Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Kékes525 válasza Jack Oneill (#6300) üzenetére


Kékes525
félisten

Pár évvel ezelőtt szintén ugyanez volt a helyzet. Én is így használhattam akkor az ESETet

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6302) Jack Oneill válasza Kékes525 (#6301) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ahol dolgozom, 10 gepre vesszuk lassan 8 eve es meg vagyunk vele elegedve. En most otthon nem ezzel hasznalom. Volt, amikor kevesebb gep volt es maradt felhasznalhato licenc, de most nincs szabad licenc.

(#6303) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Ma a gép bekapcsolásakor a következőt írta ki az ESET 11:
A védelem beállítása folyamatban. A program regisztrálja magát a Windows Biztonsági Központba.

Na ez mi lehetett?

(#6304) Kékes525 válasza Jack Oneill (#6303) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg azt, hogy ettől kezdve a Windows Biztonsági Központ nem fogja hiányolni a vírusellenőrzést. Védve nyilvánítja a PC-t. Másrészt elősegíti a kezelését. Például, ha az ESET vírus adatbázisa valami oknál fogva nem frissül, akkor erre felhívja a felhasználó figyelmét. Röviden az operációs rendszer szerves részeként kezeli az ESET-et. Az ESET beépült a Windowsba.

(#6305) Jack Oneill: :K Minden ellenállás hasztalan!:D

"Csak azért volt furcsa, mert eddig is védettnek nyilvánította a windows."

Igen, mert a Windows Defender védte.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6305) Jack Oneill válasza Kékes525 (#6304) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Akkor az asszimiláció megtörtént :)

Csak azért volt furcsa, mert eddig is védettnek nyilvánította a windows. Na majd kiderül a következő bekapcsolásnál.

[ Szerkesztve ]

(#6306) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#6305) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na vannak itt Star Trek jajongók is :) jól van :)

(#6307) pvt.peter


pvt.peter
őstag

10.1.219.1 -ről nem frissül át automatikusan 11.0.144.0 -ra?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6308) TIT válasza pvt.peter (#6307) üzenetére


TIT
veterán

Egyenlőre nem,nekem már 235 van.

(#6309) Jack Oneill válasza pvt.peter (#6307) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Meg adott verzion belul is nagyon nehezen frissul automatan. Jobban jarsz, ha az ESET oldalarol ratelepited a frissitest. Ilyenkor eltavolitja magatol a regit. De ha biztosra akarsz menni, tiszta telepitest csinalsz. Regit eltavolitod es mehet az uj.

[ Szerkesztve ]

(#6310) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Eset esetében lelehet valahogy tölteni egy Rescue ISO-t, mint a Kaspersky esetében?
Vagy a programnak mindenképpen telepítve kell lennie?

(#6311) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

technikai kérdés...az ESS10 útválasztó ellenőrzője mennyire megbízható infót ad?

azt írja a routeremre hogy biztonsági rés található benne,helytelen hozzáférési jogok címmel...a legfrissebb fw van a routerem, egy netgear wnr614...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#6312) Kékes525 válasza GEPESZ66 (#6310) üzenetére


Kékes525
félisten

ESET SysRescue Live, ESET SysRescue Live 1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6313) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Van egy apró problémám, ami már a 10-es EIS-nél is előjött.
Örülnék, ha lenne aki mindezt kipróbálná úgy ahogy leírom!

Szóval:

Tűzfal átrak Interaktív Módba.
Szabályok/Szerkesztés/Hozzáadás
Irány: Mindkettő, Művelet: Engedélyezés, Protokoll: Bármelyik, és kiválasztom a Hely alatt az alkalmazást az útvonal alapján, majd a végén alul OKÉ. Aztán a leírtak alapján csinálok még vagy 2-3-at attól függ mit akarok kiküldeni, de a lényeg, hogy egynél több a szabály amiket létrehozok.
Miután megvannak a szabályok a végén a főablakon is OK.

Erre feldobja ezt az üzenetet:

A lényeg, hogy egyszerre egy szabályt csinálok és okézom le, majd bezárom a programot, akkor nincs ez az üzenet. Ha egynél többet készítek és utána okézom le az egészet a főablakon, akkor csinálja ezt!

(#6314) Kékes525


Kékes525
félisten

Mintha az ESET IS 11-es jobban lassítaná a böngészést mint az ESET SS 10-es. Most futtattam le sebesség teszteteket a böngészőimmel, és mindegyik sebességénél lényeges csökkenést tapasztaltam annak ellenére, hogy nem változott a hardver környezet és nem csökkent az internet sebessége sem.

(#6313) Plag Az nem lehet, hogy egymást kizáró (ütköző) szabályokat csináltál? Tudom, hogy értesz hozzá, de véletlenül ez is előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6315) Szellem. válasza Kékes525 (#6314) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A böngészés sebességcsökkenését én is észrevettem! Kicsit késve jönnek be a weboldalak, azaz gondolkodnak.

A szabályok nem tudnak ütközni, mivel program szabályokról beszélünk. Különálló alkalmazások, ugyan azzal a metódussal.
De, jó lenne, ha valaki más is megcsinálná úgy ahogy én! Kiderülne, hogy egyedi eset vagy sem.

(#6316) Kékes525 válasza Szellem. (#6315) üzenetére


Kékes525
félisten

Most egyszerre hoztam létre két szabályt. Két szervizt tiltottam le, de végig elfogadta, nem volt hibaüzenet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6317) Jenne


Jenne
senior tag

Ezt a böngészési belassulást megerősíthetem, igaz más megvilágításban.
Előzménye, hogy évek óta (az itthoni asztali számítógépen és a laptopomon is) KAV volt a védelem. Nem gyenge egyik PC sem. Talán ismert is, hogy a Kaspersky érezhetően fogja a gépet, nem vészesen de mégis. Ez a böngészőnél is így van, lassabban nyílnak meg/töltődnek be az oldalak. Legyen az FF, Chrome vagy éppen az Edge böngésző. Asztali gépen lejárt a KAV liszenc és feltettem az ESET NOD32 AV-t helyette, a trialt és a legújabb 11-est. Azt vártam, hogy érezhető lesz majd a böngészési gyorsulás, de sajnos nem. Több éves Kaspersky használat mellett hozzá szoktam a FF sebességéhez, így azt kell mondjam, hogy a NOD-tól sajnos nem lett gyorsabb. Teljesen ugyan olyan. Ezek szerint valóban az lehet, hogy ez az új 11-es ESET sem gyorsabb mint a KAV. Bocs hogy ehhez mérem, de erről van több éves tapasztalatom.
Viszont a köztes átmeneti állapotban, amikor nem volt fent már a KAV de még nem tettem fel a NOD-ot, a Windows Defender mellett nagyon szépen és gyorsan töltődtek be a böngészőimben az oldalak. Úgy ahogyan azt szerettem volna. Ezt vártam volna a NOD-tól is, de sajnos nem így lett.
Ettől függetlenül úgy néz ki, hogy marad a NOD majd véglegesre is.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#6318) asdf_ válasza Kékes525 (#6235) üzenetére


asdf_
veterán

"Feltettem a legújabb ESET Internet Security programjukat (11-es verzió) a honlapjukról és a mellékleten részben látható problémát találtam[kép]:

1. Nem tudok hatékonyan dönteni, mert nem látom a teljes (elérési utat + program nevet) a talált fájloknak. Hiába helyezem a kurzort a megfelelő sorra, nincs buborék segítség, amely ezt pontosan kijelezné.

Kapcsolodva ehhez, minden GUI keszitonek, aki atmeretezhetetlen ablakba rak ki _barmit_, letornem a kezet.. ;)

(#6319) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Összességében engem nem győzött most meg az új ESET.Rendszer újratelepítés előtt fent volt és én is tapasztaltam a lassulást és számomra semmi eget verő újdonságot nem tapasztaltam benne.
Így jelenleg a Windows Defenderrel vagyok és szerintem maradok is.Meglepően gördülékeny az új és teszi a dolgát csendben.Az elmúlt években soha semmi vírust nem kaptam be és remélem ez így is marad egy picit "gyengébb" védelem mellett.
Szóval nálam marad ez egyelőre Malwarebytes-t időközönként lefuttatom majd.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#6320) asdf_ válasza Kékes525 (#6235) üzenetére


asdf_
veterán

Hozzateszem gyorsan, hogy ha az oszlopokat szelesebbre veszed, akkor alul megjelenik a slider igy latod a file-neveket, de ez igy akkor is egy barom megoldas, hogy a kepernyo kozepere egy kis negyzetbe kirak valami olvashatatlant, aminek nem lehet az ablakmeretet valtoztatni.

(#6321) Szellem. válasza Kékes525 (#6316) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Akkor vagy a maximumra húzott UAC nem tetszik neki vagy az hogy a hardveres DEP-et bekapcsoltam!

(#6322) TIT válasza Jenne (#6317) üzenetére


TIT
veterán

De a defender nem is ér semmit se.

(#6323) Jenne válasza TIT (#6322) üzenetére


Jenne
senior tag

Oké ezt tudom, nem is használtam/használom a Defendert, de abban a kábé egy órában amíg csak a volt, szépen gyorsan jöttek be az oldalak. Vagy csak a véletlenek talákozása lett volna? :N
Ezért szinte biztosra mondhatom, hogy a NOD (és előtte meg a KAV volt) a felelős ezért a böngésző lassulásért!
Lehet, hogy ezek a védelmek már annyira összetettek, hogy figyelik az oldal betöltésénél az adott éppen megnyitandó oldal tartalmát is? És azt ellenőrizve ezért lehetséges, hogy lassabb az oldalak megnyitása?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#6324) Szellem. válasza Jenne (#6323) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én eddig a Defender esetében, az EAM és a 10-es EIS esetében nem tapasztaltam a böngészés közben webezés lassulását!
Sajnos, b@sznak rá időnként, hogy ne fogja a netezést a termékük.

(#6325) Kékes525 válasza asdf_ (#6320) üzenetére


Kékes525
félisten

"ha az oszlopokat szelesebbre veszed, akkor alul megjelenik a slider igy latod a file-neveket"

Milyen oszlopokról beszélsz? Nincsenek oszlopok. Az ablak belső kiosztását, belső elrendezését és az ablak méretét sem lehet változtatni.

Ha az ellenőrzési ablakot megnyitogatom akkor látom, hogy miről van szó, de azt utólag már nem lehet megtenni.

(#6321) Plag: A hardveres DEP-nél adhatsz kivételeket. Vedd fel az ESETet a kivételek közé. Mármint erre gondolok: Ez nem hardveres. Ha ezt használnád?

(#6324) Plag: lehet, hogy ez fennáll a mostani 11-es ESET-nél is. Találtam erre utaló jeleket, lásd fentebb, de ez még nem biztos, mert kikapcsolt ESET-nél nem vizsgáltam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6326) asdf_ válasza Kékes525 (#6325) üzenetére


asdf_
veterán

Nem lehet megcibalni a vonalaknal?

(#6327) Kékes525 válasza asdf_ (#6326) üzenetére


Kékes525
félisten

Te ott látsz vonalakat? Ott nincs semmi. :( A kék csíkot te tetted oda...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6328) asdf_ válasza Kékes525 (#6327) üzenetére


asdf_
veterán

Nem ez a verziom van es most nincs keznel gep, amire probabol felrakjam.. Az, hogy ott nincs vonal, az meg nem jelenti azt, hogy ha odaviszi az ember az egeret, akkor esetleg nem lehet elrangatni az oszlopot. A mostani elborult flat design meg hasonlok koraban ennel elborultabb dologra is kepesek egyes GUI designerek :/

(#6329) Szellem. válasza Kékes525 (#6325) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Már mire utalsz jeleket? A lassabb böngészésre?
Neked az UAC fel van húzva maximumra? ha nincs, tedd már meg, hogy felhúzod és úgy hozz létre egyszerre 2 program szabály és utána okézd le az egészet!

[ Szerkesztve ]

(#6330) Kékes525 válasza Szellem. (#6329) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam az UAC ki van kapcsolva. Nem szeretem, hogy állandóan figyelmeztet. Holnap megcsinálom, most már készülök lefeküdni. Tegnap alig aludtam valamit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6331) Szellem. válasza Kékes525 (#6330) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nálam viszont teljesen fel van húzva!
Szóval, jó lenne ha így is megnéznéd az szabályos témámat! Hátha megvan a ludas!

(#6332) Kékes525


Kékes525
félisten

Az ESET most sorozatban dob fel ilyen figyelmeztetéseket, holott a net elérésével semmi gond nincs. A saját adatbázisának a frissítése is gond nélkül megy. Valószínűleg a LiveGrid szerverükkel lehet valami.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6333) TFSi válasza Kékes525 (#6332) üzenetére


TFSi
őstag

Nálam is ez megy pár napja, lehet a következő verziófrissítéssel orvosolják majd.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6334) pendre54 válasza TFSi (#6333) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam ma reggel kezdte dobálni a 11-es verzió viszont, ha rányomok a frissítések keresése opcióra, majd miután lefut a keresés, eltűnik a figyelmeztetés.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#6335) Kékes525 válasza pendre54 (#6334) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam ez sajnos nem segít.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6336) Jack Oneill válasza Kékes525 (#6335) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jaj de jo :D En meg nem voltam gepkozelben, de ranezek majd.

(#6337) Jack Oneill válasza Kékes525 (#6335) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nálam semmi, minden rendben van, böngésző lassulást sem tapasztalok.

(#6338) Kékes525 válasza Szellem. (#6331) üzenetére


Kékes525
félisten

Kipróbáltam maximumra felhúzott UAC mellett. Két szabályt hoztam létre és egyszerre okéztam le, minden rendben volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6339) Szellem. válasza Kékes525 (#6338) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Akkor nem tudom, hogy mi a gond. Nekem ez a probléma már a 10-es esetében is megvolt.
Akkor megy a kukába nálam az EIS. Ennyi.
Egyébként baromi fura, hogy kikapcsoltam a DEP-et is és tiszta telepítést csináltam! Ettől függetlenül feljön az az ablak, de csak akkor ha egyszerre több szabályt hozok létre. Ha egyesével csinálom, akkor nincs gondja.
Ezek szerint ez jelzés, hogy nem kell a gépeimre az Eset terméke.

[ Szerkesztve ]

(#6340) Kékes525 válasza Szellem. (#6339) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem próbálod meg a szupportjukat? Nagyon gyorsan válaszolnak. Ha kell távoli hozzáféréssel megcsinálják.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6341) Jack Oneill válasza Szellem. (#6339) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Mindenképp az interaktív tűzfal kell neked?

(#6342) Kékes525 válasza Jack Oneill (#6341) üzenetére


Kékes525
félisten

Sokáig használtam úgy az ESETet, de mára az már macerás nekem. Még a UAC-t is ki szoktam kapcsolni. Nem szoktam veszélyes helyeket látogatni. A 90-es évek közepén volt egy vírusfertőzésem, de azt is magamnak köszönhettem, mert elszabadult egy vírus a gyűjteményemből.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6343) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Belenéztem kicsit a tűzfal beállításokba. Automatán belül vannak azért még részletek. pl DNS mérgezés figyelése nincs is bekapcsolva. Én bekapcsoltam. Aztán inaktív TCP folyamatok megtartása nincs bejelölve. Ezek mik? Amit tudtam, felnyomtam.

[link]

Itt van a konkrét leírás.

[ Szerkesztve ]

(#6344) Szellem. válasza Jack Oneill (#6341) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem nem kell az Interaktív tűzfal! Annyi ideig van szükségem, amíg pár alkalmazást - pontosan 3-at- átengedek. Ennyi. Amúgy full automatán van használva.

(#6345) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Van olyan aki csak az ESET NOD32 Antivirus-t használja és feltette már a 11-es verziót?
Mik a tapasztalatok vele ? Okoz lassulást stb ? Érdemes feltenni a 10-es után?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6346) Jack Oneill válasza Tompie (#6345) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ceges gepen az van. Rafrissitettem az osszes ceges gepre a 11-es verziot. Kinezetre ugyanaz. Programon beluli fejlesztesek vannak. Nincs vele gond.

(#6347) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A 10-es verziót (WIN10 64 bit) csökkentett módban távolítottam el a saját eltávolítójával (uninstaller exe).
Eltávolította, de a végén az eltávolító valami hibát írt ki.
Ha jól vettem ki valami fájlokat a C meghajtóról nem törölt.
Többször csináltam már ezt, de ilyennel még nem találkoztam.
WIN10-hez az eltávolítóját honnan töltitek le?

(#6348) Kékes525 válasza GEPESZ66 (#6347) üzenetére


Kékes525
félisten

Uninstall your ESET home product in Windows 10

Uninstall ESET manually using the ESET uninstaller tool

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6349) King Unique válasza GEPESZ66 (#6347) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég más is panaszkodott ilyen hibára, illetve legutóbb én is tapasztaltam az EIS eltávolításánál. De restart után látszólag OK volt minden és a Windowsban sem volt ott a maradéka. Max. a felhasználói mappában 1-2 ESET mappa, de azokat manuálisan lehetett törölni.

Egyébként olyanba is belefutottam nemrég, hogy 8.1 alatt az uninstaller csökkentett módban nem ismerte fel a telepített ESET terméket...De a másik program sem. Jobb híján elindítottam normál módban a Windowst és a vezérlőpultban távolítottam el. A korábbi verzióknál ez nem igazán volt OK, de a 10-es EIS-t elvileg gond nélkül letakarította.

[ Szerkesztve ]

(#6350) Tompie válasza Jack Oneill (#6346) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.