Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz FunPro #51162 üzenetére

    Csak akkor van probléma a teljesítménykülönbségben, ha a gép fogyasztása meghaladja a szünetmentes képességét.
    De a szünetmentesben elvileg lennie kell védelemnek. Legalábbis az enyémekben van, ezért sem használom már őket. Ha túl nagy a terhelés, akkor visít, mint az állat.
    A korábbi konfigomat gond nélkül kiszolgálta egy ilyen 950-es (6700K, 980Ti, 630W-os táp), majd egy proci(5950X)/alaplap cserét követően sem volt gondom még vele. De aztán bekerült egy 6800XT. Egyes játékoknál a fogyasztás 500W fölé ment. Így kikerült az UPS és kapott egy másik tápot is a gép.
    Ilyen terhelésnél egy ilyen UPS már elég drága. Így nem vettem másikat.
    Túláramtól és feszültségingadozástól meg kellene védenie a gépet.
    Ha bedöglik az akku, akkor is visít.
    Ha kihúzod a konnektorból, de nem kapcsolod le, akkor is ad hangjelzést, ami nem kellemes.

    #51158: Nem zárt. Asszem 4 csavar és máris hozzáférsz az akkuhoz. Már cseréltem benne.
    A táp mellett én a kábelt is megnézném. Lehet, hogy megtört és a ki/be huzogatással pont játszik a törés. De, csak egy ötlet.
    A táp nem mai darab. Lehet benne egy-két hibás kondi ennyi idő után, hiába a márka. Hibák bármikor becsúszhatnak.
    A feszültségfigyelők csak számított értéket mutatnak. Én azokban annyira nem bíznék.
    A bios-ban azt kellene megnézni, hogy mire ébredhet fel a gép. Pl.: tápot kap, bill., egér, LAN. Ezeket kellene kikapcsolni. Egy másik lapnál már.
    A sok játszadozás lehet, hogy gallyra vágta a lapot, megint.
    Egy ilyen tápban vannak általában különböző védelmek. Lehet, hogy ez is okozza a leállásait elindulás után.
    Mindenképp érdemes lenne szétszedni és púpos kondikat keresni. Viszont a púp van amikor nem a tetején jelentkezik, hanem az alján.
    Ha erre nincs lehetőség, akkor egy olyan szervízt kell keresni, ahol tudják tesztelni a tápot. Stresszteszt.
    Amíg működik benne a védelem, addig nincs akkora gond, bár már a második lapod bánja.
    Védelem nélkül viszont elszállhat minden. Sajnos volt már ilyennel is tapasztalatom. A HDD menekült meg egyedül, mert ott kiment egy védődióda. Azt leforrasztottam és még évekig jó volt. De minden más a házban tönkrement.

Új hozzászólás Aktív témák