Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9851) Sucuka válasza spanyoll (#9845) üzenetére


Sucuka
senior tag

Akkor nem is nagyon kell plussz, feltéve ha remélhetőleg használatba vehetem én is :) :B

(#9852) spanyoll válasza Sucuka (#9851) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem igazán látom, hogy miért ne használhatnád, hacsak nem frizbizni akarsz vele :D
Amúgy nem az enyém, barátomé, de akkor sem para :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9853) spanyoll


spanyoll
addikt

Valakinél lesz egy m42-nikon átalakító? Üveges és anélküli verzióját is szívesen meglesném :U

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9854) j.bravo válasza spanyoll (#9853) üzenetére


j.bravo
addikt

Az üveges verziót ki kell fogni - nekem nem sikerült :(
Mármint, hogy jó minőségű legyen az átalakítóban a lencse. Nem tudom, hány helyen gyártják, de amit én rendeltem (mondjuk olcsó volt), az szanaszét lágyította a képet sajnos.
Az üveg nélküli (m42 közgyűrűvel kiegészítve) ellenben makrózni teljesen jó.

Whatever.

(#9855) spanyoll válasza j.bravo (#9854) üzenetére


spanyoll
addikt

Sőt még ha úgy van akkor másra is. Én nem nagyon akarok üvegeset, legalábbis tartok tőle, mert mindenki csak leszólta, hogy elcseszi a képminőséget a plusz lencse, bár mondjuk ez egyértelmű. A "mentes" ( :D ) pedig jó lenne, mert előszeretettel fotózgatok/nék nagylátóval portrékat, imádom a torzítását :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9856) j.bravo válasza spanyoll (#9855) üzenetére


j.bravo
addikt

Vannak akik nagyon penge üveges átalakítókat fogtak ki, őket kéne kérdezgetni, csak már elég rég volt ez a fórumon, lehet hogy már nem is fórumozik az illető.
A mentessel portézni véééégülis nem biztos hogy teljesen esélytelen - ha elég közel tudsz menni az alanyhoz (ugye nincs végtelen a lencsementes átalakítóval. Ki kell próbálni hogy az adott lencsével mi a legnagyobb távolság amit még élesre tudsz állítani.)

Whatever.

(#9857) spanyoll válasza j.bravo (#9856) üzenetére


spanyoll
addikt

Vágom, hogy nincs végtelen, de nem is annyira nagy baj ez nekem. Kéne egy teszt valahonnan ( de sehol sem találtam, akármennyire is barátom a google :D ) , hogy ugyanaz a kép üvegessel és anélkülivel...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9858) Real_Necro válasza spanyoll (#9857) üzenetére


Real_Necro
veterán

Üvegesem van, ha el nem felejtem elviszem, van sima is, de azzal valami nem ok, mert szorul.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9859) j.bravo válasza spanyoll (#9857) üzenetére


j.bravo
addikt

Értem én, de a létezőkből hány féle üveges és üvegtelen átalakítóval kellene? :) Na meg az üveg nélkülinél is, attól függően hogy mennyire vastag maga az átalakító (mekkora "közgyűrűt" alkot), erősen függ hogy mekkora a max. élesre állítható távolság.
Szóval simán lehet hogy csinált valaki ilyen tesztet, de valószínűleg egy-egy típussal a sokból.

Real_Necro: te elégedett vagy az üvegessel? Megvan még pontosan milyet és kitől rendeltél?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#9860) spanyoll válasza j.bravo (#9859) üzenetére


spanyoll
addikt

@ #9859 j.bravo : Ezt én értem, de akkor úgy mondom, hogy egy minőségibb üveges és egy nélküliről teszt. Mert az már adna egy összehasonlítási alapot. Mivel ha a minőségibb üveges tényleg tud hozni olyan minőséget ami akár kevés kompromisszummal is, de használható, akkor inkább veszek azt mint egy "menteset"

@ #9858 Real_Necro : Tudnál dobni vagy pár képet privátban, vagy egy linket az üvegessel készült képeidhez? Csak kíváncsiságból ...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9861) Real_Necro válasza spanyoll (#9860) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem nagyon teszteltem még, mert csak egy 135-ös Pentacon van, ami meg lakásba elég nagy. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9862) spanyoll válasza Real_Necro (#9861) üzenetére


spanyoll
addikt

Na akkor viszem a Heliosom, és tesztelheted azzal is ha gondolod, én azzal fogom :)
Sőt igazából első körben azért vennék átalakítót, aztán persze ha beválik akkor később szereznék még hozzá pár manuál üveget, a másik topicban már érdeklődtem is, van pár jelöltem :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9863) hp1950


hp1950
tag

Mikro 4/3 hoz valaki?

(#9864) Real_Necro válasza spanyoll (#9862) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszi, nekem előbb majd vaku, SB-700-al szemezgetek. :)Szabadban nem hiszem, hogy obit fogok cserélgetni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9865) *Ropi* válasza Real_Necro (#9864) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az igazi férfi veszélyesen él: Internet Explorert használ és szabadban cserél objektívet. ;) :P :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9866) Real_Necro válasza *Ropi* (#9865) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ilyen Old Spice reklámot még nem láttam. :P Itthon amúgy nem tartok obicserétől, de pl Tihanyi apátságnál biztosan eszembe nem jutna szétszedni. :D Jobb a békesség.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9867) *Ropi* válasza Real_Necro (#9866) üzenetére


*Ropi*
félisten

:D

Majd megmutatom, hogy kell. A Nagy Napon. ;) :D :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9868) KTTech válasza *Ropi* (#9865) üzenetére


KTTech
veterán

Akkor én veszélyesen élek :) sok mindenre még mindig az IE jobb, mint bármi más... (aki fotózik és Chrome-t használ, na az a komoly (hülyeség...) :DDD)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9869) *Ropi* válasza KTTech (#9868) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nagyon a két végén égeted a gyertyát, hallod... ;) :P :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9870) KSparrow válasza *Ropi* (#9865) üzenetére


KSparrow
senior tag

én simán, percekig hagyoms szabadon, szabadban. :DDD amíg bénázok a levett és feltenni kívánt objektível, addig a gép szabadon van :DDD sőt, van, hogy fejjel lefelé, és a bajonett meg felé néz, mert lehútta a vaku :W

(#9868) KTTech
én csak Chrome-ot használok. :D most meg abban is jön a multitask: [link]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! S22u, Mobilmementók

(#9871) KTTech válasza KSparrow (#9870) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, a lehető legrosszabbat találtad meg böngészők közül... az egyetlen böngésző, ami semmilyen szintű színkezelést nem tud, nincs ICC támogatása, semmi. Még az IE9 is jobb ebből a szempontból...

Fotósoknak két böngésző nyerő csak: a Firefox, némi belenyúlással és a Safari. A többi ipari hulladék igazából...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9872) *Ropi* válasza KTTech (#9871) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor miért is használsz IE-t? ;) :P :D

Én még mindig Mozillázok. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9873) KSparrow válasza KTTech (#9871) üzenetére


KSparrow
senior tag

?? én igazából Facebookra, PH-ra, Gmailre használom.. ha fotózni akarok, akkor a Nikon, ha meg retus, akkor PS, nem értem, minek kéne ehhez internet... :DDD

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! S22u, Mobilmementók

(#9874) Real_Necro válasza *Ropi* (#9872) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálam Firefox van. :K

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9875) KTTech válasza *Ropi* (#9872) üzenetére


KTTech
veterán

Firefox + IE tab néhány oldalnál :) Mivel vannak oldalak (corporate), amik mással nem működnek.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9876) KTTech válasza KSparrow (#9873) üzenetére


KTTech
veterán

Tehát, ha van egy normálisabb monitorod, akkor nem tudod megállapítani, hogy egy adott kép megfelelő-e vagy sem, amit látsz akár itt a PH-n ;) csak a komponálást, de színeket tuti nem :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9877) KSparrow válasza KTTech (#9876) üzenetére


KSparrow
senior tag

biztos... ennyire nem merültem bele, én nem ebből élek, csak élvezem, hogy fotózgatok :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! S22u, Mobilmementók

(#9878) spanyoll


spanyoll
addikt

Az előbb említett probléma tényleg jogos és idegesítő lehet. Én felfedeztem most, hogy nekem is volt ilyenem, csak mint utólag kiderítettem nem a böngésző miatt, hanem mert LR-ből való exportáláskor nem sRGB-be toltam a képeket hanem valami baromságba (nem is értem miért ...).
Aztán ebből adódtak olyanok, hogy firefoxban melegebbek voltak a képek, operában hidegebbek (én meg szegény flickr-re fogtam :D )

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9879) *Ropi* válasza spanyoll (#9878) üzenetére


*Ropi*
félisten

sRGB színtérbe exportálj, ha webre dolgozol! Az új 4-es LR már tud softproofolni is, ami azt jelenti, hogy tényleg azokat a színeket látod rajta, amit kell (feltéve, hogy bekapcsoltad a funkciót és be van kalibrálva a monitorod). :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9880) spanyoll válasza *Ropi* (#9879) üzenetére


spanyoll
addikt

Monitorkalibrálás majd a talin (ha minden igaz :D ). Most megnéztem megint, és engem anno tuti az zavart meg, hogy az sRGB-re azt írta a LR, hogy akkor nem tudja az összes színt megjeleníteni vagy mi.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9881) *Ropi* válasza spanyoll (#9880) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen: Adobe vagy ProPhoto RGB-ből sRGB színtérbe való konvertálásnál elvesznek árnyalatok, erre figyelmeztet a program.

Tényleg: aki hoz a fotóstalálkozóra laptopot, annak bekalibrálom. Részletek privátban. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9882) Real_Necro válasza *Ropi* (#9881) üzenetére


Real_Necro
veterán

Neked evésre időd már nem lesz... :DD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9883) spanyoll válasza *Ropi* (#9881) üzenetére


spanyoll
addikt

DE ha az importolt fotókat sRGB-ben exportolom akkor nem lesz semmilyen színb@szódás ugye?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9884) fattyu válasza *Ropi* (#9881) üzenetére


fattyu
veterán

És ha monitort viszek? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9885) Real_Necro válasza fattyu (#9884) üzenetére


Real_Necro
veterán

Projektort is lehet kalibrálni? :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9886) *Ropi* válasza Real_Necro (#9882) üzenetére


*Ropi*
félisten

Multitasking... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9887) *Ropi* válasza spanyoll (#9883) üzenetére


*Ropi*
félisten

De, mindenképpen. Csak eddig, mivel nem sRGB-be exportáltad, ezért a netre feltöltve az Adobe RGB profilú képedet a böngésző sRGB-ként akarta megjeleníteni, ami még nagyobb k(á)oszt csinált. ;) A lényeg, hogy a netet csak sRGB tartalommal lehet etetni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9888) *Ropi* válasza fattyu (#9884) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha hozod hozzá a gépet is... ;) Anélkül nem lehet vele mit kezdeni, mivel egy rendszert képeznek megjelenítési szempontból. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9889) spanyoll válasza *Ropi* (#9887) üzenetére


spanyoll
addikt

Éééértem. Akkor sRGB-ként exportálom, és nem lesznek ilyen szívások. Na faszás. Akkor már csak elő kell fizetni egy két éves pro accountra a flickren :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9890) *Ropi* válasza Real_Necro (#9885) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, KillerJohn fórumtárssal is tervbe van véve. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9891) *Ropi* válasza spanyoll (#9889) üzenetére


*Ropi*
félisten

Dobj fel egy LR4-et a laposodra mielőtt jössz a találkozóra, és megmutatom a tutit! ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9892) TayRol válasza *Ropi* (#9881) üzenetére


TayRol
veterán

jolhangzik, en lehet élnék vele.:D

(#9893) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Lassan 2 naposra kell szervezni a talit. :C

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9894) spanyoll válasza *Ropi* (#9891) üzenetére


spanyoll
addikt

Ó fent van már a béta óta :) Mostanra sikerült nagyjából megszoknom. Hát jó lenne, mert ki voltam idegileg ettől anno :D Mert ha az ember csinálja akkor nem akarok fos színű képeket gyártani :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9895) fattyu válasza *Ropi* (#9888) üzenetére


fattyu
veterán

Inkább a gépem mint a monitort... az a kissebb a rendszerből :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9896) *Ropi* válasza spanyoll (#9894) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha csak a béta van fent, akkor tedd fel a véglegest, már kijött! :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9897) spanyoll válasza *Ropi* (#9896) üzenetére


spanyoll
addikt

A béta óta. Azóta már frissítettem a véglegesre természetesen :) Csak mondtam, hogy már azt használom inkább, minél hamarabb át akartam szokni.

@Real_Necro: részemről ok :D

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9898) *Ropi* válasza fattyu (#9895) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem csak a gépem háza (üresen) 13 kiló (Fractal Design Define R3). :D Van benne anyag, mert halk működésre tervezték, minimális rezonanciával. Jelenleg 7 winchester és 9 ventillátor van benne, de még így is halkabb, mint a laptopom. :Y :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9899) *Ropi* válasza spanyoll (#9897) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja ok, csak nem volt egyértelmű. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9900) KTTech válasza Real_Necro (#9885) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, lehet :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.