Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) #10234880 válasza jani-wan (#5600) üzenetére


#10234880
törölt tag

Hali. Újraindítottál azóta? Mert nekem akkor szokta, mikor ráfrissítek,és még nem indultam újra. utána meg jó szokott már lenni.

Amúgy, kicsit kicsi a kép :D lehetne picit nagyobb, hogy olvasható legyen?

[ Szerkesztve ]

(#5602) jani-wan válasza #10234880 (#5601) üzenetére


jani-wan
tag

Újraindítottam. Már néhány hete ilyen, csak nem volt időm foglalkozni vele.
Nem tudom hogyan tudnék nagyobb képet csinálni Print screen-nel. :F
De ha nyomsz egy jobb klikket a képen és Kép megjelenítése, akkor behozza a képet az eredeti feltöltött helyén ahol nagyobb. És ott is ugyanígy jobb klikk ... és az úgy jól látható.

(#5603) #10234880 válasza jani-wan (#5602) üzenetére


#10234880
törölt tag

ésha felteszed az új 10-est? és hiába kapcsolod, nem marad úgy? csak mert nekem nincs semmi baja ennek a résznek

[ Szerkesztve ]

(#5604) jani-wan válasza #10234880 (#5603) üzenetére


jani-wan
tag

Ha arra a kapcsolóra kattintok, akkor ugrik fel a kép jobb oldalán lévő kezelő ablak. És azon ha rákattintok a Szerkesztésre akkor jön elő a bal alsó kezelő ablak ahol szabályokat lehet hozzáadni, engedélyezni, letiltani.
Gondolom nyilván itt kellene beállítani valamit, hogy a másik állásba kerüljön a kapcsoló.

Nekem még nem ajánlotta fel a 10-est.

(#5605) #10234880 válasza jani-wan (#5604) üzenetére


#10234880
törölt tag

én nemadtam hozzá szabályt se nem vettem el. amúgy felteheted manuálisan is, ha felment rá, ujraindulsz,és jónak kell legyen. innen töltheted ,de nézd meg hány bites a rendszered,és azt szedd le.

(#5606) jani-wan válasza #10234880 (#5603) üzenetére


jani-wan
tag

Illetve van még egy ablak, ahol az illesztőprogramok vannak.
És hozzá lehet adni kivételt.
Na ehhez végképp nem nyúlnék magamtól.
És a buborékban olyasmiről beszél, hogy nem sikerült valami az illesztőprogrammal, (túl gyorsan eltűnik hogy végigolvassam)
itt van ez az ablak
(kép)

(#5607) jani-wan válasza #10234880 (#5605) üzenetére


jani-wan
tag

Én annyit tettem összesen hogy tanulómódban rákattintottam hogy engedélyezze és jegyezze meg, vagy ne engedélyezze, ha valami erőszakos és kéretlen jött.

És ha felteszem a 10-est, nem kell előtte teljesen törölni a 9-est?
És ha nem kell törölni, akkor nem úgy van hogy megőrzi a beállításokat?

(#5608) #10234880 válasza jani-wan (#5606) üzenetére


#10234880
törölt tag

ha arra a buborékra gondolsz, ami jobb alul jön elő,akkor vidd rá az egeret,és ott marad,akkor eltudod végig olvasni, hogy mi a baja.én soha nemtettem tanuló módba, fölöslegesnek is tartom. neki éreznie kell,hogy mi rossz, mi kevésbé jó, és mi a jó. amúgy igen felteheted. és elvileg megőrzi a beállításokat. és az aktiváció is átmegy rá.

[ Szerkesztve ]

(#5609) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

A 30 napos ingyeneshez akarnék kódot kérni, de nem találom a lehetőséget ami eddig volt, hogy email megadásával küldik.

Változott valami vagy csak elbénázok valami?

(#5610) jani-wan válasza #10234880 (#5608) üzenetére


jani-wan
tag

Fent a 10-es, és ahogy gondoltam. Megőrzött minden beállítást. A hibásat is.
Ugyanott vagyok.

(#5611) #10234880 válasza jani-wan (#5610) üzenetére


#10234880
törölt tag

vagy valami program lenne a hibás,vagy micsoda? ám próbáld visszarakni,az alapértelmezett beállításra. és akkor nézd meg. le alkalmaz, és le OK.

[ Szerkesztve ]

(#5612) jani-wan válasza #10234880 (#5611) üzenetére


jani-wan
tag

Így is megmaradt a hiba.

(#5613) jani-wan válasza #10234880 (#5611) üzenetére


jani-wan
tag

Na megvan pontosan mit ír ki a buborék:

"Sikertelen az illesztőprogrammal való kommunikáció.
A behatolásmegelőző rendszer nem működik."

azt viszont nem írja melyik illesztőprogrammal, és hogy miért akar most hirtelen kommunikálni valami illesztőprogrammal, amikor épp .txt-be írok szöveget, és semmit nem telepítek.

(#5614) GEPESZ66 válasza jani-wan (#5613) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Csökkentett módban az Eset eltávolítójával töröld le, s újra rakd fel.

(#5615) #10234880 válasza jani-wan (#5613) üzenetére


#10234880
törölt tag

Nekemis volt annó ilyen probléma,de nemcsak nálam. hanem akkor, mikor olyan verziót használtam, ami a 10essel nemvolt kompatibilis, és az irtó nemvolt ugyszint kompatibilis avval a winnel, ha jól emlékszem, de utána, azt kijavították, és jólett.

(#5616) asdf_ válasza jani-wan (#5613) üzenetére


asdf_
veterán

Elvileg valami olyasmi van, hogy egy driveren keresztul ekelodik a rendszerbe es csapolja meg a netforgalmat. Ha ez nem mukodik rendesen, akkor nem megy a behatolasmegelozes. Ahogy irtak, csokkentett, eltavolito, majd telepites.

(#5617) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#5544) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Erre tud valaki valami megoldást? 13 nap de már nyomatja az értesítéseket...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5618) #10234880 válasza raskolnikoff (#5617) üzenetére


#10234880
törölt tag

direkt így van.

(#5619) raskolnikoff válasza #10234880 (#5618) üzenetére


raskolnikoff
őstag

És van olyan verzió ahol ilyen nincs? Pl 8-as? Vagy ez smart security/vírusirtó verziótól függ?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5620) #10234880 válasza raskolnikoff (#5619) üzenetére


#10234880
törölt tag

szerintem mindennél így van,de ha annyira zavar,akkor használj valami ingyenes alternatívát. jobb ötletem nincs,sajnos. Vagy vedd meg évekre,igaz, gondolom akkor is fog ugyanúgy a lejárta előtt szólni,hogy lefog járni a licenc, ugyhogy max akkor valami ingyeneset próbálj ki. pl. 360 total security, vagy ha jól emlékszem panda, azokat nemkell aktiválni,

[ Szerkesztve ]

(#5621) raskolnikoff válasza #10234880 (#5620) üzenetére


raskolnikoff
őstag

évek óta ilyent használtam, nemrég frissítettem, és csak a 9 óta van ez. lehet hogy megpróbálom a 8at...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5622) #10234880 válasza raskolnikoff (#5621) üzenetére


#10234880
törölt tag

vagy akkor inkább a 10-est

(#5623) egopista válasza raskolnikoff (#5621) üzenetére


egopista
tag

8-asnál csak az utolsó pár napon figyelmeztet, szóval ajánlom. Ez az egyik apró idegesítő dolog, amiért nem hagytam fenn sem a 9-et, sem a 10-et. A másik, hogy az új felület számomra sokkal kevésbé átlátható.

(#5624) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Kösz, szóval akkor a 10-es is jobb ebből a szempontból?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5625) HiFiHobbi válasza borix (#5560) üzenetére


HiFiHobbi
csendes tag

Mivel még nem járt le a támogatása és letölthető az ESET oldalán igen. Egy nem ingyenes programról van szó így illik foglalkozni az ESET 7 hibáival is hisz még tart a licensz. Márpedig ameddig az él a hibákat is kéne javítani, mert nem 2 000 Ft-os programról van szó.

(#5626) HiFiHobbi válasza egopista (#5623) üzenetére


HiFiHobbi
csendes tag

Szia! Nálad az ESET 8-nál jelentkezik az a hiba amit korábban írtam az ESET 7-nél?

[link]

Jó látni nem csak én nem tudom elviselni a Win10-hez lebutított kinézetet kapott ESET 9-10-et. Számomra nem csak nem átlátható az új felület de rosszul vagyok tőle.

(#5627) Kékes525 válasza HiFiHobbi (#5626) üzenetére


Kékes525
félisten

Én az áttekinthetőségével meg vagyok elégedve, persze lehet hogy azért, mert megszoktam, mivel régóta használom, viszont a 9-10 kinézete nagyon rossz, mint ahogy maga a Windows 10 is az. Leginkább a fehér alapszín nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5628) GEPESZ66 válasza Kékes525 (#5627) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szerintem is jó az áttekinthetőség,
A szín meg úgy néz ki, hogy mindegyik gyártónak megvan egy saját egysíkú színösszeállítása.
A színesebb talán tetszetősebb lenne (mintha az Avast olyan lenne).
Régebb óta használom én is, egetrengető bugjai nem szoktak lenni.
Viszont a mobilos verziót mintha hanyagolnák.
Androidon Chrome alatt már hosszabb ideje nem működik az adathalász szűrő.
A következő 3.5-ös verzióban javítják majd állítólag, de az ügyfélszolgálat sem tudta megmondani, hogy mikor jön.
Egyenlőre ezért sem raktam még fel a telefonomra, itt még a Kaspersky-val szemezgetek.
Nem tudtam eldönteni, hogy 2200 Ft-ot megér-e.
Asztali gépnél még a McAfee-t és a Kaspeerky-t nézegettem.
Viszont a McAfee talán gyengébb védelemben, a Kaspersky meg a fórumokat olvasva mintha bugosabb lenne.

(#5629) pvt.peter válasza Szellem. (#5595) üzenetére


pvt.peter
őstag

és hol látom, hogy mik azok amiket korábban megváltoztattam?
mert így túl sok értelme nincs, sőt inkább zavaró

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5630) Kékes525 válasza pvt.peter (#5629) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is ez volt a kérdésem. Megfogom majd írni nekik, ha lesz rá időm. Az lenne az igazi, ha az alapértelmezett értékek mindegyik beállításnál fel lennének tüntetve.

Különben annyi értelme van, ha távsegítséget kérsz az ESET-től, akkor a segítő azonnal látja, hogy hol vannak megváltoztatott beállítások. Gondolom ő tudja, hogy mi az alapértelmezett érték, azaz mi lett megváltoztatva, így a lapon azonnal tudja azonosítani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5631) pvt.peter válasza Kékes525 (#5630) üzenetére


pvt.peter
őstag

majd írd meg mit válaszolták :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5632) Kékes525 válasza pvt.peter (#5631) üzenetére


Kékes525
félisten

Most küldtem el:

"Tisztelt Cím!

Lenne egy javaslatom a program továbbfejlesztéséhez. Látom, hogy a további beállításoknál a program számokkal jelzi a változásokat az alapértelmezett értékekhez képest. Azonban nem látom azt, hogy konkrétan mit változtattam meg milyen értékről. Azt szeretném kérni, hogy a jövőben ezt is mutassa a program, mert ez az ami igazán megkönnyítené az esetleges változtatás után fellépő probléma kezelését, javítását.

Esetleg az is hasznos lehetne, ha lehetőség lenne nemcsak a teljes alapértelmezett beállítások visszaállítására -ami már most is lehetséges, hanem kategóriánként, illetve laponkénti alapbeállítás visszaállítására is.

Tisztelettel,

......................."

Valószínűleg holnap megjön a válasz, nagyon gyorsak szoktak lenni. Ha megjön megírom, hogy mit válaszoltak.

Már megjelent a számítógépükön. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5633) borix


borix
őstag

Üdv. Az IS 10-ben a tűzfal beállításoknál hol tudom megnézni,hogy milyen alkalmazások mennek ki és azokat ha kell tiltani?

[ Szerkesztve ]

(#5634) Kékes525 válasza pvt.peter (#5631) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez gyors volt, a válasz:

"Tisztelt .....................!

Köszönjük levelét és egyben javaslatait.
Az első jelzett felvetésre azt tudom mondani, hogy jelenleg is jelzi a termék, hogy hol történt változás. Csatolok egy képet, ahol ez látható.

A második felvetést pedig már jeleztük, hiszen az otthoni 8-as verzióig így működött a program, jelenleg valóban úgy van, ahogy Ön említette, elképzelhető, hogy az egyik jövőbeli verzióban újra visszakerül ez a megoldás.

További kellemes napot kívánok Önnek.

Üdvözlettel: Béres Péter
Vezető IT tanácsadó
Sicontact Kft."

Csatolmány:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5635) pvt.peter válasza Kékes525 (#5634) üzenetére


pvt.peter
őstag

háhh és tényleg, csak nagyon észrevétlen a jobboldali sáv ami az alapértelmezettől való eltérést jelezné ...
egyébként jó ötlet lenne

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5636) #10234880


#10234880
törölt tag

Hali. valaki tudna az új 10-eshez, elég olcsón,jó áron elektronikus licenciót??? elegem van már neten vadászni kódokat. annó volt 8asra 1 oldal,ahol kb. 4 ercsiér lehetett venni éves kódot. de az már megszünt. tud esetleg valaki valamit???

(#5637) jbl válasza #10234880 (#5636) üzenetére


jbl
aktív tag

Eset-NOD32-Antivirus-2017-New-version-10-1-PC-1-year-an-free-updates
2,806.89 HUF
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5638) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A Win10 gépház szerint a Windows tűzfal állapota bekapcsolva. De az ESET Smart Security telepítve van. Az ESET Személyi tűzfal-a engedélyezve.
Win7-en szerintem a Win tűzfala manuális beavatkozás nélkül kikapcsolt amikor az ESET Smart Security telepítve lett. Akkor most mind a két tűzfalnak bekapcsolva kell lennie?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5639) GEPESZ66 válasza tknof1871 (#5638) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Csak az Eset-nek kell bekapcsolva lennie.

(#5640) tknof1871 válasza GEPESZ66 (#5639) üzenetére


tknof1871
őstag

Ez a véletlen kialakult helyzet, hogy mindkét tűzfal bekapcsolva, hogyan jellemezhető? Dupla biztonság? Vagy kontraproduktív?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5641) Kékes525 válasza tknof1871 (#5640) üzenetére


Kékes525
félisten

Teljesítmény csökkenés. Értelmetlen és mint írtad kontra produktív a kettőt bekapcsolni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5642) Akelaus válasza borix (#5633) üzenetére


Akelaus
senior tag

Halihó!

Csatlakoznék én is ehhez a kérdéshez. :)
Tegnap feltettem a 10-es Eset I. S.-t, eddig Kaspersky volt, az lejár nemsoká, viszont ezt az opciót én sem találom benne. Kasperskyban volt, és egyértelműen tudtam ezt állítani. :F

(#5643) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! 1 routeren (ASUS RT-N56U B1) keresztül kacsolódok a netre itthon a lakásban, ezzel az 1 PC-vel és 1 LG G4 telefonnal. A csatlakoztatott hálózatok 1 vezetékes és az állapota Nyilvános hálózat. Ennek van értelme, ad valami plusz védelmet vagy inkább állítsam Otthoni vagy munkahelyi hálózat-ra az állapotát?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5644) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Interaktív módban használom az Eset Smart Security tűzfalat. A Windows 10 beépített programjai (posta, naptár, meg még 1-2) állandóan változtatják a futtatandó fájl helyzetét. Mindenféle fura könyvtárakba rakja őket. Ezért állandóan zaklat az Eset, hogy mi történjen. Létezhet erre valami megoldás? Gondoltam egy teljes mappát az almappáival együtt kiszedek a figyelésből, de ilyenre nincs lehetőség.

(#5645) borix válasza Akelaus (#5642) üzenetére


borix
őstag

Közben megtaláltam.
Beállítások - További beállítások - Személyi Tűzfal - További Lehetőségek - váltottam Interaktív üzemmódra majd lejjebb a Szabályok szerkesztésénél lehet állítani.

(#5646) Akelaus válasza borix (#5645) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hello!

Köszi, majd megnézem. A héten rezgett a léc, hogy megy vissza a Kaspersky, mert egyik napról a másikra hirtelen az Eset elkezdett 100 mega fölött zabálni a ram-ból. Majd most napok óta rendben van. Kicsit fura nekem ez a progi 2 év Kaspersky után, viszont "könnyebb" tőle a gép, hamarabb nyílnak meg a mappák stb. Ami nálam valamiért nem akar működni az a bankos oldalaknál a védett böngésző megnyitása. Simán megnyitja a "rendes" böngészőben, meg sem kérdez. Már magában a programban beállítottam oldalakat, amiket ott kéne megnyitni neki, semmi változás. Amúgy én azzal cseleztem ki a tűzfalat, hogy a winfos tűzfalánál tiltottam le ezeket a dolgokat, elvben láttam valahol az Esetben, hogy átvesz szabályokat onnan.

[ Szerkesztve ]

(#5647) GEPESZ66 válasza Akelaus (#5646) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A védett böngészővel nekem is volt gondom,kézzel is hiába írtam be.
Kitöröltem,majd a böngészőből másolással illesztettem be,mindig kérdezzen beállítással,azóta jó.

(#5648) TIT válasza Akelaus (#5646) üzenetére


TIT
veterán

100Mb-ot megeszik más vírusírtó is,de fél gigád van,hogy ez zavar?

(#5649) Akelaus válasza TIT (#5648) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nem fél gigám van, hanem 16. Azért jegyeztem meg mert ez volt az egyik amivel reklámozta magát az Eset az erőforrásigénye. Ha 100 megát zabál, akkor fikarcnyit sem kevesebb mint azok amikkel összehasonlítja magát (Kaspersky, Norton stb) Ezért mertem megjegyezni. Amúgy nem folyamatosan csinálja, átlagban 50-60 között van.

Gépész66: Nekem az sem segített, ugyanúgy nem a védett böngészőben nyitja meg. Átállítottam arra, hogy kérdezzen, arra is, hogy eleve ott nyissa meg. Nincs változás.

[ Szerkesztve ]

(#5650) GEPESZ66 válasza Akelaus (#5649) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Korábban (amikor volt ilyen gond) még a csökkentett módban való eltávolítás, s újratelepítés segített.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.