Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) *VARJU* válasza Kékes525 (#6896) üzenetére


*VARJU*
tag

Igen Csökkentett módban és Ugyanaz a hiba hogy nincs internet, pedig most is erről a gépről írok :D

(#6902) Kékes525 válasza *VARJU* (#6901) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen operációs rendszer alatt futtatod? Ha Windows 10, akkor indítsd a telepítést adminisztrátori joggal.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6903) *VARJU* válasza Kékes525 (#6902) üzenetére


*VARJU*
tag

windows XP

(#6904) Kékes525 válasza *VARJU* (#6903) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért nem ezzel kezdted? Microsoft Windows XP end of support and ESET products

"Since 8 April 2014, Microsoft no longer provides system updates for Windows XP users
ESET is committed to providing support for the 32-bit and 64-bit versions of ESET business products installed on the Microsoft Windows XP operating system"

Csak a 9-ig fut rajta az ESET.

"Home Products: The Live installer automatically detects the version of operating system. If there is Win XP, it installs the version 9 that is compatible and supported by Win XP."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6905) *VARJU* válasza Kékes525 (#6904) üzenetére


*VARJU*
tag

Azzzzzttttttttttttttttaaaaaaaaa tudom csak elfelejtettem :W de megy a 10 es is mert már raktam fel!
KÖSZÖNŐM

(#6906) TIT válasza sztikac (#6898) üzenetére


TIT
veterán

Hát igen,nem akartam csúnyát írni,nekem meg másnak jó és az avg-t istenítette....no comment.

(#6907) TIT


TIT
veterán

Talált a malwarebytes 2 bitcoin minert+egy riskware security ecploded-et.
Nem tudom az eset miért nem képes megtalálni.

(#6908) Jack Oneill válasza TIT (#6907) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Érdemes lenne megírni a supportnak is.
Amúgy mennyire szigorú beállításokkal használod az ESET-et?

(#6909) TIT válasza Jack Oneill (#6908) üzenetére


TIT
veterán

Mire gondolsz a tűzfalra?

(#6910) Jack Oneill válasza TIT (#6909) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Akár arra is. Nagyon részletesen belépve minden beállításba találni legalább 10 olyan részt, ahol lehet szigorítani. Aztán hogy ezzel rosszabb lesz-e vagy jobb, nem tudom, nekem elég szigorúan minden fel van nyomva.

(#6911) TIT válasza Jack Oneill (#6910) üzenetére


TIT
veterán

Nekem is,de ettől függetlenül riasztania kéne.
A bitcoin a registrybe volt 2 helyen,a másik a mozillába az appdata/localba.

(#6912) Jack Oneill válasza TIT (#6911) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez mondjuk sajnalatos, hogy nem szurta ki. Egyebkent en mar olyannal is talalkoztam, hogy maga a malwerbytes nem jol definialta, amit talalt.

(#6913) Kékes525 válasza TIT (#6911) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha bányász vírus volt, annak látható jelének kell lennie a processzor használatban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6914) #42813184 válasza Jack Oneill (#6910) üzenetére


#42813184
törölt tag

Ezen én is gondolkodtam hogy szigorítok a védelmén.mik azok a dolgok amit be lehet állítani?

(#6915) Jack Oneill válasza #42813184 (#6914) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Gyari allapotban van nehany dolog, ami nem volt bekapcsolva. Ez lehet, mar valtozott, de nalam ezeket kellett meg kulon bekapcsolni:
1. Veszelyes alkalmazasok keresese.
2. Cserelheto lemez ellenorzese.
3. Kiterjesztett heurisztika.
4. Tuzfal: dns mergezes es egyeb mas behatolasi kiserletek elleni vedelem bekapcsolasa.

(#6916) HiFiHobbi válasza *VARJU* (#6891) üzenetére


HiFiHobbi
csendes tag

Nem értem miért akar valaki WinXP-n olyan ESET-et használni, ami már a Win7-en se képes rendesen működni, abnormális működést okozva a Win7 számára, ami nem csoda mert már az ESET 9 is a Win10-re van optimalizálva, és nem csak azért mert ugyan azt az ocsmány, hányadék GUI-t kapta, mint a Win10, hanem az egész szoftver arra rendszerre van kialakítva a legoptimálisabban.
A leggyakoribb hiba amit tapasztaltam már az ESET9-től jelen volt Win7 alatt az a hálózat működésképtelenné válása volt, vagy ha működött is a gép bekapcsolásától számítva 5-10 perc után volt csak net elérés. És ez a hiba több esetbe nem szűnt meg a hálókártya újratelepítésével se, de az ESET Uninstallálásával, majd hálókártya újrarakásával se, ESET8 újrarakásával se. Hiába használtad az ESET Uninstallert, csak a rendszer teljes újrarakása oldotta meg ezeket a hibákat Win7 alatt. XP-n valamiért nincs ez a hiba, amit azért nem értek, mert már az ESET se támogatja azt a rendszert. Ezzel szemben az ESET8 szépen teszi a dolgát Win7 és XP alatt is, minden ilyen hiba nélkül.

Azt még hozzáteszem volt olyan eset is mikor ezek a hibák nem jelentkeztek Win7 alatt adott gépen, vagy csak az ESET9 vagy újabb verziójának uninstallálása után (ESET Uninstaller), de én így vagy úgy eddig mindig összefutottam ezekkel a hibákkal.
Mielőtt valaki belekötne az ESET Uninstaller természetesen csökkentett módban az ESET által leírt installációk szerint volt alkalmazva.

Kicsit Off!

Mielőtt elkezdene bárki is kővel dobálni, hogy minek használok még ma is Win7-et és ESET8-at? Mert a Win7 megbízható és stabil, nem frissít ész nélkül, nem cserélgeti a frissítésekből adódóan a bejáratott drivereket olyanokra, amivel összeomlik a rendszer, nem hal be 2-6 havonta úgy, hogy újra kell az egész rendszert tenni. Igen, több ismerősnél ez volt a Win10 és már sok rátetette, vagy visszatetette velem a Win7-et a gépeikre mert elegük volt az állandó problémákból és a használhatatlanságból.
Az ESET8 pedig szintén megbízható nem vágja haza a Win7 hálózatát úgy, hogy még a hálókártya(ák) újratelepítése se oldja meg a problémát és nem okoz abnormális működést a Win7-nek se, mint az ESET9 és újabb társaik, amiknek az eltávolítása után se áll helyre a Win7. Hiába használod az ESET Uninstallert!

Még sorolhatnék millió okot miért nem kérek a Win10, bocsánat hogy így fogalmazok, használhatatlan, bughalmaz, hibákkal teli, hulladék és ocsmány, igénytelen, átláthatatlan flat dizájnú OP rendszerből. Ezért inkább csak belinkelek ide ebből a fórumból pár hozzászólást amik arra mutatnak rá, hogy a Win10 igen is egy kémprogram, milyen módon szolgáltatja ki a gépen tárolt adatokat, jelen esetbe a kamera képét a Telemetria, mint ahogy erről már sokat lehetett hallani, olvasni különböző IT fórumokon vagy bárhol máshol az elmúlt évek alatt.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Bocs ha kicsit hosszúra sikeredett, de véleményem szerint az ESET teljesen jogosan riaszt a kamera elérésére olyankor mikor nem használod, ami nálam csak visszaigazolást ad arra a Win10 maga egy kémprogram, az ESET pedig visít érte, hogy ez itt nem stimmel a rendszerbe, nem kéne ennek így lenni.
És azon is le vagyok döbbenve az itteni fórumozókat olvasva mennyire nem érdekli őket az adatvédelem és az ő adataiknak a kezelése, hogy a Win10 miként tolja fel netre az adataikat vagy teszi hozzáférhetővé a gépen tárolt adatokat. Ez elég elkeserítő, mert pont emiatt a felhasználói hozzáállás miatt tehetik meg a cégek, méghozzá minden következmény és büntetés nélkül (fFB, MS, Google és a többiek), hogy kényük kedvük szerint élhetnek vissza saját felhasználóik adataival, hogy korlátozás nélkül kiadhatják, eladhatják üzleti pénzszerzés célból azokat harmadik feleknek.

(#6917) Jack Oneill válasza HiFiHobbi (#6916) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem kovezunk meg:) van velemenyed es ez jo. Amugy a win7 vs 10 temaban egyet ertek, a regebbi ESETben viszont nem.

(#6918) HiFiHobbi válasza Jack Oneill (#6917) üzenetére


HiFiHobbi
csendes tag

Nekem jobban bejön az ESET 7-8, és nem csak azért, mert azok még nem olyan rondán néznek ki, mint a Win10 hulladék, hanem mert működnek is rendesen Win7 alatt. Csak azt nem értem, ha ebben a cikkben is írták: [A Windows Phone tündöklése és bukása - LOGOUT.hu Számtech / IT-ipar / Telefónia cikk] mennyire nem szeretik az emberek ezt a Win10-es ocsmány flat nevű dizájnt már 2012-be, akkor mi a fenének kell átvenni ezt Az ESET-nek is és minden másnak, tv-knek, routereknek, egyéb eszközöknek is? Épp ezért mondtam le új vagy újabb tv-ről és inkább szerzek egy használt 2010-2012 közöttit, aminek még normális grafikája van nem a Win10-es undorító flat, amitől hányingert kapok. Szintén ez van nálam Router témába is, de ott a kinézet mellet még a funkciók is számítanak, ezért ott is régebbi, de használt van, ami megbízható, stabil és még szép is a felülete.

[ Szerkesztve ]

(#6919) TIT válasza Kékes525 (#6913) üzenetére


TIT
veterán

Volt is sajna,főleg a jófogásnál.

HifiHobbi: Win10 van az elejétől és sosincs baja,nem fagy le stb.bezzeg a win8 olyan kékhalálokat dobott,hogy csak néztem.

[ Szerkesztve ]

(#6920) Kékes525 válasza TIT (#6919) üzenetére


Kékes525
félisten

Használj uBlock Origint kiegészítve bányász listákkal. Nagyon jók vannak és nagyon hasznosak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6921) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Eset miért nem csinál Chrome-hoz bővítményt, hogy mutassa a kersési eredmények megbízhatóságát, mint pl. a BD TrafficLight?

(#6922) Kékes525 válasza GEPESZ66 (#6921) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert ők aktívan blokkolják a gyanús helyeket. Magyarul felesleges. Ha pedig ingyenes lenne, akkor rontanák az üzletüket. Reklámnak bőven elég nekik az újságos kód. Melyik irtónak van még ilyen lehetősége?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6923) GEPESZ66 válasza Kékes525 (#6922) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Bitdefender,F-Secure.

(#6924) Kékes525 válasza GEPESZ66 (#6923) üzenetére


Kékes525
félisten

Teljes funkciójú, mint a fizetős verzió?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6925) GEPESZ66 válasza Kékes525 (#6924) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mindkettőből promót használtam, teljes funkcióval, fél, ill. egy év.

(#6926) TIT válasza Kékes525 (#6920) üzenetére


TIT
veterán

Minerblock van a böngészőbe de ezek szerint nem sokat ér.

(#6927) Kékes525 válasza TIT (#6926) üzenetére


Kékes525
félisten

uBlock Origin. [kép] [kép]

Innen: Filterlists

Ja, most látom van még egy bányász elleni filter: ConBlockerLists

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6928) King Unique válasza HiFiHobbi (#6916) üzenetére


King Unique
titán

A DeviceCensus.exe ugyan valóban a telemetria része, de csak a használat gyakoriságát és az eszköz működését stb. ellenőrzi, személyes adatot nem továbbít, felvételt nem készít, sőt a gépházban akár ki is kapcsolható a visszajelzés. Az ESET, vagy más antivírus szoftver pedig feleslegesen ugrik rá...

Másoknál meg képzeld működik a Windows 10 rendesen, ahogyan évek óta nálam is, illetve most EIS 11-gyel is. Ez alapján a 700+ millió eszköz, meg pl. ezen statiszta pedig nem éppen azt igazolja, ami mantrázol, hogy annyira használhatatlan lenne... Na meg azt legalább fejlesztik rendesen és nem egy majd 10 éves rendszer, meg támogatása is hozzá még jó ideig és nem 1 év múlva szűnik meg... A dizájn pedig elég szubjektív, de azért az a gejl, csicsás, idejétmúlt aeró sem mindenkinek tetszik ám... Nekem már a Windows 8 féle flat vonal is inkább bejött, a Windows 10 flat+fluent megoldása pedig kifejezetten tetszetős, kellemes és modern. Sőt, talán az sem véletlen, hogy egyre több helyen találkozni ezzel az új dizájnnal, sőt más platformoknál is.

[ Szerkesztve ]

(#6929) TIT válasza Kékes525 (#6927) üzenetére


TIT
veterán

köszi és a lista nélkül is blokkolja a minereket?
Az durva,hogy ez az oldal is bányászik.

(#6930) MadGame válasza King Unique (#6928) üzenetére


MadGame
senior tag

És Esetben hol tudom kikapcsolni, hogy ugorjon rá? Már nyolcmilliószor felvettem engedélyezésnek, letiltásnak, minden, semmire nem reagál. A gépház ki van kapcsolva a visszajelzés, mégis jön mindig az ablak.

(#6931) King Unique válasza MadGame (#6930) üzenetére


King Unique
titán

Ami a korábbi hozzászólásodban szemléltetve van, ott jelöltem be én is, hogy jegyezze meg. Azóta nem zaklat az EIS és nem dobálja fel ezt az ablakot. Max. néha a frissítését, mert a 12-es verzióról visszaálltam a 11-esre, mivel eddig az előbbi nem jött be. Kivették pl. manuális frissítés lehetőségét, eltűnt az eszközöknél a további eszközök opció stb.

(#6932) Jack Oneill válasza King Unique (#6931) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az altalad hianyolt funkciok mindegyike benne van a 12-ben.

(#6933) King Unique válasza Jack Oneill (#6932) üzenetére


King Unique
titán

Valamelyik újabb alverzióban? Mert amikor pár hete frissítettem rá, akkor nem volt, vagy legalábbis a megszokott módon nem lehetett elérni a kezelőfelületen. Plusz az az "ajánlja ismerősének" kéretlen cucc is nagyon kellett ám bele...

[ Szerkesztve ]

(#6934) Jack Oneill válasza King Unique (#6933) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem kezdetek ota ott vannak. Viszont attol az uzenettol en is falra maszom.

(#6935) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Az EIS újságos kódja tényleg csak magyar IP cím esetén aktiválható?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#6936) GEPESZ66 válasza xy.zsolt (#6935) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen.

(#6937) Jack Oneill válasza xy.zsolt (#6935) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nemetben elo baratom lazan hasznalja.

(#6938) xy.zsolt válasza Jack Oneill (#6937) üzenetére


xy.zsolt
őstag

na, legalább ez jó hír......akkor már csak ki kell derítenem hogyan. Gondolom ilyen szempontból már mindegy, hogy Németország vagy a Déli-sark :) Ha valakinek lenne ötlete hálás lennék ha privátban megosztaná velem.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#6939) Jack Oneill válasza xy.zsolt (#6938) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Azt nem tudom leszogezni, hogy ez altqlanosan igy van-e. Viszont o nemetben ottani ip-vel 2 evig hasznalta. Meg en aktivaltam neki eloszor tavsegitseggel.

[ Szerkesztve ]

(#6940) Kékes525 válasza TIT (#6929) üzenetére


Kékes525
félisten

Az alaplista mindenféleképpen kell. Azzal is valószínűleg egy keveset blokkol, de azért kell hozzá a minner lista, hogy mindent blokkoljon.

(#6931) King Unique

"Kivették pl. manuális frissítés lehetőségét, eltűnt az eszközöknél a további eszközök opció stb."

:N [kép] [kép]

Manuális frissítés: [kép]

Szerintem ez az első hivatalos magyar verzió: [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6941) King Unique válasza Kékes525 (#6940) üzenetére


King Unique
titán

Amikor pár hete felajánlotta nálam a programon belül a frissítés lehetőségét, akkor nem a 12.0.27.0-s verzió, hanem egy korábbi ment fel, ha jól emlékszem. Abban én az említett funkciókat akkor valami miatt nem találtam, pedig többször is megnéztem. Ha ez azóta változott, vagy már korábban is úgy volt, csak nálam valami miatt nem, akkor rendben.

Köszönöm! :R

(#6942) DS39


DS39
nagyúr

az miért lehet, hogy felajánlja az új verziót, de ha rányomok, hogy Termék frissítése most, tölt és max. csak a vírusdefiniciós fájlokat frissíti?

(#6947) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Feleségemnek újabb verzió jelent meg, de nekem semmi, és az ESET oldalán sincs újabb a 12.0.27-nél.

12.0.63-ra jelzett, majd telepítés után maradt a régi verzió.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.