgy már elküldtem nekik az első problémát a programmal:

"Feltettem a legújabb ESET Internet Security programjukat (11-es verzió) a honlapjukról és a mellékleten részben látható problémát találtam[kép]:

1. Nem tudok hatékonyan dönteni, mert nem látom a teljes (elérési utat + program nevet) a talált fájloknak. Hiába helyezem a kurzort a megfelelő sorra, nincs buborék segítség, amely ezt pontosan kijelezné.

2. Nem ajánlja fel az esetleges kivételek közé tevését a riasztott programnak, ami jelen esetben nem vírus, hanem csak kéretlennek nyilvánított program, ami speciel nekem nem kéretlen, mert az egyik programom működéséhez kell, rendszeresen használom. "

(#6233) Géb89: [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6236) Szellem. válasza Kékes525 (#6235) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem érdekes módon nem a 11-est telepíti, hanem a 10-est! Pedig azt a linket használtam és a live installert!
Szóval, még mindig a 10-es települ. Nem tudom miért.

(#6237) Kékes525 válasza Szellem. (#6236) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom, hogy a nálad miért nem. Én biztosan szűz rendszerre telepítettem, nem volt a gépen semmilyen ESET maradvány.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6238) Szellem. válasza Szellem. (#6236) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Az eset.hu oldalról letöltött teljes telepítőcsomaggal viszont feltelepült a 11-es!
Csak nem értem, hogy maga az online telepítővel miért csak a 10-es volt hajlandó települni.

(#6239) Szellem. válasza Kékes525 (#6237) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem sem volt semmi a gépen. Az eset removerrel lekaptam anno mindent.
Eddig sosem volt ilyen gond az online telepítővel!
Mindegy, az offline csomag megoldotta!

Nálam viszont az a probléma nincs, amit fentebb észrevettél. Most kipróbáltam 2 fájlon és feldobja az ablakot, hogy mit tegyen a fájlal. Be tudom tenni a kivételek közé és engedi futtatni illetve letölteni. :)
Érdekes dolgok ezek!

[ Szerkesztve ]

(#6240) Ga3rieL válasza Kékes525 (#6235) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

De az még angol. Akkor a registribe irtad át magyarra, nem?

(#6241) Kékes525 válasza Szellem. (#6239) üzenetére


Kékes525
félisten

A 10-esről beszélsz, vagy a 11-esről? Ha 11-es, akkor tudnál egy képet felnyomni, hogy mit ajánl fel?
A kivételek közé be lehet tenni, de az a mód sokkal körülményesebb.[kép]

(#6240) Géb89: Nem buheráltam semmit. Végig magyar volt a telepítés alatt és magyar is lett. Magyar sitetról különben is csak magyar tölthető le.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6242) Ga3rieL válasza Kékes525 (#6241) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Jé, pedig az elébb nem volt magyar. Thx. :R

(#6243) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Jól értelmezem az előző pár nap történéseit? Tehát megszűnik a sima smart security és helyette van az internet security? Ahelyett meg lesz smart security premium ami teljesen más kategória? Csak mert a nem rég vásárolt 1 éves licencből még van 11 hónap, ez akkor átvihető az internet securitybe vagy mi ennek a rendje és módja? Most jól összekavarodtam. :D

Release the cable hounds!

(#6244) Jack Oneill válasza donmackó (#6243) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A licencek barmelyik verziohoz jok, ezt mar cegnel is megtapasztaltuk.

(#6245) Kékes525 válasza donmackó (#6243) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem kavarodtál össze, az van amit írtál. Megszűnik a ESS. Nekem is az volt. Az ESET IS lesz a folytatása. A ESS licence érvényes rá. Most elellenőriztem a gyakorlatban. Az ESET SS Premium egy más kategória néhány funkcióvak többet tud (jelszó védelem, lemez titkosítás).

(#6244) Jack Oneill: Az EIS licencére fel lehet tenni a premimot? Az elég furcsa lenne, mert drágább.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6246) Szellem. válasza Kékes525 (#6241) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Fent linkeltél egy online telepítőt. Azt leszedtem és nekiláttam telepíteni. Az nem ajánlott fel semmit csak a szokásos telepítési kérdéseket! Letöröltem ezt a telepítést az eset removerrel.
Utána az eset.com-ról leszedtem az angol nyelvű oldalról a másik offline telepítőt. Az is a 10-est telepítette.
Eset removerrel letöröltem azt is.

Felmentem az eset.hu oldalra és onnan leszedtem a teljes 176 megás offline csomagot.
Na, az már másként indult. Kérte a kulcsot, stb. Ez feltelepítette a 11-est.

Nem tudok képet felrakni, mert nem készítettem és emiatt nem törlöm le a 11-est.

A CCleanert szedtem le. Ott feljött egy ablak. Abban lehetett választani, hogy mellőzés és kivételekhez adás. Ezt megcsináltam és most már nem ugat!

[ Szerkesztve ]

(#6247) Kékes525 válasza Szellem. (#6246) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha jól értem, nálad a 10-esnél lehetett választani a kivételeket. Egy program telepítésekkor? Mert amit én mondok az ellenőrzés utáni választási lehetőség. A EIS telepítése után teljes ellenőrzést hajtottam végre és azutáni esetről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6248) Szellem. válasza Kékes525 (#6245) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem megszűnik az ESS, megszűnt. Akinek van még használhatja, de az új 11-es verziókban már nincs.
Ami egyébként nem is baj! Nem kell követni a bullshit kategóriát mindenféle hasztalan szarral telepakolt szoftverekkel. Bírom, amikor egy AV gyártó cég töredezettmentesítőt, meg minden szart belepakol csak, hogy drágábban tudja eladni a termékét.
Az antivírus védelem, az legyen AV védelem. Nem kell bele más, csak a legszükségesebb ami a védelem szempontjából kell a usernek!

(#6249) Szellem. válasza Kékes525 (#6247) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Akkor félreértettelek! :R

(#6250) Kékes525 válasza Szellem. (#6248) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nem megszűnik az ESS, megszűnt. " :N

Nem egészen. Csak korlátozott volt a licence egy darabig. Nekem is a mai napig az volt. Akkor is adtak erre licencet (nekem is adtak), amikor már hivatalosan nem lehetett újat venni és a site-okról sem lehetett letölteni. A mai napig teljes körűen frissített (nemcsak az adatbázisát). Ez év végéig még használhattam volna. Azt nem tudom pontosan, hogy mióta nem lehetett meghosszabbítani az ESS licencét. Biztos, hogy még nagyon sokan használják azt, itt a fórumon is. A lényeg, hogy már hosszabbítani sem lehet. Ez az év volt az átmenet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.